Recommended Posts

Πριν 2 μήνες έκανα υπέρηχο όπυ ο γιατρός μου βρήκε οτι εχω 2 πολυποδες κ οτι πρεπει να αφαιρεθούν.Έτσι λοιπόν μου έκλεισε ραντεβού για να τους βγάλω με υστεροσκοπηση.Ευτυχώς σκέφτηκα να παω κ σε άλλον γιατρό, ο οποιος μου ειπε οτι δεν έχω τίποτα!Πρέπει να σας πω οτι ο πρώτος γιατρος έκανε το ίδιο ακριβώς με άλλες 2 κοπέλες, οι οποιες στο τέλος αποδείχτηκε οτι κ αυτες δεν είχαν κατι.Καταλαβαίνετε τί γίνεται;ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ

Διαφημίσεις

Πριν 2 μήνες έκανα υπέρηχο όπυ ο γιατρός μου βρήκε οτι εχω 2 πολυποδες κ οτι πρεπει να αφαιρεθούν.Έτσι λοιπόν μου έκλεισε ραντεβού για να τους βγάλω με υστεροσκοπηση.Ευτυχώς σκέφτηκα να παω κ σε άλλον γιατρό, ο οποιος μου ειπε οτι δεν έχω τίποτα!Πρέπει να σας πω οτι ο πρώτος γιατρος έκανε το ίδιο ακριβώς με άλλες 2 κοπέλες, οι οποιες στο τέλος αποδείχτηκε οτι κ αυτες δεν είχαν κατι.Καταλαβαίνετε τί γίνεται;ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ

ΔΕΝ συμβαινει παντα με ολους τους γιατρους.

8HiKp2.png

Το πιο πιθανό είναι αυτό που λες, όμως πάντα υπάρχει η περίπτωση να έχει δίκιο! Καμιά φορά ως (πιθανοί) ασθενείς διαλέγουμε το πιο ανώδυνο για εμάς σενάριο...

Εγώ θα το τσέκαρα και με τρίτο γιατρό...

Να σας ρωτήσω κάτι?Όσες είχαν πολύποδα κ έχουν γεννήσει προηγουμένως θα μπορούν να απαντήσουν . Πριν περίπου 4 μήνες βρήκε στον υπέρηχο ο γιατρός μου μία σκιά στο ενδομήτριο . Η οποία σε επανέλεγχο μετά την περίοδο υπήρχε ακόμη , μόνο που είχε αλλάξει χρώμα!!! Τώρα( περίπου 3 μήνες μετά) έχω αρχίσει κ έχω ενοχλήσεις τσιμπήματα , μία από την μία πλευρά της κοιλιάς ( χαμήλα ) μία από την άλλη στην μέση , κράμπες σε κοιλιά και στο πλαινό μέρος των γλουτών , τραβήγματα κλπ όπως όταν ήμουν έγκυος και μεγάλωνε η μήτρα ( ξέρω την αιτία διότι είχα ρωτήσει τον γιατρό μου τότε) . Υπάρχει ενδεχόμενο να είναι από τον υποτιθέμενο πολύποδα?Μιλάω για πολύποδα διότι την δεύτερη φορά που το ξαναείδαμε , μου είπε ο γιατρός μου οτι μάλλον κάτι τέτοιο είναι.... Στις 30 του μηνός έχω ραντεβού... Μέχρι τότε θα πεθάνω από την αγωνία μου....

Kαλημέρα! Δεν ξέρω αν παρακολουθεί κάποιος αυτό το θέμα, αλλά έχω μια απορία: Η ύπαρξη πολύποδα προκαλεί καθυστέρηση στην εμφάνιση της περιόδου ή καφέ εκκρίσεις πριν την περίοδο? Επίσης, μπορεί ένας πολύ μικρός ενδομήτριος πολύποδας - 5 χιλιοστά - να δημιουργεί προβλήματα γονιμότητας ή στον κύκλο?

Να σας ρωτήσω κάτι?Όσες είχαν πολύποδα κ έχουν γεννήσει προηγουμένως θα μπορούν να απαντήσουν . Πριν περίπου 4 μήνες βρήκε στον υπέρηχο ο γιατρός μου μία σκιά στο ενδομήτριο . Η οποία σε επανέλεγχο μετά την περίοδο υπήρχε ακόμη , μόνο που είχε αλλάξει χρώμα!!! Τώρα( περίπου 3 μήνες μετά) έχω αρχίσει κ έχω ενοχλήσεις τσιμπήματα , μία από την μία πλευρά της κοιλιάς ( χαμήλα ) μία από την άλλη στην μέση , κράμπες σε κοιλιά και στο πλαινό μέρος των γλουτών , τραβήγματα κλπ όπως όταν ήμουν έγκυος και μεγάλωνε η μήτρα ( ξέρω την αιτία διότι είχα ρωτήσει τον γιατρό μου τότε) . Υπάρχει ενδεχόμενο να είναι από τον υποτιθέμενο πολύποδα?Μιλάω για πολύποδα διότι την δεύτερη φορά που το ξαναείδαμε , μου είπε ο γιατρός μου οτι μάλλον κάτι τέτοιο είναι.... Στις 30 του μηνός έχω ραντεβού... Μέχρι τότε θα πεθάνω από την αγωνία μου....

Και εγώ έχω τέτοιες ενοχλήσεις. Όχι βέβαια τόσο έντονες όπως τις περιγράφεις, σίγουρα όμως μοιάζουν με την εγκυμοσύνη. Τελικά τι σου είπε ο γιατρός σου?

Και εγώ έχω τέτοιες ενοχλήσεις. Όχι βέβαια τόσο έντονες όπως τις περιγράφεις, σίγουρα όμως μοιάζουν με την εγκυμοσύνη. Τελικά τι σου είπε ο γιατρός σου?

Δεν μου είπε κάτι για τις ενοχλήσεις , παρόλο που τις ανέφερα . Ωστόσο , είπε οτι αυτό που έχω είναι ή πολύποδας ή ινομύωμα . Θα βεβαιωθούμε μόνο με υστεροσκόπηση. Φοβάμαι... Διότι σαν να μην έφτανε αυτό , από οτι δείχνουν τα εως τώρα δεδομένα , σε πολύ λίγους μήνες , θα χρειαστώ και μία ακόμη επέμβαση στο στήθος για αφαίρεση ινοαδενώματος . Ψυχολογικά με έχει πάρει από κάτω . Κάθε μήνα είμαι κατά φαντασίαν έγκυος . Βασικά , πριν από αυτόι το ραντεβού που είχα μαζί του όπου και μου είπε οτι ο πολύποδας δυσκολεύει την σύλληψη , είχα 2 τέστ θετικά. Τα είχα κάνει 3 ημέρες πριν την περίοδο και ήταν αχνά . Δυστυχώς περίοδος ήρθε κανονικά ... Ήθελα μόνο να ξέρω. Ο πολύποδας δυσχεραίνει την σύλληψη ή προκαλεί και αποβολές?Έχω έναν γιό 2 ετών . Μετά την γέννησή του , από το γενικότερο άγχος μου , παρουσίασα υπερθυρεοειδή , έβγαλα έναν μάλλον πολύποδα και ένα ινοαδένωμα στο στήθος!!! Μέσα σε 1 έτος όλα αυτά...... Θέλω να κάνω την υστεροσκόπηση και να τελειώνω . Ωστόσο ξέρω οτι μετά θα πρέπει να μπω και για το στήθος . Να περιμένω 40 ημέρες κάθε φορά μετά από την κάθε επέμβαση για το αποτέλεσμα των βιοψιών.... Είμαι σε πολύ άσχημη φάση , ειλικρινά . Ουσιαστικάόταν είδα τελευταία φορά τα θετικά τεστ , δεν κάναμε καν ελεύθερα σεξ , μάλλον ήταν από τα προσμερματικά υγρά.... Μετά από αυτό , αρχίσαμε να προσπαθούμε ελεύθερα . Ε , μετά από αυτό το σημείο έχω ξεφύγει. Βλέπω στον ύπνο μου οτι είμαι έγκυος... Ξυπνάω με ταχυκαρδίες .νιώθω για απροσδιόριστους λόγους εάν σφίξιμο στην καρδιά , στο στομάχι , κάπου εκεί . Σημειωτέον οτι ο θυρεοειδής μου μάλλον έχει ψιλοφτιάξει γιατί έχω αρχίσει να κρυώνω , ενώ όταν ήμουν σε έξαρση ζεσταινόμουν . Πάντως αυτές τις ημέρες θα το τσεκάρω . Όποτε κάνω σεξ σκέφτομαι τί να κάνω για να συλλάβω... Το χειρότερο είναι οτι του το έλεγα του άντρα μου ένα χρόνο πριν να ξεκινούσαμε προσπάθειες , διότι πολλές φορές συμβαίνουν πράγματα που δε τα υπολογίζεις . Σε εμένα συνέβησαν όλα αυτά . Δυστυχώς , δεν άκουσε.... Άσε που σε περίπτωση κακοήθειας στ στήθος , τί θα κάνω μετά?Συγνώμη για το κατεβατό... Απλά σε κανέναν άλλο δνε μπορώ να ανοιχτώ έτσι... Φοβάμαι τόσο πολύ ακόμη και την παραμικρή επέμβαση . Φοβάμαι για τις βιοψίες , φοβάμαι την αναμονή χωρίς αποτέλεσμα . Θα μου πείς είναι αχαριστία.. Έχω ήδη ένα παιδάκι που λατρεύω . Είναι όλα μου τα υπάρχοντα . Αν με ρωτούσε ποτέ κανείς τί έκανα σε αυτόν τον κόσμο και τί παρακαταθήκη θα αφήσω όταν πεθάνω , είναι αυτό το παιδάκι μόνο.... το οποίο απλά βοήθησα με το σώμα μου να έρθει στην ζωή....Όμως ήθελα και ένα δεύτερο και τρίτο ακόμη.... Και εκτός αυτού . κάθε άνθρωπος έχει άλλες αντοχές και άλλο κουράγιο... Εμένα έχουν αρχίσει να σώνονται... Όταν δεν έμαθα για το πρόβλημα στο στήθος και οτι μεγαλώνει με σχετικά γρήγορους ρυθμούς... μου ήρθε αστραπιαία στο νού ο πατέρας μου , τον οποίο έχασα από καρκίνο. Δεν νομίζω οτι έχω την δύναμη να διαβώ αυτό το μονοπάτι.....

foten, καλημέρα! Μακάρι να μπορούσαμε να πατήσουμε ένα κουμπί και να διώξουμε αυτό το άγχος από τη ζωή μας. Έχω και εγώ ένα παιδάκι - 3 χρονών -, η σύλληψη του οποίου δεν με δυσκόλεψε καθόλου. Το δεύτερο όμως δεν θέλει να έρθει. Και εγώ έχω περάσει πολλή στεναχώρια, αλλά ξαφνικά κατάλαβα ότι έδωσα τόση προτεραιότητα σ' αυτό το σκοπό, ώστε ξέχασα να ευχαριστιέμαι με τα απλά καθημερινά πράγματα και κυρίως το παιδί μου. Όσο και αν φαίνεται μοιρολατρικό, όλα συμβαίνουν - ή δεν συμβαίνουν - στη ζωή για κάποιο λόγο. Όταν λοιπόν προκύπτει και σοβαρός λόγος υγείας, τότε αυτό είναι καμπανάκι να σκεφτείς για ποιο λόγο ήρθες σ' αυτή τη ζωή. ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ. και δεν έχει σημασία πόσα παιδιά έχεις. Αφαίρεσε αυτό το προβληματάκι από το στήθος σου, γιατί με μια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη, οι ορμόνες μπορεί να επιβαρύνουν την υγεία σου. Βάλε δραστηριότητες στη ζωή σου, ευχαριστήσου το σεξ με τον άντρα σου και μην τον γεμίζεις ενοχές ότι εξαιτίας του αργήσατε να κάνετε δεύτερο παιδί.

Εγώ απο τότε που αποφάσισα να κάνω δεύτερο παιδί.. Έχω λίγο αίμα περίπου απο την 18η ημέρα του κύκλου μέχρι την 25η. Ο γιατρός στον υπέρηχο έβλεπε ενδεχόμενη υδροσάλπιγγα. Κάνω λαπαροσκόπηση όπου τελικά αποδεικνύεται ότι ήταν απλές κύστες στην ωοθήκη. Μετά από 6 μήνες έχω πάλι κύστες, με υποψία μία αυτές να είναι ενδομητρίωσης, ένα μικρό πολύποδα στην μήτρα, ένα αιμαγγείωμα στον τράχηλο και ξανά διαταραχή του κύκλου. Οι ορμονικές είναι καλές. Όταν λοιπόν η ζωή μου αρχίζει και γίνεται ένα ιατρικό ανακοινωθέν, είπα στο γιατρό μου ότι δεν με ενδιαφέρει να κάνω δεύτερο παιδί. Απλά με νοιάζει να είμαι ΥΓΙΗΣ, να χαρώ την οικογένειά μου. Αν ποτέ έρθει δεύτερο, καλοδεχούμενο.

Υπάρχει πολλή δυστυχία γύρω μας. Ας μην κάνουμε τα πράγματα χειρότερα. Γι' αυτά τα πλασματάκια είμαστε ο κόσμος τους όλος. Ας τον ομορφύνουμε. Στη ζωή τους θα κάνουν καλούς φίλους και θα αναπληρώσει το κενό αν δεν αποκτήσουν αδέλφια.

Είναι τελείως περίεργο που διαβάζω τα όσα μου γράφεις σήμερα , ενώ τα ένιωσα χτες... κάποια στιγμή κοιτούσα τον γιό μου να κοιμάται στο καθισματάκι του στο αυτοκίνητο... ήταν τόσο απίστευτα όμορφος και αψεγάδιαστος , που φοβήθηκα και σχεδόν ένιωσα ντροπή για όλους αυτούς τους λόγους που ανέφερες...Έχω ήδη επιλέξει να κάνω την επέμβαση στο στήθος κυρίως διότι φοβάμαι τα χειρότερα . Όσο για τον πολύποδα προς το παρόν θα τον αφήσω εκεί . Εκτός κι αν μεγαλώσει γρήγορα κι αυτός και επιβληθεί να τον βγάλω άμεσα . Συνεπώς , θα ζητήσω 2η γνώμη και για τα 2....Κι εγώ έχω βαρεθεί τους γιατρούς και στο λέω εγώ που από το 2008 μέχρι σήμερα έχω επισκεφθεί πάααααρα πολλούς καθότι παθαίνω κρίσεις πανικού. Ο ερχομός του παιδιού μου μόνο μείωσε κατά πολύ τις επισκέψεις στους γιατρούς για εμένα . Τώρα "απολαμβάνω" κυρίως την παιδίατρό μας:)Εύχομαι να μας έρθουν όλα αναπάντεχα όμορφα εκεί που δεν το περιμένουμε. Κυρίως διότι είναι πολύ δύσκολες οι ημέρες που διανύουμε και ειλικρινά χρειάζεται μία νότα αισιοδοξίας ο κάθε ένας μας...

..........:)Εύχομαι να μας έρθουν όλα αναπάντεχα όμορφα εκεί που δεν το περιμένουμε. Κυρίως διότι είναι πολύ δύσκολες οι ημέρες που διανύουμε και ειλικρινά χρειάζεται μία νότα αισιοδοξίας ο κάθε ένας μας...

Γλυκιά μου, σου εύχομαι τα καλύτερα.. Όποτε θέλεις στείλε μήνυμα να τα λέμε..

Διαφημίσεις

ειναι η πρωτη φορα που ανοιγομαι γιαυτο το θεμα γενικα δεν το εχω συζητηση με κανεναν ισως απο φοβο...ειμαι 26 χρονον προσπαθω εδω κ 6 μηνες να μηνω εγκυος κ ο γιατρος μου πριν περιπου 4 μηνες διαπιστωσε ενα μικρο πολυποδα.με διαβεβαιωσε πως δεν ειναι κατι το ανησυχειτικο κ πως αμα δεν καταφερω να μηνω εγκυος μεσα σε ενα χρονο θα προχωρησουμε σε επεμβαση.μεχρι που διαβασα ολα τα παρακατω σχολεια σας κ αγχωθηκα κ θελω την βοηθεια σας μηπως κανω κατι λαθος??μηπως πρεπει να το ψαξω??γιατι δεν μενω τοσο καιρο εγκυος ενω ολες η εξετασεις μου ειναι καλες????

Μαρίνα , έχω ακούσει από γνωστές μου οτι αν και είχα πολύποδα έμειναν έγκυες. Εμένα δεν μου συνέβη , ωστόσο εσύ μπορεί να είσαι πιο τυχερή... Εγώ εκτός του πολύποδα είμαι και υπεραγχώδης . Επομένως , όλα αυτά λειτουργούν σαν την καλύτερη αντισύλληψη υποθέτω.... Αν θες μπορείς να επισκεφτείς και άλλον γυναικολόγο για δεύτερη γνώμη . Εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω ούτως ή άλλως .

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς το εξής:Γίνεται υπέρηχος μήτρας κατά την διάρκεια περιόδου?Έχει κάνει κάποια κοπέλα?

