Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ρε κοριτσια το φορουμ παει με την παλια ωρα η κανω λαθος? Τελικα ο αμαζον μου ειπε να το κρατησω το πορτοφολι και να μην το επιστρεψω γιατι δεν τους συμφερει λεει να πληρωσουν τα μετοφορικα. Ωρε μπραβο πολυ large ειναι για τα δικα μας δεδομενα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε κορίτσια μήπως ξέρετε πως λέγονται τα πατίνια στα αγγλικά? Με έχει φάει η κόρη μου για να της τα φέρει ο Άγιος Βασίλης....

 

Άκυρο το βρήκα

 

και πως λέγονται τελικά? :)

Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια να με βοηθησει για πωληση μεσω e-bay??? κατι διαβασα στο sell αλλα δεν καταλαβα και πολλα....

ευχαριστω!

 

Δες στην υπογραφή μου, νομίζω ότι το έχουν ποστάρει και στο ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.

 

Καλησπέρα κοριτσια!

Μπορειτε να μου συστησετε μια καλη personal shopper?

Θα ηθελα να αγορασω κατι πραγματακια απο τα mothercare καθως βλεπω στο site τους οτι εχει αν αγορασεις ενα παιρνεις το 2ο μιση τιμή. τι λετε, ξερετε καμια καλον ανθρωπο που να εχετε ξανασυνεργαστεί?

Ευχαριστώ

 

Αξιόλογη είναι η Κατερίνα, έχουν συνεργασθεί αρκετά μέλη του τόπικ εδώ. Στείλε της μέιλ dreamshopping.gr@gmail.com

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ...follow up κ ερωτηση-2 σε 1

 

του στειλα πριν καμια βδομαδα να μου πει κ καλα λεπτομερειες για τη συσκευασια για να το αναζητησω.

μου απαντησε τα κιλα κ that s it.

 

μεχρι τις 6/1 εχω δικαιωμα να ανοιξω case (ασε που δεν ξερω κ το πως,κ πνιγομαι κιολας αυτον τον καιρο για να ασχολουμαι με χαζομαρες:evil:)

 

ανοιγω κατευθειαν case ή επικοινωνω ξανα μαζι του?

κ αν επικοινωνησω,σε τι στυλ?

ταπεινο χαμομηλακι ή χοσέ?:mrgreen:

 

σημειωση....τα πραγματα συνεχιζω να τα θελω-δε μου λεει τιποτα να παρω refund....αλλα ισως καλυτερα να μην τα στειλω στην πολυκατοικια μου που χει κλεψαντωνηδες,κ τα ελτα μας ειναι κουκουρουκου...αλλα στης αδερφης μου που τοσα κ τοσα εχω στειλει κ φτου φτου φτου τιποτα δεν εχει χαθει

 

Στο ebay δεν θέλουν με τιποτα το αρνητικό feedback. Στειλε του ένα μηνυμα στο χαλαρο και πες του ότι άργησε παααααρα πολυ το δεματάκι σου, παραπάνω απο το επιτρεπτό και τι προτείνει να γινει. Εμενα σε δυο τέτοιες περιπτώσεις, μου επέστρεψαν τα χρήματα. Μάλιστα και στις δυο περιπτώσεις, έλαβα το δέμα μετα απο κανένα 10ημερο αλλά έκανα το κορόιδο και μου ήρθαν τζάμπα.

 

Σε μια τρίτη που ειχα πάρει ένα paul frank t-shirt και ειχε εναν απειροελάχιστο λεκιέ, αφου τους έστειλα mail, μου έστειλαν νέο πεντακάθαρο και μάλιστα μου άφησαν και το παλιο σαν δωράκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

chatzico η περσοναλ σοπερ τι ακριβως κανει?

 

Ψωνίζει για λογαριασμό σου από καταστήματα που είτε δεν στέλνουν Ελλάδα είτε δεν δέχονται ελληνική πιστωτική.

 

Της στέλνεις τα λινκς των αντικειμένων που θέλεις, την αξία της αγοράς σου, την αμοιβή της και όταν παραλάβει σε ενημερώνει για τα μεταφορικά και σου αποστέλλει την παραγγελία σου.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω! ξερεις αν η αμοιβη παει στανταρ η αναλογα το ποσο που ψωνιζεις?(κοιτα να δεις τι υπαρχει!!!! κι ελεγα πως ημουν μεσα στα ιντερνετικα τρομαρα μου!...αλλα δε ψωνιζω κιολας για να πεις....εχω δικαιολογια!!!)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω! ξερεις αν η αμοιβη παει στανταρ η αναλογα το ποσο που ψωνιζεις?(κοιτα να δεις τι υπαρχει!!!! κι ελεγα πως ημουν μεσα στα ιντερνετικα τρομαρα μου!...αλλα δε ψωνιζω κιολας για να πεις....εχω δικαιολογια!!!)

