Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τεστ εγκυμοσύνης


joanna89

Recommended Posts

Tι εννοεις οτι δεν υπαρχει επιτακτικη αναγκη?

Στον γυναικολογ πρεπει να πηγαινουμε απο την αρχη της ερωτικης μας ζωης τουλαχιστον μια φορα τον χρονο.

Ολες οι γυναικες πρεπει να κανουν τεστ παπ. Δεν υπαρχουν μονο τα αφροδισια νοσηματα αλλα και καρκινος του τραχηλου κτλ κτλ.

Ο γυναικολογος μας (κατα την δικη μου γνωμη και αποψη) θα πρεπει να ειναι ο καλυτερος μας φιλος. Αυτος που ανα πασα στιγμη μπορουμε να του τηλεφωνησουμε και να τον ρωτησουμε πραγματα που απασχολουν την υγειηνη των γεννητικων μας οργανων καθως και οτι εχει να κανει με την ερωτικη μας ζωη, την προφυλαξη κτλ κτλ. Απο την στιγμη λοιπον που αποφασισες να ερθεις απο την αλλη μερια, ΠΡΕΠΕΙ να επισκεφτεις εναν γυναικολογο. Δεν ειναι τοσο φοβερο :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξερω πως να δημιουργησω καινουριο θεμα για αυτο σας παρακαλω πολυ αν μπορειτε να μου απαντησετε εδω:)

Θα επαναλαβω χιλιοειπωμενα θεματα αλλα δεν μπορω να βρω μια απαντηση που να με ικανοποιει τοσο απο τα διαφορα φορουμ και τις ιστοσελιδες,οσο και απο τις σεξουαλικες διαπαιδαγωγησεις που γινονται.

Στο antisillipsi.gr λεει οτι πρεπει να φοραμε προφυλακτικο απο την αρχη της συνουσιας,ομως αν δεν υπαρχει συνουσια,(ολοκληρωση) γιατι να φορας προφυλακτικο αν δεν ερχονται τα γεννητικα οργανα σε επαφη γυμνα?

Επισης σε διαφορα "ιατρικα"(δεν γνωριζω την εγκυροτητα τους,πλεον ολοι συστηνονται ως σεξολογοι-γυναικολογοι κ.ο.κ) φορουμ λεει οτι τα προσπερματικα υγρα(προ-σπερμα) δεν περιεχουν σπερμα ή περιεχουν μια αμελητεα ποσοτητα η οποια δεν ειναι δυνατον να σε καταστησει εγκυο. Τελικα τι ισχυει?

Ευχαριστω:)

+ Εχω παρομοιο προβλημα με την περιοδο μου.Πολυκυστικες,θυροειδη εχεις τσεκαρει ετσι?

Επισης συνουσια δεν σημαινει απαραιτητα διεισδυση. Υπαρχουν ενα σωρο ερωτικα παιχνιδια στα οποια ειναι απαραιτητο το προφυλακτικο.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχω ερθει στην αλλη μερια:Ρ

Για αυτο και δεν θεωρω οτι ειναι επιτακτικη αναγκη να επισκεφτω γυναικολογο.Δεν εχω προβλημα να συζητησω για τετοια θεματα απλα δεν νιωθω πολυ ανετα με την ιδεα οτι καποιος θα με εξετασει και θα ειναι ενας 50αρης αντρας.Προτιμω τουλαχιστον η πρωτη μου εξεταση να ειναι απο γυναικα!

Οσο για το προφυλακτικο θεωρω οτι ειναι απαραιτητο πριν απο οποιαδηποτε δερματικη επαφη ειτε αυτη θα καταληξει σε διεισδυση ειτε οχι!Αν υπαρχουν εσωρουχα δεν νομιζω οτι χρειαζεται:)

We are who we choose to be.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι πάρα πολυ που το ψάχνεις!!!!

Κι εγώ είμαι απο τις κοπέλες που ντρεπόμουν πολύ να πάω στον γυναικολόγο, και δυστυχώς το καθυστέρησα κιόλας αρκετά. Τελικά δεν ήταν τίποτα τόσο δύσκολο, τα πρώτα λεπτά ήταν λίγο αμήχανα.

Τώρα όσον αφορά το προφυλακτικό ... φοράμε πάντα και από την αρχή της πράξης (εφ΄όσον είμαστε γυμνοί :)) για να είμαστε σίγουρες και να προφυλαχτούμε είτε από μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη αλλά και από μεταδιδόμενα νοσήματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 χρόνια μετά...

Και εγώ το χρησιμοποίησα αυτο το τεστι...Αλλά χρησιμοποίησα και το clear blue και τελικά ήταν αχνο κ επειδή ήμουν σε κρίσιμη κατάσταση και τρελαμενη πηρα το ψηφιακό για να είμαι σίγουρη γιατι ήμουν με εναν φακο συνέχεια απο πανω τ και  τρελάθηκα...Δεν είναι τίποτα 100% σίγουρο τουλάχιστον με το ψηφιακό επανήλθα στα συγκαλα μου...Τώρα θέλω να ρωτήσω κάτι υπάρχει περίπτωση να μεινεις εγκύος απο επαφη μετα την οωρηξια δλδ την 23 μερα του κύκλου!?!? Υπόψιν 29-30 μέρες καθε κυκλο! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...