Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


κοριτσια καλησπερα! Γνωριζει καποια τον κ. Σαραβελο Χαρη? Εχετε προσωπικη εμπειρια ή απο οικογενειακο— φιλικο περιβαλλον?

 

Καλησπέρα ioanna.Δυστυχώς δεν έχω ακούσει τίποτα για το γιατρό που λες,ούτε τον έχει ακούσει καμιά φίλη μου έτσι ώστε να μπορέσω να σε βοηθήσω.Εσύ έχεις ακούσει τίποτα και ψάχνεις γι'αυτόν?Μεγάλη υπόθεση ο σωστός γυναικολόγος.Μέσα σε 2.5 χρόνια άλλαξα 5 γιατρούς.Με κούρασαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ioanna.Δυστυχώς δεν έχω ακούσει τίποτα για το γιατρό που λες,ούτε τον έχει ακούσει καμιά φίλη μου έτσι ώστε να μπορέσω να σε βοηθήσω.Εσύ έχεις ακούσει τίποτα και ψάχνεις γι'αυτόν?Μεγάλη υπόθεση ο σωστός γυναικολόγος.Μέσα σε 2.5 χρόνια άλλαξα 5 γιατρούς.Με κούρασαν.

 

Σε καταλαβαινω απολυτα... ειναι δυσκολο να επιλεξεις γυναικολογο, τουλ.κατα τη γνωμη μου που να ειναι και πολυ καλος και ανθρωπος και να "ταιριαζετε", δηλ να μην νιωθεις αβολα...

Το θεμα μου εγκειται στο οτι μετα απο υστεροσαλπιγγογραφια εντοπιστηκε στην αριστερη μου σαλπιγγα μια φλεγμονη. Επισκεπτηκα τους Ζεπειριδη, Γκριμπιζη και Σαραβελο και μου υπεδειξαν ολοι ως μεσο διαγνωσης τη λαπαροσκοπηση. Κατεληξα στο οτι θα υποβληθω αυτο το μηνα στην επεμβαση αλλα αμφιταλαντευομαι σε ποιον γιατρο.

Ειμαι βασικα αναμεσα στον κ.Γκριμπιζη και τον κ. Σαραβελο. Και τους δυο μου τους υπεδειξε γιατρος που εμπιστευομαι απολυτα. Για τον Γκριμπιζη εχω βρει πολλες αναφορες εδω στο.φορουμ,ολες θετικες. Για τον Σαραβελο ωστοσο καμια.. Η γιατρος μου ειπε οτι τους θεωρει ισαξιους στις χειρουργικες τους ικανοτητες. Σκεφτομαι να.προχωρησω με τον Σαραβελο γιατι θα μπορω να τον βρισκω πιο ευκολα οταν τον χρειαζομαι, ειναι οικονομικοτερος και μου ειπε οτι θα υποβληθω ταυτοχρονα και σε υστεροσκοπηση για να ελεγξουμε και τη μητρα... οταν ομως διαβαζω τοσες μαρτυριες για τον Γκριμπιζη με πιανουν αμφιβολιες μηπως να προχωρουσα με αυτον... Τα μπερδεψα πολυ τα πραγματα ε? Θα εκτιμκυσα τη γνωμη σας στον προβληματισμο μου. Ευχαριατω και συγγνωμη για το.μακροσκελες ποστ!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω απολυτα... ειναι δυσκολο να επιλεξεις γυναικολογο, τουλ.κατα τη γνωμη μου που να ειναι και πολυ καλος και ανθρωπος και να "ταιριαζετε", δηλ να μην νιωθεις αβολα...

Το θεμα μου εγκειται στο οτι μετα απο υστεροσαλπιγγογραφια εντοπιστηκε στην αριστερη μου σαλπιγγα μια φλεγμονη. Επισκεπτηκα τους Ζεπειριδη, Γκριμπιζη και Σαραβελο και μου υπεδειξαν ολοι ως μεσο διαγνωσης τη λαπαροσκοπηση. Κατεληξα στο οτι θα υποβληθω αυτο το μηνα στην επεμβαση αλλα αμφιταλαντευομαι σε ποιον γιατρο.

Ειμαι βασικα αναμεσα στον κ.Γκριμπιζη και τον κ. Σαραβελο. Και τους δυο μου τους υπεδειξε γιατρος που εμπιστευομαι απολυτα. Για τον Γκριμπιζη εχω βρει πολλες αναφορες εδω στο.φορουμ,ολες θετικες. Για τον Σαραβελο ωστοσο καμια.. Η γιατρος μου ειπε οτι τους θεωρει ισαξιους στις χειρουργικες τους ικανοτητες. Σκεφτομαι να.προχωρησω με τον Σαραβελο γιατι θα μπορω να τον βρισκω πιο ευκολα οταν τον χρειαζομαι, ειναι οικονομικοτερος και μου ειπε οτι θα υποβληθω ταυτοχρονα και σε υστεροσκοπηση για να ελεγξουμε και τη μητρα... οταν ομως διαβαζω τοσες μαρτυριες για τον Γκριμπιζη με πιανουν αμφιβολιες μηπως να προχωρουσα με αυτον... Τα μπερδεψα πολυ τα πραγματα ε? Θα εκτιμκυσα τη γνωμη σας στον προβληματισμο μου. Ευχαριατω και συγγνωμη για το.μακροσκελες ποστ!

Δε ξέρω βρε κορίτσι.Καλά κάνεις πάντως και δε πας στο Ζεπειρίδη.Δεν έχω ακούσει καλά λόγια από αρκετές κοπέλες.Τώρα για τους άλλους δύο,για τον Γκριμπίζη μόνο από το φόρουμ διάβασα καλά λόγια,δεν τον έχει καμιά φίλη μου και τον άλλο δε τον ξέρω.Δε ξέρω ποιον να διαλέξεις.Δική σου είναι η απόφαση.Εγώ έχω το Χρήστο Φαρμάκη,αυτός μου έκανε τη λαπαροσκόπηση.Μήπως τον έχεις ακουστά?Δεν είναι και πολύ γνωστός όπως οι άλλοι που διαβάζω στο φόρουμ.Καλή επιτυχία με την επέμβαση,όλα καλά θα πάνε.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε ξέρω βρε κορίτσι.Καλά κάνεις πάντως και δε πας στο Ζεπειρίδη.Δεν έχω ακούσει καλά λόγια από αρκετές κοπέλες.Τώρα για τους άλλους δύο,για τον Γκριμπίζη μόνο από το φόρουμ διάβασα καλά λόγια,δεν τον έχει καμιά φίλη μου και τον άλλο δε τον ξέρω.Δε ξέρω ποιον να διαλέξεις.Δική σου είναι η απόφαση.Εγώ έχω το Χρήστο Φαρμάκη,αυτός μου έκανε τη λαπαροσκόπηση.Μήπως τον έχεις ακουστά?Δεν είναι και πολύ γνωστός όπως οι άλλοι που διαβάζω στο φόρουμ.Καλή επιτυχία με την επέμβαση,όλα καλά θα πάνε.:)

 

Εμενα ο Ζεπειριδης ηταν ο γιατρος μου, απλα δεν μου αρεσαν καποια πραγματα σ αυτον(εντελως προσωπικη αποψη) και αποφασισα να αλλαξω και μαλιστα τωρα στην επεμβαση!! ναι ισως ειμαι ανισορροπη τωρα που το σκεφτομαι..χεχεχεχεχεχε:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμένα ο γιατρός μου είναι ο Δημητρίου Αλέξης. Είναι υπέροχος γιατρός και άνθρωπος. Έχω κάνει λαπαροσκόπηση μαζί του και μετά που έμεινα έγκυος με παρακολουθούσε αυτός. Είχα δύσκολη εγκυμοσύνη με περίδεση τραχήλου αλλά με σωστή παρακολούθηση κατάφερα να γεννήσω ένα υγιέστατο μωρό στις 38 εβδομάδες. Συνέχεια μου έλεγε πόσο ευχαριστημένος ήταν που με την περίδεση καταφέραμε να φτάσουμε στους 9 μήνες από εκεί που λέγαμε να φτάσω τουλάχιστον μέχρι τον έβδομο για να είναι βιώσιμο το μωρό. Τον ευχαριστώ θερμά γιατί έδωσε μεγάλη προσοχή στο πρόβλημά μου και με στήριξε και ψυχολογικά όλο αυτόν τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
δυστυχως, ευσταθιαδης και ζεπειριδης θεωρουνται απο τους καλυτερους στη θεσσαλονικη (μαζι με μερικους αλλους), τελικα μηπως τα μεγαλα ονοματα θα'πρεπε να τα αποφευγουμε?

 

Έχω και εγώ τον Ευσταθιάδη εδώ και 3 χρόνια αφού έφυγα απο τον Κωνσταντινίδη για κάποιους λόγους αλλά τώρα που είμαι και έγκυος (στον 2ο,νωρίς είναι ακόμα) με προβληματίσατε! Εν τω μεταξυ με έχει ανησυχήσει και

ο γιατρός γιατί μου λέει ότι το εμβρυο είναι ακόμα μικρό και ότι ή έμεινα αργότερα έγκυος ή οτι δεν προχωράει καλά η εγκυμοσύνη μου :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω και εγώ τον Ευσταθιάδη εδώ και 3 χρόνια αφού έφυγα απο τον Κωνσταντινίδη για κάποιους λόγους αλλά τώρα που είμαι και έγκυος (στον 2ο,νωρίς είναι ακόμα) με προβληματίσατε! Εν τω μεταξυ με έχει ανησυχήσει και

ο γιατρός γιατί μου λέει ότι το εμβρυο είναι ακόμα μικρό και ότι ή έμεινα αργότερα έγκυος ή οτι δεν προχωράει καλά η εγκυμοσύνη μου :-(

 

 

αλικη καλησπερα, ειναι το πρωτο σου παιδι? Μην αγχωνεσαι, συζητησε μαζι του καο αν πρεπει να το παρακολουθεοτε συχνοτερα ισως... αν δεις οτι δεν σου ταιριαζει γιατροι υπαρχουν απειροι!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ τον Ευσταθιάδη εδώ και 3 χρόνια αφού έφυγα απο τον Κωνσταντινίδη για κάποιους λόγους αλλά τώρα που είμαι και έγκυος (στον 2ο,νωρίς είναι ακόμα) με προβληματίσατε! Εν τω μεταξυ με έχει ανησυχήσει και

ο γιατρός γιατί μου λέει ότι το εμβρυο είναι ακόμα μικρό και ότι ή έμεινα αργότερα έγκυος ή οτι δεν προχωράει καλά η εγκυμοσύνη μου :-(

 

οχι, μην προβληματιζεσαι καθολου. αρνητικη εμπειρια εχω απο τον ζεπειριδη, αυτο εγραψα.

τον ευσταθιαδη δεν τον γνωριζω καθολου.

θα εμπιστευτεις το ενστινκτο σου και μονο. αν σε προσεχει, αν σε καλυπτει σαν γιατρος κ.λ.π. δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις. αν αμφιβαλλεις, οπως ειπε η ioanna 27, μπορεις παντα να παρεις και 2η και τριτη γνωμη.

ευχομαι η εγκυμοσυνη σου να προχωρησει ομορφα, να ειναι καλη και τελειομηνη.

Link to comment
Share on other sites

αλικη καλησπερα, ειναι το πρωτο σου παιδι? Μην αγχωνεσαι, συζητησε μαζι του καο αν πρεπει να το παρακολουθεοτε συχνοτερα ισως... αν δεις οτι δεν σου ταιριαζει γιατροι υπαρχουν απειροι!!!

 

 

Ναι ειναι το πρωτο μου για αυτο κ εχω πολλές ανησυχίες και θελω ο γιατρός να ειναι καλος γιατι εχω ακούσει πολλές ιστορίες που έγιναν λάθη πανω στη γεννά λόγω γιατρού! Γενικα ευχαριστημένη ειμαι απο το γιατρό μου παντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλησπερα μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε τυχον εμπειριες και εντυπωσεις απο τηΛιολιου Παρασκευη?

 

Μια πολύ καλή μου φίλη πήγε σε αυτη.

Είχε μια αποβολή.

Ξανα εμεινε εγκυος και ειχε παλι μεγαλο θεμα και το μονο που της εκανε ηταν να της δινει μονο ενα χαπι που στην ουσια χρειαζοταν αντιπικτικες.

Νομιζω οτι αν δεν αλλαζε γιατρο μπορει να ειχε παλι καποια αποβολη.

Προσωπικη μου γνωμη.

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κορίτσια καλησπέρα! έχετε να μου προτείνετε γιατρό στη θεσσαλονίκη ειδικευμένο στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή πρώτων σταδίων (όχι εξωσωματική δλδ) πχ φαρμακευτικών σχημάτων για πρόκληση ωορρηξίας; θέλω κάποιον που να προτείνει εξειδικευμένα σχήματα και όχι απλό γυναικολόγο με τα κλασικά σχήματα χωρίς εξατομικευμένο έλεγχο! σας ευχαριστώ!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα! έχετε να μου προτείνετε γιατρό στη θεσσαλονίκη ειδικευμένο στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή πρώτων σταδίων (όχι εξωσωματική δλδ) πχ φαρμακευτικών σχημάτων για πρόκληση ωορρηξίας; θέλω κάποιον που να προτείνει εξειδικευμένα σχήματα και όχι απλό γυναικολόγο με τα κλασικά σχήματα χωρίς εξατομικευμένο έλεγχο! σας ευχαριστώ!

 

Τσιβελεκίδου Ελένη στη Καλαμαρια. Πινω νερό στο ονομα της!!

Link to comment
Share on other sites

Τσιβελεκίδου Ελένη στη Καλαμαρια. Πινω νερό στο ονομα της!!

ευχαριστώ πολύ! με βολεύει κιόλας είναι κοντά μου! είναι η σταθερή γιατρός σου; πως είναι σαν επιστήμων;

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ! με βολεύει κιόλας είναι κοντά μου! είναι η σταθερή γιατρός σου; πως είναι σαν επιστήμων;

 

Πηγα και εγω για υποβοηθουμενη και εμεινα εγκυος με σπερματεγχυση. Αριστη επιστημων για εμενα, μακαρι να την ηξερα πιο νωρις καινα μην εχανα χρονο κ χρημα αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και εγω για υποβοηθουμενη και εμεινα εγκυος με σπερματεγχυση. Αριστη επιστημων για εμενα, μακαρι να την ηξερα πιο νωρις καινα μην εχανα χρονο κ χρημα αλλου.

ευχαριστώ πολύ ζάντενα! :D

έκλεισα ήδη στον γιατρό της ioanna_27 και πήρα και την τσιβελεκίδου η οποία επιστρέφει στις 28 λέει ο τηλεφωνητής οπότε θα κλείσω τότε. πιστεύω είναι και οι δύο καλοί γιατροί και μέχρι τον οκτώβρη θα έχω βρει μιαν άκρη για το πως να συνεχίσουμε! αν δεν σε πειράζει μπορείς να μου πεις το ιστορικό σου ή τουλάχιστον γιατί επέλεξε σπερματέγχυση κατ'ευθείαν; οι άλλοι τι σου πρότειναν που λες ότι έχασες χρόνο;

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΝΕΑ ΧΑΖΟΜΑΜΑ ΜΙΑΣ 8ΜΗΝΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑ ΤΗΡΕΚΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΤΚΙΚΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΧΩΡΣ ΑΥΤΗΝ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΜΑΣ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ. Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΕΧΑΣΕ 2 ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ. ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ 3 ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΚΟΥΚΛΙΑ. ΤΗΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα,

 

μπιρειτε να μου πείτε πληροφορίες για τον Γκριμπιζη και τον Αθάνατο; είδα κάποια παλιά post αλλα θα ήθελα κάτι πιο πρόσφατο. 

Επισης ξέρετε ώρες λειτουργίας και τηλ για τον Γκριμπιζη; Όταν παιρνω τηλέφωνο στο νούμερο που βρήκα online δεν απαντάει κανεις και δεν υπάρχει καν ηχογραφημένο μήνυμα.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...