Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πίεση απο τα πεθερικά!


Recommended Posts

Elenitet, χαράς στην υπομονή σου κοριτσάκι μου. Με τέτοιες συμπεριφορές και τέτοιους ανθρώπους καλά κάνετε και φεύγετε, όσο δύσκολη απόφαση και αν είναι αυτή. Μόνο που εγώ δεν θα άντεχα στον πειρασμό και θα του απαντούσα του..."μπάρμπα" :evil:. Μετά θα έριχνα μαύρη πέτρα πίσω μου και ούτε εγγόνια, ούτε τυπικότητες από εμένα.

Καλή τύχη κοριτσάκι μου, σε ότι και αν κάνετε, όπου και να σας βγάλει η ζωή.

 

Αν και δε γνωριζόμαστε, είσαι η μόνη που μου δίνεις κουράγιο. Μέχρι τώρα ακούω τα "δεν πειράζει, στο σπίτι τους μένετε, πρέπει να κάνετε ό,τι θέλουν","ε, μεγάλοι άνθρωποι είναι", "μην τους συνερίζεστε" και τέτοια κουφά. Και οι 2 θέλουμε να ρίξουμε μαύρη πέτρα, ειλικρινά. Κανείς δε σκέφτεται τις συνέπειες των πράξεών του. Όταν θα ξέρει ότι έχει εγγόνι και δεν θα μπορεί να το δει, θα νιώθει ο αδικημένος, κατάλαβες? Όχι τίποτα άλλο, εγώ το ζώον θα έχω και τύψεις! Καθόλου τύψεις! Δε χρειάζεται! Ούτε πρόκειται να δώσω στο παιδί μου το όνομά του, ούτε πρόκειται να το παίξω ανωτέρου επιπέδου και να πω "δεν πειράζει, το παιδί ας έχει τον παππού του". Τι να τον κάνει τέτοιο παππού? Ποιός μου εγγυάται εμένα ότι αύριο μεθαύριο δεν θα φερθεί έτσι και στο παιδί μου? Κανείς! Οπότε, από μακρυά και.... καθόλου αγαπημένοι!! *ΥΓ αύριο φεύγουμε για το χωριό!! (επιτέλους!!)

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοπελια κι εγω μαζι σου. Τι θα πει στο σπιτι τους ειμαι κ μεγαλοι ανθρωποι ειναι και τρεχα γυρευε? κι εσυ νεα κοπελα εισαι και δεν χρωστας σε τπτ να ακολουθεις τα καμοματα τους. Εγω παντος την δικια μου την βαζω στη θεση της και εχουμε κανει μεγαλους καυγαδες. Αν και ο αντρας μου λεει να της λεω σε ολα ναι κ εγω να κανω το δικο μου εγω δεν μπορω γιατι με τσιγκλαει η μεγερα.

Link to comment
Share on other sites

Κοπελια κι εγω μαζι σου. Τι θα πει στο σπιτι τους ειμαι κ μεγαλοι ανθρωποι ειναι και τρεχα γυρευε? κι εσυ νεα κοπελα εισαι και δεν χρωστας σε τπτ να ακολουθεις τα καμοματα τους. Εγω παντος την δικια μου την βαζω στη θεση της και εχουμε κανει μεγαλους καυγαδες. Αν και ο αντρας μου λεει να της λεω σε ολα ναι κ εγω να κανω το δικο μου εγω δεν μπορω γιατι με τσιγκλαει η μεγερα.

 

Μία είναι η συνταγή της επιτυχίας. ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ. Να μη λες τίποτα και να κάνεις το δικο σου. Λυσσάνε απ' το κακό τους αν αδιαφορείς. :twisted: Σας το λέει κάποια που έχει γνωρίσει αρκετές πεθερές. ;)

Link to comment
Share on other sites

Elenitet δεν ξέρω γιατί, αλλά μου έχει δοθεί η εντύπωση, ότι είσαι συναισθηματική και ευαίσθητη και έχεις αυτό που λέμε "μεγάλη καρδιά". Μακάρι να μπορέσεις να κάνεις όλα όσα θέλεις, αλλά μου φαίνεται ότι όσα χιλιόμετρα και αν σας χωρίσουν, στο τέλος πάλι θα τους συγχωρήσεις και θα καταπιεστείς εσύ προκειμένου να μην στεναχωρήσεις τον άντρα σου ή το παιδί σου...

