Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

19 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Παντωσ κ τ δικα μου τα περισοοτερα ηταν εκτοσ ενδομητριου..κ αυτα που ηταν εντοσ ηταν τα μικροτερα σε εκατοστα κ μαλιστα σε θεση που θεωρητικα δεν εμποδιζαν.

Ποτε δεν μου χαν δημιουργησει θεμα με την περιοδο ουτε με αιμοραγιεσ.

Τα παρακολουθουσαμε με τον παλιο μουγυναικολογο καθε 6 μηνεσ..γενικα δεν μεγαλωναν γρηγορα.

Εγω θα παω κ σε εναν ακομα...θα ξεκινησω κπ προσπαθειες για εγκυμοσυνη χωρις αγχος...αν τυχει οκ αλλιως μετα παρακολουθηση και βλεπουμε..βεβαια εμενα εινακ κ μεγαλο...αλλα ειναι ενδοτοιχωματικο προς υπορογονιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/12/2018 at 5:18 ΜΜ, Fraou! είπε:

Εγω θα παω κ σε εναν ακομα...θα ξεκινησω κπ προσπαθειες για εγκυμοσυνη χωρις αγχος...αν τυχει οκ αλλιως μετα παρακολουθηση και βλεπουμε..βεβαια εμενα εινακ κ μεγαλο...αλλα ειναι ενδοτοιχωματικο προς 

Να πανε ολα.κατ ευχην!!!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Να πανε ολα.κατ ευχην!!!

Σε ευχαριστω πολυ...η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα νιωθω πλ καλθτερα απο οτι οταν το πρωτοεμαθα..τωρα το εζω συνηδειτοποιησει και προσπαθω χωρις αγχος να κανω κατι γιαυτο...ευχαριστω για τα μηνυματα και τη βοηθεια σας...χρονια πολλα!με υγεια πανω απολα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια τι κανενετε??εχω ξεκινησει προσπαθειες για μωρακι....θα δω τα αποτελεσματα σε δυο βδομαδες....θελω να σκεφτομαι θετικα..αλλα οταν το σκεφτομαι αυτο το ινωμυωμα με αγχωνει...αχ....θα σας πω εξελιξεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα ινομύωμα το οποίο μου είχαν πει ότι η θέση του και το μέγεθος του δεν θα επηρεάσουν επερχόμενη εγκυμοσύνη. Κ όντως όλα πήγαν κατ'ευχήν, παρόλο που λόγω των ορμονων της εγκυμοσύνης μεγάλωνε κι αυτό. Πάρε 3η, 4η, 5η γνώμη και διάλεξε έναν γυναικολόγο με τον οποίο θα είσαι ο ευατός σου και θα σου εμπνέει εμπιστοσύνη και ηρεμία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω βρει εναν πολυ καλο αθηνα..π ενιωθα πραγματα πλ.ομορφα.αμθρωπος πανω απολα κ με πλ εμπειρια...αλλα δυστυχως μενω αρκετα μακρυα λογω εργασιας μενω επαρχια...4ωρες μακρυα.και σκεφτομαι για αρχη να παω σε κπ εδω και μετα να παρω αδεια και να παω αθηνα...σημερα πηγα και.σε εναν παππα...πηρα κατι λαδακια.τ ειπα κ ενα ονειρο π ειχα δει σημαδιακο κ π ειπε προχωρα...ειναι σημαδι απο το θεο...αυτα προσπαθω να σκεφτω ...αλλα κπ φορες δεν βγαινει απο το μυαλο μ...φοβαμαι κ τωρα με πιανουν κ τα υπαρξιακα μ...οτι παω 32κ ειμαι δωδεκα χρονια τνν συντροφο μ...ποτε ομως δεν ειχαμε προσπαθησει για παιδι...ομως τωρα εζουν πεσει ολα μαζι...κ δυστυχως επηρεαζεται η ψυχολογια μ...π γενικα ειμαι θετικο ατομο..νιωθω οτι ολα καλα θα πανε..αρχες μαρτιου θα παω στο γιατρο εδω...να δω αν αυτο μεγαλωνει...σας ευχαριστω ολες π μ στελνετε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
15 ώρες πρίν, Fraou! είπε:

Σευχαριστω πολυ....περιμενω πως και πως μηνυμα στο site ...περιεργο ε?η αληθεια ειναι οτι αυτο το μηνα ειχα ξεχαστει εκανα πραγματα...εννοω τον προηγουμενο αγχωθηκα πολυ...ξερεις νιωθω οτι πιεζομαι χρονικα γιατι αν δεν εχω μεινει  εγκυος σε δυο μηνες απο τωρα ισως και να.χρειαστει να το βγαλω το ινωμυωμα...αλλα οτι γινει ας γινει για καλο...εχει ξεκινησει εδω και ενα μηνα φυλλικο οξυ...βοηθαει λεει...καλα εκανα?το συνεχιζω ...σημερα δεν το πηρα ομως..

Ο δικοσ μου γιατροσ ενω ειχα παει για προγεννητικο ελεγχο δεν μου δωσε..απο οσο εχω διαβασει εδω μεσα στο forum καποιεσ παιρνουν καποιεσ οχι..

Γιατι σε 2 μηνεσ λεσ θα το αφαιρεσεισ?? Τι ηλικια εχεισ? Κ σε τι μεγεθοσ ειναι..παντωσ κ αυτο να γινει δεν ειναο τιποτα...αμα ειναι μικρο κ στο βγαλουν με λαπαροσκοπηση , ειναι πολυ απλη επεμβαση..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Ο δικοσ μου γιατροσ ενω ειχα παει για προγεννητικο ελεγχο δεν μου δωσε..απο οσο εχω διαβασει εδω μεσα στο forum καποιεσ παιρνουν καποιεσ οχι..

Γιατι σε 2 μηνεσ λεσ θα το αφαιρεσεισ?? Τι ηλικια εχεισ? Κ σε τι μεγεθοσ ειναι..παντωσ κ αυτο να γινει δεν ειναο τιποτα...αμα ειναι μικρο κ στο βγαλουν με λαπαροσκοπηση , ειναι πολυ απλη επεμβαση..

Ειμαι τριαντα ενος...κ εχω ενα ινωμυωμα 5,6εκατοστα ενδοτοιχωματικο προς υπορογονιο...η μια γιατρος μ.ειπε να το αφαιρεσω,,,ο αλλος μ ειπε οχι προς το παρον προσπαθεις για παιδι τρεις τεσσερις μηνες και αν δεν μεινω το παρακολουθουμε ξανα...κ βλεπουμε...αλλα δεν.εχω κανενα συμπτωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 17/11/2010 at 4:51 ΜΜ, girandola είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Κατ' αρχας οσες τα εχετε καταφερει να αποκτησετε τα αγγελουδακια σας, να σας ζησουν και να ειναι καλοτυχα! Για εμας τις υπολοιπες, που δεν ηρθε ακομη ο πελαργος στην πορτα μας ευχομαι του χρονου να ειμαστε "διπλες"!!!

Ανοιγω αυτο το θεμα μιας και ειδα οτι ειμαστε παρα πολλες οι ινομυωματοχτυπημενες και θα ηθελα να μας δωσουν κουραγιο οσες τα καταφεραν εχοντας αυτα τα ατιμα μπαλακια!

Εγω ειμαι 35 χρονων, παντρεμενη 13 χρονια, δεν προσπαθουσαμε για νινι γιατι τα οικονομικα δεν το επετρεπαν, αλλα και γιατι θεωρουσαμε οτι οταν το θελησουμε "αρκει το να κανουμε ερωτα ελευθερα και τσουπ νατο". Για τοσο ασχετη μιλαμε!!

Ο γυναικολογος που ειχα μεχρι πριν τρια χρονια, ποτε δεν ειχε αναφερει οτι βλεπει κατι! Περσυ, στον ελεγχο μου αλλος γυναικολογος μου βρηκε ινομυωμα 4*4,5*6 εκατοστα ενδοτοιχωματικο στο πισω μερος της μητρας μου! Η πρωτη και τελευταια του κουβεντα ηταν "με 3500 ευρω θα σου το βγαλω λαπαροσκοπικα στο Ιασω, μην περιμενεις και μεσα σε 10 μερες θα σε προγραμματισω για την επεμβαση".

Αρνηθηκα φυσικα αμεσως και του ειπα οτι θα το ψαξω λιγο και θα δω τι θα κανω και φυσικα του κακοφανηκε! Φευγω και παω σε αλλον στο Αλεξανδρας ο οποιος μου ειπε οτι απο τη στιγμη που δεν με ενοχλει, και δεν ειναι κοντα στο ενδομητριο, δεν το πειραζουμε παρα μονο οταν θα κανω τα παιδακια μου γιατι δεν πειραζουμε τη μητρα χωρις λογο!

Συνεχιζω την περιπλανηση και παω σε αλλον στο Ελενας, ο οποιος ηταν κατηγορηματικος στο να το βγαλω και μαλιστα με ανοιχτο χειρουργιο, γιατι συμφωνα με την εξεταση που μου εκανε (η οποια ηταν μονο δαχτυλο, και μαλιστα σχεδον στα ορθατα), καταλαμβανει τη μιση μητρα. Κλεινουμε ημερομηνια μετα απο 20 μερες για το χειρουργιο!

Χωρις καλα καλα να κλεισω τα ποδια μου παω και σε τεταρτο γιατρο, ο οποιος μου ειπε οτι ναι μεν ειναι μεγαλο αλλα δεν θα το πειραξουμε και θα προσπαθησω να μεινω εγκυος ΤΩΡΑ. Με κανει να ακυρωσω την επεμβαση και τοτε πολυ ανακουφιστηκα βεβαια!!!

Αφησα λιγους μηνες και παω και σε πεμπτο γιατρο μιας και μεσα μου βασανιζομουν αν εκανα καλα! Αυτος το βρηκε υπορογονιο 4,5*5,9*6,8εκ και πολυ μακρια απο το ενδομητριο και μου ειπε πως προς ωρας δεν το πειραζουμε! Με εβαλε να κανω ορμονολογικες και σπερμοδιαγραμμα για να δουμε που βαδιζουμε! Οι ορμονολογικες μου ηταν αψογες, σπερμοδιαγραμμα δεν καναμε ακομη!

Προσπαθουμε για παιδακι 3 μηνες, οχι εντατικα και προγραμματισμενα, οποτε κατσει, βεβαια δεν εχει ερθει ακομα αλλα και εγω δεν ειμαι σιγουρη αν ο δρομος που διαλεξα ειναι ο σωστος!! Με τρωει το αγχος! Παντως κουραστηκα να γυριζω απο τον εναν στον αλλον και κανεις να μην με πειθει για το τι πρεπει να κανω! Θα συνεχισω για κανενα εξαμηνο να προσπαθω και μετα θα ξαναξεκινησω την περιπλανηση!!! Που μακαρι να μην χρειαστει!

Να σε ρωτησω girandola τελικα τι εκανες με το ινομυωμα?το εβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2019 at 2:30 ΜΜ, Fraou! είπε:

Δεν ειμαι εγκυος...σημερα αδιαθετησα

@Fraou! Μην αποκαρδιώνεσαι κορίτσι μου. Εμένα με βοήθησαν πολύ τα τεστ ωορρηξίας να ξέρεις. Αν δεν σε αγχώνει η διαδικασία, κάνε "στοχευμένες κινήσεις" ^_^

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/3/2019 at 2:32 ΜΜ, Maya14 είπε:

@Fraou! Μην αποκαρδιώνεσαι κορίτσι μου. Εμένα με βοήθησαν πολύ τα τεστ ωορρηξίας να ξέρεις. Αν δεν σε αγχώνει η διαδικασία, κάνε "στοχευμένες κινήσεις" ^_^

@Fraou! μην απελπιζεσαι..το χουμε περασει ολεσ..δεν εισαι η μονη που περνασ αυτην την αγωνια..να μασ μιλασ για να ξεχνιεσαι..εγω θυμαμαι με εειχε πιασει εμμονη...μανια...το να πετυχει καποια εγκυμοσυνη πολυ γρηγορα ειναι σπανιο..συνηθωσ παιδευομαστε πιο πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι π εχω κ το ινομυωμα κ το σκεφτομαι...αυτο το μηνα εκανα πιο μεθοδικα...τις αλλες φορες δεν εκανα στη μερα ωορηξιας τωρα εκανα...εκανα καθε μερα ολες τις γονιμες...αμαν...δεν ξερω...θα παρω τα τεστ εγκυοσυνης π.δειχνουν απο πολυ νωρις να κανω τη δευτερα..

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2019 at 2:32 ΜΜ, Maya14 είπε:

@Fraou! Μην αποκαρδιώνεσαι κορίτσι μου. Εμένα με βοήθησαν πολύ τα τεστ ωορρηξίας να ξέρεις. Αν δεν σε αγχώνει η διαδικασία, κάνε "στοχευμένες κινήσεις" ^_^

Απλα αλλιως φανταζομουν την εγκυμοσυνη μ...χωρις ινομυωμα κ γενικα πιο γρηγορη....αλλα οκ...προσπαθω να μην στεναχωριεμαι...βεβαια οταν βλεπω μωρα κ παιδακια δεν ξερω τι με πιανει θελω να βαλω τα κλαμματα...με πιανει το παραπονο...αλλα θετικη σκεψη !!!

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2019 at 2:32 ΜΜ, Maya14 είπε:

@Fraou! Μην αποκαρδιώνεσαι κορίτσι μου. Εμένα με βοήθησαν πολύ τα τεστ ωορρηξίας να ξέρεις. Αν δεν σε αγχώνει η διαδικασία, κάνε "στοχευμένες κινήσεις" ^_^

Τοσα χρονια ειμαι με το αγορι μ απο φοιτητες κ τωρα στα τριαντα ενα..μ ετυχε το ινομυωμα,,,παντα ελεγα εχουμε χρονο να ριμαστε κ εμεις πιο οικονομικα ανετοι...αλλα απο την αλλη λεω δεν εζω κ κατι σοβαρο...δοξα κ το θεο να λεμε

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 5:34 ΜΜ, Fraou! είπε:

Τοσα χρονια ειμαι με το αγορι μ απο φοιτητες κ τωρα στα τριαντα ενα..μ ετυχε το ινομυωμα,,,παντα ελεγα εχουμε χρονο να ριμαστε κ εμεις πιο οικονομικα ανετοι...αλλα απο την αλλη λεω δεν εζω κ κατι σοβαρο...δοξα κ το θεο να λεμε

Εγω με μια σαλπιγγα κ εμεινα σχετικα γρηγορα εγκυοσ..εσυ με ενα ινομυωμα δεν θα μεινεισ??? Κ ημουν κ 35.5...

Μην φοβασαιιιιιι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/3/2019 at 7:29 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

Εγω με μια σαλπιγγα κ εμεινα σχετικα γρηγορα εγκυοσ..εσυ με ενα ινομυωμα δεν θα μεινεισ??? Κ ημουν κ 35.5...

Μην φοβασαιιιιιι

Σας ευχαριστω παρα πολυ....αυτες τις μερες εκανα πολλα πργματα και ξεχαστηκα..θελω να μεινω αλλα να παει καλα...να μην εχω προβληματα απο το ινομυωμα...μ δινετε πολυ βοηθεια...αυτες τις μερες θα παρω τεστ εγκυμοσυνης γιατι αυτη τη φορα εκανα πολυ προσπαθεια..χαχχαχα!!!θα σας καρατω ενημερες αν φυσικα θελετα κ δεν σας ζαλιζω...αισθανομαι πολυ ομορφα οταν βλεπω οτι τα διαβαζεε και μ απαντατε...υποτηριξη μεγαλη

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Fraou! είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ....αυτες τις μερες εκανα πολλα πργματα και ξεχαστηκα..θελω να μεινω αλλα να παει καλα...να μην εχω προβληματα απο το ινομυωμα...μ δινετε πολυ βοηθεια...αυτες τις μερες θα παρω τεστ εγκυμοσυνης γιατι αυτη τη φορα εκανα πολυ προσπαθεια..χαχχαχα!!!θα σας καρατω ενημερες αν φυσικα θελετα κ δεν σας ζαλιζω...αισθανομαι πολυ ομορφα οταν βλεπω οτι τα διαβαζεε και μ απαντατε...υποτηριξη μεγαλη

Εγω προσωπικα χαιρομαι καθε φορα που ακουω πωσ μια κοπελα που προσπαθει θα γινει μανουλα...δεν μασ ζαλιζεισ καθολου..ισα ισα μοιραζομαστε τισ αγωνιεσ μασ..μακαρι να εισαι τυχερουλα...

κ εγω εδω μεσα νιωθω πωσ εχω μια μεγαλη παρεαααα....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Εγω προσωπικα χαιρομαι καθε φορα που ακουω πωσ μια κοπελα που προσπαθει θα γινει μανουλα...δεν μασ ζαλιζεισ καθολου..ισα ισα μοιραζομαστε τισ αγωνιεσ μασ..μακαρι να εισαι τυχερουλα...

κ εγω εδω μεσα νιωθω πωσ εχω μια μεγαλη παρεαααα....

Αχ κοριτσια τι καλα!λοιπον αυριο μεθυαριο παιρνω τεστ...!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα σας . Σε λίγο καιρό γίνομαι 39 ετών και πρόκειται να υποβληθώ σε εγχείρηση αφαίρεσης ινομυωμάτων. Δεν έχω κάνει ποτέ παιδιά. Πλέον όμως το επιθυμώ. Είναι στα άμεσα σχέδια μου. Πόσο εύκολο είναι μετά την εγχείρηση να μείνω έγκυος? Γνωρίζει κάποια από εσάς να με κατατοπίσει? Πόσος καιρός χρειάζεται να περάσει? Έχω αγχωθεί πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Χειρουργείο από ινονυωμα και φυσιολογικός τοκετός δεν πάνε μαζί. 

Οποια χειρουργείται και αφαιρεί, γεννάει με καισαρική. Αλλιώς είναι πολύ μεγάλος ο κίνδυνος για ρήξη μήτρας. Αλλά και τι πειράζει η καισαρική? Εσύ να σαι καλά και καθαρή και το μωρό. 

 

 

Έγκυος μπορείς να μείνεις για πλάκα που λέμε. Κανένα θέμα. Με το καλό!! 

Επεξεργάστηκαν by Nefeli2014
Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2019 at 8:40 ΜΜ, Beauty είπε:

Καλησπέρα σας . Σε λίγο καιρό γίνομαι 39 ετών και πρόκειται να υποβληθώ σε εγχείρηση αφαίρεσης ινομυωμάτων. Δεν έχω κάνει ποτέ παιδιά. Πλέον όμως το επιθυμώ. Είναι στα άμεσα σχέδια μου. Πόσο εύκολο είναι μετά την εγχείρηση να μείνω έγκυος? Γνωρίζει κάποια από εσάς να με κατατοπίσει? Πόσος καιρός χρειάζεται να περάσει? Έχω αγχωθεί πάρα πολύ.

Λαπαροτομια η λαπαροσκοπηση θα κανεισ? Ρωταω γιατι εχουν διαφορετικουσ χρονουσ αναρρωσησ..

Εγω εκανα λαπαροσκοπηση..για 3μηνεσ κοπηκαν οι προσπαθειεσ..

Κ εμεινα 5 μηνεσ μετα..( εχασα κ 2 μηνεσ που δεν προσπαθησα γιατι χρειαστηκε να παρουμε φαρμακα κ εγω κ ο συζηγοσ ) 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα,

θελουμε να προχωρησουμε στην διαδικασια συλληψης αλλα μετα απο εξετασεις ανακαλυφθηκαν ινομυωματα το οποιο καλο θα ηταν να αφαιρεθουν.

 

Θα θελαμε η εγχειρηση να γινει σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα ειμαστε λιγακι χαμενοι στην επιλογη καλου χειρουργου.

 

Μας προτειναν τον Κο Πανουλη στο Αρεταιειο ..Εχει κανεις καποια εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρο;;

 

Καποιον αλλο χειρουργο να προτεινετε;;

Σας ευχαριστω ολους/ες εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δείτε και άλλες συζητήσεις με το tag ινομυωμα:

https://parents.org.gr/forum/tags/ινομύωμα/

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2021 at 2:42 ΜΜ, decadence είπε:

Καλησπερα,

θελουμε να προχωρησουμε στην διαδικασια συλληψης αλλα μετα απο εξετασεις ανακαλυφθηκαν ινομυωματα το οποιο καλο θα ηταν να αφαιρεθουν.

 

Θα θελαμε η εγχειρηση να γινει σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα ειμαστε λιγακι χαμενοι στην επιλογη καλου χειρουργου.

 

Μας προτειναν τον Κο Πανουλη στο Αρεταιειο ..Εχει κανεις καποια εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρο;;

 

Καποιον αλλο χειρουργο να προτεινετε;;

Σας ευχαριστω ολους/ες εκ των προτερων

Είστε σίγουροι πως στα δημόσια κάνουν αφαίρεση ινωμυωματων?εγώ νομίζω πωσ μόνο όταν είναι πολύ μεγάλα τα αφαιρούν ή όταν φέρνουν πολλα προβλήματα..

..αλλιωσ ιδιωτικά..

Εγώ επειδή βιαζομουν να τα αφαιρέσω δεν το ΧΑ ψάξει κ πολύ..αλλά αυτήν την αίσθηση είχα από το λίγο που ασχολήθηκα..

Εγώ πήγα κ τα αφαίρεσα λαπαροσκοπικά σε κλινική..

Καλή επιτυχία..τίποτα δεν είναι..ειδικά αν το κάνετε λαπαροσκοπικά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...