Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

μου εχει τυχει να μου στειλουν ενα αφρολουτρο οχι καλα συσκευασμενο, εσπασε το dispenser και χυθηκε ολο εξω-μου καναν αμεσως ριφαντ και ειχα χαρει - δεν ειχα σκεφτει αυτο που λες οτι ξαναχρεωνεσαι για να τα παρεις :(

 

(παντως για μεχρι 500γρ ειναι 2δολ η αποστολη τωρα...)

 

κοίταξε ατυχήματα κατά την μεταφορά μπορεί να συμβούν και θα δεχόμουν μόνο την επιστροφή αξίας του προϊόντος υπό προϋποθέσεις, αν ας πούμε το επιτρεπόμενο βάρος κάθε αποστολής δεν ήταν τόσο μικρό ή αν το λάθος ήταν του ταχυδρομείου κατα την μεταφορά π.χ στην προηγούμενη παραγγελία αγόρασα μέλι που το πλαστικό καπάκι είχε σπάσει ευτυχώς το μέλι είναι τόσο στούκας που δεν κουνήθηκε από την θέση του και ήταν και σε σακουλίτσα ξεχωριστά μόνο του οπότε ούτε που το ανέφερα

 

Εδώ όμως κάποιος υπάλληλός τους έσπασε το καπάκι του προϊόντος για να χωρέσει σε μικρότερη κούτα (αν δείτε τις φώτο θα γελάτε μέχρι αύριο) αν είχα πάρει και τρόφιμα που "ποτίζουν" όπως κάνω συχνά όλη η παραγγελία θα ήταν άχρηστη.

επίσης το συγκεκριμένο προιόν έχει βάρος πάνω από 500 γρμ οπότε πάλι 4 δολάρια θα πληρώσω (τώρα πλήρωσα 6 αν αγόραζα μόνο τα προϊόντα εκτός του μυρμηγκο τέτοιου θα πλήρωνα μόνο 2)

 

ίδωμεν εγώ πάντως τους έστειλα ξανά μειλ σήμερα και αν δεν έχω απάντηση μέχρι αύριο το πρωί θα σηκώσω την ερώτηση μου στην σελίδα τους στο facebook :twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια μια που σημερα ειμαστε πιο πολλες ξερετε με ποια κουριερ συνεργαζετε η parceforce? Μηπως με Ελτα ταχυμεταφορες?

 

Με διαφορες εταιριες.

Αλλες φορες με Porta Porta, Αλλες φορες με Acs και μια φορα μου ειχαν ερθει με Speedex.

Link to comment
Share on other sites

Με διαφορες εταιριες.

Αλλες φορες με Porta Porta, Αλλες φορες με Acs και μια φορα μου ειχαν ερθει με Speedex.

Ευχαριστω Αννα.

Με το τρακινγκ ναμπερ μπορεις να καταλαβεις ποιος το παραλαμβανει? Το παρακολουθω απο το σαιτ της parcelforce. Γνωριζει καμια κοπελα?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

οι δημοσιεύσεις off topic μεταφέρονται εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2072434#post2072434

Παρακαλούμε συνεχίστε λαμβάνοντας υπόψη σας την ανακοίνωση

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2068239&postcount=1

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψανχω ψυλλο στα αχυρα λογικα, αλλα μηηηηηηηπως εχει ψωνισει καποια και απο wallis.co.uk και απο boohoo.com ? Θελω να παρω κατι αλλα τα size guide των 2 μαγαζιων διαφερουν αρκετα.... πχ το 14 του wallis που μου κανει μια χαρα, ειναι αναμεσα στο 14 και το 16 του boohoo και δε ξερω ποιο να παρω........... γενικως ξερουμε τι φορμα εχουν? μονο τη female ειδα που εχει ψωνισει και λεει οτι της επεσαν μεγαλα.... αρα ισως αν ειναι αναμεσα στο 14-16 να παρω το μικροτερο? και σε μερικα κομματια εχει L και XL αντι για νουμερα.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

μπορει καποια κοπελα που εχει παρει επιστροφη (εκπτωση) απο την lisa με τα παπουτσακια, να μου πει πως της επιστραφηκε το ποσο?

εμενα ενω φαινεται, δεν εχει περασει στην καρτα.

εκανα ερωτηση στο paypal και αν καταλαβα καλα -γιατι τα αγγλικα μου σκιζουν-

μου ειπαν οτι πρεπει να τα μετατρεψω σε ευρω και να δωσω λογαριασμο τραπεζης,ασχετο με την καρτα για να περαστουν εκει?

ετσι γινεται?

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

μπορει καποια κοπελα που εχει παρει επιστροφη (εκπτωση) απο την lisa με τα παπουτσακια, να μου πει πως της επιστραφηκε το ποσο?

εμενα ενω φαινεται, δεν εχει περασει στην καρτα.

εκανα ερωτηση στο paypal και αν καταλαβα καλα -γιατι τα αγγλικα μου σκιζουν-

μου ειπαν οτι πρεπει να τα μετατρεψω σε ευρω και να δωσω λογαριασμο τραπεζης,ασχετο με την καρτα για να περαστουν εκει?

ετσι γινεται?

Λοιπόν, είδα την επιστροφή της ΛΙΣΑ σε 2-3 ημέρες αν θυμάμαι καλά, στο πειπάλ.

Είχα το ίδιο θέμα με εσένα, δηλαδή δεν μου φαινόταν εύκολο να περάσω την επιστροφή από το πειπάλ στην προπληρωμένη που χρησιμοποιώ. Όταν τους ρώτησα, μου φάνηκε λίγο βουνό - εμένα, σε κάποιον άλλο όχι πιθανώς - και έκανα το εξής. Άφησα τα χρήματα εκεί που ήταν και έκανα μια προγραμματισμένη αγορά - λέμε τώρα, όλες οι αγορές προγραμματισμένες είναι ........8-):cool: - ίσου ποσού. Τράβηξαν τα χρήματα από το πειπαλ και όχι από την προπληρωμένη. Μάλιστα έμεινε ένα ποσό περίπου 90 λεπτά μέσα, το οποίο δεν έχω εξερευνήσει αν πέρασε στην προπληρωμένη μου.

Όποια άλλη ξέρει κάτι καλύτερο, ας μας πεί. Θα ήθελα να ξέρω με δυό λόγια, πως μεταφέρεις τα χρήματα από το πειπαλ στην προπληρωμένη.

 

Ααααααααααααααα, μην το ξεχάσω, οι τζιμπορικές, έφεραν καινούρια ............... φθινοπωρινά λέει ............ πάω για window shopping :wink::wink::wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Όταν γίνεται refund ένα ποσό μέσω πέιπαλ, το πέιπαλ μεταφέρει τα χρήματα στην προπληρωμένη με την οποία έκανες την συγκεκριμένη αγορά, σε 2-3 μέρες από την ημέρα που γίνεται το refund. Συγκεκριμένα αυτές τις μέρες είχα 2 refund από πωλητή του e-bay και είδα τα ποσά στην κάρτα μου (προπληρωμένη Πειραιώς) 3 μέρες μετά.

Όσες φορές μου έχει γίνει refund και από e-bay και γενικότερα από άλλα σάιτ, δεν χρειάστηκε να μεταφέρω εγώ τα χρήματα στην κάρτα μου. Το έκανε το πέιπαλ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα ειχε γινει το ρεφαντ μεσω ενος εμαιλ που μου ειχε στειλει η λισα. Τα λεφτα επιστραφησαν στο πειπαλ και μου ελεγε κατι για λογ τραπεζης, αλλα εγω τα αφησα στο πειπαλ και στην επομενη αγορα μεσω πειπαλ αφαιρεθηκαν απο το ποσο που ειχε η αγορα. Πχ ηταν επιστροφη γυρω στις 8λιρες απο λισα που εγιναν credit στο paypal. Στην επομενη αγορα που ηταν πχ 40 λιρες, πλήρωσα τις 32 με την καρτα και το paypal πηρε και τα υπολοιπα 8ε που ηταν μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες !!!

πρίν λίγο καιρό αγόρασα κάποια πράγματα από το iherb μέσα σε αυτά πήρα και ένα μυρμηγκο κάτι που υποτίθεται ότι είναι λιγότερο επιβλαβές από τα συμβατικά.

Όλα καλα η παραγγελία έφτασε όπως πάντα, όταν άνοιξα το κουτί όμως είδα ότι το μπουκάλι με το σπρει (σαν αυτά που καθαρίζουμε τα τζάμια) ήταν σπασμένο έτσι ώστε να χωράει στο κουτί που ήταν μικρότερο από το σπρέι :shock::shock: κάποιο αμερικανάκι είχε την ιδέα να το σπάσει για να χωράει στο κουτί ...........φυσικά δεν βρήκα σταγόνα από το υγρό μέσα:evil:

Επικοινωνώ μαζί τους και άμεσα με φώτο και μου στέλνουν μειλ ότι θα μου κάνουν ρεφαντ την αξία του προϊόντος

Τους απαντώ με ξ@χ@## ότι εμένα δεν με ενδιαφέρει να πάρω την αξία του προϊόντος πίσω γιατί το θέλω (γι αυτό άλλωστε το αγόρασα) και ότι θα μου κοστίσει + 4 δολάρια για να το ξανα αγοράσω οπότε μια και το λάθος είναι δικό τους θέλω ξανα αποστολή του προϊόντος και όχι ρεφαντ

Από τότε όσο τους ακούσατε εσείς άλλο τόσο μου απάντησαν και εμένα.

 

Είπα να το μοιραστώ μαζί σας μπας και έχετε ανάλογη εμπειρία και τελικά σας στείλανε το προϊόν και για να το έχετε υπόψη σας (όχι ότι δεν θα ξανα αγοράσω από αυτούς έτσι, δυστυχώς οι τιμές τους είναι πολύ καλές :cry:αλλά το γμτ)

 

Λοιπον..σε μια απο τις παμπολλες αγορες μου απο εκει..ελαβα ενα δεματακι στο οποιο υπηρχε αφρολουτρο του 1 λιτρου με σπασμενο καπακι...Ομως επειδη το ειχαν καπως δεμενο δεν χαθηκε μεγαλη ποσοτητα...ουτε 100 γρμ και το μονο που εκανα ηταν απλα να στειλω ενημερωτικο μεηλ οποτε και μου εκαναν επιστροφη του ποσου...

Εχεις δικιο ομως για την περιπτωση που λαμβανεις κατι εντελως κατεστραμμενο και θες να το ξανααγορασεις οτι θα χρεωθεις τα μτφ ξανα...οποτε εγω σιγουρα θα ζητουσα refund στο ποσο μαζι με τα μτφ που θα αντιστοιχουσαν σε παραγγελια που θα περιειχε μονο αυτο το προιον...Ειδαλλως αποστολη του προιοντος εννοειται με δικα τους εξοδα..

Link to comment
Share on other sites

με την προϋπόθεση ότι είσαι verified user ;);)

 

ΑΑΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ VERIFIED ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΕΠΤΟ:)

Ααααα, αυτό δεν το σκέφτηκα, πρόσφατα έγινα πιστοποιημένη χρήστρια !!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα νευρα μου με το αμαζον....:twisted::twisted::twisted:

πραγματικα με έχουν τσαντίσει απίστευτα....

βάζω παραγγελία Κυριακή απόγευμα και στο καπάκι τους στέλνω μηνυμα να τους ρωτήσω αν είναι εφικτό να έχω τα πράγματα μου την Παρασκευή.

Μου απαντάνε Δευτερα πρωί οτι να μην ανησυχω και θα τα λάβω τα πράγματα την Παρασκευη!

Ωραία σκέφτηκα....θα τα στείλουν με κούριερ!!!

Δευτέρα μεσημέρι μου στέλνουν μέιλ και μου λένε οτι τα μανικετόκουμπα που είχα βάλει στην παραγγελία δεν υπαρχουν σε στοκ, ενω όταν έβαλα την παραγγελία υπήρχαν, αλλά να μην ανησυχώ γιατί ο προμηθευτης τους τους έστειλε άλλα!

τους ξαναστέλνω εγώ και τους ευχαριστώ και τους υπενθυμίζω οτι τα βιάζομαι!!!

μου ξαναστέλνουν κι αυτοί και μου λένε, μην ανησυχείς, το βράδυ τα στέλνουμε....

