Recommended Posts

Renesa σ ευχαριστω για την απαντηση. Μηπως ειναι προτιμοτερο να διαλεξω ενα καθισμα αυτοκινητου που να ειναι 0-18 η σαν το δικο σου για να το εχω περισσοτερο καιρο κ να παρω ξεχωριστα ενα καροτσι που να ξαπλωνει κ να ειναι καταλληλο κ για νεογεννητα; Δεν ξερω τι θα ειναι πιο βολικο κ οικονομικο.

3-1-2014 Καλως ηρθες μικρε μου πριγκιπα!

Διαφημίσεις

I lisi pou skeftesai eina praktiki kai oikonomiki, marie, alla an tha kinisai poli me to paidi idios me to aftokinito tha hriasteis bucket vrefiko 0-13 gia na min xipnas to moro sou me ti metakinisi tou paidiou apo megalo kathismataki 0-18 sto karotsi pou xaplonei gia vrefaki. Giati to vrefiko bucket vgainei amesa apo to aftokinito kai koubonei amesa sto karotsi 2 se 1. Afti einai mia simantiki leptomeria poi isos den skeftesia tora alla stis taktikes metakiniseis einai kati pou prepei na laveis ip opsi sou. Sinithos ta vrefakia koimountai sto aftokinito eno otan arhizoun na perpatane asheta apo to varos tou paidiou diskola kathetai to paidi se vrefiko kathisma kai sigoura tha hriasteis esto ena anapodo paidiko kathisma aftokinitou os tote gia megaliteri asfalia. Elpizo na min se berdepsa, pantos an thes ti gnomi mou to vrefiko bucket emena mou fainetai efkolo sti metafora alla den einai oikonomiki lis giati sintoma tha hriasteis kathisma megaliteris katigorias anapodo I simvatiko. Kai sigoura me ena karotsi pou xaplonei gia vrefaki tha eisia kalimeni an telika pareis 0-18 kathisma. Elpizo na voithisa.

γεια σας! ετοιμαζομαστε να αγορασουμε καθισματακι αυτοκινητου και θα ηθελα τις εμπειρικες συμβουλες σας! ειμαι αναμεσα σε 2 μοντελα! το ενα ειναι της recaro young sport απο 9-36 κιλα και το αλλο ειναιτης be safe izi comfort x3 απο 9-18 κιλα. σα μαρκα ολοι μου προτεινουν την πρωτη αλλα η πρωτη δεν διαθετει ανακλιση οπως η δευτερη. πιστευετε οτι ειναι τοσο σημαντικη και χρησιμη η λειτουργια της ανακλισης?

Ειχα για λιγο καιρο το recaro monza 15-36 κιλα για το αυτοκινητο και παραπονιοταν συνεχεια ο μικρος σε πολυωρα ταξιδια οτι δεν τον βολευει για να κοιμηθει γιατι δεν ειχε καθολου ανακλιση.Αν και σε αυτες τις κατηγοριες ειναι δυσκολα να βρεις καθισμα με ανακλιση ειδα τωρα το britax Advansafix II sict http://www.paidikospiti.gr/product_detail.jsp?prdId=120-22218&ref=bestprice.gr.Εχει μια μικρη ανακλιση οχι τοσο σημαντικη αλλα πιστευω να μην διαμαρτυρηθει.Επισης πονταρω και στο οτι εχει ιμαντα προσδεσης ψηλα για μεγαλυτερη σταθεροτητα που πιανει στο πορτμπαγκαζ και οτι θα μπορεση να του βαλω κατω απο το καθισμα ενα αντικειμενο οπως ενα βιβλιο η ενα μαξιλαρι ετσι ωστε να ανασηκωθει λιγο μπροστα το καθισμα για να μου δωσει μεγαλυτερη κλιση στην ανακλιση.Εσεις εχετε κατι αλλο να προτεινετε ??

<a href=Capture_zpsmeczkygy.png' alt='Capture_zp

Ειχα για λιγο καιρο το recaro monza 15-36 κιλα για το αυτοκινητο και παραπονιοταν συνεχεια ο μικρος σε πολυωρα ταξιδια οτι δεν τον βολευει για να κοιμηθει γιατι δεν ειχε καθολου ανακλιση.Αν και σε αυτες τις κατηγοριες ειναι δυσκολα να βρεις καθισμα με ανακλιση ειδα τωρα το britax Advansafix II sict http://www.paidikospiti.gr/product_detail.jsp?prdId=120-22218&ref=bestprice.gr.Εχει μια μικρη ανακλιση οχι τοσο σημαντικη αλλα πιστευω να μην διαμαρτυρηθει.Επισης πονταρω και στο οτι εχει ιμαντα προσδεσης ψηλα για μεγαλυτερη σταθεροτητα που πιανει στο πορτμπαγκαζ και οτι θα μπορεση να του βαλω κατω απο το καθισμα ενα αντικειμενο οπως ενα βιβλιο η ενα μαξιλαρι ετσι ωστε να ανασηκωθει λιγο μπροστα το καθισμα για να μου δωσει μεγαλυτερη κλιση στην ανακλιση.Εσεις εχετε κατι αλλο να προτεινετε ??

<a href=Capture_zpsmeczkygy.png' alt='Capture_zp

Οχι βιβλιο ή μαξιλάρι. Η πετσέτα καλά τυλιγμένη ρολο και δεμένη ή πας σε ένα κατάστημα τύπου jumbo και παίρνεις ένα "μακαρόνι" κολύμβησης και κόβεις ένα κομμάτι. Είναι αυτό που έχω δει και επίσημα να συνιστούν κατασκευαστές και ειδικοί σε ξένα sites για να πετύχεις την κλίση που θες, γιατί είναι υλικό που δεν είναι άκαμπτο.

Ο αντρας μου ειδε οτι το isofix πισω κινειται πανω κατω στα ακρα του στο συγκεκριμμενο καρεκλακι και σκεφτηκε αυτη την πατεντα.Και στι προηγουμενο που ειχαμε μπορουσαμε να το κανουμε αυτο αλλα δεν ειχε τον ιμαντα κρατησης-συσφιξης στο πορτμπαγκαζ και πηγαινε δεξια αριστερα στις στροφες η πλατη.Αυτο παντως πιστευω οτι ειναι οτι ποιο ασφαλες εχει βγαλει η britax εχει isofix ,περναει και η ζωνη στην πλατη και εχει και τον ιμαντα προσδεσης στο πορτμπαγκαζ.

Απο δευτερα μαλλον θα το εχω η μπορει και το σαββατο οποτε θα σας ανεβασω φωτο γραφιες με το παιδι προσδεμενο ετσι ωστε να εχετε μια εικονα ειδικα για το θεμα της κλισης

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα