Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μα καλα δεν τους κοβει καθολου??


Recommended Posts

εδω φταινε και οι δυο,ο σπιτονοικοκυρης που εδωσε τα κλειδια στον πεθερο χωρις να σε ρωτησει και ο πεθερος που τα ζητησε χωρις να σας ρωτησει,δεν ειναι κακο να εχουν ενα κλειδι ομως για ωρα αναγκης,να μην το χρησιμοποιουν οποτε θελουν,να το εχετε καπου που να μην το ξερουν και να τους το δειχνετε οταν πρεπει,μια φορα ο πεθερος μου μπηκε με τοκλειδι και ευτυχως που προλαβα να αλλαξω ειχα βγει απο το μπανιο,το καταλαβε αμεσως οτι εκανε μαμακια και δεν το ξαναεκανε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταλαβαίνω ότι σε ενόχλησε να έχουν κλειδί τα πεθερικά και μάλιστα εν αγνοία σου.. το να αλλάξεις κλειδαριά όμως ή να μιλήσεις με τον σπιτονοικοκύρη νομίζω θα είναι χειρότερα γιατί θα δημιουργηθεί θέμα.. για να κρατάνε το παιδί τα πεθερικά σου φαντάζομαι θα έχετε καλή σχέση.. οπότε πες στον άντρα σου να ζητήσει το κλειδί του σπιτιού σας και να τελειώνει η υπόθεση ... αν δεις ότι ο άντρας σου ζορίζεται ή δεν θέλει να ασχοληθεί, γιατί για τους άντρες μας σε κάποια θέματα δίνουμε υπερβολική σημασία :) τότε ή θα πρέπει να κάνεις το κορόιδο ή να τσακωθείς :) διάλεγεις και παίρνεις :)

Link to comment
Share on other sites

εδω φταινε και οι δυο,ο σπιτονοικοκυρης που εδωσε τα κλειδια στον πεθερο χωρις να σε ρωτησει και ο πεθερος που τα ζητησε χωρις να σας ρωτησει,δεν ειναι κακο να εχουν ενα κλειδι ομως για ωρα αναγκης,να μην το χρησιμοποιουν οποτε θελουν,να το εχετε καπου που να μην το ξερουν και να τους το δειχνετε οταν πρεπει,μια φορα ο πεθερος μου μπηκε με τοκλειδι και ευτυχως που προλαβα να αλλαξω ειχα βγει απο το μπανιο,το καταλαβε αμεσως οτι εκανε μαμακια και δεν το ξαναεκανε....

οποτε ερχεται χτυπαει την πορτα και του ανοιγω ομως φοβαμαι αν καμια φορα δεν μπορω να του ανοιξω(κανω μπανιο η σεξ με τον αντρα μου)και ανοιξει με τα κλειδια:rolleyes:βεβαια σε αυτην την περιπτωση θα γινει χαμος αλλα τι να το κανεις?θα εχω γινει ηδη ρελιλι

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω ότι είναι πολύ άσχημο, εν αγνοία σου, να έχουν άλλοι κλειδί για το σπίτι σου. Εμένα με ενοχλεί περισσότερο, το γεγονός ότι το κουβαλάει μαζί του. Εγώ (που δεν έχω καθόλου καλές σχέσεις με την πεθερά), έχω δώσει ένα σε αυτήν και ένα στη μάνα μου. Άνθρωποι είμαστε. Και αυτές αντίστοιχα σε εμάς από ένα δικό τους. Όταν είδα την πεθερά, να το έχει κρεμασμένο στα κλειδιά της, έγινα έξαλη! Είπα του άντρα μου να της πει να το έχει κάπου μέσα στο σπίτι της... Τον έγραψε...! Μετά απο λίγες μέρες, χάνει τα κλειδιά της και αναγκαζόμαστε όλοι να αλλάξουμε κλειδαριές... Τώρα πια, απλά δεν το κουβαλάει... Πάθημα - μάθημα:wink:

 

 

Την μέρα που σε πρωτοαντίκρισα, αντίκρισα το φως μου!

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπει με το κλειδί και σε πιάσει σε τέτοια φάση δεν θα γίνεις εσύ ρεζίλι αλλά αυτός:confused:

Θεωρώ απαράδεκτο αυτό που έκανε και ο άντρας σου θα πρέπει να πάρει το κλειδί πίσω και να του εξηγήσει ότι αν ήθελε να έχει ο πεθερός κλειδί θα του έδινε ο ίδιος.

Ο σπιτονυκοκύρης δεν φταίει...που να φανταστεί ότι ο άλλος θα κράταγε κλειδί για την πάρτη του:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

christiana, δε λες καλα που γλυτωσες τον κλειδαρα???

..σου ευχομαι να σκεφτεσαι παντα τη καλη πλευρα ενος ζητηματος, & οχι απαραιτητα την αρνητικη.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το βρισκω κακο να εχει η πεθερα μου και η μανα μου κλειδια...ο αντρας μου ομως εχει,Δεν θελει κανενας να εχει..και να δω πως θα του αλλαξω γνωμη...δεν με νοιαζει να εχει η μανα μου..ας εχει η πεθερα μου ρε γαμωτο.

Η λυση ειναι ευκολη αν δεν θελετε να εχουν οι γονεις σας κλειδια....με μια δικαιολογια του τυπου χασαμε τα κλειδια αλλαζετε κλειδαρια κι ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...