Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

για σου κοριτσι μου, βλεπω οτι ταλαιπωρεισαι παρα πολυ πολυ σου συμβαινει. λυπαμαι παρα πολυ. αλλα ξερεις καλα που ξανακανατε την υστεροσκοπηση, φανταζεσαι να ειχατε κανει την εξωσωματικη που κοστιζει πολλα λεφτα και θα αποτυγχανατε για αυτο το λογο? δυστυχως δεν μοπορω να σου απαντησω απο που ειχες αυτες τισ συμφυσεις, ισως απο τα φαρμακα (αν επινες καποια), ισως τις ειχες αλλα δεν ειδανε με την πρωτη υστεροσκοπηση...τι λεει ο γιατρος σου? σου εφερεσαν αυτες τισ συμφυσεις με την δευτερη υστερσοκοπηση η οχη?

gary, εγω θα ηθελα να σε ρωτησω ποσο σου κοστισαν αυτες οι 2 υστεροσκοπησεις? σε ευχαριστω πολυ και σου ευχομαι οτι καλυτερο!!

 

 

Καλησπερα κοριτσακι μου σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου, ο,τι καλυτερο για ολες ευχομαι! Εχεις απολυτο δικιο για την υστεροσκοπηση, αλλωστε γι αυτο εγινε για να ξερουμε τι γινεται εκει μεσα..Τωρα το γιατι δεν το ξερω και δεν ρωτησα μεσα στη ζαλη μου το γιατρο προχθες αλλα εχω σκοπο να τον ρωτησω στο επομενο ραντεβου. Να φανταστεις η μητρα μου, οπως ειδα στο DVD, ηταν σαν να χε κλεισει, καπως ετσι μου το πε κι ο ιδιος..Οι συμφυσεις ναι αφαιρεθηκαν βεβαια αλλα εγω φοβαμαι μηπως ξαναγινουν..συνεχεια αυτο θα γινεται?

Τωρα για το κοστος..την πρωτη την ειχα κανει στο μαιευτηριο και με νοσηλεια μιας μερας (λογω ασφαλιστικης μου, κανονικα δεν χρειαζεται) κοστισε 2500(1000 ο γιατρος και τα υπολοιπα το νοσοκομειο). Αυτη ειχε γινει για αφαιρεση διαφραγματος και ειναι πιο ακριβη αν και οι τιμες ποικιλουν οπως θα δεις. Την τωρινη την εκανα στο κεντρο εξωσωματικης, υποτιθεται οτι θα ηταν διαγνωστικη και θα κοστιζε 350 ευρω αλλα τελικα εγινε επεμβατικη και κοστισε 450.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακι μου σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου, ο,τι καλυτερο για ολες ευχομαι! Εχεις απολυτο δικιο για την υστεροσκοπηση, αλλωστε γι αυτο εγινε για να ξερουμε τι γινεται εκει μεσα..Τωρα το γιατι δεν το ξερω και δεν ρωτησα μεσα στη ζαλη μου το γιατρο προχθες αλλα εχω σκοπο να τον ρωτησω στο επομενο ραντεβου. Να φανταστεις η μητρα μου, οπως ειδα στο DVD, ηταν σαν να χε κλεισει, καπως ετσι μου το πε κι ο ιδιος..Οι συμφυσεις ναι αφαιρεθηκαν βεβαια αλλα εγω φοβαμαι μηπως ξαναγινουν..συνεχεια αυτο θα γινεται?

Τωρα για το κοστος..την πρωτη την ειχα κανει στο μαιευτηριο και με νοσηλεια μιας μερας (λογω ασφαλιστικης μου, κανονικα δεν χρειαζεται) κοστισε 2500(1000 ο γιατρος και τα υπολοιπα το νοσοκομειο). Αυτη ειχε γινει για αφαιρεση διαφραγματος και ειναι πιο ακριβη αν και οι τιμες ποικιλουν οπως θα δεις. Την τωρινη την εκανα στο κεντρο εξωσωματικης, υποτιθεται οτι θα ηταν διαγνωστικη και θα κοστιζε 350 ευρω αλλα τελικα εγινε επεμβατικη και κοστισε 450.

 

οσο καταλαβα, κοριτσακι μου, στα μαιευτηρτια δεν συμφερει καθολου να κανεις την υστεροσκοπηση και λαπαρασκοπηση... μηπως θα μπορουσες να μου γραψεις το προσωπικο μηνυμα με το ονομα του κεντρου και του γιατρου που εκανες την δευτερη(πιο φτηνη) υστεροσκοπηση? και εγω μαζευω πληροφοριες, αν και ακομμα δεν εχω φτασει ουτε στην σπερματεγχυση.

εσυ κοριτσακι μου, οποσδηποτε πρεπει να πας στο γιατρο και να ρωτησεις για τις συμφυσεις αυτες, γιατι, αν αυτες ξαναγινονται, ισως πρεπει οσο γρηγορα μπορειτε να κανετε την εξωσωματικη. εσυ με την ωορρηξια εχεις κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

οσο καταλαβα, κοριτσακι μου, στα μαιευτηρτια δεν συμφερει καθολου να κανεις την υστεροσκοπηση και λαπαρασκοπηση... μηπως θα μπορουσες να μου γραψεις το προσωπικο μηνυμα με το ονομα του κεντρου και του γιατρου που εκανες την δευτερη(πιο φτηνη) υστεροσκοπηση? και εγω μαζευω πληροφοριες, αν και ακομμα δεν εχω φτασει ουτε στην σπερματεγχυση.

εσυ κοριτσακι μου, οποσδηποτε πρεπει να πας στο γιατρο και να ρωτησεις για τις συμφυσεις αυτες, γιατι, αν αυτες ξαναγινονται, ισως πρεπει οσο γρηγορα μπορειτε να κανετε την εξωσωματικη. εσυ με την ωορρηξια εχεις κανενα προβλημα?

 

Με την ωορρηξια οχι ευτυχως δεν εχω προβλημα, παλι καλα! Εξωσωματικη θα κανω το συντομοτερο, τα φαρμακα τα παρηγγειλα ηδη, απλως για 25 μερες θα παιρνω τα cyclacour για να φτιαξει το ενδομητριο, θα με δει τοτε ο γιατρος και μετα πρωτα ο Θεος προχωραμε, αν ειναι ολα καλα. Σου στελνω π.μ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όχι δε διόρθωσαν κάτι άλλο. Όλα τελικά εξαρτώνται από το γιατρό και την κλινική[/QUOT

 

ξερετε τι καταλαυα, οτι αν κανεις την υστεροσκοπηση (και λαπαρασκοπηση) στα μαιευτηρια οπως Ιασο, Λητω, Μητερα εκει θα πληρωσεις τοσο. και εγω ρωτησα τον γιατρο μου ο οποιος ειναι στο Λητω, και μου ειπε οτι υστεροσκοπηση μπορει να κοστησει απο 1500 μεχρι 2500 αν πρεπει κατι εφερεσεις και τα λοιπα, γιατι μισα λεφτα περνει το μαιευτηριο και αλλα μισα ο γιατρος... ομως στα κεντρα εξωσωματικης η κλινικες υπογονιμοτητας η τιμη αρχιζει απο 300 ευρω. ας πουμε η vasov με την επεμβασουλα οσο θυμαμαι πληρωσε 700 ευρω. οποτε αν επρεπε να κανω και εγω την υστεροσκοπηση μαλλον θα την εκενα σε αυτα τα κεντρα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά και τη 2η παλλίνδρομη (που διαπιστώθηκε σήμερα) τελικά πρέπει να κάνω κι εγώ υστεροσκόπηση.

Μου είπε ο γιατρός μου πρώτα να μου ερθει το αίμα, να καθαρίσω και μετά θα κανονίσουμε. Άλλες λεπτομέρειες δεν ξέρω.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά και τη 2η παλλίνδρομη (που διαπιστώθηκε σήμερα) τελικά πρέπει να κάνω κι εγώ υστεροσκόπηση.

Μου είπε ο γιατρός μου πρώτα να μου ερθει το αίμα, να καθαρίσω και μετά θα κανονίσουμε. Άλλες λεπτομέρειες δεν ξέρω.

 

ναι διαβασα την ιστορια σου κοριτσι μου, πολυ στεναχωρηθηκα... οποτε θα κανεις την υστεροσκοπηση? που σκεφτεσαι να κανεις???

Link to comment
Share on other sites

ναι διαβασα την ιστορια σου κοριτσι μου, πολυ στεναχωρηθηκα... οποτε θα κανεις την υστεροσκοπηση? που σκεφτεσαι να κανεις???

 

Όπου μου πει ο γιατρός μου, Jurgitella μου. Τον ρώτησα και μου είπε ότι θα το κανονίσουμε. Πρώτα πρέπει να μου έρθει το αίμα, για να καθαρίσω, μετά να με δει αν έχω καθαρίσει σωστά και μετά θα το κανονίσουμε.

Μόλις έχω νεότερα, θα σας πω.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες ξεκίνησε το αίμα της αποβολής. Πονάει η κοιλιά μου αρκετά. Όλο να ξαπλώνω θέλω.

Χθες ξεκίνησε με καφετιά που όσο πέρναγε η μέρα πήγαιναν στο κόκκινο, σήμερα είχα αρκετό αίμα αλλά τώρα το βράδυ το αίμα μειώθηκε και έγινε πιο ανοιχτόχρωμο, πάει προς το έντονο ροζ.

Μόλις καθαρίσω από το αίμα της αποβολής, θα πάω στο γιατρό μου να με δει και να συζητήσουμε τα της υστεροσκόπησης και θα σας ξαναγράψω.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση είναι κάτι που συνηστώ ανεπιφύλακτα!

Εγώ τα έκανα, μετά μου έκοψε ο γιατρός την περίοδο για 6 μήνες και στην 2η προσπάθεια έμεινα έγκυος φυσιολογικα!!!

 

Μη φοβάστε είναι ανώδυνη και με αποτελέσματα φοβερά! Γνωρίζω κι άλλες κοπέλες που έκαναν και τώρα είναι έγκυες!!!

 

Το κόστος εμένα μου βγήκε στα 3000?, αλλά είχα ΟΑΕΕ. Όποια έχει ΙΚΑ βγαίνει 1500?. Το έκανα στον Άγιο Λουκά της Θεσ/νίκης.

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

marilyn αυτο περιμενω κι εγω εναγωνιως..να ξαναρθει η περιδος μετα την διακοπη απο τις arvekap και να γινει το θαυμα..βεβαια εμεις εχουμε κ πολυ χαμηλη κινητικοτητα στο σπερμα..5%..λετε να εχω ελπιδες ρε κοριτσια ή παμε για εξωσωματικη κατευθειαν?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια,επειδη θελω να κανω λαπαροσκοπηση,αλλα με ενδιαφερει αρκετα το κοστος,μηπως ξερει καμμια να με πληροφορησει ποσο κοστιζει στα δημοσια μαιευτηρια πχ αλεξανδρα η ελενα η καποιο αλλο εντος αττικης; εντωμεταξυ θα παω στο γεννημα,που εχω ακουσει πολυ καλα λογια,και αν δεν ακουσω καμμια τεραστια διαφορα στο κοστος,μαλλον θα καταληξω εκει. Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα για τις απαντησεις!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είμαι καινούρια στο forum και μόλις σας διάβασα ταυτίστηκα απόλυτα μαζί σας. Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται, ενημερώστε με, αλλά θα ήθελα κάποια που έχει κάνει επέμβαση λαπαρασκόπησης-υστεροσκόπησης να μου απαντήσει με το όνομα του γιατρού και του νοσοκομείου που τιε έκανε. Επιτρέπεται να γράψουμε ονόματα γιατρών? Τι είναι το π.μ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, είμαι καινούρια στο forum και μόλις σας διάβασα ταυτίστηκα απόλυτα μαζί σας. Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται, ενημερώστε με, αλλά θα ήθελα κάποια που έχει κάνει επέμβαση λαπαρασκόπησης-υστεροσκόπησης να μου απαντήσει με το όνομα του γιατρού και του νοσοκομείου που τιε έκανε. Επιτρέπεται να γράψουμε ονόματα γιατρών? Τι είναι το π.μ?

γεια σου κ καλωσορισες!!κι εγω καινουρια ειμαι,σχετικα,διαβαζα πολυ καιρο ομως τις ιστοριες των κοριτσιων..να σε συμβουλεψω κατι?μην ρωτας για γιατρους γιατι ειναι ενα θεμα εντελως υποκειμενικο..η καθε μια κοπελια απο μας,αναλογα με την εκβαση της επεμβασης,την αναρρωση της,την ψυχολογια της κλπ,θεωρει καλο ή οχι τον γιατρο της..κ ενω καποιος γιατρος μπορει πχ σε μενα να φανηκε χαλια,μπορει μια αλλη κοπελα να τον εχει θεο της..καταλαβαινεις που κολλαει το υποκειμενικο,ετσι κοριτσακι?εγω τουλαχιστον δεν θελω να σου προτεινω κανεναν, και θα ηθελα να το ψαξεις λιγο καλυτερα μονη σου..αυτο που μπορεις να κανεις, ειναι εχοντας στο μυαλο σου 2-3 γιατρους,να μας ζητησεις να τους σχολιασουμε,τι λες κι εσυ??τωρα οσο για το π.μ...κι εγω προσφατα το εμαθα..ειναι το προσωπικο μηνυμα..πατωντας πανω στο ονομα της καθε μιας απο εμας,σου βγαζει την επιλογη να στειλεις προσωπικο μηνυμα..ετσι υπαρχει συνομιλια μονο μεταξυ σας,που δεν την βλεπουν οι υπολοιπες του forum..ονοματα γιατρων γενικα αναφερονται,οποτε μην κολλας πουθενα!!ελπιζω να σε βοηθησα,εστω κ λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το έκανα και αυτό. Υστεροσκόπηση. Μια χαρά όλα. Πανεύκολη εξέταση. τώρα περιμένουμε σε 10 μέρες και τα αποτελέσματα της βιοψίας. Πήραν λίγο να εξετάσουν για σίγουρα, αλλά όλα φαίνονταν καλά. ΚΑλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσάκια που θα πάνε για υστεροσκόπηση!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ.

ΕΧΩ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΗΤΡΑ.

ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ, ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 4000 ΘΑ ΠΑΡΕΙ Η ΚΛΙΝΙΚΗ.

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ?

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΑ..

ΕΧΩ ΗΔΗ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ kriskris μου, ήδη είμαι πολύ χαρούμενη που έχω την πρώτη μου απάντηση :). Σχετικά με τα ονόματα των γιατρών, ίσως και να έχεις δίκιο ότι είναι κάτι τελείως υποκειμενικό, αλλά πιστεύω ότι σε τέτοιου είδους επεμβάσεις δεν έχει να κάνει μόνο το τι σου "βγάζει" ο κάθε γιατρός, αλλά και το αποτέλεσμα...

Anyway, ελπίζω να βρω κάποια άκρη... Σε ευχαριστώ πραγματικά για το ενδιαφέρον σου!

Link to comment
Share on other sites

marilyn αυτο περιμενω κι εγω εναγωνιως..να ξαναρθει η περιδος μετα την διακοπη απο τις arvekap και να γινει το θαυμα..βεβαια εμεις εχουμε κ πολυ χαμηλη κινητικοτητα στο σπερμα..5%..λετε να εχω ελπιδες ρε κοριτσια ή παμε για εξωσωματικη κατευθειαν?

 

Ο γιατρός σου τι σου είπε;

Ίσως να προσπαθήσεις κανά 2-3 μήνες φυσιολογικά; Το λέω γιατί μετά τις Arvekap η γονιμότητα της γυναίκας εκτοξεύεται στα ύψη οπότε μπορεί να πιασει πολύ εύκολα παιδί....

Καλή επιτυχία!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,επειδη θελω να κανω λαπαροσκοπηση,αλλα με ενδιαφερει αρκετα το κοστος,μηπως ξερει καμμια να με πληροφορησει ποσο κοστιζει στα δημοσια μαιευτηρια πχ αλεξανδρα η ελενα η καποιο αλλο εντος αττικης; εντωμεταξυ θα παω στο γεννημα,που εχω ακουσει πολυ καλα λογια,και αν δεν ακουσω καμμια τεραστια διαφορα στο κοστος,μαλλον θα καταληξω εκει. Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα για τις απαντησεις!

Μηλίτσα μου, στα Δημόσια νοσοκομεία δεν πληρώνεις. Πας με την ασφάλεια σου. θεωρείται εγχείρηση και το καλύπτουν εξ ολοκλήρου. Πάρε και στα ταμεία των νοσοκομείων και ρώτα λεπτομέρειες σύμφωνα με το ταμείο σου. Γνώμη μου είναι να πάρεις και στο Αττικό που είναι κι αυτό πανεπιστημιακό. Καλή επιτυχία στην προσπάθια σου!

Link to comment
Share on other sites

Λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση είναι κάτι που συνηστώ ανεπιφύλακτα!

Εγώ τα έκανα, μετά μου έκοψε ο γιατρός την περίοδο για 6 μήνες και στην 2η προσπάθεια έμεινα έγκυος φυσιολογικα!!!

 

Μη φοβάστε είναι ανώδυνη και με αποτελέσματα φοβερά! Γνωρίζω κι άλλες κοπέλες που έκαναν και τώρα είναι έγκυες!!!

 

Το κόστος εμένα μου βγήκε στα 3000, αλλά είχα ΟΑΕΕ. Όποια έχει ΙΚΑ βγαίνει 1500. Το έκανα στον Άγιο Λουκά της Θεσ/νίκης.

 

Όταν λες ότι σου βγήκε το κόστος στα 3.000 εννοείς ότι πλήρωσες αυτό το ποσό και το υπόλοιπο σου το πλήρωσε το ταμείο ή αυτή είναι η τελική τιμή? Σε ευχαριστώ και για το πμ-απάντηση που μου έστειλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα μου, στα Δημόσια νοσοκομεία δεν πληρώνεις. Πας με την ασφάλεια σου. θεωρείται εγχείρηση και το καλύπτουν εξ ολοκλήρου. Πάρε και στα ταμεία των νοσοκομείων και ρώτα λεπτομέρειες σύμφωνα με το ταμείο σου. Γνώμη μου είναι να πάρεις και στο Αττικό που είναι κι αυτό πανεπιστημιακό. Καλή επιτυχία στην προσπάθια σου!

 

Έκανα κι εγώ σήμερα υστεροσκόπηση στο ΛΗΤΩ. Μου κόστισε συνολικά 1.900 ευρώ.

Αρχικά ήταν να την κάνω με έναν γιατρό στο Αρεταίειο που εξειδικεύεται στις υστεροσκοπήσεις και νόμιζα ότι ήταν δωρεάν, όπως πρέπει να είναι σε όλα τα δημόσια νοσοκομεία. Όμως ο γιατρός αυτός μου ζήτησε 800 ευρώ. Άρα δεν ήταν δωρεάν, οπότε προτίμησα να την κάνω με τον δικό μου γιατρό στο ΛΗΤΩ που τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το έκανα και αυτό. Υστεροσκόπηση. Μια χαρά όλα. Πανεύκολη εξέταση. τώρα περιμένουμε σε 10 μέρες και τα αποτελέσματα της βιοψίας. Πήραν λίγο να εξετάσουν για σίγουρα, αλλά όλα φαίνονταν καλά. ΚΑλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσάκια που θα πάνε για υστεροσκόπηση!

 

Κυριακή μου, έκανα κι εγώ σήμερα υστεροσκόπηση και η εξέταση ήταν εύκολη (δεν κατάλαβα τίποτε αφού ήμουν ναρκωμένη) αλλά, όταν με ξύπνησαν, δεινοπάθησα, γιατί ενώ ξύπνησα, μετά δεν μπορούσα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά, ήθελα να ξανακοιμηθώ και δύσκολα στεκόμουν όρθια, αισθανόμουν σα μεθυσμένη και τελικά με το που γύρισα σπίτι, ξεράθηκα στον ύπνο.

Κατά τα άλλα, όλα καλά.

Εμένα μου βρήκαν ένα μικρό διάφραγμα και το αφαίρεσαν, οπότε ίσως να ήταν το διάφραγμα η αιτία των αποβολών μου.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα μου, στα Δημόσια νοσοκομεία δεν πληρώνεις. Πας με την ασφάλεια σου. θεωρείται εγχείρηση και το καλύπτουν εξ ολοκλήρου. Πάρε και στα ταμεία των νοσοκομείων και ρώτα λεπτομέρειες σύμφωνα με το ταμείο σου. Γνώμη μου είναι να πάρεις και στο Αττικό που είναι κι αυτό πανεπιστημιακό. Καλή επιτυχία στην προσπάθια σου!
ευχαριστω πολυ Ισιδωρα μου για την απαντηση. Η γιατρος του τεβε μουπε πως δεν μπορει να τη γραψει,μονο γιατρος του νοσοκομειου. Θα ρωτησω στο αττικο,στο ταμειο τι γινεται με το τεβε. Ευχαριστω και παλι. Ιολη μου,σε ειχα στο μυαλο μου σημερα. Τωρα απο δω και περα θα πανε ολα καλα! Νασαι αισιοδοξη! Φιλακια!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...