Αλλά δεν θέλω να σου χαλάω τη διάθεση (και συγγνώμη αν το έκανα)...

Εύχομαι να ξεκουραστείς, να χαλαρώσεις και να περάσεις πολύ πολύ καλά στο χωριό.

 

Λενάκι, όρμα στις πεθερές και για μένα που είμαι πιο χαϊβάνι και δεν μιλάω... Πραγματικά χαίρομαι όλες όσες μιλάνε και δεν τα κρατάνε μέσα τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω 21 ειμαι και μενω με την αθλια πεθερα μου...αχ βιβλιο θα γραψουμε εμεις οι χαροκαμενες!

 

Μιλας σοβαρά???????? Και πού είσαι τόσο καιρόοοοοο!!! Για πες, τι κάνεις? Είσαι έγκυος? Σπουδάζεις? Δουλεύεις? Δε δουλεύεις??????:o Περιμένω να μου πεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Elenitet δεν ξέρω γιατί, αλλά μου έχει δοθεί η εντύπωση, ότι είσαι συναισθηματική και ευαίσθητη και έχεις αυτό που λέμε "μεγάλη καρδιά". Μακάρι να μπορέσεις να κάνεις όλα όσα θέλεις, αλλά μου φαίνεται ότι όσα χιλιόμετρα και αν σας χωρίσουν, στο τέλος πάλι θα τους συγχωρήσεις και θα καταπιεστείς εσύ προκειμένου να μην στεναχωρήσεις τον άντρα σου ή το παιδί σου...

Αλλά δεν θέλω να σου χαλάω τη διάθεση (και συγγνώμη αν το έκανα)...

Εύχομαι να ξεκουραστείς, να χαλαρώσεις και να περάσεις πολύ πολύ καλά στο χωριό.

 

Λενάκι, όρμα στις πεθερές και για μένα που είμαι πιο χαϊβάνι και δεν μιλάω... Πραγματικά χαίρομαι όλες όσες μιλάνε και δεν τα κρατάνε μέσα τους.

Κλειώ, καλά τα λες δυστυχώς. Έτσι είμαι. Κάνω πολλά προκειμένου να μη στεναχωρήσω τους άλλους με δυο αποτελέσματα: να χαλιέμαι εγώ για κάποια από αυτά, και να έχω πολλές απαιτήσεις από τους άλλους! Και τα δύο μεγάλα λάθη! Το καλό είναι ότι το ξέρω ότι είμαι έτσι, και το επόμενο βήμα είναι τα το δουλέψω λίγο. Μια απόφαση είναι!!!;)

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα!!!!από τότε που έπαψα να μιλάω στην πεθερά μου νιώθω πολύ πιο ήρεμη!!!!......;)

αν καταφέρουμε κ κάνουμε κ κανένα παιδάκι με το καλό, θα νιώθω κ πολύ πιο ευτυχισμένη!!!

U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άσε, κι εγώ έτσι. Σήμερα συναντήθηκα φάτσα κάρτα με τον πεθερό μου και δεν μίλησα καν. Όχι ότι εκείνος μίλησε, αλλά με το χαρακτήρα που έχω, αυτό που θα συνέβαινε κανονικά θα ήτανε να τον χαιρετίσω κι εκείνος ν μη μου απαντήσει, και μάλιστα να στεναχωρηθώ κιόλας! Αλλά δε σφάξανε!!! χαχαααα:D Έκανα μια καλή αρχή..