 

Νομίζω 10% επί της παραγγελίας σου, στείλε της μέιλ για να σου πεί σίγουρα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο ebay δεν θέλουν με τιποτα το αρνητικό feedback. Στειλε του ένα μηνυμα στο χαλαρο και πες του ότι άργησε παααααρα πολυ το δεματάκι σου, παραπάνω απο το επιτρεπτό και τι προτείνει να γινει. Εμενα σε δυο τέτοιες περιπτώσεις, μου επέστρεψαν τα χρήματα. Μάλιστα και στις δυο περιπτώσεις, έλαβα το δέμα μετα απο κανένα 10ημερο αλλά έκανα το κορόιδο και μου ήρθαν τζάμπα.

 

To σκέφτηκα πολύ για το αν έπρεπε να το σχολιάσω αλλά δεν αντέχω μιας και τέτοιες συμπεριφορες είναι επικριτέες. Αν λειτουργούμε κατ΄αυτον τον τρόπο σε λίγο κανένας seller δεν θα δέχεται να στείλει στην Ελλάδα. Δυο πωλητές αυτή την εβδομάδα (μπορω να δημοσιεύσω τα μνμ και τα ονόματά τους) μου απάντησαν πως δεν στέλνουν Ελλάδα γιατί συνήθως χάνονται. Τυχαίο;...Σε νομίζω.

Δεν θα σου πω τι να κάνεις, απλα θα σε παρακαλέσω να μην δίνεις τέτοιου είδους ιδέες εδώ.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay δεν θέλουν με τιποτα το αρνητικό feedback. Στειλε του ένα μηνυμα στο χαλαρο και πες του ότι άργησε παααααρα πολυ το δεματάκι σου, παραπάνω απο το επιτρεπτό και τι προτείνει να γινει. Εμενα σε δυο τέτοιες περιπτώσεις, μου επέστρεψαν τα χρήματα. Μάλιστα και στις δυο περιπτώσεις, έλαβα το δέμα μετα απο κανένα 10ημερο αλλά έκανα το κορόιδο και μου ήρθαν τζάμπα.

 

To σκέφτηκα πολύ για το αν έπρεπε να το σχολιάσω αλλά δεν αντέχω μιας και τέτοιες συμπεριφορες είναι επικριτέες. Αν λειτουργούμε κατ΄αυτον τον τρόπο σε λίγο κανένας seller δεν θα δέχεται να στείλει στην Ελλάδα. Δυο πωλητές αυτή την εβδομάδα (μπορω να δημοσιεύσω τα μνμ και τα ονόματά τους) μου απάντησαν πως δεν στέλνουν Ελλάδα γιατί συνήθως χάνονται. Τυχαίο;...Σε νομίζω.

Δεν θα σου πω τι να κάνεις, απλα θα σε παρακαλέσω να μην δίνεις τέτοιου είδους ιδέες εδώ.

Συμφωνώ απόλυτα με το Ταμαράκι, ελάχιστοι πωλητές δεν έχουν δεχθεί να μου στείλουν κάτι, παρόλο που στέλνουν μόνο Αγγλία.

 

Οι ονλάιν αγορές είναι εμπορική συναλλαγή με κοινό όφελος. Ο αγοραστής κερδίζει από τις οικονομικές τιμές και ο πωλητής έχει κέρδος από την πώλησή του.

 

Αφενός παραπονιόμαστε για την αισχροκέρδεια των Ελληνικών μαγαζιών και έχουμε στραφεί αλλού για να καλύψουμε τις ανάγκες μας και αφετέρου εφαρμόζουμε παρόμοιες τακτικές όταν μας παίρνει.

 

Προσωπικά, για μένα είναι οφ τακτική.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

To σκέφτηκα πολύ για το αν έπρεπε να το σχολιάσω αλλά δεν αντέχω μιας και τέτοιες συμπεριφορες είναι επικριτέες. Αν λειτουργούμε κατ΄αυτον τον τρόπο σε λίγο κανένας seller δεν θα δέχεται να στείλει στην Ελλάδα. Δυο πωλητές αυτή την εβδομάδα (μπορω να δημοσιεύσω τα μνμ και τα ονόματά τους) μου απάντησαν πως δεν στέλνουν Ελλάδα γιατί συνήθως χάνονται. Τυχαίο;...Σε νομίζω.

