Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΑΪΔΟΥΡΙ ΞΕΣΑΜΑΡΩΤΟ….


lucky mom

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Να σας πω λοιπόν και εγώ τον πόνο μου μπας και μου βρείτε καμία λύση:

Είμαι παντρεμένη με ένα κοριτσάκι 22 μηνών και εργαζόμενη. Είμαι από επαρχία και όλη μου η οικογένειά μου μένει επίσης επαρχία, οπότε η μητέρα μου ανά διαστήματα μας επισκέπτεται και μένει στο σπίτι μας για 2-3 μερούλες, max 5! Και όταν λέμε ανά διαστήματα εννοούμε μία φορά στο 3μηνο. Κάπου εδώ ξεκινάνε τα όργανα….. Ο άντρας μου δεν θέλει καθόλου τη μητέρα μου: τον ενοχλεί ότι κάνει: η φρουτόκρεμα ήταν πολύ πηχτή, το φαγητό δεν ήταν καλά ζεσταμένο, τάισε το παιδι πολύ νωρίς, και άλλα τέτοια κουλά. Αυτή η κακομοίρα πραγματικά είναι αρνί: ότι της πω το κάνει, την πεθαίνω στις δουλειές του σπιτιού (σιδέρωμα κλπ), ΔΕΝ ανακατεύεται καθόλου στα προσωπικά μας και γενικά είναι πολύ φιλήσυχος άνθρωπος. Αφού όλες οι φίλες μου την αγαπάνε πάρα πολύ και όταν μας επισκέπτεται έρχονται να την δουν. Από την άλλη εγώ την έχω κάνει και «σάκο του μποξ», δλδ ξεσπάω τα νεύρα μου πάνω της και της μιλάω άσχημα. Αυτή την εβδομάδα την φιλοξενούμε και τα έχει πάρει τόσο πολύ μαζί της ο άντρας μου που πλέον συμπεριφέρεται σαν να μην υπάρχει η μαμά μου στο σπίτι, ούτε καν της απευθύνει το λόγο. Σʼαυτό το σημείο να αναφέρω ότι η οικογένεια του άντρα μου είναι λίγο κάπως (εως πολύ), οι γονείς χωρισμένοι πολλά χρόνια, με μία μάνα συνεχώς απούσα & εγωκεντρική (να φανταστείτε ο άντρας μου σταμάτησε το σχολείο στα 14 για να δουλέψει να συνεισφέρει!!!!) Αυτά ρε κορίτσια!!!!Sorry για το μεγάλο μήνυμα αλλά είμαι πολύ θυμωμένη με τον άντρα μου. Δεν μπορεί να συμπεριφερθεί ανθρώπινα και να είναι ευγενικός μαζί της, τι του έχει κάνει στην τελική πια που την αντιπαθεί τόσο??? Και πάνω απʼ όλα στεναχωριέμαι για τη φουκαριάρα τη μάνα μου (Ξανθόπουλος!), η οποία χαζή δεν είναι τα καταλαβαίνει κι ας μην μιλάει!! Πείτε ρε κορίτσια και εσείς τη γνώμη σας!!! Thanks in advance!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σε ρωτησω κατι βασικο; Οταν ερχεται η μαμα σου τον αντρα σου τον ρωτας ή του το ανακοινωνωνεις; Εννοω οτι μπρει να τα εχει μαζι σου κι οχι με τη μανα σου αλλα να του βγαινει ετσι.

 

Εγω θα ελεγα να κατσεις να συζητησεις μαζι του, να σου εξηγησει τι τον ενοχλει (κι οχι με στυλ "τι σου 'κανε η μανα μου" και τσαμπουκα, στο κατω-κατω σπιτι του ειναι ο ανθρωπος και μπορει να μη γουσταρει). Η σχεση σου με τον αντρα σου πρεπει να ειναι η προτεραιοτητα σου τωρα, γι'αυτο βαλε σου ολη την ενεργεια να ξεκαθαρισει το τοπιο...

 

Και σκεψου και το αλλο... αν ειχες μια πεθερα σαν τη μανα σου, θα αισθανοσουνα ανετα να ερχεται να μενει στο σπιτι σου;

 

Δε λεω οτι φερεται σωστα ο αντρας σου, και καλα κανει η μαμα σου κι ερχεται και σας βλεπει, κι αυτος θα πρεπει να το ανεχτει. Αλλα αν εχει προβλημα δειξ'του λιγο οτι τον καταλαβαινεις. Μηπως σου λειπει πολυ η μανα σου κι οταν ερχεται εισαι πολυ μαζι της και νιωθει παραμελημμενος;

 

Καλη δυναμη, ευχομαι να ξεμπλεξει γρηγορα η κατασταση για να συνυπαρξετε ολοι ηρεμα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι πολλοι οι λογοι που αντιδρα ετσι.

Μηπως εχει γινει κατι μεταξυ τους και δεν στο εχει πει?

Μηπως δεν του αρεσει να μενει σπιτι σας? Το λεω γιατι κι εγω ειμαι ετσι. Δεν θελω κανεναν να μενει σπιτι, να μπαινει στα ποδια μου στην κουζινα, να περιμενω και να καθαριζω μπανια, να μην μπορω να κυκλοφορησω με το σωβρακο βρε παιδι μου!:D Οποτε επειδη ξερω οτι θα ειμαι ολο νευρα και θα ξεσπαω σε αλλους, το εχω πει στον αντρα μου και μενουν σε ξενοδοχειο. Κι εγω οταν παω εκει παρομοιως.

Πρεπει γενικα να του μιλησεις. Ηρεμα κι οταν δεν ειναι η μητερα σου εκει.

Εκει που πρεπει σιγουρα να πιεστεις ειναι στο να μην ζοριζεις κι εσυ τη μητερα σου οταν ερχεται. Ειναι δυσκολο, αλλα μην ξεσπας οπως λες επανω της κριμα ειναι. Ασε και τις δουλειες για καμμια παραδουλευτρα. Πατε και μια βολτα...να τον αφησετε και τον αλλο να δει κανενα ποδοσφαιρο μονος του να ηρεμησει ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το λόγο που δεν τη συμπαθεί, όμως πρέπει να τον πιάσεις και να του μιλήσεις.

Να έχεις την απαίτηση να της συμπεριφέρεται ευγενικά, εφόσον όπως λες η μητέρα σου είναι εντάξει, και δεν ανακατεύεται.

Άλλωστε να σας βοηθήσει έρχεται. Αν πάλι δεν θέλει βοήθεια, μην την φέρνεις και άστον να κάνει τις δουλειές μόνος του, να δει τι ωραία που είναι να μην τα βρίσκει όλα έτοιμα. :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Οι δικοι του δηλαδη δεν ερχονται ποτε? Πες μας λιγο για τη σχεση σας με τους δικους του... κοιτα, 5 μερες καθε τριμηνο δεν ειναι και λιγο, ετσι??? Κι εμεις δεχομαστε επισκεψεις κλπ αλλα νυχτα στο σπιτι μας, ποτε, κανεις! Μηπως εχει γινει κατι μεταξυ τους? Μηπως ζηλευει ασυνειδητα εφοσον η δικη του μανα ειναι γκαου μπιου........πολλα μηπως!

Το σιγουρο ειναι οτι δε φερονται ετσι σε μια γυναικα που ερχεται να κανει την υπηρετρια, αυτο να του το κοψεις.....καλυτερα να μην ερχεται, παρα να της φερεται ετσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

triantafillenia θα σου προτείνω ότι και τα κορίτσια παραπάνω..να συζητήσεις με τον άντρα σου για αυτήν του την συμπεριφορά..

Ίσως όντως να μην θέλει να έρχεται και να μένει σπίτι σας, όχι επειδή έχει πρόβλημα μαζί της αλλά επειδή δεν θέλει να επεμβαίνει άλλος στο σπίτι του, και εφόσον όπως λες μαγειρεύει κάνει δουλειές κτλ σημαίνει πως επεμβαίνει.

ούτε ο πρώτος θα είναι ούτε ο τελευταίος, και ο άντρας μου έτσι είναι όπως και εγώ, δεν θα άντεχα ούτε καν την μάνα μου κάθε 3 μήνες στα πόδια μου μέσα για μια βδ..η οποία επίσης είναι απίστευτα καλή δεν ανακατεύεται και γίνεται χαλί για εμάς, δεν θα άντεχα όμως..ζούσα και εγώ εκτός και έρχονταν μια φορά το 6μηνο για σκ..και ήταν υπεραρκετό!

δεν σημαίνει απαραίτητα πως έχει κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο με την μητέρα σου.

Αντί λοιπόν να το έχεις συνεχώς στο μυαλό σου και να φουντώνεις περισσότερο απο τα νεύρα σου, κάνε λίγο υπομονή να φύγει η μητέρα σου και έπειτα μίλα του.

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το λόγο που δεν τη συμπαθεί, όμως πρέπει να τον πιάσεις και να του μιλήσεις.

Να έχεις την απαίτηση να της συμπεριφέρεται ευγενικά, εφόσον όπως λες η μητέρα σου είναι εντάξει, και δεν ανακατεύεται.

Άλλωστε να σας βοηθήσει έρχεται. Αν πάλι δεν θέλει βοήθεια, μην την φέρνεις και άστον να κάνει τις δουλειές μόνος του, να δει τι ωραία που είναι να μην τα βρίσκει όλα έτοιμα. :mad::mad::mad:

 

 

με απαιτησεις ομως και τελεσιγραφα δεν κανεις οικογενεια, τη χαλας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε κορίτσια για τις απαντήσεις σας!

Είμαι στη δουλειά και με έχουν πάρει τα ζουμιά από το παράπονο…. Είμαι κατηγορηματική στο ότι η μητέρα μου ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να του έχει κάνει κάτι γιατί δεν είναι τέτοιος άνθρωπος συν του ότι εγώ είμαι πολύ αυταρχική μαζί της και δεν επιτρέπω να έχει ούτε καν άποψη για τα δικά μας θέματα. Πραγματικά πάντως αν την γνωρίζατε θα βλέπατε για τι άνθρωπο μιλαμε. Η γυναίκα δεν επεμβαίνει, εκτελεί εντολές, κυριολεκτικά. Το θέμα θεωρώ ότι είναι πιο πολύπλοκο (χωρίς να θέλω να κάνω τον ψυχολόγο): επειδή αυτός δεν είχε την ιδανική παιδική ηλικία και μία μαμά σαν τη δική μου στοργική και δοτική (να φανταστείτε δεν έχω δει τη μαμά του να τον χαϊδεύει ή να τον φιλά ποτέ στα 11 χρόνια που είμαστε μαζί, οι παγοκολόνες είναι πιο θερμές από αυτήν!) του βγαίνει σε ζήλια απέναντι στη μητέρα μου και στη σχέση που έχω μαζί της και κατʼ επέκταση σε αντιπάθεια. Αφού αποφεύγω να την παίρνω πολλά τηλέφωνα μπροστά του. Από την άλλη εγώ είμαι ήπιος άνθρωπος και κάνω υπομονή και προσπαθώ να δείχνω κατανόηση αλλά enough is enough, και η υπομονή έχει τα όρια της!!!!!! Επίσης εννοείται ότι το απόγεμα που επιστρέφω από την δουλειά παίρνω τη μικρή και πάμε βόλτες για να μένει μόνος του. Και σίγουρα και εγώ δεν θέλω να είναι κάποιος στο χώρο μου, δεν αισθάνομαι άνετα αλλά γιατί να μην μπορεί να έρθει και αυτός στη θέση μου και να σκεφτεί ότι εγώ ξεκουράζομαι λιγουλάκι και μόνο που δεν έχω την έννοια του παιδιού. Να μην πω και για το ότι μας κάνει και τη babysitter και βγαίνουμε και καμιά βόλτα. Και στην τελική έρχεται μία στο τόσο, δεν μπορεί να κάνει υπομονή 3 φορές το χρόνο? Αχ, βρε κορίτσια στεναχωριέμαι πολύ για τη μαμά μου γιατί δεν της αξίζει τέτοια συμπεριφορά. Δεν περιμένω να την αγαπήσει όπως εγώ, αλλά τουλάχιστον να είναι ευγενικός!!!

