Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Για όποια θέλει να μείνει έγκυος μετά τα 40"


Recommended Posts

makmarev & huito

 

join the club!!!

 

Σας εύχομαι σύντομα εγκυούλες.

 

Εγώ (μετά από άλλη μία σπερματέγχυση) έβγαλα ένα μικρούλι + και κάθομαι ξάπλα μέχρι να ανεβούν λιγουλάκι οι τιμές της χοριακής μου για να το πιστέψω...

σου εύχομαι να πάνε όοοοοοοοοοολα καλά!!!!!!! διώξε το άγχος και την αγωνία (λέμε τώρα...) και σκέψου δυναμικά και θετικά ή έστω σκέψου πως ότι θέλει να γίνει ας γίνει!!!!!! άντε ρε κούκλα όλα τέλεια θα είναι!!!!! πες μας τα νέα σου!!!!! φιλιά και ευχαριστώ για την ευχή σου να μείνεω σύντομα έγκυος....που για να πω την αλήθεια μου μόλις το διάβασα με έπιασε ένα φτερούγισμα στο στήθος!!!! η αλήθεια είναι πως πάνε σχεδόν 10 χρόνια απο την κόρη μου και νιώθω κάπως περίεργα...από τότε που χώρισα πάγωσα τελείως μέσα μου την ιδέα για παιδί αλλά τώρα είναι όλα διαφορετικά...η μέρα με τη νύχτα θα έλεγα!!!!!!!!!! και τώρα την ιδέα που την είχα στη κατάψυξη άρχισα να την ζεσταίνω αλλά ακόμα δεν έχει αρχίσει να βράζει για να τα καλά μέσα μου...την έχω σε σιγανή φωτιά :) λόγω ανασφαλειών, άγχους και βλακείες δηλαδή.......τέλος πάντων....άντε περιμένουμε τα νέα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σου εύχομαι να πάνε όοοοοοοοοοολα καλά!!!!!!! διώξε το άγχος και την αγωνία (λέμε τώρα...) και σκέψου δυναμικά και θετικά ή έστω σκέψου πως ότι θέλει να γίνει ας γίνει!!!!!! άντε ρε κούκλα όλα τέλεια θα είναι!!!!! πες μας τα νέα σου!!!!! φιλιά και ευχαριστώ για την ευχή σου να μείνεω σύντομα έγκυος....που για να πω την αλήθεια μου μόλις το διάβασα με έπιασε ένα φτερούγισμα στο στήθος!!!! η αλήθεια είναι πως πάνε σχεδόν 10 χρόνια απο την κόρη μου και νιώθω κάπως περίεργα...από τότε που χώρισα πάγωσα τελείως μέσα μου την ιδέα για παιδί αλλά τώρα είναι όλα διαφορετικά...η μέρα με τη νύχτα θα έλεγα!!!!!!!!!! και τώρα την ιδέα που την είχα στη κατάψυξη άρχισα να την ζεσταίνω αλλά ακόμα δεν έχει αρχίσει να βράζει για να τα καλά μέσα μου...την έχω σε σιγανή φωτιά :) λόγω ανασφαλειών, άγχους και βλακείες δηλαδή.......τέλος πάντων....άντε περιμένουμε τα νέα σου!!!!

 

Αχ φιλενάδα, εγώ μέχρι τα 35 μου είχα το ένα συναισθηματικό ναυάγιο μετά το άλλο. Γνώρισα τον "πρίγκηπά μου" ακριβώς τότε που συνειδητοποίησα ότι μάλλον θα μείνω χωρίς οικογένεια κ απέκτησα την κόρη μου αμέσως μετά που παντρεύτηκα...

Ααααχ το 2ο καθυστερεί να έρθει, αλλά που θα πάει, αργά ή γρήγορα θαρθεί κι αυτό το ζουζούνι. (δεν τόχω δεδομένο για τώρα γιατί είναι πραγματικά πολύ χαμηλή η τιμή της χοριακής για να βγει το όνειρο αληθινό).

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι χαρά να βρίσκω και άλλες υποψήφιες μανούλες μετά τα 40 :-)

Εν συντομία να σας πω ότι και γω μετά από 2 παιδιά και ένα διαζύγιο στα 38 μου θεώρησα ότι τελείωσε ο κύκλος της ζωής μου και της ευτυχίας μου.

Έλα που η μοίρα μου άλλα είχε υπολογίσει :wink:

Παντρεύτηκα ξανά στα 40 μου (ο άντρας μου είναι μικρότερος μου) και φυσικά θέλει να κάνουμε παιδάκι. Έτσι τώρα στα 42 μου ψάχνομαι με εξετάσεις και ιστορίες για εξωσωματική τελικά μιας και ο γυναικολόγος μου λέει ότι λόγω ηλικίας είναι και η σιγουρότερη επιλογή. Για να δούμε....

Στο πίσω μέρος του εγκεφάλου μου έχω το συγκεκριμένο σκηνικό με την ιστορία της φίλη μας Lenaki90 αλλά άαααασε τον κόσμο να λέει....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι χαρά να βρίσκω και άλλες υποψήφιες μανούλες μετά τα 40 :-)

Εν συντομία να σας πω ότι και γω μετά από 2 παιδιά και ένα διαζύγιο στα 38 μου θεώρησα ότι τελείωσε ο κύκλος της ζωής μου και της ευτυχίας μου.

Έλα που η μοίρα μου άλλα είχε υπολογίσει :wink:

Παντρεύτηκα ξανά στα 40 μου (ο άντρας μου είναι μικρότερος μου) και φυσικά θέλει να κάνουμε παιδάκι. Έτσι τώρα στα 42 μου ψάχνομαι με εξετάσεις και ιστορίες για εξωσωματική τελικά μιας και ο γυναικολόγος μου λέει ότι λόγω ηλικίας είναι και η σιγουρότερη επιλογή. Για να δούμε....

Στο πίσω μέρος του εγκεφάλου μου έχω το συγκεκριμένο σκηνικό με την ιστορία της φίλη μας Lenaki90 αλλά άαααασε τον κόσμο να λέει....:lol:

 

Καλωσόρισες!!!

Εξωσωματική για σίγουρα και μετά ας έρθει κι άλλο, καλοδεχούμενο!

Καλή αρχή στις προσπάθειές σου!

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κι από μένα..ετών 41..με μία κόρη πέντε που ήρθε με την πρώτη προσπάθεια που λεει ο λόγος..και τώρα για δεύτερο μήνα με ελεύθερο σεχ..ύστερα από μια θεραπεία που έπρεπε να κάνουμε και οι δύο..

και το μοτο μου..ό,τι πει ο Θεός..έχω φίλη που πρόσφατα γέννησε στα 41..με γιο δέκα ετών..φανταστείτε είχε κόψει την ιδ. ασφάλεια γιατί πίστευε ότι αποκλείεται να μείνει έγγυος..και μία άλλη γνωστή με παιδί στα 42, δεύτερο..

 

ίδωμεν...όπως έρθουν ..que sera sera που λεει το άσμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσόρισες!!!

Εξωσωματική για σίγουρα και μετά ας έρθει κι άλλο, καλοδεχούμενο!

Καλή αρχή στις προσπάθειές σου!

 

Ευχαριστώ άντε και το δεύτερο παιδάκι να έρθει γρήγορα σου εύχομαι :!::-D

Link to comment
Share on other sites

Οκ συμφωνώ μαζί σας αλλά όσες έχετε ήδη κάνει παιδιά σε μικρότερη ηλικία... μην αυταπατάσθε! Δεν θα είναι περίπατος κόρες.... άλλες αντοχές στα 40 άλλες στα 30 ;) Αυτό να το θυμάστε και να το θυμίζετε στον εαυτό σας όταν με το καλό έρθει το πολυπόθητο :)

 

Με το καλό για όλες σας :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Αχ φιλενάδα, εγώ μέχρι τα 35 μου είχα το ένα συναισθηματικό ναυάγιο μετά το άλλο. Γνώρισα τον "πρίγκηπά μου" ακριβώς τότε που συνειδητοποίησα ότι μάλλον θα μείνω χωρίς οικογένεια κ απέκτησα την κόρη μου αμέσως μετά που παντρεύτηκα...

Ααααχ το 2ο καθυστερεί να έρθει, αλλά που θα πάει, αργά ή γρήγορα θαρθεί κι αυτό το ζουζούνι. (δεν τόχω δεδομένο για τώρα γιατί είναι πραγματικά πολύ χαμηλή η τιμή της χοριακής για να βγει το όνειρο αληθινό).

έλα έλα έλα και δε θέλω τέτοια...το όνειρό σου θα βγει αληθινό πίστεψέ το!!!! το ρημάδι το άγχος και η αγωνία είναι αυτά που δημιουργούν πρόβλημα οπότε ρίξτο στη τρελή και παίξτο αδιάφορη και θα έρθει....αν θέλει ο Θεούλης να στο στείλει θα στο στείλει μη στεναχωριέσαι...άντε ρε κοριτσάρα και στο εύχομαι ολόψυχα!!!!! σου στέλνω τεράστια κύματα θετικής ενέργειας και μπόλικη νεραιδόσκονη που λέει και η κόρη μου!!!!!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κι από μένα..ετών 41..με μία κόρη πέντε που ήρθε με την πρώτη προσπάθεια που λεει ο λόγος..και τώρα για δεύτερο μήνα με ελεύθερο σεχ..ύστερα από μια θεραπεία που έπρεπε να κάνουμε και οι δύο..

