Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ πηγαίνω τον γυναικολόγο για παρακολούθηση ωορρηξίας για επίτευξη 2ης εγκυμοσύνης. Έχω σύνδρομο πολυκυστικών και αντίσταση στην ινσουλίνη και δεν κάνω ωορρηξία κάθε μήνα...

Τον προηγούμενο μήνα στην 9η μέρα κύκλου, στον κολπικό υπέρηχο μου είπε ο γιατρός ότι έχω ένα πολύποδα! Του λέω: ¨τί είναι αυτό πάλι; είναι πρόβλημα;" Και μου απαντάει:" Άνευ σημασίας!!!" Μου το είπε 2 φορές...

 

Τί είναι οι πολύποδες, βρε κορίτσια; Είναι κάτι σαν κύστες; Τί προκαλούν;

 

Θα ξαναπάω πάλι στην 8η με 9η μέρα κύκλου, πάλι για υπέρηχο και θα τον ξαναρωτήσω (αν το θυμηθώ...) !

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ πηγαίνω τον γυναικολόγο για παρακολούθηση ωορρηξίας για επίτευξη 2ης εγκυμοσύνης. Έχω σύνδρομο πολυκυστικών και αντίσταση στην ινσουλίνη και δεν κάνω ωορρηξία κάθε μήνα...

Τον προηγούμενο μήνα στην 9η μέρα κύκλου, στον κολπικό υπέρηχο μου είπε ο γιατρός ότι έχω ένα πολύποδα! Του λέω: ¨τί είναι αυτό πάλι; είναι πρόβλημα;" Και μου απαντάει:" Άνευ σημασίας!!!" Μου το είπε 2 φορές...

 

Τί είναι οι πολύποδες, βρε κορίτσια; Είναι κάτι σαν κύστες; Τί προκαλούν;

 

Θα ξαναπάω πάλι στην 8η με 9η μέρα κύκλου, πάλι για υπέρηχο και θα τον ξαναρωτήσω (αν το θυμηθώ...) !

 

Ηλιοβασιλεμα μου τα πολυποδακια ειναι κατα βαση καλοηθεις ανευ σημασιας οπως πολυ σωστα σου ειπε ο γιατρος σου και συνηθως δεν επηρεαζουν την επιτευξη μιας εγκυμοσυνης.....δεν προκαλουν τιποτα απλα σε ελαχιστες περιπτωσεις οταν μεγαλωνουν πρεπει απλα να αφαιρεθουν.

 

Σου ευχομαι να μεινεις εγκυος πολυ γρηγορα!!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασιλεμα μου τα πολυποδακια ειναι κατα βαση καλοηθεις ανευ σημασιας οπως πολυ σωστα σου ειπε ο γιατρος σου και συνηθως δεν επηρεαζουν την επιτευξη μιας εγκυμοσυνης.....δεν προκαλουν τιποτα απλα σε ελαχιστες περιπτωσεις οταν μεγαλωνουν πρεπει απλα να αφαιρεθουν.

 

Σου ευχομαι να μεινεις εγκυος πολυ γρηγορα!!!!!!!!!

Ευχαριστώ και μακάρι να τα καταφέρουμε...

Αν εμφανιστεί πολύποδας, υπάρχει για πάντα; Ή μπορεί να μικρύνει και να εξαφανιστεί;;; (μήπως λέω βλακεία :oops: ;;;)

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω μετα απο αφαιρεση πολύποδα ενδομητρίου αδιαθετησα κανονικά σα να μην είχα κάνει την επέμβαση, οπότε μάλλον όλα καλά

 

Καλησπέρα. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση Miria. Με καθησύχασες λίγο. Η αλήθεια είναι ότι δεν μου βγαίνουν τα νούμερα, γι' αυτό έχω σκάσει. Θα πρέπει να είχα ωορρηξία 2-3 ημέρες μετα την επέμβαση, και στην εξέταση με τον υπέρηχο, το ενδομήτριο ήταν λεπτό (λογικό μετά από επέμβαση) και δεν είχα κάνει ωορρηξία ακόμα. Είπα να μην ενοχλήσω και τον γιατρό μου το Σ/Κ, αλλά από αύριο δεν γλιτώνει!!!! χι, χι

 

:lol:

9oXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ και μακάρι να τα καταφέρουμε...

Αν εμφανιστεί πολύποδας, υπάρχει για πάντα; Ή μπορεί να μικρύνει και να εξαφανιστεί;;; (μήπως λέω βλακεία :oops: ;;;)

 

 

Υπάρχει περίπτωση από κύκλο σε κύκλο να εξαφανιστούν.

Και σε μένα, όταν τους είδαμε πρώτη φορά στον υπέρηχο, μου είπε κάνε προσπάθειες για παιδί, και όταν αδιαθετήσεις, έλα ξανά για να δούμε αν έχουν απορροφηθεί. Αν ναι, όλα καλά, αν όχι, προχωράμε σε υστεροσκόπηση επεμβατική.

Εμένα, οι πολύποδες ήταν ακόμα εκεί - μάλιστα είχαν μεγαλώσει και κάτι χιλιοστά-, οπότε έκλεισα ραντεβού για υστεροσκόπηση.

 

Και ακόμα και αν τους βγάλεις, υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν και πάλι, ιδιαίτερα όσο μεγαλώνουμε.

 

Για να τους βγάλεις εξαρτάται τι μέγεθος έχουν και σε ποιο σημείο βρίσκονται. Εμένα ο ένας ήταν στην είσοδο του τραχήλου, οπότε παιδί δεν θα έπιανα με τίποτα.

9oXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και εγώ κοριτσια εχω αφαιρέσει με απόξεση ήδη ενα πολυποδα από τον τράχηλο και εχω άλλον έναν στη μήτρα!!!Θα δω τι κόστος θα μου πουν για να τον βγάλω πια σε ιδιωτική κλινική, γιατί στο Έλενα με αποξεση μου αφαίρεσα μόνο τον ένα...

5o64p3.png

CQZ6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν διαγνώσει μικρό πολύποδα στη μήτρα αλλά λόγω μεγέθους μου είπαν να μην τον πειράξω, δεν χρειαζόταν. Έκανα 2 παιδιά χωρίς πρόβλημα σύλληψης και δεν τον εχω πειράξει ακόμη. Φυσικά κάθε χρόνο κάνω υπέρηχο αλλά δόξα τω θεώ δεν έχει χρειαστεί να επέμβουμε

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kαλημέρα! Δεν ξέρω αν παρακολουθεί κάποιος αυτό το θέμα, αλλά έχω μια απορία: Η ύπαρξη πολύποδα προκαλεί καθυστέρηση στην εμφάνιση της περιόδου ή καφέ εκκρίσεις πριν την περίοδο? Επίσης, μπορεί ένας πολύ μικρός ενδομήτριος πολύποδας - 5 χιλιοστά - να δημιουργεί προβλήματα γονιμότητας ή στον κύκλο?

 

 

smile76 εγω ειχα πολυποδα στην μητρα και δεν ειχα καμια καθυστερηση απλα ειχα περισσοτερες μερες αιμα απο το συνηθισμενο και νσιγουρα περισσοτερη αιμοραγια απ'οτι συνηθως. Επισης ειχα και καφε εκρισης πριν την περιοδο μου που γενικα δεν τα ειχα ποτε μου. Ο γιατρος μου , μου ειπε οτι σιγουρα δημιουργει προβληματα γονιμοτητας και αυτος ηταν και ο λογος που δεν μπορουσα να πιασω παιδι. τωρα τον αφαιρεσα και λογικα θα εχω καλα νεα στους επομενους μηνες. σου ευχομαι να πανε ολα καλακαι μην φοβασαι δεν ειναι απολυτος τιποτα.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έχω έναν πολύποδα και ψαχνω έναν γιατρό να τον βγάλω. Μου είπαν για τον κύριο A. Τσιγκρή γνωρίζετε κάποια τον συγκεκριμένο γιατρό είναι καλός; Παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας και για τον κύριο Λ. Γκόγκα αν κάποια απο εσάς τον γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις γυρισα απο τον γυναικολογο μου.Μου ειπε οτι εχω πολυποδα και πρεπει να βγει.Θα χρειαστει να κανω υστεροσκοπηση μου ειπε.Ειναι ανωδυνο και δεν χαλαει το ενδομητριο.

Ελπιζω τελικα αυτος να ειναι ο λογος που δεν μπορω να κανω μωρακι..Διαβασα εδω περιπτωσεις που μετα απο επεμβαση εχουν μεινει.Λετε να γινει και σε μενα??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Tην επομενη βδομαδα εχω ραντεβου για υστεροσκοπηση και αφαιρεση πολυποδα απο τη μητρα. Δεν εχω παιδια ακομα αλλα θελουμε να προσπαθησουμε σε κανα χρονο απο τωρα. Η γιατρος μου ηταν κατηγορηματικη σχεδον οτι πρεπει να αφαιρεθει και οτι οσο συντομα το αποφασιζα τοσο το καλυτερο. Τωρα διαβασα καποιες απαντησεις που λενε οτι δεν ειναι και απαραιτητο να αφαιρεθει και ομολογω οτι αγχωθηκα λιγο. Λετε να υπαρχει καμια επιπτωση? Η γιατρος μου μου ειπε οτι εφοσον θελω να κανω παιδι, να το αφαιρεσω συντομα ωστε να προλαβει να επουλωθει η μητρα πριν ξεκινησω προσπαθειες. Δυστυχως εκανα το λαθος να μην παρω μια δευτερη γνωμη (καθως σε αυτη τη γιατρο παω ενα χρονο περιπου) αλλα δεν ειχα καποια συσταση και δεν ηθελα να παω στα τυφλα σε καποιον..

Link to comment
Share on other sites

εκανα αφαιρεση πολυποδα πριν χρονια ο οποιος μαλιστα ηταν αδενοματωδης θα μπορουσε δηλαδη να εξελιχθει σε καρκινο ενω κατα βαση οι πολυποδες δεν εξελισσονται και μια χαρα εγκυος εμεινα.ο λογος που οι γιατροι σε αλλες γυναικες λενε αστο μη τον πειραζεις και σε αλλες βγαλτον εχει να κανει με τη θεση του και κατα ποσο αυτη δυσκολευει μια εγκυμοσυνη.Ενα χρονο πριν αφαιρεσα ινωμυομα 1 εκ.που λογο θεσης θα δυσκολευε μια αλλη εγκυμοσυνη γιατι τα οιστρογονα θα το αυξαναν.αλλες γυναικες εχουν μεγαλυτερα ινωμυοματα αλλα η θεση τους δεν ενοχλει και δε τα πειραζουν

Link to comment
Share on other sites

:( Καλησπέρα και από μένα!!! Θα ήθελα την βοήθειας σας.. Στο τεστ ΠΑΠ εκεί που έκανε τον υπέρηχο η γιατρός και όλα καλά ξαφνικά μου λέει βλέπω ένα πολυποδάκι 1 εκατ. Στο σημείο που βρίσκεται μου είπε ότι δεν εμποδίζει την σύλληψη αλλά αφού με ενδιαφέρει η εγκυμοσύνη θα πρέπει να το βγάλουμε με υστεροσκόπηση γιατί οι μελέτες δείχνουν ότι υπάρχει κίνδυνος αποβολής.... Πολλές από εσάς διαβάζω ότι δεν προχωρήσατε σε αφαίρεση και έχω κατα μπερδευτεί.:confused: Τι να κάνω... Φοβάμαι μην τον βγάλω και πάθω κάτι και δεν μπορώ να μείνω έγκυος μετά :shock:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Θα θελα κ εγώ τη βοήθειά σας. Πριν 2.5 μου τελειωσε η περίοδος μου κ χθες μου ξαναήρθε κ έχω κανονικά. Επίσης όλο αυτό το διάστημα δεν είχα ξεπρηστεί καθόλου. Να πω βέβαια ότι δεν έχω σταθέρο κύκλο και πάντα έχω καθυστέρηση κοντά στις 10 μέρες. Μπορεί να είναι κάτι σοβαρό? Θα με βοηθούσατε πολυ αν απαντούσατε γιατί είμαο πού αγχωμένη. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Θα θελα κ εγώ τη βοήθειά σας. Πριν 2.5 μου τελειωσε η περίοδος μου κ χθες μου ξαναήρθε κ έχω κανονικά. Επίσης όλο αυτό το διάστημα δεν είχα ξεπρηστεί καθόλου. Να πω βέβαια ότι δεν έχω σταθέρο κύκλο και πάντα έχω καθυστέρηση κοντά στις 10 μέρες. Μπορεί να είναι κάτι σοβαρό? Θα με βοηθούσατε πολυ αν απαντούσατε γιατί είμαο πού αγχωμένη. Ευχαριστώ

 

Καλημερα κοριτσι μου,αυτους τους 2,5μηνες δεν πηγες στον γιατρο σου να δεις που οφειλεται αυτη η ανωμαλια?γνωμη μου ειναι να πας αμμεσα,δεν πιστευω να ειναι κατι σοβαρο αλλα πρεπει να το κοιταξεις μπορει να ειναι απλα ορμονικο...μη φοβασαι γλυκια μου κ μην εχεις αγχος δεν κανεις καλο στον εαυτο σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσι μου,αυτους τους 2,5μηνες δεν πηγες στον γιατρο σου να δεις που οφειλεται αυτη η ανωμαλια?γνωμη μου ειναι να πας αμμεσα,δεν πιστευω να ειναι κατι σοβαρο αλλα πρεπει να το κοιταξεις μπορει να ειναι απλα ορμονικο...μη φοβασαι γλυκια μου κ μην εχεις αγχος δεν κανεις καλο στον εαυτο σου...

 

Εγώ δεν το έγραψα σωστά συγνώμη. Πριν 2,5 εβδομάδες μου τελείωσε η προηγούμενη περίοδος και μου ξαναήρθε τώρα. Και πριν 3 μήνες έκανα τεστ παπ, ορμονικές και αίματος και ήταν όλα εντάξη. Γιαυτό απορώ που μου ήρθε πάλι. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Απλά δεν ξέρω αν πρέπει να πάω πάλι στη γυναικολόγο μου γιατί δεν πέρασε καιρός που κάναμε τις εξετάσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

nina 123 καλό είναι να το συζητήσεις με τον γιατρό σου και έαν χρειαστεί να το βγάλεις(εαν είναι μεγάλο για να μην εμποδίζει την σύλληψη έαν θελεις μωρακι

Link to comment
Share on other sites

nina 123 καλό είναι να το συζητήσεις με τον γιατρό σου και έαν χρειαστεί να το βγάλεις(εαν είναι μεγάλο για να μην εμποδίζει την σύλληψη έαν θελεις μωρακι

τι να είναι δλδ για να πρέπει να το βγάλω? πριν 3 μήνες έκανα όλες τις γυναικολογικές και τεστ παπ κ ήταν όλα καλά. Και γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο απλώς πάντα μου αργεί δεν έχει τύχει να μου ξανάρθει πιο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

εγω πηγα σημερα γυναικολογο για τεστ και κολπικο μου βρηκε πολυποδα 1εκ και ενω στην αρχη μου ειπε να το δουμε τον αλλο μηνα μετα μου ειπε ελα να το βγαλουμε με αποξεση δεν μου μηλησε καθολου για υστεροσκοπιση και μου ειπε και οτι στο λητω μπορω να το κανω εχω δυο παιδια και δεν θα κανω αλλο, με εναν δευτερο που μηλησα μου ειπε να μην βιαστω να το δω τον αλλο μηνα και υπαρχη τοτε να το βγαλω εχω φοβηθει παρα πολυ δεν θελω να το εχω πανω μου πειτε καμια γνωμη ρε παιδιαααα

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μήνες έκανα υπέρηχο όπυ ο γιατρός μου βρήκε οτι εχω 2 πολυποδες κ οτι πρεπει να αφαιρεθούν.Έτσι λοιπόν μου έκλεισε ραντεβού για να τους βγάλω με υστεροσκοπηση.Ευτυχώς σκέφτηκα να παω κ σε άλλον γιατρό, ο οποιος μου ειπε οτι δεν έχω τίποτα!Πρέπει να σας πω οτι ο πρώτος γιατρος έκανε το ίδιο ακριβώς με άλλες 2 κοπέλες, οι οποιες στο τέλος αποδείχτηκε οτι κ αυτες δεν είχαν κατι.Καταλαβαίνετε τί γίνεται;ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ

 

 

Μπορεις να μου πεισ πως λεγεται ο γιατρος σου??

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα σημερα γυναικολογο για τεστ και κολπικο μου βρηκε πολυποδα 1εκ και ενω στην αρχη μου ειπε να το δουμε τον αλλο μηνα μετα μου ειπε ελα να το βγαλουμε με αποξεση δεν μου μηλησε καθολου για υστεροσκοπιση και μου ειπε και οτι στο λητω μπορω να το κανω εχω δυο παιδια και δεν θα κανω αλλο, με εναν δευτερο που μηλησα μου ειπε να μην βιαστω να το δω τον αλλο μηνα και υπαρχη τοτε να το βγαλω εχω φοβηθει παρα πολυ δεν θελω να το εχω πανω μου πειτε καμια γνωμη ρε παιδιαααα

 

Καποιοι πολυποδες μπορει να φυγουν απο μονοι τους. Δεν ειναι το πιο συνηθισμενο αλλά μπορει να συμβει. Αν θελετε, μπορειτε να αφησετε 2-3 μηνες και να ξανακανετε ενα υπερηχογραφημα. Επισης, μπορειτε να το παρακολουθησετε για λιγο καιρο.

 

Σημαντικη ειναι και η ψυχολογια σας. Κατα ποσο σας ανησυχει και κατα ποσο θελετε αμεσα να απαλλαγειτε απο αυτο.

 

Επισης, στις γυναικες που αναζητουν αμεσα μια εγκυμοσυνη καλο ειναι να αφαιρεθει ο πολυποδας πριν προχωρησουν.

 

Αν αποφασισετε να αφαιρεσετε τον πολυποδα, καλυτερη μεθοδος ειναι χωρις καμια συζητηση η υστεροσκοπηση. Η διαφορα με την αποξεση ειναι τεραστια, καθως με την αποξεση προσπαθει ο γιατρος κατα τυχη να πιασει και να βγαλει τον πολυποδα, χωρις ννα εχει οπτικη επαφη, ενω με την υστεροσκοπηση αφαιρουμε τον πολυποδα με απολυτη ακριβεια, αφου τον βλεπουμε με την καμερα. Δυστυχως το κοστος ομως ειναι μεγαλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κ απο εμενα.

Θα σας πω κ την δικη μου ιστορια μηπως σας βοηθησει εστω και λιγο αν κ δεν ειμαι ειδικος να ξερω το τι ακριβως εχει συμβει. Κ ισως σας μπερδεψω κιολας αλλα σας τα λεω να ξερετε οτι υπαρχουν πολλεεεες περιπτωσεις εκει εξω κ η καθεμια ειναι διαφοερετικη.

Εχω στο ιστορικο μου 3 αποβολες (ειμαι 27), μια που δν προλαβαμε καν να τη δουμε, μια που βλεπαμε μονο σακο κ στις 8 βδομαδες εφυγε απο μονη της και μια παλι μονο σακο αλλα δν εφευγε περιπου στους 3 μηνες εκανα αποξεση. Η συλληψη γινοταν σχετικα ευκολα δλδ το πολυ στο 2ο μηνα προσπαθειων καθε φορα αλλα χωρις καλο αποτελεσμα. Μετα την αποξεση μου χε πει ο τοτε γιατρος μου (ειχα αλλαξει 5-6 σε ολη αυτη τη διαδικασια) να περιμενω 3 μηνες και μετα να παω να κανω εξετασεις θρομβοφιλιας κ καρυοτυπο ζευγους για να δουμε οτι ειμαστε οκ εκει. Ολα καλα με αυτες, αλλαζω παλι γιατρο διοτι αυτος μου φαινοταν στον κοσμο του παμε σε αυτον που ειμαι τωρα, μας λεει καλες οι εξετασεις, καντε κ ενα σπερματοδιαγραμμα, βγαινει κ αυτο καλο, μου δινει filicine κ μου λεει ξαναρχξστε τις προσπαθειες κανονικα, δεν βλεπω να υπαρχει προβλημα. Περνανε 4 μηνες κ τπτ.. Αγχος, κακο εγω, φανταζομαι οι περισσοτερες τα ξερετε! Επισης μετα την αποξεση ο κυκλος μου απ τις 28 μερες πηγε στις 30-31 αλλα σταθερος γενικα.

Το προηγουμενο μηνα λοιπον περναααανε οι μερες, ειχα ξοδεψει μια περιουσια σε τεστ κ ολα αρνητικοτατα. Τελικα μου ηρθε στις 40. Κ αυτον τον μηνα ομως παλι τα ιδια. Ειχα πρηστει, ειχα γινει σαν μπαλονι, παιρνω το γιατρο του λεω το κ το, δν αντεχω αλλο, τι γινεται;; Μου πε να παω να τον δω, μεχρυ να παω φυσικα αδιαθετησα αλλα καμια σχεση με αλλες φορες η ποσοτητα του αιματος, οποτε κ με εξεταζει κ μου λεει οτι ετσι οπως του τα λεω καλο θα ηταν να κανουμε μια σαλπιγγογραφια να δουμε αν κατι δν παει καλα με τις σαλπιγγες και βλεπουμε απο κει κ περα. Πηγα λοιπον προχθες, εκανα τη διαδικασια η οποια εμενα προσωπικα με πονεσε πολυ, παρολο που εχω διαβασει οτι πολλα κοριτσια δν πονανε ιδιαιτερα. Βρισκουμε κατι μες στη μητρα που θα μπορουσε να ειναι ειτε εμφυσημα λογω της αποξεσης ειτε πολυποδας κ πρεπει να βγει διοτι πολυ πιθανο να φταιει για τις καθυστερησεις. Σημερα λοιπον εκανα την υστεροσκοπηση, ηταν πολυποδας τελικα κ υπαρχει μια μεγαλη πιθανοτητα αυτο να φταιει για ολα τα κακα που εχουν συμβει. Μπορει και απλως να εμφανιστηκε μετα την αποξεση αλλα σιγουρα για καλο δν ηταν. Μου δωσε να παρω αντιβιωση και αντισυλληπτικα για να ανεβουν τα επιπεδα οιστρογονων στη μητρα και να ειμαι κομπλε απ τον επομενο μηνα.

Τώρα γτ σας τα λεω ολα αυτα; Δεν ειμαι σιγουρη.. Απλως αυτο που εχω να σας πω ειναι οτι το σωμα μας, μας λεει ποτε κατι δεν παει καλα.. Κ εγω ειχα ενα προαισθημα οτι κ κατι αλλο δεν πηγαινε καλα εκει κατω καιρο τωρα. Ομολογω οτι αισθανομαι μια ανακουφιση διοτι ισως και να ταν αυτο το κακο πραγμα που με ταλαιπωρησε τοσο. Μπορει κ να μη μαθω ποτε.

Ν ακουτε το σωμα σας κ το ενστικτο σας διοτι συνηθως εχει δικιο. Αν καποιος γιατρος δν σας γεμιζει το ματι, αντιο κ αλλος! Απ οσους περασα εγω ειχαν ολοι το υφακι οτι ενταξει αλλη μια που περναει αποβολες, το βλεπουμε 10 φορες τη μερα. Κ εκει εγω γκρεμιζομουν! Μεχρυ στιγμης ο γιατρος που εχω δεν ειναι ετσι και εχω μεινει μαζι του περισσοτερο απο καθε αλλον και ελπιζω να παραμεινω ετσι αλλα σιγουρα παντα εχω μια πισινη διοτι εχω απογοητευτει απο πολλους.

Αυτη τη ιστορια μου, αν μπορω να βοηθησω σε κατι (μιας κ εχω περασει απο διαφορα επιπεδα επεμβασεων κ εξετασεων) καλως να το κανω αν και εγω ακομα περιμενω το happy ending μου.

Επισης αν υπαρχει καποια κοπελα που να εχει περασει κατι παρομοιο κ να τα καταφερε να μεινει τλκα θα θελα να μου πει την εμπειρια της..

:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...