εν τω μεταξύ με το πρώτο μέιλ που τους έστειλα, έβαλαν την παραγγελία σε "dispatching soon"....

Τρίτη πρωί μπάινω να δω τρακινγκ ναμπερ τρομαρα μου!!!

σιγά....ακόμα να τα στείλουν....

τους ξαναστέλνω μέιλ και μου ξαναλένε να μην ανησυχω και θα έχω τα πράγματα την παρασκευη...

Ξανακοιτάω σημερα το πρωί να δω τι έγινε με την παραγγελία, συνεχίζει να γράφει "dispatching soon"....τους ξαναματαστέλνω μέιλ να δω τι γίνεται και τσουπ....μου σκάνε το παραμυθι....

να ξέρετε ο προμηθευτης τελικά δεν πρόλαβε να μας τα στείλει και να πάτε στο λογαριασμό σας να ακυρωσετε την παραγγελία αν θέλετε...

πάω εγω να την ακυρωσω αλλά που....αφού απο τη στιγμη που μπαίνει σε διαδικασία αποστολής δε γίνεται....

τους ξαναστέλνω μέιλ και τους το λέω και τι μου λένε???????????

αααα τωρα τα στείλαμεεεε!!!!

είναι σε ένα κοντεινερ και περιμένουμε να έρθει η Royal Mail να τα παραλάβει!!! αλλά αν δε τα θέλετε, να αρνηθείτε την παραλαβή και θα σας επιστρέψουμε τα χρηματα....

καλά το τι ξεχ@στηριο μειλ τους εγραψα δεν περιγράφεται....:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

αφου μετά απο όλα αυτά μου ήρθε να τους ρωτησω αν προσέλαβαν κανέναν Ελληνα σε αυτό τον τομέα και τα έκανε έτσι....

πραγματικά το αμαζον με απογοητευσε αυτη τη φορά....:(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με γειά μας!!! Admin καλή η ιδέα σου και από ότι είδα ξεφορτωθήκαμε και τον κινέζο έτσι? Επιτέλους!!!

Λοιπόν θέλω να βρω μαγιουδάκια για την κόρη (20 μηνών) και για μένα(Size 10). Καμιά καλή ιδέα? Θα ρίξω κι εγώ ένα ψάξιμο αλλά αν έχει καμιά τσεκάρει τα πράγματα η βοήθεια πολύ ευπρόσδεκτη!!!!

Για το amazon που λές fairytale έχω παραλάβει κάτι μωρομάντηλα εδώ και 2 μήνες και στο tracking που μου έστειλαν φαίνεται οτι είναι στα αζήτητα.... Στο τσακ είμαι να τους κάνω μια πλάκα γιατί όταν είχαν αργήσει και το έψαχνα η dhl.de μου έλεγε οτι ήρθαν 3 φορές και δεν με βρήκαν (ψέμα) και τους διέψευσε και ο ταχυδρόμος μου που με την πρώτη (κατά τα λεγόμενά του) με βρήκε και μου τα παρέδωσε ο άνθρωπος. ( το τσέκαρα και tracking στο κουτί και tracking στο pc είναι τα ίδια!!!!)

Δηλαδή ότι να'ναι.....

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Εγω και μια μερα να αργησει το αμαζον του στελνω αμεσως μηνυμα οτι δεν εχουν ερθει τα πραγματα. Μου απαντανε να περιμενω αλλη μια εβδομαδα και μετα τους ξαναστελνω μηνυμα και ξαναστελνουν τα πραγματα. Καποια μου εχουν ερθει 2 φορες! Εχει συμβει δε, η 2η αποστολη να ερθει νωριτερα απο την 1η!:shock:

 

Τωρα περιμενω τηλεοραση 370 λιρων. Αν αργησει εστω και μια μερα....μηνυματακι! Παιζει να βρεθω και με 2 τηλεορασεις απο το πουθενα! :P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με γειά μας!!! Admin καλή η ιδέα σου και από ότι είδα ξεφορτωθήκαμε και τον κινέζο έτσι? Επιτέλους!!!

Λοιπόν θέλω να βρω μαγιουδάκια για την κόρη (20 μηνών) και για μένα(Size 10). Καμιά καλή ιδέα? Θα ρίξω κι εγώ ένα ψάξιμο αλλά αν έχει καμιά τσεκάρει τα πράγματα η βοήθεια πολύ ευπρόσδεκτη!!!!

Για το amazon που λές fairytale έχω παραλάβει κάτι μωρομάντηλα εδώ και 2 μήνες και στο tracking που μου έστειλαν φαίνεται οτι είναι στα αζήτητα.... Στο τσακ είμαι να τους κάνω μια πλάκα γιατί όταν είχαν αργήσει και το έψαχνα η dhl.de μου έλεγε οτι ήρθαν 3 φορές και δεν με βρήκαν (ψέμα) και τους διέψευσε και ο ταχυδρόμος μου που με την πρώτη (κατά τα λεγόμενά του) με βρήκε και μου τα παρέδωσε ο άνθρωπος. ( το τσέκαρα και tracking στο κουτί και tracking στο pc είναι τα ίδια!!!!)

Δηλαδή ότι να'ναι.....

 

μωρε ας είχαν έρθει και μένα τα δικά μου πράγματα κι ας έλεγε στο τρακινγκ οτι δεν τα έστειλαν καν!

εγω τα βιαζόμουν γιατί τα είχα παραγγείλει για δωρο για έναν αρραβώνα που θα πάω το Σάββατο αλλά θα αναγκαστω να τα σκάσω εδώ τελικά με τους βλάκες....όχι τίποτα άλλο αλλά και τα είχα βρει σε πολύ καλή τιμή και επειδή δεν θέλω να σκάσω και πολλά είχα βολευτεί...τεσπα...

με τσάντισε πολύ όλο αυτό το κυνηγητό με το άμαζον....ας μου έλεγαν απο την αρχη οτι δεν τα έχουμε κυρία μου τα μανιετόκουμπα, ακυρωστε την παραγγελία σας και αν θέλετε ψωνίστε κάτι άλλο....

οχι το σκωτσεζικο ντους, τα έχουμε, δεν τα έχουμε, θα τα παραλάβετε εγκαίρως, δε θα τα παραλάβετε εγκαίρως....

 

για μαγιουδάκι της κορούλας σου άσχετα με ίντερνετ έχει φοβερά σχεδια στο calzedonia! και πολύ καλές τιμές!

εγώ της πήρα 3 μονοκίνι με 7,5 ευρω το ένα!

 

Καλημερα!

 

Εγω και μια μερα να αργησει το αμαζον του στελνω αμεσως μηνυμα οτι δεν εχουν ερθει τα πραγματα. Μου απαντανε να περιμενω αλλη μια εβδομαδα και μετα τους ξαναστελνω μηνυμα και ξαναστελνουν τα πραγματα. Καποια μου εχουν ερθει 2 φορες! Εχει συμβει δε, η 2η αποστολη να ερθει νωριτερα απο την 1η!:shock:

 

Τωρα περιμενω τηλεοραση 370 λιρων. Αν αργησει εστω και μια μερα....μηνυματακι! Παιζει να βρεθω και με 2 τηλεορασεις απο το πουθενα! :P

 

και η προηγούμενη παραγγελία μου ήταν να παραδοθεί χθες αλλά δεν....οπότε μηνυματάκι, αναμονή μιας εβδομάδας και μετά ξανά μηνυμα αν δεν έρθουν...για το καλό τους να έρθουν όμως...:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξαν τα χρήματα από το πειπαλ και όχι από την προπληρωμένη. Μάλιστα έμεινε ένα ποσό περίπου 90 λεπτά μέσα, το οποίο δεν έχω εξερευνήσει αν πέρασε στην προπληρωμένη μου.

Όποια άλλη ξέρει κάτι καλύτερο, ας μας πεί. Θα ήθελα να ξέρω με δυό λόγια, πως μεταφέρεις τα χρήματα από το πειπαλ στην προπληρωμένη.

 

κι εγω εκανα αγορα αλλα δεν αφαιρεθηκαν αυτα τα χρηματα..

μηπως επειδη ηταν σε λιρες και η επομενη αγορα ηταν σε ευρω?

δεν μπορω να καταλαβω..:confused:

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...