ειναι η πρωτη φορα που ανοιγομαι γιαυτο το θεμα γενικα δεν το εχω συζητηση με κανεναν ισως απο φοβο...ειμαι 26 χρονον προσπαθω εδω κ 6 μηνες να μηνω εγκυος κ ο γιατρος μου πριν περιπου 4 μηνες διαπιστωσε ενα μικρο πολυποδα.με διαβεβαιωσε πως δεν ειναι κατι το ανησυχειτικο κ πως αμα δεν καταφερω να μηνω εγκυος μεσα σε ενα χρονο θα προχωρησουμε σε επεμβαση.μεχρι που διαβασα ολα τα παρακατω σχολεια σας κ αγχωθηκα κ θελω την βοηθεια σας μηπως κανω κατι λαθος??μηπως πρεπει να το ψαξω??γιατι δεν μενω τοσο καιρο εγκυος ενω ολες η εξετασεις μου ειναι καλες????

εγω παντως ειχα εναν μικρο πολυποδα στον κολπο-μαλιστα η γιατρος μου παντα επαιρνε παπ απο εκει για σιγουρα-και δεν ειχα προβλημα ουτε να μεινω εγκυος (εμεινα χωρις να το καταλαβω!) ουτε στην εγκυμοσυνη

γεννησα φυσιολογικα και η γιατρος μου το αφαιρεσε αμεσως μετα τον τοκετο οχι για καποιο λογο αλλα αφου ημουν ηδη "ετοιμη" παει κι αυτο!

μην αγχωνεσαι, πρεπει ομως να εχεις γιατρο που εμπιστευεσαι!

I

Διαφημίσεις

συγγνωμη αν κανω λαθη αλλα τα αγγλικα ειναι η μητρικη μου γλωσσα.

Αποφασισμαε να μεινουμε εγκιος.... οχι πολυ ενα μηνα..... και πιγα στο γυναικολογο προλυπτικα ειχα και πολυ καιρο να παω....

αχχχ στην εξεταση μου βρικε ενα πολυποδα στο ενδοτραχηλο 30mm... το οπιο λειτροθγει σαν φελος και δεν αφηνει το σπερμα να περασει.... στεωαχωριεμε πολυ διοτι το μεγαλητερο ονειρο στην ζωη μου ειναι να κανω παιδια... ειμαι 29 ετων.... και λεω γιατι σε εμενα?

αυριο μπαινω χειρουργειο και βγαινω το μεσιμερι... ολικη ναρκωση κτλ... κοστιζει 1500 ευρω!... ευτηχος ειχα κατι στην ακρη τα μονο που ειχα....

ελπιζω να πανε ολλα καλα.:confused:

και εγινε το χειρουργιοο και αντι για ενα πολυποδα 30μμ ειχα πολλλα πολλα μικρα πολυποδες που φαινοτουσαν σαν ενα μεγαλο στο υπεριχογραφιμα...

καλ ειμαι λιγους πονους εχο και αιμα.... ελπιζο να πανε ολλα καλα απο εδο κ περα ...να μεινω εγκιοσ και να εχω υγεια

και εγινε το χειρουργιοο και αντι για ενα πολυποδα 30μμ ειχα πολλλα πολλα μικρα πολυποδες που φαινοτουσαν σαν ενα μεγαλο στο υπεριχογραφιμα...

καλ ειμαι λιγους πονους εχο και αιμα.... ελπιζο να πανε ολλα καλα απο εδο κ περα ...να μεινω εγκιοσ και να εχω υγεια

Περαστικα κοπελα μου....αφου ξεπερασατε το προβλημα ολα θα πανε καλα απο δω και περα..κανε λιγο υπομονη...να αναρρωσεις οσο χρειαστει και μετα θα ρθει και το παιδακι σας..εισαι μικρη ακομη..τι ειναι τα 29...

cu35p3.png

Μαρίνα , έχω ακούσει από γνωστές μου οτι αν και είχα πολύποδα έμειναν έγκυες. Εμένα δεν μου συνέβη , ωστόσο εσύ μπορεί να είσαι πιο τυχερή... Εγώ εκτός του πολύποδα είμαι και υπεραγχώδης . Επομένως , όλα αυτά λειτουργούν σαν την καλύτερη αντισύλληψη υποθέτω.... Αν θες μπορείς να επισκεφτείς και άλλον γυναικολόγο για δεύτερη γνώμη . Εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω ούτως ή άλλως .

Σε συνέχεια του μηνύματός μου και προς γνώση των κοριτσιών εδω , έχω να πω να παίρνετε πάντα και 2η γνώμη!!!!

Τελικά αυτό που είχα ΔΕΝ ΗΤΑΝ πολύποδας , αλλά ένα πολύ μικρό ινομύωμα . Τόσο μικρό που δεν χρειαζόταν καν να το βγάλω, όπως μου είπε ο β' γιατρός και οτι σε καμία περίπτωση δεν θα εμπόδιζε την σύλληψη κλπ!!! Μου είπε μάλιστα , ξέχνα κιόλας οτι στο ανέφερα . Θα κάνεις το ετήσιο παπ σου και δεν θα αγχώνεσαι. Επί λέξει μου είπε"φύγε και πήγαινε να κάνεις 2ο παιδάκι"!!!!! Ο α΄γιατρός μου είπε οτι δύσκολα θα συλλάβω και οτι ΠΡΕΠΕΙ να το αφαιρέσω!!! Δεν με νοιάζουν τα χρήματα που θα έδινα , ή τουλάχιστον όχι τόσο.. Όχι δεν είμαι τόσο large οικονομικά . Απλά με τρομοκρατούσε η ιδέα της εγχείρισης και μάλιστα την στιγμή που δεν χρειαζόταν τελικά!!!!!

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΚΑΝΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥΠΟΔΑΚΙ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ. ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΞΑΝΑ?

Μαρίνα καλημέρα διάβασα για το πως σου μίλησε ο γιατρός σου και ναι ισχύει ότι δεν πρέπει να μιλάνε έτσι στο εξωτερικό αλλά και εδώ υπάρχουν γιατροί που δεν μιλάνε έτσι είναι ευγενικοί.λοιπόν δεν γίνεται να σου έβγαλε νομίζω κάποιους και να σου εμειναν πίσω άλλοι.αλλά καλό θα ήταν να πας μία επίσκεψη να σε δουν και αλλού κλινικά μετα το χειρουργείο μετα την φλεγμονή που λέει ότι εχεις.οτι θες ενημέρωσε με

μια χαρά γίνεται!!υπάρχουν πάααρα πολλοί γιατροί που δεν ξέουν τη δουλειά τους!!άσε που πολλές φορές επίτηδες δεν τα βγάζουν όλα!!είτε απο άγνοια είτε σκόπιμα!....και ο νοων νοείτω!

ΔΕΝ συμβαινει παντα με ολους τους γιατρους.

και μια φίλη μου το ίδιο έπαθε!!μήπως ο γιατρός σου είναι στο Χαλάνδρι?-μη πεις όνομα,απλά περιέργεια...

πάντως όντως πολλοί εκμέταλλέυονται την άγνοια κια το φόβο μας..εμένα η φίλη μου κόντεψε να πεθάνει απο την αγωνία της--ξέρεις τώρα πως τα φουσκώνουν κιόλας μερικοί γιατροί και πως τα διογκώνουμε εμείς όταν φοβόμαστε.ευτυχώς που η φίλη μου ήρθε στο δικό μου γιατρό και πραγματικά η κοπέλα σώθηκε!!

και μια φίλη μου το ίδιο έπαθε!!μήπως ο γιατρός σου είναι στο Χαλάνδρι?-μη πεις όνομα,απλά περιέργεια...

πάντως όντως πολλοί εκμέταλλέυονται την άγνοια κια το φόβο μας..εμένα η φίλη μου κόντεψε να πεθάνει απο την αγωνία της--ξέρεις τώρα πως τα φουσκώνουν κιόλας μερικοί γιατροί και πως τα διογκώνουμε εμείς όταν φοβόμαστε.ευτυχώς που η φίλη μου ήρθε στο δικό μου γιατρό και πραγματικά η κοπέλα σώθηκε!!

(λάθος παράθεση έκανα πριν και δεν ξέρω πως σβήνει..:s)

Γεια σας!ειμαι καινουρια στην παρέα κ ήθελα να πω πως πήγα εχθές για το τεστ παπ του χρόνου,αλλά 7 μέρες πριν την περίοδο μου,λέγοντας τόσο το αναφέρω διότι ο κύκλος ειναι σταθερός,κ είδε το ενδομητριο παχύ....μου είπε ότι 99% δεν διακρίνει κάτι από την πείρα του αλλά να ξανά παω μετά την περίοδο μου για μια ακόμα εξέταση να το σιγουρεψει πως δεν ειναι ας πούμε πολυποδας...μια που το πε μια που χλωμιασα...εσείς απο την πείρα σας λέτε αδίκως ανησυχώ απ το πουθενά να τρελαίνομαι,όντως το ενδομητριο γίνεται παχύ πριν την περίοδο μας;ευχαριστώ

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα