Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν θα πω την γνώμη μου, γιατί θα ήταν μονότονο, με κάλυψαν τα μέλη καλαμαράκι, αξες, ιλονκα, γατούλα κλπ.

 

Γράφω μόνο για να διευκρινίσω αυτό που λες, για τα ελληνικά τελωνεία, για να μην φοβηθεί ο κόσμος άδικα με τις ανακρίβειες που λες.

 

Δεν έχει αλλάξει καμιά τιμή και καμια διαδικασία σε ότι αφορά τον τελωνισμό εξωκοινοτικού δέματος.

 

Ο μέσος όρος τελωνειακών δασμών και λοιπών φόρων για ρούχα είναι 40% της δηλωθείσας αξίας τους (αξία αγοράς και μεταφορικά).

 

Δεν υπάρχουν ακριβά και φθηνά τελωνεία εντός Ε.Ε. για τον απλούστατο λόγο ότι οι δασμοί που επιβάλλονται ορίζονται από το Ευρωπαικό Δασμολόγιο, και είναι κοινοί σε όλες τις χώρες κράτη-μέλη.

 

Μήπως τις τελευταίες φορές έχεις πληρώσει αρκετά χρήματα, γιατί έχεις κάνει μεγάλες παραγγελίες (λογικό αφού έχεις κατάστημα δηλαδή) και έχεις υπερβεί το όριο ασφαλών αγορών ?

 

Άγαρμπο πάντως, να θες να διαφημίσεις το μαγαζί σου με αυτόν τον τρόπο.

 

Και άστοχο εκ μέρους σου, σε αυτό εδώ το φόρουμ.;)

 

Συμφωνώ 1000% :wink:

Ε μα θα μας τρελάνει :rolleyes:

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites

Με Fed ex έρχεται, μάλλον είναι κούριερ ε? Δηληδή με κούριερ πληρώνεις?

Γιατί καλή μου δεν με πήρες ένα τηλ;;;;;;Έπρεπε να επιλέξεις απλό ταχυδρομείο γιατί κατά τα άλλα το ποσό της αγοράς είναι μέσα στα πλαίσια - έχω κάνει αρκετές αγορές μέχρι 120-130δολ ατελώς!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπίζω να γράφω στο σωστό σημείο! Θέλω να προβώ σε αγορά υπηρεσιών απο ανάλογο site προσφορών. Είναι μια προσφορά για laiserlineclincs. Εχει κανείς ανάλογη εμπειρία ή θα πάω και θα με πρίξουν για να αγοράσω και κάτι άλλο. Όχι πως θα το κάνω όμως δεν μπορώ να πηγαίνω κάπου και να με κουράζουν το κεφάλι με το μπιρι μπιρι τους...Δεν το κατάλαβαίνουν πως ετσι ο πελάτης φεύγει!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να γράφω στο σωστό σημείο! Θέλω να προβώ σε αγορά υπηρεσιών απο ανάλογο site προσφορών. Είναι μια προσφορά για laiserlineclincs. Εχει κανείς ανάλογη εμπειρία ή θα πάω και θα με πρίξουν για να αγοράσω και κάτι άλλο. Όχι πως θα το κάνω όμως δεν μπορώ να πηγαίνω κάπου και να με κουράζουν το κεφάλι με το μπιρι μπιρι τους...Δεν το κατάλαβαίνουν πως ετσι ο πελάτης φεύγει!

 

Επειδή έχω δουλέψει σε τέτοια κέντρα, θα σε πρήξουν να πάρεις και κάτι άλλο.

 

Και λόγω εμπειρίας, δεν τους εμπιστεύομαι. Δες καλά τα ψιιλά γράμματα. Μπορεί πχ να σου πουν ναι μεν την πήρες την προσφφορά, αλλά τη δικαιούσαι μόνο εφόσον πάρεις και το τάδε πρόγραμμα.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Διακοσμητικά αυτοκόλλητα τοίχου

 

EDIT ADMIN

 

EDIT ADMIN

 

Μασάει η κατσίκα ταραμά???

 

Αμε....φτύνει κ τα κουκούτσια....

 

1f065032.png

 

 

Επειδή έχω δουλέψει σε τέτοια κέντρα, θα σε πρήξουν να πάρεις και κάτι άλλο.

 

Και λόγω εμπειρίας, δεν τους εμπιστεύομαι. Δες καλά τα ψιιλά γράμματα. Μπορεί πχ να σου πουν ναι μεν την πήρες την προσφφορά, αλλά τη δικαιούσαι μόνο εφόσον πάρεις και το τάδε πρόγραμμα.

 

 

θα συμφωνήσω 1000%:mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει επιπλέον ψηλά γράμματα...είναι απο gooddeals. Λετε να έχω προβλημα; Για τα Laiserlaineclinics έχει κανείς προσωπική άποψη; Για Πρίνου κτλ δε το συζητώ είνα απαράδεκτοι!

Link to comment
Share on other sites

Οι υπάλληλοι των ινστιτούτων αυτών κάνουν συνήθως τουρνέ σε όλα τα ινστιτούτα κατά καιρούς. Από τηλεφωνήτριες μέχρι διευθυντές.

 

Επίσης, λάβε υπόψη σου ότι πολλά ανήκουν στον ίδιο ιδιοκτήτη, οπότε η... ''κουλτούρα'' που τα διέπει είναι η ίδια.

 

Πχ bodyline, gilli diet, taste n diet και sihlouette είναι ένας όμιλος.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω κι εγω για τις αγορες που εκανα απο yoox.com. Πηρα αυτο το μποτακι http://www.yoox.com/item/YOOX/JANET+%26+JANET/dept/women/tskay/361A2971/rr/1/cod10/44285713CR/sts/sr_women80 σε γκρι χρωμα, πολυ ωραιο δερματινο μποτακι αλλα τεραστιο. πηρα το 39 και ειναι πολυ μεγαλο και επεισης αυτη την τσαντα http://www.yoox.com/item/YOOX/ROCCOBAROCCO/dept/women/tskay/361A2971/rr/1/cod10/45162692UD/sts/sr_women80

η οποια ειναι αρκετα ευρυχωρη αλλα εμοιαζε μαιμου, δεν ειμαι και τοσο σχετικη με τις μαρκε τσαντες αλλα εκτος απο μια ετικετα ασφαλειας που βαζει το yoox δεν ειχε καμμια αλλη ετικετα ουτε καν μεσα σε σακουλιτσα δεν ηταν απλα τυλιγμενη με ενα ριζοχαρτο μεσα στο κουτι. Πουλαει μαιμου το yoox?. Τα εστειλα πισω και αναμενω την επιστροφη χρηματων.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρίν από λίγες ημέρες καρεκλάκι αυτοκινήτου http://www.kiddies24.de

Στέλνει Ελλάδα με dhl.de μεταφορικά 16 ευρώ. Σε περίπτωση αγοράς με κάνουν έκπτωση 3%. Στο κάθισμα που αγόρασα ήταν το οικονομικότερο ως προς τιμή+μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια, κάπου είχα διαβάσει στο φόρουμ γι' αυτά τα βραχιολάκια από καουτσούκ που φοράει η μενεγάκη κλπ... ότι τα είχε βρει μια κοπέλα τα 15 τεμάχια με 10 ευρώ! μήπως τα έχει πάρει το μάτι σας πουθενά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξερετε καποιο σαιτ που μπορω να βρω εκεινο το πραγμα που μετραμε το μηκος του ποδαριου στο παιδακι μας για να ξερουμε τι νουμερο φοραει??Δεν ξερω και πως να το ψαξω

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ξερετε καποιο σαιτ που μπορω να βρω εκεινο το πραγμα που μετραμε το μηκος του ποδαριου στο παιδακι μας για να ξερουμε τι νουμερο φοραει??Δεν ξερω και πως να το ψαξω

 

Έχει στο σάιτ του μούγερ ένα, δεν ξέρω αν εννοείς αυτό :

http://new.mouyer.gr/store/footmesure.pdf

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει στο σάιτ του μούγερ ένα, δεν ξέρω αν εννοείς αυτό :

http://new.mouyer.gr/store/footmesure.pdf

 

Αααα τι ωραιο αυτο!!:D Αυτο εννοουσα απλα ειχα δει κατι σαν αυτα που εχει ο παιδιατρος,αλλα αυτο καλυτερο δεν χρειαζεται να ξοδευεις και λεφτα!:mrgreen:

Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Κωδικός για i-herb που δίνει 8 δολάρια έκπτωση --> LEL927 . Από ό,τι κατάλαβα δεν αφορά μόνο νέους πελάτες.

Δηλαδή σου το έστειλαν πότε;Γιατί από όσο ξέρω δίνει μόνο κωδικούς έκπτωσης για την πρώτη παραγγελία!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου το έστειλαν πότε;Γιατί από όσο ξέρω δίνει μόνο κωδικούς έκπτωσης για την πρώτη παραγγελία!

 

Έχεις δίκιο, τώρα που το καλοείδα γράφει αντί για 5 δολλάρια, προσφέρουμε 8 δολλάρια για την πρώτη επίσκεψη...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγγειλει κανεις προσφατα πανες απο αμαζον?

Σημερα ενω μου εστειλαν mail για προσφορα και πηγα να βαλω παραγγελια ως συνηθως , δεν αποστελονται λεει στην διευθυνση μου.Αλλαξε κατι, ξερετε?:mad:

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας. Επειδή δεν έχω αγοράσει τίποτε ακόμη από το διαδίκτυο, μήπως γνωρίζει καμιά κοπέλα αν μπορείς να αγοράσεις κουζίνα υγραερίου με φούρνο από το διαδίκτυο, Ελλάδα ή εξωτερικό; Στέλνουν και ογκώδη πράγματα ή μόνο άντε ας πούμε μια κούνια ή ένα καρότσι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγγειλει κανεις προσφατα πανες απο αμαζον?

Σημερα ενω μου εστειλαν mail για προσφορα και πηγα να βαλω παραγγελια ως συνηθως , δεν αποστελονται λεει στην διευθυνση μου.Αλλαξε κατι, ξερετε?:mad:

 

Έκανα δύο φορές παραγγελία και ενώ το προϊόν ήτανε σε στοκ με πήγαιναν από μέρα σε μέρα για κανένα 10ήμερο ότι δεν το έχουν και ε΄τσι το ακύρωσα και τις δύο φορές!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δύο φορές παραγγελία και ενώ το προϊόν ήτανε σε στοκ με πήγαιναν από μέρα σε μέρα για κανένα 10ήμερο ότι δεν το έχουν και ε΄τσι το ακύρωσα και τις δύο φορές!

Αυτο το επαθα και εγω πριν ενα μηνα για το νουμερο 3 και ακυρωσα. Τωρα δεν μου τα στελνει, δεν τα βαζει στο check out.....που θα βρουμε φθηνα pampers?????

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το επαθα και εγω πριν ενα μηνα για το νουμερο 3 και ακυρωσα. Τωρα δεν μου τα στελνει, δεν τα βαζει στο check out.....που θα βρουμε φθηνα pampers?????

 

Δεν έχω ιδέα..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...