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αν θελουν να το πουν θα το πουν δε πα να χαλασει ο κοσμος. εμας εχει αρχισει να ρωταει και να μας λεει αντε να κανετε και ενα τριτο, τρια ειναι καλυτερα απο 2 ( επειδη εχει 3 παιδια πρεπει ολοι να κανουνε τρια ή περιμενει το αγορι να παρει το ονομα του αντρα της που εχει "φυγει")...τελευταια φορα ηταν πριν καμια βδομαδα και μας ειπε " αντε καντε αλλο ενα " της απαντησα πως οικονομικα δε "βγαινουμε" και πως κι εγω δε τη παλευω ηδη με 2, πως αν κανω κι αλλο δε ξερω αν μετα θα γυρισω και θα εχω τη δουλεια μου, και πως σε καμια 10αρια χρονια το ξανασυζηταμε... και μετα απο οοοολα αυτα κι ενω ο αντρας μου δεν εβγαλε κιχ μου απαντησε "ελα μωρε τι θελει ενα μωρακι, πανες και γαλα μονο σιγα τα εξοδα...και καντε το γρηγορα για να μπορω να το κραταω!!!!!" Εντωμεταξυ λες και το κανει επιτηδες και καθε φορα που ειμαστε με τους δικους μου ολοι (σπανιο) το αναφερει ετσι να πλαναται, και η μανα μου βγαζει φλυκταινες ( το αλλο ακρο μου λεει μη κανεις αλλο κλπ.....) στη βαφτιση περσι ειδικα μας το πε καμια 10αρια φορες μεχρι και στο βιντεο ακουγεται!

Παντως εχουν γνωση οι φυλακες...δεν εχω σκοπο να δωσω αλλη απαντηση τουλαχιστον για τα επομενα 10 χρονια!!!!:):) φανταζομαι θα βαρεθει να παιρνει τοσα χρονια την ιδια απαντηση!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενιτετ κ εγώ μάλλον τον ίδιο χαρακτήρα έχω, γιατί κάποτε αντιδρούσα όπως εσύ,έκανα υπομονή, δεν μιλούσα κ ένιωθα κ ενοχές...ώσπου έκανα το μπαμ κ τώρα μετανιώνω γιατί δεν της είχα πει περισσότερα όταν ήρθε η ρίξη....τελοσπάντων κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά!!!η υπομονή είναι αρετή....μέχρι που εξαντλείται...

U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Maraki μην δίνεις σημασία.

Μια ιδέα είναι να μιλήσεις με την δική σου οικογένεια (τη μαμά και την αδελφή σου) και να τους ζητήσεις την επόμενη φορά που θα τους ρωτήσει η πεθερά σου "πότε θα κάνουν 2ο παιδάκι" να δώσουν ευγενικά μια απάντηση του τύπου "ας μην ανακατευόμαστε, είναι δικό τους θέμα".

 

Εγώ στην αρχή δεν απαντούσα και δεχόμουν τα πάντα...Τώρα, και όσο μεγαλώνω, δεν αφήνω και πολλά να "πέσουν" κάτω...

 

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια, δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά οι μαμάδες και οι πεθερές έχουν ενα μοναδικό τρόπο για να σου πουν κάτι που θέλουν...

Link to comment
Share on other sites

Ελενιτετ κ εγώ μάλλον τον ίδιο χαρακτήρα έχω, γιατί κάποτε αντιδρούσα όπως εσύ,έκανα υπομονή, δεν μιλούσα κ ένιωθα κ ενοχές...ώσπου έκανα το μπαμ κ τώρα μετανιώνω γιατί δεν της είχα πει περισσότερα όταν ήρθε η ρίξη....τελοσπάντων κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά!!!η υπομονή είναι αρετή....μέχρι που εξαντλείται...

 

H αλήθεια είναι ότι δεν είμαι πάντα έτσι. Πάντα εξαρτάται από το τι ανθρώπους έχω γύρω μου. η μάνα μου και οι φίλες μου λένε ότι πάντα τα έχωνα κανονικά. Αλλά εγώ νομίζω οτι δεν ισχύει, ή τουλάχιστον δεν ισχύει πάντα! Σε μεγάλους ανθρώπους δεν αντιμιλάω (έντονα) και ειδικά με αυτούς, δεν είχα να χωρίσω τίποτα. Έτσι νόμιζα τουλάχιστον! Δεν μίλησα και ποτέ άσχημα σε αυτούς.. Οκ, καμιά φορά που άκουγα να μου λένε βλακείες, απαντούσα, αλλά δεν ήμουν και αγενής! Τι να πω? Κανείς δεν ξέρει τι γίνεται στο μυαλό του άλλου!!

