Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

μονο εσεις με καταλαβαινετε.ωρες ωρες με πιανει μια απογοητευση..μια σαλπιγγα εχω ανοιχτη,δυο παλινδρομες...θα παει ποτε καλα και για εμενα?

Καλησπερα θα παει μονο μην απογοητευεσαι και μην σκεφτεσαι αρνητικα!!

3 παλλινδρομες ολα τα εχανα την 8η εβδομαδα παρουσιασα διαβητη κυησης απο την αρχη εχω θρομβοφιλια και ομως δεν το εβαλα κατω και τωρα εχω ενα αγορακι 7 μηνων!!!

μεσα σε 1,5 χρονο τα εχασα ολα αλλα απεκτησα και το καμαρι μου με πολλες δυσκολιες!!!

Πραγματικα εδω μεσα γνωρισα πολλες αξιολογες κοπελες που με βοηθησαν πολυ ψυχολογικα!!!Να εχεις παντα ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ και θα γινεις συντομα μανουλα!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

Μην κάνεις το λάθος που έκανα και εγώ: να κάνεις τον γιατρό του εαυτού σου. Είναι καθαρά θέμα γιατρού. Στο λέω εγώ μετά από 3 αποβολές και μία τελικά επιτυχή εγκυμοσύνη (μετά από θεραπεία)

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις το λάθος που έκανα και εγώ: να κάνεις τον γιατρό του εαυτού σου. Είναι καθαρά θέμα γιατρού. Στο λέω εγώ μετά από 3 αποβολές και μία τελικά επιτυχή εγκυμοσύνη (μετά από θεραπεία)

δηλαδη τι να κανω?εσυ τι θεραπεια εκανες?να σας ζησουν μεσα απτην καρδια μου

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

αθηνα μου οχι δε θα το βαλω κατω.θα κανω οτι περνα απτο χερι μου.σε ευχαριστω απλα καμια φορα στεναχωριεμαι πολυ πολυ

Καλησπερα σε καταλαβαινω απολυτα!!!;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Rubenula: Θα συγκέντρωνα όλες τις εξετάσεις μου, θα έψαχνα έναν γιατρό κυρίως ανοσολόγο για να μου δώσει απαντήσεις. Μετά θα επέλεγα γυναικολόγο.

Αν θέλεις σου δίνω εκεί που ΄πήγα.

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

www.nikoloudakis.gr ΑΝΟΣΟΛΟΓΟΣ

Καταρχήν να πω ότι πήγα στον ανοσολόγο μόνο για απαντήσεις.

Ένα ραντεβού δηλαδή, ίσα ίσα για να μην τρελαθώ μόνη μου.Όμως είχα μαζέψει και ερωτήσεις.

 

Μετά είχα βρει έναν πολύ καλό γυναικολόγο: Τζεφεράκος-ΛΗΤΩ (2106912900)

 

Να είναι καλά και οι δυό τους. Έριξα πολύ κλάμα και πριν ΄μείνω έγκυος στο γιό μου (από φόβο) και μετά (από συγκίνηση).

 

Μάλιστα θυμάμαι το εξής: Πριν μείνω έγκυος με βάζει πρώτο ραντεβού στον υπέρηχο. Με βλέπει και με ρωτάει διάφορα πράγματα. Όταν τελειώνει μου λέει το επόμενο παιδάκι θα το κρατήσεις, στο υπόσχομαι. Εκεί έβαλα τα κλάμματα και τον ρωτούσα πως μπορούσε να το υπόσχεται.

Επόμενη στιγμή μόλις έχω γεννήσει και με έχουν μόνη μου στην αίθουσα ανάνηψης. Είναι περίπου 10:00 και ξαφνικά μπάινει ο γυναικολόγος να δει πως είμαι. Τον ευχαρίστησα ξανά και ξανά με κλάμματα και του υπενθύμισα τί μου είπε όταν με πρωτοείδε. Ήταν πολύ συγκινητικό/

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...
www.nikoloudakis.gr ΑΝΟΣΟΛΟΓΟΣ

Καταρχήν να πω ότι πήγα στον ανοσολόγο μόνο για απαντήσεις.

Ένα ραντεβού δηλαδή, ίσα ίσα για να μην τρελαθώ μόνη μου.Όμως είχα μαζέψει και ερωτήσεις.

 

Μετά είχα βρει έναν πολύ καλό γυναικολόγο: Τζεφεράκος-ΛΗΤΩ (2106912900)

 

Να είναι καλά και οι δυό τους. Έριξα πολύ κλάμα και πριν ΄μείνω έγκυος στο γιό μου (από φόβο) και μετά (από συγκίνηση).

 

Μάλιστα θυμάμαι το εξής: Πριν μείνω έγκυος με βάζει πρώτο ραντεβού στον υπέρηχο. Με βλέπει και με ρωτάει διάφορα πράγματα. Όταν τελειώνει μου λέει το επόμενο παιδάκι θα το κρατήσεις, στο υπόσχομαι. Εκεί έβαλα τα κλάμματα και τον ρωτούσα πως μπορούσε να το υπόσχεται.

Επόμενη στιγμή μόλις έχω γεννήσει και με έχουν μόνη μου στην αίθουσα ανάνηψης. Είναι περίπου 10:00 και ξαφνικά μπάινει ο γυναικολόγος να δει πως είμαι. Τον ευχαρίστησα ξανά και ξανά με κλάμματα και του υπενθύμισα τί μου είπε όταν με πρωτοείδε. Ήταν πολύ συγκινητικό/

 

Πολύ όμορφες στιγμές! Πραγματικά πολύ συγκινητικές... Να το χαίρεσαι το μωράκι σου!

Αλήθεια πώς μπορούσε να το υπόσχεται; Από περιέργεια ρωτάω γιατί μου έκανε εντύπωση και μένα.

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα...

Ήρθα κ εγώ... Δεν μπαίνω στο parents συχνά (στο cafe ξανά-ξεκίνησα να μπαίνω πρόσφατα), αλλά διάβασα τυχαία το θέμα για τις καθ΄έξιν αποβολές κ ένιωσα ότι εδώ ανήκω τελικά, μετά κ τη δεύτερη παλίνδρομη που είχα...

Είμαι στο ψάξιμο για τις αιτίες... Ελπίζω κάτι να βρω, δεν θα αντάξω κ τρίτη αποτυχία!

Σας φιλώ!

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα...

Ήρθα κ εγώ... Δεν μπαίνω στο parents συχνά (στο cafe ξανά-ξεκίνησα να μπαίνω πρόσφατα), αλλά διάβασα τυχαία το θέμα για τις καθ΄έξιν αποβολές κ ένιωσα ότι εδώ ανήκω τελικά, μετά κ τη δεύτερη παλίνδρομη που είχα...

Είμαι στο ψάξιμο για τις αιτίες... Ελπίζω κάτι να βρω, δεν θα αντάξω κ τρίτη αποτυχία!

Σας φιλώ!

 

Γεια σου mavia :P.

Πολύ λυπάμαι για τις δύο παλίνδρομες που είχες και εύχομαι ειλικρινά η τρίτη εγκυμοσύνη να σου φέρει το μωράκι σου!!!

Καλά κάνεις και το ψάχνεις και να ξέρεις ότι αν υπάρχει κάτι για να βρεις, θα εντοπιστεί. Ψάξε προς κάθε κατεύθυνση και κάθε πιθανή αιτία...

Θα τα λέμε...

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια... Να είστε καλά...

Μέσα στα πολλά που διαβάζω αυτές τις μέρες, είναι κ ότι το 30% των αποβολών δεν έχουν κανένα αίτιο... Ούτε χρωμ. ανωμαλίες, ούτε παθολογικά, ανατομικά ή ανοσολογικά αίτια... Κοινώς, κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι θέμα τύχης να κάνεις παιδί...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια... Να είστε καλά...

Μέσα στα πολλά που διαβάζω αυτές τις μέρες, είναι κ ότι το 30% των αποβολών δεν έχουν κανένα αίτιο... Ούτε χρωμ. ανωμαλίες, ούτε παθολογικά, ανατομικά ή ανοσολογικά αίτια... Κοινώς, κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι θέμα τύχης να κάνεις παιδί...

 

ΓΕιά σου... για να σου δώσω λίγη παρηγοριά, να σου πω πως δεν ανήκεις στις καθέξην αποβολές γιατί έχεις κάνει 2 παλίνδρομες. Πάνω από 3 ουσιαστικά θεωρούνται παλίνδρομες και σου έυχομαι η επόμενη να είναι τυχερή.

Ένα ποσοστό από τις καθέξην αποβολές, δεν δίνει αποτελέσματα, αλλά σε καμία περίπτωση ένας γιατρός δεν σε αφήνει χωρίς αγωγή.

Πρέπει να πάρεις απαντήσεις από τις εξετάσεις σου για να δεις πως θα συνεχίσεις.

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

Αχ, babyprince, σε ευχαριστώ για την ευχή... Να είσαι καλά...

 

Το ξέρω πως πρέπει να έχεις τρεις αποβολές για να πάρεις τον τίτλο... Μα εμένα δεν με ενδιαφέρουν οι τίτλοι. Δεν θα αντέξω να χάσω άλλο παιδί. Ακριβώς βέβαια επειδή δεν φέρω τον τίτλο, δεν μου δίνουν εξετάσεις... Λένε "χαλάρωσε" κ θα δούμε τι θα γίνει στην επόμενη... Λες κ είναι λόττο...

Πλέον όποιος γιατρός βλέπει χαλαρά το θέμα "παίρνει πόδι"... 2 παλίνδρομες την ίδια σχεδόν εβδομάδα μέσα σε 7 μήνες, με καθαρό καρυότυπο, μόνο τυχαίες δεν μπορεί να είναι...

 

Δυστυχώς ψάχνω μόνη μου εξετάσεις κ γι΄αυτό με βοηθά πολύ το ίντερνετ... Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς αυτό...

Κ πάλι σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

mavia, λυπάμαι πολύ που μπήκες στην παρέα μας... ο,τι και να σου πω, είναι λίγο...

Όσον αφορά τις εξετάσεις, θα ήθελα να σε παραπέμψω στη σελίδα 7 του τοπικ, όπου έγραψα τις δικές μου εξετάσεις, μήπως αυτό σε βοηθήσει. Σε αυτές πρόσθεσε και την καμπύλη ζαχάρου που ήταν τελικά η λύση στο πρόβλημα μιας άλλης κοπέλας με τρεις αποβολές, η οποία νομίζω ότι όπου να 'ναι γεννάαει το μωράκι της.

Για ό,τι χρειαστείς, είμαστε εδώ...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Αχ, babyprince, σε ευχαριστώ για την ευχή... Να είσαι καλά...

 

Το ξέρω πως πρέπει να έχεις τρεις αποβολές για να πάρεις τον τίτλο... Μα εμένα δεν με ενδιαφέρουν οι τίτλοι. Δεν θα αντέξω να χάσω άλλο παιδί. Ακριβώς βέβαια επειδή δεν φέρω τον τίτλο, δεν μου δίνουν εξετάσεις... Λένε "χαλάρωσε" κ θα δούμε τι θα γίνει στην επόμενη... Λες κ είναι λόττο...

Πλέον όποιος γιατρός βλέπει χαλαρά το θέμα "παίρνει πόδι"... 2 παλίνδρομες την ίδια σχεδόν εβδομάδα μέσα σε 7 μήνες, με καθαρό καρυότυπο, μόνο τυχαίες δεν μπορεί να είναι...

 

Δυστυχώς ψάχνω μόνη μου εξετάσεις κ γι΄αυτό με βοηθά πολύ το ίντερνετ... Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς αυτό...

Κ πάλι σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

 

Μετά από 4 εγκυμοσύνες και 3 αποβολές, σου λέω πως το να κάνεις μόνη σου εξετάσεις ή τον γιατρό του εαυτού σου (επειδή το πέρασα) δεν έχει κανέαν νόημα. Πρέπει να βρεις το κατάλληλο γιατρό που θα σου δώσει εξετάσεις και αγωγή. ΓΙα Θεσσαλονίκη δεν γνωρίζω, αλλά αν έρθεις Αθήνα... μπορώ να σε βοηθήσω.

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

Αχ, babyprince, σε ευχαριστώ για την ευχή... Να είσαι καλά...

 

Το ξέρω πως πρέπει να έχεις τρεις αποβολές για να πάρεις τον τίτλο... Μα εμένα δεν με ενδιαφέρουν οι τίτλοι. Δεν θα αντέξω να χάσω άλλο παιδί. Ακριβώς βέβαια επειδή δεν φέρω τον τίτλο, δεν μου δίνουν εξετάσεις... Λένε "χαλάρωσε" κ θα δούμε τι θα γίνει στην επόμενη... Λες κ είναι λόττο...

Πλέον όποιος γιατρός βλέπει χαλαρά το θέμα "παίρνει πόδι"... 2 παλίνδρομες την ίδια σχεδόν εβδομάδα μέσα σε 7 μήνες, με καθαρό καρυότυπο, μόνο τυχαίες δεν μπορεί να είναι...

 

Δυστυχώς ψάχνω μόνη μου εξετάσεις κ γι΄αυτό με βοηθά πολύ το ίντερνετ... Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς αυτό...

Κ πάλι σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

 

3 αποβολες στην ιδια ακριβως εβδομαδα. Και μαλιστα οι δυο τελευταιες (για την πρωτη δεν ξερουμε) με την ιδια σπανια χρωμοσωμική ανωμαλια. Και ομως τυχαια γεγονοτα. Μην απελπιζεσαι κοριτσακι μου. Και εγω ακριβως τα ιδια συναισθηματα ειχα.

Link to comment
Share on other sites

3 αποβολες στην ιδια ακριβως εβδομαδα. Και μαλιστα οι δυο τελευταιες (για την πρωτη δεν ξερουμε) με την ιδια σπανια χρωμοσωμική ανωμαλια. Και ομως τυχαια γεγονοτα. Μην απελπιζεσαι κοριτσακι μου. Και εγω ακριβως τα ιδια συναισθηματα ειχα.

απο το tickeraki soy καταλαβαινω οτι εισαι μαμά, και αν κατάλαβα καλά είχες 3 αποβολές πρίν,

μηπως μπορείς να μας πεις πια ητανε η λύση στην περιπτωσή σου και ποιον γιατρό είχες, όταν και όποτε διαβάσεις το μυνημά μου και έχεις χρόνο, μια και έχω και εγω 3 αποβολές και μωράκι δεν εχω.

Σε ευχαριστώ πολύ

dimela

Link to comment
Share on other sites

απο το tickeraki soy καταλαβαινω οτι εισαι μαμά, και αν κατάλαβα καλά είχες 3 αποβολές πρίν,

μηπως μπορείς να μας πεις πια ητανε η λύση στην περιπτωσή σου και ποιον γιατρό είχες, όταν και όποτε διαβάσεις το μυνημά μου και έχεις χρόνο, μια και έχω και εγω 3 αποβολές και μωράκι δεν εχω.

Σε ευχαριστώ πολύ

dimela

Λυση δεν υπηρχε καμια κοριτσακι μου. Στις τρεις αποβολες ειχα αλλο γιατρο (δεν εφταιγε σε τιποτα βεβαια ο ανθρωπος) αλλα λογο ψυχολογια αλλαξα και πηγα στην Ηλια Γατο. Γιατι και εγω πιστευα οτι υπηρχε προβλημα και παρακαλουσα τον κ.Γατο να κανω εξωσωματικη προεμφυτευτική . Εκεινος ομως ελεγε και ξαναελεγε οχι μονο ατυχη εισαστε. Και ποσο δικιο ειχε!!!! Απλα σε καποιους το αστερακι τους αργει να λαμψει. Θα λαμψει ομως . Γιατι και εγω ακουω τα παιδακια μου φωναζουν μαμα και ακομα δεν το πιστευω οτι ειναι δικα μου. Τοτε πραγματικα πιστευα οτι αυτη τη μαγικη λεξουμα ισως να μη ε αξιωνε ο Θεος να την ακουσω. Αγαπη με το ταιρι σας κοριτσια και πίστη χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...