Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πίεση απο τα πεθερικά!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλή μας εβδομάδα!!

Αγαπητή Μιράντα, είναι λογικό να νιώθεις αυτά που νιώθεις για τα πεθερικά σου, ιδίως εφόσον δεν σου έχουν φερθεί καλά στο παρελθόν. Ωστόσο να ξέρεις οτι ακόμα και αν σε κακογλωσσούν και θέλουν το κακό σας, μόνο αν το πιστέψεις και το σκέφτεσαι μπορούν πράγματι να σας κάνουν κακό!!! Βγάλε τους από το μυαλό σου, προσπάθησε να αποβάλεις τις κακές σκέψεις και όλα θα πάνε καλύτερα!!Θα δεις!!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μιράντα, προσωπικά πιστεύω πολύ στο μάτι, και ιδιαίτερα από τις γκαντεμιές των μανάδων-πεθερών!!!!Τουλάχιστον εμένα μου έχει συμβεί να λέω ότι π.χ. θα πάω εκδρομή και να με γκαντεμιάζει η μάνα μου και να μου συμβαίνουν τα απίστευτα, και έχει τύχει (εκουσίως) να μην της πω τίποτα και να έχω περάσει τέλεια (βέβαια μετά στεναχωριέται που πέρασα καλά-της το λέω αφού γυρίσω). Αν απορείς δεν θέλει τον άντρα μου με τίποτα!Η γνώμη μου είναι πριν πάτε για εξωσωματική, να κάνετε έναν αγιασμό σπίτι σας (η Εκκλησία αναγνωρίζει τη βασκανία) με την ειδική ευχή για το ξεμάτιασμα και κοινωνήστε κι εσείς και να δεις που θα μείνεις αμέσως έγκυος!

 

Να πω εδώ ότι εκεί που μεγάλωσα (Δυτικά Προάστεια), είχε ένα σημείο στην πλατεία κοντά στο σπίτι μου που όλο πέφτανε μηχανάκια και σκοτωνόντουσαν παιδιά στην εφηβεία...:-(Από τότε που άρχισε ο παπάς να κάνει αγιασμό κάθε χρόνο δεν έχει συμβεί κανένα θανατηφόρο τροχαίο, μόνο εγώ τράκαρα μια φορά στο σημείο (μου πετάχτηκε μια βλαμμένη από στοπ) κι ενώ δεν είχα αερόσακο (φυσικά φορούσα ζώνη), έπεσα πρώτα στην κολόνα με τις οδούς, και κατόπιν σε δύο παρκαρισμένα αμάξια (έτσι όπως με τράκαρε αυτή) και δεν έπαθα ούτε γρατζουνιά!Τυχαίο;Δεν νομίζω!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...