Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν μ'αρέσει το σεξ


Recommended Posts

:!:Ρε κορίτσια, τι ψυχολόγους και γυναικολόγους ακούω???? Το κορίτσι δεν έχει πρόβλημα με οργασμό, αφού μόνη της φτάνει στην κορύφωση. Το πρόβλημα είναι, ότι η ίδια δεν λέει στον σύντροφό της ,τι θέλει και τι την ικανοποιεί. Μπορεί να τον οδηγήσει εκεί που θέλει, και δεν είναι ντροπή, ίσα ίσα δείχνει μια γυναίκα η οποία ξέρει τι θέλει στο σεξ. Επίσης λέει ότι το στοματικό σεξ την ερεθίζει πολύ αλλά δεν φτάνει στην κορύφωση, που σημαίνει, ότι ο σύντροφος εκείνη την στιγμή απλά το σταματάει και αλλάζει στάση… εγώ θα του έλεγα, να μην σταματήσει και να συνεχίσει αυτό που κάνει μέχρι να ολοκληρώσω. Ας μην ξεχνάμε ότι οι περισσότερες γυναίκες φτάνουν στην κορύφωση κλειτοριδικά και όχι κολπικά, δηλαδή με την τριβή. Σούλα, και κάτι άλλο, αυτό που κάνεις μόνη σου, άνετα μπορείς να το κάνεις και όταν βρίσκεσαι μαζί του, ΒΟΗΘΗΣΕ τον εαυτό σου…. Και μην σου περάσει από το μυαλό ότι έχεις κάποιο πρόβλημα η ότι θα προσβάλεις τον σύντροφό σου εκείνη την στιγμή…. Όλα επιτρέπονται, και οι περισσότερες το κάνουν…. Και να σου πω και κάτι, υπάρχει περίπτωση να μην φτάσεις κολπικά ( με διείσδυση) ποτέ σε οργασμό, αυτό δεν σε κάνει λιγότερο γυναίκα, και προς θεού ούτε να σκεφτείς ότι έχεις κάποιο πρόβλημα… όπως σου είπα παραπάνω, μπορείς να φτάσεις σε οργασμό με χιλίους δυο τρόπους (με τριβή) … είναι απόλυτα φυσιολογικό. Και μην ξεχνάς, ζήτα από τον σύντροφό σου, οτιδήποτε σε ικανοποιεί. ;)

Ερωτεύτηκα την κόρη μου στις 10/02/2012 12:30 μμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και κάτι ακόμα, όταν ζητάς από έναν άντρα αυτά που σε ικανοποιούν, θα δει μπροστά του μια γυναίκα δυναμική που απαιτεί να την ικανοποιήσουν… και σε αυτό το θέαμα κανένας άντρας δεν μένει ασυγκίνητος…. Θα κάνει τα πάντα να σε ικανοποιήσει…. Trust me… εγγυημένο!!!!

Ερωτεύτηκα την κόρη μου στις 10/02/2012 12:30 μμ

Link to comment
Share on other sites

Soula20 η λύση μου φαίνεται απλή σε όσα λες: Κάνεις όσα κάνεις μόνη σου και σε ευχαριστούν ΜΕ τον σύντροφο σου μαζί. Ετσι κι συ περνάς καλά και εκείνος.

Στο σεξ ό,τι ζητήσεις παίρνεις, (πολλές φορές ζητάς και δεν παίρνεις αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο :D).

Μάθε να ζητάς, να προτείνεις, να παίρνεις πρωτοβουλίες, να καθοδηγείς και στο τέλος θα απολαύσεις το σεξ τόσο που θα απορείς γιατί δεν το έκανες τόσο καιρό!

Γιατί νομίζεις λένε ότι η γριά κότα έχει το ζουμί? Γιατί ξέρει τί θέλει και το διεκδικεί, είναι μια ερμηνεία!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και με την Βιβή και με την dimmi...

Για να πάρεις μία ιδέα η γυναίκα δεν έχει μόνο ένα είδος οργασμού...

http://www.shape.gr/news/140/ARTICLE/3041/2010-11-16.html

Το λινκ δεν είναι και το πιο επιστημονικό αλλά νομίζω ότι θα πάρεις μια ιδέα.

Αρκετές γυναίκες (συμπεριλαμβανομένης και της μαμάς μου) αδυνατούν ή δεν είναι εύκολο να φθάσουν σε κολπικό οργασμό, αλλά δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τον κλειτοριδικό :)

Κατά την γνώμη μου και για να αισθάνεσαι άνετα με τον σύντροφό σου καλό είναι να του εξηγήσεις τι σου συμβαίνει και στην συνέχεια να τον εντάξεις στο δικό σου παιχνίδι. Θεωρώ ότι είναι σημαντικό και για τους δυο να υπάρχει η αίσθηση της αμοιβαίας αλληλο-ικανοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ:) ΞΑΝΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΟΠΟΙΕΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑΝ!! ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΔΩ ΠΕΡΑ, ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΑΝΙΚΟ-ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ!!! ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ..ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ (!) ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ, Η ΕΣΤΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΕ ΕΠΙΦΩΝΗΜΑΤΑ :Ρ

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΝ ΩΡΑΙΟ ΣΕΞ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑΣ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΟΣ ΕΡΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΑΠΟ ΛΙΓΟ. ΓΙΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΗ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ!! ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ..ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ, ΧΑΛΑΡΩΣΕ, ΜΙΛΑ ΤΟΥ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ..ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ:) ΥΓ. ΧΙΟΥΜΟΡ...Ο,ΤΙ ΔΕ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η δική μου γνώμη είναι -για τη Σούλα20 και όλες τις παρόμοιες περιπτώσεις- αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα να ζητήσουν βοήθεια από κάποιο ειδικό σε τέτοια θέματα. Δεν είναι κακό ούτε ντροπή. Και έτσι ίσως απαλλαγούν από τους όποιους φόβους και αμφιβολίες γρηγορότερα.

Κι εγώ δεν έχω την καλύτερη σχέση με το σεξ. Για αρκετά χρόνια, με τους πρώτους μου συντρόφους, δεν είχα οργασμό. Τον ανακάλυψα μόνη μου γύρω στα 18-19, αλλά και πάλι έπρεπε να φτάσω 25, να βρεθώ με κάποιον που είχα ερωτευτεί πολύ, για να έρθει ο οργασμός στη σεξουαλική πράξη. Εν μέρει, είναι θέμα συντρόφου, δηλαδή της δικής του ικανότητας και πείρας, αλλά και των συναισθημάτων που σας δένουν.

Από την άλλη όμως, καταλήγω ότι δεν είναι όλες οι γυναίκες το ίδιο στο θέμα σεξ. Κάποιες παίρνουν φωτιά γρήγορα, εύκολα και από τις πρώτες τους επαφές. Κάποιες άλλες είναι πιο δύσκολες, πιο ψυχρές, πιο... βραδυφλεγείς. Ίσως είναι βιολογικό το θέμα, εκ γενετής, ίσως πάλι να παίζει ρόλο η ψυχολογία, ο τρόπος που μεγαλώνει η καθεμιά. Εμένα ας πούμε στο σπίτι μου το σεξ ήταν ταμπού. Οι γονείς μου ούτε καν φιλιούνταν. Το βίωσα μόνο ενοχικά -πού γυρνάς, με ποιον αλήτη, είσαι αλήτισσα, πόρνη κλπ., αυτά ήταν τα μηνύματα που εισέπραττα. Ακόμα και τώρα λοιπόν, παντρεμένη στα 35 μου, δεν έχω λύσει αυτά τα θέματά μου, και μπορεί μεν να έχω οργασμό, αλλά το σεξ ακόμη το νιώθω μάλλον βρώμικο και το ψιλοαποφεύγω. Δεν καταλαβαίνω τι το καταπληκτικό βρίσκει σε αυτό ο κόσμος. Εγώ προτιμώ μια ωραία μακαρονάδα!

NLOdp3.png?XyVO1AM4
Link to comment
Share on other sites

Κατα την ταπεινή μου γνώμη είπες τη λέξη κλειδί. Η ρίζα του προβληματος είναι στο "ταμπου" που υπάρχει οτι δηλ. ή αυτοϊκανοποιηση, η απόλαυση και ο οργασμός της γυναίκας (σε αντίθεση με τα αντίστοιχα του άνδρα) δεν θεωρούνται αυτονόητα και πραγματοποιήσιμα σε κάθε επαφή όχι μόνο από την κοινή γνώμη αλλά και από εμας τις ίδιες πολλές φορές!!! Αν σταματήσουμε να σκεφτόμαστε έτσι και αρχίσουμε μια σχέση λέγοντας "θέλω στο σεξ να έχω ό,τι έχει και ο σύντροφός μου από άποψη ευχαρίστησης" και δεν μείνουμε μόνο στα λόγια αλλά να προχωρήσουμε στις πράξεις (ειλικρίνεια και όχι ψευτο-οργασμοί, απαίτηση προσοχής και επικέντρωσης της φροντίδας του συζύγου στα σημεία- κλειδιά μας, όχι εγωϊστική διαχείριση του χρόνου στη διάρκεια της ερωτικής πράξης κλπ κλπ) τότε μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα και όχι από τη μια στιγμη στην άλλη αν και ο σύντροφος είναι συνεργάσιμος και δεκτικός θα πάνε τα πράγματα προς τα εκει που επιθυμείς.... Μην απογοητεύεσαι εύκολα και γρήγορα και βρες ενα ταίρι που να τον νοιάζει να σε έχει ευχαριστημένη σε όλα τα επίπεδα. Ααααα και ένα τελευταίο: εξερεύνησε τη σεξουλαικότητά σου και βρες τι δουλεύει και τι όχι για να τα κάνετε πράξη μαζί και καλές "πτήσεις στο φεγγάρι"!!!!

ΥΓ. Δεν είμαι ειδική στο θέμα απλα το έχω ζήσει και μπορώ να καταθέσω ότι είναι κάτι που όχι απλά παλέύεται αλλά μπορεί να φτάσει στο καλύτερο επίπεδο που κατα τη γνώμη μου είναι η ισότητα (δηλ. 1-1 σκορ ;))

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κορίτσια καλησπέρα!

Διάβασα τις απαντήσεις σας και θέλω να πω ότι τα βάζετε κάπως σε καλούπια κάποια πράγματα...

Ο άντρας μου είναι κατά 10 χρόνια μικρότερος από έναν ερωτικό σύντροφο που είχα στο παρελθόν (με πολλές εμπειρίες ο τότε σύντροφος), και το σέξ ήταν αδιάφορο με τον μεγαλύτερο!! Ούτε ήταν πιο περιποιητικός ο μεγαλύτερος άντρας, αυτό έχει να κάνει με τον άνθρωπο και όχι με την ηλικία!!

Επίσης τον άντρα μου το είχα ερωτευτεί πιο πολύ από κάθε άλλο άντρα στη ζωή μου, εντούτοις χρειάστηκε να βρούμε την χημεία μας και με την πάροδο του χρόνου (μιλάμε για βδομάδες όχι για χρόνια) έγινε η επαφή ξεχωριστή!

 

Αν δεν μπορείς να μιλήσεις μαζί του, "ζωγράφισε το", δηλαδή δείξε περισσότερο ενθουσιασμό και πάθος για να γίνει πιο πικάντικη η βραδιά...

Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο μόνο έτσι θα νιώσεις όμορφα και άδειασε το μυαλό σου από οποιαδήποτε σκέψη!!

Επίσης, συμφωνώ και με την DimiKgianni!!

Τέλος κοίταξε το θέμα που είπαν μήπως ο σου είναι πιο εύκολος ο κλειτοριδικός οργασμός.

Αυτά!! :-P:-P

Link to comment
Share on other sites

τέτοια θέματα είναι καθαρά προσωπικά, εν είμαστε όλοι ίδιοι άλλος μένει μόνος του κάτι χρόνια και άλλος δεν κάνει χωρίς σεξ ούτε μια μέρα, προφανώς ανήκεις στην κατηγορία των ανθρώπων που δεν τρελένονται για το σεξ. Επίσης υπάρχει περίπτωση ενώ αγαπάς το αγόρι σου και ολα καλά κλπ, απλά να μην είναι αυτός ο κάποιος που σε τρελαίνει. Ένας άλλος λόγος είναι πχ. το άγχος της εγκυμοσύνης ή κάποιας σεξουαλικά μεταδιδόμενης ασθένειας. Δεν σημαίνει ότι αυτό ισχύει απόλυτα, λέμε τώρα κάποιους λόγους.

 

Πάντως εσύ ξέρεις καλύτερα.....τι φταίει .....! και ναι είναι φυσιολογικό να μην είσαι το άτομο που τρελένεται για σεξ εφόσον έτσι ήσουν πάντα.

 

(κάνε και τον αστρολογικό σου χάρτη και δες εάν στον 5 οίκο έχεις μέσα τον κρόνο, γενικά προκαλεί περιορισμούς σε θέματα σεξουαλικά).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Σούλα !!! Είχα ακριβώς ο ίδιο πρόβλημα με εσένα για πολλά χρόνια !

Μέχρι που άρχισα να μην ντρέπομαι και ζήτησα από το σύντροφό μου να κάνει ακριβώς αυτό που ήξερα ότι θα με ικανοποιήσει !!!

 

Ακόμα τη θυμάμαι εκείνη τη φορά !! :oops:

Είναι η μόνη αποτελεσματική λύση ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Εχω το ιδιο προβλημα σχεδον με τη Σουλα μονο που οταν ερχομαι σε σεξουαλικη επαφη περα απο το οτι δεν μου αρεσει και δεν νιωθω τιποτα ποναω κι ολασ στη κιλια μπορεί να μου πει κανεις τι μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα σχεδον με τη Σουλα μονο ποθ οταν ερχομαι σε σεξουαλικη επαφη περα απο το οτι δεν μοθ αρεσει και δεν νιωθω τιποτα ποναω κι ολασ μπορει να μου πει κανεις τι μπορει να ειναι?

 

Εαν ειναι η εναρξη των σεξουαλικων σου επαφων ειναι λιγο λογικο να πονας γιατιπολυ απλα ειναι θεμα ανατομιας της γυναικας.....οσον αφορα το γεγονος οτι δεν σου αρεσει.....υπαρχει περιπτωση να εισαι απο τους ανθρωπους που δεν θελουν τοσο πολυ αυτο το κομματι της σχεσης και επιπλεον μπορει πολυ απλα να μην ειναι ο καταλληλος ο συντροφος σου για να σου αρεσει αυτο που κανετε.....η ακομα και να μην σε ικανοποιει....οποτε και δεν σε τραβαει....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι εχω δοκιμασει με διαφορους και παντου το ιδιο ειχα σχεση 2 χρονια και παλι οσες φορες δοκιμαζαμε τιποτα παλι ...Και τωρα ντρεπομε για αυτο που εχω

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι εχω δοκιμασει με διαφορους και παντου το ιδιο ειχα σχεση 2 χρονια και παλι οσες φορες δοκιμαζαμε τιποτα παλι ...Και τωρα ντρεπομε για αυτο που εχω

πρωτα πρωτα αν εισαι σε θεση να αυτοικανοποιεισαι και φτανεις σε οργασμο,δεν εχεις κατι οποτε βγαλτο απο το μυαλο σου....ισως δεν αφηνεσαι,ισως δεν ζητας αυτο που θα σε ικανοποιουσε,ισως να θεωρεις δεδομενο οτι εχεις καποιο προβλημα γιάυτο και δεν σου αρεσει....αν διαβασες τα προηγουμενα ποστ,συμφωνω οτι πολλα ειναι θεμα ταμπου,οποτε μπορει να σε μπλοκαρουν....μπορει ο συγκεκριμενος τυπος που το κανατε να μην μπορουσε να ερθει σε πληρη επαφη μαζι σου,ξερεις δεν ταιριαζουμε με ολους στο σεξ....βοηθαει να διετε και καμια ροζ ταινια να παρεις τιποτα ιδεες....μηπως σου αρεσουν τα κοροτσια περισσοτερο?δεν ειναι κακο αν προτιμας κατι τετοιο για να ικανοποιηθεις....

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εβίτα, να το συζητήσεις με τον γιατρό σου. Το είχα πάθει κι εγώ, μπορεί να είναι πολλά πράγματα. Θα σου πώ τι μου είχε πει ο δικός μου πριν την εξέταση, αν πάσχεις από δυσκοιλιότητα μπόρει να ενοχλείται το έντερο με την έντονη επαφή, μπορεί να είναι από άγχος κατά την επαφή (που πλέον μπορεί να έχεις) και να συσπάται η μήτρα, μπορεί να είναι και άλλοι ψυχολογικοί λόγοι. Εν τέλει μετά την εξέταση σε εμένα διαπιστώθηκε ότι ήταν λόγω τραχηλίτιδας. Γι'αυτό βουρ στον γιατρό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το θεμα ειναι οτι εχω δοκιμασει με διαφορους και παντου το ιδιο ειχα σχεση 2 χρονια και παλι οσες φορες δοκιμαζαμε τιποτα παλι ...Και τωρα ντρεπομε για αυτο που εχω

 

Να μην ντρεπεσαι καθολου....εαν συνεχιζει ο πονος να απευθυνθεις στιν γιατρο σου....αλλα εαν συνεχιζει η "ανορεξια" στο σεξ.....και αφου δοκιμασες και με αλλον συντροφο τοτε μαλλον ανηκεις στην καυηγορια των ανθρωπων που δεν τους αρεσει πολυ το σεξ....μη σου φαινεται περιεργο καθολου....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

βοηθαει να διετε και καμια ροζ ταινια να παρεις τιποτα ιδεες....μηπως σου αρεσουν τα κοροτσια περισσοτερο?δεν ειναι κακο αν προτιμας κατι τετοιο για να ικανοποιηθεις....

 

Σε παρακαλώ μη με κοροιδεψεις που θα σε ρωτήσω .Αλλά τι εννοείς? Ποια είναι τα καρότσια?

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ μη με κοροιδεψεις που θα σε ρωτήσω .Αλλά τι εννοείς? Ποια είναι τα καρότσια?

 

Μαλλον εννουσε τα κοριτσια....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ μη με κοροιδεψεις που θα σε ρωτήσω .Αλλά τι εννοείς? Ποια είναι τα καρότσια?

τα κοριτσια εννοουσα......σορι εγραψα λαθος λεξη....

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εχω το ιδιο προβλημα με την Σούλα αλλα το θεμα ειναι οτι εμενα δεν μου αρεσει τιποτα ουτε προκαταρκτικα ουτε το σεξ ουτε απο μονη μου να κανω κατι ! ενω οι φιλες μου μου λενε οτι το σεξ ειναι τελειο εγω φοβαμαι οτι κατι εχω και δεν μου αρεσει !

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα με την Σούλα αλλα το θεμα ειναι οτι εμενα δεν μου αρεσει τιποτα ουτε προκαταρκτικα ουτε το σεξ ουτε απο μονη μου να κανω κατι ! ενω οι φιλες μου μου λενε οτι το σεξ ειναι τελειο εγω φοβαμαι οτι κατι εχω και δεν μου αρεσει !

 

Ποσο χρονων εισαι.??

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 19 και ειχα ηδη 3 σχεσεις με τις οποιες εγινε ακριβως το ιδιο . ειμαι σε μια σχεση τωρα εδω και δυο χρονια με τον οποιο ειμαι πολυ ερωτευμενη και καθε φορα προσπαθει να με κανει να ευχαριστηθω αλλα εγω μονο προσποιουμε καθως και προσπαθω να το αποφευγω οσο γινεται το θεμα αυτο.επισης τις περισσοτερες φορες ποναω παρα πολυ κατι το οποιο βρισκω και ως δικαιολογια για να σταματησουμε.ομως αυτος συνεχιζει να μου κανει τα σχετικα προκαταρκτικα για την δηθεν απολαυση μου ! και δεν μου αρεσουν καθολου ! δεν ειναι οτι δεν κανει κατι καλα ολα τελεια τα κανει αλλα προφανως το προβλημα το εχω εγω! οσο για τον πονο εχω παει και σε γυναικολογο στην αρχη της χρονιας και μου εχει πει οτι δεν εχω κατι σοβαρο συνηθισμενα πραγματα οπως μια ελαφρια λοιμωξη κατι τετοιο και μου ειχε δοσει μια κρεμα . θελω τοσο πολυ να νιωσω αυτη την απολαυση αλλα δεν ξερω τι μου συμβαινει . επισης οσες φορες το εχουμε κανει κανονικα δεν εχω τελειωσει ποτε !! δεν ξερω καν τι σημαινει η λεξη κορυφωση!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 19 και ειχα ηδη 3 σχεσεις με τις οποιες εγινε ακριβως το ιδιο . ειμαι σε μια σχεση τωρα εδω και δυο χρονια με τον οποιο ειμαι πολυ ερωτευμενη και καθε φορα προσπαθει να με κανει να ευχαριστηθω αλλα εγω μονο προσποιουμε καθως και προσπαθω να το αποφευγω οσο γινεται το θεμα αυτο.επισης τις περισσοτερες φορες ποναω παρα πολυ κατι το οποιο βρισκω και ως δικαιολογια για να σταματησουμε.ομως αυτος συνεχιζει να μου κανει τα σχετικα προκαταρκτικα για την δηθεν απολαυση μου ! και δεν μου αρεσουν καθολου ! δεν ειναι οτι δεν κανει κατι καλα ολα τελεια τα κανει αλλα προφανως το προβλημα το εχω εγω! οσο για τον πονο εχω παει και σε γυναικολογο στην αρχη της χρονιας και μου εχει πει οτι δεν εχω κατι σοβαρο συνηθισμενα πραγματα οπως μια ελαφρια λοιμωξη κατι τετοιο και μου ειχε δοσει μια κρεμα . θελω τοσο πολυ να νιωσω αυτη την απολαυση αλλα δεν ξερω τι μου συμβαινει . επισης οσες φορες το εχουμε κανει κανονικα δεν εχω τελειωσει ποτε !! δεν ξερω καν τι σημαινει η λεξη κορυφωση!

 

 

 

Οοοοοοοολα αυτα που γραφεις ειναι απολυτως φυσιολογικα....μπορει οντως απο μια λοιμωξη να μην μπορεις να αισθανθεις καποια ομορφα πραγματα και να πονας....ΑΛΛΑ προσπαθησε να αφεθεις οταν συμβαινει η συνουσια για να το απολαυσεις και να το καταλαβεις....

 

Υγ...οσος για την λεξη κορυφωση...κοινως οργασμος...ειναι πολυ δυσκολο ναεπιτευχθει σε ορισμενα ατομα...ποσο μαλλον οταν ποναμε η οταν κατι δεν μας αρεσει....η δεν εχουμε βρει ακομα αυτο που να μας κανει να φτασουμε σε οργασμο....

 

Γενικα να εισαιπιο χαλαρη και ηρεμη......

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

εχω προσπαθησει ολες τις φορες να το απολαυσω ακομα κ οταν δεν ποναω αλλα και παλι δεν μου αρεσει ! μηπως ειμαι ανοργασμικια; αυτο που μου συμβαινει στενοχωρει κ εμενα κ το αγορι μου που πλεον το εχει καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα κ κατηγορει τον εαυτο του! δηδαδη πραγματικα το σεξ δεν μου αρεσει καθολου κ δεν ξερω πως να το αλλαξω ! δηλαδη δεν ειναι τυχαιο που με κανεναν αλλο συντροφο που ειχα παλι δεν μου αρεσε ! κατι φταιει κατι δεν παει καλα !

Link to comment
Share on other sites

εχω προσπαθησει ολες τις φορες να το απολαυσω ακομα κ οταν δεν ποναω αλλα και παλι δεν μου αρεσει ! μηπως ειμαι ανοργασμικια; αυτο που μου συμβαινει στενοχωρει κ εμενα κ το αγορι μου που πλεον το εχει καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα κ κατηγορει τον εαυτο του! δηδαδη πραγματικα το σεξ δεν μου αρεσει καθολου κ δεν ξερω πως να το αλλαξω ! δηλαδη δεν ειναι τυχαιο που με κανεναν αλλο συντροφο που ειχα παλι δεν μου αρεσε ! κατι φταιει κατι δεν παει καλα !

 

Μηπωσνα δοκιμαζες να κανεις κατι αλλο???οπως να δεις καμια ταινιουλα ροζ????

Η μηπως εχεις αλλες προτιμησεις????

Εαντα εχεις δοκιμασει ολα αυτα....και δεν οετυχε τιποτα, μηπως καλυτερα να επισκεπτουσουνα εναν ειδικο???? δεν ειναι κακο...μια γνωμη θα παρεις!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...