Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aποκολληση πλακουντα - επαπειλουμενος προωρος τοκετος


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα! Ήθελα να μάθω τις εμπειρίες σας, βίωσε κάποια από εσάς αποκόλληση πλακουντα αρχές εβδομου μήνα με μεγάλη αιμορραγία;

Αν ναι, γλυτωσατε τον πρόωρο τοκετο? η κατάληξη ήταν καλή? περιμένω με αγωνία, σας ευχαριστώ!!!

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Kalliopaki, ευχαριστώ για την απάντηση!

Και εγώ καλά τα πάω, ευτυχώς, γλύτωσα τον πρόωρο τοκετό και κόλλησε και το σημείο αποκόλλησης, άρα όλα καλά!

Είσαι ξάπλα?

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kalliopaki, ευχαριστώ για την απάντηση!

Και εγώ καλά τα πάω, ευτυχώς, γλύτωσα τον πρόωρο τοκετό και κόλλησε και το σημείο αποκόλλησης, άρα όλα καλά!

Είσαι ξάπλα?

 

Χαιρομαι οπου ολα πανε καλα!!

 

Εγω ειχα αποκολληση 55% στο τελος του γ' μηνα.Εμεινα σχεδον ολο το διαστημα στο κρεβατι.Πως σου συνεβει αυτο στον εβδομο?Κουραστηκες,σηκωσες βαρος?

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι οπου ολα πανε καλα!!

 

Εγω ειχα αποκολληση 55% στο τελος του γ' μηνα.Εμεινα σχεδον ολο το διαστημα στο κρεβατι.Πως σου συνεβει αυτο στον εβδομο?Κουραστηκες,σηκωσες βαρος?

Το περίεργο είναι ότι ούτε κουρασμένη ήμουν, ούτε είχα σηκώσει βάρος.. Είχα ταλαιπωρηθεί μία βδομάδα πριν το πάθω, είχα βγει έξω και είχα φορέσει τακούνια και με πέθαναν. Δεν ξέρω βέβαια αν έπαιξε αυτό κάποιον ρόλο...

Εσύ πόσο καιρό έμεινες ξάπλα? Εμένα μου είπε ότι μπορώ να σηκώνομαι κανονικά, έχουν περάσει 3 βδομάδες. Κάνω και κάτι ψιλοδουλίτσες, ελπίζω να κάνω καλά...

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το περίεργο είναι ότι ούτε κουρασμένη ήμουν, ούτε είχα σηκώσει βάρος.. Είχα ταλαιπωρηθεί μία βδομάδα πριν το πάθω, είχα βγει έξω και είχα φορέσει τακούνια και με πέθαναν. Δεν ξέρω βέβαια αν έπαιξε αυτό κάποιον ρόλο...

Εσύ πόσο καιρό έμεινες ξάπλα? Εμένα μου είπε ότι μπορώ να σηκώνομαι κανονικά, έχουν περάσει 3 βδομάδες. Κάνω και κάτι ψιλοδουλίτσες, ελπίζω να κάνω καλά...

 

Ξεχασα να σου πω οτι ειχα και δευτερη αποκολληση λιγο αργοτερα.

Hμουν καναπε-κρεβατι και περπατουσα μιση ωρα την ημερα.Ουτε δουλειες, ουτε τιποτα αλλο.Πολυ προσοχη στην τουαλετα να μην σφιχτω καθολου.Ακολουθησα τις συμβουλες του γιατρου και γεννησα 3 μερες πριν την ΠΗΤ.

Ο γιατρος τι σου λεει?

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι κρεβάτι... πρόωρες συσπάσεις είπε ο γιατρός και μου είπε να πάρω yutopar 3 φορές την ημέρα από μισό... Τελικά μου φαίνεται θα βγει πρόωρο το μωρο...

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...