Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ -ΑΘΗΝΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 357
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια έχει κάποια τον Παπαιωάννου στο Λητώ??? Εντυπώσεις??? Πως είναι σαν άνθρωπος, συζητήσιμος κλπ., από ....τιμή, υπέρμαχος ΦΤ, επισιοτομή forever κλπ??

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας γέννησα το τρίτο μου παιδί στο Αρεταίειο, ενώ το δύο πρώτα στο ΠΑΓΝΗ στην Κρήτη. Γιατρός μου είναι ο Γκόγκας όπου εκτός από το νοσοκομείο συνεργάζεται και με Λητώ ή Ιασώ. Ένιωσα πολύ άνετα μαζί του και όποια θέλει της στέλνω pm για στοιχεία και άλλες λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

:DSurou Anatoli sto Mitera. Apisteuti gunaika axizei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tin gnwrizw 8 xronia alla stin genna tis koroulas mou eida mia katapliktiki giatro alla kai anthropo. Htan i moni pou erxotan kathe mera sto dwmatio mou, mou tilefwnouse akoma kai 12 to vradu na dei pws imoun giti eixa epiloxi katathlipsy kai epita me eperne gia 1 mina til. kai sto spiti... Exei iatrio sunora Halandriou Agias Paraskevis

OUR LITTLE GIRLS ARE OUR HEAVEN IN EARTH

XN6Sp2.pngTrmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΧΡΕΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ;

 

Θα γεννήσει μια φίλη μου εκεί και εχει ξετρελαθεί μαζί του! Παραπάνω δεν ξέρω πολλά :(

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω μία κοπέλα που δουλεύει μέσα στο Αττικόν και μου είπε ότι ο Χρέλιας είναι ένας από τους καλύτερους αλλά με αρκετή πελατεία άρα υπομονή στην αναμονή, κατά τα άλλα τίποτα, μια χαρούλα!

Link to comment
Share on other sites

Σπανοπουλος Χρηστος Ιασω Λητω.Δυσκολη εγκυμοσυνη παραλιγο να χασω την μικρη (αναιμια μεταγγισεις συσπασεις)Θα πω μονο το εξης, μου ελεγε να τον παρω τηλ πχ στις δεκα το βραδυ για να του πω πως ειμαι και με επερνε αυτος δεκα παρα πεντε.Στο νοσοκομειο ηταν ολη την ωρα παρων.

15/6/08 η ομορφοτερη μου μερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Τώρα που κοντεύουν 6 μήνες από τη γέννα μου και συνηδειτοποιώ πόσο τυχαιρή ήμουν που γνώρισα στο εντελώς άσχετο τον γυναικολόγο μου με αποτέλεσμα να κρατάω στην αγκαλιά μου ό,τι πιο σημαντικό υπάρχει στη ζωή, θα ήθελα να γράψω δυο λόγια για να δηλώσω την ευγνωμοσύνη μου...

Γιατρέ μου,

όταν εκείνο το απόγευμα σας γνώρισα τυχαία στο γραφείο της γυναίκας σας οι ουρανοί ήταν ανοιχτοί για μένα... Μετά από πολλές επισκέψεις σε πολλούς γυναικολόγους στην Ελλάδα και στην Αγγλία μόνο εσείς ξέρατε τον τρόπο να μείνω εγκυος αλλά και να κερδίσετε την εμπιστοσύνη μου... Βεβαια στην αρχή δε σας πίστεψα όταν μου είπατε ότι "θα μείνεις έγκυος όποτε το θελήσεις", γιατί αυτό μόνο ο Θεός το καταφέρνει... όταν όμως το τεστ έδειξε θετικό μόλις το δεύτερο μήνα προσπάθειας... κατάλαβα ότι δεν παίζατε ούτε με τις λέξεις, αλλά ούτε και με τα προβλήματα των ασθενών σας... Από εκείνη τη στιγμή άρχισα να ακολουθώ τις οδηγίες σας πιστά, γιατί συνειδητοποίσα τι σημαίνει ο γιατρός να έχει γνώσεις και εμπειρία στις δυσκολες περιπτώσεις.

