Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος Χαλάνδρι Αγία Παρασκευή Χολαργός


sunsun

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
ειναι πολυ καλη γιατρος, την εχω εγω και αλλες 2 φιλες μου, σου εξηγει οτι θες και θα την βρεις παντα στο τηλ οτι ωρα και μερα αν ειναι και σαββατοκυριακο να προκυψει αναγκη το παιδι θα το δει

 

την προτείνετε δηλαδη? γιατι ειναι φιλη/γνωστη μας και θα προτιμουσα ενα ατομο που το ξερουμε χρονια. Αλλα αν δεν ηταν καλη, και ηθελα να αλλαξω γιατρο, θα ειχαμε παρεξηγησεις... λολ

cpVWp3.png
Link to comment
Share on other sites

την προτείνετε δηλαδη? γιατι ειναι φιλη/γνωστη μας και θα προτιμουσα ενα ατομο που το ξερουμε χρονια. Αλλα αν δεν ηταν καλη, και ηθελα να αλλαξω γιατρο, θα ειχαμε παρεξηγησεις... λολ

 

εγω την προτεινω αλλα σιγουρα το τι ζηταει καποιος και πως βλεπει τα πραγματα διαφερει. Αλλοι μπορει να ειναι ευχαριστημενοι με καποιο γιατρο και αλλοι οχι , αυτο συμβαινει με ολους. Παντως επειδη ξερω 4 παιδακια σου λεω γνωστα μου που τα κοιταει καμμια δεν διαμαρτυρηθηκε για κατι και συνεχιζουν κανονικα σε αυτην. Υπηρχε περιπτωση που η μια κοπελα σε διακοπες εκαψε λιγο ο γιος της το χερι και την πηρε τηλ 11 το βραδυ, η γιατρος δεν ειχε σημα καπου ηταν και της ηρθε ειδοποιηση στις 1 το βραδυ και την πηρε τηλ τοσο αργα γιατι φανταστικε οτι επειδη καλεσε 11 η ωρα ηταν κατι σοβαρο. Δεν σε αφηνει ξεκρεμαστο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και;;;καλή;;; έμπειρη; για την Μασούρα άκουσα καλά και κακά. την έχει κάποια καιρό να μας πει;

 

Εγώ την έχω.Μου αρέσει. Είναι πολύ προσιτή και εξηγεί τα πάντα. Την είδα κάποιες φορές πριν πάω επαρχία όπου και μένω μόνιμα και εμεινα ευχαριστημένη. Το μόνο αυτές οι τιμές. 70 ευρώ για να δει το παιδί στο σπίτι. Με απόδειξη βέβαια αλλά ακριβά!! Στις μέρες μας

Link to comment
Share on other sites

ξ

 

Ξερω οτι μετα τις 5:30 ειναι καθε μερα εκει

 

δεν ασχοληθηκα παραπανω. βρηκα εναν διπλα στο σπιτι μου και συνεννοηθηκα για οτι με απασχολουσε κι εχουμε ραντεβου αυριο (μπορουσα και σημερα να παω μου ειπαν αλλα ημουν εξω σε δουλειες) απογευμα.

 

θα παω 2-3 φορες κι αν ειναι καλος 8α ενημερωσω και τις αλλες μαμαδες του φορουμ!

 

ευχαριστω ομως :)

cpVWp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ασχοληθηκα παραπανω. βρηκα εναν διπλα στο σπιτι μου και συνεννοηθηκα για οτι με απασχολουσε κι εχουμε ραντεβου αυριο (μπορουσα και σημερα να παω μου ειπαν αλλα ημουν εξω σε δουλειες) απογευμα.

 

θα παω 2-3 φορες κι αν ειναι καλος 8α ενημερωσω και τις αλλες μαμαδες του φορουμ!

 

ευχαριστω ομως :)

 

να σαι καλα! Αν ειναι καλος ενημερωσε μας , οι συμβουλες παντα χρειαζονται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαρίστως να ενημερώσω!

π'αντως το σηκωσε γραμματέας (η οποια μαλλον ειναι εκπαιδευμένη γιατι ακουστηκε να γνωρίζει για εμβολια και τσεκ απ κλπ η ιδια) και μου φανηκαν πολυ οργανωμενοι!

 

επίσης οσοι εχουν δει το ιατρειο απ'εξω παντα μου λενε "αν ημουν παιδακι εδω θα ηθελα να ερχομαι για γιατρο" (το εχει ο τυπος πολυ φιλικο το κτιριο ολοκληρο) οποτε ευχομαι να ειναι καλος!

 

επειδη δεν εχω ξαναπαει σε ιδιωτικο, ξερει καμμια σας τι θα μου παρουν για τσεκ απ αναπτυξης (βαρος, κιλα, γλωσσα, κλπ τα παντα πανω κατω)? :oops:

cpVWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξέρετε κάποιον καλό παιδίατρο αλλά να είναι στον ΕΟΠΥΥ και να εξυπηρετεί την περιοχή Χαλανδρίου (ας είναι Αγ. Παρασκευή ή κάπου κοντά...). Δεν θέλω να πληρώνω μία περιουσία σε ιδιώτη...

Αγαπητή gogo38, τελικά έβγαλες άκρη με το θέμα του παιδίατρου? Θα ήθελα τη γνώμη σου εάν έχεις καταλήξει σε κάποια/ον παιδίατρο γιατί κι εγώ μένω Χαλάνδρι και θέλω γιατρό συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ.

Επίσης, ενημερώθηκα από το Κέντρο Μάνας και Παιδιού στο Κ. Χαλάνδρι ότι μπορώ εκεί να πηγαίνω για τα εμβόλια του παιδιού (στον κ. Τραγόμαλλο) και ότι υπάρχουν επίσης 3 γιατροί που βλέπουν το παιδί εάν είναι άρρωστο. Είναι οι κυρίες Οικονόμου, Βασιλείου και Ζερβού.

Γνωρίζει καμιά κοπέλα εάν είναι καλές οι σχετικές κυρίες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πήγα σήμερα στο Χαλάνδρι (δημοσθένους), και η συμπαθητική που και ήξερε κάτι και ήταν ευχαριστη ήταν η .. Δημαρά? Δημουλά κάπως έτσι, μη σε γελάσω, την ρωτησα επιτηδες για να ξερω να ξανακλείσω εκεί μαζί της,

..

ΜΗΝ κλείσεις ραντεβού με μία που το όνομά της αρχίζει απο Μπ - : χωρίς να με ρωτήσει πριν αν συμφωνώ πήγε να κάνει διανοιξη μικρών χειλέων με το ζόρι στην μικρή μου και στο τσάκ προλαβα να μην το ολοκληρώσει.

 

αυτοι είναι αλλου ομως ειναι ολοι στην δημοσθενους - στο ΙΚΑ. εκεί πας για παιδιατρους.

αυτο ξερω τουλαχιστον εγω αν καταλαβα καλα.

 

ο κ.Τραγομαλος είναι καλος και μας εστειλε και πολυ σωστα σε ορθοπαιδικό όταν χρειάστηκε ενώ άλλοι παιδιατροι δεν είχαν θεωρησει οτι χρειαζεται, και βρηκαμε κατι που χρειαζεται φτιαξιμο. ειναι βεβαια βιαστικος καθως για τα εμβολια ειναι εκει οχι για κανονικη εξεταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω πηγα στη Μαιρη Ψαλτη, ειναι κοντα στο Δημοκριτο, πηγα πρωτη φορα τωρα που ο δικος μας παιδιατρος ηταν σε διακοπες και εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Μου τη συστησε φιλη που την εχει πολυ καιρο.Πολυ καλη με τα παιδια, υπομονετικη και μου εξηγησε τα παντα. Τη συστηνω ανεπιφυλακτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα !

Ειμαι νέα μητέρα κ απογοητευτηκα απο φιρματο παιδιατρο στον Χολαργο.

Εχετε να μού προτείνετε κάποιον καλό, απο όλες τις απόψεις , εδω στην περιοχή του χολαργου;;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω να σου προτεινω τη Μαιρη Ψαλτη στην Αγ. Παρασκευη.Πολυ καλη απο ολες τις αποψεις.Αριστη με τα παιδια. πολυ ενημερωμενη και τη βρισκεις παντα οταν τη χρειαστεις. Αν θες στειλε ΠΜ να σου στειλω τα στοιχεια της και οτι αλλες πληροφοριες θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα,

Θα μπορούσες να μας πεις εντυπώσεις και τα στοιχεία του γιατρού?

Ευχαριστώ

 

καλημερα!

μπηκα να ενημερωσω οτι μετα απο τοσους μηνες ψαχνω για αλλο γιατρο.

 

δυστυχως το οικονομικο προβλημα μου με αναγκασε να υπομεινω καποια πραγματα, μεχρι προσφατα που το παιδι επαθε αλλεργικη αντιδραση κι αντι να το ψαξει και να με ΑΚΟΥΣΕΙ, απλα εγραψε αταραξ, μου πηρε κι ενα 20αρι για χαβαλε και εφυγε για διασκεδαση.

cpVWp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα κι απο μένα,

 

μήπως κάποια κοπέλα μπορεί να δώσει περισσότερες πληροφορίες για την παιδίατρο Ξανθή Δεδούκου?

 

Απ΄ότι γράφετε είστε ευχαριστημένες όλες.

 

- Πόσο χρεώνει?

- Είναι διαθέσιμη στο τηλέφωνο, σταθερό/κινητό? Κι αν δεν μπορεί να απαντήσει σε παίρνει πίσω?

- Είναι και σε κάποιο νοσοκομείο ή έχει μόνο ιατρείο?

- Πόσο χρονών είναι? (γιατί τα παιδιά είναι μικρά και θα ήθελα να τα παρακολουθεί χωρίς να πρέπει να αλλάξουμε πάλι γιατρό λόγω συνταξιοδότησης).

- Σπίτι έρχεται αν χρειαστεί?

- Έχει δοκιμαστεί σε δύσκολα περιστατικά? Οι διαγνώσεις της ήταν σωστές?

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχουμε "καεί" απο την προηγούμενη παιδίατρο μας και δεν θα ήθελα να ταλαιπωρήσω άλλο τα παιδάκια μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας,ειμαι νεα μαμα και θα ηθελα παιδιατρο στο Χολαργο,που ειναι καλη/ος,ευγενικη/ος,να σε κανει να νιωθεις εμπιστοσυνη και πανω απ'ολα να εχει ανθρωπια..

επισης αν γινοταν να ειναι κ συβεβλημενη με ΕΟΠΠΥ και να μην χρωνει 50 ευρω το ραντεβου η την επισκεψη,αλλωτε ειμαι και ανεργη..βρηκα καποια ονοματα με αλες τιμες ειτε ραντεβου ειτε επισκεψη καθως και εμβολια 30 ευρω..αλλα θα ηθελα απο συσταση

ζηταω πολλα?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

δε γραφω για χολαργο, αλλα για αγια παρασκευη,

για την κ.Μασούρα.

Τη βλέπουμε για τα εμβολια του εοππυ (δεν υπαρχει χρεωση αν εχει διαθεσιμο υπολοιπο ασθενών).

δεν την βρίσκεις πάντα ευκολα οπότε αυτό είναι ένα πλήν. όμως είναι πολύ φιλική κ απλή.

εγω δε χρειαζόμουν πολλά όμως , ήθελα απλώς την δυνατότητα μεσω εοππυ για τα εμβολια κ απλές εξετάσεις.

μας εχει δει και για καποιες άλλες μεμονωμένες περιπτώσεις όχι όμως δύσκολες ακόμα δοξα το θεό.

για θηλασμό δεν ξέρω γιατί δεν το είχα συζητήσει καθόλου μαζί της, είχα ibclc σύμβουλο για τα θέματα του θηλασμού.

μια φίλη μου με 2 παιδια μεγαλύτερα είναι πολύ ευχαριστημένη γενικότερα μαζί της που την έχει περισσότερα χρόνια.

 

(γενικά πιστευω οτι ο παιδιατρος εκτος κ αν ειναι πιστοποιημενος ibclc δεν μπορεί να φτασει ποτε τις γνώσεις του ibclc το λεω επειδη είχα πολυ σημαντικο θέμα , εκανα επαναγαλακτισμο...κ το εχω ψήσει απο όλες τις πλευρές. μην ανακατευεστε με παιδιατρους στο θεμα του θηλασμού εκτός και αν ειναι πιστοποιημενοι. το πιο πιθανό θα είναι να σας πουν κατι που δε θα ειναι 100% σωστό - με κίνδυνο να παραπληροφορηθείτε ή να μην παρετε αρκετά στα σοβαρά κάτι ή ανάποδα )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Ειμαι νεα στο forum κ επισης νεα μονουλα...

Θα ηθελα πληροφοριες για παιδιατρους στν αγια παρασκευη κ αν ειναι δυνατον καποιον που να ειναι συμβεβλημενος με ταμειο στρατου.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλησπέρα κορίτσια!

Θα ήθελα τη γνώμη σας, ψάχνω και εγω παιδιατρο περιοχή χολαργο και αγία παρασκευη!!

Αν γνωρίζετε κάποιον/α!!!!

Χαλάνδρι (Λ. Πεντέλης) θα σε βόλευε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ!!

Αρετή Θεοχαρούδη, Λ. Πεντέλης 110 & Αρκαδίας, Χαλάνδρι

τηλ. 2106132593

Την έχουμε 1 χρόνο περίπου, γύρω στα σαράντα, τη βρίσκω προσεκτική, λαμβάνει λεπτομερές ιστορικό στην 1η επίσκεψη, κάνει πολλές ερωτήσεις, είναι πρόσχαρη και, δεν ξέρω τι ηλικία έχει το παιδάκι σου αλλά για μένα αυτό είναι πολύ βολικό, ο χώρος αναμονής είναι εξαιρετικά ευρύχωρος και έχει πολλά και διάφορα για να απασχοληθεί το παιδί όσο περιμένετε.

 

Τα υπόλοιπα που βρίσκω θετικά είναι θέμα υποκειμενικής κρίσης, οπότε μη σε μπλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...