Δεν θα σου πω τι να κάνεις, απλα θα σε παρακαλέσω να μην δίνεις τέτοιου είδους ιδέες εδώ.

 

Mags θα συμφωνησω απολυτα με την Ταμαρ.

Καποτε, οχι πολυ καιρο πισω, σπανιοτατα δεν ηθελαν να μου στειλουν αντικειμενα οι πωλητες απο Αγγλια. Τελευταια αυτο το φαινομενο ειναι πολυ συχνοτερο με την αιτιολογια οτι χανοναι συνεχως πραγματα.

Μαζι με ολα τα υπολοιπα που χασαμε το τελευταιο διαστημα,τουλαχιστον ας μη χασουμε το φιλοτιμο μας. :(

Link to comment
Share on other sites

bitchoni λες δεν με συμφερει ε?

στο εβαυ δεν ξερω να πουλαω....

ειναι ευκολο???

 

θα παει ο αδερφος μου Ισπανια...εχετε κατι υποψιν σας που θα μπορουσε να μου φερει για τον μικρο???

εχουμε κανενα site να χαζεψω??

 

Καλησπέρα!

Οδηγίες για πωλήσεις στο ebay θα βρεις στην υπογραφή της chatzico. Αναλυτικότατες εννοείται!!!

 

Ισπανία πήγε η αδερφή μου το καλοκαίρι και μου έφερε αρκετά ρουχαλάκια από benetton. Απ'ότι μου είπε είναι πιο φτηνά από Ελλάδα (τι περίεργο:twisted: :twisted: :twisted:) και έχει και πάραπολύ μεγάλη ποικιλία και σχέδια που δε βρίσκεις εδώ!Εμείς έχουμε ερωτευτεί κάτι φουτεράκια με κουκούλα "los tortufos", κοινώς με στρουμφάκια!

 

Βρε κορίτσια, τον τελευταίο καιρό έχω χάσει δύο παραγγελίες από ταχυδρομείο. Τι γίνεται με την πάρτη τους?Όκ, περνάμε μία φάση εκτροχιασμού σαν χώρα, όμως δεν είναι άδικο να χάνουμε ακόμη περισσότερο την αξιοπιστία μας λόγω ασυνειδησίας ορισμένων?

Το amazon μου αντικατέστησε κατευθείαν τη παραγγελία.

Το δε asos μου αντικατέστησε μόνο τα διαθέσιμα και για τα υπόλοιπα μου έκανε κατευθείαν refund. Άντε να δούμε αν θα παραλάβω και τα δεύτερα...

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστω! αγγλια ειναι να υποθεσω?

 

Ναι, Ελληνίδα είναι που ζεί χρόνια στην Αγγλία.

 

pasxalitsa v, τα tuc tuc (ρούχα και γαλοτσάκια) και φυσικά agatha ruiz de la prada, garvalin & biomechanics :wink: Δες τιμες των τελευταίων στο www.shoespanish.com

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια, τον τελευταίο καιρό έχω χάσει δύο παραγγελίες από ταχυδρομείο. Τι γίνεται με την πάρτη τους?Όκ, περνάμε μία φάση εκτροχιασμού σαν χώρα, όμως δεν είναι άδικο να χάνουμε ακόμη περισσότερο την αξιοπιστία μας λόγω ασυνειδησίας ορισμένων?

Το amazon μου αντικατέστησε κατευθείαν τη παραγγελία.

Το δε asos μου αντικατέστησε μόνο τα διαθέσιμα και για τα υπόλοιπα μου έκανε κατευθείαν refund. Άντε να δούμε αν θα παραλάβω και τα δεύτερα...

\

 

 

Τα ταχυδρομεια τα εχουν παιξει τελειως. Περιμενω ενα συστημενο εδω και 20 μερες και ακομη να ερθει απο αγορα στο ιντερνετ. Επισης σημερα ηρθε ο λογαριασμος νοβα φυσικα ληγμενος και της πιστωτικης που ληγει σε 2 μερες. Η δικαιολογια ειναι ελλειψη προσωπικου γι αυτο και τα καθυστερουν πολυ.Κατα διαολου λεμε.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλοβραδυ,

Μήπως έχει βρει καμια σας τυχαία σάιτ με προσωποποιημενα δώρα στο εξωτερικό?ψάχνω κάτι ιδιαίτερο χωρίς να ξέρω τι,να κάνω δώρο στο γιατρο μου.

