Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορες Vs Γιοι !!! ή Γιοι Vs Κορες


Κορες Vs Γιοι !!! ή Γιοι Vs Κορες  

887

  1. 1. Κορες Vs Γιοι !!! ή Γιοι Vs Κορες

    • Κορίτσι
      470
    • Αγόρι
      527


Recommended Posts

Τα κορίτσια είναι τα στολίδια μας, τα ντύνουμε, τα καλωπίζουμε, τα μαθαίνουμε να κινούνται και τα καμαρώνουμε. Είναι λίγο γκρινιάρικα και ανταγωνιστικά. Αν και η εμπειρία μου είναι από 1 κορίτσι μια και το δεύτερο είναι 2,5 μηνών, πολύ μικρή για να καταλάβω. Ενώ τα αγόρια είναι τα πιο ευαίσθητα, οι αγκαλίτσες μας, τα αληθινά και ουσιαστικά Σ' ΑΓΑΠΩ ΜΑΜΑ. Θα το πουν ελάχιστες φορές αλλά θα ειναι αληθινό, γιατί το νοιώθουν και όχι γιατί θέλουν κάτι. Αυτό πιστεύω εγώ :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 246
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ έχω ένα αγοράκι 2 χρονών που το υπερλατρεύω !!! Είναι πολύ μπάμπουρας και αγκαλίτσας.......Τρυφερός άντρας!!!! Από κοριτσάκια δεν έχω εμπειρία!!!! Αλλά αυτό που ξέρω είναι πως πάνω απ' όλα να είναι γερά ό,τι κι αν είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα γιό πολύ ζωηρό αλλά το λατρεύω το καστοράκι μου!Δεν το αλλάζω με κανένα κορίτσι... Ελπίζω όμως ο Θεούλης να μας χαρίσει σύντομα και μια κόρη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα περιμένω τον δεύτερο κούκλο μου!! Όταν ήμουν έγκυος στον πρώτο όλοι μου έλεγαν τα γόρια είναι ζόρικα, καθυστερούν να μιλήσουν, καθυστερούν να περπατήσουν κλπ. Θυμόμουν τα παιδικά μου χρόνια που ήμασταν τρία κορίτσια και όλοι έλεγαν στον πατέρα μου 'τί να κάνεις, δεν πειράζει' και κατέληξα ότι ο περισσότερος κόσμος είναι ηλίθιος και θέλει να το δείξει κι όλας. Για αυτό ό,τι και να'χεις, πάντα θα ακούε βλακείες. Τελικά ο γιος μου βγήκε ένα αγγελούδι, τα έκανε όλα πολύ νωρίς και όπως ήταν αναμενόμενο με έκανε και λάτρεψα τα αγόρια. Και ενώ στο πρώτο δε με ένοιαζε το φύλο τώρα ήθελα πάλι ένα αγοράκι που τελικά έρχεται. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δε μου αρέσουν τα κοριτσάκια. Το κάθε παιδάκι έχει τη χάρη του και φυσιά για τον κάθε γονιό το παιδί του είναι μοναδικό!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες τις ηρωιδες μανούλες!είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ και ελπίζω να ακολουθήσουν πολλά,γιατί είναι πολύ όμορφη αυτή η επαφή! έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών μέσα στην τσαχπινια και τη ζωηράδα!:D

είναι η ζωη μου και το σπλάχνο μου!!το μόνο που μετραει είναι να είναι γερά τα λουλουδάκια μας κ εμείς το ίδιο κοντά τους!!φιλικούς χαιρετισμούς σε όλες

Παιδί: Το νόημα της ζωής :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία λατρεμένη αδερφή και στην αρχή μάλλον ήθελα κοριτσάκι!Απο τότε όμως που τον είδα...ΕΠΑΘΑ!!!Άλλο πράγμα σας λέω!Με κοιτάει και λιώωωωωωωωνω...Αφού κοιταζόμαστε με τον άντρα μου και λέμε:"Πώς είναι δυνατόν να είναι τόοοοοσο όμορφος/γλυκός/έξυπνος;;;" ανάλογα με τη περίπτωση!!!Να..σήμερα κατάφερε για πρώτη φορά να κοιμηθεί μόνος του!"Πώς είναι δυνατόν να είναι τόοοοοοσο έξυπνος;;;;"Αχ!Αχ!Αγοράκια-κοριτσάκια ό,τι να΄ναι!!!Γερά να είναι και καλά παιδάκια!!!Να τα χαιρόμαστε!!!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εαν και παντα ειχα μια επιθυμια για μπεμπα,περιμενω το αγορακι μου και ηδη εχω λιωσει......!!!!!!!!!!!!

Θα θελα ομως και στο μελλον μια μπουμπου!!!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 1 αγοράκι 2μιση χρονών.

Είναι πολύ πολύ ζωηρός, υπερκινητικότατος και λίγο γκρινιάρης όταν θέλει κάτι πολύ

αλλά για εμένα είναι η ζωή μου!!

 

Και περιμένω άλλα 2 αγοράκια διδυμάκια!!!

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω ενα κοριτσακι....στο 5ημερο που εμεινα στην κλινικη γεννηθηκαν 26 κοριτσια και 2 μολις αγορια....

Το νεραιδακι ηρθε κ μας αλλαξε τη ζωη στις 16 Μαρτιου 2009!!!

[/url]1liBp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 αγόρια!

 

Σε κάθε εγκυμοσύνη αρχικά ήθελα κατά βάθος κορίτσι αλλά τώρα δεν μπορώ να φανταστώ να είχα διαφορετικά παιδιά από αυτά που ήδη έχω και μόνο αυτά θέλω!

Ο μεγάλος 15/6/2001

Ο μικρός 24/11/2007

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...
2 αγόρια!

 

Σε κάθε εγκυμοσύνη αρχικά ήθελα κατά βάθος κορίτσι αλλά τώρα δεν μπορώ να φανταστώ να είχα διαφορετικά παιδιά από αυτά που ήδη έχω και μόνο αυτά θέλω!

 

Εγω παλι που ενω ηθελα κορη τωρα με το "4" εχω φαει κολημα και θελω 4 γιους ?:-D:grin:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

εχω τρεις υπεροχους γιους. θα ηθελα και ενα κοριτσακι αλλα δεν το βλεπω .αν κανω τεταρτο παλι αγορι ολοι μου λενε πως θα κανω

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά διαβάζοντας τα ποστ είδα - και διορθώστε με αν κάνω λάθος - ότι τα μωρά που γεννιούνται τα τελευταία 4 χρόνια να πω είναι κατά 90% αγόρια. δεν σας είναι λίγο περίεργο; το πρώτο μου παιδί είναι αγόρι και γεννήθηκε το 2008. το δεύτερο πάλι αγόρι και θα γεννηθεί το 2010. τα 2 αυτά χρόνια έχω ακούσει και πάνω από 15 εγκυμοσύνες και είναι όλες μα όλες αγόρια!!! τέτοια σύμπτωση!!!!

πάντως γερά να είναι και ό, τι να' ναι~!!!!!! αν και ένα κοριτσάκι δεν θα με χαλούσε καθόλου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εμείς έχουμε αγοράκι. Πάντως για ένα διάστημα άκουγα ότι όλοι κάνανε κορίτσια. Μετά (τα τελευταία 2 χρόνια) ότι κάνανε πολλά αγόρια.

 

Οπότε χαρά στους γιους μας που θα έχουν περισσότερες επιλογές LOL

 

Θοδωρής

 

ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η ΑΤΑΚΑ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ..Ο ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΣΕ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ 7% ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.Α ΠΑΠΑΠΑ!!! ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΤΑΚΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ !!!!

ΚΡΙΜΑ!:mrgreen:

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...