Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Βρε κορίτσια ποιες είναι οι πάνες εκπαίδευσης που λέτε? Εμένα ο γιός μου είναι 3 ετών και ακόμα φοράει πάνα. Βέβαια υπάρχουν στιγμές που όταν θυμάται λέει τσίσα και παμε στην τουαλέτα αλλα όταν βαριέται δεν λέει τίποτα. Θα ήθελα να δοκιμάσω με αυτές τις πάνες που αναφέρετε μπας και καταφέρω κατι¨:)

line_m121_beg_17_time_1168837200_text_cf20caf9edf3f4e1edf4dfedeff220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα εχουμε αγχωθει ολεσ μασ τελικα με το θεμα γιογιο και τσισακια .και μενα ο δικοσ μου με εχει μπερδεψει πολθ οτι τα λεει τα λεει αλλα δεν περναει ενα τεταρτο και να φωναζει κατουριθικα και τον παο στο γιογιο του και δεν κανει και μετα απο 20 λεπτα τα κανει καμια φορα τα κανει πανω του αλλα νομιζω οτι εχει αγχωθει χωρισ να τον αγχωσω εγω η να τον μαλωσω παντωσ τα παει καλυτερα και το μεσημερι που του φοραω το μπεμπιλινο οταν τα κανει φωναζει κατουρηθηκα .μηπωσ ξερει καμια σασ ποσο καιρο θελει να κοψει τιν πανα ??????:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , εμείς έχουμε σχεδόν 10μέρες τώρα που προσπαθούμε αλλά μάλλον κάτι λάθος έχει καταλάβει η μικρή μου γιατί δεν λέει ποτέ ότι θέλει τουαλέτα αλλά περιμένει να την πάω εγώ ανά 1ωρίτσα περίπου αλλίως τα κάνει επάνω της μήμπως τελικά πρέπει να σταματήσω και να ξαναρχίσουμε αργότερα , :(έχει και ένα τρελό εκνευρισμό ήταν που ήταν άυπνη τώρα το έχει παρακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μανούλες, θέλω τη βοήθεια σας! Οι δίδυμες κόρες μου έκλεισαν τα 3 το Γενάρη. Η πρώτη έκοψε την πάνα πέρσι το καλοκαίρι μέσα σε μια εβδομάδα. Η δεύτερη όμως ακόμα δεν λέει τίποτα. Προσπαθήσαμε πέρσι αλλά τα έκανε πρώτα και μετά μας έλεγε. Φετος θα αρχισουμε μετα το Πάσχα. Αλλά όταν θέλει κακά και της λέμε να πάει στην λεκάνη, αρχίζει να κλαίει και δεν θέλει. Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτήσω κάτι, εμένα δεν έχει κόψει την ΄πάνα ακόμη, έχουμ κάνει την εξείς πρόοδο αφού τα κάνει στην πάνα μου το ανακοινώνει, περιμένουμε να σηκώσουμε τα χαλιά γιατί τότε θα έρεθει η μάγισσα και θα πάρει τις πάνες και θα μας φέρει γιογιο.το ξέρουμε το έχουμε πάρει απόφαση αφού το διατιμπανίζουμε και λέμε ότι τότε θα τα κάνουμε στο γιογιο.Ρωτάω τώρα, εγώ έχω αγοράκι, τα τσίσα του θα τα κάνει όρθιο; έχω δει μαμά που έχει 3 αγόρια και τα βάζει καθιστά για να μην λερώνουν το μπάνιο λέει και μόνο έξω κατουράνε όρθια.Μιλαμε για ένα παιδάκι 3 και τα άλλα δύο δημοτικό. Θεωρώ ότι τα μεγάλα θα μπορούσαν να κάνουν την ανάγκη τους φυσιολογικά, είναι όμως σωστό για το μικρό που έτσι κι αλλιώς όρθιο θα κατουρίσει παντού; και κάτι ακόμη, τι είναι πιο βολικό για αγοράκι το γιογιο (ξεχωριστό) ή αυτό που μπαίνει πάνω στην τουαλέτα;

 

Νομιζω ολα εξαρτωνται απο το παιδι...Εμενα ο δικος μου ποτε δεν θελησε το γιογιο και ειχαμε καπακι για την τουαλετα,ηθελε στη μεγαλη που κανουν ο μπαμπας και η μαμα.Επισης ενω το ξεκινησαμε καθιστα,τελικα μονος του ζητησε να κανει ορθιος (οπως εκανε στον κηπο:wink:),ισως επειδη εβλεπε και το μπαμπα του καμια φορα,δεν ξερω...Οπως και να ειναι νομιζω οτι εχει σημασια να νιωσει ανετα...

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D:D:Dεμεισ ειμαστε στην δευτερη εβδομαδα εκπαιδευσησ καλα τα παμε μονο το μεσημερι και το βραδυ του φοραω μια φορα εωγαλα το μεσημερι και ειχε κατουρηθει επανω του τι να κανω για το μεσημεριανο που κατουριεται επανω του ?????εχετε καμια ιδεα???:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Αχ και εμείς στην δεύτερη εβδομάδα , εμένα εντάξει το μεσημέρι ξυπνάει στεγνή γιαυτό εξάλλου και αρχίσαμε την προσπάθεια αλλά μου κάνει νάζια ,ενώ στο σχολείο δεν εχει κανένα πρόβλημα με εμένα έχει πολλά ατυχηματάκια και έξω μια χαρά κρατιέται μόλις φτάσουμε όμως σπίτι κατουριέται λίγο πριν πάμε στην λεκάνη.:-(

Link to comment
Share on other sites

:D:D:Dεμεισ ειμαστε στην δευτερη εβδομαδα εκπαιδευσησ καλα τα παμε μονο το μεσημερι και το βραδυ του φοραω μια φορα εωγαλα το μεσημερι και ειχε κατουρηθει επανω του τι να κανω για το μεσημεριανο που κατουριεται επανω του ?????εχετε καμια ιδεα???:D:D:D:D

Υπομονή! Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Αφού μάθει να το ελέγχει όσο είναι ξύπνια θα αρχίσει να το ελέγχει και στον ύπνο. Μπορει να ψιλοαργήσει αλλά δεν πειράζει:wink:

 

Αχ και εμείς στην δεύτερη εβδομάδα , εμένα εντάξει το μεσημέρι ξυπνάει στεγνή γιαυτό εξάλλου και αρχίσαμε την προσπάθεια αλλά μου κάνει νάζια ,ενώ στο σχολείο δεν εχει κανένα πρόβλημα με εμένα έχει πολλά ατυχηματάκια και έξω μια χαρά κρατιέται μόλις φτάσουμε όμως σπίτι κατουριέται λίγο πριν πάμε στην λεκάνη.:-(

Μη δίνεις σημασία και μην τη μαλώνεις. Θα το σταματήσει. Όσο για το τελευταίο συμβαίνει και σε μεγάλους...κρατιέσαι, κρατιέσαι, κρατιέσαι και μέχρι να βάλεις το κελιδί στην πόρτα.......τσσσσσσς:oops::lol:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

για σας ο γιος μου τον αλλο το μηνα θα κλεισει τα 2

επισης εχω και ενα μωρακι 5μηνων .

ο μεγαλοσ εχει αρχισει και βγαζει το παντελονι

και την πανα του, το εχει βαψει το δωματιο με κακακια

οποτε και εγω υποθετω οτι θελει να τη κοψει.

 

ομωσ επιδη δεν μηλαει δεν ξερω πωσ να σηνενοηθω

μαζι του επισησ εχω βαρεθει να μαζευω τα ρουχα

που βγαζει απ την ντουλαπα.....

ειχα βαλειασφαλιεσ στην πορτα

αλλα την εβγαλε ......

