Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, mara321 είπε:

@Nansy29

Ειμαι 32 ! Καναμε απλο καρυοτυπο και μοριακο και βγηκαν φυσιολογικοι και για τους δυο.. αφου ο γενετιστης, μας ειχε πει πριν κανουμε την εξεταση οτι ηταν σιγουρος οτι εχει καποιος μεταθεση λογω των ευρυματων στον καρυοτυπο εμβρυου κ ομως δεν υπαρχει κανενα προβλημα.. στην αυχενικη επισης ηταν ολα τελεια! τα προβληματα του εγκεφαλου και της καρδιας φανηκαν στην 18 εβδομαδα, σε εναν προελεγχο β' επιπεδου που μ εκανε ο γυναικολογος μου ο οποιος ειναι και εμβρυολογος.. μου εξηγησε οτι καποια οργανα μετα τη 18η εβδομαδα αρχιζουν και φαινονται πιο λεπτομερειακα και πιο πολυ στην 20η εβδομαδα οπου εχουν ολοκληρωθει εντελως.. μας παρεπεμψε και σε καρδιοεμβρυολογο οπου το επιβεβαιωσε και αυτη το προβλημα.. καμπυλη ζαχαρου δεν εκανα, διοτι το ζαχαρο μου ηταν φυσιολογικο στις γενικες αιματος, οπως και ολες οι υπολοιπες εξετασεις και η καλλιεργεια κολπικου υγρου επισης φυσιολογικη.. οσο κουφο σου φαινεται και εσενα , αλλο τοσο και σε εμενα.. ενω ολα εδειχναν αψογα , ξαφνικα εμφανιστηκαν αυτα. Ολη μερα καθομαι και ψαχνω και διαβαζω ολα τα ιατρικα site για να βρω καποια αντιστοιχη περιπτωση.. δεν μπορω να καταλαβω γτ σε εμενα και τι αλλο να κανω.. ο γενετιστης και ο γυναικολογος μου ειπαν τυχαιο γεγονος.. δεν ξερω τι αλλες εξετασεις μπορω να κανω για να βρω και να εξηγησω πως μπορει μα συμβαινει αυτο.. ειμαι τρελαμενη

Σε κατάλαβαινω απόλυτα πως είσαι..Ήταν και προχωρημενη εβδομάδα.ειναι δύσκολα όλα αυτά που περνάμε.σιγουρα υπάρχουν πολλές εξετάσεις αλλά συνήθως οι γιατροί λενε τυχαία γεγονότα.

Μπορείς να απευθυνθείς σε τμήμα καθεξιν  αποβολων..

Πάντως κι εγώ που έχω κάνει αρκετές εξετάσεις τελικά δεν ξέρω αν έχω βγάλει ακρη..έχουν εντοπιστεί διάφορα ευρήματα αλλά τελικά κανεις δεν μου είπε κάποια ξεκάθαρη αιτία.και οι γιατροί δεν ξέρουν δυστυχώς..

Σου εύχομαι πάντως σύντομα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

 εμενα τελικα βγηκε η ιστολογικη του μωρου.ηταν υγειες.υπερπεριεληξη ομφαλιου λωρου το αποτελεσμα.τυλιχθηκε πολλες φορες...απο την μια μου εφυγε ενα βαρος οτι δεν ηταν κατι που εκανα εγω ή παθολογικο του μωρου.ο γιατρος μου ειπε ατυχια...μεγαλη ατυχια.εν τω μεταξυ ειχαν ηδη βγει τα αποτελεσματα του καρυοτυπου ζευγους που καναμε και ειναι φυσιολογικος.το μονο που περιμενω τωρα ειναι τα αποτελεσματα απο το τμημα καθ εξιν αποβολων του Ελενα,οι ανοσολογικες.ολα τα υπολοιπα εχουν βγει μια χαρα.δεν προκειται να το ψαξω αλλο.απλα οταν μου ειπε ο γιατρος για ποιον λογο εχασα το μωρακι μου δεν το πιστευα.δεν πιστευα οτι σε τετοια εβδομαδα κυησης θα μπορουσε να συμβει αυτο...εχω ραντεβου την αλλη τριτη στο ελενα και θα παω για το τυπικο.μου ηρθε και η πρωτη περιοδος και θα βαλουμε μπρος παλι τον επομενο μηνα...ελπιζω να πανε ολα καλα..

On 5/7/2018 at 12:07 AM, mara321 said:

@Nansy29

Ειμαι 32 ! Καναμε απλο καρυοτυπο και μοριακο και βγηκαν φυσιολογικοι και για τους δυο.. αφου ο γενετιστης, μας ειχε πει πριν κανουμε την εξεταση οτι ηταν σιγουρος οτι εχει καποιος μεταθεση λογω των ευρυματων στον καρυοτυπο εμβρυου κ ομως δεν υπαρχει κανενα προβλημα.. στην αυχενικη επισης ηταν ολα τελεια! τα προβληματα του εγκεφαλου και της καρδιας φανηκαν στην 18 εβδομαδα, σε εναν προελεγχο β' επιπεδου που μ εκανε ο γυναικολογος μου ο οποιος ειναι και εμβρυολογος.. μου εξηγησε οτι καποια οργανα μετα τη 18η εβδομαδα αρχιζουν και φαινονται πιο λεπτομερειακα και πιο πολυ στην 20η εβδομαδα οπου εχουν ολοκληρωθει εντελως.. μας παρεπεμψε και σε καρδιοεμβρυολογο οπου το επιβεβαιωσε και αυτη το προβλημα.. καμπυλη ζαχαρου δεν εκανα, διοτι το ζαχαρο μου ηταν φυσιολογικο στις γενικες αιματος, οπως και ολες οι υπολοιπες εξετασεις και η καλλιεργεια κολπικου υγρου επισης φυσιολογικη.. οσο κουφο σου φαινεται και εσενα , αλλο τοσο και σε εμενα.. ενω ολα εδειχναν αψογα , ξαφνικα εμφανιστηκαν αυτα. Ολη μερα καθομαι και ψαχνω και διαβαζω ολα τα ιατρικα site για να βρω καποια αντιστοιχη περιπτωση.. δεν μπορω να καταλαβω γτ σε εμενα και τι αλλο να κανω.. ο γενετιστης και ο γυναικολογος μου ειπαν τυχαιο γεγονος.. δεν ξερω τι αλλες εξετασεις μπορω να κανω για να βρω και να εξηγησω πως μπορει μα συμβαινει αυτο.. ειμαι τρελαμενη

