Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ


Recommended Posts

Το μαύρο?

 

Εχω παρατηρήσει ότι αν ο ρύζι βράσει στο σωστό χρόνο και μετά βάλεις και μία πετσέτα από πάνω τότε βγαίνει σπυρωτό. Αλλά λίγο να ξεχαστείς και γίνεται λάσπη

 

Μία φίλη ειχε κρατήσει χρόνους για το ρύζι. Αν θες να την ρωτήσω και να σου πω.

 

και εγώ έχω θέμα με το σπυρωτό ρύζι, να μας πεις, να μας πεις !!!

 

παρήγγειλα το Jasmine που μου πρότεινε η rosie.

 

είμαι πολύ συγκινημένη και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας !

έφτιαξα κολοκυθόσουπα και βγήκε τέλεια !

λίγο γλυκιά για τα γούστα μου αλλά τόσο βελούδινη...

καμιά ιδέα να γίνει πιο αλμυρή?

έβαλα κολοκύθα, καρότο, πατάτα, κρεμμύδι

 

και μετά στο ζουμί που έμεινε που πραγματικά το λυπήθηκα να το πετάξω έβρασα ρύζι και ήταν τέλειο!!!!! νομιμότατο απίθανο !!!

 

φανταστικό λαχανικό θα το τιμάω πλέον στο σπίτι μου !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπαμπουράκι βγήκε γλυκιά γιατί όλα που έβαλες ψιλογλυκίζουν (καρότο,πατάτα). Εγώ της βάζω συνήθως γραβιέρα ή κεφαλογραβιέρα (τριμμένη ή σε κύβους), ενώ πάει ωραία και μια κουταλιά γιαούρτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Σκέφτομαι να ξεκινήσω να χρησιμοποιώ αρκάδι σε σκόνη στο πλυντήριο των ρούχων. Το χρησιμοποιεί καμιά;

 

Το λευκό (που θέλω να πάρω) γράφει "ιδιαίτερα αποτελεσματικό σε περιοχές με μαλακό νερό",

ενώ το πράσινο "αποτελεσματικό σε όλες τις σκληρότητες νερού".

 

Να βασιστώ λέτε στη σόδα για αποσκληρυντικό;

697577wcowvfyq3s.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Σκέφτομαι να ξεκινήσω να χρησιμοποιώ αρκάδι σε σκόνη στο πλυντήριο των ρούχων. Το χρησιμοποιεί καμιά;

 

Το λευκό (που θέλω να πάρω) γράφει "ιδιαίτερα αποτελεσματικό σε περιοχές με μαλακό νερό",

ενώ το πράσινο "αποτελεσματικό σε όλες τις σκληρότητες νερού".

 

Να βασιστώ λέτε στη σόδα για αποσκληρυντικό;

 

Να μην χρησιμοποιήσεις σε καμία περίπτωση το πράσινο αρκάδι.

Είναι φουλ στις χρωστικές για να πάρει το πράσινο χρώμα.

 

Να πάρεις το λευκό.

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ πλέον στο πλυντήριο.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια ιταλική εκπομπή έδειξαν την παρασκευή

ζελέ μαλλιών απο λιναρόσπορο

 

με τις εξής αναλογίες:

 

80 gr λιναρόσπορο

σε 500 ml νερό

 

 

Λέω να τη δοκιμάσω.

 

Την είχα παραθέσει και εδώ κάποια στιγμή.

 

 

http://www.fromnaturewithlove.com/recipe/recipe.asp?recipe_id=214

 

Flax Seed Hair Gel Recipe

 

 

Ingredients:

2 Tbsp Whole Flax Seeds

1 cup water

Pure Aloe Vera Gel, if desired

Few drops of essential oil for scent

Instructions:

Bring water to a boil. Stir the seeds into the water and reduce heat. Simmer for about 10 minutes, stirring constantly, until a gel-like lotion is formed. Strain through a fine strainer or cheesecloth into a small bottle. Add essential oils and store in the refrigerator for up to 1 week. If desired, you can add some pure aloe vera gel for its moisturizing properties. Fill the bottle with flax seed gel until bottle is about 3/4 full, then fill to the top with pure aloe vera gel. Gel will not flake or make the hair hard or crunchy. Safe to use everyday.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ soevan! Το διάβασα αυτό που λες και γι' αυτό θέλω το λευκό;) Είσαι ευχαριστημένη;

 

Αυτό που γράφει με προβλημάτισε μήπως δεν του αρκεί η σόδα ως αποσκληρυντικό. Και στα χρωματιστά που δε βάζουμε σόδα θα είναι πρόβλημα.

697577wcowvfyq3s.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πλένει.

Και με τα soap nuts ήμουν ευχαριστημένη

(τα βρασμένα)

αλλά βαρέθηκα με τη διαδικασία

και κατέληξα στο αρκάδι κατευθείαν στο κάδο

λευκό ξύδι για μαλακτικό

και σόδα για λεύκανση στα άσπρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

μα μονο σε μένα αργούν οι παραγγελιες απο iherb?παει ένας μήνας και ακομα να φανεί..τεσπα!

Θελω να κανω και άλλη παραγγελία!με τρόφιμα αυτη τη φορα!θελω κάτι για το μεγάλο κάτι που να τον ήρεμοι λίγο!ειναι όλη την ώρα στην τσιτα!τριων χρόνων ειναι!εχετε κάτι υπόψιν σας?

Επισης ποιο υλικο ειναι καλο να ψινουμε?εχω δει στο αμαζον ενα πυρεξ που ειναι για πίτες!

Απο φορμες κεικ τι χρησιμοποιείτε?η σιλικονη ειναι ασφαλεις?

 

Ευχαριστωωωωωωω!

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπουράκι βγήκε γλυκιά γιατί όλα που έβαλες ψιλογλυκίζουν (καρότο,πατάτα). Εγώ της βάζω συνήθως γραβιέρα ή κεφαλογραβιέρα (τριμμένη ή σε κύβους), ενώ πάει ωραία και μια κουταλιά γιαούρτι.

 

Καλημέρα σας !

ευχαριστώ θα κάνω διάφορους συνδυασμούς !

 

Καλημέρα κορίτσια!

 

μα μονο σε μένα αργούν οι παραγγελιες απο iherb?παει ένας μήνας και ακομα να φανεί..τεσπα!

Θελω να κανω και άλλη παραγγελία!με τρόφιμα αυτη τη φορα!θελω κάτι για το μεγάλο κάτι που να τον ήρεμοι λίγο!ειναι όλη την ώρα στην τσιτα!τριων χρόνων ειναι!εχετε κάτι υπόψιν σας?

Επισης ποιο υλικο ειναι καλο να ψινουμε?εχω δει στο αμαζον ενα πυρεξ που ειναι για πίτες!

Απο φορμες κεικ τι χρησιμοποιείτε?η σιλικονη ειναι ασφαλεις?

 

Ευχαριστωωωωωωω!

 

και μένα αργεί η παραγγελία που έχει το krill του μικρού, τα νεύρα μου !!

πήγα από το ταχυδρομείο μην την πατήσω σαν την άλλη φορά αλλά όντως δεν έχει έρθει !.

 

Νομίζω πως αν δεν ήταν τσίτα 3 χρονών τότε θα έπρεπε να ανησυχήσεις !!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Σε μια ιταλική εκπομπή έδειξαν την παρασκευή

ζελέ μαλλιών απο λιναρόσπορο

 

με τις εξής αναλογίες:

 

80 gr λιναρόσπορο

σε 500 ml νερό

 

 

Λέω να τη δοκιμάσω.

 

Την είχα παραθέσει και εδώ κάποια στιγμή.

 

Γιατί δεν δοκιμάσεις σκέτο αλόη τζελ;

Το δοκίμασε ο άντρας μου και του άρεσε πολύ!

Εγώ δεν βάζω τζελ για να σας πω εντυπώσεις...

 

Εντωμεταξύ πολλή δουλειά να βγάλεις το τζελ από την αλόη... άλλο ένα πράγμα που πρέπει να κάνω στην κουζίνα μου :(

Ευτυχώς διάβασα ότι το τζελ διατηρείται πολλούς μήνες στο ψυγείο!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας λασπώνει το ρύζι γιατί δεν βάζετε σωστή αναλογία ρυζιού νερού.

Για το καστανό συνήθως 1 ποτήρι ρύζι με 1 1/3 νερό αρκεί.

Εξαρτάται βέβαια και από τον τύπο του ρυζιού, το μπασμάτι θέλει 1:1.

 

Και εννοείται ότι οι αναλογίες αυτές ισχύουνε με βραδυνό μούλιασμα.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάσεις σκέτο αλόη τζελ;

Το δοκίμασε ο άντρας μου και του άρεσε πολύ!

Εγώ δεν βάζω τζελ για να σας πω εντυπώσεις...

 

Εντωμεταξύ πολλή δουλειά να βγάλεις το τζελ από την αλόη... άλλο ένα πράγμα που πρέπει να κάνω στην κουζίνα μου :(

Ευτυχώς διάβασα ότι το τζελ διατηρείται πολλούς μήνες στο ψυγείο!

 

Για πες ειναι δυσκολο; Προχτες μου ειπε η πεθερα μου οτι εχει αλοη στη βεραντα! Οποτε θα τη χρησιμοποιησω σιγουρα για το εκζεμα του μικρου. Εχω μπερδευτει βεβαια λιγο, υπαρχουν πολλα ειδη αλοης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνουνε όλα τα είδη της αλόης, αλλά αυτά που μου έφερε ο άντρας μου από τη λαϊκή είναι τεράστια και έχουνε πολύ τζελ μέσα.

Δύσκολο δεν είναι αλλά το βρήκα πολύ χρονοβόρο, δεν μπορώ να είμαι και όρθια για πολλή ώρα οπότε στο τέλος έβαλα τον άντρα μου να το κάνει και ψιλοεκνευρίστηκε!

Αλλά κάνει θαύματα για το έκζεμα (δεν με ενοχλεί καθόλου) και για τα κουρασμένα πόδια, και βγάζεις αρκετό τζελ που διατηρείται για πολύ καιρό (ακόμη και αν σκουρήνει λίγο διάβασα είναι από την οξείδωση και είναι ΟΚ, μάλλον όχι όμως για κατάποση).

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Σας λασπώνει το ρύζι γιατί δεν βάζετε σωστή αναλογία ρυζιού νερού.

Για το καστανό συνήθως 1 ποτήρι ρύζι με 1 1/3 νερό αρκεί.

Εξαρτάται βέβαια και από τον τύπο του ρυζιού, το μπασμάτι θέλει 1:1.

 

Και εννοείται ότι οι αναλογίες αυτές ισχύουνε με βραδυνό μούλιασμα.

 

και το ρύζι πρέπει να το μουλιάζουμε από το βράδυ?

βάζουμε και κάτι μέσα ή σκέτο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόνο αν είναι καστανό, είτε σκέτο με νερό ή με λίγο λεμόνι/μηλόξυδο/κεφίρ/γιαούρτι/χυμό από ξυνολάχανο κτλ.

 

ευχαριστώ

εγώ ασπρούλη βάζω συνήθως παρμποιλντ

και περιμένω τώρα το γιασμιν να δοκιμάσω

 

αλλά δεν τα καταφέρνω να το κάνω σπυρωτό...

 

αυτές τις αναλογίες βάζω αλλά ποτέ δεν πετυχαίνουν..

όταν λέω ποτέ.. εννοώ ποτέ.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Για το λευκό βάζεις πιο λίγο νερό, συνήθως 1:1.

 

Θα σου έστελνα μήνυμα τώρα, αύριο τελικά θα είμαι σπίτι το απόγευμα αν σε βολεύει.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !

ευχαριστώ θα κάνω διάφορους συνδυασμούς !

 

 

 

και μένα αργεί η παραγγελία που έχει το krill του μικρού, τα νεύρα μου !!

πήγα από το ταχυδρομείο μην την πατήσω σαν την άλλη φορά αλλά όντως δεν έχει έρθει !.

 

Νομίζω πως αν δεν ήταν τσίτα 3 χρονών τότε θα έπρεπε να ανησυχήσεις !!! :-)

 

Χα χα χα δεν έχεις άδικο!κ εγω πηγαίνω για έλεγχο!αυριο θα παω πάλι!εχω παραγγείλει μασκαρα πινελα κ τέτοια,ανυπομονω!

Βρε κορίτσια για όσες σας αρέσει το ρυζι ,γιατι δν παίρνετε την ειδική συσκευή για ρυζι?αποκλειεται να μην το πετύχετε!;)

Εγω λατρευω το ρυζι!στη χώρα μου το τρωνε καθημερινα όσα χρόνια ειμαι εδω δεν εχω φάει νόστιμο ρυζι( εκτος απο τη συσκευή).

Εμεις εκει έχουμε μια ειδική κατσαρόλα για το ρυζι!το μαγειρεύουν σε πολυ πολυ χαμηλη φωτιά!στο τελος Σβήνουν το μάτι το σκεπάζουν με αλουμινοχρτο το σκεπάζουν και το αφήνουν πάνω!επισης το ανακατευουμε μονο οταν ρίχνουμε το ρυζι στο βραστο νερο!

Link to comment
Share on other sites

http://www.vita.gr/html/ent/139/ent.2139.asp

 

νομίζω πως λέει και μερικές χαζομάρες το άρθρο... δεν είμαι και σίγουρη.. χμ...

εμείς τα αποφεύγουμε για να πω την αλήθεια!

 

 

Ευχαριστω!Του εριξα μια ματια!

 

Επισης ενα μεγαλο μπραβο για τα χουρμαδοσοκολατακια!!!!Με σωσατε!Ειναι πολυ νοστιμα δεν εχουν διαφορα απτα κλασσικα τρουφακια και επιτελους ξεγελαω την μικρη μου με κατι σοκολατενιο σε οψη αλλα υγιεινο (ειναι πολυ σοκολατου σε ποιον εμοιασε αραγε?:oops::oops:)!Αφου ενθουσιαστηκε και ο συζηγος ο οποιος ειναι πολυ δυσκολος!Μπραβο κοριτσια!!

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πλένει.

Και με τα soap nuts ήμουν ευχαριστημένη

(τα βρασμένα)

αλλά βαρέθηκα με τη διαδικασία

και κατέληξα στο αρκάδι κατευθείαν στο κάδο

λευκό ξύδι για μαλακτικό

και σόδα για λεύκανση στα άσπρα.

 

Και εγω το λευκο χρησιμοποιω αλλα το διαλυω σε καυτο νερο και το βαζω σε μπαλιτσες και μετα στον καδο γιατι παρατηρησα πως οταν τοβαζα ετσι σε καποια ρουχα ''καθοταν'' πανω και μετα εβγαιναν με λεκε λαδιου:confused:. Εσυ τοχεις παθει?Παντως απο τοτε ποιυ το διαλυω δεν εχω θεμα.

Και κατι αλλο μου πηρε ο καλος μου λευκο ξυδι αλλα ψιλοκαφετιζει και φοβαμαι να το βαλω για μαλακτικο ειδικα στα ασπρορουχα. Εσεις το λευκο ξυδι που χρησιμοποιειτε ειναι ετσι η ψιλοδιαφανιζει??(Τι ερωτησεις κανω???:oops:)

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το λευκο χρησιμοποιω αλλα το διαλυω σε καυτο νερο και το βαζω σε μπαλιτσες και μετα στον καδο γιατι παρατηρησα πως οταν τοβαζα ετσι σε καποια ρουχα ''καθοταν'' πανω και μετα εβγαιναν με λεκε λαδιου:confused:. Εσυ τοχεις παθει?Παντως απο τοτε ποιυ το διαλυω δεν εχω θεμα.

Και κατι αλλο μου πηρε ο καλος μου λευκο ξυδι αλλα ψιλοκαφετιζει και φοβαμαι να το βαλω για μαλακτικο ειδικα στα ασπρορουχα. Εσεις το λευκο ξυδι που χρησιμοποιειτε ειναι ετσι η ψιλοδιαφανιζει??(Τι ερωτησεις κανω???:oops:)

 

 

Το είχα πάθει κι εγώ αυτό που λες.

 

Τώρα πια το βάζω σε ένα σεϊκερ με νερό και το χτυπάω σαν φραπέ.:-D

Απο τότε δεν το έχω ξαναπάθει.

 

Επίσης φροντίζω να μην τιγκάρω τον κάδο.

Να έχουν "αέρα" τα ρούχα να ξεπλυθούν καλά.

 

Το ξύδι του LIDL είναι κίτρινο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Του εριξα μια ματια!

 

Επισης ενα μεγαλο μπραβο για τα χουρμαδοσοκολατακια!!!!Με σωσατε!Ειναι πολυ νοστιμα δεν εχουν διαφορα απτα κλασσικα τρουφακια και επιτελους ξεγελαω την μικρη μου με κατι σοκολατενιο σε οψη αλλα υγιεινο (ειναι πολυ σοκολατου σε ποιον εμοιασε αραγε?:oops::oops:)!Αφου ενθουσιαστηκε και ο συζηγος ο οποιος ειναι πολυ δυσκολος!Μπραβο κοριτσια!!

 

Ναι όντως είναι σούπερ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα δεν έχεις άδικο!κ εγω πηγαίνω για έλεγχο!αυριο θα παω πάλι!εχω παραγγείλει μασκαρα πινελα κ τέτοια,ανυπομονω!

Βρε κορίτσια για όσες σας αρέσει το ρυζι ,γιατι δν παίρνετε την ειδική συσκευή για ρυζι?αποκλειεται να μην το πετύχετε!;)

Εγω λατρευω το ρυζι!στη χώρα μου το τρωνε καθημερινα όσα χρόνια ειμαι εδω δεν εχω φάει νόστιμο ρυζι( εκτος απο τη συσκευή).

Εμεις εκει έχουμε μια ειδική κατσαρόλα για το ρυζι!το μαγειρεύουν σε πολυ πολυ χαμηλη φωτιά!στο τελος Σβήνουν το μάτι το σκεπάζουν με αλουμινοχρτο το σκεπάζουν και το αφήνουν πάνω!επισης το ανακατευουμε μονο οταν ρίχνουμε το ρυζι στο βραστο νερο!

 

Ποιά συσκευή είναι αυτή??????

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάσεις σκέτο αλόη τζελ;

Το δοκίμασε ο άντρας μου και του άρεσε πολύ!

Εγώ δεν βάζω τζελ για να σας πω εντυπώσεις...

 

Εντωμεταξύ πολλή δουλειά να βγάλεις το τζελ από την αλόη... άλλο ένα πράγμα που πρέπει να κάνω στην κουζίνα μου :(

Ευτυχώς διάβασα ότι το τζελ διατηρείται πολλούς μήνες στο ψυγείο!

 

 

Δεν ξέρω αν κάνουνε όλα τα είδη της αλόης, αλλά αυτά που μου έφερε ο άντρας μου από τη λαϊκή είναι τεράστια και έχουνε πολύ τζελ μέσα.

Δύσκολο δεν είναι αλλά το βρήκα πολύ χρονοβόρο, δεν μπορώ να είμαι και όρθια για πολλή ώρα οπότε στο τέλος έβαλα τον άντρα μου να το κάνει και ψιλοεκνευρίστηκε!

Αλλά κάνει θαύματα για το έκζεμα (δεν με ενοχλεί καθόλου) και για τα κουρασμένα πόδια, και βγάζεις αρκετό τζελ που διατηρείται για πολύ καιρό (ακόμη και αν σκουρήνει λίγο διάβασα είναι από την οξείδωση και είναι ΟΚ, μάλλον όχι όμως για κατάποση).

 

 

 

:lol: :lol: :lol:

Χαχαχαχα

Είναι μέχρι να πάρεις το "κολάει"

Με τον καιρό θα δεις οτι θα μειωθεί ο χρόνος σου.

 

Το σκούρο μέρος εγώ το πετάω

(γιατί το πίνουμε)

 

Για το μαλλι το σκέφτηκα να βάλω τζελ αλόης

αλλά εαν προσέξεις έχει κάτι άσπρα παχύρευστα κομματάκια

που φοβάμαι οτι θα φαίνονται στο μαλλί μου σαν βρωμιά.

 

Δες το βιντεάκι πως το καθαρίζουν οι κηπουροί:

 

 

[YOU TUBE]tJ_YXrhn-jA&feature=player_embedded[/YOU TUBE]

 

 

 

 

 

Σας λασπώνει το ρύζι γιατί δεν βάζετε σωστή αναλογία ρυζιού νερού.

Για το καστανό συνήθως 1 ποτήρι ρύζι με 1 1/3 νερό αρκεί.

Εξαρτάται βέβαια και από τον τύπο του ρυζιού, το μπασμάτι θέλει 1:1.

 

Και εννοείται ότι οι αναλογίες αυτές ισχύουνε με βραδυνό μούλιασμα.

 

 

Rosie για το ρύζι "parboiled" τι έχεις ακούσει;

Είναι υγιεινό;

Εχω την υποψία οτι είναι επεξεργασμένο......

(κάνω λάθος; )

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα δεν έχεις άδικο!κ εγω πηγαίνω για έλεγχο!αυριο θα παω πάλι!εχω παραγγείλει μασκαρα πινελα κ τέτοια,ανυπομονω!

Βρε κορίτσια για όσες σας αρέσει το ρυζι ,γιατι δν παίρνετε την ειδική συσκευή για ρυζι?αποκλειεται να μην το πετύχετε!;)

Εγω λατρευω το ρυζι!στη χώρα μου το τρωνε καθημερινα όσα χρόνια ειμαι εδω δεν εχω φάει νόστιμο ρυζι( εκτος απο τη συσκευή).

Εμεις εκει έχουμε μια ειδική κατσαρόλα για το ρυζι!το μαγειρεύουν σε πολυ πολυ χαμηλη φωτιά!στο τελος Σβήνουν το μάτι το σκεπάζουν με αλουμινοχρτο το σκεπάζουν και το αφήνουν πάνω!επισης το ανακατευουμε μονο οταν ρίχνουμε το ρυζι στο βραστο νερο!

 

άντε με το καλό να σου έρθουν

Εμένα κάθε φορά που έρχεται παραγγελία έχω μεγάλη χαρά, λες και δεν τα έχω πληρώσει, λες και είναι δώρο !!!! :lol:

 

από που είσαι ?

πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες για το βράσιμο ρυζιού, ευχαριστούμε !!

όντως δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοια συσκευή, για πες λεπτομέρειες!

 

rosie μου σου έστειλα μήνυμα !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...