Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν μ'αρέσει το σεξ


Recommended Posts

πολλλοί μπορεί να είναι οι λόγοι....

να αισθάνεσαι ...ατελής σωματικά π.χ. να μην έχεις αγαπήσει το σώμα σου με όποιες ατέλειες έχει......

να αισθάνεσαι φόβο και ενοχές από ...ηθικής απόψεως.... (κατάλοιπα από γονείς.... θρησκείες.....)

να σου λέει το σώμα ότι κάτι δεν πάει καλά με την σχέση σου.....

να μην έχεις ασχοληθεί με το σπορ (εμπειρία) και έτσι να μην μπορείς να το νοιώσεις....

 

μην αγχώνεσαι ... δες το σαν παιχνίδι... πειραματίσου και μόνη...:oops: και με παρέα.... σε χώρο που σε ηρεμεί και σε χρόνο χαλαρά..... βάλε εσώρουχα ΟΡΓΑΝΩΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ δεν θα γίνει και το σεξ εργασία προς επιτυχή εκβαση ... το σεξ είναι χαλάρωση και απολαυση όσων μας γουστάρουν ...όποτε ..... όταν και ..... όπως......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχω προσπαθησει τα παντα ! δεν ξερω πως να το πω αλλα ενω ειμαι ετοιμη και βλεπω το αγορι μου κ λιωνω παμε να το κανουμε και αμεσως αλλαζουν τα παντα η διαθεση μου , απο εκει που ειμαι υγρη γινομαι οσο πιο στεγνη δεν παει και γενικα παθαινω χωρις λογο ενα ξενερωμα απο το πουθενα ! δηλαδη εσεις πως νιωθετε με τα προκαταρκτικα ; ε εγω το αναποδο δεν τα αντεχω ! και παντα καταληγω τελικα στο συμπερασμα οτι δεν μου αρεσει το σεξ και ολη η φαση .προτιμω να κατσω μαζι του αγκαλια κ να μην κανουμε τπτ ! αλλα ποσο να αντεξει κ αυτος; απο την αλλη να κανω πραγματα σε εκεινον μου αρεσει δεν εχω κανενα προβλημα ! συγνωμη που σας πριζω αλλα δεν το εχω πει ποτε σε κανεναν αυτο το προβλημα μου γιατι ντρεπομαι οσο ναναι !

Link to comment
Share on other sites

( Δεν είμαι γιατρός, απλά σας μεταφέρω κάτι που διάβασα και βρήκα πολύ λογικό) :

 

1) Ο κολπικός οργασμός είναι επίκτητος, μαθαίνεται με την εξάσκηση, δεν γεννιόμαστε με αυτή την ικανότητα. Η περιοχή έχει τόσους μυς και απολήξεις νεύρων που... όση γυμναστική τόσο καλύτερα. Εξάσκηση, αλλά πάντα αφού προηγηθεί ερεθισμός της κλειτορίδας (μην ντρεπόμαστε να το πούμε, γεννητικό όργανο είναι και είμαστε στον κατάλληλο χώρο). Θέλει αφοσίωση και αγάπη από τον σύντροφο.

 

2) Όλες στην εφηβεία μπορεί να μπερδευτούμε και να νομίζουμε ότι μας αρέσουν τα κορίτσια. Αυτό είναι και κοινωνικό θέμα (με τον βομβαρδισμό από εικόνες της γυναίκας ως ερωτικό σύμβολο) και ψυχολογικό (οι πρώτες φορές που νιώσαμε κάτι ήταν... με τον εαυτό μας).

 

Από όλες τις φίλες μου τα άκουγα αυτά όταν ήμασταν γύρω στα 20-25.

 

Μην απογοητεύεστε, μιλήστε (ή δείξτε) ανοιχτά στους σύντροφούς σας τι θέλετε και χαρείτε τις απολαύσεις του έρωτα και όλα θα έρθουν. Αρκεί να υπάρχει αλληλοσεβασμός και αγάπη. Μην σκέφτεστε για ψυχολόγους κλπ, δεν είναι πρόβλημα, είναι κάτι φυσιολογικό αυτό που αισθάνεστε. Το σεξ για μερικούς ανθρώπους (πιστεύω για περισσότερους από όσοι το παραδέχονται) θέλει δουλίτσα. Και κάτι άλλο: το σεξ δεν είναι άθλημα να κάνουμε επιδόσεις. Είναι χαρά, απόλαυση, έκφραση σωματική των συναισθημάτων μας.

 

:wink:

 

(Τώρα που το θυμήθηκα: όταν υπάρχει απλά ο ψυχολογικός λόγος, δηλαδή το ανεξήγητο ξενέρωμα, φιλάκια, πολλά φιλάκια είναι η λύση. Και χρόνος. Και αν δεν... ε δεν πειράζει, αγκαλίτσα και πάμε την άλλη φορά. Αλήθεια βρε παιδιά, μην αγχώνεστε, η γνώμη μου είναι αυτή. Χαλαρά. )

 
Link to comment
Share on other sites

το σωμα μου οχι δεν μου αρεσει εχω παρει κατι κιλα τελευταια αλλα παλια μου αρεσε και το αγορι μου μου λεει οτι εχω τελειο σωμα και του αρεσει πολυ και τετοια οποτε δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το προβλημα γιατι και οταν μου αρεσε το σωμα μου το σεξ δεν με ευχαριστουσε ! λετε αν μεγαλωσω λιγο να αρχισει να μου αρεσει; και αν τελικα ανηκω στην κατηγορια των ανοργασμικων αυτο πως μπορει να αλλαξει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δίνουμε έμφαση στα προκαταρτικά.....

λέμε τι μας αρέσει... δίνουμε οδηγίες....

ψάχνουμε τι μας αρέσει ...ακόμα και μόνες μας....:oops:

όταν γίνεται η πράξη σφίγγουμε τους μυες αυτούς και....:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

το σωμα μου οχι δεν μου αρεσει εχω παρει κατι κιλα τελευταια αλλα παλια μου αρεσε και το αγορι μου μου λεει οτι εχω τελειο σωμα και του αρεσει πολυ και τετοια οποτε δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το προβλημα γιατι και οταν μου αρεσε το σωμα μου το σεξ δεν με ευχαριστουσε ! λετε αν μεγαλωσω λιγο να αρχισει να μου αρεσει; και αν τελικα ανηκω στην κατηγορια των ανοργασμικων αυτο πως μπορει να αλλαξει;

 

Εαν εχεις κολλησει οτι κατι εχεις...εκει θα μεινεις ... το γεγονος οτι ερεθιζεσαι (γιατι οταν εισαι υγρη αυτο σημαινει οτι γουσταρεις) ειναι θετικο.

Ισως οι γονεις σου ή καποιος αλλος σε κομπλεξαρισε σχετικα με το σεξ ...και το μυαλο θυμαται και δεν αφηνει το σωμα...Ποια η γνωμη των δικων σου γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αν πονας παρα πολυ οπως λες τοτε παρε και μια δευτερη γνωμη απο αλλον γυναικολογο, παλιοτερα μου ειχε τυχει κι εμενα και ενω ειχα τραχηλιτιδα ο πρωτος γυναικολογος που ειχα παει μου ειχε πει οτι ημουν μια χαρα!

Κατα τα αλλα μαλλον το εχεις παρει πολυ στραβα το ολο θεμα. Ισως την ωρα που πατε να το κανετε να θυμασαι ολα αυτα τα δυσαρεστα, πονος, προσποιηση, αποτυχια να ικανοποιηθεις οποτε προκαταβαλεσαι αρνητικα.

Και βεβαια αν οντως πονας πολυ, ε πως να το απολαυσεις?

Καταρχην λυσε το θεμα του πονου και επειτα προσπαθησε να ικανοποιηθεις μονη σου, να νιωσεις ανετα με τη σεξουαλικοτητα σου και να ανακαλυψεις τι εστι οργασμος. Μετα θα σου ειναι πιο ευκολο να το ευχαριστηθεις με τον φιλο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Koritsia kalhsperaa...! poso xairomai pou vrhka ena site na pw ki egw afto to provlima pou exw k konteuw na spasw to kefali mu gia na ktlv ti sumvaineii...! :confused: katarxin eim i veronika kai eim 21 xronwn. Exw se3oulaikes epafes apo ta 16 mu. exw paei me 3 atoma... H prwth htan me to prwto mu agori... ena xrono megaluteros apo emena..! eimastan mazi 5 xronia! Ka8'olh tn diarkeia ts sxeshs mas...sto se3 kl eimastan alla den eixame tn xhmeia pou tha hthela..! dld uparxan kai polles fores pou eniw8a ki egw pws kanw agkaria! Otan xwrisa mazi tou gnwrisa ena allo paidi kai sts 2 meres... ekana mazi tou se3 kai malista parameiname gia sxedon 9 mines se eleutherh sxesh... ousiastika den pigaina me allous egw alla mazi tou pernousa polu wraia. meta apo afton gnwrisa allo ena paidi kai enw duskoleuomoun na proxwrhsw tlk ekana mazi tou se3 (prwth k teleutaia) meta apo 1,5 evdomada. Meta apo 1 mina xwrisame...! Me olous tous oi fores pou eniwsa orgasmo itan liges...! Pantws se afta ta diasthmata k meta...uphrxan faseis pou mporei na koimomoun me kapoion alla xwris na kanw tpt..dld enw ithelan na kanoume se3 k ekanan kinhsh egw apla tous elega oxi... k afto! Mu exei tuxei akm k na koimithei dipla mu kapoios ologumnos k den mu ekane kammia ais8hsh..! ennow pws den erethistika kan..! Prin apo 2 mines metakomisa agglia..! gnwrisa edw 2 paidia pou me tn prwto pl koimomoun mazi tou alla...deen... tpt... k me afton pou eimaste tr mazi pali den mporw na proxwrhsw. Poso fusiologiko ein afto re koritsia....? konteuw na trelathww....! :cry::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου!!!Η γυναίκα είναι εγκεφαλικό ον.Με πολύ απλά λόγια ο άντρας πρέπει να καταχτήσει πρώτα το μυαλό σου. Από την άλλη ο άντρας λειτουργεί πολυυυυυύ διαφορετικά.Δεν είναι τυχαίο που λένε ότι λειτουργεί με το κάτω "μυαλό" (για να μην το γράψω διαφορετικά). Δώσε χρόνο στην σχέση σου πριν προχωρήσεις μαζί του σεξουαλικά.Φλέρταρε, κουβεντιάστε πονηρούτσικα και γενικά όταν νιώσεις να σου ταράζει τα εγκεφαλικά κύταρα τότε είναι σχεδόν σίγουρο (εκτός και εάν είναι χλαπάτσας ;) στην πράξη) ότι θα δεις πυροτεχνήματα. Και πάλι να ξέρεις ότι ο έρωτας δεν είναι αυτό που βλέπουμε σε ταινίες. Θέλει χρόνο για να απελευθερωθείς και να αρχίσεις να το απολαμβάνεις.Α!Και ποτέ να μην κάνεις κάτι που δεν θέλεις.Το σώμα είναι ο ναός σου

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalhsperaa...! poso xairomai pou vrhka ena site na pw ki egw afto to provlima pou exw k konteuw na spasw to kefali mu gia na ktlv ti sumvaineii...! :confused: katarxin eim i veronika kai eim 21 xronwn. Exw se3oulaikes epafes apo ta 16 mu. exw paei me 3 atoma... H prwth htan me to prwto mu agori... ena xrono megaluteros apo emena..! eimastan mazi 5 xronia! Ka8'olh tn diarkeia ts sxeshs mas...sto se3 kl eimastan alla den eixame tn xhmeia pou tha hthela..! dld uparxan kai polles fores pou eniw8a ki egw pws kanw agkaria! Otan xwrisa mazi tou gnwrisa ena allo paidi kai sts 2 meres... ekana mazi tou se3 kai malista parameiname gia sxedon 9 mines se eleutherh sxesh... ousiastika den pigaina me allous egw alla mazi tou pernousa polu wraia. meta apo afton gnwrisa allo ena paidi kai enw duskoleuomoun na proxwrhsw tlk ekana mazi tou se3 (prwth k teleutaia) meta apo 1,5 evdomada. Meta apo 1 mina xwrisame...! Me olous tous oi fores pou eniwsa orgasmo itan liges...! Pantws se afta ta diasthmata k meta...uphrxan faseis pou mporei na koimomoun me kapoion alla xwris na kanw tpt..dld enw ithelan na kanoume se3 k ekanan kinhsh egw apla tous elega oxi... k afto! Mu exei tuxei akm k na koimithei dipla mu kapoios ologumnos k den mu ekane kammia ais8hsh..! ennow pws den erethistika kan..! Prin apo 2 mines metakomisa agglia..! gnwrisa edw 2 paidia pou me tn prwto pl koimomoun mazi tou alla...deen... tpt... k me afton pou eimaste tr mazi pali den mporw na proxwrhsw. Poso fusiologiko ein afto re koritsia....? konteuw na trelathww....! :cry::confused:

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες Βερόνικα! Καταρχήν δεν ξέρω τι κομπιούτερ έχεις στην Αγγλία, εννοώ εάν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες, αλλά όσο μπορείς απέφευγε τα greeklish και τις συντμήσεις γιατί παιδευόμαστε πολύ να καταλάβουμε τι γράφεις.

Είσαι 21 και απο τα 11 έχεις σχέσεις. Έχεις πάει με 3 διαφορετικά άτομα και έχεις κοιμηθεί (χωρίς να γίνει κάτι παραπάνω) με 6, 7 ή περισσότερα. Δε ξέρω εάν αυτό το κάνεις προσπαθώντας να πειραματιστείς για να καταλάβεις το λόγο για τον οποίο δεν ερεθίζεσαι όπως λες αλλά θα πρότεινα να μείνεις λίγο μόνη και να ηρεμήσεις. Να δεις τι ακριβώς ψάχνεις κι όταν το βρεις, θα δεις οτι όχι μόνο θα θες να προχωρήσεις μαζί του αλλά δεν θα σε κρατάει τίποτα! Προφανώς δεν έχει βρεθεί ο κατάλληλος οπότε μη το ζορίζεις! Απο τη στιγμή που έβλεπες οτι με κάποιος δεν ταίριαζες, δεν είχατε τη χημεία που θα ήθελες όπως γραφεις, κακώς αναλωνόσουν και προχωρούσες. Οργασμό είσαι σίγουρη οτι έχεις νιώσει με τις συνθήκες των τριών σχέσεων που έκανες;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είναι απλό:

Είσαι, πιθανότατα, asexual. Μην ανησυχείς καθόλου, είσαι απόλυτα φυσιολογική και δε σου λείπει τίποτα. Πάνω από το 1% των ανθρώπων είναι asexual. Είναι, απλά, σαν να έχεις λευκό δέρμα σε μια κοινωνία νέγρων. Όλοι θα σε θεωρούν προβληματική και παράξενη.

 

Δες εδώ περισσότερα: http://www.asexuality.org/home/

 

Και μη διστάσεις να γράψεις στο forum, όπου υπάρχουν πολλοί asexual απ' όλο τον κόσμο, εδώ: http://www.asexuality.org/en/

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalhsperaa...! poso xairomai pou vrhka ena site na pw ki egw afto to provlima pou exw k konteuw na spasw to kefali mu gia na ktlv ti sumvaineii...! :confused: katarxin eim i veronika kai eim 21 xronwn. Exw se3oulaikes epafes apo ta 16 mu. exw paei me 3 atoma... H prwth htan me to prwto mu agori... ena xrono megaluteros apo emena..! eimastan mazi 5 xronia! Ka8'olh tn diarkeia ts sxeshs mas...sto se3 kl eimastan alla den eixame tn xhmeia pou tha hthela..! dld uparxan kai polles fores pou eniw8a ki egw pws kanw agkaria! Otan xwrisa mazi tou gnwrisa ena allo paidi kai sts 2 meres... ekana mazi tou se3 kai malista parameiname gia sxedon 9 mines se eleutherh sxesh... ousiastika den pigaina me allous egw alla mazi tou pernousa polu wraia. meta apo afton gnwrisa allo ena paidi kai enw duskoleuomoun na proxwrhsw tlk ekana mazi tou se3 (prwth k teleutaia) meta apo 1,5 evdomada. Meta apo 1 mina xwrisame...! Me olous tous oi fores pou eniwsa orgasmo itan liges...! Pantws se afta ta diasthmata k meta...uphrxan faseis pou mporei na koimomoun me kapoion alla xwris na kanw tpt..dld enw ithelan na kanoume se3 k ekanan kinhsh egw apla tous elega oxi... k afto! Mu exei tuxei akm k na koimithei dipla mu kapoios ologumnos k den mu ekane kammia ais8hsh..! ennow pws den erethistika kan..! Prin apo 2 mines metakomisa agglia..! gnwrisa edw 2 paidia pou me tn prwto pl koimomoun mazi tou alla...deen... tpt... k me afton pou eimaste tr mazi pali den mporw na proxwrhsw. Poso fusiologiko ein afto re koritsia....? konteuw na trelathww....! :cry::confused:

 

Νομιζω οτι δεν εχεις βρει αυτο που ψαχνεις. Χαλαρωσε και καοιια στιγμη θα βρεις τον ανθρωπο με τον οποιο θα εχεις καλη χημεια. Ασε τον εαυτο σου ελευθερο και ολα θα τα βρεις!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...