 

σε καταλαβαινω απολυτα.εγω στην τριτη παλλινδρομη που εγινε πριν 1 μηνα περιπου ημουν  στην 16 εβδομαδα προς 17.ολα ηταν μια χαρα.ειχαμε κανει και εξεταση ληψη τροφοβλαστη και ολα ηταν ενταξη.και ξαφνικα οταν πηγα στον γιατρο να κανονισουμε για την β επιπεδου και μου εκανε υπερηχο ειδαμε οτι ειχε σταματησει η καρδουλα της...τις πρωτες εβδομαδες δεν μπορουσα να αποδεχτω το γεγονος οτι δεν ηταν μεσα μου πια...οτι ημουν αδεια...εχω ηρεμισει λιγακι.χτες επιασα τον εαυτο μου να σκεφτομαι οτι αλλιως φανταζομουν τις διακοπες μας,στην θαλασσιτσα με την κοιλιτσα μου,τον αντρουλη μου και την κορη μας που μιλαγε συνεχεια στην κοιλια μου...

εαν ειναι η δευτερη παλινδρομη θα σου λεγα να κανεις καποιες εξετασεις.καρυοτυπο εκανες και ξεμπερδεψες.θρομβοφιλια και ανοσολογικες.εγω παντως στο τμημα του Ελενα στο καθ εξιν αποβολων εμεινα πολυ ευχαριστημενη.φοβερη η υπευθυνη του τμηματος.ελπιζω πραγματικα να ηταν ενα τυχαιο γεγονος και να μεινεις γρηγορα ξανα εγκυος και να εχεις ενα μωρακι στην αγκαλια σου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια υπομονη σε εσας φαινονται τυχαιο γεγονος σιγουρα την επομενη φορα θα πανε καλα ολα.εγω στο τελος θα τρελαθω 4 αποβολες πρωτου τριμηνου σχεδον ιδια εβδομαδα απειρες εξετασεις,χωρις ουσιαστικα αιτια εχω λυγισει ολη μερα με τρωει το γιατι!συγνωμη για την παρεμβαση ευχομαι αισιο τελος για ολες!

Link to comment
Share on other sites

@abebablom πραγματικα εχω παθει σοκ..δεν το εχω ξανακουσει ποτε αυτο σε τοσο μικρη κυηση... τελικα ειναι τυχη η εγκυμοσυνη, ή καλυτερα θα ελεγα ειναι οντως θαυμα.εγω σε αυτο το συμπερασμα κατεληξα μετα τη διακοπη κυησης.. εμενα ενω ολες οι εξετασεις ηταν τελειες ξαφνικα εμφανισε προβλημα στην 19η εβδομαδα και δυστυχως επρεπε να προχωρησω σε διακοπη.. δεν εχω λογια για αυτα τα ανεξηγητα φαινομενα που περναμε.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwro είπε:

κοριτσια υπομονη σε εσας φαινονται τυχαιο γεγονος σιγουρα την επομενη φορα θα πανε καλα ολα.εγω στο τελος θα τρελαθω 4 αποβολες πρωτου τριμηνου σχεδον ιδια εβδομαδα απειρες εξετασεις,χωρις ουσιαστικα αιτια εχω λυγισει ολη μερα με τρωει το γιατι!συγνωμη για την παρεμβαση ευχομαι αισιο τελος για ολες!

Κοριτσι μου το ιδιο δραμα ειναι για ολες, οποιο προβλημα και εχει η καθεμια... να σε ρωτησω τι εξετασεις εχεις κανει ? Πιστευω πως το καλο θα ερθει και σε εσενα οπως και σε ολες μας αυτο το θαυμα που θελουμε να βιωσουμε, μια εγκυμοσυνη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω κανει θρομβοφιλια εξετασεις καρυοτυπο ζευγους, ανοσολογικες ανοσοφαινοτυπο κτλ,ορμονικες,καμπυλη ζαχαρου,υστεροσκοπηση και βιοψια ενδομητριου.αντιπατρικα τα οποια ειναι χαμηλα,καναμε  fish σπερματος και dfi σπερματος.εχω μαζεψει ενα τεραστιο φακελο ο οποιος ειναι πιο βαρυς και απο την ψυχη μου!ολες οι εγκυμοσυνες που ειχα σταματουν μεχρι 8η βδομαδα αφου ακουμε καρδουλα.τι να πω βαρελι διχως πατο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dwro είπε:

εχω κανει θρομβοφιλια εξετασεις καρυοτυπο ζευγους, ανοσολογικες ανοσοφαινοτυπο κτλ,ορμονικες,καμπυλη ζαχαρου,υστεροσκοπηση και βιοψια ενδομητριου.αντιπατρικα τα οποια ειναι χαμηλα,καναμε  fish σπερματος και dfi σπερματος.εχω μαζεψει ενα τεραστιο φακελο ο οποιος ειναι πιο βαρυς και απο την ψυχη μου!ολες οι εγκυμοσυνες που ειχα σταματουν μεχρι 8η βδομαδα αφου ακουμε καρδουλα.τι να πω βαρελι διχως πατο.

Οτι και να σου πω ειναι λιγο.. 

Ποναει η καρδια μου οταν διαβαζω τετοια μηνυνατα.

Κοριτσια να εχετε πιστη!!!θα ερθουν καλυτερεσ μερεσ..

Η σκεψη μου μαζι σασ...

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2018 at 12:59 AM, Dwro said:

κοριτσια υπομονη σε εσας φαινονται τυχαιο γεγονος σιγουρα την επομενη φορα θα πανε καλα ολα.εγω στο τελος θα τρελαθω 4 αποβολες πρωτου τριμηνου σχεδον ιδια εβδομαδα απειρες εξετασεις,χωρις ουσιαστικα αιτια εχω λυγισει ολη μερα με τρωει το γιατι!συγνωμη για την παρεμβαση ευχομαι αισιο τελος για ολες!

μια συναδελφος του αντρα μου ειχε 5 αποβολες.ειχε κανει του κοσμου τις εξετασεις.μεχρι και αγγλια ειχε φτασει μηπως και βγαλει ακρη.τιποτα δεν της εβρισκαν.τελικα εντελως ξαφνικα ξαναμενει εγκυος και ολα πανε καλα και κανει μωρακι.και καπακι μετα την γεννηση του πρωτου παιδιου ξαναμενει εγκυος και εκανε και το δευτερο.δεν εμαθε ποτε για ποιον λογο εχανε τα μωρακια.στα λεω για να μην αποθαρρινεσαι.πιστευω πως πραγματικα θα πανε ολα καλα.εγω εχω πεισμωσει,προσπαθω να μην με παιρνει απο κατω.εκανα τις εξετασεις μου και τα αφηνω ολα πισω.το μονο που κανω πια ειναι να πηγαινω στην εκκλησια και να αναβω ενα κερακι για το κοριτσακι που ειχα στην κοιλιτσα μου και ενα κερακι γι αυτο που θα ρθει,γιατι θελω να πιστευω οτι καποια στιγμη θα ερθει...

On 7/11/2018 at 2:24 AM, mara321 said:

@abebablom πραγματικα εχω παθει σοκ..δεν το εχω ξανακουσει ποτε αυτο σε τοσο μικρη κυηση... τελικα ειναι τυχη η εγκυμοσυνη, ή καλυτερα θα ελεγα ειναι οντως θαυμα.εγω σε αυτο το συμπερασμα κατεληξα μετα τη διακοπη κυησης.. εμενα ενω ολες οι εξετασεις ηταν τελειες ξαφνικα εμφανισε προβλημα στην 19η εβδομαδα και δυστυχως επρεπε να προχωρησω σε διακοπη.. δεν εχω λογια για αυτα τα ανεξηγητα φαινομενα που περναμε.. 

και εγω οταν μου το ανακοινωσε ο γιατρος δεν μπορουσα να το πιστεψω οτι απο κατι τετοιο εχασα το μωρακι.και σε τετοια εβδομαδα.ποσο μαλλον εσυ που ησουν στην 19η.αυτο το ξαφνικο ενω νομιζεις οτι ολα ειναι μια χαρα και τελικα φευγει η γη κατω απ τα ποδια σου.εκεινα τα δευτερολεπτα που εισαι στον γιατρο και βλεπεις οτι κατι δεν παει καλα.εγω ακομα θυμαμαι τα δευτερολεπτα που μου φανηκαν αιωνας που κουνουσε την κοιλια μου ο γιατρος για να βρει χτυπους στο μωρο και απλα εμεινα να κοιταω μια οθονη με ενα μωρακι χωρις ζωη μεσα του.κανεις δεν μπορει να καταλαβει μια γυναικα που το εχει περασει αυτο.δυναμη και υπομονη σε ολες μας ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

@abebablom σε ευχαριστω πολυ μου δινεις τόσο κουραγιο να σαι καλα αγαπη μου.Η αληθεια ειναι πως εχω χασει το κουραγιο μου με κουρασε ολη η κατασταση.Να σαι καλα το χρειαζομουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
On 7/11/2018 at 12:59 AM, Dwro said:

κοριτσια υπομονη σε εσας φαινονται τυχαιο γεγονος σιγουρα την επομενη φορα θα πανε καλα ολα.εγω στο τελος θα τρελαθω 4 αποβολες πρωτου τριμηνου σχεδον ιδια εβδομαδα απειρες εξετασεις,χωρις ουσιαστικα αιτια εχω λυγισει ολη μερα με τρωει το γιατι!συγνωμη για την παρεμβαση ευχομαι αισιο τελος για ολες!

 

On 7/11/2018 at 1:31 PM, Dwro said:

εχω κανει θρομβοφιλια εξετασεις καρυοτυπο ζευγους, ανοσολογικες ανοσοφαινοτυπο κτλ,ορμονικες,καμπυλη ζαχαρου,υστεροσκοπηση και βιοψια ενδομητριου.αντιπατρικα τα οποια ειναι χαμηλα,καναμε  fish σπερματος και dfi σπερματος.εχω μαζεψει ενα τεραστιο φακελο ο οποιος ειναι πιο βαρυς και απο την ψυχη μου!ολες οι εγκυμοσυνες που ειχα σταματουν μεχρι 8η βδομαδα αφου ακουμε καρδουλα.τι να πω βαρελι διχως πατο.

 

Θυμάμαι και απλά δακρύζω.

Δύο είχαμε εμείς και τις δύο στην ίδια βδομάδα 8η προς 9η. μετά από άκουσμα καρδιάς.

Αντιπατρικά στο 18% είχαμε. Διπλό εμβόλιο και μετά από ένα μήνα όλα πήγαν κατ΄ευχήν.

Θέλει πολύ δύναμη. Αν δεν το περάσεις δεν καταλαβαίνεις. 

Για τα αντιπατρικά έκανες τίποτα?

Τώρα έχουμε έναν άγγελο που μας τον έστειλε η Παναγία να τον προσέχουμε!!!

Θέλει ΔΥΝΑΜΗ!!!! ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ!!! 

Και οι δύο μια γροθιά, μια αγκαλιά και πίστη!

Link to comment
Share on other sites

σε εμας βγηκαν 8%.να σας ζησει το αγγελουδι σας κοπελα μου.η αληθεια ειναι οτι απλα καναμε την εξεταση θεραπεια με εμβολια δεν εκανα.δεν ξερω μετα την 4 η αποβολη λυγισα ουτε κ εγω ξερω πιο ειναι το σωστο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι νεα στο φορουμ και θα ηθελα την βοήθεια σας παρακαλω!λοιπον η ιστορια μου αρχίζει το 2015(23χρονων) μενω εγκυος στο αγορακι μου το οποιο γεννηθηκε με μια καταπληκτικη εγκυμοσυνη στις 41 βδομαδες με καισαρική ολα καλα...2η εγκυμοσύνη μετα απο 1.5 χρονο ξανα πολυ καλη εγκυμοσυνη μεχρι τις 20 εβδομαδες οπου μου εσπασαν τα νερα συσπασεις ολα ξεκινησαν κανονικα χωρις να εχω εξάλειψη τραχήλου μεχρι που μου εδωσαν καποια χαπια για να γινει πιο γρηγορα..καποιο μικρόβιο ξεκινησε την διαδικασια μετα απο καλλιέργεια κολπικων δεν βρεθηκε κατι μας ειπαν να το ξεχασουμε και μετα απο ενα κυκλο αν θελουμε να προσπαθησουμε ξανα..μενω εγκυος μετα απο 3ης μήνες ξανα τα ιδια στην 20η βδομαδα με την διαφορα οτι τωρα ημουν ηδη στο νοσοκομείο γιατι ειχα τεραστια αιμορραγία 4 μερες πριν..2 παιδακια σε 1 χρονο να σημειώσω οτι οι αυχενικες ήταν τελειες..τωρα μου ειπαν οτι δεν ειναι τυχαιες 2 αποβολες και οτι ο δείκτης για λοιμωξη απο τα κολπικα ειναι πολυ υψηλός και οτι πρεπει να κανω εξειδικευμένες εξετάσεις που δειχνουν πιο εσωτερικά(δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να χασω και 2ο για να μου το πουν αυτο)το μονο που ξερω αυτη την στιγμη ειναι οτι δεν υπαρχει ανωμαλία στη μητρα και οτι δεν υπηρχε χρωμοσωμιακη ανωμαλια στα έμβρυα..μου προτεινε η γιατρος το λοκους..εχει καποια παρόμοιο ιστορικό;βρηκε καποια ακρη;εχετε παει σε αυτο το κεντρο;τι εξετάσεις κανατε που με ποιον;δεν θα αντεξω να χασω και 3ο ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2018 at 12:33 ΜΜ, eleftheria2610 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ειμαι νεα στο φορουμ και θα ηθελα την βοήθεια σας παρακαλω!λοιπον η ιστορια μου αρχίζει το 2015(23χρονων) μενω εγκυος στο αγορακι μου το οποιο γεννηθηκε με μια καταπληκτικη εγκυμοσυνη στις 41 βδομαδες με καισαρική ολα καλα...2η εγκυμοσύνη μετα απο 1.5 χρονο ξανα πολυ καλη εγκυμοσυνη μεχρι τις 20 εβδομαδες οπου μου εσπασαν τα νερα συσπασεις ολα ξεκινησαν κανονικα χωρις να εχω εξάλειψη τραχήλου μεχρι που μου εδωσαν καποια χαπια για να γινει πιο γρηγορα..καποιο μικρόβιο ξεκινησε την διαδικασια μετα απο καλλιέργεια κολπικων δεν βρεθηκε κατι μας ειπαν να το ξεχασουμε και μετα απο ενα κυκλο αν θελουμε να προσπαθησουμε ξανα..μενω εγκυος μετα απο 3ης μήνες ξανα τα ιδια στην 20η βδομαδα με την διαφορα οτι τωρα ημουν ηδη στο νοσοκομείο γιατι ειχα τεραστια αιμορραγία 4 μερες πριν..2 παιδακια σε 1 χρονο να σημειώσω οτι οι αυχενικες ήταν τελειες..τωρα μου ειπαν οτι δεν ειναι τυχαιες 2 αποβολες και οτι ο δείκτης για λοιμωξη απο τα κολπικα ειναι πολυ υψηλός και οτι πρεπει να κανω εξειδικευμένες εξετάσεις που δειχνουν πιο εσωτερικά(δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να χασω και 2ο για να μου το πουν αυτο)το μονο που ξερω αυτη την στιγμη ειναι οτι δεν υπαρχει ανωμαλία στη μητρα και οτι δεν υπηρχε χρωμοσωμιακη ανωμαλια στα έμβρυα..μου προτεινε η γιατρος το λοκους..εχει καποια παρόμοιο ιστορικό;βρηκε καποια ακρη;εχετε παει σε αυτο το κεντρο;τι εξετάσεις κανατε που με ποιον;δεν θα αντεξω να χασω και 3ο ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα!λυπάμαι πολύ για όσα πέρασες.δυο έμβρυα σε τόσο προχώρημενη εγκυμοσύνη ακούγεται οδυνηρό. Σίγουρα δεν είναι τυχαίο ίδια εβδομάδα και τα 2. Δεν ξέρω για το κέντρο που λες αλλά ακολουθήσε τις συμβουλές και κάνε όλες τις απαραίτητες εξετασεις.εφόσον τα έμβρυα ήταν υγιή το πρόβλημα είναι άλλου. Δυστυχώς αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι γιατροί δεν δίνουν ιδιαίτερη σημασία αν δεν συμβούν επαναλαμβανόμενες απώλειες.μας παίρνουν όμως στο λαιμό τους γιατί σίγουρα σε κάποιες συμβαίνει τυχαια αλλά σε κάποιες αλλες όχι.

Εύχομαι να βγάλεις άκρη να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά και να χαίρεσαι το αγορακι σου!σύντομα με ένα αδερφάκι!

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2018 at 12:33 ΜΜ, eleftheria2610 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ειμαι νεα στο φορουμ και θα ηθελα την βοήθεια σας παρακαλω!λοιπον η ιστορια μου αρχίζει το 2015(23χρονων) μενω εγκυος στο αγορακι μου το οποιο γεννηθηκε με μια καταπληκτικη εγκυμοσυνη στις 41 βδομαδες με καισαρική ολα καλα...2η εγκυμοσύνη μετα απο 1.5 χρονο ξανα πολυ καλη εγκυμοσυνη μεχρι τις 20 εβδομαδες οπου μου εσπασαν τα νερα συσπασεις ολα ξεκινησαν κανονικα χωρις να εχω εξάλειψη τραχήλου μεχρι που μου εδωσαν καποια χαπια για να γινει πιο γρηγορα..καποιο μικρόβιο ξεκινησε την διαδικασια μετα απο καλλιέργεια κολπικων δεν βρεθηκε κατι μας ειπαν να το ξεχασουμε και μετα απο ενα κυκλο αν θελουμε να προσπαθησουμε ξανα..μενω εγκυος μετα απο 3ης μήνες ξανα τα ιδια στην 20η βδομαδα με την διαφορα οτι τωρα ημουν ηδη στο νοσοκομείο γιατι ειχα τεραστια αιμορραγία 4 μερες πριν..2 παιδακια σε 1 χρονο να σημειώσω οτι οι αυχενικες ήταν τελειες..τωρα μου ειπαν οτι δεν ειναι τυχαιες 2 αποβολες και οτι ο δείκτης για λοιμωξη απο τα κολπικα ειναι πολυ υψηλός και οτι πρεπει να κανω εξειδικευμένες εξετάσεις που δειχνουν πιο εσωτερικά(δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να χασω και 2ο για να μου το πουν αυτο)το μονο που ξερω αυτη την στιγμη ειναι οτι δεν υπαρχει ανωμαλία στη μητρα και οτι δεν υπηρχε χρωμοσωμιακη ανωμαλια στα έμβρυα..μου προτεινε η γιατρος το λοκους..εχει καποια παρόμοιο ιστορικό;βρηκε καποια ακρη;εχετε παει σε αυτο το κεντρο;τι εξετάσεις κανατε που με ποιον;δεν θα αντεξω να χασω και 3ο ευχαριστω πολυ!