εβαλα παραπανω ασφλιεσ εμειναν για 2 βδομαδες

μετα βαλαμε το κρεβατι μπρωστα αλλα το εβγαλε...τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μικρη μου απο 14 μηνων και για 2 μηνες περιπου μου ελεγε "κακα" τουλαχιστον 1-2 λεπτα πριν τα κανει.. αλλα δεν ηθελε σε καμια περιπτωση να καθησει ουτε στο γιογιο ουτε στην λεκανη ενω προλαβαινα να της βγαλω την πανα. εδω και δυο μηνες πλεον το εχει σταματησει και μαλιστα οταν εχει κανει κακα και την ρωταω αν εκανε μου λεει "οχι" και τρεχει πανικοβλητη να μην την αλλαξω. ελπιζω το καλοκαιρι να συνεργαστει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια οταν ειστε εξω τι κανετε? Δεν θελει επ ουδενι λογο να καθισει στο φορητο γιογιο.. Λεει τσισα. Παμε στην πλσιεστερη τουαλετα. Τραβαμε το καζανακι και φευγουμε...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οταν ειστε εξω τι κανετε? Δεν θελει επ ουδενι λογο να καθισει στο φορητο γιογιο.. Λεει τσισα. Παμε στην πλσιεστερη τουαλετα. Τραβαμε το καζανακι και φευγουμε...

 

Λοιπόν εμείς που πήγαμε και ταξιδάκι τα καταφέραμε καλά .Μια δυο φορές κάτσαμε στο φορητό γκιογκιό ,μια δυο φορές την κράτησα αγκαλία και τελικά τα καταφέραμε και έτσι α και εχτές που γυρίσαμε την πρόλαβα την τελευταία στιγμή στο αεροδρόμιο και τελικά φύγανε σταγονίτσες στο βρακάκι.:-DΜήμπως στο φορητο γκιογκίο δεν θέλει να κάτσει γιατί τον βλέπουν?Εγώ κατάλαβα πως η μικρή ήθελε να μην την βλέπουν γιατί αλλίως δεν μπορούσε να κάνει τσισάκια.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμείς που πήγαμε και ταξιδάκι τα καταφέραμε καλά .Μια δυο φορές κάτσαμε στο φορητό γκιογκιό ,μια δυο φορές την κράτησα αγκαλία και τελικά τα καταφέραμε και έτσι α και εχτές που γυρίσαμε την πρόλαβα την τελευταία στιγμή στο αεροδρόμιο και τελικά φύγανε σταγονίτσες στο βρακάκι.:-DΜήμπως στο φορητο γκιογκίο δεν θέλει να κάτσει γιατί τον βλέπουν?Εγώ κατάλαβα πως η μικρή ήθελε να μην την βλέπουν γιατί αλλίως δεν μπορούσε να κάνει τσισάκια.:wink:

 

Ειχαμε θετικες εξελιξεις! Μια μερα που τον εξαντλησα στο shopping εκατσε με το ζορι στο γιογιο στην τουαλεττα πολυκαταστηματος και εκανε τσισακια! Και ολη την μεγαλη εβδομαδα που πηγαιναμε στην εκκλησια καναμε "πιπι" στην τουαλετα!

Απλα επειδη ειναι αγορι θα ηθελα να ειναι λιγο πιο ανετος (για να κυκλοφορουμε πιο ανετα). Πχ. στην παιδικη χαρα φοραμε πανα πανω απο το βρακακι μην εχουμε κανενα ατυχημα..

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε θετικες εξελιξεις! Μια μερα που τον εξαντλησα στο shopping εκατσε με το ζορι στο γιογιο στην τουαλεττα πολυκαταστηματος και εκανε τσισακια! Και ολη την μεγαλη εβδομαδα που πηγαιναμε στην εκκλησια καναμε "πιπι" στην τουαλετα!

Απλα επειδη ειναι αγορι θα ηθελα να ειναι λιγο πιο ανετος (για να κυκλοφορουμε πιο ανετα). Πχ. στην παιδικη χαρα φοραμε πανα πανω απο το βρακακι μην εχουμε κανενα ατυχημα..

 

Οχι βρέ μη το κάνεις αυτό γιατί να μην έχετε ατυχήματα:shock:Αν δεν θες πάρε τα βρακάκια απο τα mothercare αυτά είναι κάτα κάποιο τρόπο αδιάβροχα αλλά όχι τελείως δηλ.θα κρατήσουν μια δυο σταγονίτσες αλλά όχι κανονικά τα τσισάκια .Εγώ τέτοια τις φόραγα στο αεροδρόμιο και στο αεροπλάνο αλλά στις υπόλοιπες διακοπές μας κανονικά βρακάκια .Είπαμε είχαμε και 2ατυχήματα αλλά είχαμε μαζί δέυτερα ρούχα και την άλλαξα.:wink:Ετσί νομίζω ότι είναι καλύτερα.Η πλάκα είναι το βράδυ που της μικρής της φοράω ακόμα πάνα και όταν κατουρηθεί ξυπνάει και μου φωνάζει να την αλλάξω γιατί δεν πρόλαβε και κατούρησε το κρέββάτι και την πυτζάμα της .Ετσι νομίζει η κακομοίρα.:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξεκινήσαμε προσπάθειες να κόψουμε την πάνα, προμηθεύτηκα τις πάνες training και αρχίσαμε σήμερα! ευχηθήτε μου καλή επιτυχία!

 

Μεσα απο την καρδία μας λοιπόν καλή επιτυχία και αν μάθεις κανα κολπάκι παράπανω πες το μας και εμας.

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρέ μη το κάνεις αυτό γιατί να μην έχετε ατυχήματα:shock:Αν δεν θες πάρε τα βρακάκια απο τα mothercare αυτά είναι κάτα κάποιο τρόπο αδιάβροχα αλλά όχι τελείως δηλ.θα κρατήσουν μια δυο σταγονίτσες αλλά όχι κανονικά τα τσισάκια .Εγώ τέτοια τις φόραγα στο αεροδρόμιο και στο αεροπλάνο αλλά στις υπόλοιπες διακοπές μας κανονικά βρακάκια .Είπαμε είχαμε και 2ατυχήματα αλλά είχαμε μαζί δέυτερα ρούχα και την άλλαξα.:wink:Ετσί νομίζω ότι είναι καλύτερα.Η πλάκα είναι το βράδυ που της μικρής της φοράω ακόμα πάνα και όταν κατουρηθεί ξυπνάει και μου φωνάζει να την αλλάξω γιατί δεν πρόλαβε και κατούρησε το κρέββάτι και την πυτζάμα της .Ετσι νομίζει η κακομοίρα.:mrgreen:

 

Ευτυχως μεχρι στιγμης δεν εχει βραχει. Απλα οταν βγαινει με τον μπαμπα του δεν περνουν γιογιο ή αλλα ρουχα οποτε ειναι πιο ασφαλες. Οπως σου ειπα εχουμε ενα προβλημα σε ανοικτους χωρους. Συνηθως κρατιεται αλλα ποτε δεν μπορεις να ξερεις τι θα γινει..

Και εμεις φοραμε πανα στον υπνο αλλα αν εχει κοιμηθει βαρια δεν ξυπναει. Τα μεσημερια που δεν θελει να κοιμηθει ομως σηκωνετε 3 φορες για τσισακια

Link to comment
Share on other sites

Ογιος μου ειναι 3,5 χρονων.δεν μιλαει καθαρα,αλλα συνενοουμαστε αρκετα καλα και καταλαβαινει τα παντα.Απο το καλοκαιρι εχω προσπαθησει να κοψει την πανα χωρις κανενα αποτελεσμα.Το γιογιο δεν το θελει το πεταει και λεει οτι ποναει.Του βαζω καθισματακι στην λεκανη της τουαλετας εχουμε κατσει πολλες φορες μεχρι και 1 ολοκληρη ωρα,αλλα οταν του ερχονται κακα φωναζει να του βαλω πανα.Μολις βαλει την πανα κανει κατευθειαν κακα.Του μιλησα,τον μαλωσα,αλλα παλι αρνειται την τουαλετα.Μολις κανει κακα λεει οτι τα εκανε,αλλα και παλι δεν θελει να τον αλλαξω.Βοηθηστε με,εχω απογοητευτει τελειως.Η κορη μου εκοψε την πανα 2 χρονων και χωρι προσπαθεια,αυτος με τοση προσπαθεια γιατι οχι?:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι δεν πρέπει να τον πιέσεις για λίγο καιρό. Ο δικός μου,κλείνει τα 4 τον άλλο μήνα, κάποια στιγμή λίγο μετά τα 3 μου είπε ότι θέλει να κάνει τσία του στην τουαλέτα και δεν ξαναέβαλε πάνα. Για τα κάκα του όμως μου ζητάει ακόμα να του φορέσω πάνα και μετά την βγάζουμε αμέσως. Το αποφάσισε μόνος του, Δεν τον πίεσα ποτέ. Για να καταλάβεις, τα Χριστούγεννα είχαμε πάει ένα ταξιδάκι και ξαφνικά στο ξενοδοχείο έκανε κάκα του στην τουαλέτα, μόλις επιστρέψαμε άρχισε πάλι στην πάνα. Ξέρω όμως ότι η πίεση, στο γίο μου τουλάχιστον, δεν θα φέρει τα επιθυμητά αποτελέσματα. Φυσικά δεν παραλείπουμε σε ασχετο χρόνο να ¨συζητάμε τυχαία¨ για το που πρέπει να κάνουμε κάκα μας .

Link to comment
Share on other sites

Ογιος μου ειναι 3,5 χρονων.δεν μιλαει καθαρα,αλλα συνενοουμαστε αρκετα καλα και καταλαβαινει τα παντα.Απο το καλοκαιρι εχω προσπαθησει να κοψει την πανα χωρις κανενα αποτελεσμα.Το γιογιο δεν το θελει το πεταει και λεει οτι ποναει.Του βαζω καθισματακι στην λεκανη της τουαλετας εχουμε κατσει πολλες φορες μεχρι και 1 ολοκληρη ωρα,αλλα οταν του ερχονται κακα φωναζει να του βαλω πανα.Μολις βαλει την πανα κανει κατευθειαν κακα.Του μιλησα,τον μαλωσα,αλλα παλι αρνειται την τουαλετα.Μολις κανει κακα λεει οτι τα εκανε,αλλα και παλι δεν θελει να τον αλλαξω.Βοηθηστε με,εχω απογοητευτει τελειως.Η κορη μου εκοψε την πανα 2 χρονων και χωρι προσπαθεια,αυτος με τοση προσπαθεια γιατι οχι?:

καλημερα anastasian.......

τ'αγορακια δυστυχως ειναι πιο δυσκολα απο τα κοριτσια!!και εμενα ο μκρος ειναι 3,5 ....και φοραμε πανσ ενω καποιες φορες ζηταει μονος του το γιογιο .....μην το πιεζεις και προπαντων μη το μαλωνεις....τον εχω αφησει και το καλοκαιρι θα του παρω 3 με 4 μαγιο και θα τον αφηνω με αυτα....αντι για πανα....ε! δεν μπορει καποια στιγμη θα τα καταφερουμε!!

καλη μας δυναμη!!!!:)

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την συμπαρασταση κι εγω μολις σηκωσω τα χαλια τον Μαιο τερμα η πανα.Θα βαλουμε βρακι και θα τα κανει παντου κι εγω θα μαζευω.Τι να κανω εχω ξεπερασει τα ορια της υπομονης μου με αυτο μου το παιδι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να σας πω τα νεοτερα και να μου πειτε τη γνωμη σας.

Λοιπον μεσα στο σπιτι φοραει βαμβακερα βρακακια και μεχρι στιγμης τα παει πολυ καλα.

