nikol28

Βάρος εμβρύου 21η εβδομάδα +;

Recommended Posts

κορίτσια τα παιδιά μετά την 16η εβδομάδα δεν μεγαλώνουν όλα το ίδιο κι αυτό γιατί πλέον το κάθε παιδί έχει άλλα γονίδια! κα΄ποια βγαίνουν πιο αναπτυγμένα κι άλλα πιο μικρά! πάντως νικόλ μην ανυσηχείς κι εμένα η μπέμπα μου 21+3 μέρες ήταν 403 γραμ.!

αχ να ' σαι καλά κι εγώ στεναχωρέθηκα γιατί μου έιπε ότι είνια και 2 μέρες μικρότερο!

αληθεια τώρα πόσο έχει φτάσει η μπέμπα σου ?

η μπέμπα μου τώρα έφτασε τα 3 κιλά και μου είπαν ότι είναι μεγάλο μωρό μετά το Β επιπέδου άρχισε να παίρνει τα πάνω της! τώρα βάζει 300 γραμ. την εβδομάδα και αν έπαιρνα όλο το μήν αθα γεννιόταν πάνω από 4 κιλά!

αχ πολύ καλά ,μακάρι και την δικιά μου όταν ξαναπάω να μου τη βρούν μπουλούκα !

άντε με το καλό , σε λίγο θα την έχεις στα χέρια σου! :D

ευχαριστώ κοπέλα μου επίσης!!!!! και γιατί μπουλούκα καλέ κοριτσάκια είναι ας είναι και λίγο λεπτεπίλεπτες

μπουλούκα εντός ορίων :wink:

Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο εμάς!!!!

Μόλις χτες βράδυ μάθαμε οτι τελικά έχουμε κοριτσάκι!!!!! :lol:

Και απο ότι καταλαβαίνω τροφαντούλικο!!! Είμαστε στην 17η εβδομάδα και ζυγίζουμε 290 γραμμάρια. :oops:

Άντε με το καλό να συνεχίσουμε έτσι όλες μας!!! :wink:

.png

Εμένα 19+5 ημερών ήταν 640γρ.Μας είπε ότι είναι μεγάλο ή μπορεί να έγινε νωρίτερα η σύλληψη...γιατί όμως βρε κορίτσια ακόμα δεν έχω γεννήσει;;;;;;;;;;;;;;

dev171prs__.png

eNortjKzUjI0MLI0M1OyBlwwFX4C1Q,,42.pngeNortjKzUjIysDCyMFKyBlwwFYMC0w,,92.png

Αυτό νομίζω δεν μπορεί να στο απαντήσει καμμία μας!

Αυτό πάντως που έχω ακούσει να συνιστούν είναι πολύ περπάτημα και σεξ!

Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο είναι εφικτό με την κοιλούμπα...

ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΕΣ, ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ 2800gr ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3150gr. ΕΠΕΙΔΗ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΠΗΡΕ 350gr ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ. ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΣ ΑΓΧΩΝΟΥΝ

.png.png

Μην αγχώνεστε καλέ με το βάρος του παιδιού! Θα τα κομπλάρετε τα μωράκια! Εφόσον οι γιατροί σας δεν σας λένε κάτι τότε ολα ειναι ΟΚ....μην ψάχνουμε κι εμείς το πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει!

τελικά χ8ες πήγα στον γιατρό και το μωρούλι μου έβαλε μέσα σε 1εβδομάδα και 3 μερούλες 200 γραμ. :D Τώρα είμαστε 600 ολόκληρα γρ .

την Πέμπτη θα ξαναπάω και για το επαναληπτικό β επιπέδου !

ουφ μου το βρήκε πολύ καλά το ζουζούνι μου, εμένα μου είπε να κάνω δίαιτα :cry: σιγά 6 κιλά έβαλα !!!!!!!!!

εμενα στην αρχην ηταν τοσο μικροσκοπικη η μπεμπα που φοβοντουσαν για παλλινδρομο(φτου φτου φτου, μακρυα απ ολες μας!!!)

μετα γκαζωσε.. στην 28η εβδομαδα 1380 γραμμαρια... εντελως φυσιολογικη

εχετε υποψην σας, οτι τα κοριτσακια ισως ειναι λιγο μικροτερα

dev257pr___.png

Βρε,κοριτσια σας ακουω ολες και εχω μεινει!!!Εγω στην 23η+2 ημερες και η μπεμπουλα μου ειναι 675gr!!! :roll: Μηπως να αρχισω να ανυσηχω και εγω?Η γιατρος μου ειπε οτι θα ειναι νταρντανα σα και μενα(ειμαι ψηλη και λιγο ευσωμη!!!!) :oops:

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

και η δικια μου το ιδιο!!! μη μασας!!!

θα δερνουν ολα τα αλλα παιδακια στο μαιευτηριο και θα τους κλεβουν το γαλα και τις πανες!!! :lol:

dev257pr___.png

Διαφημίσεις

και η δικια μου το ιδιο!!! μη μασας!!!

θα δερνουν ολα τα αλλα παιδακια στο μαιευτηριο και θα τους κλεβουν το γαλα και τις πανες!!! :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

άρα κι εμείς με τα 600 μας μια χαρά είμαστε :D

αχ η κοριτσάρα μου :oops::D

ειστε τελειες!!!!! καιτε καρδιες!!!! χμμμμμμμμμ βλεπω εναν μπεμπη απο μια διπλανη κοιλιτσα που σας γλυκοκοιταει!!!! τον απατεωνα!!!! :D πριν 5 λεπτα κοιταζε εμας!!!! τσ τσ τσ!!! αντρες!!!!! ιδιοι ειναι απο τη κοιλια της μανας τους!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

dev257pr___.png

άρα κι εμείς με τα 600 μας μια χαρά είμαστε

αχ η κοριτσάρα μου

ειστε τελειες!!!!! καιτε καρδιες!!!! χμμμμμμμμμ βλεπω εναν μπεμπη απο μια διπλανη κοιλιτσα που σας γλυκοκοιταει!!!! τον απατεωνα!!!! :D πριν 5 λεπτα κοιταζε εμας!!!! τσ τσ τσ!!! αντρες!!!!! ιδιοι ειναι απο τη κοιλια της μανας τους!!!!! :

:D:D:D:D:D:D:D

Διαφημίσεις

καλησπερα :) ημουν στο γιατρο,και ολα ειναι μια χαρα,ειμαι 21 εβδομαδων και 4 ημερων σημερα,και το νινι ζυγηζει περιπου 440 γραμμαρια ειπε ο γιατρος:lol: ειναι καλο το βαρος,μικροτερο απο οσο θα πρεπε η εχω στρουμπουλουτσικο νινι στην κοιλιτσα μου;;:rolleyes: ευχαριστω εκ των προτερων για καθε απαντηση που θα μου σωσετε :)

dev000br___.png

κοριτσακι μου με το καλο,μια χαρα ειναι το νινακι σου,εμενα ο δικος μου στις 20 βδομαδες ακριβως ηταν 280 γρ. και ηταν και μια βδομαδα πισω,οποτε το δικο σου ειναι σουπερ...

κοριτσακι μου με το καλο,μια χαρα ειναι το νινακι σου,εμενα ο δικος μου στις 20 βδομαδες ακριβως ηταν 280 γρ. και ηταν και μια βδομαδα πισω,οποτε το δικο σου ειναι σουπερ...

ευχαριστω hapiness να σαι καλα κ συ και το νινι σου:lol:

dev000br___.png

καλησπερα :) ημουν στο γιατρο,και ολα ειναι μια χαρα,ειμαι 21 εβδομαδων και 4 ημερων σημερα,και το νινι ζυγηζει περιπου 440 γραμμαρια ειπε ο γιατρος:lol: ειναι καλο το βαρος,μικροτερο απο οσο θα πρεπε η εχω στρουμπουλουτσικο νινι στην κοιλιτσα μου;;:rolleyes: ευχαριστω εκ των προτερων για καθε απαντηση που θα μου σωσετε :)

Μια χαρά είναι!Το βάρος του μωρού σου είναι το ιδανικό για την εβδομάδα που βρίσκεσαι οπότε χαλάρωσε κ μη σκέφτεσαι τέτοια!

Το δικό μου,στον χθεσινό β΄επιπέδου έδειξε πως είναι 481(22 εβδ + 1 ημ) :)

Με το καλό το μωράκι σου :D

277625-babies_295.gif

Μια χαρά είναι!Το βάρος του μωρού σου είναι το ιδανικό για την εβδομάδα που βρίσκεσαι οπότε χαλάρωσε κ μη σκέφτεσαι τέτοια!

Το δικό μου,στον χθεσινό β΄επιπέδου έδειξε πως είναι 481(22 εβδ + 1 ημ) :)

Με το καλό το μωράκι σου :D

ευχαριστω πολυ να σαι καλα :) και γω αυριο θα μαθω ποτε θα κανω την β επιπεδου...και ο γιατρος μου ειπε μονο οτι θα διαρκεσει μια ωρα...αλλα μηηηηηπως καμια βοηθεια,για την β επιπεδου;;;;δηλαδη κοιτανε μηκος τραχηλου και τα κιλα του μωρου εκτος απι ολα τα οργανα του;;σας ζυγιζουν κιολαδ;;;γιατι ο γιατρος μου με εστειλε αλλου για την β επιπεδου...

dev000br___.png

ευχαριστω πολυ να σαι καλα :) και γω αυριο θα μαθω ποτε θα κανω την β επιπεδου...και ο γιατρος μου ειπε μονο οτι θα διαρκεσει μια ωρα...αλλα μηηηηηπως καμια βοηθεια,για την β επιπεδου;;;;δηλαδη κοιτανε μηκος τραχηλου και τα κιλα του μωρου εκτος απι ολα τα οργανα του;;σας ζυγιζουν κιολαδ;;;γιατι ο γιατρος μου με εστειλε αλλου για την β επιπεδου...

Ναι,κοιτάνε οολα αυτά που είπες εκτός από το βάρος της μαμάς,αρκεί να πας σε κάποιον πιστοποιημένο.

Για β' επιπέδου θέλουνε κάτι επίσημο οι γυναικολόγοι,δε μπορούνε να κάνουνε οι ίδιοι αυτές τις μετρήσεις αν δεν έχουνε τις κατάλληλες προδιαγραφές κ μηχανήματα.

Μην αγχώνεσαι,είναι μια εξέταση που θα απολαύσεις,θα βλέπεις το μωράκι σου για 1 ολόκληρη ώρα!! :rolleyes::rolleyes:

277625-babies_295.gif

Ναι,κοιτάνε οολα αυτά που είπες εκτός από το βάρος της μαμάς,αρκεί να πας σε κάποιον πιστοποιημένο.

Για β' επιπέδου θέλουνε κάτι επίσημο οι γυναικολόγοι,δε μπορούνε να κάνουνε οι ίδιοι αυτές τις μετρήσεις αν δεν έχουνε τις κατάλληλες προδιαγραφές κ μηχανήματα.

Μην αγχώνεσαι,είναι μια εξέταση που θα απολαύσεις,θα βλέπεις το μωράκι σου για 1 ολόκληρη ώρα!! :rolleyes::rolleyes:

αν δεν κοιτανε το βαροσ μου,τοτε ειμαι πολυ χαρουμενη:lol::lol::lol::lol::lol::lol: γιατι κριμα να πεσω σε καταθλιψη,επεσα που επεσα χθεσ στο γιατρο στο θεμα κιλων μην πεσω κ στην β επιπεδου:rolleyes::rolleyes::rolleyes: και κατι αλλο,που ειμαι τελιωσ ασχετη κ ποτε δεν ασχολιομουν με αυτα....εχω αιματοκριτη 39,ξερω οτι ειναι πολυ καλο αυτο,και χθεσ στο γιατρο ειχα πιεση 11῎῎6....αθτο για 21 εβδομαδεσ και 5 μερεσ ειναι καλα?:confused::confused: οσο για την ωρα....δεν μπορω να περιμενω,θελω να παω και για μια ολοκληρη ωρα να βλεπω τον αντρακλα που εχω στην κοιλιτσα8-)8-):cool::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

dev000br___.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα