Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

On 6/11/2021 at 4:42 ΜΜ, eirinistar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

 

Σας γράφω για να να σας δώσω δύναμη. 

Είχα γράψει και παλιότερα εδώ και ζητούσα βοήθεια. Πλέον είμαι στον 8 μήνα κύησης.

Θα σας κάνω μια περίληψη και τι πιστεύω ότι βοήθησε εμένα που ήμουν στη περίπτωση των ανεξηγητων απόβολων.

Λοιπόν πρώτη εγκυμοσύνη βιοχημικη, 2η μάλλον εξωμητριο που το απεβαλλε ο οργανισμός μόνος του, 3η βιοχημικη, 4 η εξωμητριο και αφαίρεση σάλπιγγας,  5 βιοχημικη , και τώρα 6η και τυχερή. 

Ενδιάμεσα πολλές εξετάσεις και σε ιδιώτες αλλά και στο τμήμα αποβολων του Έλενα. Όλα φυσιολογικά. Γενικά πρέπει να δώσαμε πάνω από 2.000 σε εξετασεις . Όλα τέλεια τα έβρισκαν. 

Ο γιατρός μετά από αυτό μου πρότεινε εξωσωματικη,που όμως δεν μου καθόταν καλά στο κεφάλι μου  καθώς εμένα έγκυος.

αποφάσισα να ακούσω το ένστικτο μου και να βρω πιο φυσικούς τρόπους για το σώμα μου και να κάνω βελονισμό. Στον 4 μήνα είχα μείνει έγκυος και πήγαινε καλά.

Εγω αυτό που θα σας πω . Επισκεφτείτε το τμήμα αποβολων του Έλενα. Είναι το καλύτερο και δεν θα πληρώσετε. Δεν θα σας βάλει να κάνετε περιττές εξετασεις και θα γλυτώσετε και χρήματα ( έχω κάει όπως καταλάβατε) και αν δεν βρουν τίποτα δοκιμάστε και αυτή τη λύση. Πρώτα ψάξτε εννοείται αν φταίει κάτι οργανικό βεβαίως .

Γενικά ακούστε το σώμα σας. 

Σας εύχομαι καλή δύναμη και με μωρο στην αγκαλιά σύντομα .

Πολυ χαίρομαι.με το καλό.μου είχες γράψει κ pm νομίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

On 12/8/2021 at 12:24 ΜΜ, mama16 είπε:

Λυπάμαι για όλα όσα σου έχουν συμβεί.. Ελπίζω να τα καταφέρεις σύντομα να κρατήσεις ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου. Πάντως έχω δει πολλές κοπέλες που παρά τις πολλές ατυχίες κατάφεραν στο τέλος. Έχετε ψαχτει γενικά με εξετάσεις? Είδα ότι σε παρακολουθεί κ αιματολογος, κάτι άλλο έχετε κάνει?

Σ ευχαριστώ! Μακάρι!Ναι με παρακολουθεί αιματολογος κ ενδοκρινολόγος. Έχουμε κάνει τα πάντα από εξετασεις

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2021 at 4:42 ΜΜ, eirinistar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

 

Σας γράφω για να να σας δώσω δύναμη. 

Είχα γράψει και παλιότερα εδώ και ζητούσα βοήθεια. Πλέον είμαι στον 8 μήνα κύησης.

Θα σας κάνω μια περίληψη και τι πιστεύω ότι βοήθησε εμένα που ήμουν στη περίπτωση των ανεξηγητων απόβολων.

Λοιπόν πρώτη εγκυμοσύνη βιοχημικη, 2η μάλλον εξωμητριο που το απεβαλλε ο οργανισμός μόνος του, 3η βιοχημικη, 4 η εξωμητριο και αφαίρεση σάλπιγγας,  5 βιοχημικη , και τώρα 6η και τυχερή. 

Ενδιάμεσα πολλές εξετάσεις και σε ιδιώτες αλλά και στο τμήμα αποβολων του Έλενα. Όλα φυσιολογικά. Γενικά πρέπει να δώσαμε πάνω από 2.000 σε εξετασεις . Όλα τέλεια τα έβρισκαν. 

Ο γιατρός μετά από αυτό μου πρότεινε εξωσωματικη,που όμως δεν μου καθόταν καλά στο κεφάλι μου  καθώς εμένα έγκυος.

αποφάσισα να ακούσω το ένστικτο μου και να βρω πιο φυσικούς τρόπους για το σώμα μου και να κάνω βελονισμό. Στον 4 μήνα είχα μείνει έγκυος και πήγαινε καλά.

Εγω αυτό που θα σας πω . Επισκεφτείτε το τμήμα αποβολων του Έλενα. Είναι το καλύτερο και δεν θα πληρώσετε. Δεν θα σας βάλει να κάνετε περιττές εξετασεις και θα γλυτώσετε και χρήματα ( έχω κάει όπως καταλάβατε) και αν δεν βρουν τίποτα δοκιμάστε και αυτή τη λύση. Πρώτα ψάξτε εννοείται αν φταίει κάτι οργανικό βεβαίως .

Γενικά ακούστε το σώμα σας. 

Σας εύχομαι καλή δύναμη και με μωρο στην αγκαλιά σύντομα .

Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!! Τι όμορφα νέα! Μπράβο! 

Πήγες σε εξειδικευμένο κέντρο βελονισμού?

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2021 at 11:13 ΜΜ, maryblue είπε:

Όλα στο τέλος θα πάνε καλά, δεν είστε μόνες. Για καποιες ο δρόμος είναι σύντομος για καποιες άλλες μακρύς κάποια στιγμή όμως φτάνουμε στο τέρμα και αξίζει κάθε δευτερόλεπτο αγωνίας , πόνου , ανυπομονησίας . Βρείτε μέσα σας την δύναμη να συνεχίσετε να προσπαθείτε και όλα θα πάνε καλά! Μετά από 3 αποβολές , πολλές προσπαθειες και εξετάσεις ( ποτέ δεν βρήκαμε τι πραγματικά έφταιξε ) με προληπτικές αγωγές γεννήσαμε τον γιο μασ και μετά από 3 χρόνια έχοντας απαλλαχτεί πλέον από το άγχος ( ο μεγαλύτερος εχθρός στις προσπάθειες μας) την κόρη μας! Μην το βάζετε κάτω ποτέ , να στηρίζετε ο ένας τον άλλον και πραγματικά θα ερθει η μέρα που δεν θα θυμάστε και πολλά από αυτά που περνατε τώρα! Καληνυχτα!

Σ ευχαριστώ !! Μακάρι!!

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 10:53 PM, μαγιοπουλας said:

Πολυ χαίρομαι.με το καλό.μου είχες γράψει κ pm νομίζω.

Ναι ναι είχα ζητήσει τη βοήθεια σου .

Σε ευχαριστώ που με βοήθησες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, eirinistar είπε:

Ναι ναι είχα ζητήσει τη βοήθεια σου .

Σε ευχαριστώ που με βοήθησες 

 

18 ώρες πρίν, eirinistar είπε:

Ναι ναι είχα ζητήσει τη βοήθεια σου .

Σε ευχαριστώ που με βοήθησες 

Δεν έκανα κάτι.χαιρομσι πολύ για σένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 3/6/2008 at 8:27 ΜΜ, mpoumpouki είπε:

κοριτσια καλησπερα!εγινα μελος πριν μερικες μερες,εχω διαβασει καποια απο τα μηνυματα σας και πραγματικα αισθανομαι ομορφα μαζι σας και πηρα την αποφαση να γραψω και εγω την ιστορια μου.εχω βιωσει την απωλεια τρεις φορες,εμενα εγκυος και τελικα καπου στην 8η εβδομαδα κατεληγε παλλινδρομη.μεγα λαθος ηταν οτι δεν μου εκανε ο γιατρος ιστολογικη εξρταση σε κανενα εμβρυο.εχουμε κανει απειρες εξετασεις(σπερμοδιαγραμμα.ορμονικες ,υστεροσκοπηση) και ειναι καλες.εχουμε κανει και ανοσολογικες και εχει βρεθει ελλειψη αντιπατρικων.ο γιατρος μου δεν τα πιστευει αλλα εγω πλεον παιρνω την υποθεση στα χερια μου.εχω παει σε καποιον ανοσολογο.ξανακανω τον ελεγχο των ανοσολογικων,εχω hashimoto και αντιθυροειδικα αντισωματα αυξημενα(μου ειπε οτι ειναι προβλημα ενω πριν κανεις δεν του εδινε σημασια) και κανω και καρυοτυπο.περιμενω τα αποτελεσματα σε κανενα μηνα και μετα ξεκιναω θεραπεια.ευχομαι απο σεπτεμβριο να ξαναμπω και εγω στον αγωνα και να εχουμε θετικη εκβαση αυτη τη φορα.μην απελπιζεστε και μην το βαζετε κατω σε ολες θα ερθει το πολυποθητο.

 

edit admin :

Δείτε και εδώ:

 

με βάση αυτή τη δημοσίευση στο θέμα  ζητούνται οι παρακάτω εξετάσεις. 

 

 
  xrysa1981 είπε:
Γεια σου lucky!Εγω ειχα τρεις αποβολες και πριν απο εναμιση μηνα καναμε ολες τις εξετασεις που μας ειπαν!Αυτες ειναι:

1.Καρυοτυπος ζευγους

2.Αντιφωσφολιπιδικα αντισωματα

3.Natural Killers

4.Αναλυση DNA για προδιαθεση ασθενιων

5.Ελενχο Θρομβοφιλιας

6.Ελενχο αυτοαντισοματων

7.Αντισωματα ΑΝΑ

8.Ελενχο θυροειδους

9.Σακχαρο

10.Τοξοπλασμα

11.Εμμεσο Coombs (επειδη εχω ρεζους αρνητικο)

 

 

στην περίπτωση που υπάρχουν και άλλες παρακαλούμε να μας στείλετε ένα πμ για να συμπληρώσουμε την λίστα! 

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
Δεν ξέρω αν γράφω στη σωστή σελίδα.
Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2021 at 2:27 PM, Efi Tsam said:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
Δεν ξέρω αν γράφω στη σωστή σελίδα.
Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Νομίζω καλύτερα να γράψεις το ερώτημα σου στις κοπέλες με τις εξωσωματικές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σε ολες/ολους σας!
Ειμαι καινουριο μελος κι αυτη ειναι η πρωτη μου αναρτηση. Σας παρακολουθω καιρο και μου αρεσει η αλληλοϋποστηριξη που βλεπω.
Θα γραψω συνοπτικα κι εγω την ιστορια μου.
Ειμαι 39 ετων κι εχω ενα παιδακι 6 ετων που απεκτησα χωρις καμια δυσκολια. Εδω κι ενα χρονο προσπαθουμε με τον συζυγο για δευτερο παιδακι κι εχω κανει ηδη 4 αποβολες. Μενω ευκολα εγκυος αλλα δεν προχωραει καμια κυηση περαν της 6ης-7ης εβδομαδας... 2 απο τις παλλινδρομες ηταν με ιδια κλινικη εικονα: ανιχνευσιμος καρδιακος παλμος αλλα ενα τεραστιο αιματωμα στην μητρα που προκαλει αποκολληση. Σε επομενο υπερηχο εχει ηδη σταματησει η καρδιακη λειτουργια του εμβρυου.
Ο πονος μου ειναι μεγαλος. Στην τελευταια εγκυμοσυνη εκανα θεραπεια με ασπιρινη & ηπαρινη... Δυστυχως δεν βοηθησε... Τωρα μου προτειναν την εξεταση ngs και ενδομητριες εγχυσεις αντιβιωτικων 2 φορες την εβδομαδα. Στην συνεχεια θεραπεια με Valtrex.
Εχει καποια απο εσας κανει τετοια θεραπεια;
Καθε συμβουλη δεκτη. Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2021 at 4:39 ΠΜ, Chrisazre είπε:

Καλημερα σε ολες/ολους σας!
Ειμαι καινουριο μελος κι αυτη ειναι η πρωτη μου αναρτηση. Σας παρακολουθω καιρο και μου αρεσει η αλληλοϋποστηριξη που βλεπω.
Θα γραψω συνοπτικα κι εγω την ιστορια μου.
Ειμαι 39 ετων κι εχω ενα παιδακι 6 ετων που απεκτησα χωρις καμια δυσκολια. Εδω κι ενα χρονο προσπαθουμε με τον συζυγο για δευτερο παιδακι κι εχω κανει ηδη 4 αποβολες. Μενω ευκολα εγκυος αλλα δεν προχωραει καμια κυηση περαν της 6ης-7ης εβδομαδας... 2 απο τις παλλινδρομες ηταν με ιδια κλινικη εικονα: ανιχνευσιμος καρδιακος παλμος αλλα ενα τεραστιο αιματωμα στην μητρα που προκαλει αποκολληση. Σε επομενο υπερηχο εχει ηδη σταματησει η καρδιακη λειτουργια του εμβρυου.
Ο πονος μου ειναι μεγαλος. Στην τελευταια εγκυμοσυνη εκανα θεραπεια με ασπιρινη & ηπαρινη... Δυστυχως δεν βοηθησε... Τωρα μου προτειναν την εξεταση ngs και ενδομητριες εγχυσεις αντιβιωτικων 2 φορες την εβδομαδα. Στην συνεχεια θεραπεια με Valtrex.
Εχει καποια απο εσας κανει τετοια θεραπεια;
Καθε συμβουλη δεκτη. Σας ευχαριστω πολυ!

Κοπέλα μου λυπαμαι παρα πόλυ για τις απώλειες σου .είναι ξεκάθαρα αυτή η αιτία των αποβολών σου ; Στο είπανε ;

Εγώ μέτα από εξέταση υστεροσκοπησης που έδειξε φλεγμονή έκανα ανάλογη θεραπεία με ενδομήτριες εγχύσεις μέρα παρά μέρα και αντιβίωση  . Στην εγκυμοσύνη που είχα μετά από αυτό είχα αιμάτωμα που όμως δεν προκάλεσε πρόβλημα  λόγω της θεραπείας που είχε προηγηθεί..ευτυχώς. βεβαια οι αποβολες που ειχα στο παρελθόν δεν είχαν σχέση με αυτο..

Θα σου πρότεινα να ακούσεις τις οδηγίες του γιατρού και να ακολουθήσεις τη θεραπεία που σου προτείνει πριν προχωρήσεις σε επόμενη εγκυμοσύνη.

Όλα να πάνε καλά εύχομαι !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/12/2021 at 4:39 ΠΜ, Chrisazre είπε:

Καλημερα σε ολες/ολους σας!
Ειμαι καινουριο μελος κι αυτη ειναι η πρωτη μου αναρτηση. Σας παρακολουθω καιρο και μου αρεσει η αλληλοϋποστηριξη που βλεπω.
Θα γραψω συνοπτικα κι εγω την ιστορια μου.
Ειμαι 39 ετων κι εχω ενα παιδακι 6 ετων που απεκτησα χωρις καμια δυσκολια. Εδω κι ενα χρονο προσπαθουμε με τον συζυγο για δευτερο παιδακι κι εχω κανει ηδη 4 αποβολες. Μενω ευκολα εγκυος αλλα δεν προχωραει καμια κυηση περαν της 6ης-7ης εβδομαδας... 2 απο τις παλλινδρομες ηταν με ιδια κλινικη εικονα: ανιχνευσιμος καρδιακος παλμος αλλα ενα τεραστιο αιματωμα στην μητρα που προκαλει αποκολληση. Σε επομενο υπερηχο εχει ηδη σταματησει η καρδιακη λειτουργια του εμβρυου.
Ο πονος μου ειναι μεγαλος. Στην τελευταια εγκυμοσυνη εκανα θεραπεια με ασπιρινη & ηπαρινη... Δυστυχως δεν βοηθησε... Τωρα μου προτειναν την εξεταση ngs και ενδομητριες εγχυσεις αντιβιωτικων 2 φορες την εβδομαδα. Στην συνεχεια θεραπεια με Valtrex.
Εχει καποια απο εσας κανει τετοια θεραπεια;
Καθε συμβουλη δεκτη. Σας ευχαριστω πολυ!

Κι εγω είχα και έξιν αποβολες.δθαβητη κύησης έχεις κοιτάξει?. Ηπως παίρνεις Glucophage?

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2021 at 3:14 ΜΜ, μαγιοπουλας είπε:

Κι εγω είχα και έξιν αποβολες.δθαβητη κύησης έχεις κοιτάξει?. Ηπως παίρνεις Glucophage?

Καλησπερα @μαγιοπουλας σε ευχαριστω για το σχολιο σου! Εχω διαβασει καποιες αναρτησεις σου και ξερω οτι εχεις ταλαιπωρηθει κι εσυ! Οχι, δεν κοιταξα αν κανω διαβητη κυησης. Μοναχα απλες εξετασεις εκανα πριν την εγκυμοσυνη... glucophage δεν εχω παρει ποτε... 