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Μιλας σοβαρά???????? Και πού είσαι τόσο καιρόοοοοο!!! Για πες, τι κάνεις? Είσαι έγκυος? Σπουδάζεις? Δουλεύεις? Δε δουλεύεις??????:o Περιμένω να μου πεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σοβαροτατα μιλαω. Εδω τριγυρο ειμαι τοσο καιρο καλε χαχαχα

Δεν ειμαι εγκυος προσπαθω ομως ουτε σπουδαζω ουτε δουλευω (δυστηχως) σπιτι ειμαι κ ασχολουμε με τις δουλειες και τα ζωα μου και τη γκρινια της ηλιθιας της πεθερας μου.

Βασικα κοριτσια δν εχετε ειδεα, αν την γνωρισετε θα πειτε τι καλη γυναικα εξω καρδια, αλλα ειναι πολυ υπουλη στη φερνει πισωπλατα και με πονηρο τροπο και οταν της το λεω (γιατι της το λεω...) αυτη θυμωνει και προσπαθει να με χωρισει με τον γιο της χαχαχαχα αλλα ωρα για να ξυπνησουμε νομιζω και να τις βαλουμε σε μια σειρα. ΚΑΤΩ Η ΔΙΚΤΑΚΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΠΕΘΕΡΑΣ!!!!!! ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοβαροτατα μιλαω. Εδω τριγυρο ειμαι τοσο καιρο καλε χαχαχα

Δεν ειμαι εγκυος προσπαθω ομως ουτε σπουδαζω ουτε δουλευω (δυστηχως) σπιτι ειμαι κ ασχολουμε με τις δουλειες και τα ζωα μου και τη γκρινια της ηλιθιας της πεθερας μου.

Βασικα κοριτσια δν εχετε ειδεα, αν την γνωρισετε θα πειτε τι καλη γυναικα εξω καρδια, αλλα ειναι πολυ υπουλη στη φερνει πισωπλατα και με πονηρο τροπο και οταν της το λεω (γιατι της το λεω...) αυτη θυμωνει και προσπαθει να με χωρισει με τον γιο της χαχαχαχα αλλα ωρα για να ξυπνησουμε νομιζω και να τις βαλουμε σε μια σειρα. ΚΑΤΩ Η ΔΙΚΤΑΚΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΠΕΘΕΡΑΣ!!!!!! ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!:lol::lol:

 

Πώς μπορείς και πας κόντρα στο ρεύμα? Θαυμάζω πολύ όσους κάνουν αυτό που τους λέει η καρδιά τους και τίποτα άλλο!! Με την ευκαιρία: χτες γέννησε μια φίλη μου 22 χρονών. Κανείς δεν ήξερε τίποτα. Όλοι χτες το μάθαμε, με τη γέννα. Έχει ένα πανέμορφο και πάνω από όλα υγιέστατο κοριτσάκι.. Με πιάσαν τα κλάματα!

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορείς και πας κόντρα στο ρεύμα? Θαυμάζω πολύ όσους κάνουν αυτό που τους λέει η καρδιά τους και τίποτα άλλο!! Με την ευκαιρία: χτες γέννησε μια φίλη μου 22 χρονών. Κανείς δεν ήξερε τίποτα. Όλοι χτες το μάθαμε, με τη γέννα. Έχει ένα πανέμορφο και πάνω από όλα υγιέστατο κοριτσάκι.. Με πιάσαν τα κλάματα!

Πρωτα απο ολα συγχαριτηρια στη φιλη σου να το χερεται να ναι γερο και δυνατο!

Και μπαινουμε στο ψυτο! Δεν νομιζω η πεθερα η ο πεθερος η ο μπατζανακης του κουμπαρου της συνηφαδας της ξαδελφης ο αντρας να χει δουλεια μεσα στο ζευγαρι και αν νομιζει οτι μπορει να μπλεκετε πρεπει απλα να κοψετε την φορα. Εκλαψα πολλες φορες εξετιας της πεθερας μου ωσπου πηρα δυναμη κ ειπα τελος τη ζωη μου θα τη ζησω οπως εγω θελω κ οχι οπως αυτη γουσταρει. Να πανε να πνιγουνε ολοι κ ολα. Ακομα κ ο αντρας μου να χε κολλημα με τη μανουλα (που δοξα το θεο δν εχει) με τον τροπο μου θα τον εκανα να καταλαβει καποια πραγματα. Δυναμη θελει και πανω απο ολα συζητηση με το αλλο σου μισο! Και τοτε βαζετε τους τριτους στη θεση τους χωρις πολλα πολλα....!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα συγχαριτηρια στη φιλη σου να το χερεται να ναι γερο και δυνατο!

Και μπαινουμε στο ψυτο! Δεν νομιζω η πεθερα η ο πεθερος η ο μπατζανακης του κουμπαρου της συνηφαδας της ξαδελφης ο αντρας να χει δουλεια μεσα στο ζευγαρι και αν νομιζει οτι μπορει να μπλεκετε πρεπει απλα να κοψετε την φορα. Εκλαψα πολλες φορες εξετιας της πεθερας μου ωσπου πηρα δυναμη κ ειπα τελος τη ζωη μου θα τη ζησω οπως εγω θελω κ οχι οπως αυτη γουσταρει. Να πανε να πνιγουνε ολοι κ ολα. Ακομα κ ο αντρας μου να χε κολλημα με τη μανουλα (που δοξα το θεο δν εχει) με τον τροπο μου θα τον εκανα να καταλαβει καποια πραγματα. Δυναμη θελει και πανω απο ολα συζητηση με το αλλο σου μισο! Και τοτε βαζετε τους τριτους στη θεση τους χωρις πολλα πολλα....!

 

Έχεις δίκιο. Παρόλα αυτά, δε χώθηκαν στη ζωή μας, ούτε πήγανε να μας χωρίσουν. Τα παράπονά τους είναι άλλου τύπου: ΓΙατί δε μένετε κάπου αλλού, γιατι δε βρίσκετε δουλειά και τέτοια! Λες κι εμάς μας αρέσει που δεν έχουμε δουλειά και δεν έχουμε κι επιλογή να μείνουμε αλλού! Κι εμένα με πρήξανε με τις σπουδές και τις ηλιθιότητες! Κι εγώ αυτό λέω. Θα τη ζήσω εγώ τη ζωή μου, όπως θέλω. Προς το παρόν, όλο λόγια είμαι γιατί είμαι κότα. Αλλά σιγά σιγά. θα τους βάλω στη θέση τους! Άντε πια! Άντε μην παρατήσω και τις σπουδές μου!!

Αν δε μπορείς, πρέπει. Αν πρέπει, μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Παρόλα αυτά, δε χώθηκαν στη ζωή μας, ούτε πήγανε να μας χωρίσουν. Τα παράπονά τους είναι άλλου τύπου: ΓΙατί δε μένετε κάπου αλλού, γιατι δε βρίσκετε δουλειά και τέτοια! Λες κι εμάς μας αρέσει που δεν έχουμε δουλειά και δεν έχουμε κι επιλογή να μείνουμε αλλού! Κι εμένα με πρήξανε με τις σπουδές και τις ηλιθιότητες! Κι εγώ αυτό λέω. Θα τη ζήσω εγώ τη ζωή μου, όπως θέλω. Προς το παρόν, όλο λόγια είμαι γιατί είμαι κότα. Αλλά σιγά σιγά. θα τους βάλω στη θέση τους! Άντε πια! Άντε μην παρατήσω και τις σπουδές μου!!

Εσυ θα κανεις αυτο που γουσταρεις εσυ, αν θες σπουδες εκει θα μεινεις αν θες δουλεια θα βρεις. Μην υπολογιζεις την γνωμη των τριτων. Και οσο για τη δουλεια ασε κ γω αν μπορουσα να βρω θα δουλευα μονο και μονο για να ξεφευγω απο το σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Γειά σας! θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας έναν προβληματισμό μου.

Έχω ένα αγοράκι σχεδόν 2 χρονών στο οποίο έμεινα έγκυος χωρίς να καταβάλω καμία προσπάθεια...δεν το προσπαθούσα κάν! Τώρα εδώ και περίπου 7 μήνες προσπαθούμε να του χαρίσουμε αδερφάκι και δε μας έρχεται. Ανακαλύψαμε ότι ο σύζηγος έχει ελαφρώς ασθενές σπέρμα...τίποτα τραγικό. Περάσαμε απο 2 σπερματεγχύσεις με αρνητικά αποταλέσματα...αλλα το παλευουμε, ελπίζουμε.Τώρα κάνουμε διάλημα για το καλοκαίρι...το Τραγικό πρόβλημα είναι η πεθερά μου που σε κάθε ευκαιρία και κοινωνική εκδήλωση ρωτά γιατί δεν ερχετε το δευτερο...ρωτά τους πάντες, εμένα την αδερφή μου, την μητέρα μου.Εχω προσπαθήσει πάρα πολλες φορές να της κόψω την φόρα, έχω προσπαθήσει να την αγνοήσω αλλά δεν παυει να με επηρεάζει το να ξέρω ότι σκέυτεται έτσι και ότι το ψάχνει τόσο πολύ!Έχετε παρόμοιο πρόβλημα?και άν ναί πως το αντιμετοπίζετε εσείς?

 

δεν ξέρω αν πιάνει αλλά η μαμα μου όταν την ρωτάνε για μας -τον αντρα μου και μενα- γιατι δεν έχουμε κάνει παιδί ακόμα λεει "οταν θέλει ο θεος θα έρθει" και μου λεει αυτο κλείνει στόματα. τουλάχιστον μπροστά της.

μονο με τον πεθερό μου δεν έχει πιάσει το κόλπο...

αλλα... έχει σωπάσει τις τελευταίες βδομάδες οπότε....:?:

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν πιάνει αλλά η μαμα μου όταν την ρωτάνε για μας -τον αντρα μου και μενα- γιατι δεν έχουμε κάνει παιδί ακόμα λεει "οταν θέλει ο θεος θα έρθει" και μου λεει αυτο κλείνει στόματα. τουλάχιστον μπροστά της.

μονο με τον πεθερό μου δεν έχει πιάσει το κόλπο...

αλλα... έχει σωπάσει τις τελευταίες βδομάδες οπότε....:?:

 

Τι λες αγαπη μου εχουν απαντηση και γιαυτο ειναι προηγμενης τεχνολογιας τα συγκενολογια τωρα.... στο οταν θελει ο θεος θα ερθει εμενα μου απαντησαν ειρωνικοτατα "εεε τι να σου κανει και ο Θεος αλλος πρεπει να βαλει κανα χερακι... " χαχαχαχα ακου εκει απαντηση απο τα ραμολι του σογιου μου!

Link to comment
Share on other sites

χαχα! Το είπα κ αυτό κούκλα μου αλλα απλά ΔΕΝ ακούει! είναι σαν να μην το είπα ποτε! Εχει επιλεκτική ακοή η πεθερούλα μου! Εχω φτάσει σε σημείο να μήν θέλω να πηγαίνω κάπου που είναι κ αυτή έχει το βλέμμα καρφωμένο στην κοιλιά μου! Προχθές ρωτούσε την αδερφή μου άν αδιαθέτησα! Ελεος!

Ε Λ Ε Ο Σ !!!!! απλα μην τησ δινεισ σημασια και προσπαθησε να βαλεισ τον αντρουλη σου να τησ κλεισει το στοματακι μην μιλαει πολυ..ακου να δεισ ρωταει αν αδιαθετησεσ ελεοοοοοοοσ!!!! σε καταλαβαινω ποσο σου την δινει στα νευρα εχω και γω προβλημα με την πεθερα μονο που βλεπω αυτο το χαμογελο τησ τησ υποκρισιασ που το κανει με το ζορι οταν με βλεπει,και βαζει λογια στον δικο μου.....ασε ασε τραβαω και γω τα πανδηνα σε καταλαβαινω,,,,:confused::confused::confused::confused:

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κοριτσια αν και αυτή η συζήτηση έχει κλέισει καιρό τώρα είδα τον τίτλο και θέλω να καταθέσω οτι τα πεθερικά πρέπει να ΣΚΑΣΟΥΝ έτσι όπως το λέω χοντρά γιατί έιτε με ευθύ είτε με πλάγιο τρόπο μας έχουν κάνει τα νεύρα κρόσσια και έτσι μου έρχεται όταν κάνω παιδί να μη της το δίνω της πεθεράς μου. Γέννησε η κουνιάδα μου πρόσφατα ( η κόρη της ) και μας έχει πρήξει τώρα να κάνουμε κι εμείς ένα.Εντωμεταξύ η μάνα μου καμία σχέση πολυ΄κουλ και χαλαρή του τύπου όλα θα γίνουν κτλ. ΕΛΕΟΣ με τα πεθερικά που μας ανέβηκαν και στο λαιμό. Ευτυχώς ο άντρας μου ρίχνει και κανα καντήλι όταν το χοντραίνουν το πράγμα. ΑΑχ τα είπα! χι χι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η δικιά μου στην αρχή όλο το ανέφερε, όλο άντε να κάνετε τώρα που είμαι νέα, να'ρθω στο μαιευτήριο και όλοι να απορούν που είμαι γιαγιά (σιγά καλή μου, 56 χρονών είσαι, δεν είσαι δα και 40!!!) και όλα τα σχετικά!!! Εγώ να σας πω την αλήθεια δεν πειραζόμουν, ίσως επειδή ήταν ακόμα στην αρχή και δεν το είχα συνειδητοποιήσει!! Μία φορά θυμάμαι μόνο που είχε πει κάτι και με είχε πειράξει του στυλ 'και εγώ άργησα να κάνω τον γιόκα μου!! Μετά από 1 χρόνο τον έπιασα και είχα κάθε μήνα την πεθερά μου να με ρωτάει αν είμαι έγκυος!!΄. Αυτό το 'και εγώ' ήταν που με είχε πειράξει, αν καταλαβαίνετε!!!:Ρ

Ο αντρούλης μου όμως (και αγαπημένος γιόκας της που θέλει πάντα να είναι κοντά του και όπου βρίσκεται εκείνος εκεί να είναι και αυτή!!!) τα πήρε σε κάποια φάση (από μόνος του!!!) και της είπε κατ'ιδίαν οτι κομμένα τα πολλά πολλά γι'αυτό το θέμα και όταν με το καλό προκύψει βλέπουμε. Και έτσι σταμάτησε η μαντάμ τις όποιες αναφορές! Από τότε έχει περάσει ένα 9μηνο και κουβέντα δεν λέει (ευτυχώς γιατί τώρα πια τα νεύρα μου δεν είναι και τόσο καλά!!!)

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μη με παρεξηγησετε αλλά στο κακό μάτι πιστεύετε; Δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλα από την αρχή πίστευα ότι η πεθερά μου ήταν ικανή μέχρι κ μαγια να μας κάνει για να μην κάνουμε παιδι! Ξέρω ότι θα σας φανεί τραβηγμένο κι εγώ μόνο σε εσάς μπορώ κ το ξεστομιζω, αλλα θα την είχα ικανή. Ξέρω ότι πήγαινε σε χαρτοριχτρες κτλ και εμείς δεν έχουμε καμία σχέση. Για μενα δεν υπαρχουν οπωσ δεν υπαρχω κ εγω για αυτουσ, κ ο αντρασ μου μετα απο καιρο εχει πλεον τα ακρωσ τυπικα μαζι τουσ.Κι αυτή κ ο αντρουλης της έκαναν ότι μπορούσαν να μας χωρίσουν κ φυσικά σκυλιασαν και σκυλιαζουν που παρότι έκαναν παντρευτηκαμε κ παραμένουμε αγαπημένοι. Κ πάλι ίσως με παρεξηγησετε, αλλα δεν ξέρω γιατί αλλα απο την αρχή έχω αυτή τη σκέψη σαν ένστικτο... Να σημειώσω ότι πάμε για εξωσωματικη μετά απο δυόμιση χρόνια προσπάθειας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...