Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

και γω οταν εψαχνα για γιατρο πηγα στον κΜπυρο μετα απο συστασεις κοριτσιων απο το forum.εμεινα πολυ ευχαριστημενη και εννοειται πως εγινε ο γιατρουλης μου...

παω για εξεταση και ανοιγει η ψυχη μου ειναι τοσο ηρεμος κα8ι καλος που νοιωθω μαζι του μεγαλη σιγουρια.στην εξεταση ειναι πολυ λεπτομερεις και προσεκτικος με το καθετι,και μου τα εξειγει ολα

τον συστηνω και γω ενεπιφυλακτα...

 

Μετα απο συσταση των 2 κοριτσιών κι εγω εχω να προσθέσω οτι αυτος ο γιατρος ειναι κατι παραπανω απο άνθρωπος!! Εχει τοση πλάκα , τοσο χιουμορ , τοσο επαγγελματισμό αλλα παράλληλα τοσο "καθαρος" μεσα στηνβ ρωμια τουε παγγέλματος που πραγματικά δεν θα τον άλλαζα με τίποτα και οπουθ κι αν πάει θα πηγαίνω εκει!!! Τον συνιστώ κιεγω επισης ανεπιφύλακτα!

Τα πιό ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέρετε τι συμβαινει? Επειδη πολυ γιατροι ειναι χασάπιδες - δε μιλαω μονο για γυναικολογυς - όταν έχουμε εναν ο οποιος ειναι διαμάντι θελουμε να το μοιραστουμε με ολους.. με το δικιο σου ditop το λες αυτο..γιατι κι εγω οταν εψαχνα γραιτρο εδω περα 2 -3 " κοριτσια" μου εστειλαν 2 και 3 φορες το ονοα του γιατρού τους υποτιθετε και με μεγαλη επιμονη..και αναζητωντας τις δημοσιευεις τους κατάλαβα οτι η "κοπελα" ειναι η γραμματεςας τουγ ιατρου η ακομα χειροτερα ο ιδιος ο γιατρος!!

 

Παρολα αυτα... εγω τον γιατρουλη μου δεν τον αλλαζω !!! Επισκεψη 1 ωρας , με dvd, με τηλεφωνα που απαντανε 24 ωρες το 24ωρο.. με τοση κατανοηση πραγματικά δεν θα βρω αλλου...να μη μιλησω για τους ευρω-φονιαδες που κυκλοφορυν..αυτός ειναι γιατρος και ασκει λειτουργημα πρωτα και μετα επαγγελμα!

Τα πιό ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι και γώ στην προσπάθεια για μωράκι και θέλω να μου πείτε αν γνωρίζεται τον Σαββίδη Ακη που είναι και στο ιπποκράτειο, τον έχει καμμία σας γιατρο? εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
palladin γεια σου!!

ειμαστε πολλες οντως τελικα!

η απαντηση ειναι οχι, δεν αποφευγει την επισκληριδιο. πως καταλαβες κατι τετοιο? τουλαχιστον απο την δικη μου εμπειρια, οταν πηγα στην γενικη κλινικη και τελικα γεννησα με προκληση, ο γκριμπιζης ηταν ακομα στο ιατρειο του(ηταν 8 με 9 το βραδυ). οι μαιες που ειχαν βαρδια +την δικια μου μαια που ειχα αποκλειστικα για μενα, τον ενημερωναν συνεχως απο το τηλ. Ο ιδιος δεν ασχοληθηκε καθολου με το θεμα της αναισθησιας. καποια στιγμη πριν ακομα ερθει, ζητησα επισκληριδιο και ηρθε η αναισθησιολογος βαρδιας(μια γλυκυτακη κυρια) μου την εβαλε και αυτο ηταν ολο. οταν ηρθε ο γκριμπιζης, ηδη ειχα διαστολη 10 και με βρηκε μουδιασμενη.

τουλαχιστον ετσι εγινε με την δικη μου περιπτωση, για να μην ειμαι απολυτη. θυμαμαι οτι το ειχαμε συζητησει και στο γραφειο του και δεν εξεφρασε καποια αντιρρηση.

οτι αλλο θες, στην διαθεση σου!λια!

 

καλησπερα κοριτσια:P

το θεμα ομως ειναι να μην ερχεται ο γιατρος σου στα 10 εκατοστα διαστολη.αν συμβει κατι στο μωρο (π.χ. βραδυκαρδια οπως ετυχε σ'εμενα) απ το τηλ θα σε θεραπευε???αλλα αυτα παθαινουμε οταν διαλεγουμε γιατρους που εχουν "ονομα" κ πολυ δουλεια και ρισκαρουμε τη ζωη των μωρων μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια προς θεου..την επισκληριδιο την κανουν μονο οι αναισθησιολογοι και οχι οι γυναικολογοι.αν ειναι να μας σφραγισει και κανα δοντι....

Link to comment
Share on other sites

Ο Κοτανίδης που λέτε είναι ο Κοτανίδης Αναστάσιος που είναι στη Γούναρη;

 

Παρεμπιπτόντως, εγώ πήγαινα στον Τσάκο εδώ και 10 χρόνια. Ήταν ο 3ος γιατρός που δοκίμαζα και εκεί έμεινα αρκετά ευχαριστημένη, ειδικά σε σχέση με τους προηγούμενους. Παρόλ' αυτά πλέον η συννενόηση μαζί του είναι Γολγοθάς. Ή με τις γραμματείς του μιλούσα πλέον ή με τους συνεργάτες του (τους οποίους δε βρίσκω στο επίπεδο του ιδίου και εν πάσει περιπτώσει εγώ αυτόν επέλεξα για γιατρό μου). Όταν επιτέλους κατάφερα να τον δω (πρέπει να κλείσεις οπωσδήποτε 3 εβδομάδες πριν, ευτυχώς στο τέλος εγώ επέμενα, παρ' ό,τι με "κούραρε" συνεργάτης του και παρά τις αντιρρήσεις της γραμματέως του, να έχω και με τον ίδιο ένα ραντεβού για 3 βδομάδες μετά), είχα 10 λεπτά μαζί του και ένα κλίμα ότι πρέπει να τελειώνουμε γιατί έχει και άλλα ραντεβού. Έχω ένα άσχημο πρόβλημα το οποίο παραμένει εδώ και 2 μήνες. Δε βρίσκω κάποιον γυναικολόγο που να αισθάνομαι εμπιστοσύνη. Αν κάποια κοπέλα ήταν ευχαριστημένη από τον Τσάκο και τώρα έχει βρει κάποιον άλλον, ας μου στείλει παρακαλώ πμ, γιατί δοκίμασα κάποιους που αναφέρθηκαν εδώ και απογοητεύτηκα. Προφανώς η κάθε μία έχει τελείως διαφορετικά κριτήρια.

 

 

κι εγω πηγαινα στον κο τσακο και απελπιστηκα γιατι ειχα αποριες και δεν ειχε το χρονο να τις συζητησω.δεν νοειται ιατρικη μ ενα χρονομετρο στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος και έχω διαβάσει αρκετά θέματα σας! Δεν είμαι μανούλα ακόμη! Είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου στη Θεσσαλονίκη ο οποίος να εργάζεται και σε δημόσιο νοσοκομείο. Θα ενδιαφερόμουν να μάθω για τον Θανάση Παντελή πληροφορίες καθώς και για το κινητό του αν το έχει κάποια! Σας ευχαριστώ!

 

 

ναι τον ξερω.ειναι στο ιπποκρατειο και ειναι μαθητευομενος γυναικολογος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Εγώ δεν έχω γεννήσει ακόμα και μάλλον δεν θα γεννήσω ποτέ(:cry::cry::cry:),αλλά θα σας πω κι εγώ τον γιατρό μου,τον οποίο μου τον σύστησε φίλη μου.Δεν διάβασα όλα όσα γράψατε,οπότε μπορεί κάποιες κοπέλες να τον ξέρουν ήδη.Λέγεται Ξηρομερίτης Παναγιώτης,είναι πολύ νέο παιδί,αλλά αστέρι.Σπούδασε στο Βέλγιο και ειδικεύεται στις κυήσεις υψηλού κινδύνου.Εμένα με γλύτωσε από μια άσκοπη σαλπιγγογραφία και με διαβεβαίωσε ότι μπορώ να κάνω παιδιά χωρίς κανένα πρόβλημα,την στιγμή που άλλοι με είχαν τρομοκρατήσει.Το ιατρείο του είναι σε ένα στενό της Μητροπόλεως,απέναντι από το Social.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!Εγώ δεν έχω γεννήσει ακόμα και μάλλον δεν θα γεννήσω ποτέ(:cry::cry::cry:),αλλά θα σας πω κι εγώ τον γιατρό μου,τον οποίο μου τον σύστησε φίλη μου.Δεν διάβασα όλα όσα γράψατε,οπότε μπορεί κάποιες κοπέλες να τον ξέρουν ήδη.Λέγεται Ξηρομερίτης Παναγιώτης,είναι πολύ νέο παιδί,αλλά αστέρι.Σπούδασε στο Βέλγιο και ειδικεύεται στις κυήσεις υψηλού κινδύνου.Εμένα με γλύτωσε από μια άσκοπη σαλπιγγογραφία και με διαβεβαίωσε ότι μπορώ να κάνω παιδιά χωρίς κανένα πρόβλημα,την στιγμή που άλλοι με είχαν τρομοκρατήσει.Το ιατρείο του είναι σε ένα στενό της Μητροπόλεως,απέναντι από το Social.

 

χαχα, Είναι και δικός μου γιατρός, με ξεγέννησε το καλοκαίρι αλλά φοβάμαι μήπως δεν είμαι και πολύ αντικειμενική γιατί είναι και φίλος!! Είναι πολύ καλός επιστημονας και πολύ καλό παιδί. Σε εμένα τα doppler και οι υπέρηχοι και οτι αλλο υπήρχε τα κάναμε καθε βδομαδα.Ακόμα αναλαμβάνει VBAC, (στο εξωτερικό γινεται συχνα).

Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι 12 γέννησα(καισαρική) στις 5 σηκώθηκα. Οι μαίεςστον οροφο με φωναζαν σαν η κοπέλα που γεννησε φυσιολογικά ή δεν γέννησε καθολου!! Πολλά έπαιξαν ρόλο στο ποσο γρηγορα συνήλθα αλλά σιγουρα και πο επιλογες που εκανε ο γιατρός μου σε κάποια πράγματα (αναισθησία κλπ)

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

χαχα, Είναι και δικός μου γιατρός, με ξεγέννησε το καλοκαίρι αλλά φοβάμαι μήπως δεν είμαι και πολύ αντικειμενική γιατί είναι και φίλος!! Είναι πολύ καλός επιστημονας και πολύ καλό παιδί. Σε εμένα τα doppler και οι υπέρηχοι και οτι αλλο υπήρχε τα κάναμε καθε βδομαδα.Ακόμα αναλαμβάνει VBAC, (στο εξωτερικό γινεται συχνα).

Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι 12 γέννησα(καισαρική) στις 5 σηκώθηκα. Οι μαίεςστον οροφο με φωναζαν σαν η κοπέλα που γεννησε φυσιολογικά ή δεν γέννησε καθολου!! Πολλά έπαιξαν ρόλο στο ποσο γρηγορα συνήλθα αλλά σιγουρα και πο επιλογες που εκανε ο γιατρός μου σε κάποια πράγματα (αναισθησία κλπ)

 

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!Εγώ δυστυχώς,αν ποτέ μείνω έγκυος,θα αναγκαστώ να βρω άλλον γιατρό,αφού θα είμαι και σε άλλη πόλη και αυτό με στεναχωρεί πάρα πολύ...του έχω πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη,γιατί απέδειξε ότι δεν είναι ο γιατρός που σε στέλνει να κάνεις άχρηστες εξετάσεις,για να βγάζει λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

εγω δεν εχω γεννήσει ακόμα, αλλα πάω χρόνια για εξεταση στην Χριστοπούλου.

Μου την σύστησαν 4 φιλες μου, που πανε χρονια και γεννησανε απο 2 παιδια με αυτην κ ειναι πολυ ευγενικη και προθυμη να απαντήσει σε καθε μου ερωτηση...

Ειμαι ευχαριστημένη και ελπίζω όταν ερθει κι εμενα η ωρα μου ολα να πανε κατ ευχην!

aW6Pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι εντυπώσεις σας για τον Μαμόπουλο?

 

είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένη, με ανέλαβε αφού έφυγα άρων άρων από γιατρό-τέρας, με ξεγέννησε και τώρα περιμένω και το 2ο ζουζούνι... απλά τον εμπιστεύομαι, δεν μου δημιούργησε ποτέ κάποια αμφιβολία ή άγχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω έχω ξαναγράψει ότι ο γιατρός μου είναι ο Δίνας και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν είμαι όμως καθόλου μα καθόλου ευχαριστημένη από τη γραμματέα που πραγματικά εμποδίζει την επικοινωνία με τον γιατρό μου, ειδικά σε κάποιες "κρίσιμες" στιγμές.

Εάν υπάρχει κάποια κοπέλα που "συμπάσχει" θα ήθελα πραγματικά τη γνώμη της.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω ξαναγράψει ότι ο γιατρός μου είναι ο Δίνας και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν είμαι όμως καθόλου μα καθόλου ευχαριστημένη από τη γραμματέα που πραγματικά εμποδίζει την επικοινωνία με τον γιατρό μου, ειδικά σε κάποιες "κρίσιμες" στιγμές.

Εάν υπάρχει κάποια κοπέλα που "συμπάσχει" θα ήθελα πραγματικά τη γνώμη της.

 

Δεν τον γνωρίζω το γιατρό σου αλλά μου έχει τύχει κι εμένα να απορρίψω γιατρό και μάλιστα πολύ καλή μόνο και μόνο επειδή η επικοινωνία ήταν προβληματική λόγω της γραμματέως της. Δηλαδή καλούσα τη γιατρό στο κινητό και μου έλεγε "πάρε με στο ιατρείο" κι όταν καλούσα στο ιατρείο έπρεπε να περάσω από τη γραμματέα-ιεροεξεταστή για να μου πει τελικά "πάρτε ξανά το βράδυ". Και φυσικά την άλλαξα!!!

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι εντυπώσεις σας για τον Μαμόπουλο?

Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις.

Ευγενικός, ήρεμος, συζητήσιμος.

Είναι ο γιατρός που με ανέλαβε στην 2η εγκυμοσύνη μου

και έκανα VBAC.

Αυτός και η μαία μου με στήριξαν περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο!

Ακόμη και τις ώρες που έχανα την πίστη μου ότι θα τα καταφέρω!

Γενικά σέβεται της επιθυμιές της πελάτισσάς του και συζητάει κάθετι που μπορεί να σε απασχολεί.

Εγώ του πήγα τη λίστα από το birth choices και εκτός από το ότι ήδη τη γνώριζε

ήταν στα περισσότερα ζητήματα θετικός!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αν ξερετε καποιον γιατρο ιποκρατειο η παπαγεωργιου καλο κ να εχει κ ιατρειο θα ηθελα να μου πειτε.ειχα πολυ καλο γιατρο αθηνα δεν τον αλαζα με τιποτα φοβεροσ σαν ανθρωπος κ γιατροσ να φανταστειτε ακομα τον περνω τηλ.κ ζηταω συμβουλες.αλλα εδω δεν σταθηκα πολυ τυχερη τοσα χρονια κ εναν καλο γιατρο να συνενοηθω δεν βρηκα...μου τιν δινουν η γιατροι που σε κοιτανε μονο σαν ευρω...κ οσο για τισ γραματεσ τι να πω εσχος...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αν ξερετε καποιον γιατρο ιποκρατειο η παπαγεωργιου καλο κ να εχει κ ιατρειο θα ηθελα να μου πειτε.ειχα πολυ καλο γιατρο αθηνα δεν τον αλαζα με τιποτα φοβεροσ σαν ανθρωπος κ γιατροσ να φανταστειτε ακομα τον περνω τηλ.κ ζηταω συμβουλες.αλλα εδω δεν σταθηκα πολυ τυχερη τοσα χρονια κ εναν καλο γιατρο να συνενοηθω δεν βρηκα...μου τιν δινουν η γιατροι που σε κοιτανε μονο σαν ευρω...κ οσο για τισ γραματεσ τι να πω εσχος...

Ρουσος Δαυιδ εχει ιατειο στην μητροπολεως και ειναι καθηγητης στο ιπποκρατειο, εγω αυτον εχω ειμαι στον 5ο μηνα τωρα στο 2ο παιδακι μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενη

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχει κανει καμια καισαρικη με τον Γκριμπιζη? εχει μεινει ευχαριστημενη? τη τομη κανει? χαμηλα? μικρη ή μεγαλη? ερχεται καθε μερα μετα την γεννα κ σε βλεπει στην κλινικη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Δεν είναι καλός ο Μαμόπουλος? Θα ήθελα να πάω για vbac!

 

εμενα με ειδε μονο μια φορα στο ιπποκρατειο.αλλα επειδη δεν ημουν πελατισσα με πασαρε αμεσως στους ειδικευομενους!!!!αλλα οπως αποδειχτηκε ηταν αριστοι σαν επιστημονες και ανθρωποι πανω απ ολα!!!απο αυτους εμεινα απολυτα ικανοποιημενη!!!τωρα για τον Μαμοπουλο φανταζομαι οτι αν εισαι πελατισσα στο ιατρειο του θα σε προσεχει περισσοτερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

πηγαινω κ εγω εκει κοριτσια αλλα χωνι δεν ειδα ποτε :confused:? τι να σας πω ειμαι πολυ ευχαριστημενη παντως μεχρι στιγμης!!!

εισαι εγκυος? αν ναι καθε μηνα που πηγαινεις σου κανει υπερηχο?

το kerasaki ειχε μιλησει για πολυωρη αναμονη , οτι λογω του οτι δεν κανει ιατρειο καθε μερα (μοιραζεται τις μερες με τον πατερα του) βαζει πολλα ραντεβου μαζι κ στο τελος ειναι τοσο ζαλισμενος που δεν καταλαβαινει τι του λες. επισης τον εψαχνε κ δεν σηκωνε το κινητο κ η γραμματεας δεν τον συνδεε επαμελημενες φορες κτλ ισχυουν ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

geia sas eimai kainourgia kai ta itela na sas po gia ton diko mou HLIA KATSIKI meta apo eksosomatikh methn proth fora exo ena agoraki kataplhktikos giatros den exei trela me ta lefta kai einai pano apola antropos me ekane kai eniota aneta kai me ekane xaroumenh me to moraki mou tou eimai eugnonon:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...