Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

το σίγουρο είναι πως εχω υπερθυρεοειδισμό που σύμφωνα με:

- ανοσοβιολογο και ενδοκρινολογο του ελενα,

- τον γυναικολόγο μου

- και την ενδοκρινολόγο στην οποία με παρεπεμψε

είναι η αιτία των αποβολών

 

επιπρόσθετα στις εξετάσεις βρήκαν αυξημενο ινωδογόνο, μειωμενο χρόνο προθρομβίνης και γραφουν στις ανοσιολογικες ''μείωση Τ8 λεμφοκυττάρων''

 

ο γυναικολόγος μου λεει δεν είναι τίποτα αυτα, το ίδιο μου είπαν και από το ελενα

από την άλλη πήγα σε 2ο γιατρό για να παρω γνωμη και μου είπε ότι δεν φταίει τίποτα από τα παραπάνω, ούτε και ο υπερθυρεοειδισμός και να κάνουμε και άλλες εξετάσεις γιατί μπορεί κάτι να σημαίνουν τα μειωμένα Τ8 λεμφοκύτταρα

Αυτός βεβαια ο δεύτερος γυναικολόγος είναι στο λητώ και επεμενε οι νεες εξετασεις να γινουν εκει

Κάτι βρωμάει εδω ή μου φαίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτας να βαλεις τα πραγματα σε μια σειρα και μπερδευεσαι χειροτερα τελικα... Φαυλος κυκλος ειναι αλλα τι να κανουμε που πρεπει να γινουν..

 

Εγώ που πήγα και στο γυναικολόγο του ΙΚΑ να μου δωσει καμια πληροφορια για το τι και πως, όταν ειδε στην ιστολογικη και τις εξετασεις που μου εγραψε ο γιατρός μου ελεγε πως δεν χρειαζονταν και ο,τι αν ήταν ο ιδιος μονο 1-2 απο αυτες θα μου εγραφε και τετοια... Ποιον να πιστεψεις πια, ο καθενας τα δικά του :?

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω αφησα το ιασω και τα ιδιωτικα και προσανατολιζομαι στο αρεταιειο οπου φιλεναδα ειναι ολοι πανεπιστημιακοι γιατροι και υπαρχει τμημα καθέξιν το λεω επειδη με μουρλαναν ολοι οτι εχω υποθυρεοδ. και ΝΚ και σακχαρο και ουρεοπλασμα και το κακο συναπαντημα.....θα παω στην πανεπιστημιακη κλινικη και θα ξεσκονισω τις εξετασεις που πηρα απο το ιασω αντε γιατι μου φαινεται μας βρηκαν κοροιδα!!!!!!!!!!

αngelina

Link to comment
Share on other sites

αλικάκι μου ο γυναικολόγος μου είναι στο αρεταίειο και είναι πολύ καλος γι αυτο μαλλον θα ακουσω αυτόν και μόνο να τελειώνουμε (αν θες σου δίνω πληροφορίες)

σημειωστε δε ότι αυτος ο δευτερος γυναικολόγος που πηγα (πουείναι στο λητω) ενω τηλεφωνικα μου ειπε οτι δεν φταίει ο υπερθυροειδισμος για τις αποβολές σε σχετική ερώτηση στο σαιτ του μου απάντησε επί λεξει

''μπορεί, δες ενδοκρινολόγο''

άντε βγάλε άκρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε κοριτσακια αυτο φοβαμαι μην παθω κι εγω και γι'αυτο κολλαω με τις εξετασεις. Απο την μια μου λενε μην τις κανεις, απο την αλλη ακουω εσας τι τραβατε και σκεφτομαι και μην μου ξανασυμβει το ιδιο και στο επομενο μωρακι μου... :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

μαρακι δεν σου απαντησα πιο πριν γιατι δεν ήθελα να σε μπλεξω κι αλλο.

Τωρα όμως που πηρα τις εξετασεις σου λεω ότι το αγχος του τί είναι τελικά αυτα που βγάλανε είναι πολύ μικρότερο από τον πόνο μιας 2ης αποβολής.

Είχα 2 παλίνδρομες, αν με ρωτήσεις τί θα άλλαζα αν είχα και την παραμικρή υποψια ότι θα τα παθαινα όλα αυτα θα σου απαντούσα με βεβαιότητα: γιατρό!!! γιατι ο πρωτος δεν με εβαλε σε εξετασεις από την 1η αποβολή με αποτελεσμα να πονέσω διπλα. Αν τις είχα κάνει από την 1η αποβολή ίσως τώρα και να είχαμε λύσει το προβλημα και να ήμουν ήδη εγκυος.

και να μην εχω περάσει όλο αυτό το ψυχολογικό κόστος το οποίο είναι ανεκτίμητο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,ειχα κ γω μια παλλινδρομη κυηση 29/10/06 εγινε η αποξεση.η ψυχολογια μου τοτε για τ αναθεμα κ ειναι κ τωρα στιγμες που βλεπω τους υπερηχους κ σκεφτομαι πως θα ηταν εκεινο το μωρακι μου,ποσο μηνων θα ηταν,αν ηταν κοριτσι ή αγορι κτλ.πιστευω πως οσα παιδια κ να κανεις αυτο παντα θα το σκεφτεσαι ειδικα αν ηταν κ το πρωτο.εγω εμεινα εγκυος με το που παντρευτηκα,ειχα με τον αντρα μου ελευθερη επαφη αλλα επειδη εχω αναποδη κλεισει στην μητρα με ειπε ο γιατρος οτι θα αργησω να μεινω εγκυος.εμεινα ομως με την πρωτη!κατα την διαρκεια της "εγκυμοσυνης" δεν ημουν σιγουρη αν ειμουν ετοιμη για κατι τετοιο ισως γιατι μου ειχε μπει στο μυαλο οτι θα μεινω το λιγοτερο σε 1 χρονο εγκυος(οπως η μαμα μου,η θεια μου κ η γιαγια μου που ειχαν αναποδη κλεισει στην μητρα.) πηγα λοιπον σ εναν ασχετο γιατρο,με απιστευτους πονους συνεχομενες κραμπες κ αισθανομουν οτι αν σηκωνομουν απο την καρεκλα θα μου επεφτε το παιδι,του το ειπα κ με ειπε οτι ηταν φυσιολογικο.μεχρι που μου ειρθαν τα πρωτα καφε,πηγα με εξετασε κ με ειπε οτι ολα ειναι καλα απλα χρειαζομαι ξεκουρασει.μου ειπε επισης αν δω αιμα να τον παρω αμεσως τηλ επραξα οπως μου ειπε οταν ειδα το αιμα.φυσικα ο κυριος κυριακατικα δεν ασχολειθηκε μαζι μου,ασχετα αν εγω σφαδιαζα στον πονω κ την αιμορραγια(ειχα δει κ το εβρυο που επεσε οταν πηγα καποια στιγμη στην τουαλετα,πολυ σοκαριστικο.)βρηκα λοιπον εναν ιδιωτικο γιατρο που εφημερευε κ μου εκανε αυτος την αποξεση γιατι ημουν σε αθλια κατασταση.το εδωσα για ιστολογικη εξεταση κ δεν βρηκαν τιποτα(τυχαιο γενονος.)αυτο το τυχαιο γενονος ακομη δεν μπορω να το χωνεψω γιατι σε μενα αυτο!σκεφτομουν μηπως με τιμωρησε ο θεος γιατι δεν ειμουν σιγουρη στην αρχη αν ειμαι ετοιμη για την "εγκυμοσυνη".για να μην τα πολυλογο περασα 8 τραγικους μηνες(ακομη κ σε ψυχιατρο πηγα) με παρα πολλες εξετασεις κ θεραπειες γιατι κατα την διαρκεια τις αποξεσεις(στο χειρουργειο) κολλησα σταφυλοκοκκο,ανακαλυψα οτι ειχα ουρεοπλασμα κ θυροειδη.ευτυχως βρηκα εναν εκπληκτικο γιατρο(ειναι στο ικα) κ με στηριξε παρα πολυ λες κ ημουν κορη του κ ετσι μπορεσα να το ξεπερασω κ να ξαναμπω στην διασικασια τις δευτερης προσπαθειας.το ουρεοπλασμα βεβαια συνεχιζω να το εχω οπως κ κατα την διαρκεια της 2 εγκυμοσυνης αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα κ τωρα εχω στα χερια μου το γιαβρακι μου,τον ερωτα της ζωης μου!αυτη ηταν η δικη μου ιστορια(με λιγα λογια χαχαχαχα.)συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ενιωσα την αναγκη να σας τα πω,ελπιζω κ σας ευχομαι να σας πανε ολα καλα,εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι αν θελει ο θεος να το δωσει καπου θα το δωσει οτι κ να γινει κ αυτο τολεω γιατι ειχα μια επεισοδιακη γεννα.στην 38εβδομαδα νυχτιατικα επεσα μεσα στο σπιτι μου πανω στην κοιλια μου(εσπασα σαν καρπουζι) πηγα στο γεννεσις για υπερηχω επαθα απολοκηση πλακουντα κ μου τον πηρε αμεσως ο γιατρος(καισαρικη,)λιγο ελλειψε για τον χασω! ευτυχως ομως ολα ομως πηγαν καλα!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

μαρω μου

τουλάχιστον πήγαν όλα καλά και κρατάς το μπεμπάκι σου τώρα.

το ξερω είναι πολύ δυσκολο να το ξεχάσεις, και εγω τα αναρωτιέμαι όλα αυτά και για τα δυο μωράκια που εχασα.

να σε ρωτήσω κάτι; τον θυροειδή τον ανακάλυψες μετά την αποβολη ε; στην 2η εγκυμοσυνη τον ειχες ρυθμίσει με χάπι;;

σόρρυ που ρωτάω αλλα με εχουν τρελανει, μου βρήκαν υπερθυροειδισμό και η ενδοκρινολογος του ελενα που εκανα τις εξετασεις μου είπε ότι μπορεί να τον απεκτησα και μετά τις αποβολες οπότε δεν ευθύνεται γι αυτές ενω η ενδοκρινολόγος μου (που μου συνέστησε ο γυν. μου) είναι σίγουρη ότι προυπήρχε των αποβολών μου και τις δημιουργησε αυτός.

Τί να πω τώρα; εχω καταμπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ειχε η μαμα μου αλλα ποτε δεν σκεφτηκα να κανω εξετασεις για να δω μηπως εχω κ γω,ετσι το ανακαλυψα τυχαια γιατι μια μερα ειχα συνεχεια ταχυπαλμια κ με ειπε ο γοατρος οτι πρεπει να κανω εξετασεις.εκανα κ εχω υποθυροειδισμο κ αρχισα να παιρνω το χαπι τελη ιουνιου κ τελη ιουλιου εμαθα οτι ειμαι εγκυος.στον ενδοκρινολογο που πηγαινω μου ειμαι οτι η παλινδρομος δεν σχετιζεται με αυτο αλλα επρεπε κατα την διαρκεια τις εγκυμοσυνης να κανω συνεχεια εξετασεις για να την εχω παντα ρυθμισμενη.το μονο που μου ειπε ειναι ευτυχως το προλαβαμαι.δεν ρωτησα ομως τι εννοουσε.το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν πρεπει να αγχωνομαστε κ να μην το πολυψαχνουμε.οσο σκαλιζεις ανακαλυπτεις κ κατι καινουργιο,εγω ειχα απελπιστει τοσο που νομιζα οτι δεν θα μπορεσω να ξαναμεινω εγκυος(εφτασα σε σημειο να πω τον αντρα μου να χωρισουμε για να μπορεσει να κανει με καποια αλλη παιδια)τελικα ομως τα καταφερα!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ειμαι καινουργια και δεν ξερω πως να χειριστω το site ελπιζω να τα γραφω σωστα .

