Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αναγουλες & ταση για εμετο


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας !

αρχικα να πω οτι ειναι πολυ ωραια στο forum αυτη η αμεση ανταποκριση και μας βοηθα πολυ!!:P

θελω να ρωτησω κατι αν μπορειτε να μου πειτε,

ειμαι 7 εβδομαδων( ακουσαμε και την καρδουλα μας) και υπεφερα απο αναγουλες για περιππου 1 1\2 εβδομαδα.απο σημερα ομως ειμαι καπως καλυτερα.βεβαια ακομη <σιχενομαι>καποια φαγητα και γενικα δεν μπορω καποιες μυρωδιες , και οι ζαλαδες υπαρχουν, ομως καμια σχεση με αυτο που ειχα. θα πρεπει να με ανησυχει αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:lol::lol:Όχι να μην σε ανησυχεί, είναι από τα πιο συχνά συμπτώματα της κοιλίτσας τσουρεκάκι :lol::lol:

 

Συνήθως μετά τον 3ο μήνα σταματούν αυτά. Εξαρτάται από την περίπτωση. Πρόσεχε μόνο τις ζαλάδες με την ζέστη.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,κοριτσια!γραφω πρωτη φορα στην παρεα σας.ειμαι στην 8η βδομαδα εγκυμοσυνης και δοξα το Θεο ολα καλα!ουτε εμετους,ουτε ναυτιες παρα μονο ενοχλησεις στο στομαχι .Ωστοσο εχει επηρεασει αρκετα την ορεξη μου.τρωω οσο μπορω αλλα η ζυγαρια ολο και πεφτει..εχω χασει 2 κιλα απο τοτε που εμεινα εγκυος.ειμαι θετικος ανθρωπος ομως.Σας ευχομαι να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες ψαχνω καποια να εχει κανει αυτες της ερωτησεις. .. ειμαι στην 6η εβδομαδα, καναμε τον πρωτο υπερυχο και ακουσαμε την καρδια. Της προηγουμενες ημερες ειχα αναγουλες, ποναγε τρομερα το στηθος μου, και ειχα μικρα πονακια που και που. Απο εχτες εχουν μειωθει-εως εχουν σταματησει. Το στηθος μου ποναει ελαχιστα, πονακια δεν εχω και τα ανακατεματα με θυμουνται οταν τα θυμαμαι για λιγο. Ελπιζω να ειναι ολα αυτα φυσιολογικα. Μπορει να μου πει κανεις, πως μπορουν να φυγουν ολες αυτες οι φοβιες οτι κατι κακο θα συμβει ή οτι κατι δεν παει καλα. Θελω να ηρεμισω και δεν μπορω.

Καλη τυχη σε ολες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι ολα φυσιολογικα και πιστεψε με μαλλον ολες το εχουμε αυτο το αγχος στην αρχη της εγκυμοσυνης(μετα απλα αποκτας αλλα αγχη:))

δεν ειναι δεδομενο οτι θα εχεις αυτα τα ενοχλητικα συμπτωματα καθ'ολη η διαρκεια της εγκυμοσυνης σου και φυσικα σε καμια περιπτωση δεν επιβεβαιωνουν την καλη της πορεια. κι εγω ετσι αγχωνομουν οταν σταματουσαν τα συμπτωματα κι ελεγα ''λες να εγινε κατι τωρα?γιατι δεν ποναει το στηθος μου πχ?'' μεχρι που 2-3 μερες μετα επανερχοταν πιο δυνατος ο πονος κι ελεγα καλυτερα να μελετουσα κανενα σακι με λιρες.

μην ανησυχεις,αγχωνεις και το σπορακι σου! απολαυσε το γιατι οι μηνες θα περασουν πολυυυ γρηγορα και θα λες τι χαζομαρα εκαν κι εσκαγα... εγω τουλαχιστον ετσι λεω:)

να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα. Σε ευχαριστω πολυ. Η μονη στιγμη που ηρεμω ειναι οταν κοιμαμαι και δεν σκεφτομαι. Πρεπει να βρω λυση να απομακρυνω τις κακες σκεψεις. Τοσο αγχος τι να το κανω;

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες ψαχνω καποια να εχει κανει αυτες της ερωτησεις. .. ειμαι στην 6η εβδομαδα, καναμε τον πρωτο υπερυχο και ακουσαμε την καρδια. Της προηγουμενες ημερες ειχα αναγουλες, ποναγε τρομερα το στηθος μου, και ειχα μικρα πονακια που και που. Απο εχτες εχουν μειωθει-εως εχουν σταματησει. Το στηθος μου ποναει ελαχιστα, πονακια δεν εχω και τα ανακατεματα με θυμουνται οταν τα θυμαμαι για λιγο. Ελπιζω να ειναι ολα αυτα φυσιολογικα. Μπορει να μου πει κανεις, πως μπορουν να φυγουν ολες αυτες οι φοβιες οτι κατι κακο θα συμβει ή οτι κατι δεν παει καλα. Θελω να ηρεμισω και δεν μπορω.

Καλη τυχη σε ολες.

 

Fenia ακριβώς τα ίδια κ εγώ κ σε θέματα συπτωμάτων κ φοβιών...όσον αφορά τα πονάκια βέβαια κ τις αδιαθεσίες μια μέρα ήμουν καλά (πράγμα που με ανησύχησε) κ την επομένη επανήλθαν τα συπτώματα πιο έντονα

2F0Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα ειναι απολυτα φυσιολογικα. ειδικα στην πρωτη εγκυμοσυνη αγχωνομαστε υπερβολικα για ολα. Η απωλεια κιλων στο πρωτο τριμηνο επισης μπορει να εινια φυσιολογικη. εγω ειχα χασει 4 κιλα.

η αναγουλα πηγαινε συννεφο και δεν μπορουσα σε ολη την κυηση να φαω σουπες. αλλοτε τα συπτωματα υποχωρουν, αλλοτε μειωνονται, αλλοτε μενουν. απολαυστε την εγκυμοσυνη σας και να ειστε ηρεμες και χαλαρες οσο γινεται. κανει καλο στο μπεμπακι σας. και το λεω γω που δεν επαιρνε ολο το βαρος απο τον 5 μηνα και εκει να δειτε αγχος.

καλες και τελιομηνες εγκυμοσυνης

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μακαρι να εχετε δικιο. Αλλα σημερα που ξυπνησα εχω μικρη αιμοραγια, χωρις πονους. Πηρα τον γιατρο και μου εοπε να παρω ουτρογκεσταν και ξεκουραση. Αν η ποσοτητα αυξηθει να παω νοσοκομειο. Ο θεος βοηθος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol::lol:Όχι να μην σε ανησυχεί, είναι από τα πιο συχνά συμπτώματα της κοιλίτσας τσουρεκάκι :lol::lol:

 

Συνήθως μετά τον 3ο μήνα σταματούν αυτά. Εξαρτάται από την περίπτωση. Πρόσεχε μόνο τις ζαλάδες με την ζέστη.

 

xa!xa! κοιλιτσα τσουρεκακι? δεν το ηξερα αυτο!!!

Οσο για την ζεστη δεν κυκλοφορω καθολου:mad:φοβαμαι τοσο που εχω παρει αγκαλια τον καναπε!!

Να σας ρωτησω και κατι αλλο?

Οι πονοι στην μεση και μικροπονακια -ενοχλησεις οπως στην περιοδο ειναι φυσιολογικοι?

αυτο με την μεση δεν ειναι λιγο νωρις για ενοχλησεις?

Link to comment
Share on other sites

ετσι ανησυχουσα κι εγω αν καμια μερα ημουν καλα μετα παλι τα ιδια.και ελεγα καλα να παθω.με το καλο!

 

σε ευχαριστω πολυ!!

σημερα ειμαι ακομη καλυτερα, δηλ ναι μεν δεν θελω να φαω αλλα εχω πιο ηρεμο στομαχι.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μακαρι να εχετε δικιο. Αλλα σημερα που ξυπνησα εχω μικρη αιμοραγια, χωρις πονους. Πηρα τον γιατρο και μου εοπε να παρω ουτρογκεσταν και ξεκουραση. Αν η ποσοτητα αυξηθει να παω νοσοκομειο. Ο θεος βοηθος.

 

 

Συγνώμη για το αφελές της ερώτησης αλλά η αιμοραγία προκύπτει απο κούραση ??? Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

2F0Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το αφελές της ερώτησης αλλά η αιμοραγία προκύπτει απο κούραση ??? Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

 

 

Απλά απαιτεί ελαχιστοποίηση κινήσεων - ξάπλες.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όπως και στη πρώτη εγκυμοσύνη, έτσι και τώρα οι ναυτίες καλά κρατούν...

 

Άντε να μπει ο 4ος να ηρεμήσω

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Σας εαριστω για την συμπαρασταση. Απο το πρωι πηγαινω συνεχεια τουαλετα, απο το αγχος μου να δω αν σταματησε. Το κοκκινο αιμα ηταν στιγμιαιο, τωρα καποιες στιγμες εχω λιγο καφε και καποιες αλλες τιποτ. Ξεκινησα και πηρα το πρωτο χαπι. Αλλα ρε κοριτσια δεν εχω καθολου συμπτωματα, οπως ειχα(μονο λιγο πονο στο στηθος). Υπαρχει περιπτωση να εχει τελειωσει η εγκυμοσυνη και να μη εχω πονο.

Link to comment
Share on other sites

Σας εαριστω για την συμπαρασταση. Απο το πρωι πηγαινω συνεχεια τουαλετα, απο το αγχος μου να δω αν σταματησε. Το κοκκινο αιμα ηταν στιγμιαιο, τωρα καποιες στιγμες εχω λιγο καφε και καποιες αλλες τιποτ. Ξεκινησα και πηρα το πρωτο χαπι. Αλλα ρε κοριτσια δεν εχω καθολου συμπτωματα, οπως ειχα(μονο λιγο πονο στο στηθος). Υπαρχει περιπτωση να εχει τελειωσει η εγκυμοσυνη και να μη εχω πονο.

 

Αχ αυτο το αγχος πως φευγει. Η καρδια μου χτυπαει σαν τρελη, ουτε να κοιμηθω δεν μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια τι να σας πω, όλες τις μυρωδιές τις αντεχα/ Εκει που ανακατευόμουνα ηταν οταν βρωμάγανε τα πόδια του αντρα μου οπου τον στελνω να τα πλυνει συνεχεια!! (Ελπίζω να μην μπει στο forum και με καταλαβει!)

Link to comment
Share on other sites

Σας εαριστω για την συμπαρασταση. Απο το πρωι πηγαινω συνεχεια τουαλετα, απο το αγχος μου να δω αν σταματησε. Το κοκκινο αιμα ηταν στιγμιαιο, τωρα καποιες στιγμες εχω λιγο καφε και καποιες αλλες τιποτ. Ξεκινησα και πηρα το πρωτο χαπι. Αλλα ρε κοριτσια δεν εχω καθολου συμπτωματα, οπως ειχα(μονο λιγο πονο στο στηθος). Υπαρχει περιπτωση να εχει τελειωσει η εγκυμοσυνη και να μη εχω πονο.

 

 

οχι βεβαια!

Ποναει η αποβολη γι αυτο μην ανησυχεις καθολου.

Θα περασει!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια τι να σας πω, όλες τις μυρωδιές τις αντεχα/ Εκει που ανακατευόμουνα ηταν οταν βρωμάγανε τα πόδια του αντρα μου οπου τον στελνω να τα πλυνει συνεχεια!! (Ελπίζω να μην μπει στο forum και με καταλαβει!)

 

 

 

χα!χα! :P

εμενα σχεδον ολα με ενοχλουν!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όπως και στη πρώτη εγκυμοσύνη, έτσι και τώρα οι ναυτίες καλά κρατούν...

 

Άντε να μπει ο 4ος να ηρεμήσω

 

 

 

κι εγω ανυπομονω να μπει ο 4ος και να το πω στους δικους μου.

αποφασισα να το κρατησω κρυφο μεχρι την αυχενικη διαφανεια,ετσι για να ειναι ολα καλα και μετα, μονο ο αντρας μου το ξερει.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ανυπομονω να μπει ο 4ος και να το πω στους δικους μου.

αποφασισα να το κρατησω κρυφο μεχρι την αυχενικη διαφανεια,ετσι για να ειναι ολα καλα και μετα, μονο ο αντρας μου το ξερει.

 

Σου ευχομαι να πανε ολα οπως θελεις. Φανταζομαι με τι χαρα θα το ανακοινωσεις. Ελπιζω να ερθω και εγω στην θεση σου καποια στιγμη. Εμεις προσπαθουμε 3 χρονια, εκει που ηουνα ετοιμη να παρω καποια χαπια που μου. Ειχε γραψει ο γιατρος , για ανα εχω ωορεξια, δεν προλαβα να τα παρω και ημουνα πολυ χαρουμενημε αυτο. Ουτε και εμεις εχουμε πει πουθενα τιποτα,, περιμεναμε να κλεισω το τριμηνο.

Εδω και ενα 4ωρο δεν εχω ουτε καφε ουτε ροζ. Ελπιζω αυτο να ηταν και να περασε.

Link to comment
Share on other sites

αν θες μεινε ξαπλωμενη..καλο θα κανεις και οχι κακο.

χαπια ποσα σου ειπε την ημερα? εγω επαιρνα 3 και σηκωνομουν μονο για τουαλετα.

προσπαθησε οσο μπορεις, να εισαι χαλαρη και ηρεμη και ολα θα πανε καλα. κυριως μην κουραζεσαι!βαλε τον καλο σου η καποιο κοντινο ατομο να σε βοηθαει αυτες τις μερες με το σπιτι. εγω με το που εβλεπα οτι σταματουσε το αιμα σηκωνομουν η χαζη και μετα απο λιγο αντε παλι τα ιδια.

την ξερω καλα την αγωνια που περνας,να ξεκουραζεσαι και να εισαι αισιοδοξη!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...