Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

Εγώ την παρασκευή θα πάω στον γιατρό να δούμε τι εξετάσεις θα μου προτείνει, οπότε θα σας ενημερώσω..

όσο για τα αντιπατρικά νομίζω πως πλέον σχεδόν κανένας γιατρός δεν τα αποδέχεται, ρώτα πάντως και στο αντίστοιχο θέμα του φόρουμ..

λυπάμαι πολύ που είμαστε τόσες με αυτές τις εμπειρίες των παλίνδρομων...άντε στην κλινική μας όλες μαζί:-D:grin: όχι τίποτα άλλο , για να ηρεμήσουν και οι άντρες μας που ακούνε τόσα και τόσα από μας..:rolleyes::rolleyes:

εγώ του λέω να υιοθετήσουμε ένα κινεζάκι που είναι και ομορφούλικα για να τελειώνουμε:wink::wink:

 

 

 

αχ, ναι βρε greeklia, να μας ενημερωσεις. ο πνιγμενος απ τα μαλλια πιανεται, γι αυτο θα κανω αντιπατρικα. δεν ξερω τι αλλο να κανω!

καλο ειναι να τα λεμε και να ανταλλασσουμε αποψεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

αχ, ναι βρε greeklia, να μας ενημερωσεις. ο πνιγμενος απ τα μαλλια πιανεται, γι αυτο θα κανω αντιπατρικα. δεν ξερω τι αλλο να κανω!

καλο ειναι να τα λεμε και να ανταλλασσουμε αποψεις...

 

Το ξέρω γλυκειά μου, όπως βλέπεις και εγώ ξημεροβραδιάζομαι στο φόρουμ ψάχνοντας να βρω μια ελπίδα ότι ίσως την επόμενη φορά θα πάνε καλά τα πράγματα..ο άντρας μου λεει ότι δεν κάνω καλά, αλλά πιστεύω ότι κανένας μα κανένας εκτος από τις γυναίκες που το έχουν πάθει δεν μπορεί να με καταλάβει..

οπωσδήποτε θα ενημερώσω μετά το ραντεβού μου, έχω και εγώ πάραπολύ αγωνία..δεν το πιστεύω ότι μου συμβαίνει κάτι και δεν ξέρω τι είναι...νιώθω εντελώς αβοήθητη:shock:

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

zoun νομίζω ότι οι παλίνδρομές μας συμβαδίζουν? εγώ είχα την πρώτη τον φεβρουάριο ήμουν 10+5 εβδομάδων, και 4 ιουνίου έκανα τεστ και βγήκε θετικό και στις 25 ιουνίου έκανα την δεύτερη απόξεση:(:(

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια .

Εγω συνεχιζω με αιμα, δεν ηξερα οτι ειχα τοσο πολυ .

greeklia εγω τον εχω τρελανει τον αντρα μου , του λεω ολα αυτα που διαβαζω εδω .

θα ειχα τελειοσει τωρα με της εξετασεις αλλα να που δεν πανε ολα οπως τα υπολογιζουμε .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια .

Εγω συνεχιζω με αιμα, δεν ηξερα οτι ειχα τοσο πολυ .

greeklia εγω τον εχω τρελανει τον αντρα μου , του λεω ολα αυτα που διαβαζω εδω .

θα ειχα τελειοσει τωρα με της εξετασεις αλλα να που δεν πανε ολα οπως τα υπολογιζουμε .

Τελικά και εμένα από χθες το βράδυ άρχισε να τρέχει ποτάμι...αλλάζω κάθε 15 λεπτά και πάλι λερώνομαι:o:o:o

θα πάω και στην δουλειά σε λίγο...να δω τι θα κάνω...

υπομονή ksanthi μου, θα περάσει ΚΑΙ αυτό...

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zoun νομίζω ότι οι παλίνδρομές μας συμβαδίζουν? εγώ είχα την πρώτη τον φεβρουάριο ήμουν 10+5 εβδομάδων, και 4 ιουνίου έκανα τεστ και βγήκε θετικό και στις 25 ιουνίου έκανα την δεύτερη απόξεση:(:(

 

 

ναι,οντως ! 21/2 ειχα την πρωτη και 13/7 τη δευτερη. μου ειπε ο γιατρος οτι απο τον επομενο μηνα μπορω να ξαναπροσπαθησω, αλλα εγω ουτε που το σκεφτομαι απο τοσο νωρις...

Link to comment
Share on other sites

ναι,οντως ! 21/2 ειχα την πρωτη και 13/7 τη δευτερη. μου ειπε ο γιατρος οτι απο τον επομενο μηνα μπορω να ξαναπροσπαθησω, αλλα εγω ουτε που το σκεφτομαι απο τοσο νωρις...

 

Kαλά όντως είμαστε στα ίδια ακριβώς!

εμένα μου είπε να περιμένω οπωσδήποτε 3 μήνες...βέβαια ακόμα δεν με έχει δει μετά την απόξεση, απορώ που σου είπε τόσο σύντομα:confused::confused:

δεν ανησυχεί για την μήτρα μετά από 2 τόσο πρόσφατες αποξέσεις?ποιόν γιατρό έχεις αν επιτρέπεται?

εμένα ο δικός μου με στέλνει σε έναν άλλο για να με καθοδηγήσει για τις εξετάσεις και θα με παρακολουθούν και οι δύο:shock: ποιός την χάρη μου!!!!!!!

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλά όντως είμαστε στα ίδια ακριβώς!

εμένα μου είπε να περιμένω οπωσδήποτε 3 μήνες...βέβαια ακόμα δεν με έχει δει μετά την απόξεση, απορώ που σου είπε τόσο σύντομα:confused::confused:

δεν ανησυχεί για την μήτρα μετά από 2 τόσο πρόσφατες αποξέσεις?ποιόν γιατρό έχεις αν επιτρέπεται?

εμένα ο δικός μου με στέλνει σε έναν άλλο για να με καθοδηγήσει για τις εξετάσεις και θα με παρακολουθούν και οι δύο:shock: ποιός την χάρη μου!!!!!!!

 

 

τελευταια που αλλαξα, εχω τον καλογηρου.

ειμαι πολυ ευχαριστημενη,αλλα παραξενευτηκα, κι εννοειται δεν το ρισκαρω με τιποτα τοσο αμεσα.

αντε, σε διπλο ταμπλω θα παιζεις ,ποιος στη χαρη σου με δυο γιατρους!

για το κινεζακι παντως στην τελικη, ειμαι μεσα !:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλα κοριτσια εχετε λαλησει λιγακι η νομιζω;διακοπες κοριτσια διακοπες επιγοντως.ευτυχως εχω κι εσας και παιρνω κουραγιο οσο για το κινεζακι...δεν κακη ιδεα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα κοριτσια εχετε λαλησει λιγακι η νομιζω;διακοπες κοριτσια διακοπες επιγοντως.ευτυχως εχω κι εσας και παιρνω κουραγιο οσο για το κινεζακι...δεν κακη ιδεα:rolleyes:

 

 

 

τι διακοπες alexouli μου .............. φετος δεν εχω κανει ουτε ενα μπανιο .Καμαρονω την θαλλασα απο μακρια .

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μάλλον εγώ είμαι η πιο παλιά στο club... Κ μάλλον θα παραμείνω εδώ! Χθες ο ενδοκρινολόγος μου είπε διατροφή κ φάρμακα για το ζάχαρο για 6 μήνες κ μετά βλέπουμε για μπεμπε! Μας έκοψε τα φτερά εντελώς... Η αλήθεια είναι ότι μάλλον το ζάχαρο φταίει σε μένα, δεν βρήκαμε κ κάτι άλλο (κ για αντιπατρικά έκανα εξετάσεις, αλλά είναι οκ-πάντως δεν νομίζω πως θα έκανα τη θεραπεία...).

Μετά από όλα αυτά, ούτε εμένα με χαλάει το κινεζάκι, τελικά...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριεσαι ksanthi μου μακαρι να μας πανε καλα τα πραγματα και ολα τα αλλα γινονται εσεις με την αιμοραγια να προσεχετε και αφηστε και κανα μηνα χαλαρα να συνελθει και το σωμα και το μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Μαvia ετσι οπως μας κοβω οντως θα μαστε για καιρο εδω και θα τα λεμε .παντως κοριτσια εγω μετα απο 4 χρονια γαμου 2 αποβολες και απειρες αξετασεις δε μου μενει τιποτα αλλο απο τη δευτερα ξεκιναω ιδιαιτερα για κινεζικα:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και τι κλαμπ ε;παντως ρε κοριτσια κι εγω 3 γυναικολογους αλλαξα κανεις δε μου ειπε γι΄΄αυτα τα αντιπατρικα πως τα λετε.τι να κανω να τον ρωτησω το γιατρο αν ηταν δε θα το ελεγε ο ιδιος;τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

και τι κλαμπ ε;παντως ρε κοριτσια κι εγω 3 γυναικολογους αλλαξα κανεις δε μου ειπε γι΄΄αυτα τα αντιπατρικα πως τα λετε.τι να κανω να τον ρωτησω το γιατρο αν ηταν δε θα το ελεγε ο ιδιος;τι να κανω;

 

 

 

alexouli μου, οι περισσοτεροι δεν τα αποδεχονται σαν θεραπεια. παρα πολλες κοπελες ομως γεννησαν μια χαρα μετα απ αυτα.

εγω , επειδη ειναι το μονο που δεν εχω κανει, θα το δοκιμασω κι ας κοστιζει. τοσα λεφτα δωσαμε σε εξετασεις, εκει θα κολλησω τωρα;

παρενεργειες δεν εχει, μονο στη τσεπη.

πρωτα κανεις ελεγχο να δεις αν οντως τα χρειαζεσαι κ μετα εμβολιαζεσαι.

τι να πω, ρωτα τον γιατρο σου. εγω οταν ρωτησα και τους τρεις "γιατι μου συμβαινει ξανα;" μου ειπαν :δεξου το σαν αλλη μια ατυχια.

Link to comment
Share on other sites

καλα κι εμενα ειναι τυχαιο και μην αγχωνεσαι ηταν οι απαντησεις που επαιρνα αλλα τι εξεταση ειναι αυτη ;πρεπει να στη γραψει ο γυναικολογος;και τι δειχνει ;

Link to comment
Share on other sites

ένα έχω να πω: ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ!ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ!!!!;););)

Ας κάνουμε και λίγη πλακίτσα, όλες εδώ θα την βγάλουμε μου φαίνεται..στο ίδιο καζανι!!!

alexouli και εμένα ο γιατρός μου τυχαία τα θεωρεί αλλά επειδή είδε ότι ήμουν στα πρόθυρα της τρέλας την δεύτερη φορά αποφάσισε να με στείλει σε κάποιον που ειδικεύεται στις αποβολές μήπως και ηρεμήσω..φαντάσου:shock::shock::shock:

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

ένα έχω να πω: ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ!ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ!!!!;););)

Ας κάνουμε και λίγη πλακίτσα, όλες εδώ θα την βγάλουμε μου φαίνεται..στο ίδιο καζανι!!!

alexouli και εμένα ο γιατρός μου τυχαία τα θεωρεί αλλά επειδή είδε ότι ήμουν στα πρόθυρα της τρέλας την δεύτερη φορά αποφάσισε να με στείλει σε κάποιον που ειδικεύεται στις αποβολές μήπως και ηρεμήσω..φαντάσου:shock::shock::shock:

 

 

επιτρεπεται να μου πεις σε ποιον σ εστειλε ;

Link to comment
Share on other sites

επιτρεπεται να μου πεις σε ποιον σ εστειλε ;

 

Στον Νικολουδάκη στο Λητώ.

δεν τον ξέρω, μόνο στο τηλ. μιλήσαμε και ήταν πολύ ευγενικός, την παρασκευή θα τον δω...έχω ένα άγχος....άστα...

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στον Νικολουδάκη στο Λητώ.

δεν τον ξέρω, μόνο στο τηλ. μιλήσαμε και ήταν πολύ ευγενικός, την παρασκευή θα τον δω...έχω ένα άγχος....άστα...

 

 

 

αααααααααααααα......κατι γινεται με μας !

σκεφτομουν να τον παρω τηλ. για να συζητησουμε για τα ''τυχαια" μου.

ευτυχως με προλαβες να μου πεις εντυπωσεις κοριτσακι !

Link to comment
Share on other sites

αααααααααααααα......κατι γινεται με μας !

σκεφτομουν να τον παρω τηλ. για να συζητησουμε για τα ''τυχαια" μου.

ευτυχως με προλαβες να μου πεις εντυπωσεις κοριτσακι !

 

χαχα!!!λες να έχουμε καρμική σχέση????

:lol::lol::lol:

εννοείται θα σου πω!!!

πάντως στο τηλ. μου μίλησε πολύ καλά,

να δούμε και από κοντά τι θα μου πει,

αχ, ρε κορίτσια, βλέπω το αίμα(ποτάμι) της περιόδου και με πιάνει κατάθλιψη...

άλλο ένα μωράκι που δεν γεννήθηκε..τι κρίμα...

θέλω τοοοοοοσο πολύ να κάνω ένα μωρό...ελπίζω να τα καταφέρω, δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς παιδιά...

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα!!!λες να έχουμε καρμική σχέση????

:lol::lol::lol:

εννοείται θα σου πω!!!

πάντως στο τηλ. μου μίλησε πολύ καλά,

να δούμε και από κοντά τι θα μου πει,

αχ, ρε κορίτσια, βλέπω το αίμα(ποτάμι) της περιόδου και με πιάνει κατάθλιψη...

άλλο ένα μωράκι που δεν γεννήθηκε..τι κρίμα...

θέλω τοοοοοοσο πολύ να κάνω ένα μωρό...ελπίζω να τα καταφέρω, δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς παιδιά...

 

 

εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτον. σκεφτομαι να παω καποια στιγμη, αν και δε θελω να τρεχω σε πολλους γιατρους γιατι χειροτερα μπερδευεσαι και αγχωνεσαι. θα μας πεις εντυπωσεις εσυ ομως!

οσο για το αλλο, δε σε πηραν και τα χρονια βρε!

αληθεια, η ιστολογικη σου τι εδειξε;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...