και το μοτο μου..ό,τι πει ο Θεός..έχω φίλη που πρόσφατα γέννησε στα 41..με γιο δέκα ετών..φανταστείτε είχε κόψει την ιδ. ασφάλεια γιατί πίστευε ότι αποκλείεται να μείνει έγγυος..και μία άλλη γνωστή με παιδί στα 42, δεύτερο..

 

ίδωμεν...όπως έρθουν ..que sera sera που λεει το άσμα..

άντε καλή τύχη λοιπόν!!! και εγώ 2 μήνες ελεύθερου σεχ και το αφήνω στη τύχη του...αν έρθει με το καλό να ρθει...ότι θέλει ο Θεός αυτό είναι γεγονός...τα μωρά δεν είναι τσουρέκια να τα παραγγείλουμε..με το καλό λοιπόν!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι χαρά να βρίσκω και άλλες υποψήφιες μανούλες μετά τα 40 :-)

Εν συντομία να σας πω ότι και γω μετά από 2 παιδιά και ένα διαζύγιο στα 38 μου θεώρησα ότι τελείωσε ο κύκλος της ζωής μου και της ευτυχίας μου.

Έλα που η μοίρα μου άλλα είχε υπολογίσει :wink:

Παντρεύτηκα ξανά στα 40 μου (ο άντρας μου είναι μικρότερος μου) και φυσικά θέλει να κάνουμε παιδάκι. Έτσι τώρα στα 42 μου ψάχνομαι με εξετάσεις και ιστορίες για εξωσωματική τελικά μιας και ο γυναικολόγος μου λέει ότι λόγω ηλικίας είναι και η σιγουρότερη επιλογή. Για να δούμε....

Στο πίσω μέρος του εγκεφάλου μου έχω το συγκεκριμένο σκηνικό με την ιστορία της φίλη μας Lenaki90 αλλά άαααασε τον κόσμο να λέει....:lol:

ααααα είσαι και τεκνατζού εσύ εκτός απο τρελή 40άρα!!!! αστειεύομαι φυσικά...και εμένα ο άντρας μου 7 χρόνια μικρότερος....κοίτα όμως πως τα φέρνει η ζωή εκεί που λες οκ, χώρισα, τέλος η οικογένεια, κοιτάω το παιδάκι και μακρυά όλοι τσουουπ τούμπα όλα...έτσι ακριβως και εγώ...αλλά το λέω και το πιστεύω πως κάθε εμπόδιο για καλό...πραγματικά για καλό όμως...τίποτα δεν είναι τυχαίο....άντε καλή επιτυχία κούκλα και να απολαμβάνεις και να χαίρεσαι την καινούργια σου οικογένεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααα είσαι και τεκνατζού εσύ εκτός απο τρελή 40άρα!!!! αστειεύομαι φυσικά...και εμένα ο άντρας μου 7 χρόνια μικρότερος....κοίτα όμως πως τα φέρνει η ζωή εκεί που λες οκ, χώρισα, τέλος η οικογένεια, κοιτάω το παιδάκι και μακρυά όλοι τσουουπ τούμπα όλα...έτσι ακριβως και εγώ...αλλά το λέω και το πιστεύω πως κάθε εμπόδιο για καλό...πραγματικά για καλό όμως...τίποτα δεν είναι τυχαίο....άντε καλή επιτυχία κούκλα και να απολαμβάνεις και να χαίρεσαι την καινούργια σου οικογένεια!!!!!!

 

Βάλτε με κι εμένα στο κλαμπ των τρελών τεκνατζούδων. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Οκ συμφωνώ μαζί σας αλλά όσες έχετε ήδη κάνει παιδιά σε μικρότερη ηλικία... μην αυταπατάσθε! Δεν θα είναι περίπατος κόρες.... άλλες αντοχές στα 40 άλλες στα 30 ;) Αυτό να το θυμάστε και να το θυμίζετε στον εαυτό σας όταν με το καλό έρθει το πολυπόθητο :)

 

Με το καλό για όλες σας :D

 

Mε κάλυψες πλήρως, μεγάλο πράγμα οι αντοχές μας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααα είσαι και τεκνατζού εσύ εκτός απο τρελή 40άρα!!!! αστειεύομαι φυσικά...και εμένα ο άντρας μου 7 χρόνια μικρότερος....κοίτα όμως πως τα φέρνει η ζωή εκεί που λες οκ, χώρισα, τέλος η οικογένεια, κοιτάω το παιδάκι και μακρυά όλοι τσουουπ τούμπα όλα...έτσι ακριβως και εγώ...αλλά το λέω και το πιστεύω πως κάθε εμπόδιο για καλό...πραγματικά για καλό όμως...τίποτα δεν είναι τυχαίο....άντε καλή επιτυχία κούκλα και να απολαμβάνεις και να χαίρεσαι την καινούργια σου οικογένεια!!!!!!

 

Τεκνατζού δεν λέτε τίποτα κορίτσια! 12 χρόνια μικρότερος ο σύζυγος!!!!!Αμε! Οχι τίποτε άλλο αλλά αυτή του η αχαλίνωτη τάση για σέξ ....βρε τι πάθαμε στα γεράματα....ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ -> :shock: . (αυτό που λένε μου πέταξε τα μάτια έξω?) α γεια σου!!!:lol:

Όσο για το κουράγιο που ανέφερε η φιλενάδα μας παραπάνω , έχω ακούσει πως το βρίσκεις από κει που δεν το περιμένεις. Ανανεώνεσαι μου είπαν, ελπίζω να είναι έτσι χι!χι!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το κουράγιο που ανέφερε η φιλενάδα μας παραπάνω , έχω ακούσει πως το βρίσκεις από κει που δεν το περιμένεις. Ανανεώνεσαι μου είπαν, ελπίζω να είναι έτσι χι!χι!

 

Κι εγώ το ελπίζω, γιατί αλλιώς δε με βλέπω καλά. :mrgreen::roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! :-D

Οι σαραντάρες ίσον με δυο εικοσάρες,αν και δεν με συμφέρει γιατι είμαι στα τέλη της δεκαετίας των 20.Η αλήθεια να λέγεται όμως :mrgreen:

Λοιπόν,εγώ είμαι 29 και έχω βάλει στον εαυτό μου το όριο των 46 για τεκνοποίηση.Πιστεύω πως μετά από αυτή την ηλικία αλλάζουν πολλά στην όρεξη της γυναίκας και στις αντοχές της.

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έπεσε η χοριακή μου...

Πάει κι αυτή η προσπάθεια. Πάμε γι΄ άλλα.

μη το βάζεις κάτω και όπως είπαμε...κάθε εμπόδιο για καλό!!! τα καλύτερα έρχονται!!! δύναμη και μη βάζεις στην άκρη την θετική σου σκέψη....

Link to comment
Share on other sites

Τεκνατζού δεν λέτε τίποτα κορίτσια! 12 χρόνια μικρότερος ο σύζυγος!!!!!Αμε! Οχι τίποτε άλλο αλλά αυτή του η αχαλίνωτη τάση για σέξ ....βρε τι πάθαμε στα γεράματα....ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ -> :shock: . (αυτό που λένε μου πέταξε τα μάτια έξω?) α γεια σου!!!:lol:

Όσο για το κουράγιο που ανέφερε η φιλενάδα μας παραπάνω , έχω ακούσει πως το βρίσκεις από κει που δεν το περιμένεις. Ανανεώνεσαι μου είπαν, ελπίζω να είναι έτσι χι!χι!

έτσι είναι οι μικρότεροι άντρες αγάπη μου σεξουλιάρηδες χαχαχαχα...μας δίνουν ζωή αγάπη μου τι λίφτινγκ και μάσκες ομορφιάς και βλακείες...ο έρωτας μας κάνει και λάμπουμε.....πέρα απο την πλάκα όμως εγώ την ωριμότητα, τον δυναμισμό, την επικοινωνία και το μεγαλείο της ψυχής που βρήκα στον άντρα μου αν και μικρότερος δεν την συνάντησα σε κανέναν...μα σε κανέναν!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι οι μικρότεροι άντρες αγάπη μου σεξουλιάρηδες χαχαχαχα...μας δίνουν ζωή αγάπη μου τι λίφτινγκ και μάσκες ομορφιάς και βλακείες...ο έρωτας μας κάνει και λάμπουμε.....πέρα απο την πλάκα όμως εγώ την ωριμότητα, τον δυναμισμό, την επικοινωνία και το μεγαλείο της ψυχής που βρήκα στον άντρα μου αν και μικρότερος δεν την συνάντησα σε κανέναν...μα σε κανέναν!!!!!!

 

Πραγματικά φίλη makmarev , ο γυναικολόγος που πήγα για πρώτη φορά όταν με ρώτησε την ηλικία μου και του είπα 42 , λέει "πλάκα κάνεις"! δεν σου φαίνεται καθόλου. Εγώ για 35 σε έκανα! :mrgreen:

Πραγματικά η αγάπη που παίρνω από αυτόν τον άνθρωπο , δεν την έχω πάρει από κανέναν άλλον στην ζωή μου. Ούτε από τους γονείς μου !

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έπεσε η χοριακή μου...

Πάει κι αυτή η προσπάθεια. Πάμε γι΄ άλλα.

 

μην χάνεις το κουράγιο σου γλυκιά μου, θα γίνει, υπομονή και επιμονή!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...