Θυμάστε το βράδυ της περσινής Κυριακής του Πάσχα που συναντηθήκαμε στο Ιασώ, μετά από ένα αγωνιόδες και μες στον τρόμο τηλεφώνημά μου? Από εκείνη τη στιγμή μέχρι τα μέσα Ιουλίου παλέψαμε πολύ σκληρά για να καταφέρω να γεννήσω στην ώρα μου και όχι προωρα... Οι συσπάσεις μου έφτασαν και το 100 αλλά οι συμβουλές σας και η σωστή φαρμακευτική αγωγή με εσωσαν... Δε θέλω να αναφερθώ σε άλλα γεγονότα για να μην μακρυγορήσω ασκόπως.. το μόνο που θέλω να πω είναι ότι τώρα πια ξέρω πως ό,τι με συμβουλεύσατε αποδειχθήκατε σωστός με αποτέλεσμα τώρα πια να νιώθω ότι οφείλω σε σας την ευτυχία μου...

Ακόμα και όταν με απασχολούσαν θέματα εκτός της εγκυμοσύνης μου οι συμβουλές σας αποδείχθηκαν ότι με οδηγούσαν στο σωστό δρόμο... και η αγωνία σας για το αποτέλεσμα εκδηλωνόταν κάθε φορά σαν να ήταν και δικό σας προβλημα. Ευχαριστώ κάθε μέρα το Θεό που βρήκα επιτέλους έναν επαγγελματία που να ξέρει να δίνει λύσεις στα προβλήματα της υγείας μου (εε οπως και να το κάνουμε με 5-6 φορές το χρόνο περίοδο ήταν για μένα μέσα στα όρια του ουτοπικού να μείνω έγκυος ακριβώς τη στιγμή που ήθελα)

Τέλος θα ήθελα πω κι ένα (μάλλον 2) ευχαριστώ από τις 2 κυρίες που σου εστειλα οι οποίες είναι και οι 2 ετοιμόγγενες τώρα πια (η μία μετά από 8 χρόνια απίστευτης προσπά8ειας και ταλαιπορίας και η άλλη μετά από 5 ατυχείς εγκυμοσύνες)

Να είστε πάντα καλά να συνεχίζετε το έργο σας γιατί πολλές γυναίκες σας έχουν ανάγκη...

Παυλίνα

 

Υ.Γ. θέλω αυτή τη χρονιά να αναλάβετε την κουμπάρα μου μόλις η υγεία της και οι γιατροί της το επιτρέψουν... όχι τίποτα άλλο αλλά μου λέει ότι είμαι υπερβολική και χαζομαμά... και θέλω να μπει μες στον χορό να δούμε τι θα τραγουδάει... :)

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Pavlina,

διαβασα τα οσα γραφεις,αλλα δεν μας αναφερεις ποιος ειναι ο γιατρος σου...Anyway,να χαιρεσαι το μωρακι σου!

 

Εμενα ο γιατρος μου ειναι ο Χασιακος,οτι και να πεις για τον γιατρο αυτο,ειναι παρα παρα παρα πολυ λιγο...

 

Γλυκιές μου πεταλουδίτσες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα η γυναικολογος μου ειναι η Δελαστικ Μαιρη ειναι μητερα και ιασω και διευθυντρια στη γυναικολογικη κλινικη καλιθεας. ειναι πολυ καλη γιατρος και ανθρωπος πανω απο ολα δεν κοιταει την τσεπη σου. το ιατρειο της ειναι στη Βαρη.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου γιατρός είναι ο Τζιώτης Ιωάννης, στο Ιασώ.Υπέροχος άνθρωπος και εξαιρετικός επιστήμονας, πολύτεκνος ο ίδιος (έχει 4 παιδιά) και γιαυτό του βγάζω το καπέλο...(και ίσως περισσότερο στη γυναίκα του).

