LA LATINA

πειτε την αληθεια σας...στην πεθερα σας!

Recommended Posts

Διαφημίσεις

χμμμ... εγώ της είπα πως νιώθω... face to face..δεν ανακάτεψα τον άντρα μου - ττο αντιμετώπισα μόνη μου... γερό γλέντι εκείνη την ημέρα. Με είχε βγάλει έξω από τα ρούχα μου και της τα είπα όλα. Έκτοτε όμως νιώθω πολύ καλύτερα και είμαι πολύ καλύτερα. Για εκείνη δεν μπορώ να είμαι σίγουρη μιας και η πείρα μου τελικά λέει ότι άλλα σκέφτεται/νιώθει και άλλα δείχνει/λέει.... αλλά δεν με νοιάζει και τόσο. Εγώ ακολουθώ την συμβουλη που μου δινε πάντα η μάνα μου "Κοριτσάκι μου κάνε το καλό και ρίχνε το στο γυαλό". Έτσι συνεχίζω να της φέρομαι με τον ίδιο σεβασμό και να της προσφέρω υλικά και ψυχικά ό,τι μπορώ όποτε μπορώ. Ναι, τώρα που το σκέφτομαι.. ειμαι εντελώς καλά!! ;)

FPh8p3.png

Αν ζητήσετε (πεθερά και πεθερός) συγνώμη για όσα μας έχετε κάνει και δεν τα ξανακάνετε θα είστε και πάλι ευπρόσδεκτοι στο σπίτι μας.

eNortjKzUjI0NDQ2slCyBlwwFVcCzQ,,48.pngeNortjKzUjI0NDQ2slSyBlwwFVoCzg,,98.png

Στέλλα, μη το κάνεις αυτό στον εαυτό σου....

Προχώρα, προσπέρασε.

Όσο χώρο και χρόνο της δίνεις από της ζωής σου, τόσο θα καταλαμβάνει....

είναι στο χέρι σου.

Δε μπορούμε να αλλάξουμε τους ανθρώπους από μια ηλικία και μετά...μπορούμε μόνο να τους χειριστούμε ανάλογα...

αυτά με λίγα λόγια...

από μια που έπαθε πολλά και έμαθε αργά...

Αν και το θέμα είναι αρκετά παλιό , επειδή το έχω πολύ στο μυαλό μου τώρα τελευταία "τι πραγματικά θα ήθελα να πω στην πεθερούλα μου" λέω να ξεκατινιαστώ εδώ πριν ξεκατινιαστώ μαζί της :D:D:D

Λοιπόν, εγώ θα την έπιανα απο τον γιακά και θα της έλεγα "έλα δω κυρά μου, μήπως το βράδυ που γουργουρίζαμε με τον άντρα μου και πιάσαμε τον μπεμπούλη μας, ήσουν και εσύ στο κρεββάτι μαζί μας και τώρα έχεις λόγο στο τι θα κάνουμε με το παιδί μας? ΕΕΕΕΕ....? Κάτσε στα αυγά σου και φέρσου σαν γιαγιά και όχι σαν ξεμωραμένη κότα...."

Αααχχχ τα έγραψα και ξελάφρωσα λιγάκι...:lol::lol::lol:

Αν και το θέμα είναι αρκετά παλιό , επειδή το έχω πολύ στο μυαλό μου τώρα τελευταία "τι πραγματικά θα ήθελα να πω στην πεθερούλα μου" λέω να ξεκατινιαστώ εδώ πριν ξεκατινιαστώ μαζί της :D:D:D

Λοιπόν, εγώ θα την έπιανα απο τον γιακά και θα της έλεγα "έλα δω κυρά μου, μήπως το βράδυ που γουργουρίζαμε με τον άντρα μου και πιάσαμε τον μπεμπούλη μας, ήσουν και εσύ στο κρεββάτι μαζί μας και τώρα έχεις λόγο στο τι θα κάνουμε με το παιδί μας? ΕΕΕΕΕ....? Κάτσε στα αυγά σου και φέρσου σαν γιαγιά και όχι σαν ξεμωραμένη κότα...."

