Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικά παπουτσάκια


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , irin είπε:

Καλημέρα σας!

Με τέτοιο καιρό μου γεννήθηκε η απορία... που θα βρώ όμορφες και άνετες γαλότσες για τα παιδιά;

Είδα κάτι φανταστικές conguitos online, αλλά έχει έξοδα επιστροφής αν δεν τους κάνουν. Σε μαγαζιά τις έχει αρκετά πιο ακριβές. Είναι άνετες; γνωρίζετε;

Έχετε κάποια άλλη μάρκα να προτείνετε;

 

Εγώ παίρνω crocs, είναι άνετες, ζεστές και αν χρειαστεί κάνουν και για χιόνι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 185
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Deena είπε:

 

Εγώ παίρνω crocs, είναι άνετες, ζεστές και αν χρειαστεί κάνουν και για χιόνι.

Κι εμένα τις κόρες φόρεσε σήμερα.κ έχει κ λαστιχένια κροκς για το σχολειο

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 11:40 ΠΜ, irin είπε:

Καλημέρα σας!

Με τέτοιο καιρό μου γεννήθηκε η απορία... που θα βρώ όμορφες και άνετες γαλότσες για τα παιδιά;

Είδα κάτι φανταστικές conguitos online, αλλά έχει έξοδα επιστροφής αν δεν τους κάνουν. Σε μαγαζιά τις έχει αρκετά πιο ακριβές. Είναι άνετες; γνωρίζετε;

Έχετε κάποια άλλη μάρκα να προτείνετε;

Tuc tuc αλλά δεν έχω προσωπική πείρα. Απλώς μου αρέσουν πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκτός από γαλότσες, τι άλλο μπορούν να φορέσουν στη βροχή; Μέχρι τώρα δεν είχαμε κάτι, γιατί ετσι κι αλλιώς εδδώ δεν βρέχει συχνά κι όταν βρέχει συνήθως εχει και πολύ αέρα οπότε δεν είναι για έξω. Αλλά τώρα προχτές περιμενοντας την καταιγι΄δα που δεν ήρθε τελικά, αγχώθηκα που δεν έχουμε κάτι άλλο εκτός απο αθλητικά. Κάτι σε μποτάκι κάνει δουλειά; Δεν είμαι πολύ φαν της γαλότσας και νομίζω ότι είναι και λίγο περιττό για τις δικές μας κλιματολογικές συνθήκες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Έσπερος είπε:

Εκτός από γαλότσες, τι άλλο μπορούν να φορέσουν στη βροχή; Μέχρι τώρα δεν είχαμε κάτι, γιατί ετσι κι αλλιώς εδδώ δεν βρέχει συχνά κι όταν βρέχει συνήθως εχει και πολύ αέρα οπότε δεν είναι για έξω. Αλλά τώρα προχτές περιμενοντας την καταιγι΄δα που δεν ήρθε τελικά, αγχώθηκα που δεν έχουμε κάτι άλλο εκτός απο αθλητικά. Κάτι σε μποτάκι κάνει δουλειά; Δεν είμαι πολύ φαν της γαλότσας και νομίζω ότι είναι και λίγο περιττό για τις δικές μας κλιματολογικές συνθήκες. 

 

Λογικα κανουν και τα αθλητικα που ειναι με χοντρη σολα και που δεν ειναι σουετ ουτε με διχτακι. Το λεω εκ πειρας απο εμενα την ιδια γιατι η μικρη μας δεν παει σταθμο οπότε δεν εχει χρειαστει να βγει με βροχη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , little lamb είπε:

 

Λογικα κανουν και τα αθλητικα που ειναι με χοντρη σολα και που δεν ειναι σουετ ουτε με διχτακι. Το λεω εκ πειρας απο εμενα την ιδια γιατι η μικρη μας δεν παει σταθμο οπότε δεν εχει χρειαστει να βγει με βροχη.

