Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, mara321 είπε:

Ολα καλα ευτυχως! Και αμνιοπαρακεντηση και β επιπεδου πολυ καλα!!! 

Ναιιιιιιιι!!!!!!! Πολυ χαίρομαι!!!!! Με το καλό τώρα!!! Ετοιμάσου !!! Ή μάλλον προετοιμάσου <3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

Καλησπέρα
τον τελευταίο 1,5 χρόνο είχα 2 αποβολές. Είμαι ήδη 42 χρονών και μου είπαν όσοι ιδιωτικοί γιατροί πήγα να πάω κατευθείαν για εξωσωματική και μάλιστα με ξένο ωάριο γιατί τα δικά μου μάλλον δεν είναι καλά. Η πρώτη αποβολή την 12 εβδομάδα και η δεύτερη την 8. Εγώ έχω πρόβλημα θρομβοφιλίας και κανείς δεν το είχε αξιολογήσει αρκετά ώστε να το ψάξουμε αλλά μου πρότειναν εξωσωματικές, μια κατάσταση που αν και σε νεαρή ηλικία δεν είναι ιδιαίτερα επικίνδυνα, χωρίς θεραπεία μπορεί να προκαλέσει έως και θάνατο....
Επειδή το έψαξα πολύ ενημερώνω πως το τμήμα στο Αρεταίειο δεν λειτουργεί πια καθώς έχει αποχωρήσει ο καθηγητής που ήταν υπεύθυνος και δεν έχει αντικατασταθεί.
Ανάλογο τμήμα υπάρχει και στο Αλεξάνδρας και μάλιστα κλείνει ραντεβού χωρίς μεγάλη αναμονή, προσωπικά ξεκίνησα απο εκεί τις πρώτες εξετάσεις μέχρι να έρθει το ραντεβού μου στο Έλενα.
Η κα Τσεκούρα είναι εξαιρετική, με είχε 4 ώρες να αναλύουμε όλο το φάκελο των εξετάσεών μου, γενικές και ειδικές (είχα μαζί μου ακόμα και εξετάσεις γαστρεντερολόγου γιατί την ενδιαφέρει το σώμα συνολικά και όχι αποσπασματικά). Πριν φτάσουμε σε εμένα, ξεκίνησε με ιστορικό απο παππούδες και γιαγιάδες, πήγε στους γονείς και έφτασε σε εμένα καθώς η κληρονομικότητα είναι πολύ σημαντικός παράγοντας. Είναι πολύ γλυκιά, ήρεμη και άκρως επεξηγηματική σε όλα. Αυτό που μου άρεσε περισσότερο απο όλα στην κα Τσεκούρα είναι πως απο την αρχή είναι ξεκάθαρη, θαύματα δεν κάνει και δεν υπόσχεται επιτυχής εγκυμοσύνες, αλλά αυτό που θα κάνει (και κάνει για εμένα) είναι να φέρει το σώμα στην κατάσταση αυτή που θα έχει κάθε γυναίκα τις καλύτερες πιθανές πιθανότητες.
Προσωπικά δεν έχω πέσει σε κατάθλιψη, δεν έχω αγχωθεί και τελείως συνειδητά προχωρώ γνωρίζοντας πως στα 43 μου πλέον ίσως και να μην κάνω ποτέ παιδί, αλλά το να είμαι υγιής είναι το πιο σημαντικό και η προτεραιότητά μου. Είμαι όμως και τυχερή καθώς ο σύζυγός μου είναι δίπλα μου 10000% και δεν με πιέζει για παιδί αλλά βάζει την υγεία μου ως προτεραιότητα.
Θα ευχηθώ σε όλες καλή επιτυχία σε όποιο δρόμο και αν διαλέξουν και όσο μπορείτε μια σχετική ψυχραιμία με προτεραιότητα στην υγεία σας. Όσο για την κα Τσεκούρα, την συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Μαρία Ξ είπε:

