Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ -ΑΘΗΝΑ


Recommended Posts

Λοιπόν...έχω γνωρίσει πολλούς γυναικολόγους λόγω ενός ινομυώματος που είχα και το έψαξα πολύ.

1)Λαινάς- ευγονία: τον είχε η μαμά μου, με έφερε στον κόσμο εμένα και την αδερφή μου. η μαμά μου τον γνώρισε τη στιγμή που είχε αποφασίσει μετά από 4 αποβολές (με άλλους γιατρούς) ότι δε μπορεί να κάνει παιδί. Πολύ ψείρας, τα ψάχνει όλα...εμένα...μου φάνηκε λίγο φιλοχρήματος και δεν ασχολήθηκε να μου εξηγήσει όσο θα ήθελα.

2) Τσεσμελάκης - Γαλάτσι - σε όλα τα μαιευτήρια: με παρακολουθούσε ένα χρόνο, πολύ καλός, ευγενικός, προσεχτικός, επεξηγηματικός, δε σε αγχώνει, απαντούσε πάντα στο τηλέφωνο σχεδόν αμέσως...έφυγα γιατί ήθελε να μου βγάλει το ινομύωμα με καισαρική

3) Μιχαλοδημητράκης - Ψυχικό - Λητώ και Μητέρα: επίσης πολύ επεξηγηματικός, επίσης ψείρας (καμιά φορά ψάχνει το πολύ τραβηγμένο σενάριο, αλλά το προτιμώ από το να μη βρει τι έχω). μαζί του τελικά έβγαλα το ινομύωμα και αυτό που μου άρεσε ήταν ότι ήταν συνεπέστατος σε όλα. είπε θα έρθω να σε δω το βράδυ, ήρθε ακριβώς την ώρα που μου είπε, το ίδιο και το πρωί, ήρεμος. θα δούμε...δεν τον έχω δει πολλές φορές αλλά προς το παρόν λέω να συνεχίσω μαζί του

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 357
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλες και όλους σας!

Παρακαλώ πολύ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς γνωρίζει τον γιατρό ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΟΣ (ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ) είναι στο ΙΑΣΩ και παλαιότερε ήταν και στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια είμαι καινούρια στο φόρουμ και έχω καρα-αγχωθεί καθώς τον γιατρό μου δεν τον γνωρίζω καλά και δεν ξέρω καμία που να έχει ξεγεννήσει μαζί του και τώρα ψάχνω για 2ες και 3ες γνώμες και δεν την παλεύω από το άγχος. ο γιατρός μου είναι ο Γεωργαντέλος Χρήστος και μου είπαν και για τον Πετρογιάννη. το θέμα είναι αν ξέρει καμία σας κάποια πληροφορία, καθώς και για τον Πετρογιάννη τι παίζει με τιμές, αφού εχω σκεφτεί να πάω σε δημόσιο που είναι μεγάλη η διαφορά αλλά όσους βρίσκω είναι σε ιδιωτικά. παρακαλώ όποια γνωρίζει κάτι ας μου στείλει κανένα πμ! ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα! Είμαι καινούρια στο φόρουμ, μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος για πρώτη φορά και σκέφτομαι να απευθυνθώ στον κ. Ατζέμογλου Ιωάννη (Ρέα & Ιασω). Τον είχα διαλέξει πέρυσι τυχαία από τη λίστα γιατρών του ΕΟΠΥΥ για να κάνω τον καθιερωμένο έλεγχο (τεστ παπ κτλ) και μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση: Αφιέρωσε πολύ χρόνο στο ραντεβού, εξηγούσε αναλυτικά, πολύ διακριτικός / ελαφροχέρης :) , οικονομικός, απαντούσε στο τηλέφωνο ο ίδιος και έδινε οδηγίες χωρίς να με κουβαλάει άσκοπα στο ιατρείο. Παρόλα αυτά, δεν έχω καμία σύσταση από μητέρα που να έχει γεννήσει με αυτόν... Μήπως τον ξέρει κάποια? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους!! Είμαι καινούρια κ γω :-P:-P! είμαι στη διάρκεια της

αναζήτησής μου για έναν καλό γυναικολόγο κ θα θελα να μου πείτε τη γνώμη σας για: Koν Πιτσιλίδη(Μητερα) Ζιώγα Βασιλη (Ιασώ) και Βλάχο Σπυρο(δεν γνωρίζω νοσοκομείο).Μετά απο μια παλλίνδρομη που είχα τον Οκτώβρη κ για διάφορους λόγους ανασφάλειας που μου δημιουργήθηκαν, σκέφτομαι να πάρω και μια άλλη γνώμη,μετά απο 6 μήνες προσπάθειας.Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων και συγχαρητήρια στους δημιουργούς για την δραστηριότητα και σοβαρότητα του site!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Δεν σου τη συστηνω,την ειχα εγω.Μακρια!!!!!Αν θες λεπτομερειες για τους λογους που το λεω,στειλε π.μ.

 

Καλησπερα,τ γνωμη εχετε για τ γυναικολογο τσετσα? Κ εμενα μου τ συστισαν κ το σκεφτομουν.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα.

 

Η κοπέλα μου, έχοντας σύνδρομο πολυκυστικών, επισκέφτηκε πρόσφατα τον Γεώργιο Μπάσιο (drbasios.gr), ο οποίος εξειδικεύεται στη γυναικεία ενδοκρινολογία και έμεινε ενθουσιασμένη...Επειδή μένουμε στη Νέα Σμύρνη και σκεφτόμαστε να κάνουμε σύντομα ένα παιδάκι, είναι υποψήφιος να μας αναλάβει και ως μαιευτήρας...Αν έχει κάποιος/α σχετική εμπειρία, ας ενημερώσει...Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχετε γνώμη για τον κο Κακουλάκη, μαιευτήρα γυναικολόγο με εξειδίκευση στη λαπαροσκόπηση. Πρέπει να κανω λαπαροσκοπικη αφαιρεση των σαλπιγγων και μετεπειτα εξωσωματική για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη. Μου τον σύστησαν πρόσφατα αλλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Σίσσυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα Marianda

επειδή μένω στη Βούλα καιη ιδέα η γυναικολόγος μου να είναι κοντά, θα μπορούσες να μοιραστείς μαζί μας την εμπειρία σου για την κα Δελαστικ; Ηλικία, στυλ, υπέρηχοι στο ιατρείο της; Σε ευχαριστώ πολύ!

Ε.:P

 

Kαλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω και εγώ πληροφορίες σχετικά με την Κα Δελαστίκ. Όποιος την γνωρίζει ας μου στείλει ένα μήνυμα. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας λέγομαι Βαλέρια, μόλις μπήκα στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης και είμαι καινούργια στο forum. Θα ήθελα να μάθω αν ξέρετε πληροφορίες για τους γυναικολόγους κ. Βασίλη Καραβίτη (ιασώ και ρέα) και κ. Φίλιππο Στόκκο (ιασώ). Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα επειδη ψαχνω παλια ποστ απο το 2011 2012 και δεν βρισκω παρα ελαχιστοτατες πληροφοριες οπως επισης τα δυο μελη δεν ειναι ενεργα για πανω απο 3 χρονια ,μηπως καποια κοπελα εχει γεννησει με τον Κ.Θωμοπουλο? να μου πει εμπειριες μαζι του..μπορει να μου στειλει και σε μηνυμα σας ευχαριστω..Μετα απο μια παλινδρομη εχω αλλαξει γυναικολογο γενικα εχω επισκεφτει αλλους 3 ειμαι πολυ διστακτικη,οχι οτι φυσικα ενας αλλος θα με σωσει και δεν θα αποβαλω ξανα προς θεου απλα θελω να ρωτησω δυο τρια πραγματακια.Σας ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]Αγκάλιασε όλα σου τα συναισθήματα ακόμα κι αυτά που σε κάνουν να νιώθεις άβολα..τότε μόνο θα πάψουν να σε στοιχειώνουν..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Δεν σου τη συστηνω,την ειχα εγω.Μακρια!!!!!Αν θες λεπτομερειες για τους λογους που το λεω,στειλε π.μ.

 

Αν και το ποστ είναι πολύ παλαιό μήπως μπορείς να μου πεις για ποιο λόγο? Είμαι νέα μανούλα κ σκεφτόμενη ότι η ιατρός μου είναι στον ιδιωτικό τομέα κ θα καταβάλλω ένα χ χρηματικό ποσό θα ήθελα να είμαι 100% σίγουρη. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και αναμένω απάντηση :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε ακουσει κατι για την γιατρο Τσετσα Παρασκευη. Ξεγενναει στο Λητω και το Ιασω, μου την εχουν συστησει και πριν παω να την δω θα ηθελα να μου πειτε γνωμες αν καποια γνωριζει.

 

Καλησπέρα, ήθελα να μάθω κι εγώ γι'αυτήν την ιατρό. Μήπως έχεις εμπειρία από δική της γέννα? Πως σου φάνηκε? Δεδομένου ότι είναι ιδιωτικός ιατρός θέλω να είμαι σίγουρη , ότι είναι καλή . :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και απο εμένα, θέλω να μοιραστώ την εμπειρία μου και ταυτόχρονα να μιλήσω για την Ιατρό μου.Η Μπακάνου λοιπόν έχει ιατρείο στην Φιλαδέλφεια και ήταν επί σειρά ετών βοηθός του ΧΑΣΙΑΚΟΥ. Πήγαμε με τον αντρα μου χωρίς να την ξέρουμε καθόλου - απλά μέναμε στην περιοχή και είδαμε την ταμπέλα της (γιατί όταν πήρα τηλέφωνο στο γυναικολογο που με παρακολουθούσε μέχρι τότε για να κλείσω ραντεβού και να πω οτι είμαι έγκυος η γραμματέας από μόνη της άρχισε να μου λέει τι εξετάσεις να κάνω χωρίς να μιλήσω καν με τον γιατρό πράγμα που με εκνεύρισε). Στην αρχή είμασταν επιφυλακτικοί γιατί δεν την ξέραμε - ούτε ποτέ διαβάσαμε κάτι για αυτήν, αποδείχτηκε όμως εξαιρετική και σαν άνθρωπος και σαν επιστήμονας, διαβασμένη σε όσα την ρωτούσαμε χωρίς να κοιτάει ρολόι...επίσης από συζητήσεις μας φαινόταν οτι είχε μεγάλη εμπειρία εξαιτίας της προϋπηρεσίας της. Μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση τα χρήματα που μας ζητούσε για τις επισκέψεις 10 ευρώ όταν συνταγογραφούσε και 20 ευρώ όταν εξέταζε. Όταν την ρωτήσαμε γιατί μας χρεώνει τόσα λίγα μας απάντησε ότι και ο Χασιάκος που δούλευα δεν ζητούσε λεφτά που ήταν πρώτος στην Ελλάδα εγω που είμαι νέα θα χρεώνω πολλα?Μια φορά που υπήρξε πρόβλημα μας είδε στο 5 λεπτο χωρίς ραντεβού και χωρίς να μας πάρει ευρώ. Είμαι στον 5ο μήνα δεν έχω γεννήσει ακόμα για να σας πω την εμπειρία μου από τη γιατρό πάνω στην γέννα αλλά με κέρδισε και σαν άνθρωπος και σαν γιατρός. Αυτά από εμένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και απο εμένα νέα στο forum, θέλω να μοιραστώ την εμπειρία μου και ταυτόχρονα να μιλήσω για την Ιατρό μου.Η Μπακάνου λοιπόν έχει ιατρείο στην Φιλαδέλφεια και ήταν επί σειρά ετών βοηθός του ΧΑΣΙΑΚΟΥ. Πήγαμε με τον αντρα μου χωρίς να την ξέρουμε καθόλου - απλά μέναμε στην περιοχή και είδαμε την ταμπέλα της (εκνευρίστηκα από τον προηγούμενο γυναικολόγο που με παρακολουθούσε μέχρι τότε γιατί όταν πήρα τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού και να πω οτι είμαι έγκυος η γραμματέας από μόνη της άρχισε να μου λέει τι εξετάσεις να κάνω χωρίς να μιλήσω καν με τον γιατρό πράγμα που με απογοήτευσε). Η Άννα Μαρία λοιπόν αποδείχτηκε εξαιρετική και σαν άνθρωπος και σαν επιστήμονας, διαβασμένη σε όσα την ρωτούσαμε χωρίς να κοιτάει ρολόι...επίσης από συζητήσεις μας φαινόταν οτι είχε μεγάλη εμπειρία εξαιτίας της προϋπηρεσίας της. Μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση τα χρήματα που μας ζητούσε για τις επισκέψεις 10 ευρώ όταν συνταγογραφούσε και 20 ευρώ όταν εξέταζε και κανά δυο φορές δεν μας πήρε τίποτα. Όταν την ρωτήσαμε γιατί μας χρεώνει τόσα λίγα μας απάντησε ότι και ο Χασιάκος που δούλευα δεν ζητούσε λεφτά που ήταν πρώτος στην Ελλάδα εγω που είμαι νέα θα χρεώνω πολλα?Μια φορά που υπήρξε πρόβλημα μας είδε στο αμέσως χωρίς ραντεβού και χωρίς να μας πάρει ευρώ. Είμαι στον 5ο μήνα δεν έχω γεννήσει ακόμα για να σας πω την εμπειρία μου από τη γιατρό πάνω στην γέννα αλλά με κέρδισε και σαν άνθρωπος και σαν γιατρός είναι εξαιρετική. Αυτά από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα νέα στο forum, θέλω να μοιραστώ την εμπειρία μου και ταυτόχρονα να μιλήσω για την Ιατρό μου.Η Μπακάνου λοιπόν έχει ιατρείο στην Φιλαδέλφεια και ήταν επί σειρά ετών βοηθός του ΧΑΣΙΑΚΟΥ. Πήγαμε με τον αντρα μου χωρίς να την ξέρουμε καθόλου -

 

Χαίρομαι που έχει βγει τόσο σωστή. Μήπως ξέρεις που ξεγεννάει κ ποιά ή αμοιβή της για γέννα ?Το τηλέφωνο του ιατρείου της? Θα ήθελα αν μπορείς να μου δώσεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες. Είμαι ήδη στον 3ο μήνα κ έχω αγχωθεί με όλα τα έξοδα κ ψάχνω άλλο γυναικολόγο..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα κοριτσια νεα εδω και θα ηθελα να μοιραστω κ εγω την δθκη μου εμπειρια σε σχεση με τον γυναικολο μου

 

https://www.facebook.com/stamtrompoukis/?fref=ts

 

 

Σταμούλης Τρομπούκης MD Μαιευτήρας-Γυναικολόγος

 

ενα θα σας πω ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Α

Ν

Θ

Ρ

Ω

Π

Ο

Σ

 

 

εγω βλεπεται ειμαι νεα και στο φορουμ κ στον πειραια -αθηνα οποτε δεν ηξερα κανενα γιατρο

αλλα δοξα το θεο απο μια τυχαια κουβεντα σε μια παρεα μια πλεον φιλη μου μου συστησε τον συγκεκριμενο

και ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ

 

 

 

Οσο για τις φιλες που βρισκοντε στα βορεια ΔΡΑΜΑ ΚΑΒΑΛΑ ΣΕΡΡΕΣ ενας και μονος ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΔΕΡΕΤΖΗΣ 2521026900 ΚΟΡΥΦΗ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Βρίσκομαι στην 20η εβδομαδα της κύησης κ σκέφτομαι να αλλάξω γιατρο.

Μου σύστησαν τον κ.Σπανοπουλο (ρεα&ιασω) κ τον κ.Τσιγκρη (Ιασώ )

Έχετε κάποια γνώμη ;;

Επίσης γνωρίζει κανείς το κόστος της επίσκεψης τους κ του τοκετού ;;:roll:

Γιατί ένας πολυ σημαντικός λόγος που αλλάζω γιατρο ειναι το υπερβολικό του κόστος για τις εποχές αυτές! Μιλάμε για 100?/επίσκεψη κ 3500? για τον τοκετό, χωρίς την κλινική ! :?:evil::evil

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΉΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΜΟΛΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΑ ΟΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΞΑΦΝΙΚΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Alexandros 24-02-2008 :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια ειμαι καινουργια εδω και θελω τα φωτα σας....να πω πρωτα απο ολα καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν να κανουν μωρακι και με το καλο να δεχτουν τα μωρακια τους αυτες που εισαστε εγκυες.

Είμαι και εγώ έγκυος στην 7 εβδομάδα και ψαχνω να βρω γυναικα γυναικολόγο στην Αθήνα. Εχω διαβάσει για την κα Βάντζου στην γλυφαδα και θα ήθελα να μάθω από κάποια κοπέλα που ειχε προσωπική εμπειρία πως της φανηκε η γιατρός. Είναι συζητήσιμη, εξηγεί (γιατι ειναι το πρωτο μου παιδακι και εχω πολυ αγχος)? ειναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού?

 

Κατι που μπορεί να μην σας άρεσε στη γιατρό?

 

Εχετε μήπως κάποια αλλη γυναικα γυναικολόγο να μου προτείνετε?

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουρια εδω.θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με γυναικολογο για εξωσωματικη.εχω κανει ηδη 2 αποτυχημενες προσπαθειες.η πρωτη με ορμονες με το μακρυ πρωτοκολλο κ η αλλη που ηταν τα κατεψυγμενα..εχω κανει λαμπαροσκοπηση για ενδομητριωση και μου ανοιξανε τη μια σαλπιγγα.προσφατα εκανα την αμη και το αποτελεσμα ηταν 1 και με πληροφορησε ο γιατρος μου οτι πρεπει να βιαστω...μηπως ξερετε καποιον καλο???συν οτι εχουμε και αλλα θεματα υπογονιμοτητας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουρια εδω.θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με γυναικολογο για εξωσωματικη.εχω κανει ηδη 2 αποτυχημενες προσπαθειες.η πρωτη με ορμονες με το μακρυ πρωτοκολλο κ η αλλη που ηταν τα κατεψυγμενα..εχω κανει λαμπαροσκοπηση για ενδομητριωση και μου ανοιξανε τη μια σαλπιγγα.προσφατα εκανα την αμη και το αποτελεσμα ηταν 1 και με πληροφορησε ο γιατρος μου οτι πρεπει να βιαστω...μηπως ξερετε καποιον καλο???συν οτι εχουμε και αλλα θεματα υπογονιμοτητας...

 

Γειά σου Ειρήνη επειδή κι εγώ έχω διάφορα θέματα μου σύστησαν τον Πέτσα είναι πίσω απο το Hilton. Δεν έχω πάει ακόμη αλλά με αυτόν τον γιατρό απέκτησαν παιδάκι δύο γνωστά μου ζευγάρια που είχαν σοβαρά προβλήματα. Σου εύχομαι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...