Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts

κι εμενα μεθη μου ειχαν πει αλλα τελικα εκανα κανονικη αναισθησια...δεν ξερω καν γιατι.Παντως σα διαδικασια δεν είναι κατι να σε φοβιζει.Πας το αφαιρεις και φευγεις.Εγω ειχα κανει αφαιρεση πριν καμια δεκαετια...εκτοτε δεν ξαναεβγαλα και όλα καλα.

 

Μέθη σου έκαναν και σένα!

Υπάρχει μέθη που κοιμάσαι και μέθη που ζαλίζεσαι.

Συνήθως κανουν αυτην που κοιμάσαι.

Η κανονική αναισθησία περιλαμβάνει διασωληνωση κλπ. Την κανουν σε μεγάλα χειρουργεία πχ λαπαροσκόπηση κ.α.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!

Εχω εναν πολυποδα στον τραχηλο τον οποιο θα ηθελα να αφαιρεσω.

Αυτη τη στιγμη δεν μπορω να διαθεσω το ποσο που μου ζητανε στα ιδιωτικα νοσοκομεια.

Ξερει καποια να μου πει αν μπορω να τον αφαιρεσω σε δημοσιο νοσοκομειο και ποια ειναι η διαδικασια;

Μιλαω απευθειας μα το νοσοκομειο ή πρεπει να βρω γιατρο εκει πρωτα;

Οποιες πληροφοριες εχετε σχετικα θαε βοηθουσαν. Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Εχω εναν πολυποδα στον τραχηλο τον οποιο θα ηθελα να αφαιρεσω.

Αυτη τη στιγμη δεν μπορω να διαθεσω το ποσο που μου ζητανε στα ιδιωτικα νοσοκομεια.

Ξερει καποια να μου πει αν μπορω να τον αφαιρεσω σε δημοσιο νοσοκομειο και ποια ειναι η διαδικασια;

Μιλαω απευθειας μα το νοσοκομειο ή πρεπει να βρω γιατρο εκει πρωτα;

Οποιες πληροφοριες εχετε σχετικα θαε βοηθουσαν. Σας ευχαριστω!

 

Εγω πήγαινα σε διευθυντή κλινικής για την εξωσωματική και όταν τέθηκε το ζήτημα για τον πολύποδα, μου ειπε ο ίδιος να σου συστήσω κάποιον έξω, γιατι για να την κάνουμε εδώ την επέμβαση θέλει 6-8 μηνες αναμονη.

Σου γράφω για το Έλενα.

Η διαδικασία ειναι αυτή βρίσκεις γιατρο και αυτός σου κανονίζει την επέμβαση, αν εχω καταλάβει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

Εχω κ εγω ενα πολυποδα τον οποιο δεν εχω αφαιρεσει ακομα(το αμελησα λιγο).Ο γιατρος μου χειρουργει σε κλινικη οπου πραγματι το κοστος ειναι αρκετο.Οσον αφορα τα δημοσια νοσοκομεια πραγματι βριακεις το γιατρο και μεσω εκεινου κανεις την εισαγωγη.Τωρα για την αναμονη δεν ξερω..Αναλογως το νοσοκομειο φανταζομαι.Εγω τον εχω ενα χρονο τωρα και ευτυχως δεν εχει μεγαλωσει.Νρεπομαι που το λεω αλλα δεν πηρα ακομη την αποφαση να τον αφαιρεσω:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γιατι τοση αναμονη για δημοσιο νοσοκομειο ενώ τον αφαιρεις τοσο γρηγορα ανωδυνα πας αμεσωσ σπιτι σου και η αμοιβη μικρή

σε μαιευτηρια ιδιωτικά ή κλινικες που συνεργαζεται ο γιατρος σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ... ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΣΗΣ... ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΘΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ... ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ... ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΝΥΣΤΑΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ... ΟΥΤΕ ΠΟΝΟ ΕΙΧΑ.... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ... ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΣΗΣ... ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΘΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ... ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ... ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΝΥΣΤΑΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ... ΟΥΤΕ ΠΟΝΟ ΕΙΧΑ.... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

 

Καλημερα! Μπορεις να μου πεις που την εκανες και με ποιον γιατρο;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα σε ολες σας!

εχω πολυποδα στο ενδομητριο ο οποιος μεγαλωνει (οχι υπερβολικα) καθε χρονο που κανουμε υπερηχο και εξετασεις. Η γιατρος μου δεν ανησυχει ιδιαιτερα ουτε ειναι υπερ στην αφαιρεση του απο την αποψη οτι ακομα δεν εχω γινει μανουλα και χαρακτηριστικα τονιζει "οτι δε μας πειραζει, δεν το πειραζουμε".Με καθησυχασε στο ενδεχομενο οτι αν μετα απο ενα χρονο δεν μπορει να γινει συλληψη τοτε τον αφαιρουμε. Ωστοσο ειπαμε να μπουμε στη διαδικασια για ενα παιδακι με τον αντρα μου και να μην σταθει εμποδιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες σας!

εχω πολυποδα στο ενδομητριο ο οποιος μεγαλωνει (οχι υπερβολικα) καθε χρονο που κανουμε υπερηχο και εξετασεις. Η γιατρος μου δεν ανησυχει ιδιαιτερα ουτε ειναι υπερ στην αφαιρεση του απο την αποψη οτι ακομα δεν εχω γινει μανουλα και χαρακτηριστικα τονιζει "οτι δε μας πειραζει, δεν το πειραζουμε".Με καθησυχασε στο ενδεχομενο οτι αν μετα απο ενα χρονο δεν μπορει να γινει συλληψη τοτε τον αφαιρουμε. Ωστοσο ειπαμε να μπουμε στη διαδικασια για ενα παιδακι με τον αντρα μου και να μην σταθει εμποδιο!!!!

 

Καλησπερα mitsaki.

Ο πολυποδας στο ενδομητριο συνηθως αφαιρειται πριν την επιτευξη εγκυμοσυνης.

Πιθανολογειται οτι μπορει να προκσλεσει αποβολη χωρις συτο να ειναι σιγουρο.

Δεν μας ειπες ποσο μεγαλος ειναι.

Ο γιατρος σου για να μην βιαζεται τοσο ειναι γιατι μαλλον δεν θελει να "επεμβει" σε "καθαρη" μητρα (εφοσον δεν εχεις γεννησει). Για συτο σου λεει να συνεχισεις τις προσπαθειες.

Κσλη επιτυχια σε οτι κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα mitsaki.

Ο πολυποδας στο ενδομητριο συνηθως αφαιρειται πριν την επιτευξη εγκυμοσυνης.

Πιθανολογειται οτι μπορει να προκσλεσει αποβολη χωρις συτο να ειναι σιγουρο.

Δεν μας ειπες ποσο μεγαλος ειναι.

Ο γιατρος σου για να μην βιαζεται τοσο ειναι γιατι μαλλον δεν θελει να "επεμβει" σε "καθαρη" μητρα (εφοσον δεν εχεις γεννησει). Για συτο σου λεει να συνεχισεις τις προσπαθειες.

Κσλη επιτυχια σε οτι κανεις!

 

ακριβως γι αυτο το λογο δε θελει να επεμβει! το ενδομητριο ειναι αρκετα μεγαλο παχους 13χιλιοστων και ο πολυποδας δεν εχει αναφερθει ποσο μεγαλος ειναι,ουτε στο χαρτι του υπερηχου αναφερει το μεγεθος. ξερω μονο απο τις απαντησεις που μου δινει η γιατρος οτι γενικα μεγαλωνει αλλα δε μας ανησυχει ακομα.δεν ξερω αν φταιει κ ο υποθυρωιδισμος μου και κατα ποσο σχετιζονται ολα αυτα.. χαμος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακριβως γι αυτο το λογο δε θελει να επεμβει! το ενδομητριο ειναι αρκετα μεγαλο παχους 13χιλιοστων και ο πολυποδας δεν εχει αναφερθει ποσο μεγαλος ειναι,ουτε στο χαρτι του υπερηχου αναφερει το μεγεθος. ξερω μονο απο τις απαντησεις που μου δινει η γιατρος οτι γενικα μεγαλωνει αλλα δε μας ανησυχει ακομα.δεν ξερω αν φταιει κ ο υποθυρωιδισμος μου και κατα ποσο σχετιζονται ολα αυτα.. χαμος!!

 

Καλησπέρα κορίτσι.Ο πολύποδας καλό είναι να αφαιρείται με υστεροσκόπηση,κυρίως όταν προσπαθείς να μείνεις έγκυος.Αφαίρεσα ένα πολύποδα πριν ένα χρόνο περίπου,ήταν 1,8εκ,μεγαλούτσικος.Προσπαθούσα να μείνω έγκυος και μετά από τη πρώτη αποτυχημένη εξωσωματική που έκανα τον ανακαλύψαμε και είπα θα τον αφαιρέσω,αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά.Ο γιατρός παραξενεύτηκε που έμεινα με τον πολύποδα,γιατί έλεγε ότι εμποδίζει τη φυσιολογική σύλληψη.Βέβαια η εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτριο.Αλλά καλύτερα όταν προσπαθείς να μείνεις έγκυος να μην υπάρχουν πολύποδες και ινομυώματα και κυρίως όταν αυτά μεγαλώνουν.Από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις τί θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμεση αποκριση !!!! θα παω να ξαναμιλησω μαζι της γιατι ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειας και το αποκλειουμε να συμβει κατευθειαν ποσο μαλλον με ενα πολυποδα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες σας!

εχω πολυποδα στο ενδομητριο ο οποιος μεγαλωνει (οχι υπερβολικα) καθε χρονο που κανουμε υπερηχο και εξετασεις. Η γιατρος μου δεν ανησυχει ιδιαιτερα ουτε ειναι υπερ στην αφαιρεση του απο την αποψη οτι ακομα δεν εχω γινει μανουλα και χαρακτηριστικα τονιζει "οτι δε μας πειραζει, δεν το πειραζουμε".Με καθησυχασε στο ενδεχομενο οτι αν μετα απο ενα χρονο δεν μπορει να γινει συλληψη τοτε τον αφαιρουμε. Ωστοσο ειπαμε να μπουμε στη διαδικασια για ενα παιδακι με τον αντρα μου και να μην σταθει εμποδιο!!!!

 

Καλημέρα! Κι εγώ έμεινα έγκυος φυσιολογικά στο πρώτο μου παιδάκι ενώ είχα έναν πολύποδα 4-5 χιλιοστά (τον είδαμε και με διαγνωστικη υστεροσκόπηση). Οι περισσότεροι μου έλεγαν πάντως να μην τον πειράξω αμέσως.

Όταν προσπαθούσαμε για το δεύτερο, φαινόταν πάλι ο πολύποδας στον υπέρηχο!!! Έκοψα εντελώς το κρέας και έτρωγα πιο υγιεινά (δεν ξέρω αν συνέβαλε αυτό σε κάτι) και πήγα μετά και έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση και δεν είχα τίποτα! Μπορεί να ήταν και τυχαίο βέβαια, δεν ξέρω.

Θα σου πω πάντως ότι και τις δύο φορές που έμεινα έγκυος ήταν στον κύκλο που έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση! Όχι επεμβατική. Δηλαδή απλώς είδαν το εσωτερικό της μήτρας. Τυχαίο ή η διαγνωστική υστεροσκόπηση αυξάνει τις πιθανότητες; Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν κάνεις μια για να ξέρεις και τι μέγεθος ακριβώς έχει ο πολύποδας. Σε δημόσιο νοσοκομείο είναι δωρεάν.

Εύχομαι καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν ενα μήνα κ κατι εκανα υστεροσκοπηση για πολυυυ μικρο πολυποδακι 5χιλ. Πριν λιγες μερες που ξεκινησαν οι γονιμες ειχα ελευθερες επαφες με τον αντρα μου.Απο τοτε εχω πονακια σα να προκειται ν αδιαθετησω ενω περιμενω σε 10 μερες περιπου.εχω βγαλει σπυρακια κ δεν τρωω σχεδον τπτ.ειναι απ την επεμβαση ολο αυτο? Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν ενα μήνα κ κατι εκανα υστεροσκοπηση για πολυυυ μικρο πολυποδακι 5χιλ. Πριν λιγες μερες που ξεκινησαν οι γονιμες ειχα ελευθερες επαφες με τον αντρα μου.Απο τοτε εχω πονακια σα να προκειται ν αδιαθετησω ενω περιμενω σε 10 μερες περιπου.εχω βγαλει σπυρακια κ δεν τρωω σχεδον τπτ.ειναι απ την επεμβαση ολο αυτο? Ευχαριστω πολυ.

