Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λέω να πάρω αυτό για χριστουγεννιατικο δώρο του πατέρα μου σούπερ τιμή τι λέτε?

http://www.amazon.co.uk/HoMedics-SBM-600H-GB-Ultimate-Shoulder-Massager/dp/B003WO3ZR6/ref=pd_luc_bxgy_01_04_t_lh

Μια γνώμη:ψάξτο στο e-bay.Μου το έφεραν απο Γερμανία καλά είναι και κάνει δουλειά ;)Ήθελα να πάρω ένα και για την αδερφή μου και το είχα βρει γύρω στις 35 λίρες

edit:πχ: http://www.ebay.co.uk/itm/HoMedics-SBM-179H-Shiatsu-Massage-Massager-Chair-/200666117914?pt=UK_Health_Massage_RL&hash=item2eb8a1f71a

 

Απλά στείλε μύνημα για τα μεταφορικά

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

προβλήμα...

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Φλορα

ειχα αντιμετωπισει κι εγω ακριβως το ιδιο προβλημα...τους εστειλα μνμ και δε μου απαντησαν ποτε.....μετα απο 2 μερες ειχε φτιαξει αλλα προτιμησα το jdsports....αποφευγω τα σαιτ που δεν εχουν καλο customer service...μα να μη μου απαντησουν καθολου...απαραδεκτοι

αντιθετα απο το jdsports ειναι η δευτερη φορα που παραγγελω και ειμαι ευχαριστημενη

κοριτσάκι , εγώ έχω ψωνίσει αρκετές φορές από αυτό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, απλά δύο μέρες τώρα προσπαθώ να πληρώσω κάποια πράγματα που έχω στο καλάθι και μου βγάζει πρόβλημα και να προσπαθήσω ξανά αργότερα.

δυο μέρες τώρα προσπαθώ ...αλλά τίποτα.

η κάρτα είναι η ίδια που χρησιμοποιώ πάντα καθώς και τα στοιχεία μου είναι περασμένα στο σύστημα τους.

μήπως έχει να κάνει με την χρονική στιγμή;;;

γι' αυτό και πήγα στο jjbsports.com που επίσης είχα κάποια πράγματα στο καλάθι μου...( πρώτη φορά θέλω να παραγγείλω από αυτό)

και πάλι μου με πετάει απέξω.

 

http://www.jjbsports.com/pws/Shippin...iewBasket=true βάζω αυτά στο καλάθι και πάω να πληρώσω μέσω paypal .

δυστυχώς μου βγάζει πως η διεύθυνσή αποστολής δεν ταιριάζει με την έδρα της κάρτας. κουφό;;;

εγώ πάντα χρησιμοποιώ την ίδια κάρτα για τις αγορές μου και τα ίδια στοιχεία.

με προτρέπουν να βάλω μια άλλη κάρτα.

για πείτε και εσείς, τι πρέπει να κάνω;;;

πρώτη φορά μου τυχαίνει κάτι ανάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη:ψάξτο στο e-bay.Μου το έφεραν απο Γερμανία καλά είναι και κάνει δουλειά ;)Ήθελα να πάρω ένα και για την αδερφή μου και το είχα βρει γύρω στις 35 λίρες

edit:πχ: http://www.ebay.co.uk/itm/HoMedics-SBM-179H-Shiatsu-Massage-Massager-Chair-/200666117914?pt=UK_Health_Massage_RL&hash=item2eb8a1f71a

 

Απλά στείλε μύνημα για τα μεταφορικά

 

την ώρα που το πόσταρα εδώ το είχε 24 λίρες...μαμότο δεν το πρόλαβα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την ώρα που το πόσταρα εδώ το είχε 24 λίρες...μαμότο δεν το πρόλαβα!!!!

Κρίμα τότε.....ήταν καλή ευκαιρία....

Βάλτο στο καλάθι σου μήπως τυχόν και ξαναπέσει η τιμή;)

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για βάλτο στο http://www.elta-courier.gr/trackit/

 

Το έβαλα και μου έβγαλε αυτά τα στοιχεία :

319600024033

 

Ημερομηνία

Υποκατάστημα

Ενέργεια

 

21/11/2011 07:55:00 Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

21/11/2011 07:59:00 Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ

21/11/2011 09:13:00 Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

21/11/2011 09:24:00 Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ

 

 

Οπότε το περιμένουμε να μας το φέρουν υποθέτω,ε;;

Ή πρέπει να πάμε να το παραλάβουμε εμείς;;

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια.

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και μου έβγαλε αυτά τα στοιχεία :

319600024033

 

Ημερομηνία

Υποκατάστημα

Ενέργεια

 

21/11/2011 07:55:00 Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

21/11/2011 07:59:00 Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ

21/11/2011 09:13:00 Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

21/11/2011 09:24:00 Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ

 

 

Οπότε το περιμένουμε να μας το φέρουν υποθέτω,ε;;

Ή πρέπει να πάμε να το παραλάβουμε εμείς;;

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια.