Να λοιπον και η δικη μου ιστορια , τον τελευταιο χρονο εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα κατεληξαν σε αποβολη στην 5 -8 εβδομαδα , ολοι μου λεγαν οτι ειναι τυχαιο αλλα τελικα μονο τυχη δεν ειναι! Ξερει καμια απο εσας τι εξετασεις πρεπει να κανω και πως να συνεχισω απο εδω και περα ; Θα ηθελα να σας ρωτησω και κατι ακομη την τελευταια εβδομαδα οταν πιεζω το στηθος μου βγαινει ενα υγρο θολο αλλα δεν ποναω καθολου μηπως ξερει καποια αν αυτο σχετιζεται με τις αποβολες τελευταια αποβολη 22/5/2008. Σας ευχαριστω πολυ :cry:

 

Κυριακή γειά σου, λυπάμαι για ότι σου έχει τύχει. Είχα και εγώ δύο αποβολές μέχρι τώρα στο 2008, η δεύτερη έγινε μόλις πριν 2 μέρες. Το θολό υγρό πιστεύω ότι είναι αυξημένη ορμόνη προλακτίνης, είχα παλιότερα τέτοιο πρόβλημα το οποίο διόρθωσα εύκολά και κάτι χάπια. Μετά την πρώτη μου αποβολή ο γιατρός μου με ρωτούσε αν είχα κάποιο σύμπτωμα που να πρόδιδε αυξημένη προλακτίνη όπως το θολό υγρό γιατί συμβαίνει μου είπε μετά από αποβολές. Η αυξημένη προλακτίνη από ότι έχω βρει στο ιντερνετ ευθύνεται μόνο για δυσκολία στην σύλληψη και όχι για αποβολές.

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου angela 32 συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά ήμουν διακοπές που τόσο χρειαζόμουν!!!!!!!

Λείπαμε για τις αποβολές σου αλλά δεν χρειάζεται να απογοητεύεσαι η ζωή συνεχίζετε και εμείς επίσης ακάθεκτες!!!!!!!!!!

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα η προλακτινη στο να συλλάβεις γιατι εγώ έμεινα έγκυος 3 φορές σε διάστημα 10 μηνών ενώ είχα υγρό από το στήθος ?

Δεν ξέρω κορίτσια αλλά νομίζω ότι όσο το ψάχνεις τόσο περισσότερο μπλέκεσαι και απογοητεύεσαι , καλή διάθεση να υπάρχει και όλα θα γίνουν θεού θελοντος.

kiriaki8

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δηλαδή εσύ Κυριακή δεν έχεις μπει σε διαδικασία να δεις μήπως και υπάρχει λόγος και όχι μόνο ατυχία; Αν και επειδή ήσουν σε μικρή εβδομάδα μάλλον τυχαίο θα είναι μου φαίνεται. Εγώ έχω αρχίσει να ψάχνω μέσο ίντερνετ αρχικά για ότι δεδομένα μπορώ να βρω, τώρα έχω βρει ένα αμερικάνικο σάιτ που έχει κάποιες πληροφορίες http://www.americanpregnancy.org/pregnancycomplications/miscarriage.html

Ο γιατρός μου υποστηρίζει ότι τα τελευταία χρόνια οι αποβολές έχουν αυξηθεί λόγω των βομβαρδισμών στο Κόσοβο, το έχει ξανακούσει καμία σας αυτό; Μάλιστα λέει ότι στην βόρεια ελλάδα μία στις δύο εγκυμοσύνες καταλήγουν σε αποβολή!

Δεν ξέρω τι να κάνω να μπω σε διαδικασία εξετάσεων ή να το ξαναδοκιμάσω έτσι και αλλιώς.

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

Άντζελα,

 

εγω θα σου πρότεινα να κάνεις τον έλεγχο με ενα και μόνο γνώμονα

Το εχω πάθει 2 φορες και η απογοήτευση και η στεναχώρια της δεύτερης φοράς δεν συγκρίνεται με την πρώτη

Την πρωτη φορά πιστεύεις το γιατρό σου, λες τυχαίο ήταν δεν μπορεί να συμβαίνει σε μένα αυτο

Την δεύτερη φορά όμως....

Δεν μπορω να στο περιγράψω

Το μόνο που μπορώ και θέλω είναι να σας προστατεύσω όλες σας από αυτόν τον ισοπεδωτικό πόνο

Κάντε τα πάντα για να ελαχιστοποιήσετε τις πιθανότητες να το ξαναβιώσετε

Ακούστε το σαν συμβουλή από κάποια που την πάτησε και δεύτερη φορα

Σας παρακαλώ πάρα πολύ μην αφήνετε τίποτα στην τύχη

 

Όλες εχουμε δικαίωμα στην μητρότητα αλλα εχουμε και μια ύψιστη υποχρέωση: να φέρουμε γερά παιδιά στον κόσμο έστω και αν αργήσουμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη φίλη μου την andro

έτσι και εγώ όταν απέβαλα άκουσα τις συμβουλές της ίδιας και άλλων κοριτσιών που τις ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου και έκανα εξετάσεις

και τώρα νιώθω καλά και έτοιμη για μία καινούργια εγκυμοσύνη

βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι και η επόμενη φορά θα πάει καλά το ποσοστό της αποβολής πάντα υπάρχει αλλά θα ξέρω ότι δεν το άφησα στην "τύχη"

Link to comment
Share on other sites

Πενούλα

αλήθεια τί σου βρήκαν στις εξετάσεις; προέκυψε τίποτα ή ήταν όντως τυχαίο;

εγω μέχρι στιγμής οπως ήδη εχω αναφέρει ανακάλυψα ότι εχω υπερθυροειδισμό για τον οποίο ξεκίνησα αγωγή προχτες αλλά οι ταχυκαρδίες δεν λενε να φυγουν και μια σύμφυση στην μήτρα που μάλλον ομως δημιουργήθηκε μετα από τις αποξέσεις.

Τώρα μας εμεινε μόνο ο καρυότυπος ζεύγους και ενα σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου, και ελπιζω να τελειώσουμε να τα παμε στον ντοκτορ απο σεπτεμβρη.

Link to comment
Share on other sites

τίποτα andro μου όλα στις φυσιολογικές τιμές

μόνο τα αντισώματα του θυροειδή ήταν στα όρια πράγμα το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να τον παρακολουθώ γιατί ενδέχεται καποια στιγμή να μου παρουσιαστεί

πάντως με την αποβολή με διαβεβαίωσαν ότι δεν έχει να κάνει γιατί οι τιμές TSH T3 και T4 ήταν οκ

πήρα και το πράσινο φως να ξεκινήσω πάλι προσπάθειες

αλήθεια σπερματοδιάγραμμα γιατί πρέπει να κάνετε παίζει ρόλο και στις αποβολές?

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΝΟΥΛΑ, ενα σπερμα κακης ποιοτητας και κυριως με αρκετες ανωμαλες μορφες, παρα του οτι μπορει να γονιμοποιησει, μπορει να οδηγει σε εμβρυα που δεν επιβιωνουν περα απο καποια εβδομαδα εγκυμοσυνης.

Βεβαια στη φυσικη συλληψη, θα "τρεξουν" τα υγιη και δυνατα σπερματοζωαρια να γονιμοποιησουν, αλλα ποτε δεν ξερεις αν τελικα ακομη και το ελαττωματικο θα φτασει πρωτο στο ωαριο. Η φυση ενεργει συχνα εντελως απροβλεπτα....δυστυχως. :roll:

 

Καλη επιτυχια στην νεα προσπαθεια! :D

Link to comment
Share on other sites

Δύο αποβολές έχω κάνει και εγώ και μάλιστα η δεύτερη είναι πρόσφατη. Ήμουν 9,6 βδομάδες και ο υπέρηχος έδειξε κανονικά ανεπτυγμένο σάκο χωρίς έμβρυο εσωτερικά πράγμα πολύ περίεργο, κανονικά μια ανεμβρυϊκή κύηση θα έπρεπε να είχε μικρότερο σάκο ή να είχε τερματιστεί νωρίτερα.

Μάλιστα η κοιλιά μου είχε μεγαλώσει αρκετά και φαινόταν η εγκυμοσύνη μου, τώρα κάνω δίαιτα να πέσει η κοιλιά γιατί μου φέρνει κλάματα αν την βλέπω.

Έκανα αναρρόφηση την προηγούμενη Πέμπτη, τα αποτελέσματα της βιοψίας θα τα έχω σε 1 με 3 μήνες, πολύ δεν αργούνε; Θα μπω στη διαδικασία εξετάσεων, αλλά έτσι που μου τα έλεγε ο γιατρός μου, να βγουν δηλαδή πρώτα τα αποτελέσματα της βιοψίας και μετά θα δούμε τι εξετάσεις θα κάνουμε έλεγα ότι θα κάνω χρόνια μεχρι να ξεκινήσουν οι εξετάσεις.

Με τα δημόσια νοσοκομεία Έλενας και Αλεξάνδρας εσείς μου ανοίξατε τα μάτια, πήρα λοιπόν τηλέφωνο στο Έλενας και μου έκλεισαν ραντεβού στις 29/9, πέρασα και από το ΙΚΑ και μου είπε ο γυναικ. να γράψω τις εξετάσεις και μετά να πάω από αυτόν να μου τις περάσει. Οπότε μέχρι τότε μπορεί να έχω και τα αποτελέσματα της βιοψίας.

Όσο για το σπέρμα εμείς το ξέρουμε ήδη ότι έχουμε κακή ποιότητα λέτε να φταίει κ αυτό; Κάπου διάβασα ότι δέν έχει αποδειχθεί κάτι τέτοιο και λίγοι είναι οι γιατροί που το πιστεύουν.

Τώρα θα πάρω τηλέφωνα και στο Λαϊκό ή το Ιπποκράτειο για να ρωτήσω για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας.

Φιλιά σε όλες σας και καλή επιτυχία σε όλες μας! :wink:

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

εγω ειχα τρεις παλινδρομες!!!υστερα απο πολλες εξετασεις και γιατρους βρηκα οτι εχω θρομβοφιλια και αυξημενα αντιπατρικα αντισωματα!!!εκανα εμβολια για τα αντιπατρικα μικρογονιμοποιιση γιατι και το σπερμα δεν ηταν καλο!!!ενεσεις σε ολη την εγκυμοσυνη!!!!!!για την πηκτικοτιτα του αιματος... και τελικα καταφερα να κανω τον μπεμπουλη μου στις31/03/08

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μπράβο zoi-mpempis, πολύ αισιόδοξο το μήνυμά σου, να σου ζήσει το μωρουλίνι σου!

Εγώ ακόμα δεν έχω κανένα αποτέλεσμα για την δεύτερη αποβολή μου και δεν έχω ξεκινήσει εξετάσεις οπότε ψυχολογικά έχει αρχίσει να με παίρνει από κάτω. Μάλιστα υπολογίζω ότι τώρα τον Σεπτέμβριο θα γεννούσα το πρώτο παιδάκι μου αν όλα είχαν πάει καλά και οποσδήποτε αυτές οι σκέψεις δεν βοηθάνε καθόλου...

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
:? Γειας και χαρα σας μπηκα τυχαια στο site και αποφασισα να μπω και γω στην ομορφη παρεα σας.οπως θα καταλαβατε προσπαθω και γω να γινω μανα.και θα ηθελα να σας πω και την δικη μου ιστορια.ειχα και γω δυο αποβολες μια 5 εβδομαδων και η αλλη 7.εχω αλλαξει ουτε θυμαμαι ποσους γιατρους οπου καταληξα στο ιασω στην τζαννατου η οποια μου εκανε θεραπεια με γ σφαιρινη αλλα παλι απέβαλα και τωρα ειμαι παλι στο ψαξιμο για αλλο γιατρο.εχω κανει ενα σωρο εξατασεις και εκτος απο καποια θρομβωση του αιματος δεν βρισκουν τιποτα αλλο άυτά για αρχη.εχω μπει πρωτη φορα και δεν ξερω τι μου γινεται.συγχωρειστε με για λαθη :roll:[/b]
Link to comment
Share on other sites

ανετουλα καλωςηρθες στην παρεα μας...!!!

:D

αν θελεις μπες σε καποια αλλη συζητηση που μπαινουν πολλες κοπελες για να σου απαντησουν αμεσα... αυτη ειναι απο το Σεπτεμβρη!

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...