Κάθε πρόταση ευπροσδεκτηηηη

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλοβραδυ,

Μήπως έχει βρει καμια σας τυχαία σάιτ με προσωποποιημενα δώρα στο εξωτερικό?ψάχνω κάτι ιδιαίτερο χωρίς να ξέρω τι,να κάνω δώρο στο γιατρο μου.

Κάθε πρόταση ευπροσδεκτηηηη

 

Onειρουλα δεν ξερω ποσα θελεις να ξοδεψεις. Παντως εγω που σε γιατρο που ηθελα να κανω εν απολυ καλο δωρο του πηρα μια τσαντα απο δω:

 

http://www.tuscanyleather.it/en/business/doctor-bags-c-96_14.html

 

Πανω στο δερμα μπορουν να γραψουν το ονομα του γιατρου ή οτι αλλο θελεις μεχρι 20 γραμμματα νομιζω. Το αποτελεσμα ηταν υπεροχο και ο γιατρος ξετρελλαθηκε. Αν παλι θελεις κατι πιο οικονομικο μπορεις να αγορασεις απο οπουδηποτε ενα καλο στυλο ή εναν καλο αναπτηρα αν καπνιζει και να το πας σε ενα κοσμηματοπωλειο να σου χαραξουν το ονομα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας....

annagrig πολυ ωραια ιδεα αλλα τσιμπαει λιγο....;)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Onειρουλα δεν ξερω ποσα θελεις να ξοδεψεις. Παντως εγω που σε γιατρο που ηθελα να κανω εν απολυ καλο δωρο του πηρα μια τσαντα απο δω:

 

http://www.tuscanyleather.it/en/business/doctor-bags-c-96_14.html

 

Πανω στο δερμα μπορουν να γραψουν το ονομα του γιατρου ή οτι αλλο θελεις μεχρι 20 γραμμματα νομιζω. Το αποτελεσμα ηταν υπεροχο και ο γιατρος ξετρελλαθηκε. Αν παλι θελεις κατι πιο οικονομικο μπορεις να αγορασεις απο οπουδηποτε ενα καλο στυλο ή εναν καλο αναπτηρα αν καπνιζει και να το πας σε ενα κοσμηματοπωλειο να σου χαραξουν το ονομα του.

 

Πολυ όμορφη η ιδέα,σχεδόν ψηνομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

To σκέφτηκα πολύ για το αν έπρεπε να το σχολιάσω αλλά δεν αντέχω μιας και τέτοιες συμπεριφορες είναι επικριτέες. Αν λειτουργούμε κατ΄αυτον τον τρόπο σε λίγο κανένας seller δεν θα δέχεται να στείλει στην Ελλάδα. Δυο πωλητές αυτή την εβδομάδα (μπορω να δημοσιεύσω τα μνμ και τα ονόματά τους) μου απάντησαν πως δεν στέλνουν Ελλάδα γιατί συνήθως χάνονται. Τυχαίο;...Σε νομίζω.

Δεν θα σου πω τι να κάνεις, απλα θα σε παρακαλέσω να μην δίνεις τέτοιου είδους ιδέες εδώ.

 

Συμφωνώ απόλυτα με το Ταμαράκι, ελάχιστοι πωλητές δεν έχουν δεχθεί να μου στείλουν κάτι, παρόλο που στέλνουν μόνο Αγγλία.

 

Οι ονλάιν αγορές είναι εμπορική συναλλαγή με κοινό όφελος. Ο αγοραστής κερδίζει από τις οικονομικές τιμές και ο πωλητής έχει κέρδος από την πώλησή του.

 

Αφενός παραπονιόμαστε για την αισχροκέρδεια των Ελληνικών μαγαζιών και έχουμε στραφεί αλλού για να καλύψουμε τις ανάγκες μας και αφετέρου εφαρμόζουμε παρόμοιες τακτικές όταν μας παίρνει.

 

Προσωπικά, για μένα είναι οφ τακτική.

 

Mags θα συμφωνησω απολυτα με την Ταμαρ.

Καποτε, οχι πολυ καιρο πισω, σπανιοτατα δεν ηθελαν να μου στειλουν αντικειμενα οι πωλητες απο Αγγλια. Τελευταια αυτο το φαινομενο ειναι πολυ συχνοτερο με την αιτιολογια οτι χανοναι συνεχως πραγματα.

Μαζι με ολα τα υπολοιπα που χασαμε το τελευταιο διαστημα,τουλαχιστον ας μη χασουμε το φιλοτιμο μας. :(

 

Θα συμφωνήσω κ εγώ με την σειρά μου με τα κορίτσια 100%

 

Μολις ελαβα κ εγώ μήνυμα απο το resolution center του ebay ότι μια καταγγελία που έκανα κρίθηκε υπέρ μου κ μου έγινε η επιστροφή του ποσού της αγοράς μου.

Βεβαια αυτή τη φορά το προβλημα μου ήταν το εξής

Αγόρασα μια ζακέτα σε δημοπρασία στις 9/10 , πλήρωσα απευθείας . Η πωλήτρια έλεγε οτι στέλνει μεσα σε 3 εργάσιμες. Στις 15 την ρώτησα αν το έστειλε για να εχω το νου μου, δεν μου απάντησε.... Στις 18 την ξαναρωτάω αν το έστειλε, μου απάντησε στις 22/10 γενικά κ αόριστα ναι το εστειλα την προηγουμενη εβδομαδα. Φτάνουμε στις 27/10 το δεματάκι αφαντο φυσικά....:evil:

Την ενημερώνω οτι εχω παραλάβει παρα πολλά δεματάκια που αγόρασα μετά απο το δικό της κ οτι το δικό της ειναι άφαντο, κ οτι αν δεν εμφανιστέι εως τελος του μήνα θα της ζητήσω επιστροφή χρημάτων αν δεν μου παρέχει αποδειξη αποστολής με ημερομηνία βαρος κτλπ.

Για πρώτη φορά μου απαντάει απευθείας....με το που ειπα τη μαγική λέξη refund κ μου λεει οτι δεν θα μου επιστρέψει χρηματα αφου εχει αποδειξη οτι το εστειλε. Επισης της ειπα οτι αν εμφανιστεί ενω μου εχει γυρίσει τα χρηματα πάλι θα την ξαναπληρωσω ιδιωτικά μεσω του πευπαλ αφου εχω το μειλ της. Παρόλα αυτα δεν με ενημερώνει για το ποτε το εστειλε παλι.

 

Δεν έχω αλλο μυνημα της για μέρες κ ανοιγω καταγγελία στο εμπευ παραθέτοντας τα μυνήματα μας -για να δειξω την συμπεριφορά της- και ζητώντας τα χρηματα μου πισω καθως με απογοήτευσε η ολη συμπεριφορά της συν οτι το δεμα μου ειναι αφαντο. Ειχε περιθώριο η πωλήτρια να αντικρουσει την καταγγελία μου εως τις 2/11 κ να δειξει αποδειξη αποστολής. Απάντησε στις 1/11 οτι εχει αποδειξη μπορει να την δειξει οτι το εστειλε στις 14/9. Της ξανααπάντησα μεσω της καταγγελίας οτι ολη αυτή η φασαρία κ η συμπεριφορά της ήταν ειρωνική ενώ εγώ ως αγοραστής φέρθηκα πάρα πολύ σωστά.

Εκανα εσκαλέιτ στις 2/11 για να το δει το customer support και μολις τωρα βγηκε η απόφαση υπερ μου οτι μου επεστρεψαν ήδη το ποσό της αγοράς μου στην κάρτα μου.

 

Παρόλα αυτά ενω ξερω οτι τωρα με σιχτιρίζει :cool: της εστειλα ξανά μυνημα οτι αν εμφανιστέι καποια στιγμή το δεμα μου (με τα ελληνικά ελτά ποτέ δε ξέρεις :rolleyes:) θα φροντισω να την πληρώσω παλι.