Δηλαδη του το υπενθιμιζω εγω τακτικα και κοντα στο 2ωρο του επιστω την προσοχη και παμε στο γιο γιο.

Οταν του ερθουν τσισακια σε ανυποπτο χρονο καποιες φορες κανει το εξης: βρεχει ελαχιστα το βρακακι του (ελαχιστα ομως)και μετα κρατιεται και μου φωναζει(Μαμα λιγα τσια).Δηλαδη κατα καποιο τροπο τα κοβει και μολις παμε στο γιο γιο τα κανει κανονικα.Εγω το εκλαμβανω ως θετικο οτι δλδ εχει ελεγχο των αισθησεων του.

Εσας πως σας ακουγεται?Ειναι κατι που συνηθιζεται?

Λεω σε λιγες μερες να τη βγαλω οριστικα την πανα.Καναμε μια αποπειρα να παμε μικρη βολτα με βρακακι και ηταν επιτυχημενη.

Εσεις τι λετε ?Να τη βγαλω μια και εξω και για τη βολτα ή να τον αφησω λιγο καιρο ακομα?

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα, ο γιος μου είναι 3 ετών και κάτι, και ενώ πηγαίνει κανονικά στην τουαλέτα για τσίσα, δυστυχώς στα κακά έχουμε πρόβλημα. Περιμένει πότε θα φοράει πάνα ή καμιά φορά, τα κάνει στο βρακάκι του. Το θέμα είναι ότι πέρσι το καλοκαίρι πήγαινε κανονικά στο γιογιό, τώρα όμως δεν θέλει ούτε που να το ακούει και αυτό. Το παράδοξο είναι ότι με τη δίδυμη αδελφούλα του τα πράγματα είναι διαφορετικά και δεν έχουμε κανένα θέμα.

Επίσης, στο παιδικό σταθμό δεν έχει προκαλέσει ποτέ κανένα "ατύχημα".... Θεωρώ ότι καταλαβαίνει ποιο είναι το σωστό και γι' αυτό δεν κάνει κάτι στον σταθμό.

Δεν του κάνουμε συγκρίσεις με την αδελφή του, γιατί πιστεύω ότι θα φέρει τα αντίθετα αποτελέσματα. Απλά μάλλον πρέπει να αποδεχθούμε τη διαφορετικότητα του φύλου, και να περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι όπου ίσως με τα λιγότερα ρούχα, καταλάβει τι πρέπει να κάνει. Εάν έχετε κάτι υπόψιν σας για να με βοηθήσετε, θα το εκτιμούσα....

At the touch of love, everyone becomes a poet

Link to comment
Share on other sites

εμεις παλι ειναι 3 ετων αλλα δεν το λεει οταν θελει.πρεπει να τον παω εγω.τσισα κανει παντα.εκεινο που δεν ξερω τι να κανω ειναι οταν παιζει,δεν θελει να ερχετε τουαλετα.δινουμε μαχη για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. ειμαι νεο μελος κ χαιρομαι πολυ για αυτο

εχω δυο δυδιμα κοριτσακια 2 χρονων κ 4 μηνων κ ειμαστε στην φαση της πανας τωρα κ 2 μηνες. η μια την εκοψε στις 2 εβδομαδες χωρις καμια πιεση με μονη προτροπη τον σταθμο.(αν δεν βγαλεις την πανα δεν θα πας σχολειο) κ την επομενη τελος. η δευτερη 2 μηνες τωρα κ ενω ξεκινησε καλα το σταματησε κ τα κανει οπου βρει. εχω αγανακτησει. ποτε ποτε ζηλευει κ παει κ αυτη αλλα λιγες φορες .εχει βολευτει στο ευκολο.δεν θελω να την πιεσω ξερω ειναι λαθος, ειναι κ αντιδραστικο παιδι κ.τωρα βαζω ενα μωρο πανω στο γιογιο κ ζηλευει ,πιστευει οτι θα της το παρει, κ καποιες φορες παει,δεν ξερω τι να κανω πια:roll::roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...