Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΕΠΑΘΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ???


LA LATINA

Recommended Posts

στελλα μου στην περίπτωση των πεθερικών σου δεν αρκούν τα λόγια....

απαιτούνται πράξεις και μάλιστα απότομες και ίσως και σκληρές...

όταν ακούγονται αυτές οι φράσεις:

-"το ξερατε οτι ειναι αρρωστη γιαυτο παντρευτηκε? επρεπε να σας το πει ο γιατρος!"

- "φερε μια φωτο του μπαμπα σου να δω αν του μοιαζεις, μηπως εισαι υιοθετημενη?"

 

δεν κάθεσαι να απαντήσεις....πετάς τον άλλο έξω απο το σπίτι σου που τόλμησε να σε προσβάλλει έτσι και σταματάς να του μιλάς μέχρι να σκέφτει τι μπουρδα πέταξε, να ζητήσει συγνώμη και να μην ξαναπεί κάτι τέτοιο....γιατί αν ξαναπεί,σημαίνει οτι η συγνώμη δεν ήταν ειλικρινης, οπότε τους ξεκόβεις τελείως....μα να σε ρωτάνε πόσο θα ζησει η μαμά σου και που θα τη θάψεις και εσύ να συνεχίζεις να τους μιλάς και να τους κάνεις χατηρια???????

μακριά μέχρι να καταλάβουν οτι με τις βλακείες τους αυτοί θα βγουν χαμένοι και να διορθωθούν....

αν πάλι μείνουν ίδιοι, καλύτερα να ξεκόψεις τελείως....τέτοιοι άνθρωποι δε σου χρειάζονται στη ζωη και την οικογένεια σου....όχι μόνο δεν προσφέρουν τίποτα αλλά σε καταρρακώνουν ψυχολογικά....:evil::evil::evil::evil::evil:

 

ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩΩ 1000%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε συ αμα ειναι τετοιοι τυποι ετσι που τους μιλας εσυ με το σεις και με το σας που να χαμπαριασουν....

 

ο καθενας μας εχει το κουμπι του... αυτο πρεπει να βρεις...

 

 

αν και κατα τη γνωμη μου θελουν το μπινελικι τους για να στρωσουν....

 

στην αρχη θα ειναι σε κατασταση σοκ 00020070.gif

μετα το πολυ πολυ να θυμωσουν (εχε ετοιμο το ξυδι)

 

και μετα ή που θα στρωσουν 0002017E.gif

 

ή που θα εξαφανιστουν....οπως και να χει θα γλιτωσεις....

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

 

Foubi μου με προλαβες. Το ιδιο εγραψα και εγω στην Στελλα.Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Ιδια περιπου περιπτωση ειμαι και εγω και εχω αρχισει το σκληρο ροκ!!!

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι Στελλα μου τι τους λες και σε τι τονο τα λες.Η παραπανω αποψη μου βασιζοταν σε αυτα που εχω κατα καιρους διαβασει στα θεματα σου.Τωρα αν κανω λαθος τι να πω ζητω συγνωμη και μαλλον δεν θα επρεπε να γραψω την γνωμη μου.

 

καλε αλιμονο γιατι να μην πεις τη γνωμη σου!

δεν ειπα αυτο προς θεου!

ναι ο τονος εχει σημασια αλλα ξερεις

και ο δικος της τονος οταν τα λεει ειναι

μια κουβεντα και μετα χιχιχι

αλλη κουβεντα και μετα χιχιχι

οποτε μετα μπορει ευκολα να σου πει

"καλα σοβαρα το πηρες, εγω ετσι το ειπα!"

 

τωρα οτι εγινε εγινε, εχω βαλει μυαλο και νιωθω περηφανη ακομα και για τις πρωτες χτεσινες μου απαντησεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με πηρε τηλεφωνο και λεει

"θα ερθετε ΣΚ στη θαλασσα μαζι μας?"

λεω

"ο αντρας μου θα αποφασισει και θα σας ειδοποιησει, δεν ξερω που σκοπευει να μας παει για μπανιο"

λεει

"θα μου δωσεις τον μεγαλο λιγες μερες?"

λεω

¨το παιδι δεν παει πουθενα χωρις εμενα"

μα γιατι οι γειτονες κλπ

"δε με νοιαζει τι κανουν οι αλλοι, εμενα τα παιδια μου ειναι παντα μαζι μου!"

ε ασε τον αντρα σου κι ελα κι εσυ

"οχι ευχαριστω δεν παω πουθενα χωρις τον αντρα μου"- χαζη ειμαι, λιγα περασα???

και μου λεει στο τελος.....το θεικο!

 

"στην αδεια τι θα κανετε???" και λεω το επισης θεικο

"αααα.....θα ερθουμε 4ημερο στο εξοχικο, κανονισαμε με τους κουμπαρους μας (ζευγαρι+μωρο) να ερθουν παρεα να περασουμε λιγο χαλαρα ολοι μαζι...."

 

χιχιχι οποτε αυτη δε θα ειναι!!!!!!!!!! αν και περυσι μου ειπε "αν κοιμαμαι κι εγω στο σαλονι τι πειραζει???

 

αλλα τωρα ΤΕΛΟΣ

 

ε, ε, ε, ?????????????καλα δεν τα πηγα??????????

Link to comment
Share on other sites

Στελλα μου απο οτι καταλαβα η πεθερουλα σου εχει συγκεκριμενη τακτικη (σαν την δικη μου) και το παιζει τρελλα για να σου σπασει τα νευρα.Καλα της απαντησες.Αυτοι οι ανθρωποι θελουν σταθερο αγριο βλεμμα και λιγες κουβεντες για να καταλαβουν οτι πλεον τα αστεια τελειωσανε.Και αδιαφορια πολυ αδιαφορια για να σπασεις εσυ τα δικα τους τα νευρα.

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αντε ρε κοριτσια... κουραγιο

 

δεν θα μας τρελλανουν αυτες...

 

Πεστα σε Foubi.Τις καρακαηδονες θα τις τρελλανουμε εμεις.Εγω εχω ηδη φτιαξει σχεδιο δρασης.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

ο αντρας μου τη λατρευει περιττο να σας πω

τη δικια του μανα λεει "πεθερα" και τη δικια μου "μαμα¨

παιδια μενει απο κατω....φερνει το φαγητο και εξαφανιζεται

οταν ο αντρας μου παει στη δουλεια της λεω ελα για καφε μου λεει

"αμα θες καφε ξερεις που ειναι το σπιτι μου"

δεν ανεβαινει, δε ρωταει ποτε που παμε, αν θα αργησουμε, μονο μας σταυρωνει απο μακρια...

οταν ημουν χαλια ερχοταν πιο πολυ αλλα δε γινοταν αλλιως...ημουν ακινητη!

 

τη θαυμαζω τοσο πολυ, κι οτι γινει υποστηριζει τον αντρα μου ολο εγω φταιω!!!

δεν ειπε ποτε κακια κουβεντα ουτε στα παιδια ουτε σε κανεναν γειτονα παρ ολο που ξερω οτι σε καποια θεματα διαφωνει κι αμα τη ρωτησεις τη γνωμη της λεει "εσεις ειστε γονεις, εσεις εχετε την ευθυνη!"

 

αλλα με ποναει ενα τετοιο ατομο που δινει και το αιμα της ψυχης του και να το πω και ωμα, τα εγγονια σου και το γιο σου ταιζει και πλενει και περιποιειται να παρει!!! να καθεσαι και να λες ποσο θα ζησει και που θα τη θαψω και ειναι γρια και να κοροιδευεις!

 

και δεν εχει τιποτα απο γρια εν τω μεταξυ....παρακαλαει τον ξαδερφο μου να βαλει σκουλαρικι και να μακρυνει τα μαλλια του και μου φερνει κατι ρουχα που με τιποτα να βαλω τοσο μοντερνα!!

 

κοριτσι μου , θα συμφωνησω με τις υπολοιπες... η μητερα σου, δεν χρειαζεται να βαζει φιτιλια και να ¨θαβετε ¨μαζι τους αλλους.. αυτο μπορεις να το κανεις με μια φιλη σου, η με εμας να ξεσπας εδω..η καλυτερη σταση γαι να ηρεμουν τα πραγματα ειανι η να μην ανακατευεσαι η να παιρνεις το ¨αντιπαλο¨μερος, πχ με τον συζηγο σου.. αλλιως φουντωνεις πιο πολυ! καταρχην να χαιρεσαι τα παιδακια σου, ευχομαι το προβλημα υγειας που ειχεςνα εχει ξεπεραστει και αν σε πειραζουν καποια πραγματα με τη συζηγο του αντρα σου, την ωρα που τα λεει απαντα της με χαμογελο! πιανει! καποιοι ανθρωποι εχουν κακια στη ζωη τους και την βγαζουνε στους αλλους.. φευγει απο αυτους και παει λοιπον στους αποδεκτες... μην την παιρνεις... χαμογελα.. δεν μπορουμε αν τα αλλαξουμε ολα και ισως με τη σταση της η μητερα σου σου δειχνει οτι δεν εχει αξια, μην ασχολεισαι, βεβαια ειναι η μανα του αντρα που αγαπας, αυτη τον μεγαλωσε, αλλα εχεις πια τη δικη σου οικογενεια και στην οικογενεια μας βαζουμε και κραταμε αυτους και αυτα που θελουμε εμεις...

εχω δει τη ζωη μου διαφορετικα με αυτα που περναω, σε καταλαβαινω, περνουσε η ψυχουλα μου καιμενα πολλα, περναει ,αλλα δεν δινω σημασια και οποιος με ¨τσιγκλαει¨, του λεω εγω το εχω ξεπερασει, εσενα τι σε απασχολει!

να εισια καλα εσυ και η οικογενεια σου και η μανουλα σου να ζησει γερη πολλα ακομα χρονια!

Link to comment
Share on other sites

TO KAKO με τα αυτοανοσα νοσηματα ειναι οτι δε θελουν αγχος και στεναχωρια γιατι ξανακανουν εξαρση

αλλα δεν ειναι στο χερι μας παντα με τι θα στεναχωριομαστε

τι δλδ εγω θελω να αρρωσταινω??? ε να που στεναχωριεμαι οσο κι αν προσπαθω.....

 

αλλα προσπαθω........

Link to comment
Share on other sites

με πηρε τηλεφωνο και λεει

"θα ερθετε ΣΚ στη θαλασσα μαζι μας?"

λεω

"ο αντρας μου θα αποφασισει και θα σας ειδοποιησει, δεν ξερω που σκοπευει να μας παει για μπανιο"

λεει

"θα μου δωσεις τον μεγαλο λιγες μερες?"

λεω

¨το παιδι δεν παει πουθενα χωρις εμενα"

μα γιατι οι γειτονες κλπ

"δε με νοιαζει τι κανουν οι αλλοι, εμενα τα παιδια μου ειναι παντα μαζι μου!"

ε ασε τον αντρα σου κι ελα κι εσυ

"οχι ευχαριστω δεν παω πουθενα χωρις τον αντρα μου"- χαζη ειμαι, λιγα περασα???

και μου λεει στο τελος.....το θεικο!

 

"στην αδεια τι θα κανετε???" και λεω το επισης θεικο

"αααα.....θα ερθουμε 4ημερο στο εξοχικο, κανονισαμε με τους κουμπαρους μας (ζευγαρι+μωρο) να ερθουν παρεα να περασουμε λιγο χαλαρα ολοι μαζι...."

 

χιχιχι οποτε αυτη δε θα ειναι!!!!!!!!!! αν και περυσι μου ειπε "αν κοιμαμαι κι εγω στο σαλονι τι πειραζει???

 

αλλα τωρα ΤΕΛΟΣ

 

ε, ε, ε, ?????????????καλα δεν τα πηγα??????????

 

.....μηπως η πεθερά σου είναι και δικιά μου (ακριβως ο ίδιος διαλογος λιγες μέρες πριν....)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"εγω παιδι μου δε θα γινω πλατανος, μετρημενα ειναι τα κουκια μου απο δω και περα, μ αυτους τους ανθρωπους θα ζησεις ολα τα υπολοιπα χρονια σου, καλυτερα να ειστε αγαπημενοι"

 

Κατά τη γνώμη μου αυτή είναι η φράση κλειδί (την έχω ακούσει και εγώ). Η φράση αυτή τα λέει όλα για το τι σκέφτεται η μαμά σου και γιατί αντιδρά έτσι. Για σένα νοιάζεται και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα κοριτσια....

Η μανούλα σου ειναι γλυκιτατη και καλοσυνατη μα πάνω απόλα εξυπνη !!!!

 

Μαγκιά δεν ειναι να βγαλεις γλώσσα και χολή και να ξεκατινιαστείς με την κάθε κυρούλα...μαγιά ειναι να σταθείς ΚΥΡΙΑ να εισαι πολιτισμένή και γεματι αγαπη για τα παιδια σου και ετσι να τα κρατας ενωμενα και μονιασμένα.

 

Μακαρι να γινω και εγω τετοια μανα-πεθερα για τα παιδια μου !!!!

 

Να την χαιρεσε και να μαθαίνεις απο αυτήν.

 

Συμφωνώ με το κορίτσι από δω:).Όχι ότι δεν θέλουνε ξ@@@@@ο τα πεθερικά σου αλλά...πεθερικά είναι ξένοι άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

20 χρονια την περναει η μαμα μου

δε σηκωνεται με τιποτα η τριχα της!

 

Πες το εσύ και δεν ξέρεις μπορεί ξαφνικά να γίνει γάτα μπροστά σε σκύλο:lol::lol::lol::lol:Μιαουουουουουου:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

δε θελω κανενος το κακο

απλα σκεφτομαι οτι οταν η μαμα μου φυγει και ερθει αυτη και κλαιει για να τη δει ο κοσμος,,ο θεος να με κρατησει να μην την αρπαξω στα χερια μου!

Link to comment
Share on other sites

δε θελω κανενος το κακο

απλα σκεφτομαι οτι οταν η μαμα μου φυγει και ερθει αυτη και κλαιει για να τη δει ο κοσμος,,ο θεος να με κρατησει να μην την αρπαξω στα χερια μου!

 

Κοριτσάρα μου στόμα έχεις ,έξυπνη είσαι ,ατάκες θανατερές μπορείς να βρες. Πέθανε τους :lol::lol::lol:.Μην σκέφτεσαι τι μπορεί να κάνει στην κηδεία της μαμάς σου (και προς Θεού μην σκεφτόμαστε θανατικά και κηδείες...)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να περασετε καλα και μην σκας αλλο!!!!!!!!!!!

για αρχη καλα τα πας με την πεθερα αλλα θελει και αλλα γκαζια!!!!!!!!!!!

ασε εγω δεν ειμαι καν στο ροκ ειμαι στο χεβυ μεταλ μαζι τους και ετσι πρεπει!!!!!!!!!!!

βουτιες πολλες λοιπον να κανετε και δυο μερες ειναι θα περασουν!!!!!!!!!!

 

οσο για την μανουλα σου και εγω εχω να πω τα καλυτερα μια χαρα πραττει!!!!!!!!!!!!

ετσι θελει και απο εμας τις ιδιες!!!!!!!!!!!!!!

εγω εχω θεμα με τον 15αυγουστο,εχω θεμα με τα πεθερικα και παρολα αυτα η μανα μου μου λεει δεν ειναι σωστο πρεπει να πατε τετοια μερα της Παναγιας ειναι...ε οχι δεν θα παω γιατι δεν περναμε καλα εμεις ουτε και το παιδι μας!!!θα εχω μουτρα που ετσι και αλλιως τα εχω και αντε να χασουμε και το χαρτζηλικι της μικρης λογο εορτης!!!!!!!!!!!!!!δεν με νοιαζει καθολου την δικη μου ψυχικη υγεια να εχω καλα,αυτη(η πεθερα)δεν παθαινει τιποτα το φαρμακι της ξερει να ριχνει!!!!!!!!!!!

γι αυτο καλη μου παμε για αλλα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...