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πριν 3 μέρες μαθαμε οτι ειμαι 3 εβδομαδων.

Ολα καλά μεχρι εδω.Πηγα στην γιατρο μου.τωρα ομως θελω καποιον καλο γιατρο να με παρακολουθησει.ειναι η πρωτη μου φορα.ψαχνουμε για Αθηνα..

σας παρακαλω βοηθηστε μας!!!!

θα περιμενω με αγωνια!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Στεγια σου εύχομαι καλή αρχή στην εγκυμοσύνη σου και μια συμβουλή μιας που τώρα αρχίζεις (δεν θέλει καθόλου άγχος η κατάσταση και ειδικά εάν δουλευείς δεν αξίζει να χαλάς την ωραιότερη περίοδο της ζωής σου για κάποιους που δεν τους ενδιαφέρει τι περνάς στο λέω εκ πείρας) Καταρχήν μένεις Αθήνα? έαν ναι σε ποιά περιοχή? Έαν όμως δεν μένεις και απλά ψάχνεις κάποιον γιατρο να σου συστήσω τον δικό μου. Βέβαια τα στοιχεια του δεν θα σου τα γράψω εδω έαν θέλεις να μου γράψεις το e-mail σου για να σου τα στείλω... Πάντως αυτός βρίσκεται στο καλαμάκι-Αλιμος... ειναι πολύ καλός. Αλήθεια τον δικό σου γιατί θέλεις να τον αλλάξεις δεν είσαι ευχαριστημένη?

Link to comment
Share on other sites

στην Αθηνα εχω τον Πολιτη, εχει ιατρειο στην Σουτσου και στα Βριλησια (καθε Πεμπτη) ειναι καθηγητης του Παν. Αθηνων και συνεργαζεται με το Μητερα, αν σε ενδιαφερει στειλε πμ

 

να χεις καλη εγκυμοσυνη...να πανε οοοοολα σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ (ΙΑΣΩ)

Υπερ του φυσιολογικού τοκετού και σε δύσκολες περιπτώσεις το ψάχνει απο παντού.Super γιατρός και υπέροχος άνθρωπος. Ιατρεία έχει στην Νίκαια και πλατεία Μαβίλης. Είναι κορυφή!

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εγραψε καποιος για τον γιατρουλη μου.μετα απο αλλαγη 3 γυναικολογων επεσα τυχαια πανω του και δεν τον αλλαζω με τιποτα.μου συμπαρασταθηκε τοσο πολυ σε μια τοσο δυσκολη εγκυμοσυνη που πλεον ειναι μελος της οικογενειας(ο αντρας μου τον παιρνει ακομα και αν εχουμε γριππη) ενω η αντιδραση του οταν βγηκε ο μικρουλης με συγκινει ακομα, λες και οτι ηταν δικο του.σηκωνε το τηλ ο,τι ωρα και αν τον επαιρνα, τον ειχα παρει ακομα και στις 5 το πρωι και με την ηρεμια του με καθυσηχαζε.θελει λιγη υπομονη στα ραντεβου γιατι γινεται χαμος αλλα αυτο ειναι συνηθες για τους γυναικολογους.του χρωσταω πολλα και πιστευω ακραδαντα οτι εσωσε την εγκυμοσυνη μου.θα μπρορουσα να γραφω ατελειωτα για τον γιατρουλη μου αλλα δε θελω να σας κουρασω αλλο

 

Κι εγώ τον Νίκο έχω για γιατρό από το 1999 και δεν τον αλλάζω με κανέναν!!! Μετά από πολλές προσπάθειες για παιδί, καταφέραμε να φέρουμε στον κόσμο τα διδυμάκια μας και στη διάρκεια όλης της εγκυμοσύνης ήταν δίπλα μας ακούραστος!!! Τον ευχαριστώ πολύ για όλα!!!

 

Κορίτσια με καλύψατε απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...