 

Καλημέρα! Είναι ακόμα πολύ νωρίς. Μπορεί να είναι κάτι καλό, αλλά μπορεί να είναι και λόγω της επέμβασης. Επειδή η ψυχολογία μας επηρεάζει συνήθως αυτά που νιώθουμε, καλύτερα να μην ψάχνεις για συμπτώματα, να χαλαρώσεις και να περιμένεις να περάσουν οι μέρες. Σου εύχομαι πάντως να είσαι έγκυος!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Είναι ακόμα πολύ νωρίς. Μπορεί να είναι κάτι καλό, αλλά μπορεί να είναι και λόγω της επέμβασης. Επειδή η ψυχολογία μας επηρεάζει συνήθως αυτά που νιώθουμε, καλύτερα να μην ψάχνεις για συμπτώματα, να χαλαρώσεις και να περιμένεις να περάσουν οι μέρες. Σου εύχομαι πάντως να είσαι έγκυος!

Ευχαριστώ παρα πολύ! Δεν πολυεψαξα συμπτωματα..για να μαι ειλικρινης οι πονοι περιοδου σε κοιλια κ μεση απο τοσο νωρις με προβληματισε!! Χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γράφω και εγώ στο θέμα επειδή μέτα από αποτυχίες εξωσωματικής κ με εξετάσεις που έβγαιναν φυσιολογικές ο γιατρός μου με παρέπεμψε να κάνω διαγνωστικη υστεροσκοπηση την οποία και έκανα και είχα πολυποδα ο οποίος ήταν εμπόδιο στη σύλληψη μέτα το χειρουργείο προχωράμε σε 4 μήνες σε προσπάθεια η οποία έφερε θετικό αποτέλεσμα αλλά δυστυχώς παλλινδρομισε μετά από πολύ ψάξιμο 1,5 χρόνο κάνω άλλο χειρουργείο λαπαροσκοπηση στην οποία βρέθηκε ενδομητριωση κ επιτέλους μετά από όλα αυτά έχω στη κοιλιτσα μου δύο πλασματάκια!!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κι εγώ έμεινα έγκυος φυσιολογικά στο πρώτο μου παιδάκι ενώ είχα έναν πολύποδα 4-5 χιλιοστά (τον είδαμε και με διαγνωστικη υστεροσκόπηση). Οι περισσότεροι μου έλεγαν πάντως να μην τον πειράξω αμέσως.

Όταν προσπαθούσαμε για το δεύτερο, φαινόταν πάλι ο πολύποδας στον υπέρηχο!!! Έκοψα εντελώς το κρέας και έτρωγα πιο υγιεινά (δεν ξέρω αν συνέβαλε αυτό σε κάτι) και πήγα μετά και έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση και δεν είχα τίποτα! Μπορεί να ήταν και τυχαίο βέβαια, δεν ξέρω.

Θα σου πω πάντως ότι και τις δύο φορές που έμεινα έγκυος ήταν στον κύκλο που έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση! Όχι επεμβατική. Δηλαδή απλώς είδαν το εσωτερικό της μήτρας. Τυχαίο ή η διαγνωστική υστεροσκόπηση αυξάνει τις πιθανότητες; Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν κάνεις μια για να ξέρεις και τι μέγεθος ακριβώς έχει ο πολύποδας. Σε δημόσιο νοσοκομείο είναι δωρεάν.

Εύχομαι καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας!

 

Rosali μου εχεις πμ.

Να σε ρωτησω...που τον ειχες τον πολυποδα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια! μόλις πήρα και εγώ τα αποτελέσματα από ένα πολύποδα που είχα αφαιρέσει απο τον τραχηλο και έναν ο οποίος βρίσκεται μέσα στη μήτρα ο όποιος είναι πολύ μικρός και καλοήθης ο γιατρός είπε να μην τον πειράξω καθόλου γιατί δεν επηρεάζει τπτ....Βέβαια θα παρω και δεύτερη άποψη αλλά θα ήθελα και την δικια σας αποψη..Μήπως να μου δώσετε τα φωτα σας;Επηρεάζει στην προσπάθεια για παιδί; Μετά στην εγκυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! μόλις πήρα και εγώ τα αποτελέσματα από ένα πολύποδα που είχα αφαιρέσει απο τον τραχηλο και έναν ο οποίος βρίσκεται μέσα στη μήτρα ο όποιος είναι πολύ μικρός και καλοήθης ο γιατρός είπε να μην τον πειράξω καθόλου γιατί δεν επηρεάζει τπτ....Βέβαια θα παρω και δεύτερη άποψη αλλά θα ήθελα και την δικια σας αποψη..Μήπως να μου δώσετε τα φωτα σας;Επηρεάζει στην προσπάθεια για παιδί; Μετά στην εγκυμοσύνη;

 

Γειά σου gemini.

Άλλο πολυποδα είχες στον τραχήλο και άλλον στη μήτρα;

Κι οι γιατρός γιατί σου ζήτησε να αφαίρεσεις αυτόν του τραχήλου; Τον θεώρησε εμπόδιο στην σύλληψη;

Ο πολυποδας στη μήτρα δεν σε εμποδίζει να μείνεις έγκυος, αλλά πιθανολογειται ότι μπορεί να ευθύνεται για ενδεχομένες αποβολες.

Έχεις άλλο παιδάκι; Αν όχι, μπορεί ο γιατρός σου να μην θέλει να 'παρεμβει' το ακόμα στη μήτρα.

Πάντως μια δεύτερη γνώμη είναι καλό να την πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου gemini.

Άλλο πολυποδα είχες στον τραχήλο και άλλον στη μήτρα;

Κι οι γιατρός γιατί σου ζήτησε να αφαίρεσεις αυτόν του τραχήλου; Τον θεώρησε εμπόδιο στην σύλληψη;

Ο πολυποδας στη μήτρα δεν σε εμποδίζει να μείνεις έγκυος, αλλά πιθανολογειται ότι μπορεί να ευθύνεται για ενδεχομένες αποβολες.

Έχεις άλλο παιδάκι; Αν όχι, μπορεί ο γιατρός σου να μην θέλει να 'παρεμβει' το ακόμα στη μήτρα.

Πάντως μια δεύτερη γνώμη είναι καλό να την πάρεις.

 

Άλλο ειχα στον τράχηλο ο οποίος αφαιρέθηκε και άλλος στην μήτρα!Τον αφαίρεσε γιατί εκει που ηταν εμπόδιζε τα σπερματοζωαρια να περάσουν. Ο άλλος ειπε πως ειναι μικρόςκαι δεν ενοχλεί. Δεν έχω παιδάκι και αυτο προσπαθούμε με τον αντρα μου.Έχω ανεβασμενη προλακτίνη και ξεκινησα θεραπεία με dostinex για να την ρίξω και να μείνω επιτέλους έγκυος. Ειμαι 34 χρονών και με φοβίζει λίγο αυτος ο πολυποδας...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ειχα στον τράχηλο ο οποίος αφαιρέθηκε και άλλος στην μήτρα!Τον αφαίρεσε γιατί εκει που ηταν εμπόδιζε τα σπερματοζωαρια να περάσουν. Ο άλλος ειπε πως ειναι μικρόςκαι δεν ενοχλεί. Δεν έχω παιδάκι και αυτο προσπαθούμε με τον αντρα μου.Έχω ανεβασμενη προλακτίνη και ξεκινησα θεραπεία με dostinex για να την ρίξω και να μείνω επιτέλους έγκυος. Ειμαι 34 χρονών και με φοβίζει λίγο αυτος ο πολυποδας...

 

Μη σε φοβίζει, καλέ! Κι εγώ έμεινα έγκυος με πολύποδα και τίποτα δεν έγινε! Όλα καλά πήγαν! Άντε, με το καλό!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μη σε φοβίζει, καλέ! Κι εγώ έμεινα έγκυος με πολύποδα και τίποτα δεν έγινε! Όλα καλά πήγαν! Άντε, με το καλό!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που μου δίνεις. Μπας και ηρεμήσω λίγο. Μια η προλακτίνη ψηλή μια οι πολύποδες είπα πάεθα αργησω να μεινω εγκυος.Να εισαι καλα και σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...