Τα αθλητικά μας συνήθως είναι σουέτ :razz:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Έσπερος είπε:

Εκτός από γαλότσες, τι άλλο μπορούν να φορέσουν στη βροχή; Μέχρι τώρα δεν είχαμε κάτι, γιατί ετσι κι αλλιώς εδδώ δεν βρέχει συχνά κι όταν βρέχει συνήθως εχει και πολύ αέρα οπότε δεν είναι για έξω. Αλλά τώρα προχτές περιμενοντας την καταιγι΄δα που δεν ήρθε τελικά, αγχώθηκα που δεν έχουμε κάτι άλλο εκτός απο αθλητικά. Κάτι σε μποτάκι κάνει δουλειά; Δεν είμαι πολύ φαν της γαλότσας και νομίζω ότι είναι και λίγο περιττό για τις δικές μας κλιματολογικές συνθήκες. 

 
Κατι σε αθλητικό δερμάτινο μποτάκι σε καλύπτει λογικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Έσπερος είπε:

Τα αθλητικά μας συνήθως είναι σουέτ :razz:

Τα σουτ τα ξεχνάς καλύτερα.οι γαλοτσσς είναι χρήσιμες ομως κ για παιχνίδι στις λάσπες.εμεις το κάνουμε εξ επί τουτου

Της είχα πάρει περυσι κάτι καταπληκτικά geox eco.κοιτα κ αυτά.καθαριζαν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μια απλή βροχή, το δερμάτινο μποτάκι μέχρι τον αστράγαλο είναι μια χαρά. Για καταιγίδα, λάσπες, παιχνίδι σε λασπόλακους , θες γαλότσες. Ο μικρός τις λατρεύει γιατί μπορεί να πατάει όπου θέλει και εγώ δεν ανησυχώ μήπως μουσκέψει το πόδι του. Τις θεωρώ απαραίτητες. Οι crocs κάνουν και για το χιόνι. 

Link to comment
Share on other sites

Στις λάσπες τον αφήνω με παλιά φθαρμένα αθλητικά προς αντικατάσταση. Δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα να σκεφτώ ότι χρειάζεται ειδικό παπούτσι. λάσπες έχουμε γύρω από το σπίτι ούτως ή άλλως οπότε αλλάζει κατευθείαν.  Αυτά τα geox θα τα δω, ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Στις λάσπες τον αφήνω με παλιά φθαρμένα αθλητικά προς αντικατάσταση. Δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα να σκεφτώ ότι χρειάζεται ειδικό παπούτσι. λάσπες έχουμε γύρω από το σπίτι ούτως ή άλλως οπότε αλλάζει κατευθείαν.  Αυτά τα geox θα τα δω, ευχαριστώ! 

Εννοω στις λιμνούλα της βροχής.να κάνει μου με φορά κ να μην μπαίνουν νερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Εννοω στις λιμνούλα της βροχής.να κάνει μου με φορά κ να μην μπαίνουν νερα

Ναι τέτοιες λάσπες λέω κ εγω. Κ λιμνουλεσ από βροχή ή ο,τι άλλο. Πάντα παίζει, ή πετάει πέτρες κ τσαλαβουτάει. Με τα αθλητικά το έκανε πάντα αλλά μετά αλλάζαμε αμέσως. Στο σχολείο όμως θέλω παπούτσι που να μη βρέχεται. Απλώς θα προτιμούσα όχι γαλότσα, δν μ αρέσουν κ το θεωρώ υπερβολή για νησί. 

Link to comment
Share on other sites

Οι αμιγώς γαλότσες ούτε εμένα μου αρέσουν, μου φαίνονται τα παιδιά σαν κηπουροί…

 

Οι crocs βεβαια είναι πιο όμορφες.

 

Κι εγώ ψάχνομαι γιατί ο γιος μου φέτος δεν θέλει crocs, εμείς πάμε και στα χιόνια και θέλω οπωσδήποτε κάτι σε αδιάβροχη/ο μπότα/μποτακι που να φοριέται και στο σχολείο με πολλή βροχή.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιασ κ λέτε για γαλοτσεσ..

Εγώ πήγα κ πήρα από voi noi..τησ είδα στο ίντερνετ ήταν πολύ όμορφες κ κυριωσ οικονομικές..για μέγεθος 26 τισ πήρα 11 ευρώ..κ δυστυχωσ πήραν νερό..

Τα voi noi έχουν πολύ οικονομικές γαλοτσεσ..κ κάτω από 10 ευρώ..αλλά εγώ το μετάνιωσα που πήρα..μια φίλη που τώρα τα παιδιά τησ μεγάλωσαν μου πε πωσ μόνο από εκεί ψώνιζε κ ήταν όλα τέλεια..έτσι δοκίμασα  κ εγώ..

Μπορεί να έτυχε δεν ξέρω...ίσωσ ήμουν ατυχη..αλλα  τελικα.πηγα κ αγόρασα αλλά ζευγάρι από αλλού..

15 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Εκτός από γαλότσες, τι άλλο μπορούν να φορέσουν στη βροχή; Μέχρι τώρα δεν είχαμε κάτι, γιατί ετσι κι αλλιώς εδδώ δεν βρέχει συχνά κι όταν βρέχει συνήθως εχει και πολύ αέρα οπότε δεν είναι για έξω. Αλλά τώρα προχτές περιμενοντας την καταιγι΄δα που δεν ήρθε τελικά, αγχώθηκα που δεν έχουμε κάτι άλλο εκτός απο αθλητικά. Κάτι σε μποτάκι κάνει δουλειά; Δεν είμαι πολύ φαν της γαλότσας και νομίζω ότι είναι και λίγο περιττό για τις δικές μας κλιματολογικές συνθήκες. 

Δοκίμασε αθλητικά που απ' έξω έχουν δέρμα..εμεισ τέτοια είχαμε πάρει πέρυσι που δεν κινούμασταν κ πολύ όταν έβρεχε κ ήταν μια χαρά .κ να πατούσε σε βρεγμένα ή με λίγη βροχή δεν πήραν ποτέ νερά .

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 11:40 ΠΜ, irin είπε:

Καλημέρα σας!

Με τέτοιο καιρό μου γεννήθηκε η απορία... που θα βρώ όμορφες και άνετες γαλότσες για τα παιδιά;

Είδα κάτι φανταστικές conguitos online, αλλά έχει έξοδα επιστροφής αν δεν τους κάνουν. Σε μαγαζιά τις έχει αρκετά πιο ακριβές. Είναι άνετες; γνωρίζετε;

Έχετε κάποια άλλη μάρκα να προτείνετε;

Εγώ παίρνω μέσω διαδικτύου be only, τις ριγέ από καουτσούκ(οι άλλες είναι συνθετικές/πλαστικές) και είμαι πολύ ευχάριστημενη! 

 
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Deena είπε:

Οι αμιγώς γαλότσες ούτε εμένα μου αρέσουν, μου φαίνονται τα παιδιά σαν κηπουροί…

 

Οι crocs βεβαια είναι πιο όμορφες.

 

Κι εγώ ψάχνομαι γιατί ο γιος μου φέτος δεν θέλει crocs, εμείς πάμε και στα χιόνια και θέλω οπωσδήποτε κάτι σε αδιάβροχη/ο μπότα/μποτακι που να φοριέται και στο σχολείο με πολλή βροχή.

 

δ εχω συγκεκριμενη μαρκα να προτεινω,αλλα αν δεις σε μαγαζι με ορειβατικα;εδω φερνουν κ απλα παπουτσια που ειναι οτι πρεπει για κρυο

εμεις ειχαμε κ γαλοτσες απο ορτσεστρα,δ μπορεις να τις συγκρινεις με κροκ πχ.γενικα για τα λιγα νερα σπορτεξ με διαφορετικο υλικο κ ειναι οκ.ειδικα αν ειναι κ λιγο ψηλο στον αστραγαλο

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις παπουτσακια για "επισημα" που να μην ειναι απο τις καλες μαρκες; Δηλαδη να μην ειναι kickers, geox κλπ, να ειναι π.χ. h&m, orchestra ή απο συνοικιακο που να μην ειναι μεγαλης μαρκας. Θελω κατι οικονομικο, 15 ευρω το πολυ για να φορεθει μονο 5-6 φορες, με καλα φορεματα τα Χριστουγεννα κλπ. Με πλεχτα και κοτλε φορεματα φοραει μποτάκια, αλλα με πιο καλα δεν πανε. Θελω το κλασικο με μπαρετα. Εσεις τι βαζετε; Για τοσο λιγες φορες παιρνετε απο τις καλες μαρκες; Εμεις για χειμωνα παιρνουμε ενα αθλητικο κι ενα μποτακι καλης μαρκας και για καλοκαιρι αντιστοιχα ενα αθλητικο κι ενα παπουτσοπεδιλο καλης μαρκας συν κατι θαλασσης. Για χειμωνα περσι για "επισημα" ειχε τα βαφτιστικα, οποτε για φετος το σκεφτομαι αν αξιζει καλο για λιγες φορες.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, little lamb είπε:

Εχει παρει κανεις παπουτσακια για "επισημα" που να μην ειναι απο τις καλες μαρκες; Δηλαδη να μην ειναι kickers, geox κλπ, να ειναι π.χ. h&m, orchestra ή απο συνοικιακο που να μην ειναι μεγαλης μαρκας. Θελω κατι οικονομικο, 15 ευρω το πολυ για να φορεθει μονο 5-6 φορες, με καλα φορεματα τα Χριστουγεννα κλπ. Με πλεχτα και κοτλε φορεματα φοραει μποτάκια, αλλα με πιο καλα δεν πανε. Θελω το κλασικο με μπαρετα. Εσεις τι βαζετε; Για τοσο λιγες φορες παιρνετε απο τις καλες μαρκες; Εμεις για χειμωνα παιρνουμε ενα αθλητικο κι ενα μποτακι καλης μαρκας και για καλοκαιρι αντιστοιχα ενα αθλητικο κι ενα παπουτσοπεδιλο καλης μαρκας συν κατι θαλασσης. Για χειμωνα περσι για "επισημα" ειχε τα βαφτιστικα, οποτε για φετος το σκεφτομαι αν αξιζει καλο για λιγες φορες.

 

Όχι καλέ πάρε εκεί ένα απλό για τόσες λίγες φορές! Είχα πάρει μια μπαρέτα πρόπερσυ από Ζάρα σκέτο μαύρο σαν δέρμα μια χαρά μας έβγαλε δύο φορές τα έβαλε τέλος. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, little lamb είπε:

Εχει παρει κανεις παπουτσακια για "επισημα" που να μην ειναι απο τις καλες μαρκες; Δηλαδη να μην ειναι kickers, geox κλπ, να ειναι π.χ. h&m, orchestra ή απο συνοικιακο που να μην ειναι μεγαλης μαρκας. Θελω κατι οικονομικο, 15 ευρω το πολυ για να φορεθει μονο 5-6 φορες, με καλα φορεματα τα Χριστουγεννα κλπ. Με πλεχτα και κοτλε φορεματα φοραει μποτάκια, αλλα με πιο καλα δεν πανε. Θελω το κλασικο με μπαρετα. Εσεις τι βαζετε; Για τοσο λιγες φορες παιρνετε απο τις καλες μαρκες; Εμεις για χειμωνα παιρνουμε ενα αθλητικο κι ενα μποτακι καλης μαρκας και για καλοκαιρι αντιστοιχα ενα αθλητικο κι ενα παπουτσοπεδιλο καλης μαρκας συν κατι θαλασσης. Για χειμωνα περσι για "επισημα" ειχε τα βαφτιστικα, οποτε για φετος το σκεφτομαι αν αξιζει καλο για λιγες φορες.

 

Πολλές πολλές φορές όταν ήταν πιο μικρή. Ειδικά από τα nextdirect είχαμε πάρει δύο συνεχόμενες χρονιές μπαρέτες full glitter, οι οποίες αποδείχτηκαν ανθεκτικότατες και εντυπωσιακότατες. Για το καθημερινό παπούτσι ναι, να δώσεις λεφτά. Για το μια στις τόσες, ειδικά αν είναι μικρό σε ηλικία, δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Εχει παρει κανεις παπουτσακια για "επισημα" που να μην ειναι απο τις καλες μαρκες; Δηλαδη να μην ειναι kickers, geox κλπ, να ειναι π.χ. h&m, orchestra ή απο συνοικιακο που να μην ειναι μεγαλης μαρκας. Θελω κατι οικονομικο, 15 ευρω το πολυ για να φορεθει μονο 5-6 φορες, με καλα φορεματα τα Χριστουγεννα κλπ. Με πλεχτα και κοτλε φορεματα φοραει μποτάκια, αλλα με πιο καλα δεν πανε. Θελω το κλασικο με μπαρετα. Εσεις τι βαζετε; Για τοσο λιγες φορες παιρνετε απο τις καλες μαρκες; Εμεις για χειμωνα παιρνουμε ενα αθλητικο κι ενα μποτακι καλης μαρκας και για καλοκαιρι αντιστοιχα ενα αθλητικο κι ενα παπουτσοπεδιλο καλης μαρκας συν κατι θαλασσης. Για χειμωνα περσι για "επισημα" ειχε τα βαφτιστικα, οποτε για φετος το σκεφτομαι αν αξιζει καλο για λιγες φορες.

 

 

Εννοείται κάτι οικονομικό. Σταθερή αξία τα h&m για αυτές τις περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια! Για μεγαλυτερο παιδι δεν θα το σκεφτομουν, απλα ειναι ακομα μονο 2μισι και περπατησε μονη της 19-20 μηνων, οποτε ειναι σχετικα προσφατα, ουτε ενας χρονος που περπαταει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Εχει παρει κανεις παπουτσακια για "επισημα" που να μην ειναι απο τις καλες μαρκες; Δηλαδη να μην ειναι kickers, geox κλπ, να ειναι π.χ. h&m, orchestra ή απο συνοικιακο που να μην ειναι μεγαλης μαρκας. Θελω κατι οικονομικο, 15 ευρω το πολυ για να φορεθει μονο 5-6 φορες, με καλα φορεματα τα Χριστουγεννα κλπ. Με πλεχτα και κοτλε φορεματα φοραει μποτάκια, αλλα με πιο καλα δεν πανε. Θελω το κλασικο με μπαρετα. Εσεις τι βαζετε; Για τοσο λιγες φορες παιρνετε απο τις καλες μαρκες; Εμεις για χειμωνα παιρνουμε ενα αθλητικο κι ενα μποτακι καλης μαρκας και για καλοκαιρι αντιστοιχα ενα αθλητικο κι ενα παπουτσοπεδιλο καλης μαρκας συν κατι θαλασσης. Για χειμωνα περσι για "επισημα" ειχε τα βαφτιστικα, οποτε για φετος το σκεφτομαι αν αξιζει καλο για λιγες φορες.

 

Μπεσ κ δεσ στα voi noi..οι μπαλαρίνες τουσ είναι καλεσ .για το λόγο που τις θεσ είναι ότι πρέπει..πολύ κάτω κ από 15 ευρω.

Αλλάζουν πολύ γρήγορα νούμερο..δεν εξιζει να αγοράζουμε πολύ ακριβά παπούτσια..

Εγώ τα παπούτσια τα καθημερινά φροντίζω να είναι καλής ποιότητας..πχ τα αθλητικά..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...