Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παραξενο


DF1998

Recommended Posts

Και μια που μπήκες στο κοπο να μου απαντήσεις μια φορά τι είδους παρέα κάνετε με τον νεαρό;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα τωρα ειμαστε σοβαρες οτι εν ετη 2011 σας φανηκε και παραξενο???? πλακα ΜΕ κανετε??? σχοινακι και λαστιχο παιζαμε εμεις φιλεναδες μου! και κουτσο, και ποδοσφαιρο, και οτι θελετε.....πανε ομως 20 χρονακια απο τοτε.....

εγω οταν ημουν 22 και διδασκα, ηδη τα 15 χρονα ειχαν πολυ περισσοτερες εμπειριες απο μενα, που δεν ειχα καθολου!, οποτε βαλτε και ακομα 11 χρονια απο τοτε.....

αμα η 13χρονη ειναι κανενα κουκλι δηλαδη, ψηλη, με ωραιο σωμα, ωραιο προσωπο, μπορει να μη φαινεται ποσο χρονω ειναι, γιατι να μην κοιταξει ο αλλος??? σας φανηκε και παραξενο μηπως εχει κατι λεει και την κοιταει? θα τρελλαθω σημερα, δεν περιγραφω αλλο!

Τα εχετε δει τα σημερινα κοριτσακια???? ΟΕΟ???????

Κοπελια, ξερουμε γιατι σε κοιταει, και δεν ειναι γιατι εχεις κρεατοελια στο φρυδι, ξερουμε και τι θελει, και δεν ειναι να σε παντρευτει, ξερουμε και τι θα παθεις αμα συνεχιστει το φλερτακι, και δε θες, γι αυτο μεινε στα χαμογελακια να χεις κατι να λες στις συμμαθητριες σου οπως ειπε και η φιλη μου travellingum και αστο εκει

Μιλα με τη μανουλα σου, δεν ειναι κακο, και τελος, θα φυγει κι αυτο, οπως και τα κυμματα του καλοκαιριου!!! Μακρια ετσι???

 

 

δημητρα, κι εγω ημουν 1.70 και με στηθος και τα ολα μου, αλλα ρε συ εμας και να μας κοιτουσαν τοτε δεν ειμασταν πονηρεμενα ρε συ,....εμενα ποτε δεν πηγαινε το μυαλο μου στο γκομενικο.....ντουγανι απο μικρη!

Link to comment
Share on other sites

Ο 1 ξαδερφος μου και ο αδερφος μ δν τν πολυσυμπαθουν οχι για καποιο λογο απλα τον κοροιδευουν πισω απο τν πλατη του. Ο αλλος ξαδερφος μ δεν τον συμπα8ει κα8ολου. Λεει οτι του τη σπαει η φατσα του. Αν και εχω τν εντυπωση οτι δν τν συμπα8ει επειδη ειναι περιπου της ιδιας ηλικιας και αυτος ειναι πιο ωραιος απο τν ξαδερφο μ. Με αυτον απλα μιλαμε λιγο. Και σορρυ π δν σ απαντησα ειχα κατι ετοιμασιες να κανω

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τη κοιτάει πονηρά τότε κάπως την κοιτάει και αυτό το κάπως ήταν ...καπως για να μπει στο κόπο να μας τα γράψει.

 

Ρωτάμε για να την ακούσουμε πρώτα. Πρώτα να την ακούσουμε και μετά να μας ακούσει.

 

Και ναι, δεν καταλαβαινω από που ως που ένα 13χρονο βρίσκεται να έχει συνομιλίες με κάποιον 23 ο οποίος μάλιστα όχι μονο δεν ανήκει στον κύκλο της αλλά είναι αντιπαθής απο αυτόν.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

δημητρα, κι εγω ημουν 1.70 και με στηθος και τα ολα μου, αλλα ρε συ εμας και να μας κοιτουσαν τοτε δεν ειμασταν πονηρεμενα ρε συ,....εμενα ποτε δεν πηγαινε το μυαλο μου στο γκομενικο.....ντουγανι απο μικρη!

 

Kαι γω το ιδιο ντουγανι ημουν σιγα μη πηγαινε το μυαλο μου στα γκομενικα οταν ημουν 13:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν ξέρω τι 'υψος είχα στα 13 αλλά από στήθος.... Πάλι καλά που θήλασα για να πάρω ένα σουτιέν της προκοπης

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω τι 'υψος είχα στα 13 αλλά από στήθος.... Πάλι καλά που θήλασα για να πάρω ένα σουτιέν της προκοπης

 

xaxa θεα!!!!!!!!!!

εγω παλι απο τοτε ετσι ημουν! >(αλλα δεν ηξερα οτι αυτο ηταν καλο!)

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα αλλα το εκρυβα.δεν ηθελα να φαινεται με τιποτα. φορουσα φαρδιες μπλουζες και καμπουριαζα για να μη φαινεται! :oops::oops:

 

μωρε εγω η καημενη οτι και να εκανα, εκανε μπαμ!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αχετο? Δημητρα μηπως μπερδευεις τα 13 με τα 10??? Γιατι αποκλειεται στα 13 να μν σ αρεσε κανενας. Οταν μεγαλωνεις σκεφτεσαι οτι ησουν ενα α8ωο κοριτσακι π δν ασχολουτανε με αυτα. Για 8υμησου ομως λιγο καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κατι αχετο? Δημητρα μηπως μπερδευεις τα 13 με τα 10??? Γιατι αποκλειεται στα 13 να μν σ αρεσε κανενας. Οταν μεγαλωνεις σκεφτεσαι οτι ησουν ενα α8ωο κοριτσακι π δν ασχολουτανε με αυτα. Για 8υμησου ομως λιγο καλυτερα...

 

δε μπερδευω τιποτα κοριτσι μου ΝΑΙ στα 13 δε μου αρεζε κανενας και δεν γκομενιζα.ρωτα και τις αλλες κοπελες να σου πουνε τα δικα τους!

ναι ημουν ενα αθωο κοριτσακι που επαιζε σκοινακι μηλα κρυφτο ποδηλατα με τα παιδια της γειτονιας.ουτε με ενδιεφερε η εμφανιση μου και οτι εβρισκα μπροστα μου φορουσα.με ενοιαζε να κατεβω κατω να παιξω με τα αλλα παιδια και μονο αυτο:lol:

επισης τα ΣΚ εβλεπα κοινουμε σχεδια!:-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

΄ΤΗς κολλητής μου τα τέκνα πάντως (δίδυμα αγόρι/κορίτσι) δεν πάνε πουθενά ασυνόδευτα (εκτός από οργανωμένες εκδηλωσεις). ¨οχι να βρεθούν να τα λένε με 23χρονους....

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Και είναι 13 ετών...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Οταν μεγαλωνεις σκεφτεσαι οτι ησουν ενα α8ωο κοριτσακι π δν ασχολουτανε με αυτα. Για 8υμησου ομως λιγο καλυτερα...

 

 

Βρε ΝτουΦου θα με τρελάνεις. Που ξέρεις τι σκέφτεται κάποιος μαγαλώνοντας; ΄

 

Εδώ παλεύουμε να μάθουμε τι σκέφτεται ο 23χρονος και η κομπανία του για νε ενημερώσουμε και εσένα.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω παιδια...........13 ημουνα καργα Μικρο Σπιτι Στο Λιβαδι (να μη σας πω μεχρι ποια ηλικια γιατι θα σταματησετε να μου μιλατε) και ποτε θα κατεβω να παιξω.....κι αμα ημουν ερωτευμενη θα ηταν με κανενα μεξικανο τραγουδιστη.......που ηταν συγκεκριμενος και παλι αμα σας πω μεχρι ποτε δε θα μου ξαναμιλησετε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:P:p:p

καλυτερα να την τρομαξω εγω παρα να τρομαξει απο κατι αλλο πολυ χειροτερο.ποτε δε ξερεις ποτε δε μπορεις να εισαι 100% σιγουρη.και αν οντως την κοιταει ''καπως'' ο τυπος δεν ειναι στα καλα του.

και εγω στα 13 ειχα στηθος και περιοδο και το υψος που εχω τωρα αλλα επαιζα σκοινακι κουνιες κυνηγητο και μηλα:rolleyes::rolleyes:

ειναι παιδακι στα 13 πως να το κανουμε.

να απομακρυνθει.ακομα και σκετο φλερτ να της κανει δεν ειναι υγειες.22 χρονων ΑΝΤΡΑΣ να βλεπει ερωτικα ενα παιδι!

οντωσ τετοιοσ μαντραχαλοσ με ενα πεδακι 13 χρονων ακουγεται καπωσ...οχι οτι σε αυτην την ηλικια δεν υπαρχουν οικονικεσ αγαπεσ και λουλουδια και σαγαπαω και πιανομαστε απο το χερακι κ αυτο ολο....αυτα ειναι τησ ηλικιασ και μεχρι εκει τα καταλαβαινω,τα αθωα πραγματα:rolleyes::rolleyes::rolleyes: χαχαχαχαχαχαχα ωαρε δημητρα τα παιξεσ που χεισ και κοριτσια αρε ποιοσ ξεπεισ τι εχεισ να ακουσεισ απο τισ κορακλεσ σου χαχαχαχαχαχαχχααχαχα:lol::lol::lol::lol: τουλαχιστον να σου τα λενε για να τισ μιλασ κ να τισ προφιλασεισ και να τισ βαζεισ μυαλο:lol::lol::lol::lol: παλι καλα που περιμενω να γεννησω αγορακι....αλλιωσ.....χαχαχαχαχαχαχ

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Οταν μεγαλωνεις σκεφτεσαι οτι ησουν ενα α8ωο κοριτσακι π δν ασχολουτανε με αυτα. Για 8υμησου ομως λιγο καλυτερα...

ειμαι 28 και ξερω πως σκεφτομουν στα 13.εσυ που εισαι 13 πως ξερεις τι σκεφτεται καποιος στα 28?

Βρε ΝτουΦου θα με τρελάνεις. Που ξέρεις τι σκέφτεται κάποιος μαγαλώνοντας; ΄

 

Εδώ παλεύουμε να μάθουμε τι σκέφτεται ο 23χρονος και η κομπανία του για νε ενημερώσουμε και εσένα.

 

εκτος και αν δεν ειναι 13:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσι μου πρεπει να καταλαβεις πως ενας στα 23 δεν ειναι πια αγορακι ειναι αντρας,δευτερον εσυ εισαι ακομα κοριτσακι εισαι μικρη ακομα καλη μου για τετοια,γιατι δεν ζεις τα χρονια σου;;;ζησε σαν ενα κοριτσακι στην ηλικια του και ας εχεις στηθος και ας εισαι 2 μετρα...πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι τα κοριτσια πλεον ειναι τοσο βιαστηκα;;;τι φοβασται μηπως σεν προλαβετε;;το κανετε απο μαγκια;;ειναι σαν το τσιγαρο που καπνιζει η μια και θελουν μετα οοοοοοολες να δοκιμασουν...εγω θα σου ελεγα να τα ξεχασεις ολα αυτα γιατι εχεις ακομα χρονο μπροστα σου,,,να γεμισεις μπαταριες για να ασχοληθεις με τα μαθηματα σου...ολα στη ζωη θελουν τον χρονο τους....θα ερθουν και αυτα οχι ομως τωρα...να προσεχεις και το καλυτερο ειναι να εχεις καλες σχεσεις με τη μητερα σου και να της μιλας για ολα αυτα ανοιχτα...θα σου δωσει συμβουλες και θα αισθανεσαι και εσυ πιο καλα οταν θα μιλας μαζι της παρα με καποιες κοπελες απο ενα φορουμ....

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ και εγώ πως πρέπει να αποφεύγεις να αναζητάς συμβουλές μέσα από το διαδύκτιο και γενικώς καλό είναι να μην μπαίνεις σε σελίδες και να μιλάς με αγνώστους, γιατί οι χειρότεροι κίνδυνοι βρίσκονται μέσα σε αυτό. Δεν γνωρίζουμε πως είναι κτισμένη η επικοινωνία με τουσ δικούς σου, αλλά να μην ξεχνάς ποτέ πως όσο σε αγαπούν οι γονείς σου δεν σε αγαπά κανείς άλλος και ό, τι πουν θα ναι για το καλό σου. Μη φοβάσαι να τους μιλήσεις και μην ντρέπεσαι για ό, τι αισθάνεσαι, είναι όλα φυσιολογικά. Βρίσκεσαι σε μια μεταβατική σωματικά περίοδο της ζωής σου, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είσαι παιδί. Σωματικά και πνευματικά ακόμα δεν έχεις ωριμάσει και αυτή η ωρίμανση καλό θα ήταν να γίνει ομαλά. Έχεις δίκαιο και εμάς μας άρεσαν τα αγοράκια στο γυμνάσιο, γιατί και εμείς ήμασταν κοριτσάκια, αλλά κοιτάζαμε τα αγοράκια και ήταν πολύ αθώα τότε, ό,τι γίνεται τώρα σκέψου σε δημοτικά (ποιός σου αρέσει, ποιός μου αρέσει κτλ). Οι εποχές που ζήσαμε δεν ήταν τόσο επικίνδυνες για αυτό και δεν μας είχαν πονηρέψει για το τι μπορεί να ζητά ένας άντρας απο μια γυναίκα, ίσως τότε να μην ξέραμε πως γίνονταν και τα παιδιά, και μην σου φαίνεται περίεργο. Αδιαφόρησε σε αυτά τα βλέματα και μην δίνεις συνέχεια, ούτε καν να το σκέφτεσαι, γιατί πολύ απλά είναι θέμα που πρέπει να ξεχαστεί. Μαχαίρι. Δεν αξίζει. Θα υπάρξουν πολλοί τέτοιοι, τι θα κάνεις δηλαδή;θα σκέφτεσαι κάθε φορά τι συμβαίνει;.Απασχόλησε το μυαλουδάκι σου με πράγματα της ηλικίας σου ...αντέ και μόλις κλείσεις τα 18 ..μπορείς να σκεφτείς και τα 22χρονα.:D:D:D. Το μόνο που σε συμβουλεύω είναι για όλες αυτές τις απορίες που θα έχεις, για τις σχέσεις και τα ερωτικά, να συζητάς με τους γονείς σου, έστω με τη μητέρα σου, μην ντρέπεσαι να τη ρωτήσεις τα πάντα. Μη συζητάς με αγνώστους.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια κακα τα ψεματα..ειναι και το πως σκεφτεται το κοριτσακι! διαβαζω πως πολλοι απο εδω στα 13 επαιζαν ακομα παιδικα παιχνιδια..αν απο τα 13 μπαινουν στο κεφαλι της κοπελιας σκεψεις για 22χρονους και ερωτησεις τυπου (γιατι με κοιταει?κτλ) Ε τοτε...τι να πω..πρεπει τα παιδια να εχουν ωριμοτητα και απο μονα τους και για να την αποκτησουν πρεπει να εχουν καλη σχεση με τους γονεις...να συζητανε και γενικως να μην εχουν τα μυαλα πανω απο το κεφαλι.

