Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ ΤΗ ... ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΑΣ!! (κ φωτογραφίες)


Recommended Posts

χθες στις 1200 βαφτισαμε τη μικρη μας Θεοδωρα!

 

εκλαψε πολυ ! :roll: αλλα τις λεπτομερειες της βαφτισης θα σας τις γραψω αυριο! ...και καλες και κακες!

 

αυτες ειναι οι πρωτες φωτο απο τις ετοιμασιες μας:

 

το προσκλητηριο μας!

 

PICT0071-1.jpg

 

η μπουμπουνιερα μας!

 

PICT0069-1.jpg

 

το καλαθι με τις μπουμπουνιερες μας!

 

PICT0018.jpg

 

τα μαρτυρικα!

 

2b471b0c.jpg

 

το καλαθι με τα μαρτυρικα!

 

PICT0015.jpg

 

τα γλαστρακια με τα λουλουδακια και τις πεταλουδες για τη διακοσμηση των τραπεζιων στο κεντρο

 

PICT0006.jpg

 

τα κουβαδακια με τις καραμελες και τα γλειφυτζουρια για τη διακοσμηση των τραπεζιων στο κεντρο

 

PICT0014.jpg

 

PICT0013.jpg

 

τα στεφανακια που κρεμασα στα δεντρα εξω απο το εκκλησακι!

 

PICT0023.jpg

 

με το καλο & στις υπολοιπες βαπτισεις! :D

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου ζησει κούκλα :)

Ολα ειναι πανεμορφα :)

Παντα γερη και ευτυχισμενη και εσυ παντα αξια :)

Την προσκληση με το σταντ μαζι την εδινες?

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ ομορφα ολα!!!!!! Καλοφωτιστη η μπεμπα.......περιμενουμε τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες!!!! :lol:

 

Τα γλειφιντζουρια που τα πηρες? (το χαβα μου εγω.... :lol: )

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα ολα!!!!!! Καλοφωτιστη η μπεμπα.......περιμενουμε τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες!!!! :lol:

 

Τα γλειφιντζουρια που τα πηρες? (το χαβα μου εγω.... :lol: )

 

Πω πω πω! Κι άλλα γλυφιτζούρια θέλεις? :lol::lol::lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα βέβαια bon-bon εγώ.... (ξέρω ότι τώρα loulou θα γελάς :lol::lol::lol: ) πάλι δεν βλέπω τίποτα, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι ΑΠΙΘΑΝΑ!

Να σας ζήσει κούκλα μου! Να την δείτε σαν τα ψηλά βουνά να μεγαλώνει....

 

Έλα έλα έρχεται και η σειρά μας σιγά σιγά!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν...επειδή εγώ ήμουν παρούσα στη βάφτιση της μικρουλίνας της Θεοδώρας (είμαστε φιλενάδες και οι μαμάδες και οι κόρες!) έχω να δηλώσω τα εξής:

1.Η μαμά ήταν μία Θ Ε Α !!! :lol:

2.Η Θεοδώρα ήταν κι αυτή μία Θ Ε Α!!! :lol: αν και η καημένη έκλαιγε

3.Ο παπάς ήταν για σφάξιμο!!! :twisted: (κόντεψε να το πνίξει το μωρό)

4.Ο μπαμπάς ήταν πολύ cool!!! :cool: (όλη την ώρα με το γυαλι!) :wink:

5.Η διακόσμηση ήταν εκθαμβωτική και λαμπερή!!! :idea:

6.Για όλα αυτά οι καλεσμένοι έμειναν με το στόμα ανοιχτό!!! :o

Σοβαρά τώρα όλα ήταν πολύ όμορφα...Να τη χαίρεστε παιδούλια την αγάπη σας και να τη χαρείτε όπως τη φαντάζεστε.Να σας ζήσει!!!΄

Μακάρι μόνο να μας άφηνε και το δικό μας το ζουζούνι να το χαρούμε :cry:

2zNUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να την χαιρεσται την μικρούλα σας, να είναι γερή και παντα ευτυχισμένη και να είναι πάντα για σας ότι λεέι και το όνομα της ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ.¨Όσο για τις δημιουργιες της μαμας είναι όλα καταπληκτικά έχω πάθει πλάκα με την διακόσμηση μπράβο, τέλεια!!! :shock::shock:

ντινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα βέβαια bon-bon εγώ.... (ξέρω ότι τώρα loulou θα γελάς :lol::lol::lol: ) πάλι δεν βλέπω τίποτα, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι ΑΠΙΘΑΝΑ!

:lol::lol::lol:....τι να κάνω βρε αρτεμούλα ?... προσπαθώ να κρατηθώ αλλά δεν γίνεται!!! :lol::lol::lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παρα πολυ , καθε μια σας ξεχωριστα για τις ευχες! :D

 

να ειστε ολες καλα και να χαιρεστε τις οικογενειες σας! :D

 

με το καλο και στις επομενες βαπτισεις! :D

 

Τα γλειφιντζουρια που τα πηρες? (το χαβα μου εγω.... )

 

απο το makro, και τις καραμελες!

 

Τώρα βέβαια bon-bon εγώ.... (ξέρω ότι τώρα loulou θα γελάς ) πάλι δεν βλέπω τίποτα, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι ΑΠΙΘΑΝΑ!

 

μπορω να κανω κατι?

 

Την προσκληση με το σταντ μαζι την εδινες?

 

δεν υπαρχει σταντ! ειχα βαλει τη μπουμπουνιερα απο πισω για να σταθει ορθια! :wink:

κανονικα την εδινα! :cool:

 

Αλήθεια τα ροζ κουβαδάκια που τα βρήκες?

 

απο το anginvest!

 

Λοιπόν...επειδή εγώ ήμουν παρούσα στη βάφτιση της μικρουλίνας της Θεοδώρας (είμαστε φιλενάδες και οι μαμάδες και οι κόρες!) έχω να δηλώσω τα εξής:

1.Η μαμά ήταν μία Θ Ε Α !!!

2.Η Θεοδώρα ήταν κι αυτή μία Θ Ε Α!!! αν και η καημένη έκλαιγε

3.Ο παπάς ήταν για σφάξιμο!!! (κόντεψε να το πνίξει το μωρό)

4.Ο μπαμπάς ήταν πολύ cool!!! (όλη την ώρα με το γυαλι!)

5.Η διακόσμηση ήταν εκθαμβωτική και λαμπερή!!!

6.Για όλα αυτά οι καλεσμένοι έμειναν με το στόμα ανοιχτό!!!

Σοβαρά τώρα όλα ήταν πολύ όμορφα...Να τη χαίρεστε παιδούλια την αγάπη σας και να τη χαρείτε όπως τη φαντάζεστε.Να σας ζήσει!!!΄

Μακάρι μόνο να μας άφηνε και το δικό μας το ζουζούνι να το χαρούμε

 

σε ευχαριστω φιλεναδα για τα πολυ καλα σου λογια! :oops::D

περιμενουμε με αγωνια τη βαπτιση της αναστασουλας μας! φιλακια!

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

το χρονικο της βαπτισης μας εχει ως εξης:

 

απο την προηγουμενη ειχαν ερθει οι γονεις μου ,με την αδερφη μου και την κουμπαρα μου στο σπιτι, οποτε ειχα μαγειρεμα, καθαρισμα κτλ!

ολη την εβδομαδα φυσικα φροντιζα για τις τελευαιες λεπτομερειες και για να φτιαχνω με την ησυχια μου κουβαδακια και γλαστρακια εβαζα το μωρο για υπνο και μετα συνεχιζα ( το βραδυ πριν τη βαπτιση κοιμηθηκαμε στις 0230 για να βαλουμε τα φυτα στα γλαστρακια)!

το πρωι ξυπνησαμε κατα τις 0700 και το κακο ηταν οτι απο τη φασαρια ξυπνησε κι το μωρο νωρις ! ηρθαν στην ωρα τους κομμωτρια και μακιγιεζ οι οποιες κανανε φανταστικη δουλεια...κατα γενικη ομολογια... ο αντρας μου ηθελε να με ξαναπαντρευτει... :oops::wink::lol::lol::lol: !

τα πραγματα για το κεντρο τα ειχαν αναλαβει η αδερφη μου και η κουνιαδα μου και ολα πηγαν ρολοι!

η νονα μας αγχωθηκε λιγο που 1130 δεν ειμασταν στην εκκλησια...αλλα μερικα χαστουκια.... :shock: (πλακα κανω ) συνηλθε!

το μωρο εντωμεταξυ επειδη ειχε κοσμο δε μπορεσε να ξανακοιμηθει μεχρι την ωρα της βαπτισης και ηταν λιγο ανησυχη!