Αααχχχ τα έγραψα και ξελάφρωσα λιγάκι...:lol::lol::lol:

χαχαχαχα ΘΕΑ!!! υποκλίνομαι.. χαχαχα!!!!! :lol::lol::lol:

Εγώ βοήθεια δεν εχω δει από την πεθερά μου, αλλά κακός άνθρωπος δεν ειναι... Δεν ανακατεύεται, δεν επεμβαίνει κ με προσέχει μπορώ να πω. Απλά ειναι ο εαυτούλης της σε γενικές γραμμές.

Αλλά ρε κορίτσια σε αυτήν την ενότητα έχουμε καταθάψει τις πεθερές. Θα ειχε πολύ πλάκα να ήξεραν απο τεχνολογια κ να έγραφαν κ αυτές τα παράπονα τους για μας.... Θα ειχε πολυυυυυυυυυυ γέλιο.

κακια δεν είναι ανακώτοστρα είναι η δικιά μου. της αρέσει να χώνετε και να επιβάλετε όπου και όπως μπορεί για αυτό και την έχουμε απο μακριά απλά μερικές φορές μου έρχετε να της πω άντε μου στα τσακίδια ... :D:D:D

και συνεχίζω (ξύπνησε η μπέμπα πριν)

πιο πολλά παράπονα έχω απο τους γονείς μου παρά απο τα πεθερικά μου.. τα πεθερικά μου μπορεί να είναι λίγο γιούχου αλλά ενδοιαφέρονται για εγγόνι τους.. ξέρουν πως είμαι άνεργη και πραγματικά δεν είναι λίγες οι φορές που μου έδωσαν χαρτσιλικι απο την ψυχή τους... η πεθερά μου όταν γέννησα μου πήρε και σε μενα και στο παιδί χρυσαφικά.. μας αγαπάει απλά καμιά φορά με εκνευρίζει γιατί δεν βάζει το μυαλλο στην γλώσσα όπως λέμε.. και εγώ την αγαπάω να σας πω την αλήθεια.. τον άντρα μου έφερε στον κόσμο και μετά απο 2 κουβέντες που είπαμε δεν ξαναανατεύτηκε και πλέον με ρωτάει σε ότι κάνει..

οι γονείς μου απο την άλλη είναι πέρα βρέχη.. ο πατέρας μου μόνο να συγκρίνει και να υποτιμά τον γαμπρό του ξέρει που έχει ένα γαμπρο που ποιάνει την πέτρα και την κάνει χρυσό.που μας πέταξε 500 ευρώ για τα έπιπλα ενώ είχε πει πως αυτός θα μας τα πάρει.. που η μάνα μου όχι μόνο δίπλα μου δεν είναι αλλά μου έκανε και παράπονα επειδή καμιά φορά μου έπλενε τα ρούχα.. τους τα είπα και ησύχασα τώρα προσπαθούν να κάνουν ανακωχή και να τα ξαναβρούμε γιατί πεθύμησαν το εγγόνι τους αλλά εγώ αν δεν δω πράξεις δεν τους ανοίγω την πόρτα μου αρκετά μα...κας ήμουν τόσα χρόνια..

τα πα και ηρέμησα..

φιλούθια

"KonstantinaDimitris" όντως τις έχουμε καταθάψει, και αυτός είναι ο σκοπός αυτής της ενότητας. Να τα πούμε εδώ πριν τα πούμε εκεί που κανονικά πρέπει! ;)

Και μη νομίζεις, μπορεί οι πεθερούλες μας να μην ξέρουν από τεχνολογία αλλά η γλωσσίτσα τους μια χαρά δουλεύει και μη σου πω και καλύτερα καθώς μπορούν να δώσουν και ύφος σε αυτά που λένε.

Τέλος πάντων, η αλήθεια είναι ότι τα λόγια της πεθεράς τα μετράς 2 φορές από ότι της μάνας σου αλλά να σας ρωτήσω κάτι....Γιατί έχει βγει η σειρά "7 θανάσιμες πεθερές" και όχι "7 θανάσιμες νύφες":?::?::?:

Φιλιά σε όλες .....

Πάω να φτιάξω κεφτεδάκια:)

εγώ θα της έλεγα οτι κάνει το πιο άθλιο παστίτσιο που έχω φάει,άφθονη κανέλα και μου θυμίζει σιμιγδαλένιο χαλβά.

Το χειρότερο είναι οτι το κάνει για μένα επειδή είναι απο τα αγαπημένα μου φαγητά και τρώω ένα κομμάτι με τα χίλια ζόρια,και με κοιτάει στα ματια σε κάθε μπουκιά για να της πω πόσο ωραίο είναι.

Τουλάχιστον έχει καλή πρόθεση!!

Διαφημίσεις

εγω παλι το μονο που θα ηθελα να της πω ειναι να σταματησει να γκρινιαζει κ να παει το μυαλο της παντα στο κακο για οτιδηποτε...κατα τ'αλλα ειναι πολυ καλη γυναικα κ με αγαπαει κ την αγαπαω πολυ...ε ενταξει τη θαβω συχνα αλλα κ αυτη ολο χαζομαρες λεει....

ntRCp3.png

παιδιά, εγώ νομίζω ότι έχω βρει την ιδανική πεθερά... δε μιλάει, δεν ανακατεύεται πουθενά, είναι απίστευτα διακριτική, δεν έρχεται ποτέ σπίτι αν δεν πάρει τηλέφωνο να ρωτήσει πρώτα αλλά και ακόμα όταν είναι απ''εξω παίρνει απ το κινητό να ενημερώσει ότι έφτασε (ούτε κουδούνι δε χτυπάει αν δεν απαντήσουμε). δεν χώνει πουθενά τη μύτη της, βάζει χέρι στον πεθερό μου που έρχεται συνέχεια και τον κράζει γιατί μπορεί να μου λερώσει το σπίτι. τις προάλλες που είχε έρθει ο πεθερός για να κάνει κάτι δουλειές που του είχε ζητήσει ο άντρας μου, γέμισε το σπίτι σκόνη και καθόμουν και τα καθάριζα και το τι του έσουρε δε λέγεται... με πήρε τηλ και μου ζήτησε συγνώμη και μου είπε να μου στείλει γυναίκα να μου καθαρίσει! :shock::shock::shock:

με τον πεθερούλη έχω ένα μικροθεματάκι που ξεχνάει να χτυπήσει το κουδούνι (όχι ότι μπαίνει μέσα στο σπίτι, αλλά μπορεί να τον δω έξω στον κήπο ξαφνικά και τρομάζω) αλλά γενικώς είναι πάρα πολύ καλοί άνθρωποι.

παιδιά, εγώ νομίζω ότι έχω βρει την ιδανική πεθερά... δε μιλάει, δεν ανακατεύεται πουθενά, είναι απίστευτα διακριτική, δεν έρχεται ποτέ σπίτι αν δεν πάρει τηλέφωνο να ρωτήσει πρώτα αλλά και ακόμα όταν είναι απ''εξω παίρνει απ το κινητό να ενημερώσει ότι έφτασε (ούτε κουδούνι δε χτυπάει αν δεν απαντήσουμε). δεν χώνει πουθενά τη μύτη της, βάζει χέρι στον πεθερό μου που έρχεται συνέχεια και τον κράζει γιατί μπορεί να μου λερώσει το σπίτι. τις προάλλες που είχε έρθει ο πεθερός για να κάνει κάτι δουλειές που του είχε ζητήσει ο άντρας μου, γέμισε το σπίτι σκόνη και καθόμουν και τα καθάριζα και το τι του έσουρε δε λέγεται... με πήρε τηλ και μου ζήτησε συγνώμη και μου είπε να μου στείλει γυναίκα να μου καθαρίσει! :shock::shock::shock:

με τον πεθερούλη έχω ένα μικροθεματάκι που ξεχνάει να χτυπήσει το κουδούνι (όχι ότι μπαίνει μέσα στο σπίτι, αλλά μπορεί να τον δω έξω στον κήπο ξαφνικά και τρομάζω) αλλά γενικώς είναι πάρα πολύ καλοί άνθρωποι.

φτου φτου μην σε ματιάξω..

μπράβο ρε κορίτσι μακάρι να συνέχισετε να είστε έτσι πάντα..

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα