Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!

ερωτηση για οσες ψωνιζουν απο amazon!

 

ηρθε η παραγγελια μου αλλα ελειπα απο το σπιτι.

δεν με πηρε κανεις τηλ αλλα το ειδα στο trucking

ειδα πως απο εκει εφυγε με DHL αλλα πηρα τηλ σε αυτους και δεν εχουν κανενα πακετο απο amazon

 

να σας ρωτησω εσεις οταν παραγγελνετε με ποια courier ερχεται σπιτι σας?

αν δεν βγαλω ακρη γυριζει το δεμα πισω τι γινεται τοτε τι κανουμε?

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δηλ μπορει να ερθει με αλλη courier εγω πηρα acs και γενικη ταχυδρομικη αλλα τιποτα ups δεν πρεπει να εχουμε εδω

εγω νε ποιον πρεπει να επικοινωνισω για να δω ποια courier εχει το δεμα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

ερωτηση για οσες ψωνιζουν απο amazon!

 

ηρθε η παραγγελια μου αλλα ελειπα απο το σπιτι.

δεν με πηρε κανεις τηλ αλλα το ειδα στο trucking

ειδα πως απο εκει εφυγε με DHL αλλα πηρα τηλ σε αυτους και δεν εχουν κανενα πακετο απο amazon

 

να σας ρωτησω εσεις οταν παραγγελνετε με ποια courier ερχεται σπιτι σας?

αν δεν βγαλω ακρη γυριζει το δεμα πισω τι γινεται τοτε τι κανουμε?

 

 

ευχαριστω

 

Καλημέρα.

Πάρε εδώ τηλέφωνο:

http://www.elta-courier.gr/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλημέρα!

 

Για όσες έχουν ηλεκτρονικό τσιγάρο, παρήγγειλα υγρό (νικοτίνη δλδ) από εδώ: http://www.flavourart.it. Πάρα πολύ μεγάλη διαφορά από εδώ, πήρα 70 μλ με 20 ευρώ συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών κι εδώ τα 10 μλ είχαν περίπου 30 ευρώ, πάντα μιλάω για την ίδια μάρκα.

 

Πάαααρα πολύ μεγάλη καθυστέρηση. Τα παρήγγειλα πριν τις γιορτές και μου ήρθαν σήμερα...Ιταλοί γαρ...αλλά είχε μέσα και 2 δωράκια, 1 θήκη για το ηλεκτρονικό κι ένα εξάρτημα για να το γεμίζεις.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.deshoes.co.uk/item/Clarks_AerialFlowerBlackLeather_406_0_401_4.html

 

κορίτσια την βοηθεια σας το 6,5 ειναι το 40 ?

Αν πατήσεις στο size and fit guide θα δεις ότι το 6,5 είναι σχεδόν 40 και το 7 είναι 40,5. Αν φοράς το 40 θα σου έλεγα να πάρεις το 7, κι ας βάλεις και πάτο για να έρθει στα ίσα του.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

ερωτηση για οσες ψωνιζουν απο amazon!

 

ηρθε η παραγγελια μου αλλα ελειπα απο το σπιτι.

δεν με πηρε κανεις τηλ αλλα το ειδα στο trucking

ειδα πως απο εκει εφυγε με DHL αλλα πηρα τηλ σε αυτους και δεν εχουν κανενα πακετο απο amazon

 

να σας ρωτησω εσεις οταν παραγγελνετε με ποια courier ερχεται σπιτι σας?

αν δεν βγαλω ακρη γυριζει το δεμα πισω τι γινεται τοτε τι κανουμε?

 

 

ευχαριστω

 

glam εμένα την τελευταια φορά απο amazon ηρθαν με ups

 

δηλ μπορει να ερθει με αλλη courier εγω πηρα acs και γενικη ταχυδρομικη αλλα τιποτα ups δεν πρεπει να εχουμε εδω

εγω νε ποιον πρεπει να επικοινωνισω για να δω ποια courier εχει το δεμα?

 

Διαβαστε εδω εχει αναλυτικες οδηγιες

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2248416&postcount=7785

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

ερωτηση για οσες ψωνιζουν απο amazon!

 

ηρθε η παραγγελια μου αλλα ελειπα απο το σπιτι.

δεν με πηρε κανεις τηλ αλλα το ειδα στο trucking

ειδα πως απο εκει εφυγε με DHL αλλα πηρα τηλ σε αυτους και δεν εχουν κανενα πακετο απο amazon

 

να σας ρωτησω εσεις οταν παραγγελνετε με ποια courier ερχεται σπιτι σας?

αν δεν βγαλω ακρη γυριζει το δεμα πισω τι γινεται τοτε τι κανουμε?

 

 

ευχαριστω

 

Μου εχει τυχει δυο φορες στο trucking της DHL να φαινεται οτι ηρθαν και δε με βρηκαν ενω το δεμα δεν ειχε φτασει καν στη μεταφορικη στην Ελλαδα!!! :shock:

 

http://www.deshoes.co.uk/item/Clarks_AerialFlowerBlackLeather_406_0_401_4.html

 

κορίτσια την βοηθεια σας το 6,5 ειναι το 40 ?

