Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν μ'αρέσει το σεξ


Recommended Posts

Χαιρετώ όλο το forum. Αποφάσισα να γράψω και εγώ το πρόβλημα μου εδώ αφού δεν μπορώ να το συζητήσω με κανέναν. Ούτε με γονείς ούτε με φίλους. Να σας συστηθώ λοιπόν. Είμαι η Σούλα είμαι 20 χρονών. Έχω σεξουαλικές σχέσεις από τα 17 μου. Έχω αλλάξει 3 ερωτικούς συντρόφους. Την πρώτη φορά που ήρθα σε επαφή ήταν με το αγόρι μου τότε που ήμασταν μαζί 1,5 χρόνο καμία από τις φορές που ήρθαμε σε επαφή δεν το ευχαριστήθηκα αλλά πάντα έλεγα ότι είναι νωρίς ακόμα. Όσο περνούσε ο καιρός τόσο χειρότερο γινόταν για μένα. έτσι πίστεψα ότι ίσως να μην φταίω εγώ που δεν μπορώ να απολαύσω την επαφή αλλά ο τότε σύντροφος μου. Αλλά και στον επόμενο σύντροφο μου έγινε το ίδιο ήμασταν μαζί 10 μήνες. Δεν κατάφερα ούτε με αυτόν τον άνθρωπο να απολαύσω αυτό που όλοι οι φίλοι μου θεωρούν μεγάλη απόλαυση. άρχισα να ανησυχώ ότι το πρόβλημα ήμουν εγώ. Η ανησυχίες μου έγιναν μεγαλύτερες όταν και με τον τωρινό μου σύντροφο που είμαστε μαζί 1 χρόνο το σεξ είναι τόσο άχρωμο. Έχω φτάσει στο σημείο να αποφεύγω την ερωτική επαφή(σε σημείο να γίνετε μόνο 2 με 3 φορές το μήνα). Περνάω πολύ καλύτερα όταν βγαίνουμε έξω ή καθόμαστε και μιλάμε παρά όταν είμαστε σε επαφή. Το κάνω μόνο αναγκαστικά γιατί το έχει ανάγκη ο σύντροφος μου και δεν θέλω να τον χάσω, πέρα από το σεξ όλα είναι τέλεια. Όταν ερχόμαστε σε ερωτική επαφή πάντα υποκρίνομαι ευχαρίστηση και οργασμό, οπότε ο ίδιος πιστεύει ότι όλα καλά. Βέβαια όταν η συζήτηση πάει γιατί δεν κάνουμε συχνά και όταν με ρωτάει αν έχω κάποιο πρόβλημα ή αν με ενοχλεί κάτι πάντα αποφεύγω την απάντηση. Φοβάμαι ότι έχω μεγάλο πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το λύσω. Εδώ να σημειώσω ότι στις προσωπικές μου στιγμές( :oops: ) μόνη μου καταφέρνω να φτάσω στην κορύφωση και το ευχαριστιέμαι πολύ. Δεν αντέχω όμως να υποκρίνομαι ότι όλα καλά. Νιώθω τόσο άσχημα που πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Πιστεύω ότι πάντα θα έχω πρόβλημα και ότι ποτέ δεν θα βρω έναν άνθρωπο να με κάνει να νιώσω ότι το σεξ είναι απόλαυση. Εσείς τι γνώμη έχετε? :?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σουλα καλησπερα! δεν θα σε καθησυχασω απλα θα σου πω οτι συμπασχω γιατι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα!:)ομως πιστευω οτι οι κοπελες εδω θα σου πουν τη γνωμη τους και θα χαλαρωσεις και θα ησυχασεις καπως,οπως εγινε και με εμενα!θελω να σε ρωτησω,κατα τη διαρκεια του σεξ πονας,ενοχλεισαι,ή απλα δεν ερεθιζεσαι;και κατι ακομα,εχεις μιλησει ποτε με γυναικολογο για αυτο το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Merie. Το δικό σου θέμα είδα και είπα θα γράψω και εγώ. Εσένα όμως σου συνέβηκε μόνο με 1 σύντροφο μετά από 3 συντρόφους εκεί λες ότι εγώ έχω το πρόβλημα σίγουρα. Όχι δεν πονάω δεν ενοχλούμαι απλά δεν νιώθω τίποτα. Δεν ερεθίζομαι και είναι σαν να κάνω αγγαρεία. Με γυναικολόγο δεν έχω μιλήσει για αυτό το θέμα. Νιώθω πολύ άσχημα και νομίζω ότι σε όποιον το πω απλά θα με θεωρήσει "ανοργασμική". Φοβάμαι ότι ποτέ δεν θα καταφέρω να ζήσω την κορύφωση του σεξ. Εσύ είχες πει στο αγόρι σου ότι δεν το απολαμβάνεις? και αν πως του το είπες? Και μόνο που σκέφτομαι να ανοίξω αυτήν την συζήτηση με πιάνει κρύος ιδρώτας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σε ρωτησω πόσο χρονών ήταν οι εκαστοτε συντροφοι σου, Ξεκινάει απο την ηλικια και φυσικά ΚΑΤΑ πόσο ΚΑΛΑ κατείχαν τον τροπο να ικανοποιησουν μια γυναικα και κυριως να την κανουν να αισθανθει τέλεια.....Αν από την αρχή της ερωτικης σου ζωής πηγαινες με ελαφρώς άσχετους, άγαρμπους κλπ κλπ θα σου έχει μείνει σίγουρα βιωμα....Ειναι η δική μου φτωχή άποψη έτσι?

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας απο τη στιγμη που μονη σου τα καταφερνεις μια χαρα δεν τιθεται θεμα ανοργασμιας:wink: πραγματικα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο νιωθεις ασχημα να μιλησεις με καποιο γιατρο,δεν καναμε και τιποτα κακο, απλα ειμαστε λιγο ''δυσκολες''! αν και συνηθως ο γυναικολογος βρισκει αιτιες για αλλου ειδους προβληματα,πονο κλπ... εγω δεν ειχα μιλησει τοτε στο αγορι μου και το εχω μετανιωσει,και μαλιστα θεωρησα καλο(εγω το ζωον) να του το πω αφου ειχαμε χωρισει:oops: πραγματικα δεν ξερω γιατι δεν το ειπα...φοβος μην τον πληγωσω.. και οπως κι εσυ,ξεκινησα να δειχνω οτι μου αρεσε απο την αρχη,και μετα δε μου ερχοταν να του το πω στο ξεκαρφωτο...ητανε πολυ πολυ καλο παιδι και ειμαι σιγουρη οτι θα το ειχε αντιμετωπισει σωστα και θα το προσπαθουσε.. εσυ γιατι δεν του το λες;; επειδη εχεις προσποιηθει πως σου αρεσει; ή δεν ειναι συζητησιμος; νομιζω πως πρεπει να το πεις βρε σουλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω θα σε ρωτησω πόσο χρονών ήταν οι εκαστοτε συντροφοι σου, Ξεκινάει απο την ηλικια και φυσικά ΚΑΤΑ πόσο ΚΑΛΑ κατείχαν τον τροπο να ικανοποιησουν μια γυναικα και κυριως να την κανουν να αισθανθει τέλεια.....Αν από την αρχή της ερωτικης σου ζωής πηγαινες με ελαφρώς άσχετους, άγαρμπους κλπ κλπ θα σου έχει μείνει σίγουρα βιωμα....Ειναι η δική μου φτωχή άποψη έτσι?

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!

Ο πρώτος ερωτικός μου σύντροφος ήταν 21(εγώ τότε ήμουν στα 17.5) ο δεύτερος ήταν 25 και ο τωρινός μου είναι 27. Σίγουρα βλέπω ότι ο σημερινός γνωρίζει περισσότερα πάνω στο σεξ αλλά και αυτά πάλι δεν με ικανοποιούν. Μόνο στον στοματικό έρωτα ερεθίζομαι αλλά και πάλι ποτέ δεν έχει έρθει η κορύφωση.

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας απο τη στιγμη που μονη σου τα καταφερνεις μια χαρα δεν τιθεται θεμα ανοργασμιας:wink: πραγματικα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο νιωθεις ασχημα να μιλησεις με καποιο γιατρο,δεν καναμε και τιποτα κακο, απλα ειμαστε λιγο ''δυσκολες''! αν και συνηθως ο γυναικολογος βρισκει αιτιες για αλλου ειδους προβληματα,πονο κλπ... εγω δεν ειχα μιλησει τοτε στο αγορι μου και το εχω μετανιωσει,και μαλιστα θεωρησα καλο(εγω το ζωον) να του το πω αφου ειχαμε χωρισει:oops: πραγματικα δεν ξερω γιατι δεν το ειπα...φοβος μην τον πληγωσω.. και οπως κι εσυ,ξεκινησα να δειχνω οτι μου αρεσε απο την αρχη,και μετα δε μου ερχοταν να του το πω στο ξεκαρφωτο...ητανε πολυ πολυ καλο παιδι και ειμαι σιγουρη οτι θα το ειχε αντιμετωπισει σωστα και θα το προσπαθουσε.. εσυ γιατι δεν του το λες;; επειδη εχεις προσποιηθει πως σου αρεσει; ή δεν ειναι συζητησιμος; νομιζω πως πρεπει να το πεις βρε σουλα..

 

Γιαυτό ακριβώς δεν μιλάω με γιατρό. Γιατί δεν νιώθω πόνο ή ενόχληση απλά δεν το απολαμβάνω. Και τι να του πω γιατί δεν μπορώ να έρθω σε οργασμό? :P νιώθω λιγάκι άσχημα μωρέ. Στον σύντροφο μου δεν μιλάω γιατί εδώ και 1 χρόνο προσποιούμαι την απόλαυση και ξαφνικά θα του πω ότι δεν μαρέσει τίποτα? Και εγώ πιστεύω ότι θα προσπαθήσει να βρει τον τρόπο να περνάμε και οι δύο καλά. Δεν είναι παρτάκιας και πάντα θέλει να δει ότι ικανοποιούμαι και εγώ(άσχετα αν δεν γίνετε :confused: . Και εγώ θέλω να του το πω και να το λύσουμε μαζί γιατί είναι απίστευτα καλός άνθρωπος αλλά πραγματικά νιώθω πολύ άσχημα.:(

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το πεις με τροπο ωστε να μη νιωσει ασχημα...μπορεις να του πεις την αληθεια και να του τονισεις πως τον αγαπας και πως ο λογος που δεν το ειπες τοσο καιρο ειναι γιατι εκανες λαθος αρχη και μετα δεν μπορουσες.. δεν ξερω σουλα,νομιζω τελικα οτι αυτα πρεπει να τα συζητανε τα ζευγαρια...κι εμενα ο πρωην φιλος μου αυτο μου ειπε, οτι επρεπε να του το εχω πει...αλλιως ή θα περιμενεις να χωρισετε (που δε νομιζω πως θελεις) ή θα πρεπει οσο ειστε μαζι να πιεζεσαι και να το περνας μονη σου...υπαρχει βεβαια και πιθανο τιμημα σε αυτο,δεν ξερεις πως θα αντιδρασει,αν θα πληγωθει/στενοχωρηθει, αλλα η ειλικρινεια ειναι σημαντικη τελικα..

Link to comment
Share on other sites

αν του το πεις πιστεύω ότι θα αγχωθεί και μετά κάθε φορά που θα κάνει κάτι θα σε ρωτάει αν ήμουν καλός και αν το κατάφερα κλπ...εγώ στην θέση σου θα του έδειχνα τι μου αρέσει περισσότερο και τι με φτιάχνει πάνω στην πράξη....σκέψου τι σου αρέσει και ζήτα το...!!!

 

πάντως τα πρώτα χρόνια της σεξουαλικής ζωής, νομίζω ότι τα περισσότερα κορίτσια δεν το πολυ-ευχαριστιούνται οπότε σίγουρα δεν έχεις πρόβλημα...αν βρεις τι σου αρέσει να κάνεις ή να σου κάνουν, και αφεθείς σίγουρα θα το απολαύσεις ....

Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να συγκρινεις τις προσωπικες σου στιγμες με το σεξ

 

ο καθενας αγόρι ή κοπέλα ξέρει τον εαυτό του και το σωμα του καλά, ο σύντροφος μας δεν μπορει να ξέρει ακριβως τι θέλουμε αν δεν το πουμε ή δεν κανουμε κάτι

 

Προσπάθησε να κάνεις και συ κατι εκεινη την ώρα που να σε βάλει στη διάθεση για κορύφωση. Μπες εσυ απο πανω και προσπάθησε να ερεθίσεις κι άλλες γυναικείες ερωτογενείς ζώνες, αν με εννοεις.

Έπειτα οταν πας για να κάνεις έρωτα να σκέφτεσαι οτι θα φτάσεις στην κορύφωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Χαιρετώ όλο το forum. Αποφάσισα να γράψω και εγώ το πρόβλημα μου εδώ αφού δεν μπορώ να το συζητήσω με κανέναν. Ούτε με γονείς ούτε με φίλους. Να σας συστηθώ λοιπόν. Είμαι η Σούλα είμαι 20 χρονών. Έχω σεξουαλικές σχέσεις από τα 17 μου. Έχω αλλάξει 3 ερωτικούς συντρόφους. Την πρώτη φορά που ήρθα σε επαφή ήταν με το αγόρι μου τότε που ήμασταν μαζί 1,5 χρόνο καμία από τις φορές που ήρθαμε σε επαφή δεν το ευχαριστήθηκα αλλά πάντα έλεγα ότι είναι νωρίς ακόμα. Όσο περνούσε ο καιρός τόσο χειρότερο γινόταν για μένα. έτσι πίστεψα ότι ίσως να μην φταίω εγώ που δεν μπορώ να απολαύσω την επαφή αλλά ο τότε σύντροφος μου. Αλλά και στον επόμενο σύντροφο μου έγινε το ίδιο ήμασταν μαζί 10 μήνες. Δεν κατάφερα ούτε με αυτόν τον άνθρωπο να απολαύσω αυτό που όλοι οι φίλοι μου θεωρούν μεγάλη απόλαυση. άρχισα να ανησυχώ ότι το πρόβλημα ήμουν εγώ. Η ανησυχίες μου έγιναν μεγαλύτερες όταν και με τον τωρινό μου σύντροφο που είμαστε μαζί 1 χρόνο το σεξ είναι τόσο άχρωμο. Έχω φτάσει στο σημείο να αποφεύγω την ερωτική επαφή(σε σημείο να γίνετε μόνο 2 με 3 φορές το μήνα). Περνάω πολύ καλύτερα όταν βγαίνουμε έξω ή καθόμαστε και μιλάμε παρά όταν είμαστε σε επαφή. Το κάνω μόνο αναγκαστικά γιατί το έχει ανάγκη ο σύντροφος μου και δεν θέλω να τον χάσω, πέρα από το σεξ όλα είναι τέλεια. Όταν ερχόμαστε σε ερωτική επαφή πάντα υποκρίνομαι ευχαρίστηση και οργασμό, οπότε ο ίδιος πιστεύει ότι όλα καλά. Βέβαια όταν η συζήτηση πάει γιατί δεν κάνουμε συχνά και όταν με ρωτάει αν έχω κάποιο πρόβλημα ή αν με ενοχλεί κάτι πάντα αποφεύγω την απάντηση. Φοβάμαι ότι έχω μεγάλο πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το λύσω. Εδώ να σημειώσω ότι στις προσωπικές μου στιγμές( :oops: ) μόνη μου καταφέρνω να φτάσω στην κορύφωση και το ευχαριστιέμαι πολύ. Δεν αντέχω όμως να υποκρίνομαι ότι όλα καλά. Νιώθω τόσο άσχημα που πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Πιστεύω ότι πάντα θα έχω πρόβλημα και ότι ποτέ δεν θα βρω έναν άνθρωπο να με κάνει να νιώσω ότι το σεξ είναι απόλαυση. Εσείς τι γνώμη έχετε? :?:

 

Καλημέρα Σούλα_20!!:)

 

Αν ρωτήσεις κάποιον ειδικό (γυναικολόγο για παράδειγμα),θα σου πει πως ο οργανισμός της κάθε γυναίκας είναι διαφορετικός.

Υπάρχουν γυναίκες που έρχονται σε οργασμό πάνω στο sex με την πράξη και μόνο και άλλες που ενώ είναι πάνω στην πράξη,χρειάζονται μία.."βοήθεια"!

Δηλαδή αυτό που κάνεις όταν είσαι μόνη σου,το κάνεις και κατά τη διάρκεια του sex..

(Όλα αυτά που σου λέω τα έχω συζητήσει με τη γυναικολόγο μου και ισχύουν).

 

Είναι κάτι το απόλυτα φυσιολογικό γιατί έτσι ίσως είναι και ο δικός σου οργανισμός!!

Να μη ντρέπεσαι γι' αυτό ούτε να νιώθεις άσχημα.

 

Η γνώμη μου όσον αφορά τώρα τον φίλο σου,θα είναι να του πεις ξεκάθαρα τί νιώθεις..

Ο τωρινός σου σύντροφος ΊΣΩΣ είναι και ο αυριανός σου σύζηγος!

Γιατί μια ζωή να βρίσκεστε και οι δύο σ' ένα "ψέμα" και να μην ευχαριστιέστε το sex?:?

 

Το sex όντως είναι μία από τις μεγαλύτερες απολαύσεις της ζωή.

Διεκδίκησε αυτή την απόλαυση!!:wink:

<<Απ' ό,τι ζήτησα & απ' ό,τι θα ζητήσω,μέσα μου για πάντα θα σ' έχω σαν ένα μικρό φυλαχτό!..>>

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σούλα!Αυτό που αντιμετωπίζεις συμβαίνει σε πολλές γυναίκες.Στην ίδια ηλικία με εσένα (17) δεν βίωνα αυτό που περιέγραφαν τα μυθιστορήματα που διάβαζα.Το πάθος και την αίσθηση ότι ανεβαίνεις στον ουρανό με την ερωτική πράξη.Ο λόγος ήταν ότι δεν ήμουν ερωτευμένη.Τον αγαπούσα πολύ αλλά δεν έχανα την ανάσα μου όταν τον έβλεπα.Μπορεί να σου συμβαίνει το ίδιο.Επίσης,η εμπειρία και ο χρόνος που αφιερώνει το αγόρι στην δική σου ικανοποίηση είναι πολύ βασικός.Συνήθως τα αγόρια των 18-20 είναι πιο βιαστικά σε σχέση με έναν ωριμότερο άντρα (δεν σε προτρέπω σε αλλαγή ερωτικού συντρόφου,για να μην παρεξηγηθούμε :lol:).Τελικά,μάλλον ο πραγματικός πόθος (δηλ.ένας δυνατός έρωτας)για έναν άνθρωπο μπορεί να φέρει μόνος του την τέλεια ερωτική πράξη.Δεν πρέπει να σε αγχώνει αυτή η κατάσταση.Με την πάροδο των χρόνων θα μάθεις καλύτερα το σώμα σου και θα καταλήξεις να το απολαμβάνεις :wink:

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

καλη μου κοπέλα ...μαλον πολύ κουράζεις το μυαλό σου με αυτό ...πολύ το σκέφτεσαι νομίζω ...πριν ξεκινήση η πράξη εισαι ηδη προκατελημένη οτι δεν θα το ευχαριστηθείς ....το ψυχολογικό ειναι το α και το ω στο σεχ κυρίως στης γυναίκες διότι τα αγοράκια ειναι και λίγο κοκοράκια ...χιχιχι

προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι και κατέυθηνε τον σύντροφο σου σε αυτό που σου αρέσει ......μπορεί όπως είεπ η κοπέλα να είναι αυτός ο μελοντικός σου σύζηγος ......τι θα κάνεις θα κάνεις πάντα σεχ χωρίς απόλαυση άστα χάλια ...δεν λέει................

Link to comment
Share on other sites

επειδη ποτέ δεν ξερεις... μπορείς να απευθυνθείς σε ενδοκρινολόγο, να κανεις ορμονικές εξετασεις. για παραδειγμα χαμηλη τεστοστερόνη (ναι και οι γυναίκες εκκρινουν τεστοστερόνη) μπορεί να εχει τετοια συμπτώματα και το προβλημα σου να ειναι οργανικό και όχι ψυχολογικό όπως νομίζεις.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΖΟΥΖΟΥΝΕΛ η κοπέλα μόνη της μια χαρα ειναι ......τα καταφέρενει τέλεια.........χιχιχι με το ετερο ήμιση της χαλαι το γλυκό ......

αααασμια λεπτομέρεια πριν έρθεις επαφή με το ΄συντροφο ....εσυ με σένα μην κάνεις κάτι την ιδια μέρα ...δίοτι μπλοκάρεις το σύστημα .....ελπίζω να κατάλαβε ς τι εννοω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εσύ ...ως γνώστρια του σημείου και του τι θέλεις δώσε οδηγίες ....χρήσης στον σύντροφό σου και κάνε του και μια επίδειξη του πως...και τι.... να δεις που θα καταλάβει αμέσως.........

Link to comment
Share on other sites

Σούλα να σε ρωτήσω αισθάνεσαι καλά με το σώμα σου? Θέλω να πω μήπως όταν βρίσκεσαι με το αγόρι σου νιώθεις άσχημα και σκέφτεσαι όλο αρνητικά πραγματα και δεν μπορεις να ολοκληρώσεις? Επίσης -πως να το πω με τρόπο...- μην αυτοικανοποιησε συχνα γιατι αν το κανεις μονη σου συνεχεια ε πόσο ορεξη για σεξ πια να εχεις... τελός αν δεν βλεπεις φως ισως να μην ταιριαζεται σεξουαλικα...δεν πιστευω ότι ειναι οργανικο

ΥΓ. ειναι εντελως χαζο να υποκρινεσαι ας ξυπνησει και αυτος οτι κατι δεν παει καλά

Link to comment
Share on other sites

Σούλα,

 

όταν είσαι μόνη σου τι είναι αυτό που σε "φτιάχνει" και τελικά φτάνεις σε οργασμό;

 

Κάποιες φαντασιώσεις; Η τεχνική; Τι;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτήσεις κάποιον ειδικό (γυναικολόγο για παράδειγμα),θα σου πει πως ο οργανισμός της κάθε γυναίκας είναι διαφορετικός.

Υπάρχουν γυναίκες που έρχονται σε οργασμό πάνω στο sex με την πράξη και μόνο και άλλες που ενώ είναι πάνω στην πράξη,χρειάζονται μία.."βοήθεια"!

Δηλαδή αυτό που κάνεις όταν είσαι μόνη σου,το κάνεις και κατά τη διάρκεια του sex..

 

Θα σταθώ σε αυτό το μήνυμα και θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ. Δε νομίζω ότι η κοπέλα έχει πρόβλημα με την αυτοεικόνα της, ούτε ότι η αυτοϊκανοποίηση αφαιρεί κάτι από τη σεξουαλική απόλαυση μαζί με τον σύντροφο.

Συζήτησε με τον σύντροφό σου αυτά που σου αρέσουν αλλά μην ξεχνάς ότι αν ο οργασμός σου είναι αποτέλεσμα "βοήθειας" και όχι αυτής καθαυτής της πράξης, είναι θέμα οργανισμού και απόλυτα φυσιολογικό. Και μόνο εσύ ξέρεις τι και πώς το θέλεις. Αν ο σύντροφός σου είναι ανεπίδεκτος μαθήσεως μην τα βάψεις μαύρα. Δείξε του πώς να φέρεται στις ερωτογενείς σου ζώνες και τι σου αρέσει και βάλε κι εσύ ένα χεράκι. ;) Μεταφορικά και κυριολεκτικά.

Μην ντρέπεσαι και στερείς την απόλαυση από τον εαυτό σου. Αν το ζήσεις μία φορά μαζί του όλα θα αρχίσουν να γίνονται καλύτερα.

Επιπλέον μην το κάνετε στο ξεκάρφωτο... Λίγη βοήθεια, ένα κρασάκι, λίγη ατμόσφαιρα, ένα αφρόλουτρο μαζί... κάτι βρε αδερφέ να σε βάλει στο κλίμα.

Όχι "βαριέμαι σήμερα, τι να κάνουμε? "ε δεν κάνουμε λίγο σεξάκι να περάσει η ώρα?" :lol:

Όλα καλά θα πάνε αρκεί να νιώσεις άνετα με το σύντροφό σου. Και φυσικά να μην νιώσει άσχημα με το χέρι βοηθείας που λέγαμε (που δε νομίζω να υπάρχει άντρας να το πάθει αυτό...ίσα-ίσα).

Link to comment
Share on other sites

Σουλα πιστευω οτι ο οργασμος ειναι κ θεμα επιθυμιας....η επιθυμια εχει να κανει κ με την ωριμοτητα αλλα κ με το ποθο για τον συντροφο....γνωμη μου παντα!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοιτα,ολα οσα εχουν προαναφερθει παιζουν ρολο,το ποσο ερωτευμενη εισαι,το ποσο καλα νιωθεις μαζι του,το ποσο εμπειρος ειναι κτλ

Αφου εσυ το ευχαριστιεσαι:Ρ και μονη σου,γιατι δεν δειχνεις στο αγορι σου τι να κανει?τα προκαταρκτικα αναβουν πολυ,κυριως τις γυναικες και τις βοηθανε να φτασουν σε οργασμο!Γιατι δεν το προσπαθειτε?

Νομιζω οτι σιγα σιγα πες του το,αν δεν μπορεις να του πεις την καθαρη αληθεια,σιγα σιγα αστον να νομιζει οτι δεν το ευχαριστιεσαι τοσο οσο παλια και οτι πρεπει να δοκιμασετε νεα πραγματα:Ρ

We are who we choose to be.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Συμφωνω και εγω οτι πρεπει να βαλεις το αγορι σου στο παιχνιδι. να του "δειξεις" με καποιο τροπο τι σου αρεσει. να τον κανεις να σου δωσει οσο χρονο χρειαζεσαι.

μα πανω απ'ολα νομιζω πως πρεπει να χαλαρωσεις. αφου μονη σου μπορεις να φτασεις στην κορυφωση, ο ορος "ανοργασμικια' (μα τι ασχημος ακουγεται!) δεν ισχυει επ'ουδενι για σενα!

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω και κάτι ακόμα: Έχεις δει ποτέ ερωτικά άντρα; Εννοώ θεωρητικά. Πχ κάποιον γνωστό, ή κάποιον άγνωστο. Ακόμα και ένα ηθοποιό. Γυναίκα έχεις δει ποτέ ερωτικά;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σουλα μου είμαι 22 χρονων και έχω το ίδιο πρόβλημα, ακριβώς όπως το περιγραψες. Επειδή το έχω ψάξει το θέμα, ήθελα να σου πω να σκεφτείς απο μόνη σου αν είχες ποτέ στη ζωή σου σεξουαλική παρενόχληση. Αν υπήρξε αυτό, αυτός είναι ο λόγος που το σεξ δε σου αρέσει. Και καλό θα ήταν να επισκεφτείς ένα ψυχίατρο, και όχι γυναικολόγο. Αν δεν είχες σεξουαλική παρενόχληση ποτέ οταν ήσουν παιδί, τότε μάλλον το πρόβλημα είναι σωματικό. Μπορεί όμως να διορθωθεί, φτάνει να μιλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει κάποτε σ' ένα άρθρο ότι το κυρίως σεξουαλικό όργανο δεν είναι ανάμεσα στα πόδια, αλλά ανάμεσα στ' αυτιά.

Από ότι κατάλαβα από αυτά που διάβασα μάλλον αγχώνεσαι υπερβολικά για την κορύφωση. Το σεξ όμως δεν είναι μόνο αυτό, είναι μοίρασμα είναι εμπιστοσύνη, είναι και ν' αφήνεσαι στα συναισθήματα σου. Στο κρεβάτι επειδή ακριβώς είμαστε γυμνοί είμαστε και πιο ευάλωτοι και γι'αυτό οτιδήποτε μας φαίνεται χειρότερο από ότι κανονικά είναι.

Θα βοηθούσε να το συζητήσεις με τον συντροφο σου, να πάρετε το χρόνο σας για να χαρείτε ο ένας τον άλλον, ας πούμε μία εκδρομή. Μπορείτε να δείτε ερωτικές ταινίες και αν κάτι σε εξιτάρει να το κάνετε πράξη. Ισως λίγο αλκοόλ να σε χαλαρώσει.

Πιθανώς να νομίζεις ότι θα βρεθείτε σε δύσκολη θέση και οι δύο, όμως θα έρθετε πιο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...