ξεκινησαμε για το δρομο και ο μπαμπας με την νονα μας κορναραν συνεχεια οπως γινεται στους γαμους... :lol:

στην εκκλησια ο νεοκορος ηταν πολυ εξυπηρετικος... με το αζημιωτο φυσικα! :mad: δεν σταματησε να λεει στη νονα να της δωσει κατι! :mad::mad:

διαλογος παπα - νονας:

-πατερ υπαρχει καποιο ποσο συγκεκριμενο;

-οχι

-τοτε 50 ευρω πιστευω οτι ειναι καλα.

-ε! οχι και 50 ευρω! κοιτα τι εχουν δωσει οι προηγουμενοι!

( το μπλοκ ειχε αποδειξεις απο 150 ευρω και πανω)

-πατερ δεν εχω τοσα λεφτα μαζι μου!

-δεν υπαρχει καποιος συγγενες σου εδω να βοηθησει την κατασταση;; :shock:

......................................

τελικα εδωσε ο μπαμπας της νονας 100 ευρω! :evil:

 

στο μυστηριο η μπεμπα ηθελε να κοιμηθει οποτε νευριασε που δεν την επαιρνα αγκαλια! :(

την κολυμπηθρα μου εβαλαν 2 παλαμες νερο οποτε ο παπας πιεσε το μωρο για να παει παντου το νερο!

απο κει και μετα το μωρο επαθε αμοκ! :cry: πνιγοταν απο το κλαμα. φυσικα και την ειχα εγω αγκαλια και δεν ρωτησα κανενα αν κανει!

μονο στο τελος για να προσκυνησω την εικονα της παναγιας την πηρε η νονα!

τη λαμπαδα ενω στην αρχη την κραταγε ο ανηψιος μου , του επεσε κερι στα χερια και αρχισε να μου λεει οτι δεν κλεινουν τα χερια του :shock::lol::lol::lol: , οποτε την εδωσα στην ανηψια μου...ασυζητητι!

μετα το μωρο κοιμηθηκε ...

ολοι μου ειπαν οτι τα στεφανακια και οι μπομπουνιερες ηταν φανταστικα! :oops::oops: ... δε λεγεται ποσο χαρηκα!

αρεσαν κι τα λουλουδια που ηταν ορτανσιες ροζ, επισης στη μπεμπα φορεσαμε ενα στεφανακι με γυψοφυλλι πριν την βαπτιση!

ο φωτογραφος ηταν πολυ ευγενικος και με χιουμορ! θα σας δειξω τη δουλεια του!

στο κεντρο τα παιδακια ξετρελαθηκαν με τα γλειφυτζουρια, τις καραμελες και τη νεραιδα!

μ΄αρεσαι που ολοι φευγοντας κραταγαν τα γλαστρακια και τα κουβαδακια!...καποιοι τσακωνονταν ποιος θα παρει τι! :lol::lol:

το catering αν και στο κοσμο δε φανηκε μας εκανε αρκετες βλακειες! :?:mad:

ειχαν πει οτι θα υπαρχει παγωτατζης που δεν ηρθε ποτε! αργησε να βγαλει το κυριως πιατο κα. ευτυχως δεν τους εχουμε ξοφλησει! :mad:

 

γενικα περασαμε πολυ ωραια!

χαρηκαμε, γελασαμε , συγκινηθηκαμε , κλαψαμε , ηπιαμε , φαγαμε , χορεψαμε και ολα αυτα στην υγεια της αγαπης μας,...της Θεοδωρας! :D

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για όλα πάντα άξιοι και να σας ζήσει η κούκλα σας.

Ήταν όλα καταπληκτικά. Συγνώμη που σε ρωτάω έτσι ξεκάρφωτα αλλά εάν είσαι ευχαριστημένη από τον φωτογράφο μήπως μπορείς να μου δώσεις το τηλέφωνό του να τον ρωτήσω και για την δική μας βάπτιση, γιατί δεν βρίσκω τίποτα. Πές μου ενδεικτικά και καμιά τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει!!!!!!!!!

Πάντα ευτυχισμένη και ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!!!!!!!!!!!!

 

Μπράβο γλυκιά μου είσαι πολύ άξια, πραγματικά αξίζετε τα καλύτερα!!!!!!!!

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...