 

@Nansy29  άρα είδες αποτελεσμα με τις θεραπειες... εγω θα κανω πρωτα την εξεταση για το μικροβιωμα και μετα θα ξεκινησω τις εγχυσεις μολις παρω το οκ απο τον γυναικολογο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 24/12/2021 at 8:35 ΜΜ, Chrisazre είπε:

Καλησπερα @μαγιοπουλας σε ευχαριστω για το σχολιο σου! Εχω διαβασει καποιες αναρτησεις σου και ξερω οτι εχεις ταλαιπωρηθει κι εσυ! Οχι, δεν κοιταξα αν κανω διαβητη κυησης. Μοναχα απλες εξετασεις εκανα πριν την εγκυμοσυνη... glucophage δεν εχω παρει ποτε... 

 

@Nansy29  άρα είδες αποτελεσμα με τις θεραπειες... εγω θα κανω πρωτα την εξεταση για το μικροβιωμα και μετα θα ξεκινησω τις εγχυσεις μολις παρω το οκ απο τον γυναικολογο...

Πάνε χρόνια πια.να κάνεις καμπύλη σακχάρου ταυτόχρονα με καμπύλη ινσουλίνης κ να την αξιολογήσει διαβητολογος ειδικός στην κυηση.αυτη ήταν η αιτία σε εμένα.

Για τιςψεγχυσεις να σου πω οτο αμφισβητουνται από την συντριπτική πλειοψηφία.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
On 22/6/2008 at 9:42 ΜΜ, michel είπε:

εγω,μετα απο 2 αποβολες ,εκανα ΟΛΕΣ τις εξετασεις που υπαρχουν για την υπογονιμοτητα!αν θες μπορω να σου στειλω πληροφοριες "που,ποιος και πότε"για να βρεθει,επιτελους "τι φταει".

Μπορω να σου πω,και που να πας(εκει πηγα και εγω) και θα μεινεις παρα πολυ ευχαριστημενη για το αποτελεσμα.

βλεπω οτι εισαι καινουργια εδω,και αν ξερεις πως χειριζεται το "προσωπικο μυνημα" η αν αεχεις "ε-μαιλ", πες μου να επικοινωνησουμε απο εκει!

 

εγω ειμαι τωρα στην φαση αναμονης των αποτελεσματων,και πολυ ηρεμη ,διοτι ΤΑ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΟΛΑ!

(αν βρεθει κατι,θα υπαρχει και θεραπεια!οπότε,δεν ανυσηχω καθολου,πλεον)-και αν μπορω να βοηθησω και αλλες κοπελες,θα το κανω με ολη μου την καρδια!

Μπορεί να μου δώσεις και μένα πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γειά σας είμαι καινούρια στο φόρουμ και σήμερα έκλεισα 8 εβδομάδες και μπηκα στην 9η. Σε διάστημα 3 χρόνων είχα δύο παλινδρομες οι οποίες σταματησαν πριν τις 8 εβδομάδες  και μια βιοχημική. Μετά από  πολλές εξετάσεις και θεραπεία με αντιπηκτικες και εμβόλια σε ανοσολογο ξανά έμεινα έγκυος ευτυχώς με την πρώτη όπως και τις προηγούμενες φορές. Και τις τρείς φορές ειχα συμπτώματα όπως πρήξιμο και πόνο στο στήθος όρεξη για φαγητό (τις πρώτες πρώτες μέρες) και ανακατωσουρες χωρις εμετούς. Στις 2 παλινδρομες  κατάλαβα οτι κάτι δεν πάει καλά επειδή ειχαν σταματήσει οι ανακατωσουρες. Αυτή τη φορά άρχισα πάλι να νιώθω ολο και λιγότερες ανακατωσουρες εδω και δυο μέρες. Να σας πω οτι πριν μια εβδομάδα ακούσαμε καρδιά και ήταν ολα καλά ομως αρχίζω και αγχώνομαι λιγάκι μήπως συμβεί πάλι το ίδιο και αυτη τη φορά θα απογοητευτω ακόμη περισσότερο αν παει κατι στραβά. Συγγνώμη αν σας κούρασα ελπίζω να με νιώθετε.😔

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...