Και πάλι ευχαριστώ που με ακούτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

triantafillenia ολα αυτα που περιγραφεις, τη δυσαρεσκεια, το παραπονο σου, του τα εχεις πει; αν ναι, πως αντεδρασε; αν οχι, μηπως θα ηταν καλυτερα να μιλησετε σαν ζευγαρι; ακομα και αν σε βγαλει τρελλη, αν σου πει οτι ολα ειναι στη φαντασια σου θα προβληματιστει, ειδικα αν του θεσεις ορια. μου θυμιζει παιδι που προκαλει με τη συμπεριφορα του για να του δωσουν σημασια.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο που στενοχωριέσαι και σίγουρα η μαμά σου το αντιλαμβάνεται. Έχει τύχει και σε εμάς κάτι παρόμοιο σε πολύ μικρότερο βαθμό βέβαια. Ο σύζυγος μου έχασε την μαμά του πριν από 6 χρόνια και τα τελευταία 4 χρόνια δεν έχει καλές σχέσεις με τον πεθερό μου. Τώρα τελευταία αρχίσαμε να έχουμε πάλι τυπικές σχέσεις αλλά και πάλι δεν αποφεύγει τις εντάσεις με τον πατέρα του. Αυτή η κατάσταση με την οικογένεια του ακόμη και πριν πεθάνει η μαμά του (αδιάφοροι γονείς) θεωρώ ότι τον έχει κάνει εχθρικό προς την μαμά μου γιατί υπάρχει μεταξύ τους χάσμα ως προς τις θρησκευτικές απόψεις και ο άντρας μου πατάει εκεί. Πιστεύω πως αισθάνεται μειονεκτικά απέναντι στους γονείς μου (ως προς τους γονείς του) και η άμυνα του είναι να αντιδράει έτσι.

Το έχουμε συζητήσει και με τσακωμό και ήρεμα. Τουλάχιστον παραδέχεται πως γίνεται ειρωνικός και εχθρικός κάποιες φορές και προσπαθεί για καλύτερη συμπεριφορά.

Τον τελευταίο χρόνο έχει βελτιωθεί αρκετά, από όταν αρχίσαμε να το συζητάμε χωρίς φωνές.

Να το συζητήσετε ήρεμα, με επιχειρήματα. Εγώ νομίζω πως αισθάνεται μειονεκτικά λόγω της μαμάς του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα καταλαβα λοιπον ειναι οτι ζηλευει χωρις να το θελει

κοιτα τοτε, να του πεις τα επιχειρηματα σου

θελει νταντα να κραταει το παιδι να ξεκουραζεσαι?

εχει 50αρικα να δινει στις καθαριστριες να καθαριζουν, να πλενου, να σιδερωνουν?

αμα τα φυσαει ΟΚ

αμα δεν τα φυσαει να μαθει να μην ειναι αχαριστος!

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα πιο πολυ σαν κακομαθημενο παιδακι μου κανει παρα σαν γαϊδουρι που εγραψες και στον τιτλο :lol::lol:

 

εγω θα του εξηγουσα το ποσο με βοηθαει η μαμα μου οταν ερχεται και οτι αν υπαρχει καποιο προβλημα να γινουν πιο αραιες οι επισκεψεις κλπ.

σε καμμια περιπτωση δεν θα ανεφερα την μανα του στην κουβεντα. θα τσατιστει περισσοτερο αν δειξεις οτι εχεις καταλαβει ποιο ειναι το θεμα του. ας τον μονο του να το παραδεχτει.

 

εγω οταν ο δικος μου κανει τετοια μουτρα, για να μην στεναχωριεται η μανα μου της λεω οτι εχουμε τσακωθει οι δυο μας γι αυτο ειναι ετσι.... τωρα ποσο το πιστευει η μανα μου άλλο καπελο :rolleyes::rolleyes:

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?

πρέπει και ο ίδιος να βλέπει την μητέρα της κοπέλας σαν νταντά ή καθαρίστρια???

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα ο δικος μου λεει μαμα τη μαμα μου και τη δικια του τη λεει πεθερα οταν ειμαστε μονοι μας

η δικια μου ειναι απο κατω

πλενει, σιδερωνει, μαγειρευει, οταν μπορει κραταει και κανενα παιδι αν και εγω δεν τα δινω ειμαι τρελλη με τα παιδια μου- με βοηθησε πολυ και με την τετραπληγια το χειμωνα

αλλα δε χωνεται

ουτε που παμε, ουτε τι κανουμε ξερει

το φαι το αφηνει στην σκαλα μου να μη μπει και ενοχλησει

τα ρουχα τα ανεβαζει, τα αφηνει στο τραπεζι και φευγει

ποτε δε ζητησε να την παει καπου

80 ειναι και περπαταει τις ανηφορες και τσιμουδια δε βγαζει

αλλα της το αναγνωριζει ο δικος μου

χωρια που μας ψωνιζει και με τα λεφτα της

λαικη η μαμα, κρεατα η μαμα, πετρελαιο ολα τα χρονια η μαμα

αν δεν την ειχαμε δε τα βγαζαμε περα

και οι δικοι του βοηθανε αλλα ειναι του πρηξιματος

γιατι βγηκες, που πηγες, γιατι αναβει το air condition, γιατι πηρες γυρο να φας, και αλλα τετοια

νευρωση στομαχου παθαινει μαζι τους

 

αλλοιμονο να κανει τοσα η γυναικα και να μην της το αναγνωρισει

ε οχι κι ετσι!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, αν οντως η μαμα της κοπελας ερχεται 15 μερες το χρονο το πολυ, δε νομιζω οτι το θεμα ειναι να πληρωσει για καθαριστρια ή νταντα, ετσι; Στο κατω-κατω δεν ειπε ποτε η κοπελα οτι εχει παραπονο και οτι δε μοιραζονται τις δουλειες και τη φροντιδα του παιδιου με τον αντρα της....

 

Το θεμα ειναι εντελως αλλου. Εγω θεωρω πως νιωθει οτι παραβιαζεται ο προσωπικος του χωρος, αλλα δεν το εχει καταλαβει ουτε ο ιδιος πως αυτο ειναι το προβλημα του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τριανταφυλένια, δεν έχεις απαντήσει στο βασικό ερώτημα: Με τον άντρα σου έχεις μιλήσει, έχεις συζητήσει; Αν δεν το έχεις κάνει ότι λέμε εδώ είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια, όντως μιλάμε αλλά δεν παραδέχεται την παράλογη συμπεριφορά του και καταλαβαίνω ότι δεν έχει διαπιστώσει και ο ίδιος τη βαθύτερη αιτία της δυσαρέσκειάς του, γιατί όταν τον ρωτάω τι είναι αυτό που τον ενοχλεί στη μητέρα μου μένει στα επιφανειακά.

 

Και σίγουρα δεν πρέπει να βλέπει τη μαμά μου σαν νταντά ή καθαρίστρια αλλά σαν τη μητέρα της γυναίκας του η οποία μένει 500 χιλιόμετρα μακριά και τη βλέπει μία στο τόσο. Όσες μένετε μακρια από τους γονείς μπορείτε να με καταλάβετε πως το εννοώ: σίγουρα η οικογένεια που έχω δημιουργήσει είναι εδώ στην Αθήνα, και γενικά η ζωή μου είναι πλέον εδώ, αλλά δεν παύει να μου λείπουν οι γονείς μου. Ειδικά με τη μαμά μου είμαι δεμένη γιατί ξέρω ότι στα δύσκολα είναι πάντα εκεί και με στηρίζει κι ας της βγάζω εγώ το λάδι.

Τεσπα. Υπομονή μέχρι την Κυριακή λοιπόν που φεύγει η μητέρα μου! Αχ, βρε κορίτσια μοιρασμένος ο πόνος είναι όντως μισός!!!

 

Και το νου σας μη με δείτε στις ειδήσεις: νεαρή –δεν λέμε ηλικία- καλλονή (!) σκότωσε το σύζυγό της και διέφυγε στο εξωτερικό με το παιδάκι της!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

τριανταφυλένια, δεν έχεις απαντήσει στο βασικό ερώτημα: Με τον άντρα σου έχεις μιλήσει, έχεις συζητήσει; Αν δεν το έχεις κάνει ότι λέμε εδώ είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

 

Συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια, όντως μιλάμε αλλά δεν παραδέχεται την παράλογη συμπεριφορά του και καταλαβαίνω ότι δεν έχει διαπιστώσει και ο ίδιος τη βαθύτερη αιτία της δυσαρέσκειάς του, γιατί όταν τον ρωτάω τι είναι αυτό που τον ενοχλεί στη μητέρα μου μένει στα επιφανειακά.