 

Και θα την πληρώσω γιατί αν τελικά εμφανιστεί δεν ειναι δικό της λάθος αφου θα φανεί οτι το εστειλε τελικά αλλά των ΕΛΤΑ που καπου τους χάθηκε... και γιατί ετσι θα αρχισουν κ αλλοι πωλητες με φημες οτι στην ελλαδα χανονται τα δεματα να μη στέλνουν ελλάδα κ να μεινουμε στον ασσο εμεις! :evil::evil:

 

Το έχω ξανακάνει να παρω επιστροφή χρημάτων για ενα σετ δαχτυλιδιών παιδικών που πηρα για τη μικρή ήταν αφαντο το δεμα, πηρα την επιστροφή χρηματων αμεσα μεσω παλι καταγγελίας κ το δεματάκι εμφανίστηκε ,σκισμένο κ ανοιγμένο κ ξανακολλημένο με ζελοτέιπ μετά απο 2 μήνες:shock: ενημέρωσα τον πωλητή κ του έστειλα ολη την αξια της αγοράς μου μεσω του πευπαλ ιδιωτικά απλά βαζοντας το μειλ του που ειχα δει στην αποδειξη της πρωτης μας συναλλαγης.

 

Με ευχαρίστησε μετά απο μέρες κ ειπε οτι δεν το περιμενε ποτέ αγοραστής να τον ξαναπληρώσει ενω εχει παρει την επιστροφή του πισω.:mrgreen:

 

Και αυτή θα έπρεπε να είναι η σωστή συμπεριφορά αγοραστών :D για να μη γκρινιάζουμε μόνο για τους κακότροπους πωλητές

 

Και οποια πουλάει στο εμπευ θα πρεπει να ειναι προετοιμασμένη να κάνει κ επιστροφές χρημάτων γιατί αυτά συμβαίνουν

 

υγ συγνώμη για το σεντόνι μου:mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω πανω σε αυτο το θεμα...παρηγγειλα αρχες Οκτωβρη παντοφλακια...μεχρι 28 Οκτωβρη δεν ειχαν ερθει, στελνω mail και μου λεει κανενα προβλημα σου κανω replace...ελα ομως που τα ρημαδοπαντοφλακια ηρθαν χθες!!!!!! Εννοειται οτι ο αλλος σαν καλος πωλητης μου ειχε στειλει τα αλλα απο Παρασκευη..τι κανω εγω τωρα???? Πληρωνω και το 2ο ζευγαρι?? Η' στελνω πισω το 2ο??? Και στις 2 περιπτωσεις ουτε εγω φταιω αλλα ουτε και ο πωλητης εγω ομως θα χρεωθω εξτρα και στις 2 περιπτωσεις για χαρη των αγαπημενων ΕΛΤΑ!!!!!:evil::evil::evil::evil:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω πανω σε αυτο το θεμα...παρηγγειλα αρχες Οκτωβρη παντοφλακια...μεχρι 28 Οκτωβρη δεν ειχαν ερθει, στελνω mail και μου λεει κανενα προβλημα σου κανω replace...ελα ομως που τα ρημαδοπαντοφλακια ηρθαν χθες!!!!!! Εννοειται οτι ο αλλος σαν καλος πωλητης μου ειχε στειλει τα αλλα απο Παρασκευη..τι κανω εγω τωρα???? Πληρωνω και το 2ο ζευγαρι?? Η' στελνω πισω το 2ο??? Και στις 2 περιπτωσεις ουτε εγω φταιω αλλα ουτε και ο πωλητης εγω ομως θα χρεωθω εξτρα και στις 2 περιπτωσεις για χαρη των αγαπημενων ΕΛΤΑ!!!!!:evil::evil::evil::evil:

 

Εγω θα τον ενημέρωνα ότι παρέλαβα το πρωτο ζευγάρι, κ θα του προτεινα να του τα γυρίσω πισω το δευτερο οταν το παραλάβω κ εκεινος να μου στειλει πισω τα χρηματα των μεταφορικών μου. Δεν θα σου κοστίσει πανω απο 4ευρώ.

 

edit

επισης εχε κατά νου οτι τα μεταφορικά θα στα επιστρέψει ιδιωτικά μεσω πευπαλ , δεν μπορεί μεσω εμπευ, κ να του πεις να υπολογίσει κ την χρέωση για να σου κάνει το "εμβασμα" πχ που ειναι νομιζω 0,60λιρες να μη τα χρεωθεις εσυ.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα και σε αυτη την περιπτωση παλι αδικο δεν ειναι να του ζητησω να μου πληρωσει τα μτφ??? Αφου αυτος δεν φταιει...οντως τα εστειλε αμεσα (το ειδα απο τη σφραγιδα πανω στο γραμματοσημο) απλα καπου βολοδερνε το πακετακι στο ταχυδρομειο!!! Του εστειλα mail οτι παρελαβα το πρωτο ζευγαρι και περιμενω να δω τι θα μου απαντησει...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

×
×
  • Δημιουργία νέου...