Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ


Recommended Posts

Κι εγω αυτο πηρα απο το ΛΗΤΩ 230 το καθισμα και 170 την βαση και μου εκαναν 40 ευρω εκπτωση επειδη ηταν Αυγουστος. Συνολο δηλαδη 360 ευρω. Εσενα ποσο σου βγαινει με τα μεταφορικα? Και να εχεις καλυψεις το σημειο θα μπορουν σιγουρα να σου κανου 2 τρυπες στο σημειο που βγαινουν οι βασεις και να εισαι σιγουρη οτι δεν θα φαινεται ειναι στο χαμηλοτερο σημειο της πλατης του καθισματος εκει που εφαπτεται με τη βαση (στην ενωση).

Εαν ειναι απο την "μανα" του αποκλειεται να εχουν καλυψει τα σημεια, εαν τα εβαλες μετα σε ταπετσερη θα πρεπει να μην τα εχει καλυψει λογικα, αλλα και να τα εχει καλυψει πηγαινε να σου κανει 2 τρυπες.

 

Δες περιπου που ειναι οι βασεις

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/08/Isofix_anchorpoints.jpg/450px-Isofix_anchorpoints.jpg

 

δες και εδω για επιπλεον πληροφοριες για το συγκεκριμενο καθισμα, νομιζω οτι η βαση isofix προσφερει μεγαλη ασφαλεια παντως

 

http://www.hts.no/en/products/izisleepisofix.php

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 401
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το αυτοκίνητο του συζύγου αν έχει ισοφίξ!

τί είναι το ισοφίξ;;):rolleyes::lol:

 

στον Ντόσσα, στο σάϊτ, το είχε 450 ευρώ! έλεος!!!!!!!!!!!!!

μήπως να της πάρω αυτοκίνητο;;;;;;;;;;;;

τόσο κάνουν;

 

Σεβουλα,στην Ελλαδα ειναι πανακριβο ιδιως στην περιφερεια...απο Αγγλια αν το παρεις απο το σαιτ που σου ειπα να υπολκογισεις +39 λιρες μεταφορικα.Ειναι πολυ μεγαλη η κουτα γι αυτο.

Ειναι πολυ καλο καθισμα,εγω αυτο θα παρω μολις φτασουμε στην καταλληλη ηλικια.

 

isofix αγκιστρα υπαρχουν στα αυτοκινητα στις πισω θεσεις και στου συνοδηγου για να πιανει εκει ο μηχανισμος και να μην χρειαζονται ζωνες αλλα το καθισμα να γινεται πλεον μερος του αυτοκινητου!

Αν βαλεις το χψερι σου ψαχτα θα τα βρεις,,στα καινουργια αυτοκινητα υπαρχουν στανταρ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! σκεφτομαι να αγορασω αναποδο καθισματακι με βαση isofix. το αυτοκινητο μας ειναι το opel insignia (αν και ειναι καινουριο μοντελο δεν γνωριζω αν διαθετει τη βαση αυτη) αλλα του εχουμε βαλει καλυμματα δερματινης! μπορει κανεις να με διαφωτισει για το αν διαθετει τη βαση και αν επηρεαζουν τα καλυμματα την τοποθετηση του καθισματος? ευχαριστω εκ των προτερων!

________

 

Σίγουρα έχει το insignia isofix και μάλιστα ακόμα και στην μεσαία πίσω θέση. Εμείς το παραγγείλαμε χθες επείδη περιμένουμε μωράκι και το παλιό μας αυτοκίνητο δεν έχει τόσο καλά επίπεδα ασφαλείας. Μας είπαν οτι στο βιβλίο του αυτοκινήτου έχει πληροφορίες και εικόνες αλλιώς μη διστάσεις να πας στην αντιπροσωπεία και να σου δείξουν πώς γίνεται η εγκατάσταση του παιδικού καθίσματος. Τώρα σχετικά με το αν τα καλύμματα δερματίνης επηρεάζουν τις βάσεις isofix τσέκαρε αν είναι μπορείς να πιάσεις κάτι σαν μεταλλικούς κρίκους όταν βάζεις το χέρι σου στο χώρισμα που κάνει ανάμεσα στο κάθισμα και την πλάτη του καθίσματος. Αν δεν μπορείς, σημαίνει οτι τα καλύμματα απλά κρύβουν τη βάση και πρέπει να τοποθετηθούν διαφορετικά.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να σε ρωτήσω σχετικα με το καθισμα maxi cosi mobi. όλα καλά? σκέφτομαι να το παραγγείλω.

Εγω το εχω το καθισμα κι ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!!Θα το παρεις προφανως απο carseat.se....ρωτα αν χωραει στο αμαξι σου.Ο,τι αλλο θελεις ρωτα.....ευχαριστως να σε βοηθησω αν μπορω!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κορίτσια ποιά είναι τα κριτήρια που διαλέξατε καθισματάκι;

Εμένα όλα ίδια μου φαίνονται...αν παραβλέψουμε την τιμή πώς πρέπει να αναζητήσω ποιό είναι το καλύτερο;

 

Όλες οι γνωστές μου εδώ αγοράζουν chicco...αλλά βλέπω ότι από το εξωτερικό παίρνεται συνήθως maxi cosi..

 

Εμένα μου έφεραν ένα junior's αλλά επειδή είναι ελληνική εταιρία αμφιβάλλω πολύ για την ασφάλειά του...

 

Τι να κάνω; Πρέπει να το γυρίσω άμεσα....:(

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια ποιά είναι τα κριτήρια που διαλέξατε καθισματάκι;

Εμένα όλα ίδια μου φαίνονται...αν παραβλέψουμε την τιμή πώς πρέπει να αναζητήσω ποιό είναι το καλύτερο;

 

Όλες οι γνωστές μου εδώ αγοράζουν chicco...αλλά βλέπω ότι από το εξωτερικό παίρνεται συνήθως maxi cosi..

 

Εμένα μου έφεραν ένα junior's αλλά επειδή είναι ελληνική εταιρία αμφιβάλλω πολύ για την ασφάλειά του...

 

Τι να κάνω; Πρέπει να το γυρίσω άμεσα....:(

Κοιτα κι εγω οταν ημουν Ελλαδα στην κορη μου chicco ειχα.....τα κοριτσια αγοραζουν απο το εξωτερικο(εγω βρισκομαι στο εξωτερικο) γιατι πρωτον εχει καλυτερες τιμες και δευτερον αν θες καρεκλακι αναποδο και ειδικα το maxi cosi mobi,μονο στο εξωτερικο θα το βρεις.

Πολυ λυπαμαι που το λεω αλλα κι εγω αν ηταν ελληνικη εταιρια θα αμφεβαλα για την ασφαλεια του...δεν το ξερω το συγκεκριμενο,πρωτη φορα το ακουω.

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κι εγω οταν ημουν Ελλαδα στην κορη μου chicco ειχα.....τα κοριτσια αγοραζουν απο το εξωτερικο(εγω βρισκομαι στο εξωτερικο) γιατι πρωτον εχει καλυτερες τιμες και δευτερον αν θες καρεκλακι αναποδο και ειδικα το maxi cosi mobi,μονο στο εξωτερικο θα το βρεις.

Πολυ λυπαμαι που το λεω αλλα κι εγω αν ηταν ελληνικη εταιρια θα αμφεβαλα για την ασφαλεια του...δεν το ξερω το συγκεκριμενο,πρωτη φορα το ακουω.

 

Άσε που στο φυλλάδιο λέει ότι από 9 μηνών το γυρνάς μπροστά...απαράδεκτο!!!

Ίσως να το έχει ως προαιρετικό αλλά δεν το αναφέρει καν έτσι....

Είναι πολύ μικρό το μωράκι 9 μηνών για να κοιτάει μπροστά...σε ένα φρενάρισμα...-ω Θεέ μου ούτε να το σκεφτώ θέλω -πώς θα πάει το κεφαλάκι του....:(:(:(

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Jen συγνώμη αν σε μπερδεψα περισσότερο,αλλά αυτά που σου είπα δε τα έβγαλα απο το κεφάλι μου,τα διάβασα απο διεθνή site για την ασφάλεια των παιδικών καθισμάτων.Δυστυχώς στην Έλλάδα η ενημέρωση είναι ελλειπής και οι περισσοτεροι γονεις αφήνονται στις πληροφορίες φίλων,χωρίς να το ψάξουν λίγο παραπάνω, ή σε αυτα που θα τους πει ένας πωλητής ο οποίος το μόνο που θέλει ειναι να προωθήσει τα δικά του προ'ι'όντα.Αφού έχουμε το internet γιατί να μην ενδιαφερθούμε λίγο παραπάνω ειδικά σε ότι έχει να κάνει με την ασφάλεια των παιδιών μας?Εγώ για καρότσι έχω καταλήξει στο Mura 3, μπες αν θες στην www.maxi-cosi.com και δες το instruction movie-είναι φοβερά πρακτικό!

 

ΚΩΣΤΑΝΤΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ MAXI COSI MURA 3 ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΟ 4 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια sos!!!

Xρειαζομαι επειγοντως καρεκλακι αυτ/του για την μικρη μου που ειναι 10 μηνων!

Ειχα αρχικα της bebe confort που κουμπωνε κ επανω στο καροτσι αλλα το πουλησα πριν μηνες γιατι πουλουσα κ το καροτσι!

Τωρα ειμαι με ενα δανεικο της chicco...

Ποιο να παρω?Εχω μπερδευτει.....

Λιγο που κοιταξα ειδα οτι τα rear facing ειναι τα καλυτερα αλλα η μικρη μου ζαλιζεται παρα πολυ στα ταξιδια κ πιστευω οτι ενας απο τους λογους ειναι οτι το καρεκλακι ειναι αναποδα.....κ αυτο το λεω γιατι στο τελευταιο μας ταξιδι αφου εκανε 2-3 φορες εμετο κ το καρεκλακι εγινε χαλια την πηρα στα χερια μου μεχρι να φτασουμε κ ηταν μια χαρα!

Με εχει προβληματισει πολυ το θεμα "καρεκλακι"γιατι απο την μια θελω το παιδι μου να ειναι ασφαλες αλλα απο την αλλη αν ειναι να αγορασω αναποδο παλι κ να ζαλιζεται με αποτελεσμα να καταληγει στα χερια μου δεν εχει νοημα κ το κυριοτερο δεν ειναι ασφαλες το παιδι στα χερια μου!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς έχουμε το BeSafe Izi combi X3. Γυρίζει και μπροστά(χωρίς isofix όμως) και θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα. Αν διαβάσεις τα προηγούμενα post θα πάρεις μία άποψη περι καθισμάτων, από εκει΄κι έπειτα είναι θέμα των οικονομικών σας.

Δεν το πήραμε από Ελλάδα (σιγά μην δίναμε 509?) αλλά από pramworld με μία επιπλέον έκπτωση που πετύχαμε 10%, με καρότσι techno xlr δύο επιπλέον καθίσματα και ένα bumper καροτσιού και μαζί με μεταφορικά ήρθαν σε 6 μέρες με ACS στα 650?.

 

Κοίτα πάντως και στον Ντοτσα γιατί κάνει κάποιες προσφορές, απλά να ρωτήσεις για κόστος μεταφορικών.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγοράσαμε πρόσφατα ένα καθισματάκι Junior's Primo (http://www.4uthesite.com/products.php?pid=14251&pc=2086&NAV_PROD) για τον μικρούλη μας. Οι οδηγίες είναι τραγικές (μόλις 3 γραμμές) και δεν μπορούμε να το εγκαταστήσουμε...

 

Επειδή το κατάστημα αγοράς είναι μακρυά από το σπίτι μας και δεν έχουμε πού να αφήσουμε τον μικρό για να πάμε εκεί πάλι, μήπως έχει κανείς παρόμοιο καθισματάκι για να μας δώσει μερικές συμβουλές για την εγκατάστασή του?

 

Αν βοηθάει καθόλου, η ζώνη πιάνει αρχικά στην ψηλά στην πλάτη του καθίσματος και μετά με κάποιο μαγικό τρόπο κάτω και πίσω από την πλάτη, χωρίς να περνάει καθόλου από μπροστά...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κατάστημα αγοράς είναι μακρυά από το σπίτι μας και δεν έχουμε πού να αφήσουμε τον μικρό για να πάμε εκεί πάλι, μήπως έχει κανείς παρόμοιο καθισματάκι για να μας δώσει μερικές συμβουλές για την εγκατάστασή του?

 

Τελικά κατάφερα και βρήκα οδηγίες από εδώ, με βίντεο και φωτογραφίες. Παρότι διαφορετική μάρκα, το καθισματάκι είναι σχεδόν το ίδιο και πλέον στέκεται πολύ σταθερά στο κάθισμα του αυτοκινήτου! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εμείς έχουμε το BeSafe Izi combi X3. Γυρίζει και μπροστά(χωρίς isofix όμως) και θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα. Αν διαβάσεις τα προηγούμενα post θα πάρεις μία άποψη περι καθισμάτων, από εκει΄κι έπειτα είναι θέμα των οικονομικών σας.

Δεν το πήραμε από Ελλάδα (σιγά μην δίναμε 509?) αλλά από pramworld με μία επιπλέον έκπτωση που πετύχαμε 10%, με καρότσι techno xlr δύο επιπλέον καθίσματα και ένα bumper καροτσιού και μαζί με μεταφορικά ήρθαν σε 6 μέρες με ACS στα 650?.

 

Κοίτα πάντως και στον Ντοτσα γιατί κάνει κάποιες προσφορές, απλά να ρωτήσεις για κόστος μεταφορικών.

 

 

Eirinitas μπορείς να μου πεις αν είσαι ευχαριστημένη με αυτό το καρεκλάκι γιατι και εμείς ψάχνουμε τώρα και έχουμε σχεδόν καταλήξει σε αυτό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας!Το τελευταίο διάστημα ψάχνω σε διάφορα sites ελληνικά και ξένα να βρω το be safe izi comfort x3 isofix σε όσο το δυνατόν καλύτερη τιμή.Γενικά στα περισσότερα πωλείται 450 ευρώ.Το περίεργο είναι ότι το βρήκα στο κατάστημα Ναρλής στην Καβάλα 330 ευρώ μετρητοίς.Δεν είναι απίστευτο;Ακόμη και στη Βουλγαρία το βρήκα 370 ευρώ.Εννοείται πως το παρήγγειλα.Μα πως γίνεται να έχει τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή;Είναι απορίας άξιον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κι απο μενα

πλησιαζει η ωρα να αλλαξουμε το καθισμα αυτοκιμητου μας.

εχω καταληξει στα britax αλλα μεταξυ 2.

britax king plus kai first class.

εχετε χρησιμοποιησει καποιο απο αυτα? τι διαφορες εχουν?

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας. ανακάλυψα σημερα μια εταιρεία παιδικών καθισμάτων, που μόλις ήρθε στην Ελλάδα και την εισάγει μόνο ένα κατάστημα. Είναι γερμανική και στο τεστ της ADAC βγαίνει πολύ καλή. είναι η ΚΙDDY. Την έχει κανείς υπόψη; Πάντως το καθισματάκι που είδα κοιτάει μπροστά, αλλά έχει ένα σύστημα στήριξης που μου φάνηκε πολύ καλό. Δεν ξέρω...

 

www.kiddy.de/gb/company-video

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. ανακάλυψα σημερα μια εταιρεία παιδικών καθισμάτων, που μόλις ήρθε στην Ελλάδα και την εισάγει μόνο ένα κατάστημα. Είναι γερμανική και στο τεστ της ADAC βγαίνει πολύ καλή. είναι η ΚΙDDY. Την έχει κανείς υπόψη; Πάντως το καθισματάκι που είδα κοιτάει μπροστά, αλλά έχει ένα σύστημα στήριξης που μου φάνηκε πολύ καλό. Δεν ξέρω...

 

www.kiddy.de/gb/company-video

 

εμείς έχουμε το αντίστοιχο cybex pallas. θεωρούνται τα ποιο ασφαλή αυτή την εποχή απλώς το μειονεκτημα τους είναι το λίγο δύσκολο βάλε-βγάλε του παιδιού.στην αρχή νευρίασα αλλά μετά είπα ότι μπροστά στην ασφάλεια του παιδιού ας κουραστώ λίγο παραπάνω..

ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

To be safe izi sleep το έχει καμία; Είναι καλό ή να προτιμήσω το be safe izi go?

 

 

Καλημερα!!Εχουμε το izi sleep!!Ειναι πολυ καλο!!!Εαν εχεις σκοπο να αφηνεις το μωρο μεσα στο καθισμα να κοιμαται ειναι καταπληκτικο!!!(εννοειτε εκτος αυτοκινητου στην ξαπλωτη θεση!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Εχουμε το izi sleep!!Ειναι πολυ καλο!!!Εαν εχεις σκοπο να αφηνεις το μωρο μεσα στο καθισμα να κοιμαται ειναι καταπληκτικο!!!(εννοειτε εκτος αυτοκινητου στην ξαπλωτη θεση!!)

 

Eίναι πολύ βαρύ;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Eίναι πολύ βαρύ;

 

 

Η αληθεια ειναι οτι ειναι βαρυ!!!!!Στην αρχη που το εβγαζα απ το αμαξι με το μωρο μεσα,μου φευγε η μεση!!!Με τα δυο χερια το κουβαλουσα.....αυτο ειναι το μονο μειον πιστευω!!!Απ την αλλη ειναι βαρια η κατασκευη του κατι που με κανει να νιωθω ακομη πιο ασφαλης!!!Δεν ειναι ψευτικουρα.......ειναι πολυ σταθερο καθισμα!!!!Πλεον δεν το βγαζω καθολου απο το αυτοκινητο.......εξαλλου λογω βαρους μαζι με το μωρο δεν βολευει καθολου(η μικρη μου ειναι 8κιλα+)......απλα βαζω-βγαζω το μωρο!!!μια χαρα!!Το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!!!

Σου εχω μεταφρασει παρακατω τα χαρακτηριστηκα για τα δυο καθισματα,που αναφερει στο site της η besafe.

 

 

izi sleep

 

Τα μωρά μπορούν να αντιμετωπίσουν δυσκολίες στην συνεδρίαση σε όρθια στάση για οποιοδήποτε χρονικό διάστημα. Ιατρικούς εμπειρογνώμονες συμβουλεύουν τους τρεις πρώτους μήνες ενός μωρού, δεν πρέπει να καθίσουν περισσότερο από max. 1 ½ ώρα. Γιατί; ... Ένα μωρό `s κεφάλι αντιπροσωπεύει το 25% του συνολικού βάρους του σώματος και να κάνει μια πίεση στην σπονδυλική στήλη. Αυτό μπορεί να είναι ανθυγιεινό όταν κάθεται πάρα πολύ καιρό. Όταν κάθεται σε όρθια θέση πάρα πολύ καιρό, το στήθος μπορεί να συνθλίβεται και αναπνέει ικανότητα θα μειωθεί. Αυτό θα προκαλέσει το κλείδωμα της πρόσληψης οξυγόνου! Ref. British Medical Journal, βλέπε ξεχωριστό κεφάλαιο. Ως εκ τούτου BeSafe Ίζι Sleep γίνεται με μια ξαπλωμένη θέση!

 

Στο Ίζι αυτοκίνητο ύπνου πρέπει να είναι σε όρθια θέση για λόγους ασφαλείας. Καθώς ταξιδεύει σύστημα ή στο σπίτι σας πλαγιάζω το κάθισμα και το μωρό μπορεί να έχει μια υγιή και οριζόντια θέση, όπως συνιστάται από ιατρικούς εμπειρογνώμονες.

 

Επιπλέον χαρακτηριστικά:

- Διαφορετικές εγκατάσταση ζώνη, μπορεί να εγκατασταθεί σε αυτοκίνητα με μικρότερες ζώνες.

- περισσότερο από άλλους babyseats, με μέτωπο προς χρήση για περισσότερο χρόνο.

- Στερεά κατασκευές σάντουϊτς, ενισχυμένο σκληρό κέλυφος και μαλακό εσωτερικό περίβλημα.

- 5 ζώνες pont, λιγότερη πίεση στο μωρό »του σώματος.

- Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως σύστημα που ταξιδεύουν από τις πιο δημοφιλείς περιπατητές.

- ISOfix, μπορεί να εγκατασταθεί ως σύστημα ISOFIX μαζί με βάση BeSafe ISOfix.

- Πολύ καλά αποτελέσματα των δοκιμών.

Βλέπε: British Medical Journal »

 

 

izi go

 

Όταν σχεδιάσαμε Ίζι Go, η ασφάλεια ήταν υψίστης σημασίας. Ήμασταν εμπνευσμένα από τη φύση, με το αυγό - απλή και ισχυρή. Εκτός από τις πτυχές της ασφάλειας, ήταν σημαντικό για μας να δημιουργήσουμε ένα ελαφρύ, αλλά ισχυρές παιδικό κάθισμα. Ίζι Go είναι εύκολο να σηκωνεται εντός και εκτός του αυτοκινήτου και πάνω στο σασί ενός καροτσάκι / καροτσάκι.

 

Αυτό το παιδικό κάθισμα έχει ένα εργονομικά σχεδιασμένο λαβή μεταφοράς και ολοκληρωμένα κομοστέγης Κυρ Επίσης, έχει σχεδιαστεί για εύκολη εγκατάσταση στο αυτοκίνητο, μειώνοντας έτσι τον κίνδυνο της εσφαλμένης τοποθέτησης.

 

 

Αυτο που πρεπει να σκεφτεις ειναι πως θελεις να το λειτουργεις!Εαν σε ενδιαφερει περισσοτερο το καθισμα στην αρχη να το χρησιμοποιεις και για υπνο και οχι για συχνη μεταφορα και βαλε-βγαλε να παρεις το izi sleep.

Eαν απ την αλλη σε ενδιαφερει η μεταφορα και να κουβαλας στα χερια το καθισμα τοτε να παρεις το izi go το οποιο ειναι πιο ελαφρυ και λιγο πιο μικρο!

Σημασια εχει στο τελος οτι οποιο καθισμα και να παρεις εχεις κανει την καλυτερη επιλογη βαση εταιριας!!Η besafe θεωρειτε στον χωρο της απ τις κορυφαιες και η μοναδικη που διαθετει καθισμα μεχρι 4 ετων rear face!!!

Ελπιζω να σε βοηθησα!:)

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ειναι βαρυ!!!!!Στην αρχη που το εβγαζα απ το αμαξι με το μωρο μεσα,μου φευγε η μεση!!!Με τα δυο χερια το κουβαλουσα.....αυτο ειναι το μονο μειον πιστευω!!!Απ την αλλη ειναι βαρια η κατασκευη του κατι που με κανει να νιωθω ακομη πιο ασφαλης!!!Δεν ειναι ψευτικουρα.......ειναι πολυ σταθερο καθισμα!!!!Πλεον δεν το βγαζω καθολου απο το αυτοκινητο.......εξαλλου λογω βαρους μαζι με το μωρο δεν βολευει καθολου(η μικρη μου ειναι 8κιλα+)......απλα βαζω-βγαζω το μωρο!!!μια χαρα!!Το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!!!

 

 

Αυτο που πρεπει να σκεφτεις ειναι πως θελεις να το λειτουργεις!Εαν σε ενδιαφερει περισσοτερο το καθισμα στην αρχη να το χρησιμοποιεις και για υπνο και οχι για συχνη μεταφορα και βαλε-βγαλε να παρεις το izi sleep.

Eαν απ την αλλη σε ενδιαφερει η μεταφορα και να κουβαλας στα χερια το καθισμα τοτε να παρεις το izi go το οποιο ειναι πιο ελαφρυ και λιγο πιο μικρο!

Σημασια εχει στο τελος οτι οποιο καθισμα και να παρεις εχεις κανει την καλυτερη επιλογη βαση εταιριας!!Η besafe θεωρειτε στον χωρο της απ τις κορυφαιες και η μοναδικη που διαθετει καθισμα μεχρι 4 ετων rear face!!!

Ελπιζω να σε βοηθησα!:)

 

 

Καλά με έχεις σκλαβώσει κυριολεκτικά. ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Ήσουν κατατοπιστικότατη!

 

Θα το συζητήσω με τον άντρα μου. Δεν μπορούμε να πάρουμε 2 καθισματάκια για τα αυτοκίνητα.Γι΄αυτό ήθελα να μεταφέρεται άνετα. Από την άλλη με ενδιέφερε αν πάω κάπου (μια επίσκεψη ή μια βόλτα) να μπορώ να το μεταφέρω για να μπορεί το μωρό να κοιμηθεί...Τουλάχιστον το πρώτο τρίμηνο μιας και γεννάω τον Ιούνιο και οι βόλτες το καλοκαίρι θα είναι πολλές...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Καλά με έχεις σκλαβώσει κυριολεκτικά. ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Ήσουν κατατοπιστικότατη!

 

Θα το συζητήσω με τον άντρα μου. Δεν μπορούμε να πάρουμε 2 καθισματάκια για τα αυτοκίνητα.Γι΄αυτό ήθελα να μεταφέρεται άνετα. Από την άλλη με ενδιέφερε αν πάω κάπου (μια επίσκεψη ή μια βόλτα) να μπορώ να το μεταφέρω για να μπορεί το μωρό να κοιμηθεί...Τουλάχιστον το πρώτο τρίμηνο μιας και γεννάω τον Ιούνιο και οι βόλτες το καλοκαίρι θα είναι πολλές...

 

 

χαιρομαι που βοηθησα!!!!!Οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε!!!;)

Σου ευχομαι με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδια για όποιον ενδιαφέρεται για Recaro όπως εγώ, βρήκα ένα site με αρκετά καλές τιμές και πολύ λίγα μεταφορικά από γερμανία.

Είμαι σε φάση να παραγγείλω, και μόλις παραλάβω θα σας πω περισσότερα.

Πάντως με τα μεταφορικά το Recaro Young Sport μου βγαίνει 199 Ευρώ !!

Πολύ καλή τιμή !!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...