 

Ναι το έχουμε συζητήσει το θέμα όπως είπα παραπάνω αλλά αποτέλεσμα μηδέν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια, όντως μιλάμε αλλά δεν παραδέχεται την παράλογη συμπεριφορά του και καταλαβαίνω ότι δεν έχει διαπιστώσει και ο ίδιος τη βαθύτερη αιτία της δυσαρέσκειάς του, γιατί όταν τον ρωτάω τι είναι αυτό που τον ενοχλεί στη μητέρα μου μένει στα επιφανειακά.

 

Ναι το έχουμε συζητήσει το θέμα όπως είπα παραπάνω αλλά αποτέλεσμα μηδέν!

 

εμενα μου φαινεται οτι δεν θελει να σου πει να μην μενει σπιτι σας για να μην σε στεναχωρησει. Βασικα θα ξερει ποσο την αγαπας, προφανως δεν εχει καποιο προβλημα μαζι της απλα χαλαει η βολη του και σου λεει αν της το πω θα παρεξηγηθει και θα καταλαβει λαθος-οτι δεν την θελω. Δεν εχει προβλημα με τη μαμα σου, απλα η συμβιωση ειναι πολυ δυσκολοτερο πραγμα απ ο,τι πολλοι καταλαβαινουν και μπορει εκει που εισαι μελι-γαλα με καποιον να θελεις να τον βαρεσεις ακομα και για χαζα πραγματα.

3 φορες το χρονο δεν ειναι λιγο που λες, τωρα το ειδα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Από την άλλη εγώ την έχω κάνει και «σάκο του μποξ», δλδ ξεσπάω τα νεύρα μου πάνω της και της μιλάω άσχημα.

 

Το σίγουρο είναι ότι είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά του... Ακόμα και λάθος να ήταν η μητέρα σου μόνο από σεβασμό προς εσένα οφείλει να της είναι κατ'ελάχιστο τυπικά ευγενικός.

 

Μήπως όμως κι εσύ ξεσπώντας επάνω της με νεύρα του έχεις δώσει ένα λάθος πρότυπο συμπεριφοράς προς τη μητέρα σου;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τι να λέμε τώρα! Εγώ ούτε τη δική μου μάνα δεν θα άντεχα 3-4 μέρες μέσα στο σπίτι μου. Έχω μάθει αλλιώς, θέλω την ησυχία μου και να μη μιλάω σε άνθρωπο όταν γυρίζω απ΄τη δουλειά, όχι να την έχω μέσα στα πόδια μου κι ας μου έχει κι έτοιμο φαγητό και το σπίτι καθαρό. Ο καθένας έχει μάθει διαφορετικά, κατηγορούμε τον άνθρωπο επειδή δεν θέλει την πεθερά του μέσα στα πόδια του; Πάμε καλά;

 

Στο μόνο που δεν τον δικαιολογώ είναι αν της φέρεται άσχημα, αλλά αν την αγνοεί και δεν της πολυμιλάει, μεγειά του με χαρά του. Πρέπει να κάνουν και ψιλή κουβέντα κι από πάνω;

Link to comment
Share on other sites

να σου μιλησω εγω απο την αλλη πλευρα:P

εμενα ερχονται τα πεθερικα μου 3-4 φορες το χρονο το πολυ και μενουν σπιτι μας εεε δε μπορω,δε μπορω λεμε.:-(

ειναι καλοι,μας κουβαλανε ενα σκασμο πραγματα απο το χωριο,μας αγαπανε,λατρευουν το παιδι αλλα εγω δε θελω κανεναν σπιτι μας να κοιμαται βρε παιδι μου.

θελω το προγραμμα μου,θελω να μην κανω υποχωρηση σε τιποτα,η καθημερινοτητα μου ειναι δυσκολη δε θελω λοιπον να υπαρχει αναστατωση.ασε που μετα παθαινω κατι και θελω να κανω γενικη στο σπιτι:oops:

βεβαια οταν ερχονται γινομαι χαλι να με πατησουν απο μαγειρικη μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις και εκεινη εχουν τις παραξενιες τους αλλα ο αντρας μου δε βλεπει καμια:rolleyes:,αλλα τη ζωη δυσκολη του αντρα μου τη κανω,ντροπη μου:?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...