 

Καταρχήν να σου πω ότι λυπάμαι πάρα πολύ για όσα πέρασες και ότι πρέπει να δώσεις χρόνο και στο σώμα και στην ψυχή σου να ηρεμήσουν. Πέρα από την αναζήτηση του τι συνέβη και γιατί, μη βιαστείς, άφησε τα πράγματα να ηρεμήσουν και για το δικό σου καλό και για το παιδάκι που ήδη έχεις. Το λέω γιατί έχω βρεθεί σε παρόμοια θέση, αν και όχι τόσο προχωρημένες εγκυμοσύνες, και ένιωθα την ανάγκη να προσπαθήσω ξανά και ξανά, ακόμη κι αν η λογική μου μου έλεγε πως δεν πρέπει ακόμη. 

Προσωπικά θα σου έλεγα να δοκιμάσεις σε ένα δημόσιο νοσοκομείο για αρχή, αν είσαι Αθήνα θα πρότεινα ασυζητητί το Ελενα, όπου υπάρχει και πολύ καλό τμήμα κυήσεων υψηλού κινδύνου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα!λυπάμαι πολύ για όσα πέρασες.δυο έμβρυα σε τόσο προχώρημενη εγκυμοσύνη ακούγεται οδυνηρό. Σίγουρα δεν είναι τυχαίο ίδια εβδομάδα και τα 2. Δεν ξέρω για το κέντρο που λες αλλά ακολουθήσε τις συμβουλές και κάνε όλες τις απαραίτητες εξετασεις.εφόσον τα έμβρυα ήταν υγιή το πρόβλημα είναι άλλου. Δυστυχώς αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι γιατροί δεν δίνουν ιδιαίτερη σημασία αν δεν συμβούν επαναλαμβανόμενες απώλειες.μας παίρνουν όμως στο λαιμό τους γιατί σίγουρα σε κάποιες συμβαίνει τυχαια αλλά σε κάποιες αλλες όχι.

Εύχομαι να βγάλεις άκρη να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά και να χαίρεσαι το αγορακι σου!σύντομα με ένα αδερφάκι!

Σε ευχαριστώ πολυ!!!οσο ψαχνω ολο και κατι νεο βρίσκω ειναι ομως εως εδω ή μετα απο 3η αποβολη θα ανακαλυψω οτι επρεπε να κανω και κατι αλλο που ετσι απλα ενας γιατρος δεν με ενημερωσε για αυτο γιατι και μετα την 1η νομιζα οτι εχω κανει οτι χρειαζοταν..

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2018 at 3:01 ΜΜ, ΑΡΓΚ είπε:

 

Καταρχήν να σου πω ότι λυπάμαι πάρα πολύ για όσα πέρασες και ότι πρέπει να δώσεις χρόνο και στο σώμα και στην ψυχή σου να ηρεμήσουν. Πέρα από την αναζήτηση του τι συνέβη και γιατί, μη βιαστείς, άφησε τα πράγματα να ηρεμήσουν και για το δικό σου καλό και για το παιδάκι που ήδη έχεις. Το λέω γιατί έχω βρεθεί σε παρόμοια θέση, αν και όχι τόσο προχωρημένες εγκυμοσύνες, και ένιωθα την ανάγκη να προσπαθήσω ξανά και ξανά, ακόμη κι αν η λογική μου μου έλεγε πως δεν πρέπει ακόμη. 

Προσωπικά θα σου έλεγα να δοκιμάσεις σε ένα δημόσιο νοσοκομείο για αρχή, αν είσαι Αθήνα θα πρότεινα ασυζητητί το Ελενα, όπου υπάρχει και πολύ καλό τμήμα κυήσεων υψηλού κινδύνου.

ΑΡΓΚ σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές σου το μονο σιγουρο ειναι αυτο οτι δεν θα βιαστώ θελω να δω ολες τις πλευρες πριν προχωρησω...γιατρος του Έλενα μου πρότεινε αυτο το κεντρο και αναρωτιέμαι γιατι δεν μου ειπε για εκει; πρως το παρων εχω κλεισει ραντεβού με τον προην διευθυντή του τμηματος αποβολων στο αρεταιειο που τωρα εχει γυγει απο εκει κος δενδρινος εχεις καποια γνωμη;

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2018 at 5:03 ΜΜ, Fani_George είπε:

 

 

Θυμάμαι και απλά δακρύζω.

Δύο είχαμε εμείς και τις δύο στην ίδια βδομάδα 8η προς 9η. μετά από άκουσμα καρδιάς.

Αντιπατρικά στο 18% είχαμε. Διπλό εμβόλιο και μετά από ένα μήνα όλα πήγαν κατ΄ευχήν.

Θέλει πολύ δύναμη. Αν δεν το περάσεις δεν καταλαβαίνεις. 

Για τα αντιπατρικά έκανες τίποτα?

Τώρα έχουμε έναν άγγελο που μας τον έστειλε η Παναγία να τον προσέχουμε!!!

Θέλει ΔΥΝΑΜΗ!!!! ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ!!! 

Και οι δύο μια γροθιά, μια αγκαλιά και πίστη!

Τι ειναι η εξεταση με τα αντιπατρικα? Τι ελεγχει?

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2018 at 12:33 ΜΜ, eleftheria2610 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ειμαι νεα στο φορουμ και θα ηθελα την βοήθεια σας παρακαλω!λοιπον η ιστορια μου αρχίζει το 2015(23χρονων) μενω εγκυος στο αγορακι μου το οποιο γεννηθηκε με μια καταπληκτικη εγκυμοσυνη στις 41 βδομαδες με καισαρική ολα καλα...2η εγκυμοσύνη μετα απο 1.5 χρονο ξανα πολυ καλη εγκυμοσυνη μεχρι τις 20 εβδομαδες οπου μου εσπασαν τα νερα συσπασεις ολα ξεκινησαν κανονικα χωρις να εχω εξάλειψη τραχήλου μεχρι που μου εδωσαν καποια χαπια για να γινει πιο γρηγορα..καποιο μικρόβιο ξεκινησε την διαδικασια μετα απο καλλιέργεια κολπικων δεν βρεθηκε κατι μας ειπαν να το ξεχασουμε και μετα απο ενα κυκλο αν θελουμε να προσπαθησουμε ξανα..μενω εγκυος μετα απο 3ης μήνες ξανα τα ιδια στην 20η βδομαδα με την διαφορα οτι τωρα ημουν ηδη στο νοσοκομείο γιατι ειχα τεραστια αιμορραγία 4 μερες πριν..2 παιδακια σε 1 χρονο να σημειώσω οτι οι αυχενικες ήταν τελειες..τωρα μου ειπαν οτι δεν ειναι τυχαιες 2 αποβολες και οτι ο δείκτης για λοιμωξη απο τα κολπικα ειναι πολυ υψηλός και οτι πρεπει να κανω εξειδικευμένες εξετάσεις που δειχνουν πιο εσωτερικά(δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να χασω και 2ο για να μου το πουν αυτο)το μονο που ξερω αυτη την στιγμη ειναι οτι δεν υπαρχει ανωμαλία στη μητρα και οτι δεν υπηρχε χρωμοσωμιακη ανωμαλια στα έμβρυα..μου προτεινε η γιατρος το λοκους..εχει καποια παρόμοιο ιστορικό;βρηκε καποια ακρη;εχετε παει σε αυτο το κεντρο;τι εξετάσεις κανατε που με ποιον;δεν θα αντεξω να χασω και 3ο ευχαριστω πολυ!

Θεωρω πως επειδη εχεις μια επιτυχημενη εγκυμοσυνη την 1η, οι υπολοιπες ειναι απλα τυχαια γεγονοτα(λυπαμαι πολυ γι αυτο).. οι μονες εξετασεις που εκανα ηταν καρυοτυπος απλος και μοριακος ζευγους στο κεντρο access to genome, γτ εμενα ειχε χρωμοσωμικη ανωμαλια οπως αποδειχθηκε στον καρυοτυπο εμβρυου. στην ουσια εγω επελεξα να μη συνεχισω την εγκυμοσυνη..ειναι διαφορετικο απο το δικο σου.. επειδη εχει συμβει κατι παρομοιο με το δικο σου, σε ενα φιλικο ζευγαρι, ο γιατρος τους ειπε οτι ηταν τυχαιο γεγονος..

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2018 at 12:33 ΜΜ, eleftheria2610 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ειμαι νεα στο φορουμ και θα ηθελα την βοήθεια σας παρακαλω!λοιπον η ιστορια μου αρχίζει το 2015(23χρονων) μενω εγκυος στο αγορακι μου το οποιο γεννηθηκε με μια καταπληκτικη εγκυμοσυνη στις 41 βδομαδες με καισαρική ολα καλα...2η εγκυμοσύνη μετα απο 1.5 χρονο ξανα πολυ καλη εγκυμοσυνη μεχρι τις 20 εβδομαδες οπου μου εσπασαν τα νερα συσπασεις ολα ξεκινησαν κανονικα χωρις να εχω εξάλειψη τραχήλου μεχρι που μου εδωσαν καποια χαπια για να γινει πιο γρηγορα..καποιο μικρόβιο ξεκινησε την διαδικασια μετα απο καλλιέργεια κολπικων δεν βρεθηκε κατι μας ειπαν να το ξεχασουμε και μετα απο ενα κυκλο αν θελουμε να προσπαθησουμε ξανα..μενω εγκυος μετα απο 3ης μήνες ξανα τα ιδια στην 20η βδομαδα με την διαφορα οτι τωρα ημουν ηδη στο νοσοκομείο γιατι ειχα τεραστια αιμορραγία 4 μερες πριν..2 παιδακια σε 1 χρονο να σημειώσω οτι οι αυχενικες ήταν τελειες..τωρα μου ειπαν οτι δεν ειναι τυχαιες 2 αποβολες και οτι ο δείκτης για λοιμωξη απο τα κολπικα ειναι πολυ υψηλός και οτι πρεπει να κανω εξειδικευμένες εξετάσεις που δειχνουν πιο εσωτερικά(δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να χασω και 2ο για να μου το πουν αυτο)το μονο που ξερω αυτη την στιγμη ειναι οτι δεν υπαρχει ανωμαλία στη μητρα και οτι δεν υπηρχε χρωμοσωμιακη ανωμαλια στα έμβρυα..μου προτεινε η γιατρος το λοκους..εχει καποια παρόμοιο ιστορικό;βρηκε καποια ακρη;εχετε παει σε αυτο το κεντρο;τι εξετάσεις κανατε που με ποιον;δεν θα αντεξω να χασω και 3ο ευχαριστω πολυ!

Επισης μου κανει εντυπωση που ο δικος σου γιατρος σου ειπε μετα απο ενα κυκλο να προσπαθησεις ξανα... εμενα που ειπε μετα απο 4-5 κυκλους να περιμενω και συμφωνα με τη διεθνη βιβλιογραφια αυτος ειναι ο προτινομενος χρονος προσπαθειας μετα απο τερματισμο κυησης σε αυτη την εβδομαδα..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, mara321 είπε:

Επισης μου κανει εντυπωση που ο δικος σου γιατρος σου ειπε μετα απο ενα κυκλο να προσπαθησεις ξανα... εμενα που ειπε μετα απο 4-5 κυκλους να περιμενω και συμφωνα με τη διεθνη βιβλιογραφια αυτος ειναι ο προτινομενος χρονος προσπαθειας μετα απο τερματισμο κυησης σε αυτη την εβδομαδα..

