LA LATINA

πειτε την αληθεια σας...στην πεθερα σας!

Recommended Posts

ναι ρε στέλλα δεν είναι ότι πιο ευχάριστο να τρως τόση απορριψη στα καλά καθούμενα... αλλά εγώ το πήρα απόφαση πως μπορώ να ζήσω και μ αυτό... δεν θα κάθομαι να ζητιανεύω... το έκανα στην αρχή και μου έφαγε κάποια χρόνια απ την ζωή μου...

τώρα δεν με θέλουν, δεν τους θέλω κι όλα καλαααα

ποσο καιρο σου εφαγε? γιατι εγω παω για 5ετια

καθε μερα λεω απο αυριο θα γινω πιο δυνατη, η οικογενεια μου θα τελειωνει στην εξωπορτα μου, θα τα καταφερω, δε θα υποκυψω......και ντριιιιιιιιν το τηλεφωνο

και "ναι μαμα, καλα μαμα, οτι θες μαμα...." ειμαι ενα ζωον τελικα

Διαφημίσεις

:oops::oops::oops:εφτα:oops::oops::oops:

ώσπου είπα ή θα χωρίσω ή θα αρρωστήσω ή θα τους τρελλάνω εγώ... δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος δρόμος

Στέλλα μου, είχες δύο γονείς που σε λατρεύανε και η μητέρα σου τώρα σας στέκεται σε όλα, στα παιδιά, στο σπίτι σου, αν και μεγάλη. Γιατί ζητάς να σε αγαπήσει η πεθερά σου σαν παιδί της;

Προσωπικά δεν θέλω ούτε να με αγαπήσει η πεθερά μου, ούτε να την αγαπήσω, το μόνο που ήθελα ήταν να με βοηθήσει με τα παιδιά, μόνο όταν δουλεύω. Πράγμα που δεν έκανε και ούτε θα κάνει. Κατά τα άλλα, δεν θέλω τίποτα από αυτήν. Ότι είναι ας τα βρει με τον άντρα μου. Αυτός είναι και το παιδί της.

Μην ψάχνεις να βρεις το γιατί, μόνο κακό στον εαυτό σου θα κάνεις. Σκέψου ότι τουλάχιστον έχεις τη μαμά σου και είναι εκεί, βράχος και στήριγμα.

s-age.pngs-age.png

καταρχην προσωπικα οσο αγιος ανθρωπος ειναι η πεθερα μου δεν την εχω αποκαλεσει ποτε μαμα. δεν μου βγαινει.... μαμα εχω...

ισως βολευει το οτι δεν βλεπομαστε συχνα αλλα παντα θα της "τι κανετε;" χωρις προσφωνηση.....

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

ναι ισως αν το κατανοησω να ειναι πιο ευκολο

πως να κατανοησεις ομως τετοια κακια χωρις λογο?

μεγαλωσα πιστευοντας πως ολος ο κοσμος ειναι καλος

και η ζωη δε με διεψευσε, δεν ειχα ποτε προστριβες και μαλωματα, δεν αλλαξα κακη κουβεντα με κανεναν...

και ξαφνικα εκει που ολες με περιτριγυριζαν μπας και ριξω μια ματια στους γιους τους, βρεθηκε η μια και μοναδικη να με κανει κουρελι...

παντως συμμετεχω σε πολλα θεματα ρε φιλεναδαμ μη με αδικεις!

έχεις δίκιο ζητώ συγνώμη!όντως συμμετέχεις σε πολλά θέματα!!

σε κάνει κουρέλι γιατί την αφήνεις..δε θα ήθελες αλλά δυστυχώς αυτή η πεθερά σου έτυχε...έχεις όμως δίπλα σου έναν άνθρωπο που σ'αγαπάει και σε στηρίζει....ασε τη μάνα του στην άκρη.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Στελλίτσα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένεις τόσο.

Δεν μπορείς να πάρεις από τον άλλο αυτό που δεν έχει να σου δώσει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Διαφημίσεις

Επιμένει γιατί ΝΟΜΙΖΕΙ ότι αυτό που νόμιζα κι εγώ, δηλαδή ότι είναι αδύνατον να δίνεις καλοσύνη και και να παίρνεις κακία, απόρριψη κλπ.

Ε, λοιπόν ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!

Δεν το προκαλείς εσύ, είναι Ο ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! Τί θα γίνει τώρα, θα αλλάξεις εσύ τον άνθρωπο;;; Ξέρεις πόσων χρονών είναι; Ξέρεις τί ψυχολογικό υπόβαθρο έχει ο καθένας και τον κάνει να φέρεται με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο;;; Πως θα το αλλάξεις αυτό;;; Κορίτσι μου κοίτα να είσαι καλά με τον άντρα σου... Δεν μπορείς να φτιάξεις τους ανθρώπους...

Κι εγώ περίμενα ότι θα έκανα πεθερά που θα τη φώναζα "μαμά" και ότι θα με εκτιμούσε που έκανα ευτυχισμένο το γιο της! Κι εγώ έφαγα "πόρτα", ναι στενοχωρέθηκα, ναι έκλαψα για την αδικία, ναι οργίστηκα, ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ!!! Ειδικά όταν συνειδητοποίησα αυτό που είπε κάποια κοπέλα πριν, ότι δηλαδή αν το ίδιο της το παιδί δεν έχει αγαπήσει όπως πρέπει, πώς περιμένεις να αγαπήσει εσένα;;;

Προσπάθησε να μην εγκλωβίζεσαι σε αυτό το "πακέτο" σκέψεων γιατί πραγματικά σου κάνει κακό...

Και κάτι άλλο... Φίλες έχεις; (Εκτός από τις διαδικτυακές εννοώ!) Γιατί μου φαίνεται ότι έχεις εγκλωβιστεί γενικά...

Επίσης έχω να σου πω ότι μάλλον πρέπει να αλλάξεις τις προτεραιότητές σου... Βγάλε από τη λίστα σου το να σε αποδεχτεί η πεθερά σου! Φτιάξε μια αληθινή λίστα με τις προτεραιότητές σου στη ζωή (γραπτή και με μεγάλα γράμματα) και δούλεψε πάνω σε αυτή! Όσο πιο πάνω στη λίστα είναι μια προτεραιότητα, τόσο πιο πολύ χρόνο και ψυχική δύναμη και ό, τι άλλο θα αφιερώνεις σε αυτή! Αν πιάνεις τον εαυτό σου να ασχολείται με "αλλότρια" θα λες: "Είναι στη λίστα μου;;; Όχι! Λάθος! Έξω από το μυαλό μου!" Και θα ασχολείσαι με κάτι που θα έχεις ψηλά στη λίστα σου...

ναι ρε στελλακι,γιατι επιμενεισ??

εσυμε τον ανδρα σου και τα 2 σοθ παιδια!!εσεις εσεις ειστε οικογενεια!!

δεν θελει,μην χαλνιεσαι!!!εσυ να σε καλα με τ αδρα σου.!!

γιατι καθεσε και το σκαλιζεισ..δεν βγαζεισ ακρη;)

αστην..

δεν εχω φιλες και ο αντρας μου λεει οτι με τα παιδια εχει γινει το μυαλο μου τυροπιτα

οι φιλες μου ειναι στην παλια μου γειτονια, η μια χωρισμενη με παιδι, τρεχει με τον ...δικο της, η αλλη ψαχνει να βρει να παντρευτει, η αλλη δεν οδηγαει να ερθει εδω πανω που μενω....εχω μια γειτονισσα με συνομηλικο παιδακι αλλα δεν πολυβγαινει εχουμε πιει απο περσυ, 3 καφεδες.....

μπορει να φταιει και αυτο τι να πω...

Στέλλα...

είμαι με τον άντρα μου 10 χρόνια....

στην αρχη η πεθερά μου ήταν οκ...

μετά στράβωσε για 2 χρόνια....

μετά έριξα τα μούτρα μου χωρίς να ξέρω γιατί είχε στραβώσει μαζί μου και έκανα πίσω για να τα βρούμε...

τα βρήκαμε....για κανα χρόνο....

μετά ξαναστράβωσε....για άλλα 2 χρόνια!!!

μετά ξαναέκανα πίσω εγώ, που δεν ήξερα καν τι της είχα κάνει, για να τα ξαναβρούμε....

σε όλη την εγκυμοσύνη ήμασταν οκ!

τη μέρα που μπήκα να γεννήσω "μάλωσε" τον άντρα μου που δεν την ειδοποιήσαμε απο τις 4 τα χαράματα που πήγαμε στο μαιευτήριο!!!τέτοιο ενδιαφέρον!!!

όλα καλά μέχρι που η μικρή έγινε 4 μηνών...

εκεί ξαναστράβωσε (ένας Θεός ξέρει γιατί!)....

απο τότε έχω να την δω και απο τότε έχει κι εκείνη να δει τη μικρή....

της πήγε ο άντρας μου το προσκλητήριο για τη γαμοβάπτιση όταν ήταν η μικρή 11 μηνων και του είπε:

"εγω θα έρθω στον 3ο σου γάμο....":shock:

(είχαμε ήδη παντρευτεί με πολιτικό και ο θρησκευτικός θα ήταν ο "2ος"...μάλλον ήλπιζε να κάνει 3ο γάμο ο γιος της με κάποια άλλη....)

στην αρχη έκλαιγα με μαύρο δάκρυ γιατί αδυνατούσα να κατανοήσω γιατί δε με θέλει....αφού και μια χαρά ήμουν μαζί της και ποτέ δεν της είχα φερθεί άσχημα....

δεν κατάλαβα ποτέ....

αυτό που κατάλαβα όμως είναι οτι εκείνη έχει το πρόβλημα και ας το λύσει μόνη της...

έχω ξεκαθαρίσει στον άντρα μου οτι για να της ξαναμιλήσω θα πρέπει να μου ζητήσει συγνώμη για τη συμπεριφορά της όλα αυτά τα χρόνια....πράγμα που φυσικά δεν πρόκειται να γίνει....

τεσπα....

εκείνη σπίτι της κι εγω στο δικό μου....

τέλος....

σου εύχομαι να καταλάβεις το συντομότερο οτι η πεθερά σου δεν προκειται να αλλάξει, δεν πρόκειται να σε αγαπήσει και πάντα θα προσπαθεί να μπει στο σπίτι σας....

όσο χωρο της δίνεις τόσο και παραπάνω θα ζητάει....

μην προσπαθείς να την κάνεις να σε αγαπήσει ούτε καν να σε συμπαθήσει....άδικος κόπος....

an1cF0xVM2J0000MTM0ZHwzOTMyNzQyM2RhfEkga29yaXRzYXJhIG1vdSBlaW5haQ.gif

αυτο μου ειπε και ο αδερφος της

οτι οσο προσωπο της δινω τοσο πιο πολλα θα ζηταει

πωπω κι εσυ βρε κοπελα μου που επεαες

αν ειναι κι αυτη η ιστορια κουφη!

Διαφημίσεις

Αυτη η χαζη πεποιθηση οτι οι νυφες πρεπει να κανουν παντα πισω και να υπομενουν την ''κακοτροπια '' της πεθερας τους απο σεβασμο στην ηλικια και την θεση της (μητερα του ανδρα τους γαρ) με βρισκει τελειως αντιθετη . Ναι να κανεις σκοντο μια φορα , ναι δυο , αντε τρεις . Ε , δεν θα κανω και τον ευατο μου πατακι της εξωπορτας για τον καθε εγωκεντρικο , ουτε σκοντο ολη μου τη ζωη . Ξεκολλα και μη ψαχνεις να βρεις την αξια σου μεσα απο ατομα που στην τελικη αν ψαξεις βαθια μεσα σου, δεν σε ενδιαφερουν καν .

αυτο μου ειπε και ο αδερφος της

οτι οσο προσωπο της δινω τοσο πιο πολλα θα ζηταει

πωπω κι εσυ βρε κοπελα μου που επεαες

αν ειναι κι αυτη η ιστορια κουφη!

είδες???

και δεν έχει ζητησει ούτε μια φορά να δει την κόρη μου....

γιαγιά μόνο τη μαμά μου ξέρει η μικρή...

με βλέπεις παρολαυτά να σκάω???

οκ στην αρχη στεναχωρηθηκα πολύ....στην αρχη όμως....

ε μετά είπα οτι αν δε με θέλει αυτη μια, εγω δεν τη θέλω δέκα!!!

κατάλαβα με τι άνθρωπο είχα να κάνω όταν αντιλήφθηκα οτι με είχε πάρει με κακό μάτι επειδή οι γονείς μου είναι χωρισμένοι!!!!:shock::shock::shock:

άντε βγάλε άκρη.....:cool:

κράτα στη ζωη σου μόνο οτι σε κάνει χαρούμενη....

τα υπόλοιπα απομάκρυνε τα....

τα παιδιά σου μπορούν να έχουν γιαγιά και παππού χωρίς να έχεις εσύ αφεντικά...;)

αρκεί να το αποφασίσεις και να το επιβάλλεις...

an1cF0xVM2J0000MTM0ZHwzOTMyNzQyM2RhfEkga29yaXRzYXJhIG1vdSBlaW5haQ.gif

θα ηθελα να πω τα παρακατω

"σε ευχαριστω πολυ που γεννησες και μεγαλωσες τον αντρα μου και εγινε ενας υπεροχος ανθρωπος ΑΛΛΑ πρεπει πια να καταλαβεις οτι εχει οικογενεια!! δεν μπορεις να παιρνεις τηλεφωνο 11 ωρα το βραδυ για να του πεις να σου κοψει πορτοκαλια και να αγορασει τροφη για το σκυλο σου. ουτε μπορεις να ερχεσαι καθε μερα στο σπιτι μεσημεριατικα να καθεσαι μεχρι το βραδυ και εννιοτε να ξεκουβαλας χωρις πρειδοποιηση την καθε κυρατσα γνωστη σου. επισης θα ηθελα να σου πω οτι υπαρχουν πολλα ταξι για να πας στο κομμωτηριο ή στη βολτα και οτι ο αντρας μου δεν ειναι σωφερ. επιπλεον θα εκτιμουσα ιδιαιτερα αν σεβοσουν οταν για πρωτη φορα γιναμε γονεις και 1η μερα στο μαιευτηριο ηρθες και του αφησες παραγγελια να παει να σε παρει απο εκει που θα πηγαινες. το οτι καναμε το πρωτο μας παιδι κοριτσακι εμας δεν μας πειραξε καθολου και μαλιστα το θελαμε οποτε το "δεν πειραζει σου" μπορεις να το απευθυνεις αλλου! εξαλλου εβλεπες λεει και το γιο σου στεναχωρημενη στη 2η εγκυμοσυνη οποτε θα καναμε και αλλο κοριτσακι!! υπαρχουν τουλαχιστον αλλοι 2 ανθρωποι στη ζωη σου που μπορουν να σε υπηρετησουν αλλα εσυ διαλεγεις παντα τον αντρα μου! καλο επισης θα ηταν να κρατησεις την παντογνωσια σου για τον εαυτο σου γιατι σιγουρα το παιδι μου δεν ηταν αρρωστο καθε φορα που εκλαιγε ουτε πνιγοταν απο την ποδια που φορουσε ουτε πειναγε οταν θηλαζε και οχι δεν εισαι και εσυ μανα του οπως μου ειχες πει!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

καταρχην προσωπικα οσο αγιος ανθρωπος ειναι η πεθερα μου δεν την εχω αποκαλεσει ποτε μαμα. δεν μου βγαινει.... μαμα εχω...

ισως βολευει το οτι δεν βλεπομαστε συχνα αλλα παντα θα της "τι κανετε;" χωρις προσφωνηση.....

Και εγώ το ίδιο. Δεν την έχω αποκαλέσει ποτέ μαμά. Για μένα αυτή η λέξη είναι ιερή και δεν μπορώ να την ξεστομίσω αν δεν το νιώσω.

χτες περασαμε φυσικο αεριο

στο τελος της μερας το σπιτι ηταν....οταν λεμε χαλια, χαλια

ο μεγαλος ηταν στην πεθερα μου

πηρα τηλ και λεω στον πεθερο φερτε τον λιγο αργοτερα να προλαβω να καθαρισω και μου λεει

ερχομαστε να σε βοηθησουμε και θα ερθει και η πεθερα σου

και για πρωτη φορα μετα απο 5 χρονια, εγκυμοσυνες, γεννες, παραλυσιες, ηρθε η πεθερα και καθαρισαμε μαζι.....εγω ανελαβα την κουζινα γενικη ουσιαστικα κι εκεινη σαλονι μπανιο....

ενιωσα πολυ ασχημα βεβαια γιατι το σπιτι ηταν χαλια, τα παιδια το κανουν αστα να πανε και ποιος ξερει τι θα λεει τωρα (μου εκανε και παρατηρηση γιατι βαζω πλαστικο πατακι στη ντουζιερα, μαζευει λεει ευκολα λερα- το πηρε και το πεταξε σε μια ακρη----- ναι αλλα γλυστραμε χωρις αυτο ξερεις!!!!)

παντως με βοηθησε και δεν το περιμενα καθολου ρε παιδια, εδω δεν ηρθε οταν ημουν κατακοιτη και ηρθε τωρα????? απιστευτο..........τη φιλησα, την ευχαριστησα (ασε παντα τη φιλαω οταν ερχεται και οταν φευγει) και της εδωσα και ενα σετ 8 φλυτζανακια του καφε δωρο....καταχαρηκε....

αλλα, και εδω θα με θαυμασετε, μετα απο ολα αυτα ζητησε το παιδι να το παρει σπιτι της το βραδυ και της ειπα ενα πολυ ωραιο ΟΧΙ και ουτε δευτερη κουβεντα- τελος!!!!!!!!!!!!

Και εγώ το ίδιο. Δεν την έχω αποκαλέσει ποτέ μαμά. Για μένα αυτή η λέξη είναι ιερή και δεν μπορώ να την ξεστομίσω αν δεν το νιώσω.

η μαμα μου με εβαλε να τη λεω ετσι

για να με αγαπανε

γιατι δεν ειχαν κοριτσι

και καλα ειναι το σωστο ετσι

ο χριστος και η παναγια κοριτσι μου!

καλα αυτα που εγραψα ειναι τα ψιλα....τα υπολοιπα δεν λεγονται σε ενα forum:!:

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

καλα αυτα που εγραψα ειναι τα ψιλα....τα υπολοιπα δεν λεγονται σε ενα forum:!:

μην το λες....δες τι εχει πει το δικο μου στομα!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα