Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ


Recommended Posts

Οχι Jen, πήραμε επίτηδες το μεγάλο κατευθείαν(0-18) το οποίο δεν προσαρμόζεται. Μου φαίνεται ποιο σταθερό νομίζω απο τα μικρά, πόυ κατά την γνώμη μου, παραείναι μικρά!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 401
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aγορασαμε το tobi της maxi cosi κ ειμαστε παρα πολυ ευχαριστημενοι κ απο το πως κραταει το παιδι κ απο το ποσο σταθερο ειναι στο καθισμα το ειδικο καθισματακι. ειναι αυτο http://www.maxi-cosi.com/maxicosi/productdetail.aspx?id=10 υπαρχει σε πολλα χρωματα.

Η τιμη του εδω 220 ευρω.

 

Και εμείς maxi cosi πήραμε. Δεν θυμάμαι αν το λένε tobi αν και μου φάινεται παρόμοιο με αυτό της φωτογραφίας και είμαστε πολύ ευδχαριστημένοι γιατί δένει πολύ σταθερά στο κάθισμα του αυτοκινήτου. Βέβαια εμείς το πήραμε το 2007, και τότε σε ένα crash test που είχε ένα περιοδικό αυτοκινήτου είχε βγεί το καλύτερο.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά επειδή σκεφτόμασταν με τον αντρούλη μου να πάρουμε σε κανα δίμηνο νέο καθισματάκι για την μπέμπα μας διότι έφτασε τα 8 κιλά και ζορίζεται στο 0-13 που έχουμε έψαχνα τα Recaro καλά έφριξα με την τιμή τους στο λητώ 320ευρουλάκια αλλά τα βρήκα στο http://www.pingpong-online.de το ίδιο μοντέλο με το λητώ με 6.5ευρώ μεταφορικά στα 199ευρώ + 6.25ευρώ σύνολο 205,25 διαφορά με ελλάδα 114 ευρώ δηλαδή ήμαρτον!!!!!!!!! και θα το πάρω από εκεί τελικά. Και το λέω μήπως γλιτώσει και καποια αλλη τα ευρουλάκια της γιατί οι καιρόι είναι δύσκολοι και οι ποιο πολλοί αν όχι όλοι ζοριζόμαστε οικονομικά. Εχω και το άλλο ντε δεν της μπαίνουν τα ρουχα των 6 μηνών (ενώ είναι μόνο 4 1/2 μηνών ακόμα) γιατί είναι ήδη 67 πόντους και πρέπει να πα΄ρω και ρούχα για 9 μηνών αχ.... τι με περιμένει

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά επειδή σκεφτόμασταν με τον αντρούλη μου να πάρουμε σε κανα δίμηνο νέο καθισματάκι για την μπέμπα μας διότι έφτασε τα 8 κιλά και ζορίζεται στο 0-13 που έχουμε έψαχνα τα Recaro καλά έφριξα με την τιμή τους στο λητώ 320ευρουλάκια αλλά τα βρήκα στο http://www.pingpong-online.de το ίδιο μοντέλο με το λητώ με 6.5ευρώ μεταφορικά στα 199ευρώ + 6.25ευρώ σύνολο 205,25 διαφορά με ελλάδα 114 ευρώ δηλαδή ήμαρτον!!!!!!!!! και θα το πάρω από εκεί τελικά. Και το λέω μήπως γλιτώσει και καποια αλλη τα ευρουλάκια της γιατί οι καιρόι είναι δύσκολοι και οι ποιο πολλοί αν όχι όλοι ζοριζόμαστε οικονομικά. Εχω και το άλλο ντε δεν της μπαίνουν τα ρουχα των 6 μηνών (ενώ είναι μόνο 4 1/2 μηνών ακόμα) γιατί είναι ήδη 67 πόντους και πρέπει να πα΄ρω και ρούχα για 9 μηνών αχ.... τι με περιμένει

 

1ον Να σου ζήσει η ζουζουνίτσα, 67 πόντοι δεν είναι πάιξε γέλασε, φτου-φτου!!!

2ον Εγώ έχω χειρότερο παράδειγμα:Καθισματάκι 9-18 της Maxi Cosi στα Λητώ 450 και στο εν λόγω site μόλις 276!!!!!!Δηλαδή 174ευρώ διαφορά...τι λέτε αξίζει να το συζητάμε??? :mad::mad::mad:

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά επειδή σκεφτόμασταν με τον αντρούλη μου να πάρουμε σε κανα δίμηνο νέο καθισματάκι για την μπέμπα μας διότι έφτασε τα 8 κιλά και ζορίζεται στο 0-13 που έχουμε έψαχνα τα Recaro καλά έφριξα με την τιμή τους στο λητώ 320ευρουλάκια αλλά τα βρήκα στο http://www.pingpong-online.de το ίδιο μοντέλο με το λητώ με 6.5ευρώ μεταφορικά στα 199ευρώ + 6.25ευρώ σύνολο 205,25 διαφορά με ελλάδα 114 ευρώ δηλαδή ήμαρτον!!!!!!!!! και θα το πάρω από εκεί τελικά. Και το λέω μήπως γλιτώσει και καποια αλλη τα ευρουλάκια της γιατί οι καιρόι είναι δύσκολοι και οι ποιο πολλοί αν όχι όλοι ζοριζόμαστε οικονομικά. Εχω και το άλλο ντε δεν της μπαίνουν τα ρουχα των 6 μηνών (ενώ είναι μόνο 4 1/2 μηνών ακόμα) γιατί είναι ήδη 67 πόντους και πρέπει να πα΄ρω και ρούχα για 9 μηνών αχ.... τι με περιμένει

 

Καλό θα ηταν να μια βιαστείτε με την αγορά, γιατί τα βρεφη μέχρι 12 μηνών πρέπει να ταξιδεύουν με φορά αντίθετη με τη φορά του αυτοκινήτου. Οι μυς του αυχαίνα δεν είναι αρκετά δυνατοι, γι΄αυτό μονο μετά το χρόνο συνισταται να περναμε στην επόμενη κατηγορία 9-18. Ακόμα και αν δεν βολεύεται ειναι το ασφαλέστερο για το παιδί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω σας ακουσα και παραγγειλα αυτο!

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=aMzRlIsSpKbWlMJUeHS5nIoYITRcUb4F-ig=?ProductSKU=de_DE-1690096

.....γμτω φτηνηνε κιαλλο! :lol:

ειναι πολυ καλυτερο απο οτι φαινεται στη φωτο

απλα για διδυμα , με τιμη mothercare 320 και παραλαβη σε 5 εργασιμες, μου ηρθανε στο σπιτι μου με acs σε 3 εργασιμες μερες.

Ειναι κουκλια και τα συστηνω ανεπιφυλακτα.

Η δοκιμη με τη μικρη που ειχε αρχισει και ουρλιαζε με το που την εβαζα στο παλιο καθισματακι (εμ, δε μας αρεσε πλεον να κοιταμε πλατη!) πετυχε :lol::lol::lol:

 

καλες αγορες!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτό το site και συγκεκριμένα για το Chicco Kindersitz Key 1 X-Plus, Fuego εχει τεραστια διαφορα τιμής με εδω. Στο λητω το εχει 269 και στο site με εξοδα αποστολης με πιστωτικη μου βγαίνει 177!!!!εγω μαλλον αυτό θα παρω

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ακουσα και παραγγειλα αυτο!

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=aMzRlIsSpKbWlMJUeHS5nIoYITRcUb4F-ig=?ProductSKU=de_DE-1690096

.....γμτω φτηνηνε κιαλλο! :lol:

ειναι πολυ καλυτερο απο οτι φαινεται στη φωτο

απλα για διδυμα , με τιμη mothercare 320 και παραλαβη σε 5 εργασιμες, μου ηρθανε στο σπιτι μου με acs σε 3 εργασιμες μερες.

Ειναι κουκλια και τα συστηνω ανεπιφυλακτα.

Η δοκιμη με τη μικρη που ειχε αρχισει και ουρλιαζε με το που την εβαζα στο παλιο καθισματακι (εμ, δε μας αρεσε πλεον να κοιταμε πλατη!) πετυχε :lol::lol::lol:

 

καλες αγορες!

 

αυτο δενεται με τη ζωνη ή μπαινει καπως στα καθίσματα του αυτοκινήτου; είναι σταθερό όταν το τοποθετείς;;;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

το μαμώτο είναι ότι δεν γνωρίζω γερμανικά ..... και θα ήθελα πολύ να περιηγηθώ και να χαζέψω

 

για ποιο site λες, αυτό που έγραψα είναι στα αγγλικά

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρηκα αυτό το site και συγκεκριμένα για το Chicco Kindersitz Key 1 X-Plus, Fuego εχει τεραστια διαφορα τιμής με εδω. Στο λητω το εχει 269 και στο site με εξοδα αποστολης με πιστωτικη μου βγαίνει 177!!!!εγω μαλλον αυτό θα παρω

 

το κοιταξα λιγο καλύτερα και αυτό φαίνεται να μην εχει την υποδοχή για το καθισμα αυτοκινήτου και με την υποδοχή βγαίνει 219 όπως και στο http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=ytbi_Du5oLrj_HKSx7OA9Dqzgy5vOSP2Bg8=?ProductSKU=de_DE-1737233

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

:lol: καλημερα.εμεις πηραμε απο το κου-κου ενα της τζουνιορς.το βρηκα προσφορα περυσι τις γιορτες 42,5ευρω.μια χαρα την κανει τη δουλεια του και η μαρκα του ειναι πολυ καλη.εχει και μαξολαρακι.υπαρχει μπεζ μπλε και μπεζ κοκκινο.εγω προλαβα το τελευταιο κοκκινο.
Link to comment
Share on other sites

 

Επαναφέρω το θέμα γιατί παραλάβαμε το κάθισμα inglesina marko polo και ήθελα να πω εντυπώσεις. Στη "ξαπλωτή" θέση μοιάζει με το σχήμα των καθισμάτων 0-13 (κάθεται δηλαδή σε εμβρυακή περίπου στάση το μωρό). Είναι πολύ ωραίο όμως και μοιάζει πολύ σταθερό.

 

Με γειά σας!!! Στην εμβρυική στάση το έχεις γυρισμένο ανάποδα?? Δηλαδή να κοιτάει πίσω? Πώς εφαρμόζει στο αυτοκίνητο? Το δένεις με τις ζώνεις του αυτοκινήτου? Δεν είναι ισοφιφ από ότι κατάλαβα.

Και εμείς ακόμη το ψάχνουμε...

Ευχαριστώ για την ενημέρωση...

ΦΕΗ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια σελ. γερμ. (υπάρχει κ σε περιοδικό) όπου κάνουνε έλεγχο σε διάφορα προιόντα απο κρέμες μέχρι αυτοκίνητα και δημοσιεύουνε κάθε φορά τα αποτελέσματα και είναι έγκυρο. http://www.test.de/themen/auto-verkehr/test/-Autokindersitze/1538651/1538651/1546329/1540691/#fn-Anm Το 1 είναι το άριστα και το 6 το χειρότερο. το 3 ειναι το μέτριο και το 2 το καλό. Ελπίζω να βοηθήσει και αν βρω και άλλο θα το βάλω.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

:lol: καλημερα.εμεις πηραμε απο το κου-κου ενα της τζουνιορς.το βρηκα προσφορα περυσι τις γιορτες 42,5ευρω.μια χαρα την κανει τη δουλεια του και η μαρκα του ειναι πολυ καλη.εχει και μαξολαρακι.υπαρχει μπεζ μπλε και μπεζ κοκκινο.εγω προλαβα το τελευταιο κοκκινο.

 

Καλή μου τη μάρκα που λες την ξέρω πολύ καλά κι έχω να σου πω ότι είναι η πλέον άχρηστη!Είναι εντελώς κινέζικα,με την κακή έννοια.Δηλαδή θέλω να πω ότι δεν είναι μια μεγάλη εταιρεία που απλά έχει το εργοστάσιό της στην Κίνα αλλά λειτουργεί με κάποιες προ'υ'ποθέσεις ασφάλειας.Είναι μια ελληνικη εταιρεία που έχει πραγγείλει από την Χ κινέζικη τα συγκεκριμένα εμπορεύματα και του έχουν βάλει επάνω τη φίρμα του.Δε σε προβλημάτισε ότι ήταν τόσο φθηνό?Ξέρω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι αλλά πρώτα και πάνω απ'όλα είναι η ασφάλεια των παιδιών μας.Θέλω να πω ότι καλύτερα παρτα όλα τα υπόλοιπα από το JUMBO, εκτός από το στρώμα -η γνώμη μου-και επένδυσε σε ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου.Ελπίζω κι ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην χρειαστεί να διαπιστώσεις αυτό που σου λέω, αλλά είχες δει πριν λίγο καιρό ένα ρεπορτάζ στην τηλεόραση για τα φθηνά κινέζικα κράνη που διαλύονταν με ένα πεσιμο :evil::evil: Δηλαδή για την δουλειά που προορίζεται και αυτή είναι να προστατέψει το παιδί μας σε περίπτωση ατυχήματος,και πάλι σου επαναλαμβάνω ότι εύχομαι να μη χρειαστεί ποτε να το διαπιστώσεις,σίγουρα δεν θα την κάνει καλά τη δουλειά του....

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω σας ακουσα και παραγγειλα αυτο!

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=aMzRlIsSpKbWlMJUeHS5nIoYITRcUb4F-ig=?ProductSKU=de_DE-1690096

.....γμτω φτηνηνε κιαλλο! :lol:

ειναι πολυ καλυτερο απο οτι φαινεται στη φωτο

απλα για διδυμα , με τιμη mothercare 320 και παραλαβη σε 5 εργασιμες, μου ηρθανε στο σπιτι μου με acs σε 3 εργασιμες μερες.

Ειναι κουκλια και τα συστηνω ανεπιφυλακτα.

Η δοκιμη με τη μικρη που ειχε αρχισει και ουρλιαζε με το που την εβαζα στο παλιο καθισματακι (εμ, δε μας αρεσε πλεον να κοιταμε πλατη!) πετυχε :lol::lol::lol:

 

καλες αγορες!

 

αυτο δενεται με τη ζωνη ή μπαινει καπως στα καθίσματα του αυτοκινήτου; είναι σταθερό όταν το τοποθετείς;;;

 

 

δενονται με τη ζωνη, παρα πολυ ευκολα και πολυ σταθερα.

το καλο ειναι οτι καταλαμβανουν μικροτερο χωρο απο τα βρεφικα και τωρα υπαρχει χωρος και για ενα αδυνατο ατομο αναμεσα τους

 

οσο για τα γερμανικα εκανα μεταφραση απο εδω http://babelfish.yahoo.com/ για να καταλαβω τι μου γινεται

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ακουσα και παραγγειλα αυτο!

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=aMzRlIsSpKbWlMJUeHS5nIoYITRcUb4F-ig=?ProductSKU=de_DE-1690096

.....γμτω φτηνηνε κιαλλο! :lol:

ειναι πολυ καλυτερο απο οτι φαινεται στη φωτο

απλα για διδυμα , με τιμη mothercare 320 και παραλαβη σε 5 εργασιμες, μου ηρθανε στο σπιτι μου με acs σε 3 εργασιμες μερες.

Ειναι κουκλια και τα συστηνω ανεπιφυλακτα.

Η δοκιμη με τη μικρη που ειχε αρχισει και ουρλιαζε με το που την εβαζα στο παλιο καθισματακι (εμ, δε μας αρεσε πλεον να κοιταμε πλατη!) πετυχε :lol::lol::lol:

 

καλες αγορες!

 

αυτο δενεται με τη ζωνη ή μπαινει καπως στα καθίσματα του αυτοκινήτου; είναι σταθερό όταν το τοποθετείς;;;

 

 

δενονται με τη ζωνη, παρα πολυ ευκολα και πολυ σταθερα.

το καλο ειναι οτι καταλαμβανουν μικροτερο χωρο απο τα βρεφικα και τωρα υπαρχει χωρος και για ενα αδυνατο ατομο αναμεσα τους

 

οσο για τα γερμανικα εκανα μεταφραση απο εδω http://babelfish.yahoo.com/ για να καταλαβω τι μου γινεται

 

συγγνωμη παλι που ρωτάω, έχει ένα σύστημα που κουμπώνει με το αυτοκίνητο, ή περνιουνται ζώνες απο αυτο; Γιατι σκεφτομαι αυτό που λες η της chicco με isofix σύστημα, εχουν 60€ διαφορά

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

:lol: κωνσταντια ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα δεν εχω δυνατοτητα να πηγαινω στα τζαμπο γιατι μενω μυτιληνη και επισης το καρεκλακι μας το ειδα σε ολα τα βρεφικα καταστηματα του νησιου σε υψηλοτερη τιμη απλα στο κου-κου ηταν χριστουγενιατικη προσφορα τοτε.ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν ηθελα να διαθεσω περισσοτερα χρηματα γιατι θεωρω οτι δεν υπαρχει λογος να δωσω μια περιουσια σε κατι που το βρηκα σε αυτη την τιμη.ειναι πως το βλεπει ο καθενας παντως σε ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

 

Επαναφέρω το θέμα γιατί παραλάβαμε το κάθισμα inglesina marko polo και ήθελα να πω εντυπώσεις. Στη "ξαπλωτή" θέση μοιάζει με το σχήμα των καθισμάτων 0-13 (κάθεται δηλαδή σε εμβρυακή περίπου στάση το μωρό). Είναι πολύ ωραίο όμως και μοιάζει πολύ σταθερό.

 

Με γειά σας!!! Στην εμβρυική στάση το έχεις γυρισμένο ανάποδα?? Δηλαδή να κοιτάει πίσω? Πώς εφαρμόζει στο αυτοκίνητο? Το δένεις με τις ζώνεις του αυτοκινήτου? Δεν είναι ισοφιφ από ότι κατάλαβα.

Και εμείς ακόμη το ψάχνουμε...

Ευχαριστώ για την ενημέρωση...

Φέη όντως δεν είναι ισοφιξ, δένει με τις ζώνες αυτοκινήτου. Μέχρι τα 13 κιλά το έχεις ανάποδα και κοιτάει το πίσω κάθισμα, μετά το γυρνάς.Η αλήθεια είναι οτι ακόμα δεν το έχουμε περάσει στο αμάξι για να τσεκάρω την σταθερότητα αλλά μόλις το κάνω θα ενημερώσω.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σκέφτομαι κι εγώ να αγοράσω αυτό το καθισματάκι.

Μάλιστα, στο myToys.de έχει τώρα 139,99 (18% έκπτωση) + 16 ευρώ μεταφορικά.

Ωστόσο, κι εμένα με απασχολεί το ζήτημα της ζέστης, μιας και καλό είναι να αποφεύγουμε το air-condition στα μικρά παιδιά.

Αν το έχει αγοράσει κανείς μπορεί παρακαλώ να μου πει ποια είναι η εμπειρία του; Σίγουρα όλα τα καρεκλάκια είναι ζεστά το καλοκαίρι αλλά αυτό έχει το επιπλέον θέμα του μαξιλαριού που ζώνει το παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να αγοράσω ένα κάθισμα αυτοκινήτου για τη κόρη μου΄(είναι 13μηνών και 11 κιλά).Διαβάσα στο φορουμ τα άλλα θέματα αλλά έχω μπερδευτει περισσότερο.Θέλω ένα κάθισμα που να έχει την επιλογή να κοιτάει και πίσω και μπροστά να το τοποθετεις δηλαδή όπως θέλεις .

 

Συγγνώμη αν το θέμα έχει αναφερθεί κάπου στο φόρουμ

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω απλώς διαβάζοντας το φορουμ και τα τεστ , αναφερουν ότι καλύτερα το παιδι να κοιτάει προς τα πίσω μέχρι τα 3χρόνια.

Νομίζω ότι είναι μικρή ακόμα να τη γυρίσω μπροστά

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites

Κάπου το ξαναέγραψα νομίζω σήμερα.

Το ίδιο πρόβλημα έχουμε και εμείς. Σε ισοφιξ δεν βρήκα κάτι σε αξιόπιστη εταιρεία(ομολογώ ότι δεν έψαξα και τρομερά). Βρήκαμε όμως της britax το first class και το θεωρώ φανταστική επιλογή. Δείχνει πολύ στιβαρή κατασκευή. Κοιτάζει και προς τα πίσω και μπορείς να το γυρίσεις και μπροστά. Έχει αντάπτορα για νεογέννητο και έρχεται αρκετά επίπεδη η θέση (αν αποφασίσετε για δεύτερο παιδί θα σας ξαναχρησιμεύσει).

Στο λητώ το έχει γύρω στα 270 ευρώ, αλλά στο ιντερνετ μπορείς να το βρεις με σχεδόν 150 ευρώ! ίσως και λιγότερο!

Καλές βόλτες!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια , εως 10-11 μηνων ειναι να κοιταει πισω , προς Θεου τι 3 χρονων . Και την παιδιατρο που ρωτησαμε ειπε το πολυ εως 12 μηνων , ιδιαιτερα απο τη στιγμη που περπατανε κιολας ή στεκονται μονα τους δεν υπαρχει κανενα προβλημα . Τον πιτσιρικα 11 μηνων τον γυρησαμε μπροστα και την μικρη καπου εκει θα την γυρησουμε . Γυρνα το παιδακι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...