Καλησπέρα
τον τελευταίο 1,5 χρόνο είχα 2 αποβολές. Είμαι ήδη 42 χρονών και μου είπαν όσοι ιδιωτικοί γιατροί πήγα να πάω κατευθείαν για εξωσωματική και μάλιστα με ξένο ωάριο γιατί τα δικά μου μάλλον δεν είναι καλά. Η πρώτη αποβολή την 12 εβδομάδα και η δεύτερη την 8. Εγώ έχω πρόβλημα θρομβοφιλίας και κανείς δεν το είχε αξιολογήσει αρκετά ώστε να το ψάξουμε αλλά μου πρότειναν εξωσωματικές, μια κατάσταση που αν και σε νεαρή ηλικία δεν είναι ιδιαίτερα επικίνδυνα, χωρίς θεραπεία μπορεί να προκαλέσει έως και θάνατο....
Επειδή το έψαξα πολύ ενημερώνω πως το τμήμα στο Αρεταίειο δεν λειτουργεί πια καθώς έχει αποχωρήσει ο καθηγητής που ήταν υπεύθυνος και δεν έχει αντικατασταθεί.
Ανάλογο τμήμα υπάρχει και στο Αλεξάνδρας και μάλιστα κλείνει ραντεβού χωρίς μεγάλη αναμονή, προσωπικά ξεκίνησα απο εκεί τις πρώτες εξετάσεις μέχρι να έρθει το ραντεβού μου στο Έλενα.
Η κα Τσεκούρα είναι εξαιρετική, με είχε 4 ώρες να αναλύουμε όλο το φάκελο των εξετάσεών μου, γενικές και ειδικές (είχα μαζί μου ακόμα και εξετάσεις γαστρεντερολόγου γιατί την ενδιαφέρει το σώμα συνολικά και όχι αποσπασματικά). Πριν φτάσουμε σε εμένα, ξεκίνησε με ιστορικό απο παππούδες και γιαγιάδες, πήγε στους γονείς και έφτασε σε εμένα καθώς η κληρονομικότητα είναι πολύ σημαντικός παράγοντας. Είναι πολύ γλυκιά, ήρεμη και άκρως επεξηγηματική σε όλα. Αυτό που μου άρεσε περισσότερο απο όλα στην κα Τσεκούρα είναι πως απο την αρχή είναι ξεκάθαρη, θαύματα δεν κάνει και δεν υπόσχεται επιτυχής εγκυμοσύνες, αλλά αυτό που θα κάνει (και κάνει για εμένα) είναι να φέρει το σώμα στην κατάσταση αυτή που θα έχει κάθε γυναίκα τις καλύτερες πιθανές πιθανότητες.
Προσωπικά δεν έχω πέσει σε κατάθλιψη, δεν έχω αγχωθεί και τελείως συνειδητά προχωρώ γνωρίζοντας πως στα 43 μου πλέον ίσως και να μην κάνω ποτέ παιδί, αλλά το να είμαι υγιής είναι το πιο σημαντικό και η προτεραιότητά μου. Είμαι όμως και τυχερή καθώς ο σύζυγός μου είναι δίπλα μου 10000% και δεν με πιέζει για παιδί αλλά βάζει την υγεία μου ως προτεραιότητα.
Θα ευχηθώ σε όλες καλή επιτυχία σε όποιο δρόμο και αν διαλέξουν και όσο μπορείτε μια σχετική ψυχραιμία με προτεραιότητα στην υγεία σας. Όσο για την κα Τσεκούρα, την συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!

Λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου..οπότε πως σκέφτεσαι να προχωρήσεις;από ότι κατάλαβα θέλεις ξανά φυσική σύλληψη. Η ηλικία είναι όντως ένα θέμα για αυτό και σου προτείνουν εξωσωματική όμως τίποτα δεν είναι απόλυτο.μενεις έγκυος και εχεις πιστεύω πιθανότητες για ένα υγιές μωρό..όσο για την θρομβοφιλια αυτό που κατάλαβα μετά από πολύ ψάξιμο είναι ότι συνήθως δεν δημιουργει αποβολές πρώτου τριμήνου αλλλά πιο προχωρημενης εγκυμοσύνης.αναλογα βέβαια και τι ακριβώς έχεις και τι λένε οι γιατροί.

Συνήθως πάντως όντως οι αποβολές πρώτου τριμήνου οφείλονται σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες.

Σημασία έχει όπως λες να είσαι υγιής καλά με τον σύζυγό και εύχομαι όλα  να πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καινούρια στην παρέα. Πήρα το θάρρος να γράψω την ιστορία μου. Πριν 5 μέρες έκανα το τεστ και βγήκε θετικό. Πρώτη εγκυμωσύνη. Νόμιζα έλπιζα ονειρευόμουνα. Μίλησα στον γιατρό κ μου πε να κάνω την Β χωριακή. Αρχικά 407 μονάδες. Στην συνέχεια μου έιπε να πάω σε 2 μέρες για να μπορέσουμε να κλείσουμε ραντεβού για υπέρηχο. Στις 2 μέρες οι μονάδες έπεσαν στις 366. Μίλησα με τον γιατρό. Μου είπε 1 στις 4 έγγυες το παθαίνει αυτό. Και πως σε 4 μέρες να ξανακάνω τις μονάδες για να δούμε ότι μειώνοντε κ άλλο και ότι λογικά θα αποβάλω μόνη μου με περίοδο. Είμαι χάλια. Ψυχολογικα και γενικά. Σε 3 μερες θα πάω για την χωριακή ξανά. Όταν εν τέλει μου έρθει η περίοδος δοκιμάζω ξανά αμέσως για εγκυμωσύνη ή περιμένω; Πότε έρχεται η περίοδος; Πότε σταματα ο πόνος της απόλειας; Εντομεταξύ δεν έχω ούτε αίμα ακόμη που να καταλάβω για αποβολή. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tina.Tina είπε:

Καλησπέρα. Καινούρια στην παρέα. Πήρα το θάρρος να γράψω την ιστορία μου. Πριν 5 μέρες έκανα το τεστ και βγήκε θετικό. Πρώτη εγκυμωσύνη. Νόμιζα έλπιζα ονειρευόμουνα. Μίλησα στον γιατρό κ μου πε να κάνω την Β χωριακή. Αρχικά 407 μονάδες. Στην συνέχεια μου έιπε να πάω σε 2 μέρες για να μπορέσουμε να κλείσουμε ραντεβού για υπέρηχο. Στις 2 μέρες οι μονάδες έπεσαν στις 366. Μίλησα με τον γιατρό. Μου είπε 1 στις 4 έγγυες το παθαίνει αυτό. Και πως σε 4 μέρες να ξανακάνω τις μονάδες για να δούμε ότι μειώνοντε κ άλλο και ότι λογικά θα αποβάλω μόνη μου με περίοδο. Είμαι χάλια. Ψυχολογικα και γενικά. Σε 3 μερες θα πάω για την χωριακή ξανά. Όταν εν τέλει μου έρθει η περίοδος δοκιμάζω ξανά αμέσως για εγκυμωσύνη ή περιμένω; Πότε έρχεται η περίοδος; Πότε σταματα ο πόνος της απόλειας; Εντομεταξύ δεν έχω ούτε αίμα ακόμη που να καταλάβω για αποβολή. 

συμβαινει συχνα κ μην ανχωνεσε, ειναι κατι που αν ρωτησεις μια στις δυο κοπελες με παιδια τους εχει συμβει. καταρχας τα καλα νεα ειναι οτι νενεις εγκυος κ σιγουρα θα ξαναμεινεις γρηγορα το σωμα θυμαται. 

τωρα θα τσεκαρεις καθε εβδομαδα την χοριακη σου να γινει παλι 0. μολις γινει 0 θα σου ερθει περιοδος κανονικα. θα πας στο γιατρο να σου κανει εναν υπερυχο κ μετα απο ενα κυκλο ξαναπροσπαθεις. εμενα η χοριακη για να φτασει στο 0 εκανε 15 μερες. με το που ξαναοροσπαθησα, ξαναεμεινα εγκυος. αμεσως θα το ξεπερασεις θα δεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/1/2019 at 8:36 ΜΜ, Μαρία Ξ είπε:

Καλησπέρα
τον τελευταίο 1,5 χρόνο είχα 2 αποβολές. Είμαι ήδη 42 χρονών και μου είπαν όσοι ιδιωτικοί γιατροί πήγα να πάω κατευθείαν για εξωσωματική και μάλιστα με ξένο ωάριο γιατί τα δικά μου μάλλον δεν είναι καλά. Η πρώτη αποβολή την 12 εβδομάδα και η δεύτερη την 8. Εγώ έχω πρόβλημα θρομβοφιλίας και κανείς δεν το είχε αξιολογήσει αρκετά ώστε να το ψάξουμε αλλά μου πρότειναν εξωσωματικές, μια κατάσταση που αν και σε νεαρή ηλικία δεν είναι ιδιαίτερα επικίνδυνα, χωρίς θεραπεία μπορεί να προκαλέσει έως και θάνατο....
Επειδή το έψαξα πολύ ενημερώνω πως το τμήμα στο Αρεταίειο δεν λειτουργεί πια καθώς έχει αποχωρήσει ο καθηγητής που ήταν υπεύθυνος και δεν έχει αντικατασταθεί.
Ανάλογο τμήμα υπάρχει και στο Αλεξάνδρας και μάλιστα κλείνει ραντεβού χωρίς μεγάλη αναμονή, προσωπικά ξεκίνησα απο εκεί τις πρώτες εξετάσεις μέχρι να έρθει το ραντεβού μου στο Έλενα.
Η κα Τσεκούρα είναι εξαιρετική, με είχε 4 ώρες να αναλύουμε όλο το φάκελο των εξετάσεών μου, γενικές και ειδικές (είχα μαζί μου ακόμα και εξετάσεις γαστρεντερολόγου γιατί την ενδιαφέρει το σώμα συνολικά και όχι αποσπασματικά). Πριν φτάσουμε σε εμένα, ξεκίνησε με ιστορικό απο παππούδες και γιαγιάδες, πήγε στους γονείς και έφτασε σε εμένα καθώς η κληρονομικότητα είναι πολύ σημαντικός παράγοντας. Είναι πολύ γλυκιά, ήρεμη και άκρως επεξηγηματική σε όλα. Αυτό που μου άρεσε περισσότερο απο όλα στην κα Τσεκούρα είναι πως απο την αρχή είναι ξεκάθαρη, θαύματα δεν κάνει και δεν υπόσχεται επιτυχής εγκυμοσύνες, αλλά αυτό που θα κάνει (και κάνει για εμένα) είναι να φέρει το σώμα στην κατάσταση αυτή που θα έχει κάθε γυναίκα τις καλύτερες πιθανές πιθανότητες.
Προσωπικά δεν έχω πέσει σε κατάθλιψη, δεν έχω αγχωθεί και τελείως συνειδητά προχωρώ γνωρίζοντας πως στα 43 μου πλέον ίσως και να μην κάνω ποτέ παιδί, αλλά το να είμαι υγιής είναι το πιο σημαντικό και η προτεραιότητά μου. Είμαι όμως και τυχερή καθώς ο σύζυγός μου είναι δίπλα μου 10000% και δεν με πιέζει για παιδί αλλά βάζει την υγεία μου ως προτεραιότητα.
Θα ευχηθώ σε όλες καλή επιτυχία σε όποιο δρόμο και αν διαλέξουν και όσο μπορείτε μια σχετική ψυχραιμία με προτεραιότητα στην υγεία σας. Όσο για την κα Τσεκούρα, την συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!

Συντομα να αποκτησετε ενα παιδακι!!!ασ ειναι αυτη η φορα η τυχερη σασ!!!

1 hour ago, Tina.Tina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.  Μου δινεις θαρρος και αυτο χρειάζομαι αυτή τη στιγμή.  

Συμφωνω με ττο ninaki κ οσα σου εγραψε..

Το μονο που εχω να σου πω ειναι να μην αμελησεισ τη χοριακη να την παρακολουθεισ..κ να χεισ επικοινωνια με το γιατρο σου..αν πχ εχεισ ανεξηγητα πονακια..να το αναφερεισ..

Ολα καλα θα πανε..αφου εμεινεσ μια φορα ..θα ξαναμεινεισ.

Link to comment
Share on other sites

Hμέρα 3... 

Ξύπνησα με λίγο πόνο στο κάτω μέρος της κοιλιάς. Μετά τίποτε. Περιμένω την Παρασκευη να κάνω ξανά τη χοριακή μόνο για επιβεβαίωση ότι πέφτουν οι μονάδες. Μέσα μου εύχομαι να ανέβουν.  Δεν θα πάω στο ίδιο χημείο. Θα πάω αλλού..... Δεν ξέρω απλά νιώθω λίγο χαμένη. Απών απο όλα.... Θα περάσει. Θέλει χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2019 at 8:36 PM, Μαρία Ξ said:

Καλησπέρα
τον τελευταίο 1,5 χρόνο είχα 2 αποβολές. Είμαι ήδη 42 χρονών και μου είπαν όσοι ιδιωτικοί γιατροί πήγα να πάω κατευθείαν για εξωσωματική και μάλιστα με ξένο ωάριο γιατί τα δικά μου μάλλον δεν είναι καλά. Η πρώτη αποβολή την 12 εβδομάδα και η δεύτερη την 8. Εγώ έχω πρόβλημα θρομβοφιλίας και κανείς δεν το είχε αξιολογήσει αρκετά ώστε να το ψάξουμε αλλά μου πρότειναν εξωσωματικές, μια κατάσταση που αν και σε νεαρή ηλικία δεν είναι ιδιαίτερα επικίνδυνα, χωρίς θεραπεία μπορεί να προκαλέσει έως και θάνατο....
Επειδή το έψαξα πολύ ενημερώνω πως το τμήμα στο Αρεταίειο δεν λειτουργεί πια καθώς έχει αποχωρήσει ο καθηγητής που ήταν υπεύθυνος και δεν έχει αντικατασταθεί.
Ανάλογο τμήμα υπάρχει και στο Αλεξάνδρας και μάλιστα κλείνει ραντεβού χωρίς μεγάλη αναμονή, προσωπικά ξεκίνησα απο εκεί τις πρώτες εξετάσεις μέχρι να έρθει το ραντεβού μου στο Έλενα.
Η κα Τσεκούρα είναι εξαιρετική, με είχε 4 ώρες να αναλύουμε όλο το φάκελο των εξετάσεών μου, γενικές και ειδικές (είχα μαζί μου ακόμα και εξετάσεις γαστρεντερολόγου γιατί την ενδιαφέρει το σώμα συνολικά και όχι αποσπασματικά). Πριν φτάσουμε σε εμένα, ξεκίνησε με ιστορικό απο παππούδες και γιαγιάδες, πήγε στους γονείς και έφτασε σε εμένα καθώς η κληρονομικότητα είναι πολύ σημαντικός παράγοντας. Είναι πολύ γλυκιά, ήρεμη και άκρως επεξηγηματική σε όλα. Αυτό που μου άρεσε περισσότερο απο όλα στην κα Τσεκούρα είναι πως απο την αρχή είναι ξεκάθαρη, θαύματα δεν κάνει και δεν υπόσχεται επιτυχής εγκυμοσύνες, αλλά αυτό που θα κάνει (και κάνει για εμένα) είναι να φέρει το σώμα στην κατάσταση αυτή που θα έχει κάθε γυναίκα τις καλύτερες πιθανές πιθανότητες.
Προσωπικά δεν έχω πέσει σε κατάθλιψη, δεν έχω αγχωθεί και τελείως συνειδητά προχωρώ γνωρίζοντας πως στα 43 μου πλέον ίσως και να μην κάνω ποτέ παιδί, αλλά το να είμαι υγιής είναι το πιο σημαντικό και η προτεραιότητά μου. Είμαι όμως και τυχερή καθώς ο σύζυγός μου είναι δίπλα μου 10000% και δεν με πιέζει για παιδί αλλά βάζει την υγεία μου ως προτεραιότητα.
Θα ευχηθώ σε όλες καλή επιτυχία σε όποιο δρόμο και αν διαλέξουν και όσο μπορείτε μια σχετική ψυχραιμία με προτεραιότητα στην υγεία σας. Όσο για την κα Τσεκούρα, την συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!

λυπαμαι για τις απωλειες σου.εδω ολες οι κοπελες σε καταλαβαινουν.δεν καταλαβαινω,πως υπαρχουν γιατροι που αντι να ερευνησουν πρωτα για ποιον λογο ειχες τις αποβολες,αμεσως προτεινουν εξωσωματικη.και εξωσωματικη δηλαδη να κανεις και ξαναμεινεις εγκυος μπορει να υπαρχει παλι περιπτωση αποβολης.καλα εκανες και απευθυνθηκες στο Ελενα.εχω γραψει και εγω παραπανω την εντυπωση μου για την κα.Τσεκουρα.ειναι επαγγελματιας και αριστη επιστημονας.κ εμενα με εκανε φυλλο κ φτερο.κ το κανει για καθε γυναικα που την επισκεπτεται.δεν υποσχεται τιποτα,αλλα δεν αφηνει τιποτα να πεσει.λογω του οτι ειναι μονη της κ κραταει ολο το τμημα αυτη εχει μεγαλη αναμονη γιατι δεν ξεπεταει καμια γυναικα.εισαι στην αρχη των εξετασεων?το μονο κακο ειναι οτι καποιες εξετασεις κανουν κ εναν μηνα να βγουν.παρ ολα αυτα ελπιζω να καταληξετε σε συμπερασματα κ να προχωρησεις κ αναλογα να παρεις τις αποφασεις σου για το πως θα κινηθεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.. καινούργια είμαι και γω..μπορω να καταλάβω την στεναχώρια σου και γω εχω χάσει 2μωρα..2 απανωτές αποβολές σε μικρό χρονικό διάστημα.. να ξέρεις όμως όπως λένε όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν καλώς ή κακός.. Κατά ένα περίεργο τρόπο όπως μου είχε εξηγήσει και η γυναικολόγος μου η μήτρα μας όταν αντιληφθεί ότι κάτι δεν πάει καλά το διώχνει τουλάχιστον στην πρώτη δική μου περίπτωση έτσι συνέβη..Στην δεύτερη παλινδρόμηση απο μεγάλη στεναχώρια.. Μην σε παίρνει από κάτω.. να είσαι δυνατή και θα δεις πως την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλα:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Tina.Tina είπε:

Hμέρα 3... 

Ξύπνησα με λίγο πόνο στο κάτω μέρος της κοιλιάς. Μετά τίποτε. Περιμένω την Παρασκευη να κάνω ξανά τη χοριακή μόνο για επιβεβαίωση ότι πέφτουν οι μονάδες. Μέσα μου εύχομαι να ανέβουν.  Δεν θα πάω στο ίδιο χημείο. Θα πάω αλλού..... Δεν ξέρω απλά νιώθω λίγο χαμένη. Απών απο όλα.... Θα περάσει. Θέλει χρόνο. 

Κοριτσι πρεπει να πασ στο ιδιο μικροβιολογικο οπωσδηποτε..αν δεν με πιστευεισ παρε ενα τηλ κ ρωτα τον γυναικολογο σου...

 οι μετρησεισ που κανουν εχουν διαφορα απο μικροβιολογικο σε μικροβιολογικο..κ θα πρεπει να δεισ ανα κατεβηκε η ανεβηκε με.σιγουρια

.

Τισ αλλεσ 2 μετρησεισ στο ιδιο πιστευω να τισ εκανεσ..

Εχω κανει μπολικεσ χοριακεσ κ ξερω

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, tzenaki1982 said:

Κοριτσι πρεπει να πασ στο ιδιο μικροβιολογικο οπωσδηποτε..αν δεν με πιστευεισ παρε ενα τηλ κ ρωτα τον γυναικολογο σου...

 οι μετρησεισ που κανουν εχουν διαφορα απο μικροβιολογικο σε μικροβιολογικο..κ θα πρεπει να δεισ ανα κατεβηκε η ανεβηκε με.σιγουρια

.

Τισ αλλεσ 2 μετρησεισ στο ιδιο πιστευω να τισ εκανεσ..

Εχω κανει μπολικεσ χοριακεσ κ ξερω

 

Θα οάω σε άλλο χημείο άυριο.  Σε αυτό το χημειο τα αποτελέσματα βγαινουν απο τους ιδιους και γινονται εκει. Στα αλλα δυο που πηγα τα εστελναν στα κεντρικα τους 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tina.Tina είπε:

Θα οάω σε άλλο χημείο άυριο.  Σε αυτό το χημειο τα αποτελέσματα βγαινουν απο τους ιδιους και γινονται εκει. Στα αλλα δυο που πηγα τα εστελναν στα κεντρικα τους 

Τινα για να καταλαβω..εκανεσ 2 φορεδ χοριακη..σε 2 διαφορετικα μικροβιολογικα???αν εκανεσ κατι τετοιο ειναο λαθοσ..επρεπε στο ιδιο..δεν θελω να σου δωσω ελπιδεσ ματαιεσ..αλλα μπορει κ να επηρεαστικε το αποτελεσμα...σε παρακαλω παρε το γιατρο σου κ πεσ του τι εγινε..αν κ ο ιδιοσ επρεπε να σου πει να πασ στο ιδιο μικροβιολογικο.επρεπε να στο χει τονισει

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, tzenaki1982 said:

Τινα για να καταλαβω..εκανεσ 2 φορεδ χοριακη..σε 2 διαφορετικα μικροβιολογικα???αν εκανεσ κατι τετοιο ειναο λαθοσ..επρεπε στο ιδιο..δεν θελω να σου δωσω ελπιδεσ ματαιεσ..αλλα μπορει κ να επηρεαστικε το αποτελεσμα...σε παρακαλω παρε το γιατρο σου κ πεσ του τι εγινε..αν κ ο ιδιοσ επρεπε να σου πει να πασ στο ιδιο μικροβιολογικο.επρεπε να στο χει τονισει

καλημερα. εκανα 2 φορες χοριακη σε ιδιο χημειο. την 3 σημερα την εκανα αλλου. τωρα περιμενω τα αποτελεσματα. Απλα το πρωο χημειο που πηγα εμαθα απο πολλα ατομα πως δεν ειναι αξιοπιστο και γιαυτο σημερα που μου ειπε ο γιατρος να κανω ακομα μια φορα αποφασισα να παω αλλλου 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Tina.Tina είπε:

καλημερα. εκανα 2 φορες χοριακη σε ιδιο χημειο. την 3 σημερα την εκανα αλλου. τωρα περιμενω τα αποτελεσματα. Απλα το πρωο χημειο που πηγα εμαθα απο πολλα ατομα πως δεν ειναι αξιοπιστο και γιαυτο σημερα που μου ειπε ο γιατρος να κανω ακομα μια φορα αποφασισα να παω αλλλου 

 

Συγνωμη που επιμενω..απλα να βοηθησω θελω..οταν βγουν τα αποτελεσματα κ μιλησεισ μρ το γιατρο πεσ του το πωσ την τελευταια χοριακη την εκανεσ αλλου..απλα δεν ξερω ποσο ασφαλη συμπερασματα μπορει νσ βγαλει τωρα που αλλαξεσ μικροβιολογο...

Παντωσ νακαρι να ναι οπωσ τα λεσ...κ να δεισ μια μεγαλη χοριακη σημερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/1/2019 at 4:19 PM, tzenaki1982 said:

Συγνωμη που επιμενω..απλα να βοηθησω θελω..οταν βγουν τα αποτελεσματα κ μιλησεισ μρ το γιατρο πεσ του το πωσ την τελευταια χοριακη την εκανεσ αλλου..απλα δεν ξερω ποσο ασφαλη συμπερασματα μπορει νσ βγαλει τωρα που αλλαξεσ μικροβιολογο...

Παντωσ νακαρι να ναι οπωσ τα λεσ...κ να δεισ μια μεγαλη χοριακη σημερα!!!

Καλημερα. Δες τι εγινε.  2 χοριακες σε ενα χημειο. Εμαθα οτι δεν ειναι καλο το συγκεκριμμενο.  Την 3 χοριακη την εκανα αλλου. Καμια σχεση με το 1. Την 4 χοριακη σε χημειο που με εστειλε ο γιατρος.  Οι μετρησεις 

1) 407

2)366.7 

3)977

4) 1424 και προγεστερονη 55.23

Ο γιατρος ειπε πως ειναι συγχισμενος με τα αποτελεσματα. Το ποιο πιθανον το πρωτο χημειο να εκανε λαθος μετρηση. Αυριο παω για 5 χοριακη στο χημειο που με εστειλε ο γιατρος.  Χοριακη και προγεστερονη. Και στην συνέχεια θα παω για υπερηχο. Προσευχομαι να ηταν λαθος του χημειου και να ειμαστε καλα. Θα δειξει αυριο.  Αν ηταν λαθος θα παω να τους τα σπασω ολα 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Tina.Tina είπε:

Καλημερα. Δες τι εγινε.  2 χοριακες σε ενα χημειο. Εμαθα οτι δεν ειναι καλο το συγκεκριμμενο.  Την 3 χοριακη την εκανα αλλου. Καμια σχεση με το 1. Την 4 χοριακη σε χημειο που με εστειλε ο γιατρος.  Οι μετρησεις 

1) 407

2)366.7 

3)977

4) 1424 και προγεστερονη 55.23

Ο γιατρος ειπε πως ειναι συγχισμενος με τα αποτελεσματα. Το ποιο πιθανον το πρωτο χημειο να εκανε λαθος μετρηση. Αυριο παω για 5 χοριακη στο χημειο που με εστειλε ο γιατρος.  Χοριακη και προγεστερονη. Και στην συνέχεια θα παω για υπερηχο. Προσευχομαι να ηταν λαθος του χημειου και να ειμαστε καλα. Θα δειξει αυριο.  Αν ηταν λαθος θα παω να τους τα σπασω ολα 

Πόση είναι η απόσταση ανάμεσα στις μέρες; Δυστυχώς δεν αρκεί απλά να ανεβαίνουν. Θες ίδιο εργαστήριο, και ανά 2-3 μέρες, αλλιώς δεν έχει και πολύ νόημα η εξέταση. Αν είσαι ήδη στη 1400 και την εμπιστεύεται τη μέτρηση ο γιατρός, λογικά θα σας δείξει πια ο υπέρηχος από βδομάδα, με αυτές τις τιμές πρέπει κάτι να φανεί.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ΑΡΓΚ said:

Πόση είναι η απόσταση ανάμεσα στις μέρες; Δυστυχώς δεν αρκεί απλά να ανεβαίνουν. Θες ίδιο εργαστήριο, και ανά 2-3 μέρες, αλλιώς δεν έχει και πολύ νόημα η εξέταση. Αν είσαι ήδη στη 1400 και την εμπιστεύεται τη μέτρηση ο γιατρός, λογικά θα σας δείξει πια ο υπέρηχος από βδομάδα, με αυτές τις τιμές πρέπει κάτι να φανεί.

Την πρωτη την εκανα την προηγουμενη παρασκευη 

2 την Δευτερα 

3 προχθες παρασκευη 

4 χθες Σαββατο

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Tina.Tina είπε:

Καλημερα. Δες τι εγινε.  2 χοριακες σε ενα χημειο. Εμαθα οτι δεν ειναι καλο το συγκεκριμμενο.  Την 3 χοριακη την εκανα αλλου. Καμια σχεση με το 1. Την 4 χοριακη σε χημειο που με εστειλε ο γιατρος.  Οι μετρησεις 

1) 407

2)366.7 

3)977

4) 1424 και προγεστερονη 55.23

Ο γιατρος ειπε πως ειναι συγχισμενος με τα αποτελεσματα. Το ποιο πιθανον το πρωτο χημειο να εκανε λαθος μετρηση. Αυριο παω για 5 χοριακη στο χημειο που με εστειλε ο γιατρος.  Χοριακη και προγεστερονη. Και στην συνέχεια θα παω για υπερηχο. Προσευχομαι να ηταν λαθος του χημειου και να ειμαστε καλα. Θα δειξει αυριο.  Αν ηταν λαθος θα παω να τους τα σπασω ολα 

Κοριτσι γι αυτο επεμενα ..γιατι δεν θα μπορουσε να βγαλει συμπερασμα ο γιατροσ...

Πραγματικα ευχομαι να πανε ολα καλα...ξερω πωσ ειναο να αγωνιασ με τισ χοριακεσ..μακαρι το αποτελεσματα να ειναι αυτο που θεσ...στειλε να μασ πεισ ευχαριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Κοριτσι γι αυτο επεμενα ..γιατι δεν θα μπορουσε να βγαλει συμπερασμα ο γιατροσ...

Πραγματικα ευχομαι να πανε ολα καλα...ξερω πωσ ειναο να αγωνιασ με τισ χοριακεσ..μακαρι το αποτελεσματα να ειναι αυτο που θεσ...στειλε να μασ πεισ ευχαριστα!!!

 

Δυστυχώς με αποτελέσματα 3 εργαστηρίων, μάλλον δε βγαίνει κανένα αποτέλεσμα. Το 1,2 και 3, με όποια σειρά και να τα συγκρίνεις, δεν είναι καλά, το 3 με 4 είναι άψογα, αλλά αν δεν εμπιστεύεσαι κάποια από τα εργαστήρια, πράγματι τι να πει και ο γιατρός;  Λογικά θα πρέπει να μείνεις στο τελευταίο, να συνεχίσεις εκεί τις μετρήσεις ανά 2 μέρες, και να προχωρήσεις και σε υπέρηχο πια. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου χαίρομαι πολύ με τα αποτελέσματα σου! Συγχαρητήρια ! Εγώ περνάω το λούκι της χοριακης πάλι!Έκανα εμβρυομεταφορα με δύο κατεψυγμένες βλαστοκυστες πρώτη μέτρηση 77.55 δεύτερη μέτρηση 243.5 πραγματικά έχω χάσει την ελπίδα μου! Περιμένω ένα θαύμα !έχω ήδη 4 αποβολες και τρέμω! Δευτέρα έχω επανάληψη!Εύχομαι μια τελιομηνη εγκυμοσύνη να έχεις

Just now, Dwro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου χαίρομαι πολύ με τα αποτελέσματα σου! Συγχαρητήρια ! Εγώ περνάω το λούκι της χοριακης πάλι!Έκανα εμβρυομεταφορα με δύο κατεψυγμένες βλαστοκυστες πρώτη μέτρηση 77.55 δεύτερη μέτρηση 243.5 πραγματικά έχω χάσει την ελπίδα μου! Περιμένω ένα θαύμα !έχω ήδη 4 αποβολες και τρέμω! Δευτέρα έχω επανάληψη!Εύχομαι μια τελιομηνη εγκυμοσύνη να έχεις

Υστερόγραφο δεύτερη μέτρηση ήταν τέσσερις μέρες μετα

πρίν από 2 λεπτά , Dwro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου χαίρομαι πολύ με τα αποτελέσματα σου! Συγχαρητήρια ! Εγώ περνάω το λούκι της χοριακης πάλι!Έκανα εμβρυομεταφορα με δύο κατεψυγμένες βλαστοκυστες πρώτη μέτρηση 77.55 δεύτερη μέτρηση 243.5 πραγματικά έχω χάσει την ελπίδα μου! Περιμένω ένα θαύμα !έχω ήδη 4 αποβολες και τρέμω! Δευτέρα έχω επανάληψη!Εύχομαι μια τελιομηνη εγκυμοσύνη να έχεις

Υστερόγραφο δεύτερη μέτρηση ήταν τέσσερις μέρες μετα

Κορίτσια ότι να είναι γράφω είμαι αγχωμενη  πρώτη μέτρηση 1\2  71.55  δεύτερη 5/2 243.5

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Tina.Tina είπε:

Καλημέρα. Τα πρωτα 2 εργαστηρια ειχαν λαθος διαγνωση.  Ειμαι 4.5 βδομαδων. Πηγα για υπερηχο. Ολα καλα. Ευχαριστώ τον θεο και την Παναγια

4μιση βδομάδων εγκυμοσύνη δεν φαίνεται σε υπέρηχο, οπότε λογικά εννοείς 6.5 ; 4μιση βδομάδες σημαίνει καθυστέρηση 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου χαίρομαι πολύ με τα αποτελέσματα σου! Συγχαρητήρια ! Εγώ περνάω το λούκι της χοριακης πάλι!Έκανα εμβρυομεταφορα με δύο κατεψυγμένες βλαστοκυστες πρώτη μέτρηση 77.55 δεύτερη μέτρηση 243.5 πραγματικά έχω χάσει την ελπίδα μου! Περιμένω ένα θαύμα !έχω ήδη 4 αποβολες και τρέμω! Δευτέρα έχω επανάληψη!Εύχομαι μια τελιομηνη εγκυμοσύνη να έχεις

Υστερόγραφο δεύτερη μέτρηση ήταν τέσσερις μέρες μετα

Κορίτσια ότι να είναι γράφω είμαι αγχωμενη  πρώτη μέτρηση 1\2  71.55  δεύτερη 5/2 243.5

 

σε 4 μέρες σχεδόν τετραπλασιασμός σημαίνει ότι ανεβαίνει η χοριακή υποδειγματικά, τι σε βασανίζει;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Tina.Tina είπε:

Καλημέρα. Τα πρωτα 2 εργαστηρια ειχαν λαθος διαγνωση.  Ειμαι 4.5 βδομαδων. Πηγα για υπερηχο. Ολα καλα. Ευχαριστώ τον θεο και την Παναγια

Αργησα να δω την αναρτηση σου κ τωρα εψαχνα να δω τι εγινε!!!!

Συγχαρητηρια..πολυ χαιρομαι που πηγαν ολα καλα...ευχομαι κ απο εδω κ περα να πανε ολα καλα

.κ να μοιραζομαστε αλλεσ εμπειριεσ ευχαριστεσ..

Με το καλο σου ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...