Recommended Posts

On 6/11/2021 at 4:42 ΜΜ, eirinistar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σας γράφω για να να σας δώσω δύναμη. 

Είχα γράψει και παλιότερα εδώ και ζητούσα βοήθεια. Πλέον είμαι στον 8 μήνα κύησης.

Θα σας κάνω μια περίληψη και τι πιστεύω ότι βοήθησε εμένα που ήμουν στη περίπτωση των ανεξηγητων απόβολων.

Λοιπόν πρώτη εγκυμοσύνη βιοχημικη, 2η μάλλον εξωμητριο που το απεβαλλε ο οργανισμός μόνος του, 3η βιοχημικη, 4 η εξωμητριο και αφαίρεση σάλπιγγας,  5 βιοχημικη , και τώρα 6η και τυχερή. 

Ενδιάμεσα πολλές εξετάσεις και σε ιδιώτες αλλά και στο τμήμα αποβολων του Έλενα. Όλα φυσιολογικά. Γενικά πρέπει να δώσαμε πάνω από 2.000 σε εξετασεις . Όλα τέλεια τα έβρισκαν. 

Ο γιατρός μετά από αυτό μου πρότεινε εξωσωματικη,που όμως δεν μου καθόταν καλά στο κεφάλι μου  καθώς εμένα έγκυος.

αποφάσισα να ακούσω το ένστικτο μου και να βρω πιο φυσικούς τρόπους για το σώμα μου και να κάνω βελονισμό. Στον 4 μήνα είχα μείνει έγκυος και πήγαινε καλά.

Εγω αυτό που θα σας πω . Επισκεφτείτε το τμήμα αποβολων του Έλενα. Είναι το καλύτερο και δεν θα πληρώσετε. Δεν θα σας βάλει να κάνετε περιττές εξετασεις και θα γλυτώσετε και χρήματα ( έχω κάει όπως καταλάβατε) και αν δεν βρουν τίποτα δοκιμάστε και αυτή τη λύση. Πρώτα ψάξτε εννοείται αν φταίει κάτι οργανικό βεβαίως .

Γενικά ακούστε το σώμα σας. 

Σας εύχομαι καλή δύναμη και με μωρο στην αγκαλιά σύντομα .

Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!! Τι όμορφα νέα! Μπράβο! 

Πήγες σε εξειδικευμένο κέντρο βελονισμού?

Διαφημίσεις

On 24/9/2021 at 11:13 ΜΜ, maryblue είπε:

Όλα στο τέλος θα πάνε καλά, δεν είστε μόνες. Για καποιες ο δρόμος είναι σύντομος για καποιες άλλες μακρύς κάποια στιγμή όμως φτάνουμε στο τέρμα και αξίζει κάθε δευτερόλεπτο αγωνίας , πόνου , ανυπομονησίας . Βρείτε μέσα σας την δύναμη να συνεχίσετε να προσπαθείτε και όλα θα πάνε καλά! Μετά από 3 αποβολές , πολλές προσπαθειες και εξετάσεις ( ποτέ δεν βρήκαμε τι πραγματικά έφταιξε ) με προληπτικές αγωγές γεννήσαμε τον γιο μασ και μετά από 3 χρόνια έχοντας απαλλαχτεί πλέον από το άγχος ( ο μεγαλύτερος εχθρός στις προσπάθειες μας) την κόρη μας! Μην το βάζετε κάτω ποτέ , να στηρίζετε ο ένας τον άλλον και πραγματικά θα ερθει η μέρα που δεν θα θυμάστε και πολλά από αυτά που περνατε τώρα! Καληνυχτα!

Σ ευχαριστώ !! Μακάρι!!

On 11/9/2021 at 10:53 PM, μαγιοπουλας said:

Πολυ χαίρομαι.με το καλό.μου είχες γράψει κ pm νομίζω.

Ναι ναι είχα ζητήσει τη βοήθεια σου .

Σε ευχαριστώ που με βοήθησες 

• Μου αρέσει 1

18 ώρες πρίν, eirinistar είπε:

18 ώρες πρίν, eirinistar είπε:

Δεν έκανα κάτι.χαιρομσι πολύ για σένα.

On 3/6/2008 at 8:27 ΜΜ, mpoumpouki είπε:

κοριτσια καλησπερα!εγινα μελος πριν μερικες μερες,εχω διαβασει καποια απο τα μηνυματα σας και πραγματικα αισθανομαι ομορφα μαζι σας και πηρα την αποφαση να γραψω και εγω την ιστορια μου.εχω βιωσει την απωλεια τρεις φορες,εμενα εγκυος και τελικα καπου στην 8η εβδομαδα κατεληγε παλλινδρομη.μεγα λαθος ηταν οτι δεν μου εκανε ο γιατρος ιστολογικη εξρταση σε κανενα εμβρυο.εχουμε κανει απειρες εξετασεις(σπερμοδιαγραμμα.ορμονικες ,υστεροσκοπηση) και ειναι καλες.εχουμε κανει και ανοσολογικες και εχει βρεθει ελλειψη αντιπατρικων.ο γιατρος μου δεν τα πιστευει αλλα εγω πλεον παιρνω την υποθεση στα χερια μου.εχω παει σε καποιον ανοσολογο.ξανακανω τον ελεγχο των ανοσολογικων,εχω hashimoto και αντιθυροειδικα αντισωματα αυξημενα(μου ειπε οτι ειναι προβλημα ενω πριν κανεις δεν του εδινε σημασια) και κανω και καρυοτυπο.περιμενω τα αποτελεσματα σε κανενα μηνα και μετα ξεκιναω θεραπεια.ευχομαι απο σεπτεμβριο να ξαναμπω και εγω στον αγωνα και να εχουμε θετικη εκβαση αυτη τη φορα.μην απελπιζεστε και μην το βαζετε κατω σε ολες θα ερθει το πολυποθητο.

edit admin :

Δείτε και εδώ:

με βάση αυτή τη δημοσίευση στο θέμα  ζητούνται οι παρακάτω εξετάσεις. 

xrysa1981 είπε:
    Γεια σου lucky!Εγω ειχα τρεις αποβολες και πριν απο εναμιση μηνα καναμε ολες τις εξετασεις που μας ειπαν!Αυτες ειναι:

1.Καρυοτυπος ζευγους

2.Αντιφωσφολιπιδικα αντισωματα

3.Natural Killers

4.Αναλυση DNA για προδιαθεση ασθενιων

5.Ελενχο Θρομβοφιλιας

6.Ελενχο αυτοαντισοματων

7.Αντισωματα ΑΝΑ

8.Ελενχο θυροειδους

9.Σακχαρο

10.Τοξοπλασμα

11.Εμμεσο Coombs (επειδη εχω ρεζους αρνητικο)

στην περίπτωση που υπάρχουν και άλλες παρακαλούμε να μας στείλετε ένα πμ για να συμπληρώσουμε την λίστα! 

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
    Δεν ξέρω αν γράφω στη σωστή σελίδα.
    Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
    Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
    Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

On 11/22/2021 at 2:27 PM, Efi Tsam said:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
    Δεν ξέρω αν γράφω στη σωστή σελίδα.
    Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
    Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
    Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Νομίζω καλύτερα να γράψεις το ερώτημα σου στις κοπέλες με τις εξωσωματικές.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα