Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Thanks!! μήπως ξέρετε και για την εγγύηση (γιατί δεν βλέπω να έχει κανένα έξτρα χαρτί) ισχύει η απόδειξη?

 

καποια κοριτσια που τις εβαλαν περσυ ειπαν πως ναι....το αμαζον εχει ανοιξει ελληνικο αφμ...λογικα αφου γραψει την ισοτιμια γιατι να μην τις δεχεται?

 

καμια αποδειξη του αμαζον δεν ερχεται σε ευρω...

δεν το εχουν στο συστημα τους...ειναι σαν να πηγαινει ελληνας να κοψει αποδειξη σε λιρες...

απλα οταν επιλεγεις να πληρωσεις σε ευρω χρησιμοποιεις τον μετατροπεα του αμαζον και σου εμφανιζει το ποσο εκεινη την στιγμη...

οταν πληρωνεις σε λιρες την αλλαγη την κανει η τραπεζα...

 

καi μεταφερω και απο το διπλανο τοπιk το μηνυμα της cleliaw

 

Αρχικό μήνυμα απο Clelia viewpost.gif

Στην απόδειξη αναγράφεται κάτω κάτω η ισοτιμία ευρώ-λίρας την στιγμή που κόπηκε η απόδειξη. Αυτό που κάνω είναι να κάνω τον πολλαπλασιασμό σε ευρώ κ αυτό το ποσό γράφω στα τεφτέρια μου.

 

 

Όπως πολύ σωστά έγραψε η πασχαλιτσα την δέχονται αφού το αμαζον έχει ελληνικό αφμ και αποδίδει φπα στην ελλάδα. Διάβασε αν θες κατρίν στην υπογραφη μου το λινκ οδηγίες το αμαζον τα γραφω εκεί αναλυτικά.

 

 

Τη δέχεται η εφορία την απόδειξη σε λίρες?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα...εσείς που είστε ειδήμονες, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο σάιτ για να αγοράσω μαξιλάρι για το γιο μου που είναι 16 μηνών σχεδόν καθώς και κάποια ποτηράκια κ.λπ.

ΑΑΑΑΑΑ, να είναι καλά και οικονομικά...

Ευχαριστώ πολύ! :P

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου αγορά από το ebay ήταν το ενισχυτικό νυχιών nail tek. Οσες έχουν πρόβλημα με νύχια δεν υπάρχει καλύτερο. Πρώτη φορά στη ζωή μου έχω ωραία νύχια που δεν ξεφλουδίζουν και δεν σπάνε.

http://gr.super-nailcenter.de/index.php?cat=c8_Nail-Tek.html

εννοείτε το πήρα από το ebay όπου στοίχειζε 6,5 δολλάρια μαζί με τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά έγραψε η πασχαλιτσα την δέχονται αφού το αμαζον έχει ελληνικό αφμ και αποδίδει φπα στην ελλάδα. Διάβασε αν θες κατρίν στην υπογραφη μου το λινκ οδηγίες το αμαζον τα γραφω εκεί αναλυτικά.

 

Πολύ κατατοπιστικό, έκανες καλή δουλειά. Για την εγγύηση τι γίνεται? ισχύει με την απόδειξη?

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου αγορά από το ebay ήταν το ενισχυτικό νυχιών nail tek. Οσες έχουν πρόβλημα με νύχια δεν υπάρχει καλύτερο. Πρώτη φορά στη ζωή μου έχω ωραία νύχια που δεν ξεφλουδίζουν και δεν σπάνε.

http://gr.super-nailcenter.de/index.php?cat=c8_Nail-Tek.html

εννοείτε το πήρα από το ebay όπου στοίχειζε 6,5 δολλάρια μαζί με τα μεταφορικά.

 

Ποιο απ' όλα είναι το θαυματουργό προιόν?

Για βάλε και τον πωλητή από εβαυ αν τον έχεις?

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχει πάρει καμια κοπέλα από αυτό το σάιτ τα squeaky?

http://www.kidzshooz.co.uk/annie-white.html

Μ' αρέσουν αυτά αλλά δεν ξέρω αν είναι χοντροκομμένα ή όχι.

Αυτά http://www.kidzshooz.co.uk/ethan-beige.html τα δοκίμασε μια φίλη και είναι πολύ καλά αλλά είναι με τον μαλακό πάτο

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ψωνισει ποτε απο το amazon αλλα ειδα κατι που με αρεσε και θελω να ρωτησω ποια ειναι η ισοτιμια λιρας ευρω να δω αν συμφερει.Με τα μεταφορικα τι γινεται?αν 3ερει καποια κοπελα ας με ενημερωσει γιατι ειμαι λιγο ασχετη απο αυτα

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ψωνισει ποτε απο το amazon αλλα ειδα κατι που με αρεσε και θελω να ρωτησω ποια ειναι η ισοτιμια λιρας ευρω να δω αν συμφερει.Με τα μεταφορικα τι γινεται?αν 3ερει καποια κοπελα ας με ενημερωσει γιατι ειμαι λιγο ασχετη απο αυτα

 

βρηκα ακρη κοριτσια διαβασα παλιοτερες δημοσιευσεις και καταλαβα κατι λιγα...ευχαριστω!

 

Tην ισοτιμία λίρας ευρώ μπορείς να τη δεις εδώ http://www.xe.com/

 

και όσον αφορά το αμαζον, πατα το λινκ οδηγίες για το αμαζον στην υπογραφή μου κ διάβασε το αρχείο κ θα σου λυθούν τυχόν απορίες.

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κατατοπιστικό, έκανες καλή δουλειά. Για την εγγύηση τι γίνεται? ισχύει με την απόδειξη?

 

Ευχαριστώ πολύ, με την εγγύηση έχεις μόνο την εγγύηση που σε καλύπτει το αμαζον, τι θέλω να πω , αν κάτι χαλάσει δεν θα σε καλύψει ο έλληνας αντιπρόσωπος γιατί δεν είναι αγορασμένο από ελλάδα, αλλά θα στείλεις ένα γραμματάκι στο αμαζον λέγοντας πως το προιόν σου χάλασε/εσπασε κτλπ κ θα σε εξυπηρετήσουν.

 

Εχει πάρει καμια κοπέλα από αυτό το σάιτ τα squeaky?

http://www.kidzshooz.co.uk/annie-white.html

Μ' αρέσουν αυτά αλλά δεν ξέρω αν είναι χοντροκομμένα ή όχι.

Αυτά http://www.kidzshooz.co.uk/ethan-beige.html τα δοκίμασε μια φίλη και είναι πολύ καλά αλλά είναι με τον μαλακό πάτο

 

Eχουν αγοράσει αλλα κορίτσια απο το σαιτ τους, εγώ πήρα από αυτούς αλλά από το ebay http://www.ebay.co.uk/sch/kidzshooz/m.html?hash=item80122297b8&item=250936900697&pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&_trksid=p4340.l2562 μοιάζουν λίγο χοντροκομένα , απλά έχουν τρομερά μεγάλη φόρμα σε φάρδος. Εγώ τους βάζω άριστα μετά από τρια ζευγάρια που είχα πέρυσι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ κατατοπιστικό, έκανες καλή δουλειά. Για την εγγύηση τι γίνεται? ισχύει με την απόδειξη?

 

Εξαρταται απο την εταιρια. Καποιες δεχονται ξενη αποδειξη αλλα πιθανως να εχεις μειωμενη εγγυηση (συνηθως δεν τη δεχονται παντως)

Το λαπτοπ μου ειναι απο Αγγλια και στην εταιρια μου εδωσαν 1 χρονο εγγυηση (αντι για 2 που θα ειχα αν το αγοραζα απο δω)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα προχθες μια παραγγελια απο το αμαζον στο συνολο 25 λιρες περιπου οποτε και δε χρεωθηκα μεταφορικα. Σημερα λογω του οτι μαλλον δεν θα εχω εγκαιρα το ενα παιχνιδακι που ηθελα για δωρο, αποφασισα και εκανα αιτημα ακυρωσης της παραγγελιας μου αλλα δεχτηκαν να ακυρωσουν την αποστολη των τριων απο τα πεντε ειδη που ειχα επιλεξει καθως στο μειλ μου αναγραφουν οτι τα αλλα 2 ειδη βρισκονται σε σταδιο προετοιμασιας αποστολης. ΟΚ μεχρι στιγμης απλα παρατηρησα οτι θα μου στειλουν τα αλλα 2 ειδη χωρις ομως επιπροσθετη αυξηση του ποσου λογω μεταφορικων που φανταζομαι οτι κανονικα θα επρεπε να χρεωθω αφου στο συνολο το ποσο ειναι 10 λιρες. Λετε να την πατησω στο τελος και να φαω τα μεταφορικα στο κεφαλι???Σας εχει συμβει ποτε κατι αναλογο??

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Εκανα προχθες μια παραγγελια απο το αμαζον στο συνολο 25 λιρες περιπου οποτε και δε χρεωθηκα μεταφορικα. Σημερα λογω του οτι μαλλον δεν θα εχω εγκαιρα το ενα παιχνιδακι που ηθελα για δωρο, αποφασισα και εκανα αιτημα ακυρωσης της παραγγελιας μου αλλα δεχτηκαν να ακυρωσουν την αποστολη των τριων απο τα πεντε ειδη που ειχα επιλεξει καθως στο μειλ μου αναγραφουν οτι τα αλλα 2 ειδη βρισκονται σε σταδιο προετοιμασιας αποστολης. ΟΚ μεχρι στιγμης απλα παρατηρησα οτι θα μου στειλουν τα αλλα 2 ειδη χωρις ομως επιπροσθετη αυξηση του ποσου λογω μεταφορικων που φανταζομαι οτι κανονικα θα επρεπε να χρεωθω αφου στο συνολο το ποσο ειναι 10 λιρες. Λετε να την πατησω στο τελος και να φαω τα μεταφορικα στο κεφαλι???Σας εχει συμβει ποτε κατι αναλογο??

Εγώ πρόσφατα ακύρωσα μέρος παραγγελίας και πριν το κάνω, για να είμαι σίγουρη τους έστειλα μαιλ, καθώς με την ακύρωση θα ήμουν κάτω από 25 λίρες, αλλά μου είπαν ότι δεν θα έχω επιπλέον χρέωση, ισχύει το ποσό της αρχικής παραγγελίας. Όντως έτσι και έγινε. Οπότε μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα ακύρωσα μέρος παραγγελίας και πριν το κάνω, για να είμαι σίγουρη τους έστειλα μαιλ, καθώς με την ακύρωση θα ήμουν κάτω από 25 λίρες, αλλά μου είπαν ότι δεν θα έχω επιπλέον χρέωση, ισχύει το ποσό της αρχικής παραγγελίας. Όντως έτσι και έγινε. Οπότε μην ανησυχείς!

 

 

 

ευχαριστω πολυ!!!!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koριτσια, προσφατα ειχε βρει μια κοπελα ενα site που ειχε σε προσφορα μια σκουπα ρομποτακι (ξερετε, αυτες που γυρνανε σε ολο το χωρο και σκουπιζουν μονες τους)

Μηπως θυμαστε ποια ηταν ή εχει παρει καμια απο σας να μας πει εντυπωσεις και απο που το πηρε;

Link to comment
Share on other sites

annagrig1980 Εγώ είχα ρωτήσει για αυτή την σκούπα ρομπότ http://www.groupon.gr/deals/special-deal/finest-market-vacuum-cleaner-maindeal/3356940?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_45&a=1656 αλλά καμία δεν μου απάντησε κ δεν έβγαλα άκρη. Δεν ξέρω κ αν ισχύει ακόμα η προσφορά.

 

Άμα μάθεις τίποτα, πες μου σε παρακαλώ!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

στο καφε δε με αφηνει να γραψω ουτε στο τζιμπορι οπτε θα το πω εδω!!!!!!!!!!!!

παρελαβα απο ελτα τζιμπορι και τρελο8 χωρις να πληρωσω ουτε 3 ευρω ουτε 3.69 τιποτις............ ηρθε απλο χαρτακι οπως παλια, οχι αυτα τα μεγλα που γραφουν "ελευθερο" ή ενα ποσο απο τελωνειο.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου αγορά από το ebay ήταν το ενισχυτικό νυχιών nail tek. Οσες έχουν πρόβλημα με νύχια δεν υπάρχει καλύτερο. Πρώτη φορά στη ζωή μου έχω ωραία νύχια που δεν ξεφλουδίζουν και δεν σπάνε.

http://gr.super-nailcenter.de/index.php?cat=c8_Nail-Tek.html

εννοείτε το πήρα από το ebay όπου στοίχειζε 6,5 δολλάρια μαζί με τα μεταφορικά.

 

πολυυυυ ενδιαφερον! πλιζ βαλε λινκ..... για να λες δολλαρια απο αμερικη θα αγορασες ε? αγγλια βρηκες τιποτα? δε θελω να μπλεξω με αμερικα.....

 

πχ βρισκω αυτα http://www.ebay.co.uk/itm/BNIB-Nail-Tek-II-Intensive-Therapy-Soft-Peeling-Nails-SAME-DAY-DESPATCH-/120862617525?pt=UK_Health_Beauty_Nails_Manicure_Pedicure_CA&hash=item1c23f92fb5#ht_500wt_1284

αλλα ειναι λιγο πιο ακριβο αποτι λες......

 

επισης ειναι τυπου διαφανο βερνικι που μενει ή τυπου λαδακι που απορροφαται?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια η Κατερινα που εκανε τις αγορες απο αγγλια υπαρχει ακομα?γιατι της εχω στειλει μηνυμα εδω και 3 ημερες και απαντηση καμμια,ξερετε τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει το pharmacyexpress.gr για προϊόντα φαρμακείου. Θέλω να κάνω μια παραγγελία με είδη που δεν έχει το parapharmacie που το έχω δοκιμάσει και είναι αξιόπιστο. Απ' ό,τι βλέπω είναι φαρμακείο στην Πάτρα, γνωρίζει κάποιος κάτι;

Ευχαριστώ!

καλησπερα και σενα εχω αγορασει τηλεφωνικα,παραλαβη με κουριερ,αντικαταβολη . κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει το pharmacyexpress.gr για προϊόντα φαρμακείου. Θέλω να κάνω μια παραγγελία με είδη που δεν έχει το parapharmacie που το έχω δοκιμάσει και είναι αξιόπιστο. Απ' ό,τι βλέπω είναι φαρμακείο στην Πάτρα, γνωρίζει κάποιος κάτι;

Ευχαριστώ!

καλησπερα εχω ειδη απαντησει. ειμαι καινουρια.κατι δεν κανω σωστα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...