Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

ευχαριστω πολυ Ισιδωρα μου για την απαντηση. Η γιατρος του τεβε μουπε πως δεν μπορει να τη γραψει,μονο γιατρος του νοσοκομειου. Θα ρωτησω στο αττικο,στο ταμειο τι γινεται με το τεβε. Ευχαριστω και παλι. Ιολη μου,σε ειχα στο μυαλο μου σημερα. Τωρα απο δω και περα θα πανε ολα καλα! Νασαι αισιοδοξη! Φιλακια!

Λογικά όταν συνεννοηθείς με τον γιατρό που θα στην κάνει, θα σου την γράψει ο ίδιος και στο βιβλιάριο, αλλά το καλύτερο είναι να ρωτήσεις στο ταμείο μην σου λέω και άσχετα. Πολύ γιατροί τα "παίρνουν" για τέτοιες εξετάσεις στα δημόσια, αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα είσαι τυχερή. Εγώ επειδή έχω κάνει πολλές εξετάσεις και πολυέξοδες διαδικασίες (σπερματεγχύσεις, εξωσωματική) στο Αλεξάνδρας σου προτείνω το δημόσιο. Δεν έχω δώσει τίποτα. Πάντα βέβαιΑ είναι και θέμα γιατρού. Το Αττικό στο προτείνω γιατί έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και για ανθρώπινη αντιμετώπιση σε ευχάριστο περιβάλλον. Ότι κι αν αποφασίσεις σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κι αυτή η εξέταση να σε πάει ένα βήμα πιο μπροστά και πιο κοντά στο μωράκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο γιατρός σου τι σου είπε;

Ίσως να προσπαθήσεις κανά 2-3 μήνες φυσιολογικά; Το λέω γιατί μετά τις Arvekap η γονιμότητα της γυναίκας εκτοξεύεται στα ύψη οπότε μπορεί να πιασει πολύ εύκολα παιδί....

Καλή επιτυχία!

ετσι ακριβως ειπαμε να κανουμε κοριτσακι..και μετα..εχει ο θεος...ή επεμβαση για τις κυρσοκυλες του αντρα μου (γιατι εχει χαμηλη κινητικοτητα..) ή κατευθειαν εξωσωματικη...τοτε φανταζομαι θα μας ενημερωσουν οι γιατροι πιο απο τα δυο μας συμφερει καλυτερα..μακαρι να μπορεσω να μεινω φυσιολογικα λογω της επιδρασης των arvekap..το εχω ακουσει κι εγω κ περιμενω πως κ πως να το δοκιμασω!!!να εισαι καλα,σευχαριστω για την ευχουλα σου κι εγω σου ευχομαι να ειναι γερο το μωρακι σου!!γεννησες ή εισαι εγκυουλα?:-D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ kriskris μου, ήδη είμαι πολύ χαρούμενη που έχω την πρώτη μου απάντηση :). Σχετικά με τα ονόματα των γιατρών, ίσως και να έχεις δίκιο ότι είναι κάτι τελείως υποκειμενικό, αλλά πιστεύω ότι σε τέτοιου είδους επεμβάσεις δεν έχει να κάνει μόνο το τι σου "βγάζει" ο κάθε γιατρός, αλλά και το αποτέλεσμα...

Anyway, ελπίζω να βρω κάποια άκρη... Σε ευχαριστώ πραγματικά για το ενδιαφέρον σου!

ελπιζω να ειμαι γουρλου κ να σου πανε ολα κατευχην κοριτσι μου..παντως επειδη συλλεγεις γνωμες,να σου πω οτι ακουσα για τον πιστοφιδη στην αθηνα οτι κανει πολυ αποτελεσματικη δουλεια στην ενδομητριωση κ το καλυτερο...δεν σταματαει παντα την περιοδο μετα με ενεσεις..ξερεις τι σημαινει αυτο?δεν μπαινεις στην αναμονη για 6 μηνες που ειναι καπως τραγικο..(εγω σε αυτην την φαση ειμαι)..τωρα δεν εχω προσωπικη εμπειρια για τον γιατρο,μονο μια επισκεψη εχω κανει.εγω εκανα την επεμβαση στην θεσσαλονικη..:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι σου βγήκε το κόστος στα 3.000 εννοείς ότι πλήρωσες αυτό το ποσό και το υπόλοιπο σου το πλήρωσε το ταμείο ή αυτή είναι η τελική τιμή? Σε ευχαριστώ και για το πμ-απάντηση που μου έστειλες!!!!

 

Το ταμείο μου δεν μου κάλυψε ΤΙΠΟΤΑ δυστυχώς. Τα πλήρωσα όλα εγώ. Αν όμως έχετε ΙΚΑ σας καλύπτει τα μισά περίπου και εσείς πληρώνετε 1500?. Συμπεριλαμβάνονται στις τιμές που σας δίνω ΟΛΑ μέσα. Κλινική-γιατρός-αναισθησιολόγος-εξετάσεις.

Ελπίζω να βοήθησα!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιόλη την καλημέρα μου!!!Αυτό είναι πολύ ευχάριστο κοπέλα μου! Το ότι δηλαδή σου βρήκαν κάτι και διορθώθηκε. Από ιστορίες που έχω διαβάσει εδώ μέσα είναι πολύ πιθανό στο διάφραγμα να οφείλονταν οι αποβολές. Θα πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα μπράβο, είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό. Μακάρι να μου βρισκαν και μένα και να τέλειωνε ο πόνοκέφαλος! Θα σου έκαναν μάλλον βαριά νάρκωση. Εγώ την έκανα χωρίς στην αρχή, πονάει όσο και η σαλπιγγογραφία, υποφερτά δηλαδή. Αλλά μετά μου πρότειναν να με κοιμήσουν για να μου πάρουν δείγμα για βιοψία και δέχθηκα φυσικά. Γιατί τόσα χρήματα όμως στο Λητώ? Εγώ έδωσα στο Γένεσις 825 και περιμένω σε 10 μέρες και τα αποτελέσματα της βιοψίας. Ίσως επειδή σου αφαίρεσαν το διάφραγμα...Καλή ανάρρωση τώρα κοριτσάκι και μην ξεχνάς την αντιβίωση! Φιλιά πολλά πότε λες θα ξεκινήσεις την διαδικασία εξωσωμ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρός σου τι σου είπε;

Ίσως να προσπαθήσεις κανά 2-3 μήνες φυσιολογικά; Το λέω γιατί μετά τις Arvekap η γονιμότητα της γυναίκας εκτοξεύεται στα ύψη οπότε μπορεί να πιασει πολύ εύκολα παιδί....

Καλή επιτυχία!

 

MARILYN, αναφέρεις ότι τους 3 πρώτους μήνες μετά το Arvekap, η γυναίκα είναι πολύ γόνιμη. Το γνωρίζεις απο προσωπική εμπειρία ή στο είπε και ο γιατρός σου; Ρωτάω γιατί τελειώνω και εγώ με αυτή τη θεραπεία και με ενδιαφέρει να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

κοριτσια να σας βοηθησω και εγω οσον αφορα το θεμα της γονιμοτητας μετα απο διακοπη τεχνητης εμμηνοπαυσης. οντως το διαστημα μετα τις ενεσεις ειναι το καταλληλοτερο για συλληψη, ο οργανισμος εχει καθαρισει απο τις εστιες, η παραγωγη ορμονων εχει ισοροπηθει και το αναπαραγωγικο συστημα ειναι ετοιμο να ξαναλειτουργησει. το χρονικο διαστημα μετα το περας των ενεσων ονομαζεται ''παραθυρο γονιμοτητας''.

 

και εγω περιμενω πως και πως να τελειωσουν οι ενεσεις για να ξεκινησω τις προσπαθειες.

καλη επιτυχια σε ολες μααααααςςςς!!!

Link to comment
Share on other sites

MARILYN, αναφέρεις ότι τους 3 πρώτους μήνες μετά το Arvekap, η γυναίκα είναι πολύ γόνιμη. Το γνωρίζεις απο προσωπική εμπειρία ή στο είπε και ο γιατρός σου; Ρωτάω γιατί τελειώνω και εγώ με αυτή τη θεραπεία και με ενδιαφέρει να ξέρω.