 

Εγω φοραω 40,5 και στα clarks συνηθως παιρνω το 7. Καποια σχεδια στα γυναικεια εχουν και size στο φαρδος. Αν ειναι E fitting παω σιγουρα στο 7 ενω αν ειναι D (που ειναι το στανταρντ) μπορει να παω και στο 7,5. Βγαζει και ΕΕ αλλα ειναι τεραστια στο φαρδος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

ερωτηση για οσες ψωνιζουν απο amazon!

 

ηρθε η παραγγελια μου αλλα ελειπα απο το σπιτι.

δεν με πηρε κανεις τηλ αλλα το ειδα στο trucking

ειδα πως απο εκει εφυγε με DHL αλλα πηρα τηλ σε αυτους και δεν εχουν κανενα πακετο απο amazon

 

να σας ρωτησω εσεις οταν παραγγελνετε με ποια courier ερχεται σπιτι σας?

αν δεν βγαλω ακρη γυριζει το δεμα πισω τι γινεται τοτε τι κανουμε?

 

 

ευχαριστω

 

Παρε τηλεφωνο τα κέντρα ΕΛΤΑ courier! Εμενα (απο amazon) αφού έκανε το γύρο της Ελλάδας ..... τελικά ήρθε σήμερα και θα τo φέρουν απόψε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

karrimor μμμ δεν είναι κακή μάρκα αν αυτό εννοείς απλά σε ότι ρεβιους έχω δει στο αμαζον οι περισσότεροι λένε πάρε ένα νούμερο παραπάνω από αυτό που συνήθως φοράς

δές εδώ τα ρεβιους http://www.amazon.co.uk/Karrimor-Traveller-Pewter-Walking-K248PWT153/dp/B004PEIHA2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1327557378&sr=8-1

 

αααααααα ένα τιπ

έχω παρατηρήσει ότι καμιά φορά η τιμή του αμαζον διαφέρει από του javari ως προς το καλλίτερο οπότε πριν προχωρήσετε στην αγορά ρίξτε μια ματιά και εκεί

 

 

καλημέρα δεν είπα ε????:mrgreen::mrgreen:

 

Καλημέρα! Ναι, τα διάβασα τα ριβιούς και όντως έχω πάρει ένα νούμερο πιο πάνω. επίσης είδα ότι στο άμαζον έβγαινε φθηνότερο αλλά είχα ήδη χρησιμοποιήσει το -10% εκεί και δεν είχε δωρεάν μτφ για ένα ζευγάρι παπούτσια μόνο. Στο javari βγήκε περίπου 1,5 ευρώ πιο ακριβό.

Απλά ρώτησα για την ποιότητά τους γιατί άλλοι έγραφαν πως τους χάλασε αμέσως η σόλα κ άλλοι πως τα φοράνε χρόνια. Τι να ισχύει άραγε από τα δύο?

eNortjKzUjI0NDK1tFCyBlwwFYMC1w,,50.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

σιγουρα θα εχετε μιλησει γι αυτο το θεμα αλλα εχω τοσο καιρο να μπω στο φορουμ, η μικρη δεν μου αφηνει λεπτο ελευθερο και τωρα που σιγα σιγα περπαταμε θελω να τις παρω σαγιοναρες για το baby swimmng. εχετε κατι να προτεινεται? η να με βοηθησετε να κανω αναζητησεις στη σελιδα για να μην σας ρωταω πραγματα που εχουν αναφερθει? ευχαριστω

YAU0p2.png
Link to comment
Share on other sites

μπηκα cheapsmells κ εχει καλες τιμες στα tigi αν σας αρεσουν!

εγω οτι εχω δοκιμασει ηταν πολυ καλο! (ειχα παρει απο feelunique)

Μονο τα μεταφορικα να μην ειχε....

 

Εχει ενδιαφερον κ το clearance που εχει!

 

Ξερετε ποσο ειναι τα μεταφορικα περιπου για ελλαδα???

Link to comment
Share on other sites

μπηκα cheapsmells κ εχει καλες τιμες στα tigi αν σας αρεσουν!

εγω οτι εχω δοκιμασει ηταν πολυ καλο! (ειχα παρει απο feelunique)

Μονο τα μεταφορικα να μην ειχε....

 

Εχει ενδιαφερον κ το clearance που εχει!

 

Ξερετε ποσο ειναι τα μεταφορικα περιπου για ελλαδα???

 

το εχουμε γραψει πολλες φορες!

πανω απο 100 λιρες ειναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φοραω συνηθως 7,5 Αγγλικο ή αν δε βρω παιζω αναμεσα σε 7 και 8. Τις πηρα στο 7 αλλα μου ειναι σφιχτες. Ευτυχως που δεν ανεχομαι τη ζεστη και τις φοραω με καλσον λεπτο αλλιως με χοντρο καλσον ή καλτσες δε θα μου εκαναν.

Αν εισαι αναμεσα σε 2 νουμερα πηγαινε στο μεγαλυτερο νουμερο.

 

Anna μου σε ευχαριστω για την απαντηση!!φοραω ξεκαθαρα σχεδον, 38αρι...τουλαχιστον 9 στα 10 παπουτσια μου ειναι 38...μαλλον για αυτο με βλεπω..θα περιμενω να δω τι θα γραψουν κ τα κοριτσια που θα παραλαβουν!!

Link to comment
Share on other sites

Τελειο μποτακι http://www.camper.com/en/eshop/producto.xhtml?option=46411-001

σε τελεια τιμη στο αμαζον

http://www.amazon.co.uk/dp/B004JHCIDW/ref=pe_124521_28460701_pe_epc_dt5

μεγαλη διαφορα στην τιμη!!!!:mrgreen:

 

Γεια σας κοριτσια! Αν καποια εχει παραλαβει camper, εχουν διαφορα στη φορμα, δηλ πρεπει να παραγγειλουμε ενα νουμερο κατω ή ειναι κανονικη; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.deshoes.co.uk/item/Clarks_AerialFlowerBlackLeather_406_0_401_4.html

 

κορίτσια την βοηθεια σας το 6,5 ειναι το 40 ?

σοφακι, προχες ελαβα μποτακια clarks απο αυτο το σαιτ, φοραω 40 γεματο, καμια φορα και 41..πηρα 6.5, στο κουτι γραφει 40, ειναι πολυυυυυυυυυυυυ ανετο 40αρι, ειμαι πολυ ευχαριστιμενη!!!!;)

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στην παρέα μας

στην πρώτη σελίδα του θέματος έχει λίστα με καταστήματα ρίξε μια ματιά εκεί

διάβασε και τις οδηγίες για τα πάντα εδώ όπου θα σου λύσει πολλές απορίες για το πως ψωνίζουμε από το εξωτερικό αν έχεις κάποια άλλη απορία εδώ είμαστε

 

 

 

tatianaki πολύ ωραίο μαγαζί μην ξεχάσεις να στείλεις με πμ το λινκ στον συντονιστή ΛΑ για να το βάλει στην λίστα μας αν δεν υπάρχει

για πες πιο λιανα σε ποιον να στειλω πμ.... εχω μεινει με την ιδεα οτι ολα τα φτιαχνει το καλαμαρακι μασ:oops:

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

για πες πιο λιανα σε ποιον να στειλω πμ.... εχω μεινει με την ιδεα οτι ολα τα φτιαχνει το καλαμαρακι μασ:oops:

 

Τατιάνα τα έφτιαχνα μέχρι πρόσφατα αλλά από τότε που μας έκλεισαν το παλιό θέμα κ άνοιξαν αυτό το νέο τα έχει αναλάβει ο συντονιστής ΛΑ , για αυτό ότι νεότερο έχουμε πια το στέλνουμε εκεί για να μη χαθεί το ποστ κ για να μπει στη λίστα μας. στην πρώτη σελίδα θα βρεις τον συντονιστή κ από εκεί στειλτου πμ με το σαιτ :)

 

Link to comment
Share on other sites

για πες πιο λιανα σε ποιον να στειλω πμ.... εχω μεινει με την ιδεα οτι ολα τα φτιαχνει το καλαμαρακι μασ:oops:

 

στον "συντονιστής ΛΑ".Για το "ς" έχω μία αμφιβολία αλλά θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Τατιάνα τα έφτιαχνα μέχρι πρόσφατα αλλά από τότε που μας έκλεισαν το παλιό θέμα κ άνοιξαν αυτό το νέο τα έχει αναλάβει ο συντονιστής ΛΑ , για αυτό ότι νεότερο έχουμε πια το στέλνουμε εκεί για να μη χαθεί το ποστ κ για να μπει στη λίστα μας. στην πρώτη σελίδα θα βρεις τον συντονιστή κ από εκεί στειλτου πμ με το σαιτ :)

 

στην πρώτη σελίδα πρέπει να είναι άλλος τον ΛΑ θα τον βρείς εδώ

στις λίστες

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=75310

οκ τωρα θα ξερω...

 

στον "συντονιστής ΛΑ".Για το "ς" έχω μία αμφιβολία αλλά θα το βρεις

 

κατσε δεν καταλαβα η ξανθια...:rolleyes:

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Σορυ, δεν το εγραψα καλα....

Αν δεν ψωνισεις 100 λιρες, ποσα ειναι τα μεταφορικα?

 

Φτιαξε καλαθι και πριν πληρωσεις βγαινει το ποσο αναλογα με το βαρος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Αν καποια εχει παραλαβει camper, εχουν διαφορα στη φορμα, δηλ πρεπει να παραγγειλουμε ενα νουμερο κατω ή ειναι κανονικη; ευχαριστω

 

Χθες μου ηρθε μποτακι camper απο amazon...φοραω 39 παρηγγειλα το 6 και ειναι μια χαρα με λεπτο καλτσακι και μισο νουμερακι παραπανω οκ θα ηταν αλλα φανταζομαι θα ανοιξουν κιολας οποτε οχι νουμερο παραπανω δεν θα επερνα!

Ελπιζω να βοηθησα!;)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...