 

Λογικά αυριο θα σου έρθουν στο σπίτι,;)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα παραγγείλει για πρώτη φορά κιόλας από το ebay αυτές τις μπότες για την κόρη μου http://www.ebay.co.uk/itm/280762188179?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649. Με πολύ ενθουσιασμό για την αγορά μου τις περίμενα κ σήμερα που ήρθαν ξενέρωσα εντελώς! Ένα κουμπί είχε σπάσει στα δύο κ επειδή το κομμάτι που έλειπε δεν ήταν μέσα στη συσκευασία, με σιγουριά υποθέτω ότι ήταν ήδη σπασμένο όταν τις έστειλε. Με εκνευρίζει όταν ο άλλος προσπαθεί να σε κοροϊδέψει. Σε αυτές τις περιπτώσεις τι κάνουμε;Ζητάω refund και να μου πληρώσει κ τα έξοδα αποστολής μου; Άλλο ζευγάρι δεν νομίζω να έχει να μου στείλει. Θα μπορούσα μεν να τις κρατήσω και απλά να αλλάξω τα κουμπιά, απλά δε μου αρέσει η εξαπάτηση. Να έγραφε ότι είχε ελάττωμα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στις 20.15 απόψε θέλω να χτυπήσω μια ξυριστική από amazon στα lightning deals. Σας παρακαλώ πείτε μου μη κανω καμιά πατάτα...μόλις βγει τη βάζω στο καλάθι και την πληρώνω όταν στην μπάρα φανεί πως τελείωσαν όλα τα κομμάτια τους; Επίσης στην τιμή θα προσθέσω συν 23% για το ΦΠΑ ή θα το βγάλει αυτόματα; Σας παρακαλώ ας μου απάντησει κάποια κοπέλα αν γνωρίζει :-D

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στις 20.15 απόψε θέλω να χτυπήσω μια ξυριστική από amazon στα lightning deals. Σας παρακαλώ πείτε μου μη κανω καμιά πατάτα...μόλις βγει τη βάζω στο καλάθι και την πληρώνω όταν στην μπάρα φανεί πως τελείωσαν όλα τα κομμάτια τους; Επίσης στην τιμή θα προσθέσω συν 23% για το ΦΠΑ ή θα το βγάλει αυτόματα; Σας παρακαλώ ας μου απάντησει κάποια κοπέλα αν γνωρίζει :-D

 

Απο τη στιγμη που θα πατησεις το add to basket εχεις 15 λεπτα να το αγορασεις...μην περιμενεις να κλεισει η μπαρα!!!! Η μπαρα δειχνει ποσα κομματια εχουν πουληθει και ποσα απομενουν...οσο για το ΦΠΑ το προσθετει αυτοματα στο τελος μονο του

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που θα πατησεις το add to basket εχεις 15 λεπτα να το αγορασεις...μην περιμενεις να κλεισει η μπαρα!!!! Η μπαρα δειχνει ποσα κομματια εχουν πουληθει και ποσα απομενουν...οσο για το ΦΠΑ το προσθετει αυτοματα στο τελος μονο του

 

Χίλια ευχαριστώ! Εύχομαι να το προλάβω :)

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα παραγγείλει για πρώτη φορά κιόλας από το ebay αυτές τις μπότες για την κόρη μου http://www.ebay.co.uk/itm/280762188179?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649. Σε αυτές τις περιπτώσεις τι κάνουμε;Ζητάω refund και να μου πληρώσει κ τα έξοδα αποστολής μου;

 

Βεβαίως και να του στείλεις e-mail και να του πεις για το ελάττωμα. Μάλιστα βγάλε καμια φώτο και πες του ότι αν δεν σε πιστεύει να του τις στείλεις. Εσυ τι θελεις;να τις αλλάξεις εντελώς;να σου στειλει μονο τα κουμπιά; Μπορεις να ζητησεις αποζημίωση, αν δεν αναφέρεται στην περιγραφή του προιοντος το ελάττωμα. Αν ειναι καλός πωλητης(που με 100% feedback θετικο μαλλον ειναι), θα σε εξυπηρετησει αμεσως και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εαν εισαι υπατμον θα το προλαβεις...φροτνισε να εισαι στον υπολογιστη κανα λεπτο πιο πριν...αντε ευχομαι να το παρεις!!!;)

 

Μακάρι, έβλεπα το πρωί κάποια κομμάτια...μέχρι να βγουν τέλειωναν κιόλας...τρόμαξα :lol: Μια που τα έβλεπες και μια που τα έχανες. Είχε και κάτι ωραίες τσάντες kipling...αλλά φυσικά ούτε τρίχα από τη μαϊμού έμεινε :-P

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι στημενος στον υπολογιστη...και καλα αυτα που τα δειχνει απο πριν...φροντιζεις την ταδε ωρα να στηθεις αλλα ελα μου που ειναι και αυτα που δεν τα δειχνει απο την αρχη οπως οι kipling...παντως μεχρι στιγμης δεν εχω μπει στον πειρασμο για κατι...επιφυλασσομαι για τις αλλες 4 μερες!!!:twisted::twisted::twisted::twisted:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κορίτσια, τελικά θα παραγγείλω αυτές τις γαλότσες: http://www.javari.fr/Be-Only-Academy-Bottes-gar%C3%A7on/dp/B004ZUYQD8/ref=ord_crt_shr?ie=UTF8&fromPage=cart&refURL=%2FshoppingCart&asins=B004ZUYQD8

 

Θα ήθελα να με βοηθήσετε για το νούμερο!!! Το παιδί φοράει 31. στο size chart που έχει η σελίδα λέει ότι το 31 αντιστοιχεί στο 12 & 12.5 UK. Ενώ σε γενικές γραμμές το UK13 είναι το 31 κ όχι το 32 που το έχει εδώ. ποιό να πάρω λοιπόν? Το 31 ή το 32?

 

Επίσης, ίσως ερώτησή μου είναι χαζή αλλά θα την κάνω. Έχει black Friday και στο jafari? Ρωτάω επειδή λέτε εδω μέσα για το black friday στο amazon που είναι αδερφάκια.

 

Μήπως μπορεί καμια κοπέλα να με βοηθήσει στην επιλογή νούμερου τελικά?

eNortjKzUjI0NDK1tFCyBlwwFYMC1w,,50.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, έβλεπα το πρωί κάποια κομμάτια...μέχρι να βγουν τέλειωναν κιόλας...τρόμαξα :lol: Μια που τα έβλεπες και μια που τα έχανες. Είχε και κάτι ωραίες τσάντες kipling...αλλά φυσικά ούτε τρίχα από τη μαϊμού έμεινε :-P

 

Ε; Πού ήταν και δεν τις ειδα;

 

Αυτά που έχω ήδη στο καλαθι μου θα είναι με τη νέα τιμή αυτόματα;

 

Εδώ δεν βλέπετε τις προσφορές;

http://www.amazon.co.uk/b/ref=nav_swm_blackfridaynonpr?_encoding=UTF8&node=350613011&pf_rd_p=262888567&pf_rd_s=nav-sitewide-msg&pf_rd_t=4201&pf_rd_i=navbar-4201&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=1765MFSJDA2CV87CCECE

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχει παρει καμια σας νυφικο μεσω ιντερνετ?

 

ειχα παρει εγω περυσι ενα νυφικο αλλα σε στυλ βραδινου πιο πολυ το ηθελα για να δω αν θα ερθει κ αν θα μου αρεσε κ τελικα το παρελαβα κ ηταν πολυ ο.κ αλλα μετα το πουλησα εδω μεσα σε καποια νυφουλα...δεν θυμαμαι πια....

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει εγω περυσι ενα νυφικο αλλα σε στυλ βραδινου πιο πολυ το ηθελα για να δω αν θα ερθει κ αν θα μου αρεσε κ τελικα το παρελαβα κ ηταν πολυ ο.κ αλλα μετα το πουλησα εδω μεσα σε καποια νυφουλα...δεν θυμαμαι πια....

 

Από πού;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

λοιπο εκανα πολυ ωρα αλλα το βρηκα να δειτε εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=64484&highlight=%F0%EF%F5%EB%E1%F9+%ED%F5%F6%E9%EA%EF+%F6%EF%F1%E5%EC%E1 βρηκα κ ποια το πηρε,,

εντιτ τοτε ομως χρεωθηκα σχεδον 45 ευρω σε εξοδα αποστολης καθος κ wester union γενικα μπορειται να βρητε κ αλλου πιο φθηνα απο εδω που το ειχα παρει απλα θελω να πω οτι απο κινα συμφαιρει πολυ αρκει να δωσετε δικα σας μετρα να σας το ραψουν ετσι εκανα εγω κ ηταν τελειο πανω μου...

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει εγω περυσι ενα νυφικο αλλα σε στυλ βραδινου πιο πολυ το ηθελα για να δω αν θα ερθει κ αν θα μου αρεσε κ τελικα το παρελαβα κ ηταν πολυ ο.κ αλλα μετα το πουλησα εδω μεσα σε καποια νυφουλα...δεν θυμαμαι πια....

 

ελενα ευχαριστω για την αμμεση απαντηση .... παρεγγειλα και εγω ενα και περιμενω .....εχω αγχος γιατι τον αλλο μηνα κανουμε γαμο και βαφτιζουμε το τυρανακι μας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...