Mara321 2 αποβολες σε αυτο το 3μηνο δεν ειναι τυχαιο ειμαι σχεδον σίγουρη οτι υπαρχει κάποια λοιμωξη εσωτερικα απλα προτιμω να κανω τα παντα απο εξετάσεις παρα να περασω το ιδιο..μετα την 1η αποβολη λενε 3 μηνες να περασουν για το επομενο οι περισσοτεροι εμενα δεν ξερω γιατι μου ειπε τοσο νωρις παρολα αυτα οταν εμεινα ειχαν περασει 3..οι περιπτωσεις μας δεν εχουν καμια σχεση παντως απο αυτα που εχω ψαξει εχω καταλήξει οτι εμβρυο με χρωμοσώματικες ανωμαλίες μπορει να ειναι τυχαιο να γονιμοποιηθηκαν τα "λαθος" ωραρια αφου σε σας δεν βγηκε κατι στον καρυοτυπο..αν εχεις παραπανω αποβολές κατι πρεπει να ψάξεις εχω ακουσει τοσες αιτίες που μπορει να ευθυνονται..εγω αν γυρναγα τον χρονο πισω θα πηγαινα να επερνα περισσότερες γνωμες.. ειναι τεραστιος ο πονος για 2η φορά..τα αντιπατρικα αν δεν κανω λαθος φαινονται στον καρυοτυπο ζευγους και ευθυνονται για παλινδρομες αποβολες και χρωμοσομιακα στα εμβρυα.. τα εμβολια λεμφοκύτταρων ειναι για τα αντιπατρικα τα οποια δεν ειναι αποδεκτά ειναι λιγοι που τα κανουν υπάρχουν ομως πολλες κοπελες που λενε οτι μετα απο αυτα πετυχαν..

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2018 at 12:45 ΜΜ, eleftheria2610 είπε:

Mara321 2 αποβολες σε αυτο το 3μηνο δεν ειναι τυχαιο ειμαι σχεδον σίγουρη οτι υπαρχει κάποια λοιμωξη εσωτερικα απλα προτιμω να κανω τα παντα απο εξετάσεις παρα να περασω το ιδιο..μετα την 1η αποβολη λενε 3 μηνες να περασουν για το επομενο οι περισσοτεροι εμενα δεν ξερω γιατι μου ειπε τοσο νωρις παρολα αυτα οταν εμεινα ειχαν περασει 3..οι περιπτωσεις μας δεν εχουν καμια σχεση παντως απο αυτα που εχω ψαξει εχω καταλήξει οτι εμβρυο με χρωμοσώματικες ανωμαλίες μπορει να ειναι τυχαιο να γονιμοποιηθηκαν τα "λαθος" ωραρια αφου σε σας δεν βγηκε κατι στον καρυοτυπο..αν εχεις παραπανω αποβολές κατι πρεπει να ψάξεις εχω ακουσει τοσες αιτίες που μπορει να ευθυνονται..εγω αν γυρναγα τον χρονο πισω θα πηγαινα να επερνα περισσότερες γνωμες.. ειναι τεραστιος ο πονος για 2η φορά..τα αντιπατρικα αν δεν κανω λαθος φαινονται στον καρυοτυπο ζευγους και ευθυνονται για παλινδρομες αποβολες και χρωμοσομιακα στα εμβρυα.. τα εμβολια λεμφοκύτταρων ειναι για τα αντιπατρικα τα οποια δεν ειναι αποδεκτά ειναι λιγοι που τα κανουν υπάρχουν ομως πολλες κοπελες που λενε οτι μετα απο αυτα πετυχαν..

Ειναι δυσκολο και μεγαλος πονος οι αποβολες... κ εγω 2 φορες εμεινα εγκυος κ στις 2 απετυχε... ο καρυοτυπος ζευγους ελεγχει ΜΟΝΟ το dna του καθενα ξεχωριστα αν τυχον φέρει καποια χρωμισωμικη μεταθεση.. αυτο που ειπες με τα αντιπατρικα ειναι κατι αλλο, που προφανως ελεγχεται με αλλη εξεταση.  Ευχομαι να εχουμε μια μελλοντικη επιτυχημενη εγκυμοσυνη.. βλεπω συναδελφισες και γνωστες με μωρακια και στεναχωριεμαι παρα πολυ .. απο τη μια δεν εχω προβλημα τεκνοποιησης οπως εχει αποδειχθει κ απο την αλλη, οταν μενω εγκυος , δημιουργειται προβλημα.. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2018 at 5:20 PM, eleftheria2610 said:

ΑΡΓΚ σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές σου το μονο σιγουρο ειναι αυτο οτι δεν θα βιαστώ θελω να δω ολες τις πλευρες πριν προχωρησω...γιατρος του Έλενα μου πρότεινε αυτο το κεντρο και αναρωτιέμαι γιατι δεν μου ειπε για εκει; πρως το παρων εχω κλεισει ραντεβού με τον προην διευθυντή του τμηματος αποβολων στο αρεταιειο που τωρα εχει γυγει απο εκει κος δενδρινος εχεις καποια γνωμη;

 

 

eleftheria2610 και εγω ημουν αναμεσα στο αρεταιειο και στο ελενα.λιγο που το εψαξα κατεληξα στο ελενα στο τμημα καθ εξιν αποβολων.γραφω λιγο πιο πανω την ιστορια μου.απορω πως γιατρος του ελενα δεν σου προτεινε το τμημα και σου προτεινε ιδιωτικο.ειναι απο τα καλυτερα τμηματα στο Ελενα.η υπευθυνη του τμηματος ειναι παρα πολυ καλη.μου εξηγησε τα παντα,με ακουσε και εχουμε ξεκινησει εξετασεις.γενικα τα εχω κανει ολα.το μονο που βρηκαμε ηταν αυξημενα ΝΚ τα οποια εχουν βρει(η ομαδα του Ελενα) πως να τα καταστειλουν  με συγκεκριμενη διατροφη και οχι φαρμακα(ειναι οι μοναδικοι που το εχουν καταφερει με αυτον τον τροπο,υπαρχουν και αρθρα στο ιντερνετ).επισης στην 17 εβδομη εβδομαδα που εχασα εγω το μωρακι μου ο γυναικολογος μου,μου ειπε αφου με εξετασε απο την επομενη περιοδο οτι μπορω να ξεκινησω προσπαθειες.εαν δεν περιμενα τις επαναληπτικες εξετασεις θα ειχα ξεκινησει.εσενα ειναι αλλη η περιπτωση βλεπω,οτι ισως υπαρχει καποια λοιμωξη.παντως θα σου συνιστουσα να ξεκινησεις απο δημοσιο νοσοκομειο.παντως και για το αρεταιειο εχω ακουσει καλα λογια για το καθ εξιν αποβολων.εγω επελεξα στοχευμενα το Ελενα για την κα Τσεκουρα που ειναι υπευθυνη.για το αρεταιειο δεν ξερω συγκεκριμενα γιατρο για να σου πω αποψη

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, abebablom είπε:

 

 

eleftheria2610 και εγω ημουν αναμεσα στο αρεταιειο και στο ελενα.λιγο που το εψαξα κατεληξα στο ελενα στο τμημα καθ εξιν αποβολων.γραφω λιγο πιο πανω την ιστορια μου.απορω πως γιατρος του ελενα δεν σου προτεινε το τμημα και σου προτεινε ιδιωτικο.ειναι απο τα καλυτερα τμηματα στο Ελενα.η υπευθυνη του τμηματος ειναι παρα πολυ καλη.μου εξηγησε τα παντα,με ακουσε και εχουμε ξεκινησει εξετασεις.γενικα τα εχω κανει ολα.το μονο που βρηκαμε ηταν αυξημενα ΝΚ τα οποια εχουν βρει(η ομαδα του Ελενα) πως να τα καταστειλουν  με συγκεκριμενη διατροφη και οχι φαρμακα(ειναι οι μοναδικοι που το εχουν καταφερει με αυτον τον τροπο,υπαρχουν και αρθρα στο ιντερνετ).επισης στην 17 εβδομη εβδομαδα που εχασα εγω το μωρακι μου ο γυναικολογος μου,μου ειπε αφου με εξετασε απο την επομενη περιοδο οτι μπορω να ξεκινησω προσπαθειες.εαν δεν περιμενα τις επαναληπτικες εξετασεις θα ειχα ξεκινησει.εσενα ειναι αλλη η περιπτωση βλεπω,οτι ισως υπαρχει καποια λοιμωξη.παντως θα σου συνιστουσα να ξεκινησεις απο δημοσιο νοσοκομειο.παντως και για το αρεταιειο εχω ακουσει καλα λογια για το καθ εξιν αποβολων.εγω επελεξα στοχευμενα το Ελενα για την κα Τσεκουρα που ειναι υπευθυνη.για το αρεταιειο δεν ξερω συγκεκριμενα γιατρο για να σου πω αποψη

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!ελπιζω να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη την επόμενη φορα!!προς το παρων παίρνω γνωμες απο διαφορους γιατρους και οποιος με καλυψει περισσοτερο να εμπιστευτώ και να συνεχίσώ..θα παρω και στο Έλενα να κλεισω..θες να μου πεις το οικονομικο των εξετάσεων εαν δεν εχεις πρόβλημα και ποσο χρόνο σου πηραν;

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2018 at 6:38 PM, eleftheria2610 said:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!ελπιζω να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη την επόμενη φορα!!προς το παρων παίρνω γνωμες απο διαφορους γιατρους και οποιος με καλυψει περισσοτερο να εμπιστευτώ και να συνεχίσώ..θα παρω και στο Έλενα να κλεισω..θες να μου πεις το οικονομικο των εξετάσεων εαν δεν εχεις πρόβλημα και ποσο χρόνο σου πηραν;

ευχομαι σε ολες μας η επομενη εγκυμοσυνη να ειναι αισια.στο ελενα δεν πληρωνεις απολυτως τιποτα για τις εξετασεις που κανεις εκει.στις γραφει η υπευθυνη του τμηματος.ειναι η Τσεκουρα,αιματολογος ανοσολογος.εγω ομως οταν πηγα στην τριτη αποβολη,ηδη ειχα κανει την θρομβοφιλια στο ιπποκρατειο κ τον καρυοτυπο ζευγους ιδιωτικα στον Παγκαλο που ειχα πληρωσει.δυστυχως μερικες εξετασεις εκαναν μεχρι κ εναν μηνα να βγουν(τοσο χρειαζονται καποιες εξειδικευμενες).επισης με παρεπεμψε κ σε γυναικολογο μεσα στο ελενα να δουμε την μητρα που παλι δεν πληρωσα απολυτως τιποτα.γενικα ηταν παρα πολυ βοηθητικη κ κατατοπιστηκη ωστε να μου γραψει ολες τις εξετασεις ωστε να μην πληρωσω απολυτως τιποτα.για τα ΝΚ κυταρα με εστειλε στο τμημα διατροφης που ειναι μεσα στο Ελενα που παλι δεν πληρωσα απολυτως τιποτα.φανταζομαι εσυ που θεωρεις οτι ισως υπαρχει θεμα καποιας λοιμωξης θα ειναι σε συνεννοηση και με τον γυναικολογο εκει που θα πρεπει να σε δει.με το μονο που δεν ασχολειται καθολου κ μου το ξεκαθαρισε απ την αρχη ειναι με τα αντιπατρικα αντισωματα που κανουν εμβολια κτλ.ηταν καθετη ως προς αυτο.ειναι ακρως αντιθετη.μου εξηγησε οτι ειναι αντιεπιστημονικο κ αντιδεολογικο που συνεχιζουν καποιοι γιατροι κ τα κανουν εδω στην ελλαδα(στο εξωτερικο εχουν απαγορευτει).η κα Τσεκουρα εκτος του οτι με κερδισε ως γιατρος με κερδισε κ ως ανθρωπος.το μονο κακο ειναι οτι ξερω οτι εχει μεγαλη αναμονη για να κλεισεις ραντεβου.δεν τα καθοριζει αυτη.απλα παιρνεις τηλ στο ελενα κ ζητας ραντεβου για το τμημα των καθ εξιν αποβολων.μπορει να χει αναμονη 1 ή ακομα κ 2 μηνες δυστυχως.στο αρεταιειο ποτε εχεις ραντεβου?ελπιζω να βρεις γρηγορα γιατρο που μπορεις να τον εμπιστευτεις και να βρεις γρηγορα τι φταιει.εγω περιμενω κατι επαναλληπτικες που εκανα προχθες κ μετα ξεκιναω παλι προσπαθειες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...