 

Καταρχήν μου το ειπε ο γιατρός και τελικά όπως είπε έτσι κι έγινε αφού έμεινα έγκυος στην 2η προσπάθεια!!!

Θα συμφωνήσω ότι έχω διαβάσει και αλλού ότι η διακοπή της περιόδου με ενέσεις ονομάζεται παράθυρο στην γονιμότητα! Είναι σαν να παίρνει ξανά μπροστά ο οργανισμός...

Ρώτησε όμως και τον γιατρό σου μήπως και σας αφήσει να προσπαθήσετε για λίγο φυσιολογικά και αποφύγετε την εξωσωματική.

Καλή επιτυχία!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

MARILYN, ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Εύχομαι να μου συμβεί και εμένα το ίδιο.

Μετά τις ενέσεις, πόσος καιρός χρειάστηκε για να σου έρθει περιοδος;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εγω σε λιγες μερες θα κανω την τεταρτη ενεσα, ααααχχχ ποσο σε ζηλευω που εφτασες στο τελος.

εχεις παρενεργειες, ρωταω γιατι εγω ειμαι πολυ χαλια ειδικα τα βραδυα, ζεσταινομαι, ιδρωνω και μερικες φορες το στομαχι μου ανακατευεται.

 

αλλα ειπαμε υπομονηηηηηη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα,

εγω σε λιγες μερες θα κανω την τεταρτη ενεσα, ααααχχχ ποσο σε ζηλευω που εφτασες στο τελος.

εχεις παρενεργειες, ρωταω γιατι εγω ειμαι πολυ χαλια ειδικα τα βραδυα, ζεσταινομαι, ιδρωνω και μερικες φορες το στομαχι μου ανακατευεται.

 

αλλα ειπαμε υπομονηηηηηη

ετσι κοριτσαρα μου,υπομονη κ επιμονη..κοιταξε..ειχα κ εχω δηλαδη πολλες εξαψεις,δυσκολο υπνο σε σχεση με πριν που επεφτα σαν τουβλο,νευρα (αλλα παντα ειχα...) κ πολυ περισσοτερες ασπρες τριχες στο ξερο μου το κεφαλι!!!!επισης οχι κ μεγαλη επιθυμια για sex,αλλα αν σκεφτεις οτι εμεις οι γυναικες ειμαστε εντελως εγκεφαλικα οντα,κι εφοσον αυτην την περιοδο που δεν εχουμε την δυνατοτητα να κανουμε παιδακι,δεν μας κοβει κ ιδιαιτερα το θεμα αυτο..δεν ειναι κ τοσο παραξενο..αλλα αυτα τα βιωνω εγω..εσυ μπορει να το περασεις ακομα πιο χαλαρα το ολο θεμα,κατι που στο ευχομαι ολοψυχα..κι ο χρονος θα περασει,κι θα γινουμε κ μανουλες κ ολα θα πανε πολυ καλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

MARILYN, ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Εύχομαι να μου συμβεί και εμένα το ίδιο.

Μετά τις ενέσεις, πόσος καιρός χρειάστηκε για να σου έρθει περιοδος;

 

Η περίοδος έρχεται μετά την τελευταία ένεση έως και 90 ημέρες. Το γράφει και στις οδηγίες που είναι μέσα στο κουτί.

Εμένα προσωπικά μου ήρθε μετά από 85 ημέρες.

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κι εγώ είχα πολλά πολλά νεύρα...όλους τους κατσάδιαζα στην δουλειά...είχα γίνει πολύ στρίγγλα...ο αντρούλης μου ο καημένος όλο υπομονή έκανε!

Από εξάψεις άλλο τίποτα, αλλά ευτυχώς που ήταν χειμώνας γιατί αν ήταν καλοκαίρι θα είμουν πολύ χειρότερα...

Όμως άξιζε τον κόπο! Αφού τώρα μέσα μου μεγαλώνει ένα μωράκι - το μωράκι μου!!!

Θα γίνει και σε σας θα δείτε! Δεν είμαι η μόνη που της συνέβη. Γνωρίζω κι άλλες περιπτώσεις έτσι που έμειναν αμέσως έγκυες!!!

Υπομονή και τα συμπτώματα θα τα υπομείνετε για τα μωράκια σας που θα έρθουν!!! Αξίζει όσο τίποτα άλλο στον κόσμο!:-)

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει και μετά όλα αυτά που ζεις τώρα θα τα ξεχάσεις!!!

Θα δεις!!!

Πίστη και υπομονή θέλει! Σου το λέω εγώ που έχασα πολλά πολλά χρόνια περιμένοντας πριν κάνω αυτή τη θεραπεία....γιατί κανένας δεν με ενημέρωσε σωστά πριν...

Θα γίνει και αυτή η αναμονή μετά θα φαίνεται ελάχιστη μπροστά στο Θαύμα που θα συμβεί!!!

Όχι άγχος και απογοητευση! Μόνο θετικές σκέψεις και ελπίδα!!!

Το μωράκι έρχεται σύντομα....:-):-):-)

να΄σαι καλα κοριτσι μου..ο,τι επιθυμεις για σενα κ την οικογενεια σου..απλα με εμας υπαρχει κ αλλο προβλημα..ο αντρουλης μου εχει κυρσοκυλες κ χαμηλη κινητικοτητα σπερματος..οποτε αυτο με κανει να φοβαμαι οτι θα χασουμε αυτην την γονιμη περιοδο...:-(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! Κriskris μου όσον αφορά τα συμπτώματα έχω ακριβώς τα ίδια με σένα. Τώρα που τελείωσαν οι ενέσεις και σε μενα, περιμένω να ξαναέρθει η περίοδος .......... για να δούμε!!!!Αχ Marilyn, μακάρι να τα καταφέρουμε και οι υπόλοιπες σύντομα!!! Μας δίνεις κουράγιο!

event.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια και μετα που τελειωνουν οι ενεσεις εξακολουθουν οι περενεργειες μεχρι να ξαναερθει η περιοδος? ρωταω για τις κοπελες που τελειωσαν τις ενεσεις.

δεν μπορω να κοιμηθω καθολου καλα, ζεσταινομαι και ιδρωνω, νευρα δεν εχω αν και ειμαι λιγο νευρικια γενικα αλλα η ορεξη μου και μενα μειωμενη πολυ μαλιστα, τις πρωτες μερες ειχα και πονοκεφαλο, τωρα δεν εχ ομως, εχω ολα τα αλλα

 

αλλα ειπαμε ...

οοοοοοοοοοολα θα πανε καλααααααααααααααα!!!

γλυκια μου marilyn σε ποιον γιατρο πηγες εσυ?

αααα εχω την υποψια οτι πηρα και καποια κιλακια με τις ενεσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι παρενέργειες είχαν αρχίσει να με περνάνε περίπου ένα μήνα μετά την τελευταία ένεση....

Θα περάσουν μην στενοχωριέστε....και θα τα καταφέρετε!!!

Εγώ πήγα Θεσ/νίκη στον Αργυρίου Χρήστο.

Για μένα είναι ο καλύτερος!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτήτε ότι έχει κι ένα καλό αυτή η διακοπή της περιόδου...

Εννοώ ότι θα σας έρθει μια φορά περίοδος μετά τις ενέσεις, μετά θα μείνετε έγκυες και δεν θα έχετε περίοδο πάλι!!!

Εγώ δηλ. σε διάστημα 15 μηνών θα έχω συνολικά μόνο 2 φορές περίοδο...μια χαρά είναι! Έχω ξεχάσει πως είναι....χαχα

:lol::lol::lol::lol: σούπερ ε; :lol::lol::lol::lol:

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα marilyn, ξεχασα να διευκρινησω κατι εχθες που σε ρωτησα σε ποιον γιατρο πηγες?

εννοουσα οτι και την υστεροσκοπηση την εκανες στον αγιο λουκα? με τον αργυριου?

ομως γιατι σου εκανε υστεροσκοπηση? εμενα με ειπε οταν με ειδε οτι θα φταιχνω καθε 6 μηνες υπερηχο για να το βλεπω και μολις τελειωσουν οι ενεσεις θα κανω προσπαθειες για ενα χρονο και ααααααααααααααν δεν τα καταφερω τοοοοοοοοοοτε θα παω για εξωσωματικη. μου ειπε επισης οτι η ενδομητριωση μου ειναι 3του βαθμου.

 

συγνωμη αν σε ζαλιζω και γραφω τα ιδια και τα ιδια αλλα σε παρακαλω μπορεις να μου πεις εσενα τι σου ειπε σχετικα με το θεμα? και αν σου ειπε να προσπαθησεις η αν σου ειπε κατι σχετικα με τον βαθμο της ενδομητριωσης η αν ασπουμε ξαναλειτουργησει κανονικα η ωοθηκη σου?

εμενα μου ειχε πει πως θα ξαναλειτουργησει κανονικα και οτι θα τα καταφερω. μακαρι το θελω τοσο πολυ...

αν δεν γινομαι αδιακριτη σε παρακαλω θα ηθελα να μου απαντησεις, ξερεις εχουμε τον ιδιο γιατρο και τον ιδιο σκοπο, τα θεωρω πολυ σημαντικα (οπλα)...

 

ευχαριστω για κομα μια φορα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα marilyn, ξεχασα να διευκρινησω κατι εχθες που σε ρωτησα σε ποιον γιατρο πηγες?

εννοουσα οτι και την υστεροσκοπηση την εκανες στον αγιο λουκα? με τον αργυριου?

ομως γιατι σου εκανε υστεροσκοπηση? εμενα με ειπε οταν με ειδε οτι θα φταιχνω καθε 6 μηνες υπερηχο για να το βλεπω και μολις τελειωσουν οι ενεσεις θα κανω προσπαθειες για ενα χρονο και ααααααααααααααν δεν τα καταφερω τοοοοοοοοοοτε θα παω για εξωσωματικη. μου ειπε επισης οτι η ενδομητριωση μου ειναι 3του βαθμου.

 

συγνωμη αν σε ζαλιζω και γραφω τα ιδια και τα ιδια αλλα σε παρακαλω μπορεις να μου πεις εσενα τι σου ειπε σχετικα με το θεμα? και αν σου ειπε να προσπαθησεις η αν σου ειπε κατι σχετικα με τον βαθμο της ενδομητριωσης η αν ασπουμε ξαναλειτουργησει κανονικα η ωοθηκη σου?

εμενα μου ειχε πει πως θα ξαναλειτουργησει κανονικα και οτι θα τα καταφερω. μακαρι το θελω τοσο πολυ...

αν δεν γινομαι αδιακριτη σε παρακαλω θα ηθελα να μου απαντησεις, ξερεις εχουμε τον ιδιο γιατρο και τον ιδιο σκοπο, τα θεωρω πολυ σημαντικα (οπλα)...

 

ευχαριστω για κομα μια φορα...

 

Καταρχήν επειδή μπήκα ούτως ή αλλως χειρουργείο ήταν ευκαιρία να μου κάνει και υστεροσκόπηση...ναι στον Αγιο Λουκά με τον Αργυρίου. Μιλήσαμε και σε άλλο φόρουμ νομίζω αν είσαι με το ίδιο ψευδώνυμο..;)

Κοίτα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...

Η ωοθήκη μου και οι σάλπιγγες που ήταν μπερδεμένες και η μία κομμένη, μου λειτούργησαν κανονικά - μετά την επέμβαση - αφού τώρα είμαι έγκυος!

Σχετικά με την ενδομητρίωση εμένα ήταν σε αρχικό στάδιο.

Ξέρω όμως κοπέλα που έκανε στον Αργυρίου λαπαροσκοπηση για ενδομητρίωση που είχε στο τελευταίο στάδιο και έμεινε και αυτή μετά την θεραπεία έγκυος φυσιολογικά!!! Είχε τόσο πρόβλημα και πόνους πριν την επέμβαση που δεν μπορούσε ούτε σεξ να κάνει αλλά ούτε να ανεχτεί καν τον κολπικό υπέρηχο να φανταστείς....κι όμως την γιατρεψε και τώρα έχει ένα παιδάκι ήδη...

Η άποψή μου είναι να κάνεις ότι σου πει Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!!!

Αντιμετωπίζει πάρα πολλά περιστατικά και είναι φοβερός γιατρός!

Εγώ έχω πάει σε πάρα παρα πολλούς γιατρούς όλα αυτά τα χρόνια, αλλά αυτός είναι ο μόνος που πραγματικά μπορεί να θεραπεύσει την κάθε περίπτωση!!! Εξαντλεί όλα τα περιθώρια και μετά αν δεν γίνει τότε σε στέλνει για εξωσωματική. Κάτι που πιστεύω ότι είναι το πιο φυσιολογικό και ανθρώπινο...δεν εκμεταλεύεται...οπότε εμπιστεψου τον και θα γίνει όπως σου λέει. Θα δεις.

Και δεν με πρήζεις. Θέλω να βοηθήσω κοπέλες που περνάνε από τέτοιες καταστάσεις γιατί πριν μόλις λίγους μήνες κι εγώ είμουν στη θέση τους...

Όλα θα γίνουν. Μη μου αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά! Εμένα μου είχε πει ότι σε 6 μήνες θα μείνω έγκυος και αν δεν γίνει τότε θα δούμε και θα συζητήσουμε για εξωσωματική. Ε, λοιπόν στην 2η προσπάθεια είμουν έγκυος! Μια άλλη φίλη μου της έδωσε λόγω διαφόρων προβλημάτων μόλις 3 μηνες περιθώριο να προσπαθήσει, και με την 3η όντως έμεινε έγκυος!

Εσένα σου δίνει 1 χρόνο οπότε μην ανησυχείς! Θα γίνει πολύ πιο σύντομα από όσο νομίζεις....

Ελπίζω να μην σε κούρασα...

Για ότι θέλετε εδώ είμαι...γιατί σας καταλαβαίνω απόλυτα.

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ειμαι που ξαναμιλησαμε σε αλο foroum, με καθησυχαζεις και σε ευχαριστω πολυ.

ουτε εγω τον αλλαζω τον αργυριου ...τελικα...

ειναι καλος και ξεκαθαρος επιστημονας αλλα αυτο που με ενθουσιασε οταν ειχα παει για πρωτη φορα ηταν το γεγονος οτι απλα δεν με τρομαξε και δεν αφησε ουτε λεπτο να περασει κατι κακο απο το μυαλο μου, με λιγα λογια ειναι ...σιγουρος...και κατασταλαγμενος στις αποψεις του.

μολις προλιγο εγραψα οτι εξακολουθω να ποναω στην λεκανη μου που κανει αντανακλαση ο πονος απο την ωοθηκη και θα παω την αλλη βδομαδα να με δει. τον επαιρνα τηλ εχθες στην κλινικη γι να τον μιλησω και να του πω οτι σε λιγες μερες θα κανω την 4τη ενεσα αλλα :-( δυστυχως δεν τον βρηκα, μαλλον ειχε δουλεια ο ανθρωπος...

 

ευχαριστωωωωωωωωω πολυυυυυυυυυυυ :-P

παρα πολυυυυυυυυ:-) για :wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:;-)λλλλλλααααααααα

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη μηπως δεν καταλαβα καλα?

στον αγιο λουκα θα πας η στην τσιμισκη?

ααααααααααααα τωρα καταλαβα, μαλλον θα πας στην τσιμισκη γιαυτο θα πας απογευμα ε?

εγω οταν πηγαινω για υπερηχο παω στον αγιο λουκα, μηπως τα πρωινα ραντεβου τα δεχεται στον αγιο λουκα και τα απογευματινα στο ιατρειο του?

ααααααααααααααρρρρρρρρρρρρρρααααααααααααααααααα για να σε συναντησω πρεπει να κλεισω μαλλον απογευμα ραντεβου ε?

ουφ σε ζαλησα, εδω εγω ζαλιστηκα!!! :oops:

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη μηπως δεν καταλαβα καλα?

στον αγιο λουκα θα πας η στην τσιμισκη?

ααααααααααααα τωρα καταλαβα, μαλλον θα πας στην τσιμισκη γιαυτο θα πας απογευμα ε?

εγω οταν πηγαινω για υπερηχο παω στον αγιο λουκα, μηπως τα πρωινα ραντεβου τα δεχεται στον αγιο λουκα και τα απογευματινα στο ιατρειο του?

ααααααααααααααρρρρρρρρρρρρρρααααααααααααααααααα για να σε συναντησω πρεπει να κλεισω μαλλον απογευμα ραντεβου ε?

ουφ σε ζαλησα, εδω εγω ζαλιστηκα!!! :oops:

 

Ακριβώς όπως τα λες. Τα πρωινα είναι στον Άγιο Λουκά και τα απογεύματα 3 φορές την εβδομάδα στο ιατρείο του. Εγώ πηγαίνω στο ιατρείο από τότε που έμεινα έγκυος. Πριν πήγαινα κι εγω πρωί στον Άγιο Λουκά γιατί δεν περιμένεις και πολυ...ενώ στο ιατρείο έχει πάντα πιο πολύ κόσμο...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια, σκέφτομαι και εγώ να κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση Θεσσαλονίκη, την κάνατε στο γιατρό σας ή σε κάποιον εξειδικευμένο σε λαπαροσκοπήσεις γιατρό?

θεωρείται εξέταση ρουτίνας ή έχει επιπλοκές;

 

και γιατί σας διέκοψαν την περίοδο είναι συνήθης διαδικασία;

 

και επιπλέον αφού μόλις μπουν δουν τι ακριβώς συμβαίνει εκεί μέσα, αλλά δεν μπορούν να μας ενημερώσουν λόγω νάρκωσης ώστε να συμμετέχουμε στις αποφάσεις που θα ληφθούν στο αν θα γίνει επεμβατική από διαγνωστική ρωτάνε τουλάχιστον το σύζυγο ή ό,τι βρέξει ας κατεβάσει..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια, σκέφτομαι και εγώ να κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση Θεσσαλονίκη, την κάνατε στο γιατρό σας ή σε κάποιον εξειδικευμένο σε λαπαροσκοπήσεις γιατρό?

θεωρείται εξέταση ρουτίνας ή έχει επιπλοκές;

 

και γιατί σας διέκοψαν την περίοδο είναι συνήθης διαδικασία;

 

και επιπλέον αφού μόλις μπουν δουν τι ακριβώς συμβαίνει εκεί μέσα, αλλά δεν μπορούν να μας ενημερώσουν λόγω νάρκωσης ώστε να συμμετέχουμε στις αποφάσεις που θα ληφθούν στο αν θα γίνει επεμβατική από διαγνωστική ρωτάνε τουλάχιστον το σύζυγο ή ό,τι βρέξει ας κατεβάσει..

 

Καταρχήν εγώ επέλεξα εξειδικευμένο γιατρό στην Θεσ/νίκη για την λαπαροσκόπηση. Το μόνο εύκολο είναι να μπει και να δει τι γίνεται. Το δύσκολο είναι να το διορθώσει, οπότε η άποψή μου είναι να διαλέξεις κάποιον καλό γιατρό με πείρα.

Είναι επέμβαση ρουτίνας. Την κάνεις και την άλλη μέρα πας σπίτι σου. Εγώ ούτε πονούσα ούτε τίποτα.

Την περίοδο μου την έκοψε ο γιατρός λόγω του ότι είχα ενδομητρίωση. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...

Σχετικά με το τι θα κάνουν, εγώ είχα ζητήσει ότι βρει ο γιατρός να μου το διορθώσει. Ήθελα να μείνω έγκυος! Αυτός ήταν ο λόγος και του το ξεκαθάρισα να κάνει ότι μπορεί για να διορθώσει ότι βρει. Έτσι κι έγινε...

Διπλός κόπος και χρήμα να την κάνεις, απλώς να δουν και μετά να την ξανακάνεις για να διορθώσουν. Δεν υπάρχει λόγος. Αλλά και αν είναι να αφαιρεθεί κάποιο όργανο πιστεύω ότι δεν το κάνουν χωρίς κάποια έγκριση...μπορείς όμως να το συζητήσεις με τον γιατρό αυτό.

Με την Φιλούδη έχουμε τον ίδιο γιατρό και είναι κορυφαίος.

Αν θες σου στέλνω pm με τα στοιχεία του.

Καλη επιτυχία σε ότι κι αν αποφασίσεις!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...