 

και ισως και ο 23χρονος να μην την βλεπει καπως την κοπελια..απλα εκεινη επειδη ειναι ενθουσιασμενη μαζι του να το παιρνει ετσι:wink:

 

♥Ολα στη ζωη γινονται για καποιο λογο

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γλυκα μη κοιτατε τι καναμε εμεις εκεινα τα χρονια...τα πραγματα εχουν αλλαξει παρα πολυ!

το θεμα ειναι το κοριτσι που προφανως νιωθει κατι για το παιδι και μαλλον γι αυτο εγραψε...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεν εχω κορη...(ακομα..:rolleyes:).Τα κοριτσια πονηρευονται πολυ πιο γρηγορα απο τα αγορια,ειναι γνωστο!Τι να πω...εχω παθει σοκ για αλλη μια φορα κοριτσια....Θυμαμαι σκηνικο στα 13 να κλαιω κ να λεω στους δικους μου παραπονα οτι δε βρισκω κανενα παιδι να παιξουμε πλεον στη γειτονιακ με ζοριζε....ολοι διαβαζανε εγω κουκουρουκου!Κ ετσι εφτιαχαν μονη μου κουτσι εξω απο το σπιτι κ επαιζα...κ το αλλο..εβαζα λαστιχακι σε δυο καρεκλες,αφου δεν ειχα παρεα κ επαιζα μονη μου λαστιχακι:cool:

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

και ισως και ο 23χρονος να μην την βλεπει καπως την κοπελια..απλα εκεινη επειδη ειναι ενθουσιασμενη μαζι του να το παιρνει ετσι:wink:

 

Δεν διαφωνώ. ΑΛΛΑ.

 

Με προβλημάτισε η αναφορά της "Λένας" στη παρέα του 23χρονου. ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΚΟΙΤΟΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΑ.

 

Θα έβρισκα καθόλα φυσιολογικό ένα κοριτσάκι να βλέπει αυτό που θέλει στο πρόσωο κάποιου που "θαυμάζει".

Αλλά και στους φίλους του;

 

Το τελευταίο σχόλιο δε... Με παρέπεμψε εντελώς στη νοοτροπια και δικαιολογία που έχουν κάποιοι ενήλικες για να ενοχλούν ανήλικα.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση προς τη κοπέλα η σε όποιον έχει καταλάαβει τέλος πάντων.

 

Αγαπητή DF τι είναι αυτό που θα ήθελες να μάθεις από τα μέλη του φόρουμ;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, το κοριτσακι ηρθε να ρωτησει καμμια γνωμη και την πηρμα εαπ'τα μουτρα. Προφανως και προβλματιζεται, προφανως και δεν παιρνει την ολη φαση ελαφραν τη καρδιαν, αλλιως θα τα'χε μπλεξει ηδη μαζι του και δε θα ηταν εδω να το συζηταει μαζι μας.

 

Δεν ειναι ανωμαλος καποιος επειδη κοιταει μια κοπελα σωματικα ωριμη. Και το πιο απλο και αθωο ειναι να ειπε ο ανθρωπος στην παρεα του "πωπω, κοιταξτε αυτην την κοπελα, σε πεντε χρονια θα'ναι αστερι".

 

Επειδη βεβαια μπορει τα πραγματα να μην ειναι τοσο αθωα γι'αυτο και τη συμβουλεψαμε ολες να προσεχει και συμφωνησε και η ιδια.... Ασε που μπορει η μικρη να νομιζει οτι την κοιταει καπως επειδη το ευχεται μεσα της. Ας μην τον βαλουμε και φυλακη τον ανθρωπο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...