Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Γεια σας, πρόσφατα ανακάλυψα οτι έχω ενδομητρίωση και είμαι σε φάση αναζήτησης γυναικολόγου - χειρουργού.

Πληροφορηθηκα οτι χρειάζεται λαπαροσκοπική αντιμετώπιση αλλά αυτό είναι κάτι που δεν το κάνουν όλοι οι γυναικολόγοι, δεν έχουν την ειδίκευση και τις γνώσεις πάνω στην ενδοσκοπική χειρουργική.

 

Έχω καταλήξει σε κάποια ονόματα και θα ήθελα τη βοήθειά σας για την τελική επιλογή μου:

 

Ζεπειρίδης Λ. - άκουσα πολύ καλά λόγια, και απ'οτι διαβάζω εδω, επίσης πολλές ικανοποιημένες κυρίες.

 

Μπόντης Ι. - πολύ καλός επίσης δεν βρήκα κάτι αρνητικό.

 

Πράπας. - διχασμένες οι απόψεις μου, κάνει λαπαροσκοπήσεις?

 

Σας ευχαριστώ πολύ, αν έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον, παρακαλώ χωρίς δισταγμό να το κάνετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο δικός μου γιατρός είναι ο κ. Παντελής και με βοήθησε να συλλάβω. Ταλαιπωρούμαι χρόνια από πολυκυστικές ωοθήκες . Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από αυτόν. Είχα επισκεφθεί και εγώ στο παρελθόν τον κ. Τσάκο που προαναφέρατε, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη

 

Είναι καλός γιατρός ο Παντελής, νέος και πολύ καλό παιδί. Εγώ γέννα δεν έκανα ακόμη εκεί αλλά μου έλυσε ΡΙΖΙΚΑ ένα γυναικολογικό με το οποίο τυραννιόμουν καιρό και οι 4 προηγούμενοι πετούσαν αετό (Λιόλιο, Χριστοπούλου, Τοπουζίδης, Σόρτσης -ο Σόρτσης και δε με έκανε καλά και με πανικόβαλε, ο Τοπουζίδης είναι καλός αλλά εμένα δε με βοήθησε ουσιαστικά αν και είδα μικρή βελτίωση-). Με κάθε σεβασμό στη γνώμη των άλλων και δεδομένης της υποκειμενικότητας των αντιλήψεων συστήνω μεγάλη προσοχή κι αν κάτι σας χαλάει 2η, 3η....103η γνώμη.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ο καθένας λέει τα δικά του, πρέπει να έχουμε έναν μόνιμο γιατρό. Εχω γυρίσει πάνω από 6 γιατρούς και θέλω έναν μόνιμο πια

 

Δε διαφωνούμε σε κάτι. Εγώ δεν πήγαινα ταυτόχρονα κ στους 5. Κάτι γινόταν κάθε φορά, τους φιλούσα σταυρωτά κ δε με ξαναβλέπανε. Δεν πίστευα οτι έχω κάτι που δε γιατρεύεται κ να που δικαιώθηκα! Μόνιμος γίνεται κάποιος όταν αποδείξει οτι μπορεί να βοηθήσει ουσιαστικά, αλλιώς τρώει μούντζα κ πάμε για άλλον. Δεν υπάρχει μονιμότητα, το συμφέρον μας κοιτάμε σε τέτοια θέματα κ την υγεία μας. Σιγά μη δεθώ κ συναισθηματικά...

Σε καταλαβαίνω πάντως πολύ φίλη μου, την ανάγκη σου να καταλήξεις κάπου, να σε εμπνεύσει κάποιος. Αφού έλεγα στις κολλητές "έχω ανοίξει τα πόδια στο μισό ιατρικό σύλλογο, έλεος...". ΄Σου εύχομαι να βρεις τον καλύτερο γιατί είναι θέμα χημείας τελικά.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ο καθένας λέει τα δικά του, πρέπει να έχουμε έναν μόνιμο γιατρό. Εχω γυρίσει πάνω από 6 γιατρούς και θέλω έναν μόνιμο πια

 

Γκριμπίζη δοκίμασες; Ξέρω υπεύθυνα οτι είναι καλός απλά έχει πολλή πελατεία κ αναμονή. Φίλες έμειναν σε αυτόν μετά από χρόνια προσπαθειών

Think Different
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια..μετα την πρωτη γεννα με καισαρικη ειπα να αλλαξω γιατρο απο τωρα..εχω ακουσει για τον αλμαλογλου κ χατζηαστεριου στον ευοσμο..ξερει καμμια αν καποιος ειναι καλος κ αν μπορει να αναλαβει φυσιολογικο μετα απο καισαρικη?

:)
Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζήσει το παιδακι σου και να το καμαρώσεις όπως ονειρευεσαι!

Λοιπόν εγώ γέννησα με τον Παπαχατζόπουλο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη γιατί ό,τι μπορουσε να στραβώσει σε μια εγκυμοσύνη,στράβωσε και τελικα όλα πηγαν καλά χάρη σ'αυτον. Βέβαια και άλλες κοπέλες μου έχουν πει ότι τον βρίσκουν απρόσιτο αλλά αυτό ειναι υποκειμενικό. Η ξαδέρφη μου γέννησε 2 φορές με τον Σόρτση που συνεργάζεται με τον Παπαχατζόπυλο και ειναι λέει τέλειος και οικονομικός. για τουσ άλλους που ρωτάς δεν ξέρω.

Εύχομαι να βρεις τον καλύτερο που να σου ταιριάζει,φιλια

 

Σ' ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση. Μου φαινεται θα τον επισκευθω συντομα οσο για τον Παπαχατζοπουλο ειναι πολυ καλος σαν γιατρος δεν αντιλεγω αλλα δεν μπορω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πρόσφατα ανακάλυψα οτι έχω ενδομητρίωση και είμαι σε φάση αναζήτησης γυναικολόγου - χειρουργού.

Πληροφορηθηκα οτι χρειάζεται λαπαροσκοπική αντιμετώπιση αλλά αυτό είναι κάτι που δεν το κάνουν όλοι οι γυναικολόγοι, δεν έχουν την ειδίκευση και τις γνώσεις πάνω στην ενδοσκοπική χειρουργική.

 

Έχω καταλήξει σε κάποια ονόματα και θα ήθελα τη βοήθειά σας για την τελική επιλογή μου:

 

Ζεπειρίδης Λ. - άκουσα πολύ καλά λόγια, και απ'οτι διαβάζω εδω, επίσης πολλές ικανοποιημένες κυρίες.

 

Μπόντης Ι. - πολύ καλός επίσης δεν βρήκα κάτι αρνητικό.

 

Πράπας. - διχασμένες οι απόψεις μου, κάνει λαπαροσκοπήσεις?

 

Σας ευχαριστώ πολύ, αν έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον, παρακαλώ χωρίς δισταγμό να το κάνετε.

Για τον Ζεπειριδη δεν ξερω, για τον Μποντη ξερω και ειναι καλος και για τον Πραπα ξερω θα σου ελεγα να ψαξεις λιγο ακομα πριν πας. Ολα αυτα πυ ξερω δεν ειναι δικες μου εμπειριες αλλα πολυ δικων μου ατομων οποτε δεν μπορω να τις αναφερω απ οτι ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε σεβασμό στη γνώμη των άλλων και δεδομένης της υποκειμενικότητας των αντιλήψεων συστήνω μεγάλη προσοχή κι αν κάτι σας χαλάει 2η, 3η....103η γνώμη.

 

Θα συμφωνησω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Για τον Τσάκο Ηλία έχετε εντυπώσεις?Πήγα πέρυσι στα πλαίσια τσεκ απ αλλά μου άφησε ουδέτερη εντύπωση

 

Καλησπερα. Ο κ.Τσακος ειναι ο δικος μου γιατρος. Ειμαι ευχαριστημενη δεδομενου οτι μπορω παντα να βρω καποιον να επικοινωνησω -εκεινον ή και βοηθο γιατρο / μαια - για οτιδηποτε χρειαστω (ειμαι πλεον 8 μηνων εγκυος). Να σημειωσω οτι δεν ειχα καποιο γυναικολογικο προβλημα οταν ομως εμαθα οτι ειμαι εγκυος θελησα να αλλαξω τον γιατρο που ειχα επι χρονια μονο για το ετησιο τσεκ απ καθως τυχαινε να τον ψαχνω μερες ολοκληρες και να μην μπορω να τον βρω!(δεν ειχε γραμματεα). Ετσι μου συστησε τον κ.Τσακο ενας φιλος που ειναι ιατρικος επισκεπτης και ξερει ολους τους γυναικολογους τις Θεσαλονικης. Γνωριζω οτι ειναι σουπερ σε οτι αφορα τις εξωσωματικες. Ελπιζω να σας βοηθησα με την γνωμη μου :-D.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Ιωακειμίδου Χρίστίνα.Χωρίς πολλά λόγια

 

Θα συμφωνησω μαζι σου για τη Χριστινα. Εμενα με παρακολουθουσε για την εξωσωματικη στο embryolab. Ειναι φοβερη, καμια σχεση με αλλες γυναικες που εχω δει. Και μια φιλη μου εκτος απο την εξωσωματικη την παρακολουθουσε και στην εγκυμοσυνη της και ειναι πολυ ευχαριστημενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

1.Είχε καμιά τέτοιες επιθυμίες στον τοκετό και αν ναι, εισακούστηκαν από τον Μαμόπουλο;

 

2.Είχε καμιά εμπειρία τοκετού με τον Παπανικολάου Νίκο να μου πει εντυπώσεις και πληροφορίες; Στο facebook που τον παρακολουθώ καλά τα λέει και φαίνεται πως υποστηρίζει το φυσικό τοκετό αλλά θα ήθελα να μάθω κι από κάποια μαμά πώς είναι σαν γιατρός.

 

3. Έχετε κάποιον άλλο να προτείνετε που αποδεδειγμένα στηρίζει το φυσικό τοκετό; Με την πρώην γιατρό μου τα είχαμε συζητήσει όλα και φαινόταν πολύ δεκτική, αλλά στη γέννα σχεδόν τπτ δεν έγινε όπως θα το ήθελα χωρίς να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ιατρικός λόγος, απλώς φάνηκε πως ακολούθησε την πεπατημένη...

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Κατ'αρχάς με το καλό! 1. Δεν έχω εμπειρία σε τοκετό με τον Μαμόπουλο, αλλά σε άλλο θέμα ακούστηκε ότι είναι του φυσικού. Αναλαμβάνει υπεύθυνα φυσιολογικό μετά από καισαρική, δεν θεωρεί απαραίτητα ξύρισμα-κλίσμα και δέχεται πλάνο τοκετού. Επίσης, το birthchoices μου τον πρότεινε ως φιλικό προς τον φυσικό τοκετό. 3. Άλλοι αποδεδειγμένα φιλικοί του φυσικού είναι η Αγγελική Μπουζάκη κι ο Αλέξης Παπανικολάου.

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια..μετα την πρωτη γεννα με καισαρικη ειπα να αλλαξω γιατρο απο τωρα..εχω ακουσει για τον αλμαλογλου κ χατζηαστεριου στον ευοσμο..ξερει καμμια αν καποιος ειναι καλος κ αν μπορει να αναλαβει φυσιολογικο μετα απο καισαρικη?

 

Γεια και σ'εσένα! Παθούσα κι εγώ! Αγγελική Μπουζάκη, Αλέξης Παπανικολάου, Απόστολος Μαμόπουλος είναι οι κορυφαίοι στη Θεσσαλονίκη που το κατέχουν αποδεδειγμένα το αντικείμενο.

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

lucky-sylvester, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Σας διαβάζω αυτές τις μέρες στο θέμα vbac και σας χαίρομαι πάρα πολύ! Έχω διαβάσει και για μια μαία, την Ειρήνη εκεί και νομίζω θα την προτιμήσω κι εγώ!

 

στεκια3, τώρα πρόσεξα τα ονόματα που ανέφερες... Τον Χατζηαστερίου τον είχα εγώ στην αρχή της πρώτης μου εγκυμοσύνης και δεν έμεινα ευχαριστημένη γι'αυτό και τον άλλαξα. Σε κάθε συζήτηση μαζί του ενώ είναι ευχάριστος και φιλικός, δε με έκανε να αισθανθώ πως θα το πάλευε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά θα προχωρούσε με την παραμικρή ένδειξη σε καισαρική. Και επειδή πιστεύω πως τον γιατρό πρέπει να ψάξεις πολύ για να μπορείς να τον εμπιστευτείς χωρίς να αμφιβάλεις για ό,τι σου λέει, τον άλλαξα. Τα παραπάνω που σου λέω βέβαια είναι μια προσωπική εντύπωση, αλλά όταν τον είχα ρωτήσει πόση παράταση δίνει, ήταν κάθετος πως αν δεν γεννήσω ως την πιθανή ημερομηνία θα μπω με πρόκληση, και αυτό είναι αρκετά σοβαρό ώστε να με πείσει πως δε θα αναλάμβανε vbac!

Πέρα από την ιατρική πλευρά να αναφέρω και το εξής: μου είχε τηλεφωνήσει λίγο καιρό αφού είχα πάει σε άλλη γιατρό να με ρωτήσει τί συνέβη, του είπα ειλικρινά πως δεν ταίριαζαν οι φιλοσοφίες μας γι' αυτό και έφυγα και με κατηγόρησε πως "εκμεταλλεύτηκα" το γεγονός πως ήταν και στο ΙΚΑ (έτσι τον είχα βρει αρχικά, πριν την εγκυμοσύνη) για να μου γράφει εξετάσεις και συμπληρώματα (κάτι που μπορούσα να κάνω, όπως και έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα, για το μεγαλύτερο κομμάτι της εγκυμοσύνης μου στο "κέντρο μάνας και παιδιού"). Με έφερε σε πολύ δύσκολη θέση με εκείνο τηλεφώνημα γιατί και ένιωσα προσβεβλημένη αλλά και έτσι όπως μου μίλησε ήταν σαν τον είχα βλάψει προσωπικά, ενώ είχα κάθε δικαίωμα να κάνω τις επιλογές μου, είχα πληρώσει τις επισκέψεις που είχα κάνει στο ιατρείο του όσο μου είχε ζητηθεί και πήγα στο ΙΚΑ για συνήθεις εξετάσεις που μου παρέχονται από το ταμείο μου.

Αυτά...

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες, θα σας κουράσω άλλη μια φορά για το θέμα που με απασχολεί, καταλαβαίνω οτι οι εγκυμοσύνες συνοδεύονται από πολύ άγχος και είναι φυσικό να έχουν προτεραιότητα στις συζητήσεις, αλλά εσείς οι πιο παλιές που ξέρετε και δυο ονόματα γιατρών παραπάνω, είτε από προσωπική εμπειρία είτε από βιώματα φιλικών προσώπων θα ήθελα πολύ να με βοηθείσετε, στην επιλογή χειρουργού, που πρέπει να κάνω άμεσα.

 

Εδω και μερικές μέρες ανακάλυψα οτι έχω ενδομητρίωση και είμαι πλέον σε φάση άμεσης αναζήτησης γυναικολόγου - χειρουργού.

Πληροφορηθηκα οτι χρειάζεται λαπαροσκοπική αντιμετώπιση αλλά αυτό είναι κάτι που δεν το κάνουν όλοι οι γυναικολόγοι, δεν έχουν την ειδίκευση και τις γνώσεις πάνω στην ενδοσκοπική χειρουργική.

 

Έχω καταλήξει σε τρια ονόματα και θα ήθελα τη βοήθειά σας για την τελική επιλογή μου:

 

Ζεπειρίδης Λ. - άκουσα πολύ καλά λόγια, και απ'οτι διαβάζω εδω, επίσης πολλές ικανοποιημένες κυρίες.

 

Μπόντης Ι. - πολύ καλός επίσης δεν βρήκα κάτι αρνητικό.

 

Γουλής Δ. - επίσης θετικά τα σχόλια.

 

Σας ευχαριστώ πολύ, δεν θα ήθελα σε αυτή τη φάση να μου προτείνετε κάποιον άλλον, γιατί δεν θα τελειώσει ποτέ η αναζήτηση που κάνω και ήδη είμαι οριακά για τον προγραμματισμό του χειρουργείου.

 

xazomama 2010 ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν μου δίνεις τη βεβαιότητα που χρειάζομαι. Ήδη σημερα έχω ραντεβού με εναν από τους παραπάνω, οπότε θα έχω μια προσωπική επαφή.

Σας ευχαριστώ, εγώ απλά ελπίζω να τελειώσει σύντομα αυτή η ιστορία αισθάνομαι οτι έχω χάσει χρόνια ζωής...

Link to comment
Share on other sites

xazomama 2010 ...ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν μου δίνεις τη βεβαιότητα που χρειάζομαι...

 

πώς μπορεί μία άγνωστη κοπέλα σε ένα δημόσιο φόρουμ να σου "δώσει βεβαιότητα"; η κοπέλα σου είπε την προσωπική της γνώμη μήπως και βοηθήσει. εδώ χρόνια μπορεί να πηγαινοέρχεσαι σε έναν γυναικολόγο και την ώρα της γέννας ή σε άλλη φάση ανάγκης να σε κρέμασει κ να πέσεις από τα σύννεφα. μπορεί επίσης όλοι να επαινούν κάποιον αλλά εσύ να μη θέλεις να ξαναπεράσεις ούτε απ έξω. είναι σαν αυτό που έλεγε ο Λάκης στους 10 Μικρούς Μήτσους "ωραίος αλλά εμένα δε μ' αρέσει". εγώ δηλαδή που πήρα πληροφίες για γυναικολόγο από μέλη του φόρουμ και τελικά δεν ευχαριστήθηκα φταίνε τα μέλη που συν τοις άλλοις ήταν κι ευγενέστατα; φταίει απλά η διαφορετικότητα του χαρακτήρα μας κι ίσως κ η μέρα που πέτυχα εγώ το γιατρό. άρα επαναλαμβάνω περαστικά κ να ταιριάξεις με το νέο σου γυναικολόγο... :wink:

Think Different
Link to comment
Share on other sites

πώς μπορεί μία άγνωστη κοπέλα σε ένα δημόσιο φόρουμ να σου "δώσει βεβαιότητα"; η κοπέλα σου είπε την προσωπική της γνώμη μήπως και βοηθήσει. εδώ χρόνια μπορεί να πηγαινοέρχεσαι σε έναν γυναικολόγο και την ώρα της γέννας ή σε άλλη φάση ανάγκης να σε κρέμασει κ να πέσεις από τα σύννεφα. μπορεί επίσης όλοι να επαινούν κάποιον αλλά εσύ να μη θέλεις να ξαναπεράσεις ούτε απ έξω. είναι σαν αυτό που έλεγε ο Λάκης στους 10 Μικρούς Μήτσους "ωραίος αλλά εμένα δε μ' αρέσει". εγώ δηλαδή που πήρα πληροφίες για γυναικολόγο από μέλη του φόρουμ και τελικά δεν ευχαριστήθηκα φταίνε τα μέλη που συν τοις άλλοις ήταν κι ευγενέστατα; φταίει απλά η διαφορετικότητα του χαρακτήρα μας κι ίσως κ η μέρα που πέτυχα εγώ το γιατρό. άρα επαναλαμβάνω περαστικά κ να ταιριάξεις με το νέο σου γυναικολόγο... :wink:

 

Ίσως να μην έκανα κατανοητό αυτό που ζητάω. Αυτό που θα ήθελα να μαθω και να μου ανακουφίζει έστω και λίγο το άγχος που έχω, είναι αν τα παραπάνω ονόματα είναι ικανοί χειρουργοί για την περίπτωσή μου. Φυσικά και θα τους επισκευτώ για να έχω την δική μου γνώμη και φυσικά θα επιλέξω με βάση αυτό που νιώθω και την εντύπωση που θα μου κάνουν.

Η αρχή όμως θα γίνει από αυτό που θα μου πει η "άγνωστη κοπέλα" αυτού του φόρουμ, μιας και εγω δεν έχω εμπειρία, δεν είμαι καν απο Θεσσαλονίκη και δεν γνωριζω κανέναν, από την μικρή προσωπική μου έρευνα κατεληξα σε αυτούς και ευελπιστώ η δική σας εμπειρία να με βοηθήσει να μάθω αν θα είμαι σε καλά χέρια.

 

Ειλικρινά ζητώ συγνώμη αν αυτό που έγραψα, ή έτσι όπως το έγραψα έθιξε κάποια συμφορουμίστρια, σε καμία περίπτωση δεν σκόπευα κατι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην έκανα κατανοητό αυτό που ζητάω. Αυτό που θα ήθελα να μαθω και να μου ανακουφίζει έστω και λίγο το άγχος που έχω, είναι αν τα παραπάνω ονόματα είναι ικανοί χειρουργοί για την περίπτωσή μου. Φυσικά και θα τους επισκευτώ για να έχω την δική μου γνώμη και φυσικά θα επιλέξω με βάση αυτό που νιώθω και την εντύπωση που θα μου κάνουν.

Η αρχή όμως θα γίνει από αυτό που θα μου πει η "άγνωστη κοπέλα" αυτού του φόρουμ, μιας και εγω δεν έχω εμπειρία, δεν είμαι καν απο Θεσσαλονίκη και δεν γνωριζω κανέναν, από την μικρή προσωπική μου έρευνα κατεληξα σε αυτούς και ευελπιστώ η δική σας εμπειρία να με βοηθήσει να μάθω αν θα είμαι σε καλά χέρια.

 

Ειλικρινά ζητώ συγνώμη αν αυτό που έγραψα, ή έτσι όπως το έγραψα έθιξε κάποια συμφορουμίστρια, σε καμία περίπτωση δεν σκόπευα κατι τέτοιο.

 

Οχι, κορίτσι μου. Συγνώμη αν ακούστηκα επιθετική. Κι ούτε κ θίχτηκα φυσικά κι από κάτι που είπες εσύ. Ίσα ίσα σου εύχομαι ειλικρινά περαστικά. Απλά είπα αυτό που πιστεύω που ξαναδιαβάζοντάς το απλά νομίζω οτι σε στεναχώρεσα επειδή είσαι ήδη στρεσαρισμένη, ενώ εγώ περιγράφω μια γενική αλήθεια. Και να τονίσω οτι δεν έχω πάει ποτέ σε κανέναν από αυτούς τους τρεις που αναφέρεις οπότε μιλάω γενικά. Και πάλι περαστικά κ με συχωρείς!

Think Different
Link to comment
Share on other sites

jenna

έχω κάνει λαπαροσκοπικό χειρουργείο και καταλαβαίνω την αγωνία σου.. εγώ την γιατρό μου την διάλεξα γιατί ήξερα την δουλειά της από το άμεσο φιλικό μου περιβάλλον και πήγα με κλειστά τα μάτια. Είναι μεγάλη υπόθεση να είσαι σίγουρη.

Τους γιατρούς που αναφέρεις δεν τους γνωρίζω, σου εύχομαι όμως όλα να πάνε καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...