Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Καταρχήν εγώ επέλεξα εξειδικευμένο γιατρό στην Θεσ/νίκη για την λαπαροσκόπηση. Το μόνο εύκολο είναι να μπει και να δει τι γίνεται. Το δύσκολο είναι να το διορθώσει, οπότε η άποψή μου είναι να διαλέξεις κάποιον καλό γιατρό με πείρα.

Είναι επέμβαση ρουτίνας. Την κάνεις και την άλλη μέρα πας σπίτι σου. Εγώ ούτε πονούσα ούτε τίποτα.

Την περίοδο μου την έκοψε ο γιατρός λόγω του ότι είχα ενδομητρίωση. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...

Σχετικά με το τι θα κάνουν, εγώ είχα ζητήσει ότι βρει ο γιατρός να μου το διορθώσει. Ήθελα να μείνω έγκυος! Αυτός ήταν ο λόγος και του το ξεκαθάρισα να κάνει ότι μπορεί για να διορθώσει ότι βρει. Έτσι κι έγινε...

Διπλός κόπος και χρήμα να την κάνεις, απλώς να δουν και μετά να την ξανακάνεις για να διορθώσουν. Δεν υπάρχει λόγος. Αλλά και αν είναι να αφαιρεθεί κάποιο όργανο πιστεύω ότι δεν το κάνουν χωρίς κάποια έγκριση...μπορείς όμως να το συζητήσεις με τον γιατρό αυτό.

Με την Φιλούδη έχουμε τον ίδιο γιατρό και είναι κορυφαίος.

Αν θες σου στέλνω pm με τα στοιχεία του.

Καλη επιτυχία σε ότι κι αν αποφασίσεις!

 

 

Από τα προηγούμενα μηνύματα συμπεραίνω πως είναι ο Αργυρίου Χρήστος, Τσιμισκή 86.. ευχαριστώ

και με το καλό να έρθει το μωράκι σου, γερό & τυχερό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από τα προηγούμενα μηνύματα συμπεραίνω πως είναι ο Αργυρίου Χρήστος, Τσιμισκή 86.. ευχαριστώ

και με το καλό να έρθει το μωράκι σου, γερό & τυχερό!!

 

Ναι. Σωστά συμπέρανες!

Άλλωστε όταν κάποιος μας βοηθήσει οφείλουμε να το πούμε, για να βοηθηθούν και άλλες κοπέλες, πιστεύω! ;)

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια, σκέφτομαι και εγώ να κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση Θεσσαλονίκη, την κάνατε στο γιατρό σας ή σε κάποιον εξειδικευμένο σε λαπαροσκοπήσεις γιατρό?

θεωρείται εξέταση ρουτίνας ή έχει επιπλοκές;

 

και γιατί σας διέκοψαν την περίοδο είναι συνήθης διαδικασία;

 

και επιπλέον αφού μόλις μπουν δουν τι ακριβώς συμβαίνει εκεί μέσα, αλλά δεν μπορούν να μας ενημερώσουν λόγω νάρκωσης ώστε να συμμετέχουμε στις αποφάσεις που θα ληφθούν στο αν θα γίνει επεμβατική από διαγνωστική ρωτάνε τουλάχιστον το σύζυγο ή ό,τι βρέξει ας κατεβάσει..

γεια σου κοριτσακι..θα συμφωνησω με τα λεγομενα της marilyn..με ολα οσα λεει..οσο για το αν χρειαστει να βγαλει καποιο οργανο -που στο απευχομαι...-καλο θα ειναι να τον ενημερωσεις οτι θελεις να κανει ο,τι περνα απο το χερι του,με οποιο κοστος,φτανει να γινεις καλα κ να γινεις μανουλα στο μελλον..τωρα η επεμβαση ειναι οντως ρουτινας,εμενα ομως με χαλασε η ναρκωση αρκετα..κ μετα καμια 15αρια μερες με τραβουσαν οι τρυπουλες της λαπαροσκοπησης..οσο για την διακοπη της περιοδου..αυτο ειναι ενα πικρο ποτηρι που δυστυχως εμεις (δεν ξερω αν κι εσυ..) που εχουμε ενδομητριωση,πρεπει να το πιουμε!!κανεις υπομονη κ περιμενεις..λες οτι ολα γινονται για καλο σκοπο κ προσπαθεις να εισαι οσο πιο ηρεμη γινεται (βεβαια οι εξαψεις πανε κι ερχονται την περιοδο των ενεσεων!!!)..τωρα για γιατρο..δεν σου συστηνω τον δικο μου αν κ εκανε αψογη δουλεια γιατι δεν ειναι κ πολυ..επικοινωνιακος να το πω?ευγενικος να το πω?του τα εχω ψαλλει πολλες φορες απο εδω μεσα..τωρα τον γιατρο που σου προτεινουν τα κοριτσια δεν τον ξερω αν κ θεσσαλονικια,αλλα κοντευουν να πεισουν κι εμενα οτι αξιζει ο ανθρωπος..μηπως να κλεισω κι εγω ενα ραντεβου μαζι του???:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κοριτσακι..θα συμφωνησω με τα λεγομενα της marilyn..με ολα οσα λεει..οσο για το αν χρειαστει να βγαλει καποιο οργανο -που στο απευχομαι...-καλο θα ειναι να τον ενημερωσεις οτι θελεις να κανει ο,τι περνα απο το χερι του,με οποιο κοστος,φτανει να γινεις καλα κ να γινεις μανουλα στο μελλον..τωρα η επεμβαση ειναι οντως ρουτινας,εμενα ομως με χαλασε η ναρκωση αρκετα..κ μετα καμια 15αρια μερες με τραβουσαν οι τρυπουλες της λαπαροσκοπησης..οσο για την διακοπη της περιοδου..αυτο ειναι ενα πικρο ποτηρι που δυστυχως εμεις (δεν ξερω αν κι εσυ..) που εχουμε ενδομητριωση,πρεπει να το πιουμε!!κανεις υπομονη κ περιμενεις..λες οτι ολα γινονται για καλο σκοπο κ προσπαθεις να εισαι οσο πιο ηρεμη γινεται (βεβαια οι εξαψεις πανε κι ερχονται την περιοδο των ενεσεων!!!)..τωρα για γιατρο..δεν σου συστηνω τον δικο μου αν κ εκανε αψογη δουλεια γιατι δεν ειναι κ πολυ..επικοινωνιακος να το πω?ευγενικος να το πω?του τα εχω ψαλλει πολλες φορες απο εδω μεσα..τωρα τον γιατρο που σου προτεινουν τα κοριτσια δεν τον ξερω αν κ θεσσαλονικια,αλλα κοντευουν να πεισουν κι εμενα οτι αξιζει ο ανθρωπος..μηπως να κλεισω κι εγω ενα ραντεβου μαζι του???:-D:-D:-D

 

Μάλλον θα έπρεπε να κλείσεις ένα ραντεβού αφού βλέπω ότι εκτός από το να είναι καλός επιστήμονας σε ενδιαφέρει να είναι και σωστός άνθρωπος!;)

Αυτός ο άνθρωπος σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή με την συμπεριφορά του!!! Τι να πω! Πιστεύω ότι συμφωνεί και η ΦΙΛΟΥΔΙ μαζί μου!!! Πάνω από όλα είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!! :):):)

 

Να φανταστείς ότι την πρώτη φορά που πήγα με τον άντρα μου να τον γνωρίσουμε, να του δείξω ότι εξετάσεις είχα μέχρι τότε και να μας πει την γνώμη του, μας είχε περίπου 1 ώρα στον Άγιο Λουκά στο γραφείο του για να μας εξηγεί τι πρέπει να γίνει και δεν μας πήρε ΦΡΑΓΚΟ...αφού είχαμε μείνει αφωνοι!

Έχω πληρώσει γιατρούς και γιατρούς....αλλά σαν αυτόν δεν έχω γνωρίσει άλλον!

Εύχομαι να τον έχει ο Θεός καλά και να βοηθάει όλες τις γυναίκες!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έπρεπε να κλείσεις ένα ραντεβού αφού βλέπω ότι εκτός από το να είναι καλός επιστήμονας σε ενδιαφέρει να είναι και σωστός άνθρωπος!;)

Αυτός ο άνθρωπος σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή με την συμπεριφορά του!!! Τι να πω! Πιστεύω ότι συμφωνεί και η ΦΙΛΟΥΔΙ μαζί μου!!! Πάνω από όλα είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!! :):):)

 

Να φανταστείς ότι την πρώτη φορά που πήγα με τον άντρα μου να τον γνωρίσουμε, να του δείξω ότι εξετάσεις είχα μέχρι τότε και να μας πει την γνώμη του, μας είχε περίπου 1 ώρα στον Άγιο Λουκά στο γραφείο του για να μας εξηγεί τι πρέπει να γίνει και δεν μας πήρε ΦΡΑΓΚΟ...αφού είχαμε μείνει αφωνοι!

Έχω πληρώσει γιατρούς και γιατρούς....αλλά σαν αυτόν δεν έχω γνωρίσει άλλον!

Εύχομαι να τον έχει ο Θεός καλά και να βοηθάει όλες τις γυναίκες!!!

ρε κοριτσακι να σε ρωτησω κ κατι αλλο...μετα την λαπαροσκοπιση δεν σου ειπε ο γιατρος σου ποτε να τον επισκεφτεις?εννοω,πχ μετα το τελος των ενεσεων, στο ενδιαμεσο,καποτε τελοσπαντων...εμενα αυτος δεν μου εδωσε καμια οδηγια..μου εγραψε τις ενεσεις κ γεια σας...δεν ξερω τι να κανω..να τον παρω τηλεφωνο και να τον ρωτησω "γιατρε μηπως να ερθω?"..εκει φτασαμε..θα το εχω στα υποψιν μου τον γιατρο σου παντως γιατι οπως βλεπεις με τον δικο μου ακρη δεν βγαινει...:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου κοριτσακι..θα συμφωνησω με τα λεγομενα της marilyn..με ολα οσα λεει..οσο για το αν χρειαστει να βγαλει καποιο οργανο -που στο απευχομαι...-καλο θα ειναι να τον ενημερωσεις οτι θελεις να κανει ο,τι περνα απο το χερι του,με οποιο κοστος,φτανει να γινεις καλα κ να γινεις μανουλα στο μελλον..τωρα η επεμβαση ειναι οντως ρουτινας,εμενα ομως με χαλασε η ναρκωση αρκετα..κ μετα καμια 15αρια μερες με τραβουσαν οι τρυπουλες της λαπαροσκοπησης..οσο για την διακοπη της περιοδου..αυτο ειναι ενα πικρο ποτηρι που δυστυχως εμεις (δεν ξερω αν κι εσυ..) που εχουμε ενδομητριωση,πρεπει να το πιουμε!!κανεις υπομονη κ περιμενεις..λες οτι ολα γινονται για καλο σκοπο κ προσπαθεις να εισαι οσο πιο ηρεμη γινεται (βεβαια οι εξαψεις πανε κι ερχονται την περιοδο των ενεσεων!!!)..τωρα για γιατρο..δεν σου συστηνω τον δικο μου αν κ εκανε αψογη δουλεια γιατι δεν ειναι κ πολυ..επικοινωνιακος να το πω?ευγενικος να το πω?του τα εχω ψαλλει πολλες φορες απο εδω μεσα..τωρα τον γιατρο που σου προτεινουν τα κοριτσια δεν τον ξερω αν κ θεσσαλονικια,αλλα κοντευουν να πεισουν κι εμενα οτι αξιζει ο ανθρωπος..μηπως να κλεισω κι εγω ενα ραντεβου μαζι του???:-D:-D:-D

 

ναι και εγώ εκεί κλίνω..

την ενδομητρίωση πως την καταλαβαίνει κανείς, φάνηκε κάτι στη σαλπιγγογραφία σας? Εγώ δεν πονάω ποτέ στην περίοδο, δεν πόνεσα στη σαλπ/α και γενικότερα η σαλπιγγογραφία δεν έδειξε κάτι..

ούτε στους υπερήχους που κάνω τόσο συχνά πλέον..φάνηκε κάτι

 

Επίσης είχα σκοπό τέλος Μαρτίου να κάνω σπερματέγχυση, πιστεύετε ότι προλαβαίνω να κάνω τη λαπαροσκόπηση τέλος αυτού του μήνα για να προλάβω και τη σπερματέγχυση??

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πήγα να με δει.

Μου είχε πει όταν μου έρθει περίοδος μετά τις ενέσεις να του τηλεφωνήσω για ραντεβού.

Έτσι έκανα και μου είχε πει να πάω αν θυμάμαι καλά περίπου 6 ημέρες μετά την περίοδο για να τσεκάρει αν όλα είναι εντάξει και αν έχει φύγει η ενδομητρίωση.

Αφού ήταν όλα καλά μου είπε να ξεκινήσουμε προσπάθειες! Και μετά ξαναπήγα όταν έμεινα έγκυος!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, εχω μερες να μπω και αισθανομαι τυψεις αλλα...ο υπολογιστης τα τιναξε...

 

καλη μου καλιροι οτι και να σου ειπε η μαριλιν εχει δικιο σχετικα με τον γιατρο, ειναι ααααααααανθρωπος-γιατρος.

και εμενα αυτος με παρακολουθει και θα παω την τριτη να με ξαναδει. ειναι τοοοοοοοοοοοοσο ευγενικος και τοσο ηρεμος ανθρωπος που θα τον εμπιστευτεις αμεσως αν τελικα πας.

και εγω κανω ενεσεις λογω ενδομητριωσης και σε λιγες μερες θα κανω την 4τη και μολις τελειωσουν θα ξαναπαω με το καλο να δει αν ολα ειναι καλα.

 

ευχομαι οτι καλυτερο και οτι αποφασισεις εμεις εδω ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites

καλη μου καλιροι θα πρεπει πρωτα απ ολα να πας για λαπαροσκοπηση διαγνωστικη και αν χρειστει επεμβατικη και μετα αν ο γιατρος ανακαλυψει ενδομητριωση τοτε και μονο τοτε πιστευω οτι θα πρεπει να σου δωσει ενεσεις και συνεπως για καποιο χρονικο διαστημα να σου κοψει την περιοδο. θα σου δωσει ενεσεις αναλογα με την εκταση της νοσου δλδ σε ποιο σταδιο βρισκεται εφοσον εχεις ενδομητριωση που σου ευχομαι να μην εχεις. μπορει να χορηγησει ενεσεις απο 1 μεχρι και 6 συνηθως αναλογα με την περιπτωση, εγω θα κανω 6 συνολικα που αυτο σημαινει οτι για 9 περιπου μηνες θα ειμαι σαν την ερημο σαχαρα ενα πραμα (στεγνη τελειως απο περιοδο και παραγωγη ορμονων). και οταν με το καλο τελειωσουν οι ενεσεις 6 μηνες πρεπει η περιοδος να ερθει μεσα σε 3 μηνες το πολυ για την δικη μου περιπτωση μιλαω παντα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mairilyn είναι ο γιατρός που παρακολουθεί και την εγκυμοσύνη σου και θα είναι στον τοκετό?

 

 

Εννοείτε ότι αυτός θα με ξεγεννήσει!!!!

Ποιός άλλος;;) Του έχω πλήρη εμπιστοσύνη και δεν θα ήθελα κανέναν άλλο δίπλα μου τις δύσκολες ώρες!

Ο καλός γιατρός στα δύσκολα φαίνεται, οπότε νοιώθω ήδη ασφαλής μαζί του!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααα μαριλιν τι εγινε εχθες με τον γιατρο? ολα καλα ελπιζω...

εγω θα παω τριτη και ανυπομονω φαντασου να μεινω και εγκυος τι θα παθω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πιστέψεις αλλά μόλις πήγα να μπω στο αυτοκίνητο για να ξεκινήσουμε μου τηλεφώνησε η γραμματέας του και μου ακύρωσε το ραντεβού.

Ευτυχώς που δεν είχαμε ξεκινήσει...

Κλείσαμε άλλο ραντεβού αύριο το πρωί στις 10. Οπότε έχω πολύ πρωινό ξύπνημα αφού κατά τις 7 θα πρέπει να φύγουμε....

Αλλά δεν πειράζει θα πάω και μια βόλτα από τα ΙΚΕΑ μετά!!!:)

Θα σε ενημερώσω αύριο βράδυ που θα επιστρέψουμε ή την Κυριακή, γιατί πολύ πιθανόν να είμαι πτώμα στην κούραση....

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει, ναι ομως πεμπτη δεν ειχες ραντεβου? τωρα θα πας αυριο σαββατο? ειναι ανοιχτα η εγω καταλαβα λαθος? οπως και να εχει περιμενω νεα σου...καλα νεα...μονο καλα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι Πέμπτη είχα ραντεβου και όλα τα ραντεβού της Πέμπτης τα έβαλε εκτάκτως το Σάββατο και την Δευτέρα το πρωί στο ιατρείο του.

Απλά εγώ διάλεξα Σάββατο γιατί έχω αγωνία να ξαναδώ την ζουζουνίτσα μου...

Καλά κατάλαβες. Τα Σάββατα είναι κλειστά. Αυτό έγινε για να βολεψει τα ραντεβού που ακύρωσε...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιλούδι ευχαριστώ για την ενημέρωση

σας εμπιστεύομαι κορίτσια σ' αυτόν θα πάω

δεν τον βρήκα σήμερα να κλείσω ραντεβού

mairilyn κάνει άραγε λαπαροσκοπήσεις Σάββατο???

ρώτα τον τώρα που θα πας και εγώ θα κλείσω ραντεβού τη Δευτέρα

(μόνο στην Τσιμισκή μπορώ να κλείσω ραντεβού?)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, λοιπον εγω κλεινω ραντεβου στα τηλ του αγιου λουκα, εκει κανει λαπαροσκοπησεις και εχω την εντυπωση οτι σαββατα δεν κανει αλλα στο λεω με επιφυλαξη. εμενα με παρακολουθει προς το παρον στον αγιο λουκα και τριτη εκει θα παω. ολα τα πρωινα δευτερα-παρσκευη ειναι στον αγιο λουκα και καποια απογευματα ειναι στο ιατρειο του, οπου και να παρεις τηλ παντως θα σε ενημερωσουν για το τι πρεπει να κανεις αλλα φυσικα να επιδιωξεις να μιλησεις με τον γιατρο. ρωτα και την μαριλιν μηπως σου δωσει και αλλες πληροφοριες σχετικα με την λαπαροσκοπηση.

 

ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις εισαι σε παρα πολυ σιγουρα χερια

αφου και εμεις σε αυτα τα χερια ειμαστε...;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!

Είμαι και εγώ ακόμα μια κοπέλα που εμπιστεύτηκα τον κ.Αργυρίου για την λαπαροσκόπηση που έπρεπε να κάνω. Με τη marilyn έχουμε μιλήσει και με pm και ήταν αυτή που με έπεισε, με τα γραφόμενά της, να τον εμπιστευτώ. Εγώ είχα ένα ινομύωμα που έπρεπε να αφαιρεθεί και κανείς αλλος δεν αναλάμβανε. Ο γιατρός είναι τέλειος, ευγενικός, επεξηγηματικός, ήρεμος...όλα όσα τουλάχιστον εγώ έψαχνα ...Σε μένα δεν χρειάστηκε να διακοπεί ο κύκλος μου απλά να κάνω 6 μήνες υπομονή και μετά να ξεκινήσω προσπάθειες- τώρα είμαι στη φάση της "υπομονής". Ακολουθώντας της οδηγίες που δίνει , η λαπαροσκόπηση εκ των υστέρων μοιάζει παιχνιδάκι. Και να σκεφτείτε ότι σε μένα χρειάστηκε να κάνει και τομή (οπότε η λαπαροσκόπηση έμοιαζε και με χειρουργείο κανονικό) λόγω μιας ιδιομορφίας που έχει η μήτρα μου και παρόλα αυτά συνήλθα πολύ εύκολα. Καο νομίζω ότι δίνει πολύ μεγάλη προσοχή στις κοπέλες που δεν έχουν κάνει παιδάκι...

Τώρα περιμένω με το καλό να γεννηθεί η μπεμπούλα της marilyn , να μας διηγηθεί με το γλυκό της τρόπο και αυτή της την εμπειρία με τον super γιατρό μας για να μας δώσει ακόμα περισσότερη δύναμη να περιμένουμε το δικό μας θαυματάκι....

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλούδι ευχαριστώ για την ενημέρωση

σας εμπιστεύομαι κορίτσια σ' αυτόν θα πάω

δεν τον βρήκα σήμερα να κλείσω ραντεβού

mairilyn κάνει άραγε λαπαροσκοπήσεις Σάββατο???

ρώτα τον τώρα που θα πας και εγώ θα κλείσω ραντεβού τη Δευτέρα

(μόνο στην Τσιμισκή μπορώ να κλείσω ραντεβού?)

 

Λοιπόν κουκλίτσα μου ρώτησα τον γιατρό για το Σάββατο αν κάνει λαπαροσκοπήσεις.

Μου είπε ότι η δουλειά του δεν έχει ωράριο γιατί ανά πάσα στιγμή προκύπτουν διάφορα χειρουργεία. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κλείσεις ένα ραντεβού και εφόσον σε βολεύει εσένα Σάββατο να του το πεις. Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα!

Απλά να ξέρεις ότι η λαπαροσκόπηση εξαρτάται και από την περίοδο. Δεν την κάνουμε όποτε εμείς θέλουμε. Θα πρέπει μόλις έχεις περίοδο να του τηλεφωνήσεις και να σου πει από πότε μέχρι πότε μπορείς να την κάνεις. Συνήθως είναι από 9η-14η ή 16η αν θυμάμαι καλά...

Να σας ενημερώσω ότι η ζουζουνίτσα μου είναι μια χαρά και πλέον μπαίνω στην τελική ευθεία σιγά σιγά...θα ξαναπάω στις 03 Μαρτίου. Ότι θέλετε να τον ρωτήσω πείτε μου..;)

Τελικά λάθος νόμιζα ότι το ραντεβού το Σάββατο ήταν στο ιατρείο του...ήταν στον Άγιο Λουκά οπότε ισχυει αυτό που λεει και η ΦΙΛΟΥΔΙ ότι όλα τα πρωινά είναι στον Άγιο Λουκά...εγώ μπερδεύτηκα λόγω Σαββάτου...οποτε μην μπερδευτείτε κι εσείς...:-(

Ραντεβού για να κλείσεις, απλά τηλεφώνησε στο ιατρείο του και κανόνισε...άντε μπορεί και να συναντηθούμε σε κανένα ραντεβού ε;:eek: Αν κι εγώ μάλλον από δω και πέρα θα πηγαίνω τα πρωινά στον Άγιο Λουκά..

Για ότι άλλο θέλετε, εδώ είμαι...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,

μαριλιν πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα με το νινι,

καλιροι τελικα η μαριλιν θυμοταν σωστα για τις λαπαροσκοπησεις εγω παλι νομιζα οτι σαββατο δεν κανει.

να πας στον καλο μας τον γιατρο και θα δεις ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

οσο για σενα καλη μου fotirene αφου πηγες στον γοατρο μας ξερεις γιατι ανθρωπο μιλαμε.

εγω ειμαι σε αφση καταστολης των ωοθηκων για 6 μηνες και περιμενω πως και πως να τελειωσουν για να ξεκινησω προσπαθειες και μετα θα ειμαι χαρουμενη σαν την μαριλιν,

το ιδιο ευχομαι για ολες μας

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγώ εκεί κλίνω..

την ενδομητρίωση πως την καταλαβαίνει κανείς, φάνηκε κάτι στη σαλπιγγογραφία σας? Εγώ δεν πονάω ποτέ στην περίοδο, δεν πόνεσα στη σαλπ/α και γενικότερα η σαλπιγγογραφία δεν έδειξε κάτι..

ούτε στους υπερήχους που κάνω τόσο συχνά πλέον..φάνηκε κάτι

 

Επίσης είχα σκοπό τέλος Μαρτίου να κάνω σπερματέγχυση, πιστεύετε ότι προλαβαίνω να κάνω τη λαπαροσκόπηση τέλος αυτού του μήνα για να προλάβω και τη σπερματέγχυση??

κι εγω δεν ειχα κανενα θεμα με την περιοδο..πονουσα αλλα νομιζω στα φυσιολογικα πλαισια..το καταλαβε ο γιατρος απο την οψη της κυστης που ειχα,με τον υπερηχο..μου εδωσε αντισυλλιπτικα το οποιο δεν ξερω αν ειναι σωστο,αλλα εφοσον η κυστη μεγαλωνε μηνα με τον μηνα,ειπε να την βγαλουμε..αυτο που ξερω ειναι οτι μονο με την υστεροσκοπιση μπορει σιγουρα να σου μιλησει ο γιατρος για την ενδομητριωση,με κανεναν αλλο τροπο..τωρα για σπερματεγχηση μετα απο λαπαροσκοπιση..δεν ξερω ρε κοριτσι μου..ολα μαζι?ας δουμε τι θα πει κι ο γιατρος σου..μην βιαζεσαι,please!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πήγα να με δει.

Μου είχε πει όταν μου έρθει περίοδος μετά τις ενέσεις να του τηλεφωνήσω για ραντεβού.

Έτσι έκανα και μου είχε πει να πάω αν θυμάμαι καλά περίπου 6 ημέρες μετά την περίοδο για να τσεκάρει αν όλα είναι εντάξει και αν έχει φύγει η ενδομητρίωση.

Αφού ήταν όλα καλά μου είπε να ξεκινήσουμε προσπάθειες! Και μετά ξαναπήγα όταν έμεινα έγκυος!!!

εμενα παλι δεν μου ειπε τιποτα..θα παω απο μονη μου,απροσκλητη...αχ ρε κοριτσακι..δεν ξερεις ποσο φοβαμαι να παω στον γιατρο μετα απο ολα αυτα..φοβαμαι μην μου πει τιποτα του στυλ δεν καθαρισε η ενδομητριωση,βλεπω κυστες κλπ...θα τις κοψω,στο λεω....:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,

 

και εμενα ο γιατρος καταλαβε απο τα συμπτωματα και απο την κυστη οτι εχω ενδομητριωση αλλα η μονη σιγουρη μεθοδος μου ειπε για να καταλαβεις αν οντως εχεις ειναι η λαπαροσκοπηση η η βιοψια που σου δινουν μετα την εγχειρηση. και εγω πηρα αντισσυληπτικα οτν ηταν η κυστη 5 εκ αλλα οχι μονο δεν εφυγε αλλα μεγαλωσε κατα 2εκ μεσα σε 2μηνες. ετσι επρεπε να την αφαιρεσω οπως και εκανα και οταν πηρα στα χερια μου την βιοψια και μονο τοτε διαγνωστηκε ενδομητριωση. εγω βλεπεις για κακη μου τυχη επελεξα την λαπαροτομη (ανοιχτο χειρουργειο) και ετσι επρεπε να περιμενω σχεδον 2 μηνες για την βιοψια ενω με την λαπαροσκοπηση οτν την κανεις σχεδον ταυτοχρονα ο γιατρος καταλαβαινει αν πασχεις απο ενδομητριωση η οχι γιαυτο και η λαπαροσκοπηση απο διαγνωστικη μπορει την ιδια στιγμη να γινει και επεμβατικη.

 

οσο για την σπερματεγχυση εγω δεν ξερω αλλα δεν την εχω και σε πολυ εκτιμηση αυτην την μεθοδο.

οπως και να εχει μολις πας στον καλο μας τον γιατρο ρωτα τον οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοτι θελεις, μην διστασεις καθολου.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάρες!!

 

πως καταλήξατε στον Αργυρίου?

παρατήσατε τελείως τον προηγούμενο γυναικολόγο σας λόγω της λαπαροσκόπησης

και μετά μείνατε στον Αργυρίου???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...